SCHIEDAMSCHE COURANT Plannen Visbankflat gewijzigd Aaneengro eiing Schiedam en Delft dreigt Ik neem de proef Zelfmoord misbruikt voor advertentie Nieuwland wil spoorwegviadiict Verongelukt in Engeland j „Midden Delfland"-tentoons telling Van Aardenne (WD) belicht miljoenennota Stuwgroep Midden-Delfland: 1 De eerste van de 274 Maassluis in foto's Comité scheeps - bouw: sluipende uitholling Hoek van Holland luidde van Dixhoorn feestelijk uit -Mi Vrijdag 24 september 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 101ste jaargang no, 25667- 6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL -*/' Het bord klopt niet meer. Vlaardingen De plannen voor de bouw van de Visbankflat zijn gewijzigd. Er komen negen woningen minder in de flat die gebouwd gaat worden aan de Blokmakersplaats in het centrum van Vlaar dingen. Uit een enquête, die door makelaar Ooms is gehouden onder de mogelijke kopers van een flat bleek, dat er prak tisch geen belangstelling bestond voor een twee-kamerfïat. Oorspronkelijk zouden er in de Visbankflat 31 twee-ka mer premiewoningen en vijf vier-ka- menvoningen komen. Rond de honderd mensen meldden such na 1 augustus als aspirant koper. Van hen wilde vijfenze ventig procent een 4-kamerwoning en ruim twintig procent een 3-kamerwo- ning. De belangstelling voor de onder grondse parkeergarage was vrijwel ni hil. De uitslag van de enquête is intus sen bekend gemaakt aan wethouder Bas Goudriaan. De wijziging van de plannen houdt in dat er nu in totaal zevenentwintig wo ningen in de flat komen Dit zijn zeven-i tien drie-kamer premiewoningen en tien vier-kamerwoningen. Naast de wonin gen worden acht winkelruimten aange bracht. Het uiterlijk van de Visbankflat zal ongewijzigd blijven, ondanks dat er ne gen woningen minder komen. De 3-ka- merflats gaan 119.000 gulden kosten. Voor een 4-kamerflat moet een bedrag van 160.000 gulden betaald worden. De totale kosten van het project rijn geraamd op zo'n vier miljoen gulden. 's-Gravenzande Drs. Gijs van Aardenne, financieel deskundi- ge van de WD in de Tweede Kamer, geeft donderdag 30 sep tember in het politiek café in 's-Gravenzande zijn visie op de troonrede en miljoenennota. Het politiek café is inmiddels ver huisd van de Spaansche Vloot naar bistro De Hofnar aan de Langestraat, dit in verband met het grote aantal bezoekers. Aanvang negen uur. Maassluis Onder zeer grote belangstelling heeft burgemees ter M. K. van Dijke de officiële eerste van de 274 palen gesla gen, waarop het stadskantoor van Maassluis komt te rusten, Onder de aanwezigen bevonden rich onder andere de voltallige raad en het secretariepersonecl De totale bra to-oppervl akte van het stadskantoor dat nabij het winkelcentrum Koningshoek verrijst, bedraagt 9277 m2. Het gaat bestaan uit zes bouwlagen, te weten: kelder, begane grond met daarop vier etages. Behal ve de gemeentesecretarie wor den in het stadskantoor de cen trale boekhouding, gemeente werken, de sociale dienst en de woningstichting ondergebracht. De plannen voor de bouw van het stadskantoor dateren reeds uit 1937 toen het toenmalige colle ge aan onder meer architecten- kantoor Kraaijevanger op dracht gaf tot het maken, van een ontwerp. Door het uitbre ken van de oorlog is het nooit verder gekomen, maar het is wel hetzelfde bureau dat nu ook het ontwerp heeft gemaakt Het gebouw dat wordt opgetrok ken door de Ballast-Nedam, moet op 1 september 197B wor den opgeleverd. In het gebouw komen 274 personeelsleden te werken hetgeen de gemeentese cretaris de opmerking ontlokte: „Iedere werknemer zijn eigen paal." De raad heeft indertijd 21 miljoen gulden aan krediet beschikbaar gesteld. Het is echter mede aan een forse rijksbijdrage te dan ken (in het kader van het terug dringen van de werkeloosheid) dat met de bouw van het stads kantoor kan worden begonnen Als een volleerd heier slaat burgemeester Van Dijke de „eerste" paal. Maassluis Na afloop van alle toespraken die na het slaan van de eerste paal werden gehou den ontvingen alle aanwezigen een zojuist uitge geven fotoboek over Maassluis. „Dit", zoals bur gemeester M. K. van Dijke zei, „om de schakel tussen 1676 en 1976, of zo u wilt, de schakel tussen Hoogstraat en Koningshoek bij u in aandenken te houden." De gasten ontvingen ook een op nieuw uitgebrachte vierkleuren platte grond van Maassluis. Deze komt volgende week bij de VW in de verkoop. In het fotoboek hebben vooral de monumenten die Maassluis rijk is, de volle aandacht. Schiedam Het Schiedamse co mité tot behoud van de werkge legenheid in de sdheepsbcuwin- dustrie wil alle krachten vereni gen, die de betekenis van de scheepsbouw in Schiedam en heel Nederland inrien en tegen ontslagen vallen vechten. De PSP, één van de vier partijen die in het comité zat, is vorige weds uitgetreden omdat het co mité na maanden lang beraad ..nog steeds niet schijnt te we ten hoe de zaak nou precies moet worden aangepakt" Opgeroepen wordt tot deelname aan een conferentie, die zater dag op initiatief van de CPN wordt gehouden in gebouw De Nieuwpoort, Grote Kerkplein 5 m Rotterdam. Daaraan werken PvdA en PPR mee. Evenals districtsbestuurders van de lndustriebond-NW consta teerde het comité de afgelopen maanden op verschillende wer ven „sluipend uitholling van de werkgelegen! eid door uitsto ting van ingeleende arbeids krachten en bui', mlandse werk nemers, van wie het werk met activiteiten van ele anderen is verbonden. ledereen was er gisteren op de afscheids bijeenkomst van ir. Van Dixhoorn in Hoek van Holland. Ook Cornefis Verolme kwam behalve zijn beste wensen de vertrekkende topman van rijkswaterstaat ook een cadeau tje aanbieden. Eastbourne -—De 24-jarige Schie damse X. S. van Hekke is bij een auto-ongeluk in het Engelse plaatsje East bourne om het leven gekomen. Haar metgezel lin A. Goedzee werd levensge vaarlijk gewond. Zij is in het plaatselijke „district hospi tal" opgenomen. Hoek van Holland Met ingang van 1 oktober is ir. J. van Dixhoorn benoemd tot hoofd-ingenieur-direkteur van de Rijkswater staat in de provincie Limburg. Een fraaie pro motie voor ir. Van Dixhoorn met echter wel ais Consequentie dat hij zijn grote liefde „de zee" moet gaan ruilen voor het binnenwater. Jarenlang is Van Dixhoorn de grote man geweest bij het bedwingen van de zee via een aantal spectaculaire waterwerken. Tot 1966 voerde hij diverse werken uit in Den Helder, daarna was hij de leider van de havenwerken bij IJmuiden die werden gecombineerd met werk op het Nederlands Continentaal Plaat Vervolgens - tot 1971 - had hij de leiding bij de uivtvoermg van de nieuwe havenmond bij Schevenïngen. OLIEGEUL Het allergrootste karwei klaarde hij als ingenieur bij de dienst Havenmond Hoek van Holland. De oliegeul en alles wat daar omheen hangt is een stuk levenswerk van Ir, van Dixhoorn geworden. Van Dixhoorn huldigde door dik en dun de stel ling: „Wjj werken voor u en u mag gerust weten wat er gebeurt." In het kader van die openheid belegde hij meerde re persconferenties over het werk aan de haven mond waarbij werkterreinen werden bezocht. Maar ook ambtsdragers en burgers waren altijd welkom op het werk en konden uitvoerige inlich tingen krijgen. Dat die openheid naar waarde geschat werd bleek donderdagmiddag toen de heer Van Dixhoorn in het wijkgebouw „De Hoekstee" een afscheids receptie belegde. Dat gebeurde eerst in de kring van de werkers aan de havenmond en andere ambtenaren en later in de vorm van een open receptie. Bijna anderhalf uur lang volgde de ene gelukwens op de andere. Dit nieuwsblad, waarin u at het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij <5it nieuwsblad 14 dagen gratis op proef loe incombmailemet: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Wooipl Tel Deze bon m ooen envelop, zonae* postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam De Stuw groep Midden-Delfland is bijzonder teleurge steld over de procedure, die wethouder van stadsontwikkeling ir Chris Zijdeveld en mi nister van ruimtelijke ordening drs. Hans Gmyters hebben ge volgd inzake woning bouw in Schiedam- Noord. In een brief aan de fracties van de Schiedamse gemeenteraad wijst de stuwgroep zelfs in de richting van agglomeratie van Delft en Schiedam: aaneen I groeiing van de twee steden zou dreigen. Gaat massale woning- I bouw door, dan zullen de beide gemeenten in de toekomst door j niet meer dan een groot stad spark zijn gescheiden. Als alt hans de Schiedamse raad het voorstel, dat Zijdeveld in een volgende vergadering wil doen, goedkeurt om 5500 woningen te bouwen in de noordelijke wij ken Woudhoek en Spaland. Bekend is, dat Zijdeveld (PvdA) meer woningen wil laten bou wen dan met name rijn partij genoot Nicolaj Dïelemans en Hans van der Wilk, de onder meer om die reden afgetreden PPR-wethouder. Die willen niet meer dan 1500 nieuwe wonin gen. Afdelingsvertegenwoordi ger E. ter Haar van de stuw groep vindt eveneens, dat het le verwachten voorstel tot uitbrei ding met 5500 overhaast naar varen wordt gebracht, waar door een uitgebreide reactie nauwelijks mogelijk is. De stuwgroep wijst erop, dat een mede door deze club onderte kend verzoek van de SSSW (Stichting Sanelevingsopbouw Schiedam-Noord) en de wijk- veremging Groenoord en Om streken door het gemeentebe stuur nog niet is beantwoord. Zij voelen zich uitgesloten bij de planontwikkeling in Midden- Delfland. ;In de brief van de stuwgroep wordt duidelijk, dat men nog niet eens wil ingaan op „de gebrekkige en onjuiste progno ses die ten grondslag liggen aan het getal 5500". Benadrukt wordt, dat door zoveel bebou wing weinig zal overblijven van een open recreatiegebied. „Het mag dan geen verbazing wekken, wanneer de stedeling met zijn auto honderden kilo meters erop uittrekt om elders de open ruimte te zoeken", zo schrijft de stuwgroep mede na mens de Samenwerkende Mi lieugroepen Midden-Delfland. Reden voor Zijdeveld om nog dit jaar over te gaan tot bebouwing is de door Gruyters toegezegde rijkssubsidie voor woningbouw, als die nog in 1976 wordt be gonnen. De adverten tie: „Een beetje ludiek", meent de autodealer. „Heï gat van Schiedam" M. POLDERMAN TOYOTA DEALER VOOR SCHIEDAM EN OMSTBÊKEM Schiedam De tragische zelfmoord die vorig jaar 5 februari in Groenoord plaatsvond wordt misbruikt voor reclamedoeleinden. Autodealer M. Polderman heeft in het onlangs verschenen perso neelsblad van het Schiedamse politiekorps een advertentie ge plaatst met een foto van de ravage die door deze zelfmoord in zijn bedrijf aan de Laan van Bol'es werd aangericht. Al langere tijd adverteert Polder man in een plaatselijk adver tentieblad met de naam „het gat van Schiedam". Ook die kreet heeft betrekking op de zelfmoord van de 35-jarige R.F.A-0. Vorig jaar reed deze Westduitse zeeman in een Opel Kadett met een vaart van meer dan honderd kilometer per uur tegen de dubbele garagemuur van het bedrijf aan de Laan van Bol'es. Tijdens deze daad schoot de zee man zich met een pistool door de rechterslaap. Dat gebeurde nadat hij kort tevoren eerst had geprobeerd om nabij de Pier- sonstraat zijn ex-vriendin Jo hanna B. te vermoorden. Slechts weinigen herinneren zich nog dit voorval Zonder uitleg weet dan ook vrijwel niemand dat de autohandelaar met de loze kreet „het gat van Schie dam", het gat bedoelt dat bij de zelfmoord in zijn garagemuur is gereden. Hoofdinspecteur P. A. J. Broe ders, redacteur van de Politie- melder (het personeelsorgaan van het Schiedamse politie korps dat de advertentie met de foto plaatste): „Inderdaad zou ik me een andere opmaak van de advertentie kunnen voorstel len. Het is echter het goed recht van de garagehouder om het te doen. In de advertenties heeft de redactie van de Politiemel- der nauwelijks zeggenschap. Dat regelt de uitgever. Wij zijn alleen verantwoordelijk voor de inhoudelijke tekst". Toyota-dealer I»L Polderman zegt over de foto: „Er staat toch alleen maar de aangerichte ra vage op? Niet de zelfmoord. De advertentie is zo een beetje an ders dan anders. Een beetje ludiek. Be denk dat de adver tentie in de Poiitiemelder is aangeslagen omdat destijds bij na het gehele politiekorps hier is geweest. De foto zou ik zo echter met in een ander blad, bijvoorbeeld een advertenties blad, plaatsen". Na enig aarze len voegt Polderman er aan toe: „Omdat misschien niemand zich het voorval nog herinnert". Schiedam De wijkvereniging Nieuwland wil onder de spoorweg overgang bij de Nieuwe Damlaan een viaduct. De werkgroep wonen en leven in Nieuwland gaat deze wens binnenkort bij de gemeente aankaarten. Gisteravond is in het wijkcentrum De Jeugdhaven aan de Albarda- straat besloten dat men eerst nog contact opneemt met de wijkver- enigingen in Groenoord, Bijdorp en West. Aan de besturen van deze verenigingen zal men vragen om het verzoek aan de gemeente te steunen. De werkgroep die zich inzet voor de leefsituatie in de wijk Nieuwland, vindt het een onver teerbare zaak dat op zo'n druk ke route vrij lang voor passe rende tremen moet worden ge wacht Op z'n zachtst gezegd vindt men het merkwaardig dat de gemeente onlangs bij de bouw van station Schiedam— Nieuwland geen voorzieningen heeft getroffen en dat ook nu niets wordt gedaan voor de fi les die zich regelmatig vóór de spoorbomen vormen. ..Over de Nieuwe Damlaan, van uit het centrum eigenlijk de enige directe toegang tot Groe noord, Kethel en Woudhoek, gaat onvoorstelbaar veel woon werkverkeer", zo vertelde gis teravond een lid van de werk groep, „vreemd dal daar geen viaduct is. Daar is het drin gend. Bij de Parkweg is er wel een, terwijl het op die plaats helemaal ruet dringend is. Daar zou men best even willen wach ten omdat de mensen daar ei genlijk alleen voor ontspanning naar het Prinses Beatrixpark kunnen". Maasland De tentoonstelling „Midden Delfland" is gisteren in Maasland officieel geopend door drs. J. Borgman, lid van het dagelijks bestuur van de provincie en voorzitter van de Stichting Onderzoek Midden- Delfland. De tentoonstelling, die wordt gehouden in de Ro zenhof, is de start van een in spraakprocedure rond het toe komstige recreatiegebied Mid den Delfland. Behalve in Maasland wordt de tentoonstelling ook m Schiplui den, VSaardmgen, Delft en Schiedam gehouden. Maasland had echter de primeur. De ten toonstelling en het inspraakpro ject wordt georganiseerd door de provincie in samenwerking met de Streekcommissie Delft- voor de Ruimtelijke Ordening, en de werkgroep Midden-Delf land Delft. Westland, de Provinciale Raad De expositie staat vijf dagen open en levert materiaal om de ge dachtegang rond de inrichting van Mie den-Delfland te active ren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1