Nieuwe apotheek voor i ïoly-ziekenl uiis p wMwiia tertjes Iron Earth swingt zonder mmi Kosten 2,5 miljoen Vredesdienst Zingen met Piet v. Egmond Collete voor EHBO Politie zoekt overvallen vrouw Chilenen willen pleeggezin VOLYO AUTOSERVICE EIGEI4RAAMB.V. I!fll!!II!!ilIIIll!ilil!illll Himiniiiiiii U Wijkvereniging jj geeft speeltuig niet weg SONY FRÖNTLOADiNG CASSETTE DECK Bekeurd Tand door lip Makker, Rakker en Stakker r a oo 4 fró SONY STEREO- V, RECEIVER r •*132 Bil c* 1 Schiedam Op initiatief van de Interkerkelijke Vredeswerk- groep Schiedam wordt op zon dag 26 september een interker kelijke vredesdienst gehouden in de Grote Kerk. De aanvang is 10.30 uur. In deze dienst zal voorgaan Prof. dr. K. Strijd, Nederlands Her vormd theoloog in Amsterdam. Het thema van de dienst, die wordt gehouden in het kader van de vredesweek, luidt: „Wat j moeten wij doen met Jezus?" Na deze dienst vindt er in de kerk een gesprek plaats over de pre diking terwijl tijdens het koffie drinken de discussie kan wor den voortgezet in de Ontraoe- Schiedam In het gereformeer de kerkgebouw aan de Westvest 30 wordt zaterdagavond een op voering gegeven door Piet van Egmond. Het nieuwe programma „Zingen met Piet van Egmond" begint 's-avonds om acht uur. De toe gangsprijs bedraagt een rijks daalder. Schiedam De plaatselijke af deling van de EHBO houdt vol gende week een geldinzameling met behulp van inschrijving- slijsten. Op de laatste dag van de inzame ling voor aankoop van (les)ma- teriaal, zaterdag 25 september, wordt er op straat met bussen gecollecteerd. Voor de bussencollecte zoekt de EHBO-Schiedam, die onder- meer gratis hulp op de sportvel den verleent, nog collectanten. Vrijwilligers kunnen zich zater dag 25 september 's morgens om negen uur melden bij het - gebouw van Christelijke Socia le Belangen aan de Lange Ha ven. Schiedam De politie is op zoek naar een dame van rond de 55 jaar die maandagmiddag om streeks half twee op de Grote Markt heeft gelopen. De twee Surinamers die maandagmid dag werden aangehouden na dat zij aan de Singel, sigaren winkelier Van Eisden hadden overvallen. Nadien zouden zij ook getracht hebben deze vrouw te overvallen. Dit bleek deze week uit het verhoor van de twee op het politiebureau. De recherche wil nu ook het verhaal van de vrouw horen. De apotheek van het Holy-ziekenhuis: begin december vangt de nieuwbouw aan. Vlaardingen Naar alle waarschijn lijkheid wordt begin december de eer ste paal geslagen voor de nieuwbouw van de apotheek van het Holy-zieken huis. Ten behoeve van deze nieuw bouw heeft de raad destijds 2,5 mil joen gulden beschikbaar gesteld. De nieuwe apotheek komt op de plaats van de huidige. In de aanbiedingsno ta van de begroting over 1971 van B en W staat dat van het ministerie van volksgezondheid goedkeuring werd ontvangen voor het schetsplan. Schiedam Twee Chileense vluchtelingen dis binnenkort naar Schiedam komen, zoeken voor tijdelijke huisvesting een pleeggezin. De twee die hen voorgaan en waarschijnlijk 6 oktober reeds naar Schiedam komen, zullen zelfstandig aan de Yivaldilaan gaan wonen, zoals wij dinsdag reeds meld den. De 25-jarige Mario Perez-Perez en de 27-jarige Carlos Conlreras- Machado willen zich eerst in een gezin aan de Nederlandse samenleving aanpassen. Het basisteam dat voor de op vang zorgt is ook nog op zoek naar een taalleraar of lerares die anderhalf a drie uur per week aan de ex-politieke gevan genen wil les geven. Het contactadres van het basis team is maatschappelijk werk ster mevrouw M. Snoek, bureau maatschappelijk werk, Mesdag- laan 6A, telefoon 263722. ADVERTENTIE Aku dóórdenkt 6IBENBAAW t veiligheid en degeUJkheldl kiezen voor klassel VOLVO als u dóórdenkt! FOLDERS Kompleet verzorgde dokumentatie van alle lypen hebben wij voor u. PROEFRIJDEN U mag beei kritisch zijn. hoor hoe de portieren sluiten, de motor fluistert en ervaar de „zrt" tijdens een aangena me proalnt in hel type, dal u wenst, INRUIL Rijdt u Volvo of een ander merk wij zullen gunstig laxeren. DUS Neem voor Volvo koniakt op met: DIRK DE DERDELAAN 18 VLAARDINGEN telefoon (010) - 35.00,55 Foto: Ben Biumers. Schiedam Kees van Krugten glimt. Hij denkt aan ritmiek. „Die drummers schijnen zo'n eigenwijs volk te zijn, ik heb al honderdvijftig van die vruchten in mijn band gehad", zegt Frans Wiegman, „maar ik heb nog nooit zo'n „meloen" gezien als Kees". Jan van Ravens probeert serieus te zijn. Hij legt uit, waarop hij zich bij Iron Earth meer thuisvoelt. „Bij de vorige groep, waar ik in speelde, August, moest je veel meer nadenken: welke thema komt er nu weer, dan tellen, en weer een ander ritme er doorheen gooien. De muziek die wij nu spelen, is meer relaxed". „Wat een zot, zeg. Als jij staat te blazen, word je gezicht net zo rood als je haar". Die kreet is van Anton Swanveld. Hij is zanger, omdat hij geen instrument bespeelt, maar bovendien kèn hij zingen, vindt René Moscou: „Zelf heb ik nooit zo het lef gehad om te zingen, maar bovendien vond ik het altijd vrij moeilijk om te zingen en gitaar te spelen tegelijk". „Misschien hebben ze in bejaardentehuizen wel interesse voor ons", merkt Joop de Nijs onverwachts op. Evenals bij Kees moeten deze organist allerlei loopjes en melodietjes door het brein dwarrelen en daarom zegt hij weinig. Alleen is Kees van Krugten stouter, „De rakker van de groep", Iron Earth. Van links naar rechts Frans Wiegman, Kees van Krugten, Renè Moscou, Jan van Ravens, Anton Swaneveld en Joop de Nijs. volgens Frans Wiegman. „De honderdeenenvij ftigste". Hallen Duidelijk moge zijn, dat met de zes leden van Schiedams rockformatie Iron Earth geen normaal gesprek is te voeren, althans niet als zij bij Frans Wiegman thuis, aan de Tweede Tuinsingel, in een kring zitten. Terwijl zorgt Hélène, de vrouwe des huizes, voor koffie en bier. „Als de sfeer maar goed is, daarvan is de muziek vooral afhankelijk", zegt zij. Aanleiding tot die extra bijeenkomst, buiten de twee wekelijkse repetities om, is het optreden van morgenmiddag. Rond half drie speelt Iron Earth in de Vlaardingse Lijnbaanhallen, als onderdeel van Pop 76, een festival dat door het Nederlands Artiesten Bureau is georganiseerd. Dat evenement duurt een middag en een avond en ook bekende groepen treden op: Cuby and the Blizzards, Earth and Fire. Dat optreden moet voor Iron Earth een nieuwe periode inluiden, vindt Anton Swaneveld. Negen jaar geleden richtte Frans de groep op. „Voor de lol. Je moet het gewoon als hobby zien, want ben je beroeps, dan ga je eraan kapot", zegt hij. Daarmee is gelijk verklaard, waarom Iron Earth nooit zo aan de door Kor Kegel weg timmerde. Meestal bleef het bij spelen in de repetitieruimte, maar dat was niet naar ieders zin en daarom is de bezetting van de groep geregeld veranderd. Alleen Wiegman bleef en Swaneveld zingt het ook al jarenlang uit. Om de club van zes even op een rijtje te zetten. Daar is dus Frans Wiegman (28) met zijn zelfgemaakte gitaar. Jan van Ravens (22) blaast saxen en dwarsfluit en kan elektrisch viool spelen. Anton Swaneveld (23) zingt, Kees van Krugten (19) doet het slagwerk. René Moscou (20) is bassist en Joop de Nijs is 28. Hij mag orgel spelen. Allen hebben het plan opgevat om meer aandacht te gaan besteden aan het bühnewerk. „Wij gaan proberen om het gewoon iedereen naar de zin te maken en vooral onszelf", zegt alweer Anton, die het meest aan het woord is. „Dat weiger ik te doen met behulp van glittertjes en ander uiterlijk vertoond, dus zoeken wij een manager die voor ons optredens verzorgt vanwege onze muziek". Sinds de komst van Jan van Ravens, die pas geleden René aantrok als nieuw groep slid, is de rockmuziek van Iron Earth iets meer in de richting van de jazzhoek gegaan. Omdat jazz tegenwoordig bij het publiek erin gaat als koek, maar vooral door de muzikale voorkeur van met name Jan en René, „En nu maar kijken, of het wordt gewaardeerd", zegt Anton. „Belangrijker trouwens is, dat je enthousiasme moet laten blijken in je muziek. Dan ss is vaak niet eens zo belangrijk, wat je speelt". Dus na bijna tien jaar gaat Iron Earth op de commerciële toer? „Nee, nee", zegt Jan, „het is een ontwikkeling. Terwijl m wij op het podium wat meer swingende muziek maken, kan je ook je best blijven doen en dan hoeft het niet commercieel te zijn. Het uitbouwen van het repertoire en van de muziek gaat gewoon door. Kijk, wat gedaan werd in de groep, waarin ik hiervoor speelde, was het in elkaar zetten van ontzettend experimentele s dingetjes. Maar dat is veel simpeler, omdat je es alleen hoeft te tellen, dan m in melodieuze, confessionele muziek thema's verwerken en veranderen". Schiedam De wijkver eniging Het Sif'elkwar- tier wil geen Spi-elwerk tuigen afstaan voor het speelveldje achter de Laurens Costerstraat. Voorzitter C. Zonneveld heeft dit laten weten aan de buurtbewoners die daar om hadden ge vraagd. De vereniging zegt slechte erva ringen te hebben met het uit handen geven van de speel- werktuigen die nu alleen wor den gebruikt voor de jaarlijkse zomerkampen. Enkele jaren ge leden zouden enkele instrumen ten zijn vernield toen men ze na een zomerkamp veertien da gen in Voorthuizen liet staan. Voor actievoerster Corrina Bos veld is deze beslissing een zwa re teleurstelling. Zij is het er helemaal met mee eens: „Ten eerste is die vernieling al en aantal jaren geleden gebeurd en ten tweede zitten we hier niet in Voorthuizen, maar in Schiedam." Het terreintje waar het speeltuig op zou moeten komen wil het bestuur van de Singelkerk niet zonder meer aan de buurtbewo ners afstaan. Dit heeft men on langs aan de buurtbewoners la ten weten. Eén van de redenen is dat de actievoerders geen officieel or gaan vormen. De kerkbestuur ders zullen wel binnenkort met de gemeente over overdracht gaan praten De heer J. Smit, economisch ad junct-directeur van het Holy- ziekenhuis, deelde desgevraagd mede dat de huidige behuizing van de apotheek, een houten keet achter het ziekenhuis, reeds jaren veel te kiem 13. „U moet er natuurlijk rekening mee houden", zo verklaarde hij, „dat wij ook de medicijnen klaarmaken voor de twee Sehiedamse ziekenhuizen, al smede voor nog eens drie ver pleegtehuizen in Schiedam en Vlaardingen" De besprekingen over en voorbe reidingen van de nieuwe apo theek, die een stuk groter wordt dan de huidige, dateren reeds uit 1971. In dat jaar namelijk kwam ook de verzorging van de medicijnen van de andere vijf inrichtingen onder de verant woordelijkheid van de Vlaar dingse ziekenhuisapotheek. Hoewel de nieuwbouw voor zowel het bestuur van het ziekenhuis als ook voor B en W van Vlaar dingen goede perspectieven biedt, blijft men bezorgd over de toekomst. „De komende pe riode zal zeker in het teken van de onrust staan", zo staat er letterlijk in de aanbiedingsnota. Deze onrust wordt dan veroor zaakt door de plannen van staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid om het aantal ziekenhuisbedden in ons land drastisch in te krimpen. Bin nenkort verwacht men een nota van het College voor Zieken huisvoorzieningen. Men weet nu reeds dat daar in zal staan dat er in Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen ui totaal ruim 1.000 ziekenhuisbedden te veel zijn. Een en ander heeft enkele maanden geleden tot specula ties geleid over sluiting van een Schiedams ziekenhuis. Specula ties echter, die uit de lucht ge grepen bleken. Het gemeentebe stuur van Vlaardingen ver wacht echter toenemende span ningen, mede omdat de vraag naar kwantiteit en kwaliteit toe neemt „De positie van het Ho- ly-ziekenhuis in de toekomst zal worden beïnvloed door de uit komsten van het onderzoek en advies", zo staat in de nota. ADVERTENTIE 'vpe TC 204 SD Een HiFideck metdolb^ systeem en f f ferntkop, twee 3 standen Mpesooct schakelaars. K stal ogos prijs 995 bij EVATOOM Schiedam Bij radarcontrole op het Kethelplein zijn woensdag 23 automobilisten betrapt bij te hard rijden. Binnenkort zullen zij thuis een bon in de bus krijgen. De hoog ste snelheid die de politie met de mesta-apparatuur registreer- f de bedraagt 99 kilometer pen uur. De hoogste snelheid die op' dat tracé wordt toegestaan be draagt 70 kilometer per uur. Vlaardingen Een 2,5-jarig jon getje Is woensdag door een auto aangereden op de oostelijke rij baan van het Veerpleim Het jochie kwam er met een tand door zijn lip, goed van af. De peuter liep plotseling de rij baan op. De 25-jarige E.G. uit Vlaardingen, die een auto be stuurde, kon het kind niet meer ontwijken. De botsing met het jongetje veroorzaakte een lichte deuk in de auto van G. Vlaardingen Makker, Rakker en Stakker treden zaterdag avond op in de sociëteit De Sokkel aan de Van Maerlant- laan in Vlaardingen-west. De groep Makker, Rakker en Stak ker bestaat uit Ane Aardbeien, JCareJ Ka belspier en Bolle Henk. Het drietal speelt oude Ierse volksmuziek, country western en Hollandse straatlie deren. De muziek wordt geproduceerd met behulp van banjo, gitaar, mandoline, banjolele, dessertle pels en percussie. Behalve een muzikale show staat de mogelij ke bezoeker ook een lachwek kende vertoning te wachten. Makker, Rakker en Stakker staan hun mannetje. Het optreden begint om negen uur. De entree bedraagt een rijksdaalder; niet-leden betalen drie gulden vijftig. lype $TR 7015 net f MrAM, Vermogen 2 15 Watt kontmu, ingangen voor pick-up-reserve, mikrofoon en recorder met na band kontrole mogelijkheid, katalogusprijs 898bij EVATOOM 649. - Schiedam se weg 39-47 Vlaardingen Tel. 346000. Mgr. Nolenstaan 686 Schiedam Tel. 702667 - SONY STR 70251 bij EVATOOM 699.-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3