Commissie akkoord met scholencomplex Meer inbreng jongeren in we r doosheidsproject In alle stilte... Laan van Bol'es wordt aangepakt Lentefeest krijgt tijdelijk onderdak J Ik neem de proef Nooit meer Kosten bijna acht miljoen 'Laat staan die kerk' is boos Woningbouw schoolgebouw te'ri&S Er zijn nog 3000 wachtenden voor u In oud café aan Broersvest: Van Haarenlaan onder de loep SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 27 september 1976. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD _101ete jaargang no, 25668 -bp AGIN A'S SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De commissie onderwijs is akkoord met het voorstel om bijna acht nuljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een scholencomplex in de Maassïmse Steendïjkpoïder. Het gebouw komt aan de rand van het hoge gebied in deze polder, juist op de plaats waar het lage gedeelte begint jn totaal zal het gebouw drie scholen voor het kleuter- en basisonderwijs be vatten: Eén kleuter- en basisschool voor het openbaar onderwijs (40%), één voor het kleuter- en basisonderwijs voor het Protestants Christelijk onderwijs (40%) en één voor het Hoorns Katholiek on derwijs. Naast gemeenschappelijke voorzieningen krijgen de scholen de beschikking over 25 leslokalen- Bij de school worden parkeervoorzie ningen aangebracht omdat het complex precies in de voetgangersroute komt te liggen die door de gehele polaer is uitgezet. In de buurt van de scholenge meenschap - in het lage gebied - komen een sporthal met kantine-accommoda tie, een klein winkelcentrum en gezond heidsgebouwen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de sporthal dichterbij het scholencomplex te bouwen, maar dit stoot op ruimtelijke bezwaren. In het gebouw worden mogelijkheden ingebouwd om de wanden te kunnen verplaatsten. Er is nog gespeeld met de gedachte meer verdiepingen aan te brengen. Dat plan heeft echter geen genade gevonden in de ogen van de schoolinspectie. Wel wordt rekening bij de bouw gehouden, dat er in een. later stadium kan worden uitgebreid. Maassluis De actiegroep 'Laat staan die kerk' is boos op het gemeentebestuur. Het heeft volgens haar de kans gemist burgers actief te laten deelnemen aan beieidsvoorbe- reidende werkzaamheden. De actiegroep heeft er wel veel waardering voor dat de ge meente haar best heeft gedaan om van het ministerie van CRM subsidie te krijgen voor de restauratie van het zoge naamde schuurkerkje. Ook heeft zij ""waardering voor de gemeentelijke plannen om na afwijzende beschikking van CRM een commissie te laten onderzoeken in hoeverre ande re wegen kunnen worden ge vonden voor de financiering. De actiegroep betreurt het echter in hoge mate dat zij al deze informaties uit de krant heeft moeten vernemen en dat zij op geen enkele wijze in deze gevoelige zaak is gekend. in Schiedam De Mathenesse- school aan het Oude Kerkhof 10 wordt misschien in de toe komst omgebouwd voor huis vesting van alleenstaanden en kleine gezinnet' Dit voorstel van het college van burgemeester en wethouders wordt woensdagavond in het stadskantoor besproken in de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. Over het lagere schoolgebouw dat binnenkort leegkomt te staan zegt voorzitter Chris Zijdeveld, wethouder van stadsontwikke ling: „Men is dat gebouw ge wend in het karakteristieke hoekje bij de Grote Kerk. Daar om willen we met gelijk de slopershamer gaan hanteren. Eerst hebben we gekeken of er een paar vliegen tn een klap zijn te slaan. Daar is uitgeko men dat we op zoek zouden moeten gaan naar een inventie ve architect die van een klaslo kaal een woonruimte weet te maken. Of een en ander ook financieel haalbaar is moet nog blijken. Het 2ijn nog maar plan nen". Het ware 'onechte' ja. Het huwelijk tussen Jan Perdaems (28) en Thea Holleman (21) is zaterdagmiddag in alls stilte voltrokken. De toch bepaald niet sobere plechtig heid vond namelijk plaats op de bodem van het Rotterdamse zwembad West. De ambtenaar van de burgerlijke stand die het genoegen had het in fel oranje duikerspakken gestoken paar in de echt te verbinden, was Gerard Verhuisdonk uit Schiedam. Ruim drie meter over het woelige wateroppervlak van het zwembad staken Thea en Jan de bordjes Ja omhoog. Zij zeiden daarmee Ja tegen de teksten op de bordjes van Verhuisdonk. Duidelijk aangepaste teksten zoais Verbreek nooit uw bud- dyiijn en Deel altijd uw perslucht. Hierna doken zo'n veertig leden van de Schiedamse duikclub Sea View naar de bodem om het paar te felicite ren. Hoe teuk het ook allemaal was, het was niet wat het Schiedamse duikpaar zich had voorgenomen. Oorspronkelijk zouden zij in de Oosterschelde huwen. Dat mocht niet. In het zwembad mocht het wel. Evenwel nadat er officieel op het Schie damse gemeentehuis getrouwd was. En zo is het ook gebeurd. Door een haag van in duikpakken gestoken medeciubieden liepen Jan en Thea naar het stadhuis. Onder de zwemvliezen door. Na die formaliteit konden ze naar het zwembad voor de 'echte' huwelijksvoltrekking. Met de aan een spoedcursus onderworpen Verhuisdonk. En waar om zouden wij ons niet aansluiten bij één van de teksten van Verhulsdonks bordjes: Veel nat en droog geluk. Vlaardingen - Sinds de start van de Stichting ruim een jaar geleden zijn 1500 personen behan deld. Vooralsnog staan er 3000 op de wachtlijst Dat is niet zo verwonderlijk want het vullingsgetal ligt aan de zeer hoge kant. In sommige gevallen moesten er zelfs vijftien tot twintig vullingen worden aange bracht. Ook moesten veel kunstgebitten (prothesen) worden aangemeten. Der gelijke patiënten w vaak Het ziet er voorlopig niet aaar uit dat de wachtlijst op korte termijn kan wor den Weggewerkt. De groep- spraktijk heeft twee tand artsen in vaste dienst, ter- Wijl er nog een tandarts werkzaam is op contract basis. Deze laatste heeft echter te kennen gegeven öjn contract met ingang van vrijdag 1 oktober te beëindigen. Voorlopig zal deze tandarts nog éénmaal «n de week zijn werk in de troepspraktijk: verrichten. Naar verluidt zal het ex ploitatietekort in het ko utende begrotingsjaar «echts gering zijn; na 1917 *al het boekjaar met een batig saldo moeten sluiten. De verhouding zieken fondsverzekerden -particu lieren bedroeg medio 1975 6931. Voor dit Jaar tracht pea deze verhouding te brengen op 8020. Op weg naar het 'onechte' echte huwelijk Schiedam Beroeps krachten vanuit instel lingen voor sociaal-cul tureel werk en samenle vingsopbouw vormen het Jeugdwerbloosheids- Project Schiedam, dat zich over precies een week manifesteert op een zogenaamde Piïk- dag in gebouw St Joris Doele. Daarmee gaat op nieuw in Schiedam een project voor jonge werk lozen van start. Volgens één van de initiatiefne mers Ferry Zindel moet het nieuwe instituut echter niet worden ge zien als een voortzetting van het JOP, het jonge ren-ontwikkelingspro ject dat in 1974 ter ziele ging. De opzet is anders. Onder Hans van der Wilk, inmid dels afgetreden. PPR-wethouder van ondermeer jeugdzaken, zijn sinds maart vorig jaar aanzet ten gegeven tot het oprichten van een nieuwe club, die zich richt op schoolverlaters die niet aan werk kunnen of willen ko men, en langdurig werklozen. Het project is een initiatief van de gemeente Schiedam, de stichting Algemeen Maatschap pelijk Werk en de Federatie van de instellingen, die elk een beroepskracht voor het werk inzetten. Schiedam kent zevenhonderd jon geren zonder werk. Met finan ciële steun van de overheid wil len de projectleden activiteiten op touw zetten voor die groep. Gedacht wordt aan informatie over sociale wetgeving, het in stellen van een werkgroep jon gerenhuisvestiging en het sti muleren in creatieve bezighe den en alternatieve werkprojec ten. "Suggesties over de manier waar op moeten van de werklozen komen", zegt Ferry Zindel, die werkzaam is bij de Katholieke stichting voor Sociaal-Culturele I Arbeid (KSCA) in de Qver- schiesestraat "Het project heeft reeds de medewerking van een kleine groep, die zich ruime tijd inzette voor de voor bereiding van het project". Daarbij waren enkelen betrok ken, die ervaring opdeden bij het JOP. Volgens Zindel is daarom deze keer voorkomen, dat de afstand tussen project- bestuur en werklozen groot was. "Een daadwerkelijke en directe inbreng van de jongere zonder werk moet zijn gegaran deerd", vindt hij. Schiedam De Laan van Bol'es wordt eind deze maand grondig aangepakt. De dienst gemeente werken gaat er dan twee rijba nen aanleggen met een midden berm van vijf meter breedte. Tegelijkertijd zal de gemeente een begin maken met de aanleg van een asfaltbetonlaag op de Churchill weg tussen Laan van Bol'esen Mozartlaan. De reconstructie van de Laan van Bol'es zal 26 weken in beslag nemen. De twee nieuwe rijba nen van elk vier en een halve meter breedte zullen worden geasfalteerd, Tevens zullen de voet- en fietspaden worden her- bestraat. De ventweg aan de zuidzijde van de laan blijft gehandhaafd zoals in het herinrichtings voor stel voor Groenoord-Zuid naar voren werd gebracht. De asfal- termg van de Churchdlweg en omgeving zal zes weken gaan duren. Bij deze werkzaamhe den zullen tevens de beide fiet spaden aan de westzijde wor den verbreed. Ook zullen ver keersmaatregelen worden ge troffen zodat op deze fietspa den tweerichtingsverkeer voor (brom-)fietsers mogelijk wordt. Vandaag kwamen de leden van het project (bestuurders zijn Joop van Broekhoven, Hans Heijgeman, Ferry Zindel en se cretaris Hans Verlinde) bijeen in gebouw St Joris Doele, dat" is gevestigd op het Doeleplein 1 in Schiedam. Ondermeer werd gesproken over de Pnk- dag. waarop het accent komt te liggen op het inventariseren van ideeen en het maken van plannen aan de hand daarvan. Bovendien wil men namen en adressen verzamelen van werk loze jongeren, 's Middags en 's avonds worden volgende week maandag voorstellingen (van cabaretgroep Ketelshow) en informatie gegeven. Als het aan Henk Kramer ligt zal een foto als deze niet meer in Vlaardingen gemaakt kun nen worden. Het popfestival in de Lijnbaanhallen is hem flink tegen gevallen. De be langstelling was gezien het aantal optredende groepen ge ring. Slechts zo'n 1100 jonge ren hebben het festival be zocht. Goed voor een verlies van ongeveer achthonderd gulden voor Kramer, kapper bij V en D, die het festival alleen op poten heeft gezet. Hel is nog wel even benauwd geweest. Maar dat kwam niet door de drukte. Cnby en zijn Blizzards kwamen namelijk niet opdagen. Dat meedelen aan het publiek zou moeilijk heden veroorzaken, zo vreesde men. Het viel allemaal mee. Het publiek applaudisseerde toen Kramer vertelde dat hij nog een andere groep had we ten te krijgen. Dat was de Hobo-Stringband, „Het werd toen eigenlijk pas gezellig", aldus Kramer. De teleurstelling zat hem niet alleen In het geringe bezoe kersaantal. De oorspronkelij ke samenwerking tussen Kra mer en de gemeente verander de namelijk in tegenwerking van de kant van de gemeente. Dit met name door toedoen van Van Gelderen, de be drijfsleider van de Lijnbaan hallen. Dit alles natuurlijk volgens Henk Kramer. De jon gens en meisjes merkten er niets van. Zij luis terder den naar, op deze foto, Iron Earth. Schiedam De Stichting Len tefeest heeft van de gemeente een tijdelijk onderdak gekre gen in het vroegere café Karssenboom aan de Broers- vest. Het pand zal over een maand in gebruik worden ge nomen door de Stichting die zich inspant voor lichamelijk gehandicapten. Voorzitster Rietje Konings rea geerde enthou siast: „Wij zijn er erg gelukkig mee. Het ligt zo fijn in het centrum. Wij zijn van plan om het minstens een avond per week voor jongeren open te stellen". De stichting die nu regelmatig een soos heeft in de Jeugdba- ven van de Visitatiekerk aan de Dr. Schaepmansingel blijft echter uitkijken naar een defi nitief onderkomen. Men denkt aan aangepaste nieuwbouw. Niet alleen omdat de nieuwe ruimte aan de Broersvest vol gens Rietje Konings eigenlijk nog iets te klein is, maar ook omdat de gemeente het alleen voorlopig heeft afgestaan. Het pand is ongeveer twee jaar geleden aangekocht voor de reconstructie van de binnen stad. „Zolang er niet echt een defini tieve bestemming voor is, mag Lentefeest erin. Tot wanneer dat precies is valt niet te zeg gen", zo vertelde wethouder EefCoIIé Schiedam De Burgemeester Van Haarenlaan zal worden geïnventariseerd op gevaarlijke punten. Dat karwei zal worden verncht door de werkgroep wo nen en leven in Nicuwland. De2e werkgroep blijft het een ge vaarlijke situatie vinden dat er langs de drukke straat veel scholen staan. Als de scholen beginnen en uitgaan zal één van de leden binnenkort gaan onderzoeken waar de moeilijke punten liggen en waar nog voorzieningen zouden moeten worden getroffen. Dit nieuwsblad, waarfn u al het nieuws uil eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kasten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsi- blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met'. Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Oeze bon tn open envelop, zonder postzegel, storen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1