VDL gelijk Verdedigend DEH stopt Urstis HU SS countert Yoorae maar desillusie '.FC bedwingt na rust WRW TMlf GSS haalt in Geen geluk voor Martinit Wolter Bos slaagt in opzet EUROTAX DVO '32 slaat op valreep toe Demos neemt recht in eigen hand Eerste winst voor VVK MAANDAG 27 SEPTEMBER 1976 4 VI aar dingen YFC-trai- ner Wol ter Bos slaagde in zijn opzet. De geel zwarten konden zich ge zien de positie geen ver lies permitteren. Hij predikte dan ook een strijd zonder franje. Het bezoekende WRW uit Den Briel {met één punt uit drie partijen) moest het slachtoffer worden. Recht op bet doel af gaan en trachten te sco ren, was zijn concept. Daarbij de defensie goed gesloten houden met een versterkt mid denveld. De „elf" van oefenmeester Gerard Flaes was zó onverzette lijk, dat het pas laat ge beurde dat het bezweek. Met de thee was de sco re nog dubbel-blank. Kort na aanvang van de tweede periode faalde de "WRW-defen- j sie, incluis doelman Ad van Adrighem, Ongehinderd kopte invaller Chris Hendriks van VFC in en leidde toen met 1-0. De verbouwereerdheid bij de gasten, was zó groot, dat het zelfvertrouwen korte tijd zoek was. In die tijd scoorde VFC voor de tweede maal via Gerrie Hoogerwerf en was binnen. De stootkracht van WRW was te ixuniem om nog gevaarlijk te wordenen VFC in te halen. Zowel VFC als WRW begonnen de ontmoeting gehandicapt. Bij WRW kan ook hier VFC niet afstoppen. i Vallen en opstaan. de geelzwarten ontbraken Ger Pijl (angina), Paul de Jong en Harrïe Schuiten door blessures. Bij WRW ontbraken drie vaste spelers en dat gaf voor trainer Gerard Flaes een groot pro bleem om te schuiven. Hij daar over na afloop: „De werklust van mijn ploeg was tot het eindsignaal groot, maar wan neer je middenvelders in de spits moet gaan zetten (noodge dwongen omdat de basis zo klein is) kom je te kort De fout bij de eerste goal was fataal. De ploeg raakte even in de knoei en dan sta je met 2-0 achter. Anders was een gelijkspel haal baar geweest". De wedstrijd had een ander ver loop kunnen hebben wanneer WRW in de eerste fase Kees Vlielander bij één van de spaar zame goede tegenstoten van WRW, VFC-doelman Jan Kort leven de harde knal in de rech terbovenhoek niet uiterst had gestopt. Wolter Bos na de volle winst: „VFC heeft geen sterke partij vertolkt. Maar dat kon ook niet. In de eerste plaats moesten de punten worden gehaald. Met mooi voetbal in de eerste wed strijden kwamen wij er niet Daarbij het gemis van drie spe lers. Dat betekent verstoring van je elftalopstelling en mees tal de evenwichtigheid in de ploeg. Daarbij het terugvallen van enkele spelers en de tactiek is verklaard". VFC begon goed aan de wed strijd en WRW paste stevige mandekking toe. Al ras werd het verband bij de geelzwarten verbroken door minder goed plaatsen en de tegenstander kon daardoor steeds op tijd ingrijpen» De omhaal van Kees Vlielander was een zet van de tegenpartij waarbij VFC een zucht van verlichting slaakte toen keeper Kortleven de bal pakte, VFC bracht invaller Maarten van der Meer veel in stelling, maar deze kon weinig uitrichten, al werkte hij kei hard. Mar Benjert was na zijn oprukkende solo net niet suc cesvol. VFC had kort na de hervatting snel een voorsprong. Maarten van der Meer worstelde zich op links op de achterlijn langs zijn tegenstander, en bereikte met zijn voorzet Chris Hendriks die als een vogel zo vrij stond: 1-0. Snel volgde de val van WRW toen Ger Hoogerwerf door een woud van benen het doel vond: 2-0. Beide trainers wisselden nog maar in stand veranderde niets meer. Al was Bas van der Velden kort voor tijd nog in goede gelegenheid om "WRW wat dichterbij te brengen. Maassluis De zaterdagformatie van VDL bevocht in en tegen Den Bommel een 00 gelijkspel- Vooral in de tweede periode moest de brigade van trainer Arie Usseïstein tegen de hard en met volledige inzet spelende thuisclub verdedigend alles uit de kast persen om tegentreffers te voorkomen. In de felle jacht naar de punten groeide Kees Koudijzer van de blauwwitten naar grote hoogte en voorkwam mede tegenslag voor VDL. Want in de eerste helft toonde VDL zich de ploeg met het beste van het spel, maar had als gebrek dat het rüet scoorde. Met de O—0 had Den Bommel vrede en putte moed voor de tweede fase. De inspiratie ging gepaard met regelmatig aanrol lende aanvallende op de VDL helft, waar de defensief inge stelde blauwwitten Den Bom mel goed opvingen. Doelman Bernard Groenendaal van de bezoekers weerde zich uitste kend, De strafschop van Den Bommel werd zelfs gemist Eindstand: 00- Schiedam GSS-trainer Steenbergen zoekt naarstig naar het wapen schotvaardigheid. In eigen huis kwam tegen het bezoekende Wia nog eens duidelijk aan het licht dat GSS de doelrljpe mogelijkheden wél creëert, maar niet afrondt. Tegen Wia moest de defensie zelfs toestaan, ondanks het overwicht, dat de gasten tot tweemaal toe een voorsprong namen. Tot opluchting van Steenbergen kwam de balans verdiend in evenwicht De uitslag werd 2—2. met de I—1 score als ruststand. Tot aan de thee ging de strijd gelijk op. GSS was zich nauwelijks van de aanvang van de strijd bewust toen binnen de minuut de tegentreffer moest worden geïncasseerd. De 0—I achterstand betekende bewust aanvallen zonder risi co's. Wia was een pittige tegenstander voor de onderbreking en gaf niet direct toe. Het duurde tot aan de tweeëntwintigste minuut eer Wil Broekhuizen uit een trekbal van Siem van Gerven 1l scoorde- Na de pauze had GSS een meerderheid die niet direct werd uitgebuit. Eerst was het de beurt aan Wia dat 1—2 scoorde. Siem van Gerven was het tenslotte die GSS langszij bracht: 2—2. Vlaardingen Tot vijf minuten voor tijd leefde DVO '32 in grote onzekerheid tegen NTVV. Tot dusver was het duel aan de Mara tb on weg erg grimmig geweest en hadden beide formaties elkaar weinig toegegeven. Maar op de val reep sloeg toch nog de vlam in de pan. Ten gunste van de Vlaardïngers, die uiteindelijk op 3-1 uitkwamen en de eerste winst voor zich opeisten. „Dat was maar goed ook", rede-' neerde een tevreden trainer Wim van der Windt na afloop. De „jeugd" gaat bij een derde, nederlaag aan zichzelf lopen twijfelen". De thuisclub had bij de rust al een voorsprong van 1-0 opgebouwd door toedoen van Peter Bergman, die al na drie minuten een pass van Aat Hamson in de voeten kreeg: 1-0. Vijf minuten later kwam Mar tin Brouwer oog m oog met de doelman van NTVV, maar hij schoot te langzaam in. Aan de andere kant verrichtte doelman Jan Scheepmaker en kele goede reddingen. Na rust, werd het duel harder en toen. de club uit Nieuwe Tonge gelijk maakte werd het een felle strijd om de winst DVO *32 kwam' daarin het beste uit, getuige de goals van Dick van der Eist (kopbal) en Ron Kerpel met een lob: 3-1. Schiedam Het Rotterdamse DEH, dat de laatste jaren heel wat klappen moest verwerken, degredatie vanuit de tweede klasse naar de vierde, is al heel blij met een winstpunt. Daarmede is hun verdedigend voetbal te verklaren. Mooi en prettig voor de tegenstander is het niet. Dat ondervond Ursus. De Schiedammers rijn in deze thuiswedstrijd bijna voortdurend op de helft van DEH te vinden geweest maar het zag geen kans om de met negen man spelende verdediging te verrassen. Nu moet er direct bij verteld grote klasse zijn doel schoon worden dat in het doel van de Rotterdammers keeper Drenth tot geweldige prestaties kwam. Hem komt dan ook de eer toa Ursus een punt te hebben af gesnoept. Cock Zey bleek bij Ursus vervangen door Nagel hout, Cock moest geblesseerd de wedstrijd langs de lijn vol gen, Hij en de supporters van de Schiedammers hebben kun nen zien hoe dikwijls Ursus bij een doelpunt is geweest, maar ook hoe doelman Drenth met steeds maar op zijn betrouw baarheid getest, een test welke de Rotterdamse doelman glans rijk doorstond. In de tweede helft zette trainer Hoge boom Weerdenburg in voor Scheepbouwer om nog meer vaart aan de voorhoede te geven. Maar ook dat mocht niet helpen- Ursus bleef tevergeefs op de Rotterdamse veste beu ken. Om tot een gunstig resul taat te komen speelde DEH wei eens te fel en het gevolg was dan ook dat Van de Berg in het boekje van de scheidsrechter ging wegens het herhaald on deruit halen van Nieuwstraten. heeft weten te houden. Zo tikte hij een schot van Bart Fiegel keurig tot hoekschop en Huy- gen, in stelling gebracht door Fiegel, Campen, Weerdenburg, de Fiegel zag rijn onmogelijk te gehele voorhoede heert getracht stoppen schot toch nog net over de veldmeerderheid tot uitdnik- de lat getikt. kmg te brengen m een doel- Doelman Hakker van de thuis- punt Doelman Dreth stond dat club had een gemakkelijke met toe. middag. Voor rust moest hij p slechts één keer handelend op- treden bij een aktie van Fak, de Rotterdamse aanvalsleider. Nieuwstraten, Campen en wie eigenlij'k niet hebben Drenth Schiedam „Het elftal dat de meeste doelpunten maakt, wint nou eenmaal de wedstrijd. Zo is het nu eenmaal", verzuchtte een teleurgestelde voorzitter van Martinit, Aad van der Horst, na de verloren wedstrijd tegen SVW. „Het is zo moeilijk om steeds maar te zeggen: „Het beeft ons niet meegezeten, maar als je nu, na de wedstrijd, alles nog eens rustig en zonder emoties op een rijtje zet, dan moet ik gewoon stellen dat het waar is. We hebben weer geen greintje geluk gehad". Gedeeltelijk heeft Van der Horst gelijk. Maar is het nu allemaal pech als van de, door goed voetbal verkregen, kansen er niet één in een doelpunt kan worden omgezet? Martinit heeft een team met goede voetballers en trainer Joop Schop heeft het geluk, dat hij over een groot aantal spelers met ongeveer dezelfde capacitei ten beschikt. Helaas voor hem en Martinit is er onder al die spelers niet één die een aanval af kan maken. Dit en het pechduiveltje dat de roodwitten achtervolgt hebben tot nu toe een slechte start van. Martinit tot gevolg gehad. Op eigen terrein stond het gisteren al na drie minuten spelen met 0—1 achter. Bij een snelle uitval van de thuisclub lag via de voet van Durinck de bal in het net voordat de Martinitters het wisten. De gasten kwamen ook heel gelukkig aan het tweede doelpunt Dat gebeurde na twintig minuten spelen. Een ver en doelloos schot van Herwijnen zou zeker naast rijn gegaan indien niet de voet van vootstopper Gïel Gouka het leer had beroerd Nu kreeg het schot een andere baan zodat de bal onhoudbaar voor de verraste doelman Nagelhout in het doel verdween: 0—2. Nog voor de rust werd door Martinit de achterstand verkleind Het was uit een goed door Brusi genomen vrije trap dat Kunemann in kon koppen 1—2. Wie had gedacht dat Martinit na de thee alles in het werk zou stellen om tot de gelijkmaker te komen kwam bedrogen uit Het vlotte allemaal niet zo best. Eerst een kwartier voor tijd begreep het dat het de zaken wat energieker aan moest gaan pakken. Toen ook ging het drukken. SVW moest terug, er kwamen tal van kansen, maar de gelijkmaker bleef uit. Integendeel, het doelpunt kwam aan de andere kant. SVW was tot een hoekschop gekomen. Daaruit, door Durinck genomen, ketste de bal via de pari tegen de touwen 1—3. Kort voor tijd kon Van der Horst, uit een strafschop wegens hands de eindstand op 2—3 bepalen. De tijd was voor Martinit toen te kort om nog tot een puntenverdeling te komen- Schiedam Na een moeilijke competitiestart heeft WK nu toch de juiste weg gevonden. Aan het Rotterdamse Toepad werd ten koste van SDV de Daarnaast had WK het voor deel om al snel te scoren. Peet van Mil trok na zeven, minuten voor en Jan van der Meer rond de dat bekwaam af: 0-1. eerste overwinning behaald, Pas diep in de tweede helft van wat tevens de eerste punten waren. Hetgeen er op wijst, dat de opbouw' in de ploeg rit. WK startte trouwens ook met een afwijkend elftal, in die zin, dat er veel spelers op een ande re plaats stonden. Een wisseling die het team ten goede kwam. de keihard gespeelde wedstrijd werd VVK wat onder druk ge zet. Het offensief van SDV baatte echter niet, want de Schiedamse defensie hield er goed het oog in. Bovendien bleek invaller-doelman Willem Gieselbach {voor Van Oudheus- den) een betrouwbaar sluitstuk. Rotterdam Bar en boos. Schoppen en zelfs slaan dat waren de taferelen die de wed strijd Belvédère—Demos niet tot een propaganda maakten voor het amateurvoetbal. Hoofdschuldigen waren na tuurlijk de spelers, maar de meer dan zwakke leiding was tevens schuldig. beide ploegen gaf aanleiding tot Na rust speelde Demos alles of de onprettige voetbalmiddag. Omdat de scheidsrechter daar niet hard genoeg tegen optrad en zeer lankmoedig bleef in zijn beslissingen nam Demos, het recht in eigen hand en elke ruwe overtreding van de thuis club werd met een revanche beantwoord. Zo bleef er niet veel tijd over om te voetballen. Aanvoerder Ben van Schijndel Toch kwam men daar nog toe, van Demos daarover: ,Jk ben want de thuisclub maakte bin- zelf ook geen lieverdje. Ik durf tien de eerste dertig seconden er ook wel tegenaan te gaan, maar ik dacht toch altijd bin nen het sportieve vlak. Maar wat vanmiddag plaatsvond dat is wei betreurenswaardig. De lol van het voetballen gaat er zo toch echt van af'. Keihard, onsportief voetbal van het eerste doelpunt. Vanaf dat moment ging het met hand en tand die voorsprong verdedi gen. Het deed dit met alle mid delen fair of unfair. Hoe dan ook de Rotterdammers konden voorkomen dat Demos tot de gelijkmaker kwam. niets. Fel viel het aan, ondanks de keiharde tackles van de thuisclub. Een dieptepass van Ben van Schijndel kwam via Frey bij Ries Meeuws en die rondde dit alles goed af: 1—1. Na dit doelpunt werd het alle maal nog erger. Romensehenko werd keihard afgestopt, de scheidsrechter die niet alleen matig leidde, liep ook herhaal de malen in de weg en voor kwam zelfs een doelpunt van Ben van Schijndel. Demos speelde toen al alles of niets. Het werd niets, want twee uit vallen van de thuisclub bete kenden ook twee doelpunten en de nederlaag voor Demos, Brielie Het anti-voetbal van HBSS was te machtig voor Voome. Het 2~é Verlies van de Brielse formatie was «waar tegen de verhouding in. De Schiedamse vereniging bad bet geluk dat twee doelpunten ontstonden uit evenveel kansen in de hele wedstrijd. Het voetbal wat ten toon werd gespreid door de bezoekers was beschamend. Wanneer de ver dediging niet genoeg gesloten was werd met toneelopvoerin gen het spel doodgelegd, te neinde het spel van Voome te ADVERTENTIE Bel een heerin't verkeer de korrekte 'Rit'-meesters ontregelen. Maar aan het spel van Voome was niet zoveel te ontregelen dat je kon zeggen dat alleen daar de oorzaak ge zocht moest worden voor het verlies. De bewogen Voome-trainer Jan van der Vorm sprak verbijste rend over het spel van HBSS: „Dit is geen voetbalploeg. HBSS propagandeert op zijn eigen manier het beschamende voetbal van tegenwoordig. Counteren wordt het moderne voetbal van tegenwoordig, waar het wel kapot aan gaat De tegenstander deed daar aan mee. ik neem het hun niet kwa- ^aan (met baard) probeert het met een kopbal. Bert Straver probeert hem tijdens lijk dat ze de punten mee naar nnnino tt* assisteren huis willen nemen. Alleen de aeze poging ie assisteren. manier waarop dat gebeurde vind ik erg slecht". Trainer Jan om vanuit de achterhoede met genstander was de Schiedamse van der Vorm had hierin gelijk lange ballen een doelpunt te formatie niet vreemd. Voor aan rijn rijde. Het spel van forceren- stopper Martin Herrema hier- HBSS was inderdaad gericht Ook het beïnvloeden van de te- over: „Ze intimideren door steeds weer te gaan liggen. Eén keer was het zelfs zo, dat er iemand gemasseerd moest wor den voor een bloeduitstorting aan zijn pols. Een andere speler die kramp had werd niet ver zorgd en "daarom ging er een verdediger in het zestienmeter gebied liggen. Zodat de scheids rechter wel af moest fluiten." De thuisclub speelde vrij eentonig van opbouw. Vanuit de achter ste lijn werd steeds weer gepro beerd om door het midden spits Bas Freesman aan te spelen. De vleugels werden haast niet benut. En doordat het midden veld bij Voome als los zand aan elkaar zit was ook daar niet veel aan te doen. Maar qua inhoud was het spel van de gastheren aantrekkelijker om te zien dan van de bezoekende club. De Hongaarse HBSS-trainer Zol- tan Szalay was dik tevreden over de uitslag van de wed strijd: „Wij hebben geen al te sterke voorhoede maar wel een behoorlijke verdediging en mid denlinie en met dat gegeven ben ik dik tevreden met het behaalde resultaat. Mijn team speelde direkter dan_ Voome. De tegenstander liet de bal te veel rondgaan. Mijn beste man in het elftri was zander meer Martin Meijer. Maar ook Henk ScharJoo speelde een goede wedstrijd. Hij heeft alleen de neiging om veel naar voren te gaan ris laatste man". In de tweede helft werd rechts buiten Bert Straver die een goe de wedstrijd speelde ingewis seld voor Henk Kampers. Voor- ne-trainer Jan van der Vorm hierover: „De rechterkant werd vrij weinig aangespeeld. In die fase was het nodig dat er met meer overleg gevoetbald moest worden. Dan is Henk Kampers beter op die plaats dan Bert Straver." Over het niveau waarin Voome op dat moment speelt zegt Jan van der Vorm het volgende: Gezien onze com petitie start spelen we ander ons kunnen vergeleken met het voorseizoen. Het onderlinge overleg op het middenveld is volledig zoek. Het schakelt niet En dat is natuurlijk een groot handicap. Maar de sfeer in het elftal is goed, dus er is nog alle hoop". Een in de eerste minuut genomen vrije schop door Martin Meijer werd doeltreffend afgerond door Wim van Est. Oorzaak was een groot misverstand tus sen Martin Herrema en Piet den Bakker. Martin Herrema hierover: „Hanny zei tegen Piet dat hij uit moest lopen. Dat verwachtte ik dan ook en dafr" door kon die nummer 10 (Wim van Est) vrij inkoppen". Voome bleef niet stil zitten. Het heeft de verdere verloop van de wedstrijd bepaald. Het zwakke optreden van de scheidsrechter tegen het vertragen van HBSS hield de snelheid uit de aanval van de thuisclub. De kansen voor de Brielse formatie bleven dan ook niet uit. Schot van Bas Preesman op paal en enkele kopballen van Mike Naan net over. Een minuut voor tijd werd de stand op 20 gebracht door Martin Meijer door een verdedigingsfout van Jan Gel dof.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4