nHH Steur onrecht aan Schiedam niet zonder geluk mm ra KBHMm 33 PRZ-DILETTANT BIKKELHARD RKWIK BUIGT ACHTER STAND OM msm&. SVDPW niet bestand tegen hard spel Eureka Boys sterk aanvallend Nico van Huet op schot For tuna blijft meedoen Excelsior overklast SIOD Van der Fhiym: maag operatie WF juicht te snel Hoofdrol voor Cees Schuurhuizen MAANDAG 27 SEPTEMBER 1976 /"V 'V ,\K 1 r~\tm Van Huuksloot: Drie dagen nodig om hier overheen te komen Vlaardingen - RKWIK zit In ge zonder vaarwater. De resulta ten van de afgelopen wedstrij den wezen in die richting. Slachtoffer van het meer in houd krijgende RKWlK-keur- korps werd het bezoekende Transvalia. De eenheid bleek eens te meer toen de blauwwit- ten in de eerste periode op een 01 achterstand kwamen door een ongeconcentreerd moment in de defensie, Niet alleen kwam de formatie van trainer Ger Robbemond op gelijke hoogte voor de thee, maar het barakter werd in de tweede editie nog eens onderstreept toen de thuisclub uit een groot offensief van de bezoekers van daan kwam. RKWIK scoorde via Peet Vermeulen 2—1 en won daarmee de ontmoeting. Ger Robbemond had Jos Looi- schelder boven Peter de Witte Verkozen. De eerste twintig mi nuten gingen beide elftallen ge lijk op. Toen viel de tegengoal voor RKWIK: 0—1. RKWIK kreeg wat het verdiende. Huib Meeder werd onreglementair in het strafschopgebied gestuit en Arie Jansen benutte de straf schop: 1—1. Het tweede deel was nog maar dertig seconden oud toen Peet Vermeulen van twintig meter afstand uithaalde en doel trof: 2—1. üisi'..!S.ïi HEesara& r JnffiNffiHHBH f* DHS Rotterdam De scheidsrechter bij de wedstrijd Enreka-SVDPW (l0), heeft een niet al te mak kelijke middag gehadL De beste man floot vooral voor de rust bijzonder sterk, maar vond het blijkbaar niet leuk meer worden toen na het doelpunt van de thuisclub de stemming in het veld wat kribbig werd. Hij weigerde tenminste de hand en het bedanken voor de leiding van aanvoerder Piet Krijnem SVDPW moest het stellen zoüder Nielsen, kort voor de aanvang van de wedstrijd vader geworden, en de ge blesseerde Albert Smit Dit duo werd goed vervangen door Rob van Vliet en Chris Verwieh Eureka, nog steeds zonder Winstpunt, pakte de zaken meteen energiek aan, maar technisch moest het toch wel de meerdere erkennen in SVDPW, dat dan ook lang zaam maar zeker een veld- meerderheid veroverde. Het bleek dat het wat trage spel van de Schiedammers een kolfje naar de hand was van de fanatiek ingrijpende thuisclub en daardoor ble ven doelpunten uit Na de rust dacht SVDPW het eerste doelpunt te gaan scoren. Het werd echter te genovergesteld. Uit een vrije trap kopte Rob van VÜet goed in, maar de bal ketste van de lat weer terug. Het leer werd goed uitverdedigd en ineens naar voren ge trapt Via een voorzet kwam de bal op het hoofd van de snel meegekomen Kampion en toen was er voor doelman Karei Bras geen houden meer aan. Een tegenslag die beter SVDPW niet meer te boven kwam. Schiedam Schiedamse Boys heeft revanche geno men op de twee nederlagen die het het vorig seizoen te slikken kreeg van OIIVV. Het won de ontmoeting met niet minder dan 5—0. -i In de twaalfde minuut nam het Bolnes - Een fijn voetbal duel werd het tussen Bolnes en SFC- Het be gon niet best voor SFC, want binnen twee minu ten stond het al met 1—0 achter. Een misverstand tussen Offenberg en zijn doelman Winter was er de oorzaak van. SFC bleek toch net een tikkeltje meer in de mars te hebben dan de thuisclub en dat kwam. in de 23e minuut tot uiting. Het was uit een hoekschop van Willem Stadt dat Kfie*> van Gerven met een prachtige kopstoot zijn club naast de thuisclub kon brengen. 1—1. Vijf minuten was de tweede helft oud, toen doelman Winter een overtreding beging en de bal op de stip werd gelegd- Het bete-, kende een achterstand van 2—1 voor SFC. De Schiedammers lieten de moed niet zakken en het had succes. Goed aange speeld door Willem Stadt scoor de Nico van Huet de gelijkma ker 2—2- Het winnende doel punt kwam ook op naam van Nico van Huet, die weer de bal voor de voeten gespeeld kreeg door Stadt. de leiding. Uit een voorzet van Nico Doef kreeg Harry Stiefel de bal voor de voeten. Met een keurige lob plaatste hij de bal over de 'uitlopende doelman heen tegen de touwen: 1—0. Nog voor de rust werd het uit een voorzet van Ben Stip door Chris van Gerven 2—0, die pas bij de derde rebound succes had. Na de rust bleek de kracht van Piet van Trigt Piet, de laatste v/eken als keeper, stond weer als laatste man en zo kon Piet van Heiten zijn debuut maken onder de lat. Uit een trap van Van Trigt kon Van Gerven de Boys op 3—0 brengen. Van Ger ven had er zelfs 40 van kun nen maken, indien hij niet on deruit was gehaald. Nu werd het een strafschop, Nico Doef schoot echter te zacht in om drt te honoreren. Jumulet, zondermeer uitblinker stelde Van Gerven toch in staat om het vierde doelpunt te sco ren. Van Gerven werd hard aangepakt door de verdedigers van OHW en hij kreeg dan ook een strafschop mee, toen hij onderuit werd gehaald. Hij nam die strafschop zelf en scoorde daarmee zijn hattrick. Vlaardingen Op eigen veld pakte Fortuna terecht de volle winst. Al ging dat in eerste instantie tegen Flakkee niet eenvoudig. De eilandbewoners trachtten de thuisclub uit zijn ritme te halen door sterk te vertragen. Voor de thee nam Fortuna door Hans van Os een 10 voorsprong en na de her vatting had Aad Biesheuvel succes (2—0) en dat werd de eindstand. Rotterdam Excelsior520 heeft laten zien, dat het niet voor niets in de bo- 'venste regionen ver toeft. Het team van trai ner Aad Bierhuizen heeft de Rotterdammers de wil opgelegd en met een dik verdiende over winning (5—1) Siod aan de zegekar gebonden. Bierhuizen had dan ook niets dan lof voor zijn jongens „die er weer hard voor hebben ge werkt", zoals hij zei. Gezien de uitslag lijkt het wat vreemd dat Excelsior toch al na enkele mi nuten spelen achter kwam te staan. Tieman trachtte de bal terug te spelen op zijn doelman. Hij deed dit echter te zacht, waardoor een zeer attente te genstander zich meester kon maken van het leer en zijn club op 1—0 bracht. Maar heel kort heeft Excelsior moeite moeten doen om het spel in handen te nemen. Toen dat was gelukt is de thuisclub niet meer aan bod gekomen. In de tiende minuut maakte Tie man zijn fout goed. Uit een hoekschop kopte hij de bal in. Via de lat kwam het leer weer voor zijn voeten en toen was het wei prijs, 1—1. Het werd 1—2, nadat Peter van der Hoeven uit een goede pass van Martin de Vette zijn tegen- stander kon omspelen en de doelman ook geen kans gaf. Dat was voor Peter nog niet voldoende, want voor de rust nog scoorde hij 1—3, nu uit een goede pass van Fred Clarijs. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Alleen bleek toen dat Excelsior wat te slordig met de kansen omsprong. Raak schoot wel Martin de Vette. Uit een voorzet van Van der Hoeven was het Clarijs die hem met een tikje de bal voor de voeten had ge legd. Het betekende wel 1—4. Kort voor tijd werd Wou terse in het strafschopgebied onderuit gehaald. De arbiter zag er ech ter geen strafschop in. Het werd eenindïrecte vrije trap, genomen door De Vette. Pre cies op maat kwam het leer bij VMAN der Hoeven en dat was voor deze voldoende om zijn derde en Excelsior's vijfde doelpunt te scoren. Schiedam Na een bikkelhard voetbalduel hebben DRZ en Dilettant de punten gedeeld. Het werd 1—1 na een toch wel spannende wedstrijd. De tweede helft was een tiental minuten oud toen Berty Heys- ter de bal op doelman Lands bergen terug trachtte te spelen. Hij deed dit te zacht, zodat de attente Kool zich meester kon maken van het leer en rijn ploeg aan de voorsprong kon helpen. Vier minuten daarna was het al weer gelijk. Uit een voorzet van Ruud Gonlag miste de doelman. Er ontstond een doelworsteling waaruit Ruud Slavenburg de bal over de doel lijn werkte. Heyster gaf het leer nog wel een tikje, maar de scheidsrechter had na de inzet- van Slavenburg al naar het raidden gewezen. Theo de Raay (mid den) in Neptunus-shirt. Hier kan hij samen met Frans Steur, Jos Sparla niet voor onoplosbare problemen stellen. Jack Lemen, Henny Sla en Jan Kerssemeijer staan ter assistentie gereed. Schiedam Tegen slagen voor DHS. Het miste gisteren Hans Vermeer, die woens dagavond tegen SVV z'n linkerknie ver draaide. De rossige middenvelder: ,jvrn banden zijn uitge rekt. Vorig seizoen beeft me dat een paar weken gekost. Zonde, nu de ploeg zo leuk draait". Ook Gerard van der Pïuyzn was er tegen Neptunus niet bij. „Barney" kreeg afge lopen week twee keer een maagbloeding en is donderdag voor een spoedoperatie in bet Schiedamse ge meentelijk zieken huis opgenomen. Derdetegenvaller was het uitvallen van Piet Roozen gis teren, na een half uur. De spits, die in dit prille seizoen in topvorm speelde, had hoewel hij was „inge pakt" te veel last van de tegen HOV opge lopen dijbeenblessu re. Rotterdam Scheidsrechter Herman Kok had gelijk. De overigens bepaald niet briljant fluitende Hagenaar stel de na afloop rustig vast dat Neptunus kwalitatief de betere ploeg was, ech ter door de enorme inzet van DHS niet in z'n spel kon komen en daar door geïrriteerd raakte. Kok: "Een fijne wedstrijd voor een scheidsrech ter om te leiden: niet grof, wel pit tig". Een standpunt dat in schrille tegenstel ling stond tot dat van Neptunus. Trai ner Henkie de Geus zei het nog heel wat diplomatieker dan z'n spelers: "DHS heeft ons in het begin geïmpo neerd met grof speL Later was het meer onbesuisd, vooral van Doesburg en Brouwer. Maar geen excuus hoor. Ik heb ze in de rust ook gezegd dat we in de competitie nog meer van dit soort tegenstanders krijgen". DHS-voorman Adriaan van Huuksloot haalde er z'n Schou ders maar eens over op. „We schijnen nu eenmaal de naam te hebben. Als er is geschopt, is het aan twee kanten ge beurd. Maar ja, De Geus zegt dat natuurlijk omdat Neptunus niet aan de bal kon komen. Onbegrijpelijk dat die ploeg al zeven punten heeft. Er ging totaal niks van uit. Als we hier één punt hadden weggehaald dan had ik gezegd: jammer. Nu hebben we drie dagen nodig om erover heen te komen". Inderdaad, DHS was diep ontgoo cheld. Achtentachtig minuten lang had het de meeste aan spraak mogen maken op de eerste overwinning, na drie ge lijke spelen. Toen gaf linksach ter Robert Saner een hoge op- hoop-van-zegen-voorzet naar door Henny Sla en Jan Kersse meijer afgedekte Frans Steur. door Fred Ivens De van Zwart Wit'28 overgeko men spits, die tot dan toe alleen maar vruchteloos had lopen zwerven en. zoeken, reikte het hoogst, waarna de bal in de verste hoek verdween: 1-0, Steur, eerlijk: "Ik kreeg de hal Rotterdam De wedstrijd Zuiderster-WF werd er een met twee totaal andere speelhelften. WF ging, in nieuw shirt en broek, goed uit de startblokken, en in de zevende minuut was bet Henny de Gids die de vrije trap, genomen door Peet van der Zwan, verlengde en daarmee de Rotterdamse doelman geen schijn van kans gaf: 0—1. Er kwamen daarna legio kensen, maar Verdam schoot na rust op de paaL De Gids en Van Loe- nen zagen geen kans om daar van te profiteren. Maar na een half uur spelen kwam uit een pass van Marree, via een tikje van "Verdam, de bal voor de voeten van Peter Verhaal: 0—2. Kort voor tijd miste Zuiderster nog een strafschop. Na de rust was het al middels een dekkingsfout binnen een mi nuut 1—2 en toen moest WF terug- De verdediging kon een half uur standhouden maar toen was het ook gebeurd. Uit een hoekschop werd de bal in gekopt Doelman Grootveld keerde in eerste instantie de bal, maar de tweede inzet bete kende toch de gelijkmaker. Schiedam De supporters van Schiedam zijn bij de tweede thuiswedstrijd van hun favoriete club heel wat opgewekter huiswaarts gekeerd als het vorige seizoen. Immers toen hadden de Schiedammers één punt uit de eerste zeven wedstrijden verzameld. Nu, aan het prille begin van de eompetitïe, hebben de mannen van trainer Hans Ruijtenberg vier punten uit drie wedstrijden. Nogmaals, dit is nog maar het begin, maar „binnen is binnen" moeten de toeschou wers toch wel gedacht hebben. Logisch. Zij hadden immers een verrukkelijke wedstrijd gezien. En als je ploeg dan ook nog twee punten pakt, zoals dit keer tegen Spartaan, 2—0, zit je toch wel op rozen. Spartaan, de ploeg waar Schie. dam partij tegen moest geven heeft er ook zijn steentje aan bijgedragen om er een goede wedstrijd van te maken. De eerste twintig minuten waren de Rotterdammers sterk in de aanval, maar de verdediging van Schiedam, met als uitblin kers Leen van der Ploeg en André Roister, hield moedig stand. Schiedam kreeg pas meer zelfvertrouwen toen in de vijfentwintigste minuut de eer ste serieuze aanval met een for se kopstoot afgerond door Hen- nie van Hagen die net over ging, tot stand kwam. Kort daarna kreeg Wïm Wohler van rechtsback Chns Jongman de gelegenheid Schiedam aan een voorsprong te helpen. Ook zijn kopbal ging echter net over de lat, Ook Spartaan liet zich niet onbe tuigd en had toch wel recht op een kleine voorsprong. Vrouwe Fortuna was echter met Schie dam, vooral toen Rien Tabak zijn vrije trap vier minuten voor rust tegen de bovenlat zag belanden. Na de rust, scheids rechter Jansen liet maar acht minuten pauzeren, was het Huub Vosselman die al in de derde minuut hard naast schoot Kort na elkaar vuurden de Rotterdammers op het Schiedamse doel. Keeper Cees Schuurhuizen stak echter in grootse vorm en hield zijn doel schoon. Toen kwam in de achtste minuut het eerste doelpunt. Een inge studeerde vrije schop net bui ten het strafschopgebied. Roy den Hartog en ook Joop Krom menhoek stapten over de bal heen. Eef Krabbendam schoof de bai door naar de doorgelo pen Den Hartog en die plaatste op zijn beurt de bal voor de voeten van Krabbendam welke beheerst kon scoren. En dat betekende 1—0 voor de thuis club. Charles van der Steene, de beste man in de Spartaan voorhoede, kreeg daarna enkele goede kansen, maar Schiedam had niet over geluk te klagen. Betrouwbaar Na twintig minuten kwam de Schiedam verdediging zwaar onder druk te staan. Vijf cor ners in evenzoveel minuten was daar een duidelijk bewijs van. Maar de verdediging bleef overeind en waren zij 'gepas seerd, dan was daar altijd weer de betrouwbare doelman Schuurhuizen. Na een half uur spannend voetbal in de tweede helft kreeg Schie dam weer een vrije trap. Joop Krommenhoek richtte in de rechter bovenhoek maar doel man Peter Degekamp tikte de bal net over de lat. Hierna wis selde trainer Ruitenberg Krom menhoek in voor Peter van Dijk. De stootkracht in de voor hoede verslapte hierdoor enigs zins. Drie minuten na deze wis sel was een solo van Roy den Hartog, op het juiste moment afgegeven aan Eef Krabben dam, voldoende om laatstge noemde in staat te stellen om de voorsprong tot 2—0 te ver groten. In de resterende tijd geloofde Spartaan er toen niet meer in, al bleven rij tot het laatste fluitsignaal geïnteres seerd voetballen. Trainer Hans Ruitenberg na afloop: „Een belangrijke over winning voor ons. Nu blijven wij bij de top. We hebben in deze wedstrijd niet over geluk te klagen gehad. Maar de jon gens hebben keihard gewerkt en dan komt het geluk vanzelf. De verdediging was enorm. Met Cees Schuurhuizen aan het hoofd hebben wij grandioos ge speeld". precies op m'n kruintje. Maz zel? Dat mag je wel zeggen...." Door die fortuinlijke treffer kreeg DHS, waarin Jan Kersse meijer en Sjaak Lemen een pri ma com petit ierentxé e maakten, geen loon naar hard werken. Van meet af aan werd Neptu nus stevig aangepakt, waardoor de koploper nimmer in z'n spel kon komen. Hennxe de Geus: "V/ij hebben de tijd nodig om te kunnen bouwen. DHS gaf ons daar echter de kans niet toe. Onze fout en hun ver dienste. Ik heb nu eenmaal geen materiaal, dat er tegen kan als er stevig op de man wordt gespeeld. We moeten de ruimte hebben, zoals in het laatste kwartier toen er bij DHS een paar spelers waren uitgespeeld". Kwaliteit De Geus ("Onze slechtste wed strijd tot nog toe") paste er wel voor op er een al te grote klaag zang van te maken. Wat ook niet reëel zou zijn geweest DHS staat nu eenmaal al jaar en dag bekend als een ploeg met niet al te veel techniek en met een overdosis aan enthou siasme. "Waarbij de kantteke ning past dat de Kethelse for matie dit seizoen met o.a. John Konemann, Hans Schop (giste ren te veel "zwemmend") en Ferry Holster meer kwaliteit in zich heeft. Vermeer; "Er wordt meer gevoetbald, we hoeven het nu. niet alleen van de lange ballen te hebben". Neptunus mocht niet mopperen dat DHS bij rust al niet met een voorsprong aan de thee kon gaan nippen. Goalie Henry van Leeuwen had alle fortuin bij schoten van uitblinker Nol Roo zen en John Konemann, die hij pas op het allerlaatste moment co zich af zag suizen. Intussen had Kok Karei Doesburg (ruw spel) en Neptunus' Henny Hui gen (bemoeien met de leiding) genoteerd en had Piet Roozen zich door Henny Pieroen laten vervangen. Ook in het tweede bedrijf kon Neptunus, zeker niet in het cen trum, geen bal diep kwijt. Het bleef tikken en zoeken, maar het "glamour-voetbal" bleef zonder rendement, zoals de 500 toeschouwers onder wie RVB- praeses Jan Bijloo constateer den. Van Huuksloot: "Neptunus wilde counteren maar kreeg er de kans niet voor". Energieker DHS had het karwei kunnen en moeten afmaken. Maar Karei Doesburg kon vrij voor Van Leeuwen niet scoren en Chris Brouwer mikte te ge haast. Met Ton van 't Hof voor Peter Steehouder drong Neptu nus in de slotfase nog even aan. En via Frans Steur zowaar nog met succes ook. Waardoor Hans Vermeer ongelijk kreeg. "Na afloop staan we ge lijk op de ranglijst", voorspelde hij ex-clubgenoot Theo de Raay van te voren. Dat die prognose niet uitkwam, daar kon De Raay ook niets aan doen... Hij was beslist niet de beste man van het veld. Dal predikaat eiste Nol Roozen voor zich op. Adriaan van Huuksloot, over z'n onvermoei bare middenvelder; "Van Nep tunus zitten er drie spelers (Pmi Giessen, Joop Hogedoom en Henry van Leeuwen) bij de se lectie van West II. Dan hoort Nol er toch zeker hij..» Kwestie van verenigingsnaam hè".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6