13e Korenbeurs legt basis voor handhaving WIK-accommodatie geopend MVC-dames: slag aan op conditie i iftfl Problemen bij BM TOG Van der Vaart dubbel raak Inventus de fout Mi W HOLLANDIAAN ZAKT WEG De Jager benut strafschop 11 DE HOEK ZATERDAG TEAM GELIJK in a MAANDAG 27 SEPTEMBER 1976 BOWLING MAASSLUIS Wethouder Bovenberg looft zelfwerkzaamheid Volley '68 foutloos ZENUWEN NOAD Maassluis MSV'71 liet zich inti mideren aoor de strijdwijze van tegenstander Den Toom Boys. In het uitduel verzuimde de for matie van trainer Arie Kap ook de voorgelegde kansen te ge bruiken en er waren twee straf schoppen voor nodig om de 1-1 eindstand te bereiken. De speel wijze (vaak steriel) vond bij de thuisclub geen genade en de bezoekers werden fel aange pakt. Den Toom Boys was zelfs zo brutaal dat het met de thee een 1-0 voorsprong had. Dat gebeurde uit een strafschop. MSV'71 was gelukkig toen de arbiter na de onderbreking een elfmeter trap in het voordeel van de zwartwitten uitdeelde. Bert de Jager belastte zich daarmee. 'AWSiI Bfe v i Peter van den Broek verlies Schiedam Geheel vol gens de verwachtingen behaalde de tafeltennis club De Korenbeurs te gen 't Hooge Huys de eerste punten in deze competitie. In Alkmaar werd het een royale 9-1 overwinning. NOAD won ook al volgens de verwachtingen van SKF, en behield daardoor de leiding in de hoofdklas se. Radio Molenaar kwam bij Tempo Team 3 een deling overeen, waarmee de Vlaardin- gers zich in de over gangsklasse goed aan passen. Problemen zijn er echter voor Bowling Maassluis TOG, dat een pak slag kreeg van The Victory: 9-1. beslist sterker gaan spelen dan in het aanpassingsseizoen, vorig jaar. De Veenendaalse bezoe kers, Frans Lety, Rob van Spanje en Jan Peters, waren geen partij voor NO AD. Zelfs een grieperige Peter van Wijk kon toch een hattrick sco ren. De Schiedammers liepen m één rush weg tot een 8-0 voor sprong. Daarbij waren dan wel drie partijen in drie games, maar dat was nog geflatteerd ook omdat NO AD er niet meer alles aan deed. René van Dijk moest éen pértij uit handen geven, zodat SKF nog de eer kon redden: 9-1. Wint NO AD volgende week ook van Scylla 2, dan is het dan al zo goed als zeker van handha ving, zodat de competitie ver der geen zorgen meer hoeft te baren. De landelijke jeugd won en ver loor. Het eert. te team moest Wil- no een 6-4 overwinning toe staan. Het tweede team won met 8-2 van TTVN en is nog zonder puntenverlies. Radio Molenaar kwam in Am sterdam bij Tempo Team 3 een gelijkspel overeen: 5-5- De Vlaardinfc «a:s blijken zich met drie uit drie redelijk goed in de overgangsklasse thuis te voelen. Met iets meer geluk was zelfs de volle winst naar VIaardlagen gekomen. René van Dijk kwam echter niet tot scoren, hij verloor steeds met klein verschil De grote man bij RM was Hans Jaap Oppenheim met een gave hat trick. Aad van Opstal gaat steeds meer zijn belofte inlos sen. Hij scoorde de overige twee punten In het dubbel kwamen Oppenheim en Van Opstal juist iets tekort om de volle winst te pakken: 23-21 en 22-20, Bij Bowling Maassluis TOG wor den de problemen met de week groter. Na drie wedstrijden is er nog maar één puntje binnen, want ook de wedstrijd bij The Victory in Weesp ging verlo ren. Het werd zelfs een grote afgang voor het Maassluïse drietal, want de eindstanu werd 9-1. Nico Capellen was afwezig en invaller Hans Pols kon dat ge mis uiteraard niet goed maken. De malaise bij de Maassluïse formatie is trouwens groot, want getraind wordt er prak tisch ook al niet meer. Het eni ge lichtpuntje was Frans Capel len, die na een 7-0 achterstand de eer nog wist te redden. In de promotie-overgangsklasse verloren de Maassluïse reserves ook hun derde wedstrijd. Vrien denschaar 2 won met 9-1. Hier redde Hans Nicolai de eer. i Vlaardingen De handbal vereniging WIK bestaat 25 jaar. Dat de viering van dit lustrum, afgelopen week einde, niet onopgemerkt voorbij ging, bleek wel uit de grote belangstelling die de vereniging ten deel viel. rrj- 4 p Op het riante complex aan Vi-iAU de Hugo de Vrieslaan leek de kantine zelfs te klein om de ruim honderdvijftig ge nodigden een plaatsje te ge ven. Onder de aanwezigen heette voorzitter Chris van der Toorn ook de wethouder van sportzaken Rien Boven berg welkom. De ambte naar had gehoor gegeven aan het verzoek om de nieu we accommodatie officieel te openen. „Wij zijn bijzonder gelukkig met het feit dat WIK door enorm veel zelfwerkzaamheid bloeiend genoemd kan wor den", meende de wethouder. Waarna hij namens de gemeen te de jubilerende vereniging een vlag aanbood. Ook Leo Melse, voorzitter van het Nederlands handbalverbond af deling Rotterdam, sprak zijn bewondering uit voor de ma nier waarop WIK „gerund" werd. Waarbij hij echter ook het feit aanstipte dat stadsge noot De Hollandiaan dringend een verhard veld nodig had. „Ook die vereniging krijgt onze aandacht", onderbrak de wet houder. Schiedam Het afgelopen weekeinde is de volleybalcompetitie van start gegaan. De standaardteams uit het Waterweggebied zijn met redelijk succes deze eerste wedstrijdenreeks doorge komen. Alleen net damesteam van het Maassluïse MVC heeft met 2—3 van het toch niet 20 sterke Tonegido II verloren. De dames van Passage VCJ en van Volley '68 wonnen beiden met 3—0, terwijl Shell dames een 3I zege boekte. Bij de heren was er winst met 2—3 voor Volley '68 tegen het zeer sterke Gerard de Lange II, terwijl Passage VCJ tegen Gerard de Lange III een 2—2 gelijk spel be reikte. In Maassluis hebben de dames van MVC een moeilijke start gehad. Voor het eerst uitkomende in de derde divisie, moest coach Verrips drie basisspeelsters missen. Twee meisjes uit het tweede team, die daarvoor ook al een viersetter in hun eigen team hadden gespeeld, moesten nu noodgedwongen het standaardteam aanvul len. Het gemis aan routine en de aanslag op de conditie van deze invalsters heeft MVC de zege gekost. Het niet 20 sterk geachte Tonegi do II kon onverwachts de zege mee naar Den Haag nemen. De setstanden wa ren: 13—15, 16—14, 15—6, 11-15, en 8—15. Volley '68 dames boekte een gemakkelijke 3—0 zege. Het dit jaar duidelijk teruggeval len Flits was geen partij voor de "Vlaardingse dames. Vooral de beide eerste sets werden door de thuisclub vrijwel foutloos gespeeld. Uitblinkers waren hoofdaan valster A af Verbrugge en spelverdeelster Emerike Ze venbergen. Werden beide eerste sets vlot met 15—3 gewonnen, in de derde set experimenteerde coach Ton van Yperen wat met een aantal wissels. Hierdoor kreeg Flits de kans wat meer in hun eigen spel te komen. Volley was echter sterk genoeg om ook deze setwinst, ditmaal met 15—8 aan zich te trekken. Eersteklasser Shell won met 3—1 van Rust W/A. De eer ste set won Shell vrij gemak kelijk met 15-4. In de twee de set speelden de Vlaardin- gers duidelijk minder en Verloren deze dan ook met 10—15. Shell bleef de sterke re ploeg en herstelde zich in de derde set met 15-13. In vn V1€trc^e set waren de vlaardingers weer opper machtig en zij liepen vlot uit naar 14—4. Zoals zo vaak bij Volleybal lukte het de thuis club niet het laatste punt te scoren, waardoor de bezoe kers tot 1412 terug kwa men. Tenslotte won SheU toch met 15—12. Het heren team van Volley '68 was met bange verwachtingen naar Gerard de Lange II gereisd. In een oefenwedstrijd eerder dit jaar zijn de Vlaardingers door deze tegenstander kan sloos met 40 verslagen. Af gelopen zaterdag kreeg Vol ley zijn revanche. Met 2—3 werd het zeer sterk geachte Gerard de Lange verslagen. In de eerste set ging de strijd gelijk op, met Volley als setwinnaar, 1517. De tweede set was met 15—13 voor de thuisploeg. In de derde set vlotte het allemaal niet meer 20 erg en liepen de "Vlaardingers een 13—7 achterstand op. De tegen stander gaf de royale voor sprong toch nog uit handen en Volley kwam met 13—15 op 1—2. In. de vierde set was het spel- verloop precies tegengesteld. Gerard de Lange kwam met 711 achter, maar nu gaf Volley de voorsprong weer prijs en verloor met 15—11, In de beslissende vijfde set, die veel van de conditie van beide teams vergde, kwam Volley vlot met 0—6 voor. Via 6—14 en 13—14 trokken de Vlaardingers met 13—15 toch nog aan het langste eind. „Een zenuwslopend duel", aldus Wim Broere, „waarbij de gelukkigste heeft gewonnen". Passage VCJ heren speelde haar eerste wedstrijd even eens tegen een team van Ge rard de Lange. Het is Passa ge niet gelukt het derde team van de Rotterdammers te verslaan. De Schiedam mers, die per traditie slow starters zijn, verloren de eer ste set kansloos met 15—4, In de tweede set herstelden zij zich en wonnen eveneens met 4—15. De twee volgende sets waren erg spannend met een geüjkopgaande strijd. De derde set verspeel de Passage met 16—14, om vervolgens via 1315 toch nog een geüjk spel te berei ken. Jan Renunerswaal, voorzitter van de voetbalvereniging RK YYIK had eveneens veel waar dering voor het werk van de handbal-afdeling. „Toch vind ik het nog steeds onbegrijpe lijk dat de letters RK niet voor jullie naam staat", zei hij ech ter. Voorzitter Van der Toorn: „Die beslissing is voor mijn tijd geweest Anders was het zeker niet gebeurd!" Ook de oprichter van de handbal- afdeling, Ben Miltenburg, ging in op de naam van de vereni ging. Duidelijk liet hij merken dat ook hij het weglaten van de beide letters niet op zijn initia tief was geschied En nadat voorzitter Chris van der Toom alle sprekers en de schenkers van talloze kadoos had bedankt begaf het gezel schap zich naar buiten waar de jongste garde van de vereniging een wedstrijd speelde. Na het optreden van de drum- er showband Liberie uit Vlaardin gen verrichtte wethouder Bo venberg de officiële opening door een blauw-wit lint door te knippen. In de nieuwe kleedkamers ston den de twee jongste leden van YVIK, Mirjan Olsthoom en Je roen Bax, opgesteld. Mevrouw Bovenberg kreeg van Mirjan een fraaie bos bloemen terwijl haar man van Jeroen een fles Schiedams „vocht" kreeg aan geboden. Na het officiële gedeelte werden op één van de verharde velden demonstratie-wedstrijden ge speeld. Bij de dames kwam het Rotterdamse selectie-team bin nen de lijnen tegen het sterke Ancora uit Rotterdam. Na een 1-1 ruststand wist Ancora met 2-3 te zegevieren. Heel wat meer spektakel kreeg het talrijke publiek te zien hij de wedstrijd tussen de heren van Rotterdam en die van Ide m—Hellas uit Den Haag, Met voortreffelijk handbal konden de Rotterdammers (met als uit blinker de DWS-speler Sjaak Keurling) het niet bolwerken tegen de beter op elkaar inge speelde hoofdklasser. Idem Hellas won uiteindelijk ver diend met 27-13. Voor De Korenbeurs was de par tij tegen 't Hooge Huys slechts een formaliteit, immers door het vertrek van Leo Lucas en Rob Meyer legden de Alkmaar- ders zich bij voorbaat al bij degradatie neer. Zij overwogen zelfs zich terug te trekken, maar kwamen daarop toch te rug. De Alkmaarders bonden zelfs de geroutineerde Hongaar Janus Borzsey aan zich, maar die wacht nog altijd op toestem ming van de autoriteiten om te mogen vertrekken. Het drietal Jan Baas, Ton Kloos ter en Frans Habes was (even als tegen HIA-Panels en Tempo Team) ook geen partij voor De Korenbeurs. De thuisclub slaagde er nu echter wel in de eer te redden. Dat gebeurde, nadat De Korenbeurs al een 0-7 voorsprong had genomen. Peter van den Broek liet toen de eer aan Frans Habes (21-18 en 21- 18). Het dubbel ging ook nog vrij moeizaam (18-21 en 19-21), maar dat kwam voornamelijk doordat de zwakke thuisclub het Schiedamse trio niet kon inspireren. Was de wedstrijd slechts een for maliteit, de punten zijn er voor De Korenbeurs niet minder om. Hans Lingen 2al straks name lijk drie wedstrijden niet mee kunnen doen. Daarom is het zaak om boven 't Hooge Huys en ïnterlance te blijven om zich in de reklasse te handhaven. Het tweede team van De Koren beurs is hard op weg om het verloren terrein terug te win nen. Na drie wedstrijden is het nog ongeslagen, nu met 8-2 van Scylla 4 werd gewonnen. Jan Landsbergen en Jan Simons scoorden een hattrick, John Buyk won één partij, en het dubbel was ook voor de Schie dammers. Samen met Vrien denschaar wordt nu de leiders plaats bezet. Ook na de derde wedstrijd is NOAD in de hoofdklasse nog zonder puntenverlies. De Schiedammers behielden de leiding op de ranglijst door een overtuigende 9-1 overwinning op het bezoekende SKF. De situatie is echter enigszins ver tekend, want NOAD kon vori ge week profiteren van het ver zwakte JCV, terwijl de hoofd klasse B ook niet de sterkste afdeling is. Hetgeen aan de prestaties van de Schiedammers overigens niet veel afbreuk doet, want zij zijn Hoek van Holland In de thuis wedstrijd tegen GDA heeft het zaterdagteam van Hoek van Holland een 1-1 gelijkspel ge boekt en die uitslag was een zeer correct resultaat van de veldverhouding. Via een doelpunt van Cor Groot- enboer wist Hoek van Holland in de eerste helft de leiding te nemen, maar de geroutineerde Loosduiners konden in de twee de helft de score in evenwicht trekken. Maassluis VDL behaalde een regelmatige overwin ning op DJS. In het uitduel waren de blauwwitten pro ductief met drie treffers en defensief werd geen doel punt toegelaten. De forma tie van Rinus Clarijs re geerde vooral in de eerste periode, die met een 0-2 voorsprong werd afgeloten. Na de thee beschermde VDL de voorsprong en scoorde nog een maal, terwijl de tegenstander de gelegenheid werd gegeven zich meer op de VDL-helft te begeven. VDL sloot af met een 0-3 winst. VDL trok zich aanvankelijk niets aan van het ruwe recht toe recht aan spel van DJS. Marcel van der Vaart soleerde na vij fentwintig minuten in het straf schopgebied van DJS en pas seerde de doelman: 6-1. Het was wederom Van der Vaart die voor rust voor 0-2 zorgde, na een vlotte aanval. In het tweede deel speelde VDL behoudend maar schroefde de score op via een uitstekende treffer van Harrie Huizing 0-3. Schiedam Het afgelopen weekeinde speelden de bei de eerste teams van basket balvereniging Juventus een thuiswedstrijd in sporthal De Enk in Rotterdam. Het damesteam trad aan te gen Delta Lloyd uit Am sterdam, dat één van de drie ploegen is dat aan spraak maakt op het lands kampioenschap. Daarom was het ook niet gek dat Juventus met een 2284 nederlaag best nog tevre den mocht zijn. De heren speelden tegen LISC koeja- ké. Deze ploeg speelt voor het eerst in de tweede divi sie, maar is direct een van de sterkere ploegen gewor den. Vooral doordat Ruud van Eijck naar deze ploeg- overstapte, en enkele spe lers van BVO (nummer twee van vorig jaar) mee nam. Het is voor het publiek een aardi ge wedstrijd geworden. Naast het vaakgoede spel van beide ploegen waren het vooral de scheidsrechters die daarvoor zorgden. Zij waren niet geheel in vorm en namen soms de meest onbegrijpelijke beslissin gen zodat beide ploegen met wisten waar zij aan toe waren. Deze wedstrijd werd een ver diende overwinning voor LISC en wel met 66—85. Vanaf de eerste minuut heeft het damesteam van Delta Lloyd een zone-press gespeeld tegen Juventus. Het verschil met het team van vorige week bleek ai gauw. De Schiedamse dames hadden heel wat meer moeite met deze press dan vorige week. Dat was echter helemaal geen schande want de Amster damse ploeg speelde dat sys teem erg goed. Tussen de 5de en 10de minuut ging het al fout. De stand sprong toen van 5—9 naar 7—25. Juventus maakte een paar passfouten en Delta Lloyd profiteerde daar erg goed van. Trainer/coach Ton van Velzen nam dan ook terecht een time out Daarna ging het siikken beter met Juventus. De verdedi ging draaide nu ook weer wat beter en de doelpuntenmachine van Delta Lloyd stokte even. Met de rust was de stand 1538. Een redelijke prestatie, want de Amsterdamse ploeg is gewend om met de rust al over de 50 punten heen te zijn. In het begin van de tweede helft lieten de dames even zien hoe rij dat normaal dan doen. Ju ventus kreeg de bal niet over de middellijn en Delta Lloyd scoorde keer op keer. De Am sterdamse dames konden ook doorgaan omdat hun coach zijn speelsters constant doorwissel- de. Trainer/coach Ton van Vel zen durfde dat ook dit keer niet. Hij speelde het grootste gedeelte van deze wedstrijd met zijn basisvijf. Vermoeidheid ging ook een woordje meespe len aan het eind van de tweede helft Delta Lloyd ging toen wat rustiger spelen, maar Juventus kon het niet meer opbrengen om nog wat terug te doen. Zo doende kabbelde de wedstrijd naar het einde, dat kwam bij de stand 22—84. Met een een- voudig hook- shot scoort Del ta Lloyd's Ger da Schouten weer twee van haar vele pun ten atX>.C En weer is Gerda Schout en een speel ster van Juven tus, in dit geval Sylvie Fransen, te vlug af. Vlaardingen Een hardwerkend De Hollandiaan heeft niet kun nen verhinderen dat thuisclub Spoorwijk de geboden kans in het eerste deel aangreep om te scoren en in de tweede editie de voorsprong voldoende he- schermde en de volle buit in eigen huis hield (1-0). afstand te nemen. De Hollandiaan miste in deze par tij Ron de Vette. Fred Moerman was zijn vervanger. De Hol landiaan bad voor de thee het initiatief en kreeg goede moge lijkheden. Henk Boomsma was het dichtst bij een treffer. Paal en lat stonden treffers van de bezoekers in de weg. Daarbij was de Spoorwijk doelman in goede vorm. De formatie van De Hollandiaan trainer Renirïe verzuimde om de ideale scoringskansen in de eerste periode te gebruiken om 'Na twintig minuten kregen de roodwitten de tegentreffer te verwerken: 1-0. De Hollandiaan had moeilijkheden op het mid denveld. De aanval kreeg daar door minder snelheid en gaf vertraging in het tweede be drijf. De wissels die Renirie toepaste (Henk Mostert voor Kees Spruijt en "Wout van der Pijl voor Fred Moerman) had den geen succes. Spoorwijk trok zich terug op ei gen helft en gaf De Hollandiaan weinig kans na rust gevaarlijk te worden. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7