Co Lege wil twee bouw verenigd gen Muzikale Stertocht in alle opzichten geslaagd «ar Hlm M Schiedam: decor voor Soldaat van Oranje Bewoners willen parkeerbeperking Kauwg Lems heropent bejaarden- paviljoen Varende jubileum viering Samenwerking reeds ver doorgevoerd Bloembak wist van geen wijken... Tweemaal p.v. bij alcoholcontrole om m autosloten Op heterdaad betrapt t-- Een week lang in het centrum (wit) karren p H s SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 4 oktober 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 1(1 lr-te jaargang no. 25673 3 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kiaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 0e zeeverkennersgroep De Geuzen heeft zaterdag onder grote belangstelling haar 40-ja- rig bestaan gevierd. En zoals het goede zeeverkenners be taamt, gebeurde dit niet op de wal, maar aan boord van een schip: de Es tere Ha. Het feest begon 's morgens voor de wel pen en de zeeverkenners. Met hun ouders maakten zij een lange trip over de Nieuwe Maas, Noord en Oude Maas tot aan Dordrecht toe. Na terug komst, om circa 15.00 uur moest snel worden ontscheept om plaats te maken voor de receptie en de daaraan gekop pelde reünie. Deze trok, aldus zei ons een tevreden secreta resse mevrouw M. van Ouwer- kerk-van de Wolf, zeer vele oud-zeeverkenners en hun naaste familieleden naar Vlaar- dingen. Schiedam Dat stevige bloem bakken niet van wijken weten, ook als je er met een auto tegen aan rijdt, heeft de 32-jaxige T. H. uit Rotterdam aan den lijve kunnen ondervinden. Op de kruising Galileïstraat-Marconi- straat nam de Rotterdammer de bocht te kort, raakte de stoep en vloog direct tegen de betonnen bloembak op. Hij moest met een hersenschudding worden opgenomen in het zie kenhuis. Schiedam Bij een nachtelijke verkeerscontrole op de Nieuwe DamJaan heeft de politie 380 automobilisten aangehouden. 35 van hen moesten op het pijp je blazen; er werden slechts twee processen verbaal opge maakt Vlaardingen De besturen van de drie samenwerken de woningbouwverenigingen 'Ons Ideaal', 'De Werk manswoning' en 'Samenwerking' zullen in een later stadium hun standpunt bepalen over samenwerking met andere woningbouwverenigingen. De besturen van de genoemde bouwverenigingen reageren hier mee op de aanbïedingsnota over 1977. Daarin staat dat B en W willen onderzoeken of bij de verschillen de woningbouwverenigingen de bereidheid bestaat nauwer te gaan samenwerken. i en W vinden dat op het gebied samenwerking tussen de drie van de woningbouw, zowel m de woningwet- als in de premie sector, een goede samenwerk ing bestaat tussen de besturen van de vier plaatselijke woning bouwverenigingen enerzijds en het college anderzijds. Maar ge zien het geringe woningbezit van twee verenigingen vragen Latijns-Amerika in de binnenstad Schiedam Het parkeerter rein achter het stadskantoor was zaterdagmiddag domein van maar liefst elf ra uzi ek en fanfarekorpsen, alsmede majorettenverenigingen. Te midden van neerdwarrelen de bladeren van de langs het plein staande kastanje- en lindebomen speelde zich een kleurrijk schouwspel af, waarop honderden Schie dammers afkwamen. Het om beurten optreden van de korpsen kenmerkte zich door het opvallend hoge peil van het gebodene. Het was daarom niet zo verwon derlijk dat de vele toeschou wers tot hel laatste moment bleven kijken. De korpsen en majorettes waren enkele uren tevoren van elf verschil lende punten in de stad ver trokken om vervolgens via vele straten naar het centrale punt, te weten het Stadserf te marcheren- Ook de tocht door de wijken trok veel be kijks. Hoge muzi kale en dan- sprestatie op het Stadserf. Tijdens het optreden op het plein kregen het orkest en de majorettes van OBK veel ap plaus. Behalve het gewone, bekende repertoire bracht dit korps ook een stuk Zuid amerikaans ritme dat door de meisjes ïn bijna feilloze danspassen werd omgezet. Het succes bleef dar» ook niet uit. Bij het afmarcheren viel hun een warm applaus ten deel. Ook de Jeugd-Rijn- mondband kreeg op een ge geven ogenblik het publiek aan zijn zijde, omdat hij op succesvolle muzikale wijze Latijns-Amerika de Schie- damse binnenstad binnen voerde. Een en ander wil echter niet zeggen dat de overige orkesten minder spectaculair zouden zijn. Verre van dat Ook een Ju liana en Sint Radbout kun nen terugzien op een ge slaagd optreden. De door de afdeling Muziek van de stichting Schiedamse Gemeenschap georganiseer de zogenaamde Stertocht is een in alle opzichten geslaag de manifestatie geworden. Voorzitter Warner Meinen van de Schiedamse Gemeen- schap deelde ons desge vraagd mee dat zeker zal worden overwogen om deze muzikale stertocht jaarlijks te laten terugkeren. 'kleine1 woningbouwverenigin gen "Ons Ideaal", "De Werk manswoning" en "Samenwerk ing", die samen over ongeveer 1700 woningen beschikken. Ten tweede vindt hij het een vreem de zaak de wens van B en W in een aanbiedingsnota te moe- m ten vinden. B en W zich af 'of 'deze beide Voorzitter J. de Ligt van de chris- verenigingen, te weten de R.K. Woningbouwvereniging "Ons Ideaal" (circa 300 woningen) en de Vereniging voor Volkshuis vesting "De Werkmanswoning" (circa 150 woningen) in de toe komst nog wel zelfstandig moe ten blijven. Om effectief te kun nen werken verdient het aanbe veling tot een bundeling van krachten te komen. Daardoor wordt het mogelijk het aantal woningbouwverenigingen terug te brengen tot maximaal twee. Directeur N. A. Nieuwstraten van de drie samenwerkende wo ningbouwverenigingen wil op de gang van zaken geen com mentaar geven, omdat de kwestie intern met het bestuur verder wordt besproken. Twee dingen liet hij echter wel duide- lijk merken. Ten eerste bestaat er reeds een ver doorgevoerde lelijke woningbouwvereniging Patrimonium plaatst achter de plannen van B en W enkele vraagtekens. Zo vraagt hij zich of of samenwerking in welke vorm dan ook van de woning bouwverenigingen nu wel zo veel goedkoper zal zijn. "Dan zou ook het gemeentelijke wo ningbouwbedrijf moeten mee doen", zo vindt hij. "Pas dan kan men duidelijke economi sche voordelen bewerkstelligen. Eerlijk gezegd begrijp ik de motieven van Ben W niet goed. Een kleine woningbouwvereni ging kan volgens mij ook goed functioneren. Dikwijls bevin den zich binnen het bestuur dan hoger geschoolde technici of administrateurs. Ik vraag me af of alleen het aantal wonin gen de sleutel tot samenwerk ing moet zijn". Schiedam De sloten volge plempt met lucifers en kauw gom en met leeggelopen ban den. Zo trof een bewoonster yan het Albert van Raalteplein in Schiedam-Gr oen oord haar auto aan. Bovendien bleek, dat uit de tank twintig liter benzine was gestolen. Ook de tankdop was verdwenen. Bij de politie heeft de vrouw aangifte ge daan. Hit drie andere auto's, alle van het merk Opel Kadett, werden cassetterecorders gestolen. De eigenaars zijn T. van D. (26) uit de Anthonie Muijsstraat, A. H. A. K (28) uit de Lekstraat en B. J. K. (30) uit de Rijnstraat Gaardingen Een 22-jarige jon- gen uit Rotterdam is bij V en D op heterdaad betrapt bij het stelen van een bontjas ter waar de van 2700. Hoek van Holland De bewoners van de Schelpweg, 's-Gravenzandseweg en omliggende straten hebben zich tot de deelgemeenteraad gewend met het ver zoek om in deze omgeving het parkeren aan banden te leggen. Vooral in de zomermaanden hebben de bewoners hier veel overlast van de auto's van kampeerders. De zomergasten van de kampeerterreinen zetten hun wagens in het weekend, maar soms ook weken achtereen, in de straten. Het parkeerterrein aan de Heimweg blijft dan leeg. Vaak worden op deze plaats auto's opengebroken. De kampeerders hebben kennelijk het idee dat hun wagen binnen de bebouwde kom minder risico loopt. Het gevolg is echter dat vaak uitritten geblokkeerd worden en als er onverhoopt brand zou uitbreken dan kan de brandweer de huizen nauwelijks berei ken. Datzelfde geldt in feite voor artsen en ambu lances. De bewoners vragen parkeerverboden of gele strepen ter bescherming van het woongenot in deze villawijk van Hoek van Holland. Deelraad-voorzitter L. van der Houwen wist op korte termijn geen oplossing te geven. Wel zal het dage lijks bestuur zich over deze materie buigen. Over enkele jaren zal de zaak vanzelf wat gemakkelijker worden, wanneer de kampeerterreinen een nieuwe ingang krijgen die verder van de bebouwde kom is verwijderd. Ruiger Hauer, Be linda Meul- dijk en Je roen Krab bé: de hoof drolspelers van de nieuwste Nederland se speelfilm, waar voor binnenkort opnames in Schiedam worden ge maakt. Schiedam Voor de nieuwste Nederlandse speelfilm „Soldaat van Oranje" worden binnen kort opnamen in Sehie- dam gemaakt. Regisseur Paul Verhoeven zegt in het Schiedamse haven gebied een „zeer fraaie" locatie te hebben gevon den. De verfilming van het gelijknami ge boek, dat Eric Ha2elhoff Roelf2ema aan het eind van de jaren zestig schreef, is pas be gonnen. De eerste opnamen zijn zaterdag 24 september op vlieg veld Valkenburg gemaakt Rutger Hauer, ondermeer bekend van „Turks Fruit", zal de titel rol spelen. In „Soldaat van Oranje" zal hij Eric Landhoff heten. Zijn tegenspeelster is Be linda Meuldijk, de nieuwste ontdekking van producent Rob Houwer. Andere bekende na men zijn bijvoorbeeld Jeroen Krabbé en Andrea Domburg. Met deze spelers wil men dit na jaar of het komende voorjaar ook een paar scènes in een haven opnemen. Schiedam en Rotterdam zijn daar voor uit verkoren, Het enige probleem schijnt nog te zijn dat men nog niet de juiste boot heeft kunnen reserveren die voor de film no dig is. Over het precieze tijdstip waarop de „cast" naar Schiedam komt doet producent Rob Houwer nog geheimzinnig. Hij vreest te veel toeschouwers. Het resul taat zal in ieder geval over een jaar te zien zijn. Dan gaat de film onder beschermheerschap van Prins Bemhard, in zestig theaters in première. Vlaardingen De witkar komt volgende week naar Vlaardingen. Van maandag 11 oktober om 14,00 uur tot en met zaterdag 16 oktober kan men haar in al haar glorie bewonderen en niet alleen dal. Een ritje behoort tot de moge lijkheden. De echte Mokumer kijkt al lang niet meer op ais hij het witte, elektrisch aangedreven en daardoor milieuvriendelij ke wagentje door de binnen stad ziet rijden. In de loop der jaren is het een stukje Amster dams bezit geworden. Ont sproten uit het brein van enke le ludieke Amsterdamse jonge ren is de witkar inmiddels ge worden tot een veel gevraagd vervoermiddel in de oude, be nauwde binnenstad. Waar een gewone auto niet meer kan komen, piept de witkar er tus sendoor. Daardoor gaat het centrumvervoor er ook nog snel mee. Enkele weken geleden haalde ons zusterblad Goudsche Cou rant de witkar naar Gouda. Ook een stad met en histori sche, maar voor het moderne verkeer lastig te penetreren kern. Burgemeester Chr. van Hofwegen, de wethouders, de brandweercommandant, de gemeentesecretaris en een lid van Gedeputeerde Staten..al len waren even enthousiast. Wellicht dat het „heilige wit- karvuur" ook naar de Vlaar- dingse bestuurd eren is overge slagen, Zoals gezegd zal men De witkar, een week lang in Vlaardin gen in Vlaardingen van volgende week maandag af een week lang kermis kunnen maken met het geluidloze vervoermid del. Paul Roos van de Amsterdam se Witkar Coöperatie vertelde ons dat er vijf komen te rij den. Volgens zijn zeggen is het idee afkomstig van de wethou der van onder meer vervoers- aangelegenheden, in casu de heer B. Goudriaan. Wat hij met de witkar-proef precies beoogt is nog niet bekend. Maar dat het idee zal aanslaan staal, gezien het enthousiaste onthaal in Gouda, bij voorbaat vast. (Wit)karren maar. Schiedam Honderdvij fentwintig jaar bejaar- denwerk. Een jubileum voor de St. Liduina- Stïchting, dat toevallig is samengevallen met de heropening van een pa viljoen van Huize Fran ke! and, eigendom van die Schiedamse stich ting. Deze heropening werd zaterdagochtend om half elf officieel ver richt door burgemeester drs. A. J. Lems en direc teur h. Gommers. Tijdens een uitgebreide re ceptie in de aula van het bejaardentehuis werd uitvoerig ingegaan op de geschiedenis van de stichting. Een geschiede nis, die overigens in het mededelingenblad Allen Samen, wordt verteld door redacteur P. Groe- nendaal, lid van de His torische Vereniging Schiedam en bewoner van het gebouw. Ook burgemeester Lems memoreerde daaraan, voordat een rondleiding werd gegeven door het St. Liduinapaviljoen, het herbouwde deel van Hui ze Frankeland aan de andere kant van de Wa rande. Aanwezig waren, behalve bestuurderen van de jarige stichting, collega's uit andere be jaardenhuizen, vertegen woordigers van betrok ken instanties, en een af vaardiging van bewo ners van betrokken in stanties, en een afvaardi ging van bewoners en personeel van Huize Frankeland. Daardoor 2at de aula wel vol.. In een brief op het prikbord bij de aula bood directeur Gommers zijn verontschuldigingen aan aan alle andere be jaarde bewoners, die op deze morgen niet bijeen konden komen in de au la maar hun kopje koffie op hun kamer kregen. Later die dag kregen zij wel een feestmaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1