TOGBSchiedam: één n*«* helft aan t rekkelijk Ben Stip uitstekend DH8 vermoeid, wél winst Eerste winst De Hollan diaan Eef Krabbendam naar ziekenhuis Oud-Rei jerland overklast Fortuna Leen Boon redt VFC Excelsior'20 uitstekend uit ORGANISATIE TE LAAT SOLO FCN '66 onnodig gelijk *4 Uj\1 LhojCiJi iy 10 6 A«tf's$ Berkel Hans Kuyten- berg: feliciteerde zijn spelers. De Schiedatnse trainer was .uidelijk blij dat zijn ploeg in het duel tegen TOGB één punt had gepakt. Kuy- tenberg was naar sport park Het Hoge Land in Berkel afgereisd om Schiedam te zien win nen, maar was na afloop van de wedstrijd, die in 11 eindigde, toch dik tevreden. „In de eerste plaats is TOGB me aanzienlijk meegevallen. De ploeg heeft een stugge, moei lijk bespeelbare verdediging en kan vooral via de middenlinie veel kansen creeren, Toch wa ren er voor ons mogelijkheden. Het uitvallen van Eef Krab bendam heeft echter een duide lijke terugslag op het spel ge had", meende de Schiedamse oefenmeestcr. In de openingsfase van de aan trekkelijke eerste helft hielden TOGB en Schiedam elkaar goed in evenwicht Beide team. schuwden de aanval niet al startte de bezoekende ploeg met een 44—2 systeem om via de counter tot scoren te komen, In de vijfde minuut waren de gasten dicht bij een treffer. Scoorde Eef Krabbendam vori ge week via een ingestudeerde vnje trap,"1 nu tikte de spits de bal in een identieke situatie net naast. Aan de andere kant was TOGB ook dicht bij een treffer. Zo brak Jan van Rossum (veelvul dig voorin te vinden) op links door 2ijn inzet werd door uitste kend keepende Kees Sehuur- huizen gekeerd. Niet lang daar na kwam Pim Vermeulen op rechts vrij maar zijn inzet ging voorlangs. Na twintig minuten viel Eef Krabbendam uit, wat voor het verloop van de wedstrijd erg belangrijk bleek. De Schiedam- se spits ging een persoonlijk duel met Kees Balvers aan maar verdraaide daarbij zijn knie. Een dokter was snel ter plekke, maar uiteindelijk moest Krabbendam in goede vorm toch naar het Schiedamse gemeenteziekenhuis worden vervoerd. Schiedamse voorstopper Wim Wöhler kopt weg voordat Voor de spits viel Leen Kooren gevel, die 's ochtends al een volledige partij in het tweede had gespeeld, in. De invaller speelde verdienstelijk maar kon er niets aan doen dat TOGB na het uitvallen van Krabbendam profiteerde van de terugslag bij de Schiedamse ploeg. Chris Jonker (woensdag ge trouwd) verloor de bal bij het uitverdedigen aan Rob Overde- vest die het leer onmiddellijk doorspeelde naar Leo Vermeu len. Hij tikhe de bal naar 2tjn broer Pim, die fraai scoorde; 1-0. Op dat moment had TOGB door kunnen drukken. Schiedam was duidelijk aangeslagen en vooral Chris Jonker ging tegen Rob Overdevest veelvuldig in de fout. Ook het centrale verde- Rob Overdevest gevaarlijk kan worden. winst veilig te Stellen. Maar er De tweede helft vorderde werd te behoudend gespeeld. Schiedam kreeg meer greep op door Oscar van der Kroon digingsduo functioneerde niet optimaal waardoor kansen ont stonden. De thuisclub kwam echter met tot scoren. Trainer Dick Schuur: „We heb ben in de eerste helft volop mogelijkheden gehad om de De angst voor een tegentreffer was ook nu weer te groot Bo vendien viel Pim Vermeulen (dijbeenblessure) uit, wat duide lijk te merken was". In de tweede helft bakten beide teams er aanvankelijk weinig van. TOGB verdedigde slecht uit en ook bij Schiedam was enige vorm van organisatie •zoek. Bij de thuisclub maakte het spel. Opnieuw bleek dat Jos Smit enig inzicht ontbeert. De Berkelse linksback werkte hard maar moest toch vaak worden gecorrigeerd door Jan van Ros sum. Cees Vendrig deed het als rechtsback aanzienlijk beter. Na twintig minuten kwam Schie dam verdiend op gelijke voet. Roy de Hartog (met doel man Kees Sehuurhuizen uit blinker bij Schiedam) plaatste op de vrijstaande Henny Ha gen, die goed scoorde: 1—1. Fred Valkenburg plaats voor Daarna heeft TOGB er nog van Leo Overdevest en Meindcrt alles aan gedaan om alsnog de van Veen moest bij Schiedam winst te pakken maar succes eruit voor Wim de Vries. bleef uit. Schiedam Excelsiori2o heeft er weer twee winstpunten bij. Den Hoom leed zijn eerste ne derlaag. Dit opmerkelijke feit kwam voort uit de royale 5—1 overwinning die de Schiedam mers op sportpark Thurlede behaalden. Voor Den Hoom kwam de klap wel erg hard aan. Immers drie verliespunten In de laatste twee wedstrijden Is niet bevorderlijk om in de top te blijven meedraaien. Excelsior's start was wel door slaggevend voor het verdere verloop van de wedstrijd. Al in de eerste minuut zette Martin de Vette twee man op het ver keerde been en schoof de bal toen door naar Fred Clarjjs. Die bracht 10 op hei bord. Vijf minuten later gaf Wim Tie- man vanuit het middenveld een gave pass naar rechts waar Pe ter van der Hoeven goed voor kon trekken. Fred Clarijs kopte in maar werd door doelman Gerard van Leeuwen gestopt. De terugkomende bal kwam weer bij Clarijs tereeht"en kon hard uithalen en dat betekende 2-0. Twee verdedigingsfouten waar Excelsior maar al te graag van profiteerde. Trainer Anton van Bommel van Den Hoom gaf het eerlijk toe na afloop. „Na. deze twee ongelukkige fouten werd de besproken faktick to taal verwaarloosd." Excelsior bleef profijt trekken uit de zwakke verdediging van Den Hoorn. Na éénentwintig minu ten spelen was het weer raak. Een van de befaamde verre uit trappen van de Schiedamse doelman Jan van Veen deed het leer bij Poter van der Hoeven belanden. De Hoornse verdedi ging vergat weer tijdig in te grijpen en dit werd door Van der Hoeven goed uitgebuit Hij omspeelde doelman van Leeu wen en kon beheerst 3—laten aantekenen. Na de thee verslapte het spel wat van de Schiedammers maar bleven toch het spel beheersen. Den Hoom had geen geluk in de achtste minuut toen Henrie van Paassen zijn harde inzet net langs de verkeerde kant van de paal zag belanden. Na twintig minuien in de tweede helft kwam het eerste en te vens enige tegenpunt. Martin Vermeulen haalde van zeker vijfentwintig meter hard uit, de Excelsior-doelman reageer de wat te laat en zo werd het 3-1. Na dit doelpunt wisselde trainer Van Bommel Leo de Kok voor Joop van Leeuwen. Het mocht Een van de twee treffers van Peter van der Hoeven. niet baten. De aanvalsdrift van de Schiedammers was niet te stuiten en met voortreffelijk voetbal kwamen zij telkens ge vaarlijk voor het Delftse doel. Na vierentwintig minuten spe len in de tweede helft werd het 4"! en, hoe kan het ook an ders, weer een blunder van de verdediging. De ongrijpbare Peter van der Hoeven maakte zich op rechts weer goed vrij en stelde Fred Clarijs in staat om er simpel een doelpunt uit te produceren. Den Hoom geloofde er toen hele maal niet meer in. Wel de vele meegekomen supporters: „Wij komen meestal in het laatste kwartier, let maar eens op". Maar bij de aanvang van het laatste kwartier werd Van der Hoeven weer geheel vrij gela ten. Met een solo naderde hij het Hoornse doel en toen was het voor deze klasse-voetballer niet moeilijk meer om cr 5—1 van te maken: Trainer Aad Bierhuizen haalde toen John Kloppers er nog uit en mocht Frank Woutersen op draven. In de allerlaatste fase van de strijd kreeg Fred Clarijs wederom een unieke kans maar zijn schot werd door de boven lat gekeerd. Aad Bierhuizen na afloop* „Ik had op een kleine overwinning gerekend. Maar dat de jongens er zo'n uitslag van gemaakt hebben had ik eerlijk ruet ver wacht. De ploeg heeft gewerkt volgens mijn opdracht en deze goed uitgevoerd. In het begin met afwachten maar direct pro beren te scoren. Nou sneller kon het niet. Zondag zijn we vrij en we spelen niet vriend schappelijk, de jongens verdie nen een rustdag". Trainer Anton van Bommel was minder tevreden over zijn ploeg: „De verdediging was niet sluitend en er zijn vee! fouten gemaakt. Het niet mee spelen van Mart Neleman en Hans dc Vrcede was goed merkbaar. Beiden zijn gebles seerd en betekende een groot verlies. Dit werkt in de ploeg door en was wel nadelig. Daar komt nog bij Jat we binnen zes minuten op een 20 achter stand kwader.. Wat wil je dan nog meer?" Schiedam DHS pakte de eerste overwinning en dat nog wel tegen het sterke Lens. Hoewel DHS verschrikkelijk blij was met de twee winstpunten, was men er zelf van overtuigd niet zulk een beste wedstrijd te hebben gespeeld. Dat was niet zo vreemd, want de lichtwedstnjden in de nederlaagserie gaan toch tol eisen. Tol aan geblesseerde en wellicht vermoeide spelers. Daarom was de ook nog jeugdige Hans Schop uit de ploeg gelaten voor Jan van GuUk, Hans viel in de tweede helft in en Van GuUk moest het veld ruimen. Daarnaast speelden Piet Rozen, Ferry Holster, Jan Kerssemeij- er en Chris Brouwer min of meer geblesseerd mee en was doelman Jos Sparla de gehele week'geplaagd door darmstoor- nissen. Hij keepte echter voor treffelijk. Lenig en Snel toonde wel het betere spel, met m het minst door Hans Bres, de grote dirigent op het middenveld. De Hagenaars hadden echter wei nig geluk. Het had zeker na rust toe moeten kunnen slaan, temeer omdat toen de verdedi ging van DHS niet zeker van zijn zaak was en dikwijls in paniek ingreep bij acties van de bezoekers. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers en Blans, goed in stelling gebracht, zag zijn schot maar net naast gaan. Ook DHS deed zich gelden, maar na een voorzet van Lemen bracht doel man Van Khenen goed redding bij de poging van Doesburg. Aan de andere kant kon Jos Sparla zijn met geringe talen ten tonen bij een actie van Blans, daartoe in staat gesteld door Bres. In de o minuut leek het er op dat Piet Rozen zou gaan scoren. De bal ging we] over de doel man heen, maar de lat voor- kwam een doelpunt Dat kwam vier minuten later. Ger Droog mocht een vrije trap nemen. Daaruit kwam de bal voor het dool van Lens Er ontstond een misverstand tussen de uitlopen de doelman Van Rhenen en zijn laatste man Schonherr en via diens hoofd verdween de bal m het doel: 10. In de tweede helft was er nauwe lijks vijf minuten gespeeld of het was 2—0. Uit een vnje trap van Jan Kerssemeijcr was het de Snel opkomende Lemen die met een diagonaal schot de stand op 2—0 bracht. Kort daarop kopte Droog na een voorzet van Van Guhk net voor langs. Lens had weinig geluk, want schoten van Bakhuis, Fortman en Blans werden door paal en lat gekeerd of vonden de vuisten van Jos Sparla op hun weg. Ylaardingen De Hollandiaan maakte m de thuiswedstrijd tegen RKDEO een einde aan de reeks nederlagen De formatie van trainer Hans Renine was weer eens productief. Vooral m de eerste periode sloeg de thuisclub zijn slag. Na een periode vam overwicht, nam De Hollandiaan het laatste half uur de teugels volledig m handen. Schiep zich kansen en scoorde. Maar eerst keek de thuisclub tegen een 0—I achterstand aan. Via vier treffers in dat eerste bednjf kwamen de roodwitten op een royale 41 voor sprong, die niet meer werd afgestaan.. a Duet om de bal bij Oud- Beijerland- Fortuna. Het was eerst Rob Maal die door Henk Boomsma in de twintigste minuut van de eerste helft cp maat werd gelanceerd en doel treffend uithaalde: 1—1. Tien minuten voor de thee draaide Henk Boomsma d.e Nootdorpse defensie met zijn solo dol en bracht De Hollandiaan op een %l voorsprong. Kort voor de wisseling opende- voorstopper René de Vette op linkerspits Jacky Kiedijk en deze haalde vernietigend uit 3I. Een strafschop één minuut later was voldoende voor Fred Moer man om De Hollandiaan op 4-1 te later komen. Het verzet van RKDEO na rust had geen suc ces en De Hollandiaan bleef met nog verschillende kansen op 4~I slaan. Oud-Bei jerland Oud-Bei jer land heeft enorm uitgehaald. Zelf won het team de thuis wedstrijd van Fortuna met 4-1, maar zeker zo belangrijk was het gelijke spel van koploper Delft. Dit alles brengt met zich mee, dat Oud-Bei jerland nu ranglijstaanvoerder is gewor den in de derde klasse C, Fortuna startte met de wind in de rug en probeerde met lange trappen de voorhoede aan het werk te krijgen. Al in de eerste minuut een zeer verre uittrap van doelman Rob Brekelmans. De bal schoot als een pijl door de Oud-Bcijerlandverdediging. Hans van Os mikte echter net naast. De thuisploeg was ge waarschuwd. Trainer Hans Bcntzon had voorstopper Piet Verkerk de opdracht gegeven om de gevaarlijke man in de- voorhoede van de gasten, Aad Biesheuvel af te stoppen. Ver kerk deed dit zeer goed en vooral in de lucht was hij heer en meester. „Ik wist dat onze tegenstanders over een gevaar lijke voorhoede beschikten, maar om eerlijk te zijn werden zij door onze achterhoede vol ledig uitgespeeld. Vooral in de lueht waren wij heer en mees ter en de winst was volledig verdiend", aldus een tevreden Hans Benizon na afloop. GELIJK De oefenmeester van de thuis ploeg had gelijk. Er was geen doorkomen aan voor Fortuna. De wedstrijd op zich was het aankijken geheel waard. Er werd shel en vlot gespeeld, waardoor vooral de thuisploeg de beste kansen kreeg. Schoten van Piet Maasdam, Cor Troost en de uitblinkende Chris Moer kerken konden in de beginfase echter doelman Rob Brekel mans niet verontrusten. Ook de gasten kregen enkele moge lijkheden. Gevaarlijkste man in de voorhoede was wel de kleine Gerric Hamerslag, maar hij alleen kon niet opboksen tegen de muur van Oud-Beijer- landverdedigers. Na ongeveer een klein half uur spelen kwam de eerste treffer tot stand. Het was Chris Moer kerken, die om rechtsachter Hans van Os heen draaide, ver volgens een indraaiende voor zet gaf waarna Cor Troost met een snoekduik het eerste doel punt op zijn naam kon zetten: 1-0. Grote paniek nu m de ach terhoede van de Vlaardingers. De ballen werden op een zeer slordige manier weggewerkt of hoog in de bomen geknald. Ane Verburgh wilde dan ook niet veel goeds horen over zijn for matie. „Ik begrijp er geen fluit van. Het was gewoon weg is weg en dat ben ik helemaal niet gewend van de spelers. Niette min moet ik bekennen, dat Oud-Bei jerland de betere ploeg was. Wij waren hierheen geko men voor een punt, maar zo'n afgang had ik mij niet voorge steld". Met de wind in de rug begonnen de gastheren aan de tweede helft en nu ging het woord con ditie een aardig woordje mee spreken. De bezoekers werden letterlijk en figuurlijk met de rug tegen de muur gedrukt. Na vijf minuten spelen was het Ar- ne Schipper, die bij de corner- vlag werd onderuitgetrapt. Chris Moerkerken gaf weer een van zijn bekende voorzetten en het was Piet Maasdam, die uit een zeer moeilijke hoek inkopte 2-0. Rond de 20e minuut de mooiste actie van de gehele wedstrijd. Adrie van Tiggelen, kwam van uit het achterveld opgerukt. Hij passeerde alles en iedereen, be halve doelman Rob Brekel mans, die de bal met de grootst mogelijke moeite wist te stop pen. Na een half uur spelen werd Ceas Orgers binnen het beruchte gebied plat gelegd en de scheidsrechter wees onver biddelijk naar de stip. De straf schop werd genomen door Cor Troost, maar de veel te 2acht ingeschoten bal werd gestopt. Doelman Rob Brekelmans kon de bal echter niet onder controle krijgen en Arne Schipper was er als een haas bij om de bal weer voor te zetten. Dit gebeur de ook, maar wel op een ma nier, dat de bal weer met de hand werd aangeraakt, op nieuw strafschop. Adrie van Tiggelen miste echter niet: 3-0. Enkele minusten later was het weer prijs. Chris Moerkerken speelde de bal handig door naar Cor Troost, die op zijn beurt Arne Schipper bediende. Tegen zijn loeier was niets be stand: 4-0. Arie Verburgh vond het toen maar eens tijd worden dat er in ieder geval de eer moest worden gered. Hij bracht een aanvaller in het veld. Het was Rorrny Jordans, die in de plaats kwam voor Hans van Os. Het tegendoelpunt kwam er. Het was Ronny Jordan, die de bal ineens op de slof nam en on houdbaar achter doelman Frans Schouten schoot: 4-1. Schiedam Schiedamse Boys blijft het in de forse uitslagen zoeken. Won het verleden week met vijf doelpunten, ook gisteren tegen SVO werd vijf maai de roos getroffen. Toch trad het min of meer gehandicapt aan, want op de plaats van de zieke Chr, van Gerven speelde nu Ben Stip, die echter een voortreffelijke wedstrijd speelde. Bij het afsluiten van de eerste helft (met een voorsprong van 1—0 voor De Boys) dacht men zeker niet aan nog vier doelpunten. Immers in dé eerste helft had SVO, goed storend, bekwaam partij gegeven. Het doelpunt dat in die periode werd gescoord was overigens van goede kwaliteit. Nico Doef was er de maker van. Na de thee ging het beter lopen bij de boys. Het was in de zevende minuut, dat voorstopper Jumelet, in samenwerking met Harry Stiefel, er op uit trok. Jumelet besloot de actie met een goed gericht schot dat roos trof: 20. Na dit doelpunt ging SVO alles of niets spelen en daardoor kregen de voorwaartsen van de Boys meer ruimte. Peet van Heiten, na een voorzet van Ben Stip, scoorde 3—0. Een solo van Peet van Heiten bracht 40 op bet bord en tenslotte was het Ben Stip die tot 5—4) kwam. Vlaardingen VFC leek voorbe stemd verliezer te worden in de tweekamp tegen en in Fiak- kee. Eén minuut voor tijd ston den de geelzwarten nog met 10 achter tegen het zich fel en stug verzettende Flakkee. Met aanvoerder Pim van der Burg als centrumspits probeer de de formatie van VFC-trai- ner Wolter Bos het in een uiter ste krachtsinspanning nog een maal. Pim van der Burg wor stelde zich door de defensie en werd onreglementair gestuit. De daaruit ontstane indirecte vrije trap, op de rand van het zestienmetergebied, was ter elfder ure voor specialist Leen Boon voldoende. Hij scoorde na aangeven van Ger Pijl de gelijkmaker. VFC verdiende het gelijke spel volkomen. Een organisatorische fout in de defensie had vijfen twintig minuten na rust de tref fer van Flakkee opgeleverd. De VFC-verdediging leek met Ger Pijl als libero de zaak te contro leren en toen werd de blunder begaan. Het was nog een schle mielige treffer ook. Het rolier- tje huppelde langzaam het doel in. Toen gooide VFC alle rem men los. Flakkee was in de aanvang ang stig. VFC gokte verkeerd door met twee spitsen te spelen en daardoor te weinig in hel Flak- kee-doelgebied verscheen. Toch kreeg Pim van der Burg (toen nog als aanvallende half) twee de goede kansen. Flakkee ki-eeg ook een uistekende kans, maar doelman Jan Kortleven redde bekwaam. Na de thee was er meer tegenstand van Flakkee. Dat had succes via Kees Stout* jesdijk. VFC haalde 1—1 via Leen Boon. Schiedam „Een wedstrijd duurt nu eenmaal tweemaal vijf sn veertig minuten", ver zuchtte trainer Poulus van FCN. Zijn jongens hadden na een uitstekende eerste lielft, af gesloten met een voorsprong van 1-0, niet de macht om ook de tweede helft toe te slaan. Het werd in die periode minder en daarmee valt dan te verklaren dat een ook niet best spelend RDM naast de Schiedammers kon komen. Dat FCN in die eerste helft niet verder kon komen dan een doelpunt moet op rekening van de Heypiaatse doelman ge schreven worden. Deze kwam tot haast onmogelijke reddin gen. Daarom bleef het tot het door Friederich uit een pass van Schaap gescoorde doel punt. Na de rust was het spel bedui dend minder en vond veelal plaats op het middenveld. Na een kwartier maakte doelman Dolf een fatale vergissing Hij liep uit om zijn mede verdedi gers te assisteren. Dat was ech ter niet nodig geweest. Toen de bal onverwacht voor de voeten van de opkomende spits van RDM terecht kwam, was het voor de2e speler geen moeite het leer in het verlaten doel te plaatsen: 11. Dat werd ook de einduitslag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6