altiifrl organs terug Qea jiet weer proheren Raad vierkant tegen grond verhuur m VRIJDAG 8 OKTOBER 1976 Moeder De Ling na dodelijk ongeval in Polen: kerkdiensten Klassiek in de Sokkel Postzegels ruilen I Weekenddienst artsen en wijkverpleegkundigen Concert Uit de lucht Actie van weggeweest I Burgemeester en wethouders nemen voorstel terug DE 1977 MODELLEN ZIJN ER! PERMANENTE SHOW 80 GM-AMERIKANEN TEGEN AANTREKKELIJKE KONDTTI1 BIJ Etalage PIEJERSENIN BARENDRECHT PIETERSEN CO. ROTTERDAM B.V.. 3 Mevrouw C. C. de Ling Wulf: „Ik voel me zo schul dig.. „Ik was er &J_ L 1 e» aL I I CL Jaap Hazejage bang voor... Vlaardingen Grote kerk, zon dag 10 uur ds. J. Wieman en 17 uur ds. G. F. H. Kelling gezinsdienst Nieuwe kerk, 2ondag 10 uur ds. K. A. Bot van Wijk bij Duurstede. Bethel- kerk zondag 10 uur ds. G. F. H. Kelling. Emmauskerk, zondag 17 uur ds. B. Baak gecomb, dienst. Wijkgemeente Immanuel-Aula Groen van Prins tererlyceum, zondag 10 uur ds. W. C. van Dam. Reho- bothkerk, zondag 10 uur dhr. A. Jumelet en 17 uur ds. J. Wie- man. Iehthuskerk, zondag 10 uur ds. W. W. Verhoef. Mara- nathakerk, zondag 17 uur ds. W. W. Verhoef/ds. L. R. Krol - gecomb. dienst. Holy-cen- trum, zondag 9 uur dhr. A. v. Zetten Oogstdienst en 17 uur Oec. dienstvoorg. ds. W. C..v. Dam Zonnehuis, zondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma. H. A. Hoïy-ziekenhuis, zondag 9 uur ds. J. Wieman Grote kerk, zaterdag 11 uur: Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel H. Geestkerk/Pnlel- kerk/Oosterkerk woensdag a s 19.30 uur Interkerkelijk Avond gebed. Raad voor gemeenschap van kerken en het Leger des Heils Zaal Harmonie 10.30 uur ds. H. Wethmar v. Rotter dam. Geref. kerk Oosterkerk, zon dag 10 uur ds. B. Baak en 17 uur drs, G. P. v. Dam, Alphen a/d Rijn Emmauskerk, zon dag 10 uur drs. G. P. v. Dam en 17 uur ds, B. Baak, gezins dienst. Kerkcentrum Holy, zon dag 10.30 uur ds. L. R. Krol en 17 uur Oec. dienst Pnielkerk, zondag 10 uur ds. D. Braam en 17 uur ds. D. Braam cat. zon dag 16. Maranathakerk, zondag 10 uur ds. Joh- Lever en 17 uur ds. L. R. Krol en ds. W. W. Verhoef, ieerdienst de Wete ring, ïondag 9.15 uur ds. L. R. Krol Holy-ziekenhuis, zondag 9 uur ds. J. Wieman Zonne huis, zondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma. H. A. Sionskerk, westnieuwland, zondag 10 en 17 uur ds. D, Rietdijk, woensdag a.s. 15,15 ds. D. Rietdijk huw. bev. Remonstrantse Gemeente, zondag 10.30 uur ds. A. C. Dor- hout Mees voor kinderoppas bellen voor vrijdagavond -010-350897. Leger des Heils, zaterdag 19 uur straatzang Keteïweg/Verkades- ingel, zondag 10 uur Heiligmgs- samenkomst, 18.30 uur open luchtsamenkomst en 19.30 uur getuigenissamenkomst; alle sa menkomsten staan oJ.v. Majoor G. Haneveld en Kapiteine H. J. L, Kolijn. m.m.v. muziekkorps en zangkoor. Schiedam Ned. prot. bond, zon dag 10,30 uur ds. B. v. Blanken Gebouw Irene, zondag 10 uur ds. A. den Hartogh, Wouden berg. Evangelisch Lutherse Gem., zondag 10 uur ds. A. Steinhart Herv. gem. Grote kerk, zondag 10,30 uur ds. Tijmstra gezihsdienst/H. Doop ra.m-v. jeugdkoor The young voices en 17 uur ds. B. Haverkamp, Monster. Opstan- Jjngskerk, zondag 10.30 uur ds. j' ^paling Kmderneven- dienst Bethelkapel, zondag 9-15 uur ds. M. C. Baart Aula Pinasplein, zondag S.15 uur ds. D. J. Spalmg. Kethel St. Mariinuskerk, zon dag 9,30 uur ds. P. Magre, Dorpskerk, zondag 10 uur ds. S. Gerbrandy en 19 uur ds. S. '•Gerbrandy; 't-Sehepphuis, zon- 10 uur jongerendienst, Maaland Geref. kerk, zondag v.m. 8.30 en 10.30 uur en n.m. 3 uur ds. H. Makkings H.A. •»n.m. 7 uur drs. Haaima van Hoek van Holland Ned. Herv. -kerk, zondag 10 en 19 uur ds. J, J. Keijzer. R.K. Parochie, zaterdag 19 uur en zondag 10 uur voorganger G. Gerelings. Vlaardingen Een trio, bestaan- j de uit Fransje Dorst,. Frans Dresens en Hans Hardonk zal i zaterdagavond klassieke wer ken ten gehore brengen in de CJV-societeit de Sokkel. Aan vang 21 uur. Entree voor leden ƒ2,50 en voor niet-leden ƒ3,50. Maassluis De belangstelling voor bet ruilen van postzegels in gebouw De Sluis aan de G. A. Brederolaan te Maassluis is vorige maand weer erg groot geweest. Daarom gaan de organisatoren (de PVM en de jeugdafdeling De Zegelzoekers) door met dit evenement. In gebouw De Sluis kan men morgen weer terecht van 's middags half twee tot vijf uur. De toegang is gratis. Nu al worden plannen gemaakt om op 19 maart 1977 een grote regionale ruüdag te organise ren. Dat zal evenals vorig jaar gebeuren in het Ontmoetings centrum De Koningshof. Maasland Het a.s. weekend wordt de artsendienst vanaf terdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur waargenomen door J. B. M. Derksen, 's-Heren- straat 4, tel. 12039. De dienst der wijkverpleegkundigen wordt verricht door zr. J. C. v. d. Kruit, Hildegaarde 3, tel. 12713. Hoek van Holland Marijke Kok, bekend door haar orgel concerten voor de NCRV-radio, geeft zaterdag een concert in de Hervormde kerk van Hoek van Holland. Zij zal werken ten gehore bren gen van onder meer Bach,'Cle- rambault, Haydn, Purcell, Stan ley, Schiedt, Walther en Cor Kee. Aanvang 20 uur, toegang gratis. Vlaardingen „Ik was er al bang voor, meneer. Ik heb Onze Lieve Heer ge vraagd of de koop niet zou doorgaan. Maar m'n jongen, m'n oogappel, heeft dat ding toch ge kocht. Nota bene om mij een plezier te doen. U moet weten dat ik slecht I ter been ben. En wat doe je dan als de koop door gaat. .je bent ogenschijn lijk nog blij ook. Maar, oh, wat heb ik er een verdriet van. Ik voel me zo schuldig. De 66-jarige mevrouw C. C. de Ling—Wulf van de Luxembufgweg 245 in Vlaardingen-Holy is ten einde raad, wanhopig. Ze trekt het zich geweldig aan dat haar zoon Walter (27) ver weg in een Poolse gevangenis zit te wachten op zijn veroordeling. „Ik heb er geen idee van hoe alles precies is gebeurd", klaagt zij, terwijl zij met een zakdoek haar opwel lende tranen tracht tegen te houden. Het lukt niet. Hortend en stotend doet zij het verhaal van de va- I kantie in Polen die zulk een tragische afloop had. „Kijk'es, meneer, ik ben al vijf jaar weduwe en voel mij steeds erg alleen. Mijn zoon Walter, een van I een "tweeling, had dit al lange tijd in de gaten. De lieverd zei toen op een gegeven moment dat hij weer bij mij wilde komen wonen, zodat ik wat aan spraak zou hebben. Het ellendige is echter dat hij hiermee 144 gulden in de maand extra overhield. Dat is namelijk het be drag dat hij aan kamer huur moest betalen. En daar ik zo slecht ter been ben kwam bij hem al snel het plan op om een twee dehands autootje te ko pen". Tot zo ver is de bejaarde Indische dame nog aardig in staat haar relaas te doen. Maar bij het punt dat gaat over de aanschaf van een auto kan zij zich niet verder bedwingen. Snikkend ziet zij alles weer voor zich. Hortend en stotend komt het er uit dat zij en haar 2uster tan te Elly in Sopot zaten te wachten op de terug komst van Walter. Hij was enkele dagen weg ge weest met drie Poolse vrienden. In plaats daar van echter kwam de an dere broer, Rupert, met een lijkbleek gezicht met de mededeling dat Walter in Katowice met de auto uit de bocht was gevlogen en dat daarbij een meisje zeer ernstig gewond was geraakt. Walter zou nog enkele da gen blijven om allerlei formaliteiten af te wikke len. Toen hij, vier dagen naar het ongeval, naar het politiebureau stapte om daar te vragen naar het adres van het zieken huis, waarin het toen nog in leven zijnde meisje ver bleef, werd hij vastgehou den. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. Marchanderen Bevend laat zij nog een telegram zien waarin Wal ter meedeelde dat hij on geveer een week zou blij ven in Katowice. Daarna zou hij terugkomen. „Hij moet nog komen", ver volgt zij met bevende stem. En, met stemverhef fing nu: „Geld willen ze zien. Er wordt gemar chandeerd. Eerst moesten de Poolse autoriteiten tienduizend dollar, als borgsom hebben maar nu is dit bedrag verlaagd tot achtduizend dollar (circa ƒ25.000,-, red.), Wat beo gen ze daar eigenlijk mee? Vreselijk, meneer, dat mijn zoon een kind- heeft doodgereden. Daar niet van..Maar daarmee krijgen de ouders hun verongelukte kind niet te rug. Geld gaat kennelijk vóór menselijk leed. Mijn zoon wilde bloemen bren gen. In plaats daarvan wordt hij nu vastgehou den". Natuurlijk begrijpt me vrouw De Ling, dat als haar 2oon schuldig is hij straf moet krijgen. Maar de wijze waarop dat in Polen gebeurt is voor haar onbegrijpelijk. De ogen van de wat mank lopende vrouw beginnen door haar tranen heen te glinsteren als zij hoort dat er inmiddels een actie op gang is gekomen. Dat is hard nodig, want van haar pensioentje kan zij dit verschrikkelijk hoge j bedrag niet betalen, en de i dag waarop het geld moet i worden afgeleverd, vol- gende week woensdag, nadert met forse schre- 1 den. Mevrouw G. van Hoeven- Huyssteden de Wit, Ceintuurbaan 151 in Rot terdam, is initiatiefneem ster van de geldinzame lingsactie. „Veel heb ik nog niet", zo deelde zij ons mee, „maar de eerste honderdvijftig gulden zijn binnen. Maar ik ben er van overtuigd dat er nog veel zal volgen. Leer mij de Rotterdammers en de mensen uit de regio maar i kennen. Ik vind het zo zielig voor dat mens dat ik bij me zelf dacht: daar moet ik wat aan doen". Gisterochtend heeft ze de knoop doorgehakt en de j bankrekening van haar j man tijdelijk opengesteld. Het nummer is 503429945 (ABN, Vasteland 110 Rot- j terdam), ten name van J. P. van Hoeven. Op de i overschrijving moet wor den vermeld „Actie Wal ter de Ling". Vlaardingen - Oh, wat had het mooi kunnen zijn! Ai in haar priiie jeugd gelukte het haar om wonder baarlijk mooie klanken uit een speelgoedpianootje te toveren. Pa en ma hadden dat op tijd in de gaten. Vooral pa, die zag het helemaal zitten. In zijn dromen waande hij zich ai een gevierd manager, die het onmisbare brein zon zijn achter de schermen. Vóör die schermen, op de planken, zou zijn Geesje het moeten gaan maken. Op haar orgel, dat intussen plaats had gemaakt voor dat goedko pe speelgoedpianootje, zou zij een sprankelende show ten to nele en gehore brengen. „Het moet kunnen", dacht Paps. „Want Heintje en Wilma kun nen het ook. Het is nu eenmaal £>e Geloesti's bestonden uit twee een keihard feit dat „Ich bau aecordeonistes met Geesje ach- spelen met andere jeugdige wondertalentjes. Zo vormden zich de Geloeti's en later de Getico's. Geen bekende namen, maar bij de bejaarden oogstten ze succes. dir ein Schloss" en „Mama" de nummer één plaats van de top 40 hebben gehaald. Dat moet mijn dochter ook kunnen." Oh, wat had het mooi kunnen zijn. Helaas. Dromen zijn bedrog (dat is af en toe maar goed ook). Geesje de Vlught is geen aanko mend jeugdig talent meer. Niet meer aankomend, niet meer jeugdig, misschien nog wel een talent. Dat zal binnenkort moe ten blijken. Geesje is eigenlijk geen Geesje meer. Het jonge orgelgemeke meisje van vroe ger heet nu Gea van de Brink en zij is twintig lentes oud. Gea is getrouwd met John, een 23- jarige timmerman. Het echt paar Van de Brink woont in de Komelis Speelmanstraat in Vlaardingen. ter de toetsen en op de pedalen van het orgel. Tenslotte werd de naam van de groep gewij zigd en vonden enige zoge naamde personeelswijzigingen plaats. door Kees Jonker elke avond op pad was met een of ander meisjedat orgel speelt Je voelt het zeker al aankomen. Hans besloot een punt te zetten achter zijn muzi kale carrière." Een treurige blik ontsiert het ge laat van Gea van de Brink: „Dat betekende voor mij een ontzettende klap. Ik was er he lemaal kapot van en hen gelijk gestopt met orgel spelen. Dat ding heb ik gewoonweg niet meer aangeraakt." Ook voor haar vader zal dat een gevoeli ge klap geweest zijn. De contac ten en contracten in Duitsland waren immers al zo goed als rond. „Aan de ene kant was het wel fijn voor mij dat ik van dat orgel af was, want ik had totaal geen vriendjes of vriendinne tjes", relativeert Gea nu nuch- terheidshalve. Was je verliefd op drummer Hans?' Gea antwoordt: „Nee hoor. Ik vond het gewoon een zeer vriendelijke en gezellige jongen om mee samen te spe-j len. Meer niet, als je begnjpt i wat ik bedoel." Maasland Burgemeester en wethouders moesten gisteravond het voorstel om zestig vierkante me ter grond te verhuren, terug nemen. B en W wilden het aan de Kluis- kade liggende stukje grond (naast de grote ophaalbrug) verhuren aan de daar wonende L. P. van Uffelen. Volgens wethouder Chr. Keijzer (CHU) waren de pogin gen om de grond aan de Maaslander te verkopen op niets uitgelopen. De gemeenteraad voelde er ech ter weinig voor om de grond dan maar te verhuren. „Dat is later met waar te maken tegen over eventuele nieuwe bewo ners", opende W. van Geest (CHU) de rij van bezwaren. „Het kan alleen maar preceden ten scheppen", meende hij. Hij gaf het college in overweging om toch tot overeenstemming te komen over verkoop, tegen de normaal geldende prijzen. Ook G. van der Lugt (ARP), N. M. Gautier (WD) en C. A. L Ammerlaan (KVP) waren tegen verhuring. „Het kan tegen een behoorlijk bedrag worden ver kocht", meende Gautier, waar bij htj op verzoek van burge meester Van den Brink als indi catie dacht aan zo'n zestig gul den per vierkante meter. Autovrij Volgens Ammerlaan was het gro te probleem het feit dat de man z'n auto van de weg wil hebben. De auto staat nu dan ook in het stukje grasland geparkeerd. „Achter de Kluiskade is het toch moeilijk met auto's", aldus Ammerlaan. Hij stelde daarom voor om een parkeerterrein aan te leggen, zodat de Kluiskade autovnj wordt. „Dat zullen we eens bekijken", beloofde burge meester Van den Bnnk. Met verhuren van het langs de Vliet gelegen stukje grond was de raad het niet eens. waarop het college het voorstel terug nam Minder moeite gaf het voorstel om steun te verlenen aan de bouw van een gemeen schapsruimte van de geref. ba sisschool „De Klim-op". Het schoolbestuur wil daartoe de hal met honderd vierkante me ter uitbreiden. Overeenkomstig het advies van de inspecteur van het basisonderwijs gmg de raad akkoord met een uitbrei ding van veertig vierkante me ter. Het schoolbestuur neemt zelf de overige zestig vierkante meter voor zijn rekening. Geesje bleef echter de organiste van de groep. In drummer Hans Jansen vond zij een heel fijne begeleider. Ook vader De Vlught kreeg daar weer een extra kick van. Het ging steeds meer op rolletjes lopen. Steeds meer concerten, en dus steeds meer bekendheid (en meer ver dienen). Toch, als Gea van de Brink-de Vlught nu terugkijkt op het plotselinge beeindigen van haar muzikale loopbaan, dan moet zij veel spijt betuigen „Ik ben veel te spontaan gestopt. Als ik was doorgegaan, had ik nu niet met het probleem gezeten dat ik weer alles moet gaan leren." Eén tieïlde ton Gea van de Brink in actie achter haar nieuwe ingewikkelde orgel. Foto: Ben Bliimers In hun huiskamer ploffen de Van de Brink's even neer om hun verhaal te vertellen. Gea vertelt roerend in haar kopje koffie: „Vroeger heb ik enorm veel opgetreden al van jongs af aan. Dat was natuurlijk hartstikke leuk. Op twaalfjarige leeftijd werd mijn eerste plaatje opge nomen bij phonogram. Toen Onvermijdelijk had ik pas een jaar muziekles." J J Gea vertelt over die tijd van mu zikale hoogconjunctuur: „M'n vader was zelfs bezig contacten te leggen in het buitenland, Dat lukte nog ook. Wij, drummer Hans en ik, stonden op de drempel. We konden de muziek in, ons brood ermee verdienen." Het eerste optreden van Geesje (we praten nu over vroeger) vond plaats m bejaardencen trum Vaartland. Daarna volgde een concert in een etalage van een Vlaardingse muziekhandel. Vervolgens trad zij veel op voor bejaarden. Van het één kwam het ander. Geesje ging samen- Maar toen kwam het onvermijde lijke. Drummer Hans gaf de pijp aan Maarten, hij kapte er mee. Gea legt het hoe en waar om van Hans voor zijn daad 'uit: „Hans was acht jaar ouder dan ik. Dat is op zich geen probleem, maar hij werd ver liefd. Niet op mij hoor! Hij werd verliefd op een ander meisje. Dat meisje had er de buik van vol dat „haar Hans" 3ea wil namelijk weer terug op de bühne, waar zij eens zoveel roem vergaarde. Ze wil weer aan de weg timmeren- Sinds woensdagmiddag liggen de mo- gebjkheden weer in het ver schiet om in „dat wereldje aan de bak te komen." Een prachtig orgel met bijna honderd ge- luidscombinaties pronkt in de slaapkamer van het echtpaar Van de Brink. „Dat ding heeft ons 11.000 piek gekost", zegt echtgenoot John. „Dus het ligt voor de hand dat we d*r iets mee van plan zijn. Zo'n kost baar instrument zet je niet voor de lol in je slaapkamer. Trou wens, het neemt nog een hoop plaats in ook." Gea springt op uit haar stoel, „Zal ik 'm even laten zien, m'n orgel?" vraagt zij spontaan. Even later wordt haar fraaie toet senbord van meer dan eentien- de ton bewonderd. „Sorry hoor", verontschuldigt zij zich, „ik weet nog niet hoe hij werkt. Pas sinds vanmiddag heb ik 'm en ik heb nog geen tijd gehad om iets uit te proberen.' John vult aan: „Tja, de gebruiksaan wijzing is in het Engels en in het Duits, dus daar heb je ook met veel aan. Gelukkig komt m'n schoonmoeder vanavond. Die is van Duitse afkomst, zo dat ze ons wellicht kan uitleg gen, waarvoor elk knopje pre cies dient." Inderdaad ziet het er zeer gecom pliceerd uit. Je moet maar net weten, waar die knopjes voor gebruikt kunnen worden. Om maar even met een aantal ter men te gooien: Lower Flute, Manual Harmonies, Mel, Bright, Harpsi Chord en nog veel meer. Gea zet haar eerste deuntje in. „In the Mood" laat zij horen. Behendig trapt zij met haar blote voeten een excellente bas partij uit het orgel, door als een schim over de voetpedalen heen en weer te gaan, „Probeer El condor pasa eens te spelen", zegt Jfihn, die onder tussen de ritme-box in werking heeft gesteld. „Die ritme-box kan elke drummer vervangen, maar je moet wel eerst weten hoe die werkt." Tsjoep, tsjoep, tjak, tjak doet de ritme-box, hei geluid correspondeert nog niet precies met het spel van Gea. Het is de bedoeling dat Gea van de Bnnk binnenkort weer gaat optreden. Vader De Vlught is al weer druk bezig om optieden-- te regelen. Inlichtingen woick r gaarne verstrekt onder tel- foonnummer 356711. Muzikale Gea hoopt dan de draad vari haar carriere weer op te pak ken, Ook haar plakboeken zul len dan weer actief gebruikt moeten gaan worden. Tot nu toe heeft ze twee plakboeken van vroeger vol met krante-arti- kelen en aankondigingen. Een van die vele krantestukjes m haar plakboek mag gewoonweg met onvermeld blijven: „Delft Met een ontspanningsavond verzorgd door „De Getico's" opende de Nederlandse Vereni ging voor Slechthorenden, afde ling Delft en omstreken, gister avond in „Die Delfgauwse Weye" het winterseizoen." ACHTERÏEED1JK 57, BARENDRECHT. TELEFOON 01806-5215 EN.2107 NIEUWE BINNENWEG 71-77, ROTTERDAM, TELEFOON 010-363211

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3