Halkes: „beker is extra stimulans" FC Vlaardingen thuis tegen FC Groningen Sleutelpartijen voor W at erwegt earns DUBBEL VOOR EVERGREEN JO VAN DER TOUW NEEMT AFSCHEID ALS VOORZITTER KROMMENHOEK IN RUGBYTEAM TEGEN ZWEDEN SDK SPAARBANK ANN01820 SCHIEDAM Inhalen Lochtenbergh voorlopig geschorst Volledig hockeyprogramina Alleen Vlaardingen en ODO draaien mee VRIJDAG 8 OKTOBER 1976 Laseroms groeiproces. Dagtrainingen Vlaardingen. Met Ingang van deze week heeft FC Vlaardin gen '74 dagtrainingen inge voerd. Door de komst van Vlaardmgs enige fuU-prif Krsto Mitrovic was dit min of meer een vereiste, maar ook is FC Vlaardingen '74 daartoe thans in staat dmdat het wat over ruimere financiële mogelijkhe den beschikt Hetgeen ook in houdt dat de werkzaamheden van trainer/manager Theo La seroms zijn uitgebreid. Naast de Gchtendtrainingen, voorlopig voor-een beperkt aantal spelers uit de A-selectie» blijven de avondtrainingen3x en zaterdag morgentrainingen normaal be staan. Vlaardingen Wie ziet niet het belang van (betaald) bekervoetbal in? Theo Laseroms van FC Vlaardingen "74 zéker wel. Hij verheugt zich al op het duel zondag tegen FC Groningen en bij doorstroming op de tweede ronde tegen een sterke eredivisie club. Naar hij verwacht moet dat ook een financieel succes zijn. Het enige (grote) probleem is het ontbre ken van Hugo Lochtenbergh, in ver band met een voorlopige schorsing opgelopen tegen DHS en Wim Tij], die deze week aan zijn neus is geopereerd. Het zal zeker nog twee weken in beslag nemen eer hij weer meespeelt De forma tie telt verder weinig geblesseerde spelers en zal daarom niet veel verschillen van - het elftal, dat vorige week weer eens won van Helmond Sport, met 3—1. Cées Deme- nie is ongetwijfeld zeker van een plek in de achterste vier, gezien zijn verrassend sterke entree tegen de Brabanders, terwijl er uiteraard op wordt gerekend dat Krsto Mitrovic zijn verdediging weer zal organi seren. Twee jaar terug overkwam FC Vlaardingen '74 hetzelfde lot om juist FC Groningen al te treffen in de eerste ronde en werd daarin toen uitgeschakeld. Met I0. Ook tegen FC Groningen overheerst bij de Vlaartüngers de weg der geleidelijkheid. Het stuk zekerheid dat de defensie thans aangeeft, is nog niet helemaal overgesla gen naar het middenveld. Het duel tegen Helmond Sport, vorige week, gaf duidelijk aan dat FC Vlaardingen '74 thuis de strijd (nog) niet kan maken. Ook trainer Laseroms moest na de I—0 voorsprong en de 2—1 voorsprong het antwoord schuldig blijven op de vraag hoe groot die angst was. „Het is een groeipro ces dat je niet moet forceren". De formatie zal aan zekerheid op dat middenveld groeien wanneer het erin slaagt om op balbezit te spelen. Een kwestie van zelfver trouwen dus, maar of FC Groningen de ploeg is die zich constant defensief zal gaan opstellen, met alle initiatieven van Vlaardingse zijde van dien, moet worden betwijfeld. Verleng! ;en In de competitie bracht.FC Groningen het pas tot negen goals <en acht tegen), in grote tegenstelling tot de Vlaardingers, die al dertien maal scoorden, maar ook het zelfde aantal goals tegen zich kregen. Na negentig minuten voetbal en geen goals volgt er verlenging en daarna, wan neer de stand nog gelijk is, strafschoppen. Scheidsrechter is Beukman en de wedstrijd begint om half drie. Schiedam SW heeft Helmond Sport geloot voor de beker. Een te genstander die, evenals de mannen van Leo Hal kes, in de onderste regio nen van de eerste divisie zijn te vinden. Geen amateurclub dus voor SW. Driemaal speelde Helmond Sport gelijk. Geen wedstrijd werd ge wonnen. „Toch zullen zij zeker in de be kercompetitie vér proberen te komen", oordeelt Leo Halkes. „Al is het alleen maar om de matige competitie-resultaten goed te maken. Vandaar dat het alles bij elkaar zeker een aantrekkelijke ontmoeting zal worden. Temeer omdat wij in bekerwedstrijden de laatste ja ren sterk naar voren zijn geko men." Leo Halkes zal zeker niet gaan experimenteren. „Deze wed strijd vormt zonder twijfel een extra stimulans die misschien zelfs positief werkt voor wat betreft de competitie. Vandaar dat we misschien wel gelukkig mogen zijn met het feit dat we geen amateurclub hebben ge loot Want een tegenstander als Helmond Sport spreekt waar schijnlijk toch iets meer aan." Halkes beker sterk.... Leo Halkes zal waarschijn lijk kunnen beschikken Wim de Haan is niet zeker, een verrekte spier. De rest over zijn sterkste formatie. He „zwervende spits" van van de geselecteerde spe- Alleen het meespelen van vorige week heeft last van Iers is lit. Schiedam Wanneer de opklaringen wat langer duren dan de buien, is de kans heel groot dat de hockeyers zondag In het veld komen. Op deze dag gaat vooral de belangstelling naar het Schiedamse Spirit Zowel hun heren- als damesteam gaan na drie wedstrij'den aan kop in hun klasse. Beide teams spelen uit tegen het Rotterdamse Leonidas. Ook in Maassluis vindt zo'n dubbele ontmoeting plaats. Bij Evergreen komen zondag de heren en dames van AMHC'65 op bezoek. Voor beide verenigingen een zwaar karwei. Op „Thurlede" is het elftal van Groen/Geel de pst van Asvion, terwijl de dames op bezoek gaan bij Crayenhout in Den Haag. Omdat het dameselftal van Berkel-Rodenrijs zich uit de competitie heeft teruggetrokken, heelt Pollux een vrije dag. De heren van Pollux krijgen het Gorinchemse Rapid als tegenstander. Voor het brutaal aan kop gaande dames- en heren-team van Spi rit wacht zondag een lastige tegenstander. Aan het Toepad in Rotterdam zijn zowel de he ren als dames van Leonidas de neer de Asviondames met de juiste mentaliteit het veld in stappen, zijn de optimistische verwachtingen over een gun stig resultaat op zijn plaats. Aanvang 11.00 uur. tegenstanders. Bij de heren is p0nUx, dat in de middenmoot van Leonidas wel bekend, omdat dit team al jaren tot de vaste te genstanders behoort Meestal met een gunstig resultaat voor Spirit Ook zondag behoort winst tot de mogelijkheden, aanvang 14.30 uur. Om 11.00 uur spelen de dames al. Zij komen met een enigszins gewij zigd elftal in het veld. Zo wordt de zieke Conny Österholt ver vangen door Marlies Fenders, terwijl de aan de arm gebles seerde Liesberth van Marie wordt vervangen door Trees van Rutten. Dit heeft een kleine omzetting in het elftal tot ge volg, Coach Jan Vollebregt is toch optimistisch: „In de stijl waarop wij nu spelen mag deze wedstrijd voor ons geen pro bleem opleveren". Ook de he ren an Evergreen krijgen het zondag bijzonder zwaar. Dan komt koploper AMHC'65 naar Maassluis, dat nog geen enkele nederlaag achter zijn naam heeft staan. Wetende dat Ever green over een ijzersterke men taliteit beschikt, zal AMHC met een gelijkspel zeker tevreden zijn. Begintijd ook hier 14.30 nur. Fe dames van Evergreen hebben de dames van AMHC te gast Gezien de opgaande lijn in het spel van de Maassluise dames, ïuDen de AMHC-dames moeten bezwijken onder deze daden drang. Naar verwachting zullen rij dan ook met lege handen huis vertrekken. Aanvang van deze wedstrijd 13.00 uur. Qp „Thurlede" hebben de spelers van Asvion nog het één en an der goed te maken. De neder laag tegen De Delftse Studen ten heeft Asvion weer met bei de benen op de grond gezet «et uit Den Haag afkomstige elftal van Groen/Geel, dat na de 2—0 winst op Tempo in „the vowing mood" verkeert zal geen gemakkelijke tegenstan der zijn. De verwachting is dat na een spannende en mogelijk .goede wedstrijd, Asvion aan net langste eind zal trekken. ASVION Fe dames van Asvion reizen al yoeg af om in Den Haag de dames van Crayenhout te ont moeten. Bij de Schiedamsen staat Yvonne Loo mans tussen de palen, inplaats van de ge schorste Yvonne'Buter. Wan de tweede klasse huist, heeft zondag het Gorinchemse Rapid op bezoek. Door de verrassende nederlaag van Rapid tegen Rot terdam (21), duikelde dit elf tal van de toppositie naar een plaats even boven Pollux. Daar om geen gemakkelijke tegen stander voor Pollux. Het begin van deze wedstrijd is om 14.30 uur. Schiedam Zaterdag luidt de bel voor de vijfde ronde van de tafel tennis- competitie, die dan halverwege zal zijn. Voor de vier teams in Wa ilater- Oppenheim voelt zich uitstekend thuis. weg-Noord, De Korenbeurs, NO AD, Radio Molenaar en Bowling Maas sluis TOG, is de strijd in een beslis send stadium gekomen. Voor alle Vier verenigingen wacht er zaterdag min of meer een sleutel partij. In de ereklasse wacht voor de Koren beurs bet belangrijke treffen met In- terlance. Beiden hebben tot dusver twee punten behaald, zodat de win naar van zaterdag zich voorlopig van de voorlaatste plaats verwijdert Aan het eind van de competitie betekent die voorlaatste plaats de twijfelachti ge eer van het spelen van een promo tie-degradatie-wedstrijd tegen de nummer twee van de promotie-ere klasse. Dat het voor de Schiedammers tegen In terlance moeilijk zal worden, staat wel vast. De Deventemaren wisten twee weken terug de nederlaag tegen landskampioen Tempo Team immers beperkt te houden. In tegenstelling tot De Korenbeurs» dat met 9—1 moest buigen. De Schiedammers weten zich nu echter zeker van het meespelen van militair Hans Lingen. De internationaal komt vanavond thuis en kan zich morge nochtend nog wat voorbereiden op het belangrijke duel. De Korenbeurs speelt thuis (om zes uur in de Kooren- beurs), wat wellicht in het voordeel is. In de hoofdklasse is NOAD na vier wedstrijden nog altijd zonder punten verlies. Of dat na zaterdag nog zo zal zijn, is nog een vraag. Immers het sterke Scylla moet in Leiden bestre den worden. Scylla doet zelf ook nog mee aan de top maar omdat het de tweede editie is, kan het team niet promoveren. JCV blijft daarom de naaste concurrent van NOAD, vooral ook omdat de Vughtenaren afgelopen zaterdag zelf van Scylla wonnen. De spanning aan de kop is daarom erg groot, maar met een zelfde inzet als tegen Red Star moet NOAD rich bij Scylla staande kunnen houden. In de overgangsklasse is Radio Mole naar in de aanval gegaan, want de laatste drie wedstrijden brachten vijf punten op. Waarmee de Vlaar- dingere zich in de sub-top hehben geplaatst Vooral Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim blijken zich in het overgangs-milieu uitstekend thuis te voelen. Wat de plannen van RM zijn, kan na zaterdag min of meer worden opge maakt Er dient dan in de eigen omge ving van de Lïjnbaanhal te worden aangetreden tegen The Victory, het geen een moeilijke opgave lijkt Om mee te blijven doen is winst noodza-1 kelijk. De wedstrijd begint om twee uur. In dezelfde afdeling van de overgangs klas mag Bowling Maassluis TOG gaan bewijzen of het dieptepunt voor bij is. De ploeg haalde afgelopen za terdag de volle winst binnen, wat het puntental op drie bracht. Daarmee vonden de Maassluizers aansluiting met de middengroep. De Bowling mannen reizen zaterdag naar NMB/V- DO 3 te Amstelveen, om te trachten het herstel voort te zetten. Korfballers kijken al naar micro-gebeuren Vlaardingen De meeste korf balclubs oriënteren zich al op het spektaculaire zaalgebeu- ren, dat steeds méér in de „pic ture" komt dan de veldcompe- titie, dat am zijn laatste maand voor de winterstop be zig is en juist voor de Water wegclubs niet al te gunstig ver loopt- Alleen Vlaardingen en het Maaslandse ODO blijven nog verbazen, Voor Maassluis komt er een zeer moeibjke opgave. Het lijkt bij voorbaat al kansloos tegen de ongeslagen koploper Jodan Boys. Maassluis gaat gebukt onder teveel balverlies en te gehaast spel. Reeds in een eer dere competitie was Maassluis ook kansloos in Gouda en wist als enige de volle winst daar te pakken. Misschien kan het dat stoute stukje herhalen. HSV heeft het goede ritme nog niet gevonden en krijgt het we derom moeilijk tegen de jonge ploeg van Merwede. Het is wel duidelijk dat het Hoekse team zijn huid zo duur mogelijk zal verkopen. ORANJE NASSAU Nassau heeft een brok zelfver trouwen terug na de overwin ning op Maassluis. Of het vol doende zal zijn om Stormvogels te weerstaan, zal morgen moe- - ten blijken. Bekend is dat Stormvogels een stugge ploeg heeft, die door blijft gaan..tot de laatste seconde en zich pas bij het eindsignaal gewonnen geeft STAND: Jodan B. 4—8, Merwede. 5—8, Sagitta 4—6, Stormvogels O. Nassau 5—4, Maassluis 5—3, HSV 5—2, RWR 5—1. ODO ODO moet het opnemen tegen, streekrivaal Valto in De Lier. Een ontmoeting die borg staat t voor een spannend en mis schien een goed duel. De uit slag is moeilijk te voorspellen, want in zo'n streekderby speelt meer mee dan alleen korfbalta lent of conditie. STAND: ODO 5—8, Bolnes 4—6, Fluks 5—4, Valto 2—2, Ventura - 5„ 33, Nïeuwerkerk 33, Avanti 3—3, Tempo 5—0. VLAARDINGEN Vlaardingen moet naar Etten- Leur om bet op te nemen tegen ELKV- De ranglijst bekijkend - moet het voor Vlaardingen een. gemakkelijke opgave zijn. Maar de werkelijkheid is anders - ELKV is voor elke tegenstander op eigen terrein een. groot pro bleem. Het blijft gaan en geeft niet op voor het laatste fluitsig naal er is. Maar met de inzet en het teamwork van de laatste weken moet Vlaardingen toch in staat worden geacht met een goed resultaat weer naar huis - te keren. STAND: DKC 4—8, Animo 4—7, Regenboog 4—6, Vlaardingen 46, Snel 55, Kwiek 43, ELKV 5-3, TOV 5-1, Ons Huis 5—1. - SPIRIT Spint gaat op bezoek bij De Ka pellen in Capelle a/d IJssel. Een oude bekende, waarin de tac tiek een hoofdrol zal moe te: spelen, want anders zal de thuisploeg m het voordeel rijn. In Schiedam hebben SSC Harga en OD1 na de teleurstellende resultaten een weekeind rust Alleen Succes komt in het veld en wel tegen Unicum, waarte- gen beshst uit een ander vaatje getapt zal moeten worden. Edith Verbrugge is zo goed als hersteld van haar blessure. ADVERTENTIE Dinie de Gids eerste vrouwelijk bestuurslid Schiedam Op de drukbezochte algemene jaarlijkse ledenver gadering van de SV HY Schiedam was het onderwerp bestuursverkiezing het belang rijkste punt van de agenda. Jo van der Touw trad als voor zitter af nadat hij ruim 26 jaar deze functie heeft bekleed. Als opvolger werd met algemene Stemmen gekozen Ton VerweSj (46). Reeds tien jaar is Verweij lid van de Schiedamse vereni ging, waarvan de laatste zes jaar als secretaris. Het secreta riaat komt nu in handen van Jan van der Waal die als nieu weling in het bestuur is be noemd. De tussentijds afgetreden John Reijmer is vervangen door Di me de Gids. Sinds de oprichting m 1908 beeft er in het bestuur van Schiedam nog nimmer een vrouwelijk bestuurslid zitting gehad. Een uniek gebeuren dus voor de thans 66-jarige vereni ging. Dmie de Gids zal hoofdza kelijk de softbalafdeLing onder haar hoede krijgen. Een feestelijk tintje tijdens de vergadering was het benoemen van de ereleden Bert us Zonne veld en Jo Ebben. Als lid van verdienste werd Arie Zonne veld in het zonnetje gezet. Alle drie kregen de zilveren speld van de vereniging. De dames werden in de bloemetjes gezet. Jo van der Touw kreeg uit han den van de nieuwe voorzitter een verrekijker aangeboden- Ton Verweij humoristisch: „Je hebt altijd alleen maar de ver eniging Schiedam bekeken, maar deze kijker is een hulp middel om je blik nu eens ver der te verruimen". Leen Schot ting bedankte als voorzitter van de Schiedamse scheidsrechtersvereruging Schiedam voor haar gastvrij heid die de scheidsrechters heb ben ondervonden. Ruim 17 jaar is de SSV gehuisvest geweest in het clubhuis. Namens de SSV bood hij symbolisch een club- vlag aan met de toezegging dat het dundoek nog in de maak is. Alle andere punten van de agen da tijdens deze vergadering werden geanimeerd behandeld. Vlaardingen De kans op (inhaal) voetbal moet met name in de afdeling met al te groot worden ver wacht De velden zijn no gal drassig en dat werpt ook vragen op of de en kele KNVB-duels door zullen gaan. Morgen is dat Vlaardingen—HVO aan de Marathonwee dat grote belangstelling kan verwachten, terwijl Sun light verder kan klimmen via Excelsmr P. MW'27 gaat op bezoek bij Sem per Altius. De (zaterdag se) wedstrijden tn de af deling 2ijn: GSS—OFB, Satelliet—Zinkwegsche Boys, WK-Smits hoek, Hellevoetsluis-VDL, Hoek van Holiand-Velo. Zondag kan Schiedam de sprong naar de subtop bewrkstelligen wanneer SVW geen roet in het eten gooit Ursus kan zich revancheren ten kos te van FC Chariots. Afde ling: DRZ-Alexandria '66, SFC-Vierpolders, WF- WOH, SC Zuid-Sch. Boys MSV '71-Afrikaan- der Boys. Vriendschappe lijk: Martinit—DHS, Poortugaal—De Holiand- taan, ASWH-HBSS, Ex celsior M—Phoemx. „Ik vind het een heerlijke sport" Hoek van Holland In het be perkte Nederlandse rugbywe- reldje behoort voor een veelbe lovende spelers een bliksemcar rière nog steeds tot de reele mogelij kh eden. Vraag het Hans Krommenhoek, het 18-jange talent van de rug byclub The Hookers in Hoek van Holland. Ruim anderhalf jaar geleden krreg hij voor het eerst de ovale rugbybal in han den en hij bleek inderdaad een natuurtalent. Gevormd en ge kneed door de ervaren Jan van Burg behoorde hij in korte tijd tot de betere spelers onder The Hookers. En nu toch nog een beetje als een donderslag bij heldere he mel was daar het bericht dat Hans Krommenhoek zaterdag is geselecteerd voor de jeug- drugbyinterland die zaterdag m Hilversum wordt gespeeld en waar Zweden de tegenstander is. En dat was zowel voor Hans als voor de andere Hookers toch wel een verrassing. Zelfs in de beperktheid van de rugbywe- reld is het toch nog wel iets bijzonders wanneer een speler uit de laagste klasse wordt ge selecteerd. Overigens loopt Hans Krommen hoek bepaald niet naast rijn schoenen. „Ik weet helemaal nog met of ik speel", zegt hij nuchter. „Ik ben er een van de tweeentwintig, op zichzelf erg leuk en verder is het afwach ten". Plans is helemaal geen rugbygek. Hij traint en speelt gewoon omdat hij rugby een heerlijke sport vindt, meer met. „Het leukste vind ik het nog van Jan van Burg. Die man heeft enorm veel tijd gegeven - aan de opbouw van The Hoo kers en het dan ook vooral voor hem een aardig succesje". HOBIECAT Rugby is niet de enige sport van Hans Krommenhoek. Hij is ook een bekend en erkend Hobiecat zeiler. Op het lichte zeilbootje met de drijvers oogstte hij vo- ng jaar nogal wat successen, maar dit jaar heeft hij er min- der tijd aan besteed en de sue- cessen bleven uit Wat rugby betreft denkt hij voorlopig niet te ver vooruit. Met zijn achttien jaar kan hij alleen dit seizoen in de jeugdselectie spelen. Wat betreft een carrière als senio- - rmterland is hij voorzichtig. „Dan zou ik misschien in een andere hogere vereniging moe ten gaan spelen en dat rie ik op dit moment niet zitten. Ik heb het best naar mijn zin bij The Hookers en het blijft ten slotte wel een hobby".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7