ïorkumse orkaan velt eenvoudig Schiedam I Ursus begrijpt Mans Cam (nog) niet Schiedamse Boys: weinig moeite VDL buigt achterstand om TRAINER ROTTENBERG: „GEEN REDEN TOT PANIEK" De Hollandiasn oefent Martinit verslaat DHS Sunlight blijft ongeslagen m GELIJKSPEL BIJ FC CHARLOIS MSV'71 rekent af WF houdt winst vast Slavenburg scoort MAANDAG 11 OKTOBER 1976 Gorinchem Een half uur heeft Schiedam het aan- valsgeweld van SVW kunnen weerstaan. Toen de Gorinchemse debutant het tempo nog meer opvoer de, was Schiedam al voor de rust een geslagen ploeg. Al binnen een kwartier na de hervatting scoorde de sterk spelende thuisclub opnieuw, waarna het wat stoom af nam. Schiedam was echter niet bij machte iets terug te doen, waarop SVW in de slotseconden de eindstand nog naar 4-0 tilde. „Een wedstrijd om maar gauw te vergeten", meende Schiedamtrainer Hans Ruy- tenberg. „Dit SVW was te sterk voor ons. We hebben verdiend verloren". Ruy- tenberg maakte zich ov^r de royale nederlaag niet al te druk, al verloor Schie- Holster verdiende die waarschu- dediger had de hem voorbij snellende Wim van Kalkert aan het shirtje getrokken. „Een be lachelijke waarschuwing", al dus Ruytenberg, „Het betekent dat ik hem straks een week of drie kwijt zal zijn". dam daardoor wel de aan sluiting. Kwaad wilde de Schiedamse oe- fenmeester zich echter wel ma ken over de officiële waarschu wing, die scheidsrechter Ver straten aan André Holster mee wing zeker niet. Zijn spel was er niet naar, terwijl de wed strijd sportief gestreden werd. Scheidsrechter Verstraaten blies echter een zeer matige wedstrijd, waar beide ploegen het af en toe knap moeilijk mee hadden. richting Sehïedam-doelman Cees Schuurhuizen. De Schie damse defensie hield zich ech ter staande en Schuurhuizen kreeg aanvankelijk zelfs weimg werk, want een goed Gorkums schot kwam er niet uit. Ruyten- berg: „Toen konden we het wel houden. De defensie en het middenveld stonden echter te lang onder druk, omdat de voorhoede te steriel bleef". In die voorhoede miste Schiedam de geblesseerde Eef Krabben dam node. „Er was nu geen stootkracht meer, we hadden geen body in de ploeg". Het ziet er overigens naar uit dat Krab bendam op korte termijn nog niet zal spelen, Wegens een bloeduits to ring is de blessure nog altijd niet goed te constate ren, maar de kans op een me niscus lijkt niet uitgesloten. ACHTERSTAND gaf. De Schiedamse vleugelver- Vanaf de aftrap stuwde SVW ïn de vierendertigste minuut nam SVW dan toch de leiding, nadat Schiedam zich tot een enkele uitval moest beperken. Uit één daarvan schoot Joop Krommenhoek via de rug van SVWs laatste man maar nau welijks over. Op een diepte pass van John de Valk had de Schiedam-defensie geen ver weer, waarop het voor Van Kalkert niet moeilijk meer was te scoren: 1-0. De enkele maal dat Schiedam werkelijk gevaarlijk kon wor den, was dat door het werk van aanvoerder Hoy den Hartog. Die speelde een sterke partij, maar ook hij kon de Gorkumse orkaan niet doen luwen. Niette min bezorgde Den Hartog na een slim genomen vrije trap doelman Anne Smit de nodige moeite. Henny van Hagen rook ook nog even aan een kansje, maar hij schoot na een opge pikte terugspeelbal tegen de op tijd reagerende Gorkumse doel man op. Twee minuten voor de thee nam SVW nog meer afstand. De ploeg verdiende dat ook, al was er een fout van doelman Schuurhuizen voor nodig. Na een zwak schot van De Valk uit zijn handen glippen, waarop Rïes Pellikaan niet meer kon missen: 2-0. SVW zette de aanvalsgolven ook in de tweede helft voort, daar bij gesteund door de 1500 toeschouwers. Zonder dat Schiedam er iets aan kon doen, werd het na twaalf minuten 3-0. Uit een schitterende aanval kopte August Usmany even schitterend raak. Ruytenberg: „Die ploeg was ge woon veel beter. Bovendien was de inzet erg groot, ze voch ten voor elke meter". Schiedam probeerde het af en toe wel, maar het bleef slechts bij wat steriele pogingen. Ook twee wissels (Korengevel voor Woh- ler en Beukers voor Van Veen) 1 Trainer Ruytenberg ...geen paniek... hielpen niet, het zwoegen van Den Hartog ten spijt. „Daar konden velen een voorbeeld aan nemen", aldus Ruytenberg. In de extra bijgetrokken speeltijd schitterde de nieuwe lijstaan voerder nog één keer. Usmany maakte zich heel knap vrij. waarop Marl Venderbos het werk afmaakte: 4-0. Ruyten berg; „Een zware nederlaag, maar geen reden tot paniek. Uiteindelijk hebben we nu al aanzienlijk meer punten dan vorig jaar na zeven wedstrij den". LEEN BOON....weggestuurd„. Vlaardingen. De vriend schappelijke ontmoeting tus sen VFC en VDL verloor na twintig minu ten in de eerste speelhelft zijn waarde, omdat Vlaardingse ar biter Knipmeij- er het nodig vond zijn stem pel nadrukke lijk op de partij te drukken. Hij verloor de con trole over zijn beslissingen en nam dubieuze maatregelen. Hij slingerde eerste VFC-speler Hen driks na een over treding op de bon en vond het toen nodig om de tweede geelzwar te speler, Leen Boon, uit het veld te sturen, nadat deze hem om uit leg vroeg. Bij de 2-0 voorsprong moest VFC met tien man verder en ging kort daar na rusten. De heer Knipmeijer ging daarna ver der met zijn act Zond bijna VF- C'er John van Fessum weg, maar VFC trai ner Wolter Bos was hem voor. VFC bekeek het op aanraden van Wolter Bos rustig. Bood geen volle dig verzet en VDL kon scoren (VFC speelde met negen man). Met Harrie Schui ten bij VFC in de spits scoorde Pim van der Burg voor de thee tweemaal (2-0). Na de hervatting waren het de VDL-ers Marcel van der Vaart en Charl Ebeling (tweemaal), die VDL op 2-3 brachten. Schiedam Beide ploegen claimden terecht een verdienstelijk gelijkspel (0-0). Thuisclub FC Charloïs en het bezoekende Ursus maakten er onder leiding van goed leidende arbiter De Wit (DenHaag) (floot nadrukkelijk en veel!) een pittige partij voetbal van, die op en neer ging. Uit behoorlijk opbouwend voetbal kwamen kansen. Beide teams deden qua afronding niet voor elkaar onder. Maar schutters dienden zich niet aan. Vooral Charlois kreeg in de eerste speelhelft de gelegenheid de gasten te passe ren, maar van afmaken was geen sprake. Zowel bij Charlois als bij Ur sus was er in het eerste bedrijf een zekere angst. De nervositeit gaf veel onnodig balverlies en de aanvallen werden vaak al in de mid- denlinie in de kiem ges moord. De gastheren wisten zich van tijd tot tijd vrij te maken van het onbehaaglij ker. Deze verstond zijn vak goed en voorkwam een ach terstand. ke gevoel, kwamen verschil lende keren goed doorzetten en verschenen niet onge vaarlijk voor de „pot" van Ursus-goalie Van der Hak- Linkerspits Olaf Sven van Char lois kreeg de mooiste aanbie ding. Zijn pass op Bram Kok had beter verwerkt kunnen worden. Bij Ursus was aan voerder Hans Campen de spel en. gangmaker, maar zijn spel wordt te weinig begrepen. De dirigent in de Ursus ploeg wil zich volledig laten zien en vraagt veel om de bal, waar door het spel teveel op hem is gericht Ursus trainer Dik Hoagenboom daarover na afloop;. „Er ligt een matheid over de ploeg. Het werkt kei hard voor de volle winst, maar buiten de gezochte afmaker is het vereiste ritme niet aanwe zig. Wij hebben nog aanloop- moeilijkheden. De formatie is bij de aanvang van het seizoen op verschillende plaatsen gewij zigd". „In de oefenwedstrijden ging het prima, maar in de competitie is de kwaliteit er nog niet volledig uitgekomen. De betere resulta ten zullen ongetwijfeld snel ko men. Daarbij is het spel nog teveel op Hans van Campen gericht. De andere spelers zul len hem beter moeten gaan be grijpen". De start van de tweede speel- duur was afwachtend en saai. Beide elftallen probeerden el kaar uit de tent te lokken. Dat ging gepaard met traag onge varieerd speL De strijd kreeg Jkr-4 Dik Hoogenboom ...matheid.. weer glans in de achtentwin tigste minuut, toen Ursus zich beter ging voelen op de Char lois grasmat, Sjaak Nieuwstra- ten deed van zich spreken met zijn vrije trap die de paal schampte. Collega spits Wim Huigen vervolgde met een schot over de kruising. Char lois antwoordde met goed doortasten na een vlotte aan val via Barend Nugteren, die zijn kopstoot in de handen van doelman Van de Hakker zag belanden, In de tweede periode werd de druk aan beide kanten steeds weer verijdeld door de defensies. Charlois, door het resolute optreden veel balverlies, en Ursus, gedu rende een kwartier een licht overwicht was vooral be heerster in de opbouw. Charlois hervond zich weer en toen al was duidelijk dat de punten gedeeld zouden worden. De defensie werd dichtgehouden en beide keepers waren attent op eventuele verrassingen. Het gat werd door beide briga des niet meer gevonden en daardoor bleef de stand 0-0. Vlaardingen Weinig boeiende momenten in de oefenpartij tussen Poortu- gaal en De Hollandiaan, uitslag 0-1. Beide ploegen, konden elkaar niet tot in spirerend voetbal verlei den. Het werd een gezapig treffen, waarin de bezoe kers het beste van het spel en de betere kansen kregen. Eén daarvan werd diep in de tweede periode benut door René de Vette, die het beeld van de wedstrijd nog eens bepaalde met zijn slappe inzet die echter tóch doel trof: 0-1. Poortugaal werd niet echt gevaarlijk, het gaf alleen plaagstoo tjes. Trainer Renirie van De HoUand- iaan hield aan deze wedstrijd buiten de 1-0 voordeelstand nog een pluspunt over. De ploeg speelde zonder Kees Spruijt en Ben de Waard. De laatste is geschorst en werd vervangen door Mar Plomp. Laatstge noemde vertolkte een goede partij en zal in de komende ontmoetingen een goede ver vanger kunnen zijn, De reser ves speelden ook tegen elkaar. Daar zegevierde De Holland iaan met 3-1. Maassluis MSV'71 rekende fors af met het op bezoek zijn de Afrikaander Boys. Het werd een 4-1 winst op een zich tot aan de 3-1 voordeelstand van de zwartwitten hardnekkig verzettende tegenstander. We derom kende de „elf' van trai ner Arle Kap van de thuisclub In de eerste speelperiode „koorts" en daardoor scoring- sproblemen. De aanval wist het net niet te vinden bij goede mogelijkheden. De voorsprong was met de thee minimaal (l-Ó) en pas na de hervatting kwa men de volgelingen van Kap in hun ritme. Met Bert de Jager in de hoofdrol leverde MSV'71 een bewijs dat het kan scoren. Eindstand: 4-1 voor MSV'71. Voor de rust kon Afrikaander Boys het bijhouden. Kwam re gelmatig tot een tegenstoot. MSV'71 had het beste spel en de beste papieren om een voor sprong te nemen. Die kwam toen Henk van Ruyven na tien minuten zijn ploeg een 1-0 voor sprong gaf. Toen stokte het en doelman Helko Groenendaal moest (dat ging hem goed af) zich goed weren bi] acties van de bezoekers. MSV71 maakte kort na de wisse ling duidelijk dat het hogerop wilde met de score. Henk van Ruyven had succes: 2-0. De gas- ten sloegen snel terug en de thuisclub moest maatregelen nemen: 2-1. Dat deden Jacob Slier (3-1) en Jacob Huizing; 4-1. Rotterdam Ondanks het bikkelharde voetbal dat SC Zuid speelde, heeft Schie damse Boys weinig moeite gehad om beide winstpun ten te pakken. Nog steeds zonder Chris van Gerven won het de uitwedstrijd met niet minder dan 4-0. Het feest begon ai na acht minu ten spelen, Ben Stip besloot een solo met een lob over de uitlo pende doelman heen en dat be tekende een voorsprong van 1-0. De Boys bleef doordrukken en met succes, want kort daar op werd het na goed werk van Frans Schenk door Peet van Heiten 0-2, een stand waarmee de eerste helft werd afgesloten. Na de thee bleek dat Ben Overde- veste, voor de rust te veel en te fel aangepakt, was vervan gen door Koos van der Drift en het was hij die in samenwerk ing met Frans Schenk een aan val opzette, die Jumelet in een doelpunt om kon zetten: 0-3. Schenk had zich bij dit alles ge blesseerd en werd vervangen door de jeugdige Ab Meijer. 'Het mocht allemaal de pret niet drukken, want tien minuien voor tijd zag Ab Beijer collega Peet van Heiten in een goede positie staan. Peet kreeg dan ook de bal en had weinig moei te zijn ciub Dp 0-4 te brengen. Na dit doelpunt kroop Schie damse Boys wat in de schulp, maar een tegendoelpunt stond het niet meer toe. Schiedam Martinit en DHS maakten van de vrije dag gebruik om vriendschappelijk tegen elkaar te spelen. Wat Martinit in de competitie niet lukt, lukte gisteren wel. Het maakte doelpunten, drie in bet totaal. Goed, DHS telde wel enkele Invallers (Leemen, Piet Rozen en Sparla waren niet van de partij en moest Hans Vermeer al na enkele minuten uitvallen) het blijft toch een eersteklasser en daarom is het zonder meer een prestatie van Martinit dat het dit duel met 3-fl won. De gehele wedstrijd door Is Martinit niet de mindere geweest van de eersteklassers en zeker na de rust had DHS weinig meer in te brengen. Opvallend was het goede spel van Hans Schop op het middenveld. Jammer echter dat zijn acties niet altijd door zijn medespelers werden begrepen. Het werd 1-0 door Quadt, na goed werk van Slavenburg. Dat gebeurde eerst in de tweede helft. Dijkstra gaf Künemann een kans en diens schot werd via het lichaam van Sla in het doel gewerkt: 2-0. Vanuit de achterhoede goed doorzettend besloot Klootwijk zijn actie met een goed gericht schot waardoor het 3-0 werd. De verdediging van DHS kreeg het wel moeilijk, maar kon toch met kunst en vliegwerk een vierde doelpunt van Martinit voorkomen. Schiedam Een bikkelhard duel werd het tussen WF en VVOH, een duel dat door de Schiedammers met 1—0 werd gewonnen. Niet on verdiend overigens, want WF heeft hard voor de overwinning gevochten. Door dit alles werd het ze ker geen al te beste wed strijd. De beide teams ont liepen elkaar weinig in sterkte en techniek en daarom ging de wedstrijd aanvankelijk goed gelijk op. In de 35e minuut echter sloeg Wilton toe. Siem van Loenen ondernam op links een lange solo. Vanaf de hoek vlag kon het de bal voor het doel bren gen, waar Peter Verhaal klaar stond om het werk af te maken: 1—0. Direct daarop ontsnapte het doel van "WF aan een door boring, toen de lat doelman Grootveld te hulp kwam. Toch trachtte WF door te drukken om nog voor de rust duidelijker afstand te kunnen nemen van de bezoekers. Het lukte echter niet. Zo werd een schot van De Gids op de doellijn weggekopt en schoot Piet van der Zwan net over de lat. De rust ging dus ïn met een magere voorsprong van 1—0 voor WF. Toch zou dat voldoende blijken te zijn. WOH werd na de rust wel iets sterker, maar de verdediging van WF.met Piet Grootveld aan het hoofd, hield stand. Schiedam Een hard werkend DRZ heeft op eigen terrein een nipte, maar verdiende overwin- .ning geboekt op Alexan dria. De aanvalsleider van de bezoekers trof het niet. Hij kreeg als directe tegenstander een in grootse vorm verke rende Piet van Os bij zich en hij kreeg voor de rust dan ook geen been aan de bal. Dat was voor de bezoekers reden vol doende om na de rust een andere spits speler in te zetten. Ook deze kwam niet tot veel gevaarlijk werk. In de eer ste helft was er van enig overwicht bij één van de partijen geen sprake. Het spel golde heen en weer zonder dat er gevaar voor de keepers was. Na een half uur spelen was het wél raak. Vanuit de verdediging van DRZ kwam de bal bij Gonlag terecht. Hij bracht het leer hoog in het straf schopgebied. Daar stond Rob Slavenburg klaar. Deze kopte de bal door naar broer Ruud, die ineens in kon knallen: 10. Met deze voorsprong voor DRZ kwam ook de rust. Na de thee veroverde Alexan dria een licht veldover- wicht. Er ontstonden voor het doel van DRZ sensatie- rijke tonelen, ook al omdat de verdediging nogal panie kerig ingreep, maar doel punten bleven uit Bert Heijster kreeg bij een uitval nog de kans om tot 2—0 te komen, maar uit zijn schot ging de bal net over de lat Het bleef 1-0. Gertie Baas: „Wij niet de oorzaak van hard spel" Pemis Sunlight heeft zijn ongeslagen positie in de zaterdag vierdeklas kunnen handhaven. Wél moesten de Vlaardingers een puntje achterlaten (1—1) in Pemis, waar zij op bezoek waren bij het vorig seizoen gedegra deerde Excelsior P. Het is geen mooie wedstrijd geworden, maar daar had scheidsrechter Gravestein uit Pijnacker een groot aandeel in. Zijn leiding was dermate zwak, dat de spelers van beide ploegen er wel eens te hard tegen aan gingen. Onvoldoende optreden tegen te harde teckles waren er de oor zaak van, dat de wedstrijd een rommelig karakter kreeg. Een compliment aan beide elftal len dat de wedstrijd niet uit de hand is gelopen. En met de afdeling van de punten is de krachtsverhouding goed weer gegeven. Excelsior startte goed en de Vlaardingers kregen het de eerste tien minuten al direct moeilijk, waardoor zij alle zei len moesten bijzetten om onheil te voorkomen. Geleidelijk kwam Sunlight wat onder de druk vandaan en na twaalf mi nuten kreeg Boude wijn Groen een afgemeten pass, maar zijn kopstoot werd echter goed door Jan Ruizeveld de Winter ge stopt. Vier minuten later had dezelfde speler geen succe3 toen zijn harde inzet door de staander werd gekeerd. Sunlight bleef aandringen en in de 21e minuut had Mar Verburgh succes. In een moeilijke schietpositie gaf hij met een lob de Excelsior- doelman het nakijken: 0—1. Na een goed half uur was het weer de gevaarlijke Groen die de doelman al gepasseerd had, maar zijn kopbal werd door Jan Bijl op de doellijn wegge- haald. Net voor rust kreeg Ad van Noort de kans op de gelijk maker, maar ook zijn schot werd door de staander gekeerd. STRAFSCHOP Na drie en twintig minuten in de tweede helft werd er een Ex- celsior-speler onderuit gehaald binnen het strafschopgebied en dat betekende een penalty. (Over de komedie hiervan werd na de wedstrijd nog hef tig gediscussieerd). Hans de Lange was de aangewezen man en zijn harde schot was te - machtig voor de goed spelende Vlaardingse doelman Leo Ver- duyn: 1—1. Kort na het tegenpunt wisselde trainer Gertie Baas twee spe lers. Bsb Post en Ed Hasfeld werden vervangen door John Sey en Johan van Aken. Het mocht niet meer baten, de stand bleef tot het einde ge handhaafd. Trainer Gertie Baa3 was na afloop tevreden: „Als we thuis twee punten blij ven pakken en in uitwedstrij den één, blijven we boven aan de ranglijst staan. Het was een harde wedstrijd, maar wie daar de oorzaak van waa, was we! duidelijk te zien".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5