w Huzarenstukje Evergreen van MVC sterk in opmars NOAB blijft aan de leiding WIK: weinig problemen met Hoogvliet „leuke partij handbal" MAANDAG 11 OKTOBER 1976 6 NOAD MDim&tmm «I Trainer Engelbracht: Wijziging De Vriendschap De Korenbeurs bed iringt Interlance Dick de Vaal,...uit- biinker,,. Schiedam Winst voor De Koren beurs, NOAD, Radio Molenaar en Bowling: Maassluis TOG. De vier teams in het Waterweggebied de den het alle erg goed in de vijfde wedstrijd van de competitie. Voor alle waren het ook sleutelwed strijden. De Korenbeurs deed de degradatieplaats over aan Inter lance, NOAD sloeg de aanval van Scylla op de leiderspositie duide lijk af, Radio Molenaar klom naar e=n gedeelde leidersplaats, terwijl Bowling Maassluis het herstel voortzette. Maassluis - De volleybalsters van MVC blijken sterk genoeg om na het succes van vorig jaar in de promotieklasse, ook In de landelijke derde divisie hun partij goed mee te blazen. Nu werd het Haar lemse Die Raeckse, dat al jaren in deze klasse uitkomt, met 3—0 verslagen. Toch startte MVC niet zo overtui gend ais in voorgaande wed strijden. Coach Verrips hier over," Ik wijt die zwakke start aan concentratieverlies. Na het inspelen moeten de meisjes on geveer tien minuten wachten totdat het veld in orde gemaakt is. Juist deze korte rust vlak voor het begin van de wedstrijd is onplezierig. De spieren wor den koud en men wordt afge leid. Gedurende het spel moet men dan opnieuw op tempo gaven de bezoeksters even wat lucht, maar toen MVC het ini tiatief opnieuw in handen nam besliste het de tweede set' met 15—4. Ook de derde set bleek niet al te veel problemen op te werpen. Hoewel MVC wat stroever ging draaien, bleef het toch aanmerkelijk sterker dan de pover spelende bezoeksters, die geen moment konden impo neren, Via 6—2, 8—4 en 13—-fï, werd met 156 de 3—0 stand bereikt. komen". Het hervinden van het ritme lukte Coach Verrips: "Het is jammer MVC toch vrij snel. Die Raeck- dat we de eerste wedstrijd, om- se kon. tot 5—4 redelijk bijblij ven, maar werd daarna over speeld en verloor de eerste set met 15—8. In de tweede set draaide de Maasslui se motor weer op volle toeren. Vooral Cora Tuitel en Joke van Beek scoorden aan de lopende band. Hun trefzekerheid lag boven de 60%. MVC liep moeiteloos naar 134). Enkele foutjes bij de thu sclub dat we niet volledig waren, heb ben verloren, anders stonden we nu aan kop. Als we volledig zijn draait het goed maar de smalle basis van het team geeft me wel enige zorg. Als we maar niet met blessures komen te zitten, dan redden we het ruim in deze klasse. Gelukkig zit er veel talent bij de jeugd, zodat er in de toekomst voldoende aanvulling komt stand gelijk trok (21-16, 21-37). Door winst van Hans van den Broek op Liehn en van Lingen op Van Spanje liepen de Schie dammers naar 4-2 uit. Peter van den Broek verloor toen vani Van der Aa (21-17, 19-21, 10-21), maar Hans van den Broek stel de de halve winst al veilig tegen Jaap van Spanjfe (2x 21-17), Interlance kwam nog terug tot 5-4 (Liehn won gemakkelijk van Peter van den Broek), maar Hans Lingen stelde de eindzege veilig. Tegen Van der Aa had hij overigens nog drie games nodig, omdat hij de eerste ver loor (17-21,21-19,21-18). De Korenbeurs was tegen Inter- - lance compleet, hetgeen van Opzienbarend is de positie van ning voor de Schiedammers, De grote verrassing bij Radio Mo- die in deze competitie nog niet zo sterk hadden gespeeld. Het overtuigend en snel spelende NOAD-trio liep meteen weg naar een 0-5 stand. Bert van Sebie, Rob van der Zeeuw en Hein Chrispijn kregen bij Dick de Vaal, René van Dijk, Peter van Wijk en het dubbel De zodat de 7-3 overwinning volko men juist was. lenaar was René van Dijk. De problemen met zijn bat zijn kennelijk opgelost, want tegen The Victory scoorde hij een Dnw|;n0 M?»ASsïin*c hattrick. Daarmee legde hij een »<WUllg maaSSlUlS stevige basis voor de uiteinde- TOG lijke 7-3 overwinning, die de Vlaardingers voorbij de Wees- Het herstel van Bowling Maas- pernaren naar een eerste plaats bracht. gedeelde VaaWan Dijk geen voet aan de Aad van Opstal scoorde twee groot belang was. De tweede degradatieplaats was immers inzet De Schiedammers kon den die dankzij een 6-4 zege aan de Deventemaren over doen. Weliswaar volgen er voor De Korenbeurs weer twee ne derlagen op rij, want Hans Lin gen is vandaag voor een drie weekse oefening vertrokken. In de drie slotpartijen van de com petitie is de militair er echter weer bij, zodat het ereklasser- schap behouden kan blijven. Tegen Interlance was Hans van den Broek de grote man. Zijn spel is de laatste tijd erg sterk, hetgeen hij met een hattrick benadrukte. Hans van den Broek leed zelfs geen gamever- lies, want ook tegen de sterke Duitser Wolfgang Liehn demon streerde hij rijn goede vorm: 21-19 en 21-19. Kans Lingen verloor echter van Liehn, zodat De Korenbeurs met 0-1 achter kwam. Lingen droeg toch een belangrijk aan deel in de eindzege bij, door zijn overige partijen te winnen. Samen met Hans van den Broek won hij ook het dubbel, wat van doorslaggevende bete kenis was, want Peter van den Broek kon niet in de score bij dragen. In de tweede partij had Jans van den Broek geen moeite met Ron van der Aa (21-17, 21-12), maar door verlies van Peter van den Broek tegen Jaap van Spanje (17-21, 21-19, 14-21) kwam De Korenbeurs weer achter: 1-2. Hans Lingen. en Hans van den Broek dubbelden erg sterk te gen Liehn Af an Spanje, wat de NOAD in de hoofdklasse. Na vijf wedstrijden voert* het met het maximum aantal punten de ranglijst aan, want ook de aan val van Scylla werd afgessla- gen. In Leiden bij Scylla 2 werd het een duidelijke 2-8 cverwin- grond. De pauze onderbrak het ritme bij NOAD enigszins, want Peter van Wijk verloor toen van Van Schie. Van Wijk verloor ook nog van Van der Zeeuw, waarmee Scylla het gezicht nog enigszins kon redden. Geweldig op dreef waren Dick de Vaal en René van Dijk. Beiden scoorden een gave hattrick en samen in het dubbel lieten zij keer, maar Hans Jaap Oppen- heim bleef voor zijn doen met één winstpartij achter. Oppen- heim zette zijn *eam daarmee definitief op winst, toen hij in de voorlaatste partij de pure verdediger Booy in twee games bedwong. De stand werd daar- sluis TOG is opmerkelijk. Na vorige week tegen koploper AMVJ de eerste winst te heb ben behaald, werd nu NMB/V- DO 3 met royaal verschil ver slagen. In Amstelveen werd het nu liefst 9-1 voor het gemoti veerd aangetreden Maassluise drietal. Nico en Frans Capellen scoorden een hattrick en won nen samen ook het dubbel. door op 6-3 gebracht, nadat de De enige verliespartïj Vlaardingers al vanaf het begin voor hadden gestaan. Van SchieAran der Zeeuw geen v°or talrijke publiek was het kans: 17-21, 13-21. NOAD staat nu op tien punten uit vijf wed strijden, op de tweede plaats gevolgd door JCV met acht uit vier niettemin toch een spannende en sfeervolle wedstrijd, want The Victory kwam toch steeds terug. Niet voldoende om de Vlaardingers echt te bedreigen, was voor Wim van der Poort. In de derde partij moest hij Collaar in drie games voor laten gaan (21-17, 22-24, 21-12). Na die 2-1 voor sprong liepen de Maassluizers snel naar de 9-1 eindstand, waarbij nog slechts drie partij en in drieën werden gespeeld. Schiedam De heren-handbal- wedstrijd Animo 2DWS is de strijd geworden met de meest omstreden beslissingen van de scheidsrechter. Bij herhaling werd DWS op een strafworp getrakteerd, voor niet te con stateren overtredingen waar door Animo steeds weer haar voorsprong kon vergroten, die binnen twintig minuten uitliep tot 6-1. DWS trachtte voor rust hierin nog verandering te brengen, maar kwam niet verder dan 9-4. Na rust combineerde DWS er lus tig op los en liep de achterstand geleidelijk in, onder andere door twee fraaie treffers vanuit de tweede linie. Met nog twee minuten te gaan maakte Animo een overtreding, waarvoor tot tweemaal toe werd afgesloten maar Antmo bleef rustig door spelen en schoot de bal hard in het gelaat van de DWS-doel- man. Tot ieders verrassing kreeg Animo hierop een straf worp te nemen, die goed werd benut en het alsnog 11-11 eind stand werd. De dames van DWS hadden vol gens verwachting niet veel ant woord op het spel van koploper Animo en leden een 9-4 neder laag. De dames van Holland- iaan hadden geen enkele weer stand van het Delftse EDH, dat puntloos onderaan staat Hol- landiaan combineerde uitste kend, met veelal breed spel, waarop EDH geen enkel ver weer had. Het gevolg was een 6-0 voorsprong van Hollandiaan met de rust. In de tweede helft liet Hollandiaan de concentratie wat 2akken, waardoor liet wat roekeloos met de kansen ging omspringen. EDH kon ook in die fase niet toeslaan en verloor met 9-0. De dames van Wilton liepen tegen Snel wiek naar 2-0 uit waarna een gelijkopgaande strijd volg de, die een 2-1 ruststand te zien gaf. Na rust vergrootte Wilton snel haar voorsprong tot 54, maar vanaf dat moment ver slapte de aandacht van de Wil ton-ploeg en kwam Snelwiek alsnog tot een 7-7 eindstand. De dames van UVG hebben hun eerste nederlaag van dit seizoen moeten incasseren. UVG was in deze ontmoeting verdedigend niet agressief genoeg, waarvan het Rotterdamse Roda gretig gebruik maakte. UVG bleef te veel op de cirkel plakken en stapte onvoldoende uit In de aanval kreeg UVG kansen vo lop, maar,(de goede afwerking ontbrak;'-zodat Roda de rust inging' mét een 3-4 voorsprong. Na rust trachtte UVG de hechte Roda-vérdediging te doorbre- '-en. maar had daarvoor te wei- Opnieuw heeft de EDH-defen- sie geen antwoord. De Holland iaan gaat scoren. nïg raffinement met als gevolg een 7-8 Roda-zege. Het zware veld van MOK in Dordrecht vroeg veel van de conditie van de ploegen, dat duidelijk in het voordeel uitviel van de heren van Unitas. Uni- tas startte goed en liep snel uit naar 1-5. Een inzinking van Unitas gaf MOK de kans om voor rust tot 5-9 terug te ko men. In de tweede helft had Unitas alle troeven in handen en liep uit naar 5-12. Een kleine opleving van MOK betekende 7-12, maar hierna was het al Unitas wat de klok sloeg, dat dan ook door een 7-16 zege de punten mee huiswaarts nam. 2—WIK waarin volop spanning aanwezig was. WIK kwam al snel tot een 0-1 voorsprong, maar kreeg daarna geen ruimte meer van UVG dat steeds meer voor het WIK-doel opdook en na tien minuten een 1-1 stand aantekende, waarmee ook de rust inging. Na rust was het weer WIK dat op winst kwam te staan. Maar weer kwam UVG langszij, waarna een ver woede strijd volgde om de volle winst Kort voor tijd kreeg UVG een strafworp toegewe zen, maar WIK-doelvrouwe Bep Hoogendijk stortte zich op de bal en behoedde haar team voor een nederiaag. De heren van WIK kenden weinig De dames van HVK kwamen in problemen met Hoogvliet, dat Rotterdam tegen ADO niet m weinig aanvalskracht had en daardoor geen antwoord had op het direktere spel van WIK, dat voor rust uitliep naar 7-2. In de tweede helft het WIK de concentratie wat zakken, maar ook dat v/as niet voldoende voor Hoogvliet om gevaarlijk te worden. Met 12-6 zegevierden de WIK-heren. Een uitstekende wedstrijd werd de damesontmoeting UVG hun normale spel. Het was te statisch en te doorzichtig waar door ADO het weinige gevaar tijdig kon keren. Voor rust kwam HVK nog tot een 1-2 voorsprong, door doelpunten van Els van Hassel Margreet Jansen. Ook nu weer een fors aanpakkend ADO zette HVK na rust schaakmat en verander de de HVK-voorsprong in een 5-2 nederlaag. Moment uit de wedstrijd EvergreenAMHC. De Maassluise dames wonnen uiteindelijk verdiend. Schiedam In de uitsla gen van de voor de hoc- keycompetitie gespeelde wedstrijden zijn enkele verrassende uitslagen te noteren. In Maassluis haalden de heren van Evergreen het stoute stukje uit om koploper AMHC'BS een gelijkspel af te dwingen. De dames van beide verenigingen hadden elkaar daarvoor al ontmoet. Hier bleven de Evergreendames baas in eigen huis, getuige hun 3-1 winst. Van As- vion niets dan goeds. De heren herstelden zich van de nederlaag van vorige week. Groen/- Geel werd met een 3-0 nederlaag naar huis ge stuurd. Dit Den Haag waren de dames van As- vion al gearriveerd met een fraaie 3-1 overwin ning in hun bagage, op Crayenhout. De over winning van Pollux op het Gorïnchemse Rapid van 1-0 zal vriend en vijand wei verrast heb ben. De grootste verras sing kwam uit Rotter dam, waar Leonidas in staat bleek om Spirit een 2-6 nederlaag te be- wandelen. De met uitlopen wij felende deelman Ruud de Vos had dan ook geen antwoord, op het goed geplaatste schot, wat 1-0 betekende. Toch kreeg Evergreen meer vat op het spel en met goede aanvallen werd het AMHC-doel opgezocht. Mét resultaat, want na tien minu ten wist Frank Pek de jeugdige doelman te verrassen met een hard schot: 1-1. Na de pauze wilde AMHC de stand in 2ijn voordeel ombuigen, maar de mannen van Pieter van Noord hielden stand, al kreeg AMHC vlak voor tijd een unieke kans- De hard ingeslagen straf bal aan de mannen uit Hendrik Ido Ambacht toegekend, ging tot La de ontmoeting Asvion-Groerv- de tegenpartij laten. Maar het uitgekiend verdedigen van deze dames, onder leiding van Elly Pijpers, wisten van geen wij ken. Erger nog, uit één van de schaarse uitvallen via de snelle vleugels profiteerde Angela Gu- liger van slecht wegwerken van de AMHC-doelvrouwe en haar inzet eindigde pas tegen de planken in het AMHC-doel: 3-0. Damescoach Jazet was na afloop een tevreden man. „In verhouding met wat er tot nu werd gepresteerd hebben de dames getoond over een juiste dat het Haagse Crayenhout er het slachtoffer van werd. Ellen Staalman (2x) en Jack Breumer wisten te doelpunten voor Crayenhout iets terug kon doen: 3-1. In een op redelijk niveau gespeelde wedstrijd wist Pollux het Gorinchemse Rapid van het lijf te houden. De win nende treffer werd door Henk van de Kamp gemaakt na goed voorbereidend werk van Frits Hardon. Reserve-doelman Fei- ko van der Veen wist in deze wedstrijd een strafbal te stop pen. instelling te beschikken, wat ge- Het Rotterdamse Leonidas wilde leid heeft tot deze verdiende overwinning". grote vreugde hoog over. Coach Smaling over de wedstrijd: „Een leuke en spannende ont moeting met een verdiend ge- lijksper. Ook AMHC-coach Visser deelde deze mening: „Een fel maar niet onsportief duel met een juiste uitslag". Geel speelden de zenuwen bij enkele spelers een grote rol, maar de rust welke van uit de verdediging werd getoond, werkte aanstekelijk, Vooral toen ook Ruud van Riggelen er in slaagde om Asvion op een beslist niet het volgende slach toffer worden van koploper Spirit. Dit kwam tot uiting in een vooral van Rotterdamse zij de hard gespeelde wedstrijd. Tot aan de rust wisten de Schiedammers nog stand te houden. Na de pauze moest tweemaal zwichten voor enkele harde schoten. Einduitslag 2-0. zorgen. De dames van Spirit kwamen tegen Twee gezichten een fel spelend Leonidas niet verder dan 1-1 ge- De- damesontmoeting tussen bei- lijkspel. In het duel tussen de herenteams van Evergreen en AMHC'65 leek voor de Maassluizers op een debacle uit te lopen. In één van de eerste aanvallen kon AMHC-er Hens Sliedrecht on- gehindert door de verdediging de verenigingen was er één met twee gezichten. Voor rust was het Evergreen wat de klok sloeg, dat met twee doelpunten van Ellen Smith en Nelleke Rei- nigert doeltreffend bleek te kunnen uithalen. De wat oude- De dames van Asvion bleken na re dames uit Maassluis moesten de strubbelingen rond Yvonne in de tweede helft de eer aan Buter dermate geïnspireerd, 1-0 voorsprong te^ zetten, Nog Ook de dames van Spirit hadden j. met een onwü]jge te genstandster. Gehandicapt door twee invalsters kon het Spirit elftal niet in zijn spel komen. De Rotterdamsen wisten dan ook te profiteren van een desor ganisatie in de Spirit-verdedi ging: 1-0. En terwijl iedere Spi rit aanhanger zich al had ver zoend met een nederlaag, was het een goed doorzettende Ma rian Kageraats, die de stand alsnog gelijk trok: 1-1. voor rust vergrootte Asvion de score. Een briljant doelpunt van Ruud Mulder uit een onmo gelijke hoek betekende 2-0. Na rust werd Rob Strik gewisseld voor Edward de Wit, wat de snelheid uit het team haalde. De eindstand werd bepaald door Ton Kremer uit de re bound van een strafcorner: 3-0. Schiedam Aan het einde van de eerste helft van de veldhandbal-competi- tie hebben de heren van De Hollandiaan de be langrijke wedstrijd te gen Wilton Fijenoord met 10-11 gewonnen. Met deze kleine over winning. hebben de Vlaardingers de tweede plaats achter het Goud se Vires et Celeritas be houden. Vanaf de beginworp had De Hol landiaan ai succes. Ed Donker sloot kwam op rechts geheel vrij en had toen geen moeite om keeper Jas van der Zee te passeren: 0-1. Adri Schippers kon een minuut later tegen sco ren (1-1), maar de Vlaardingers bleven sterk in het offensief en via Martin van der Vlies en Ludo van Mil was het na tien minuten al 1-3. In het Vlaar- dingse doel was Hans Ouborg in goede vorm en wist succes voor de Schiedamse voorwaart- sen te voorkomen. Toch kon na twintig minuten Hans Kooy de stand op 2-3 brengen. Enkele Vlaardingse spelers kregen een officiële waarschuwing van de niet sterk optredende arbiter, Toen echter een Wilton-speler er wat al te hard in ging, werd hij voor twee minuten naar de straf bank verwezen, zonder eerst een waarschuwing gehad te hebben. Van deze minderheid maakte De Hollandiaan ge bruik en door treffers van Ben de Kok en Martin van der Vlies kwamen de Vlaardingers op 2-6. Ruud Bras verkleinde de achter stand tot 3-6. Met nog twee minuten voor de thee kwam Wilton verrassend goed terug en in de laatste minuten waren het Arie Schipper, Rob de Groot en Aad van der Sluis, die de ruststand op 6-6 brachten. Wilton startte de tweede helft met een verkeerde opstelling, waar door Martin van der Vlies met twee treffers de voorsprong weer tot twee doelpunten wist uit te buiten. Toen de Wilton trainer Wim Engelbracht de po sitie weer veranderde, waren het Rob de Groot en Dick Kriek die de stand wederom in even wicht brachten: 8-8. Hierna kreeg De Hollandiaan ge heel overbodig een cadeau van de arbiter en werd de bal op de witte stip gelegd. Martin van der Vlies nam de penalty wel goed, maar Jos van der Zee wist de hard ingeschoten bal te stoppen. Gesterkt door het goe de optreden van hun doelman, kwam Wilton beter op dreef en voor het eerst kon het in de dertiende minuut een voor sprong nemen. Aad van der Sluis wist aan 9-8 te komen. Martin van der Vlies scoorde zijn zesde doelpunt en kwam weer aan een gelijke stand 9-9. Wilton gaf zich niet gewonnen en speelde in de tweede helft een klasse beter. Met goed opge bouwde aanvallen was het Jan Triel die vijf minuten voor tijd een 10-9 voorsprong voor zijn ploeg bewerkstelligde. Met nog vier minuten te spelen was het Ludo van Mil die eep misver stand in de Schiedamse verde diging met een doelpunt af rondde: 10-10. Strafworp Twee minuten voor het einde kreeg De Hollandiaan weer eer. penalty toegewezen. Theo van Vugt benutte de geboden kans nu wel en bracht daarmee de overwinning voor zijn ploeg op 10-11. Wilton trainer Wim En gelbracht: „Een goede wed strijd met een slechte leiding- De teams waren tegen, elkaar opgewassen en hebben er een leuke partij van gemaakt". Vlaardingen - De veertiende se rie van het visconeours van de hengelaarsvereniging De Vriendschap is gehouden in de Vlaardingse Vaart, J, de Lig* wist wederom beslag te leggen op de le plaats, met 2610 gram. De volgorde van de over*&® vissers was: C. Hoogwerf 2415 gram, C. Vink 2175 gram, H- van Neck 2440 gram, EL Vin» 1420 gram, C, Remïjnse 12W gram, F. Koudstaal 1115 gram, T. Netten 1005 Iram, B. Hoek 870 gram, W. Netten 850 gram, C. Dubbeld 830 gram, M Tef; mijn 775 gram, C. Meuldijk gram, 3. Broere 580 gram, W. Huizen 555 gram, B. Penning 375 gram, T. Bouw 350 gram, J. Troost 255 gram, T. de Goe de 250 gram en L. Schepen 230 gram.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6