SCHIEDAMSCHE COURANT Parkeergarage kom t buiten het centrum Volvo stoot PvdA-achterban wil S] niet Walter lijdt kou in Poolse gevangenis CDA mist informatie door PvdA iiiiaal in Schiedam af Jongen stal voor heroïne j Portier slaat messen trekker ziekenhuis in Geldinzamelingsactie komt goed op gang Fractieleidster Taverne: Witkarrende wethouder op zoek naar geschikt transport fgHSSi ffA i -• mtatmssemi 4**1* 1 Paarden in de berm Brugtarief fors omhoog Politie lost 40 autokraken op Babi ram-ram Ander werk voor 80 man bij Gusto Dinsdag 12 oktober 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25679 t PAGINA'S. Broersvest 3 - telefoon administratie 268Q9I - redactie 263566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De omstandig heden in de Poolse gevange nis, waarin de 27-jarige Vlaar- dingse student Walter de Ung verblijft, zijn niet best. Bij de Nederlandse ambassade in Warschau is het verzoek bin nengekomen om warme kle ding en vitaminepillen. Deze mededeling deed gister morgen een woordvoerder van het Ministerie van Buitenland se Zaken aan mevrouw G. van Hoeven-Huyssteden de Wit uit Rotterdam. Zij voert een parti culiere actie om geld bijeen te krijgen voor de Vlaardingse student. Het gaat om een borg som van 25.000 gulden. Zoals bekend raakte Walter de Ling nabij de stad Karowice be trokken. bij een ernstig ver keersongeval, waarbij een 20- jarige vrouw om het leven is gekomen. Wanneer het geld niet op tafel komt krijgt hij een straf van vier jaar. De actie van mevrouw Van 'Hoeven begint goed op gang te komen. Tijdens het week einde zijn bij haar voor onge veer 3000 gulden aan toezeg gingen binnengekomen, en in de loop van maandag is dat bedrag aanzienlijk gestegen. Ket college van B en W in Rotterdam zal zich vandaag ook over deze kwestie buigen om te zien of Op een of andere wijze hulp kan worden gebo den, B en W kunnen dit, om dat Walter officieel nog in Rot terdam staat ingeschreven als inwoner van die stad. Volgens Buitenlandse Zaken moet het benodigde bedrag vóór het vonnis, over twee we ken, naar Polen zijn. overge maakt. Pas daarna zal Walter de Ling worden vrijgelaten en mag hij in Polen vrij rondlo pen. Het is niet onwaarschijn lijk dat de student daarna over de grens wordt gezet. Was het geld echter vóór de rechtszaak in Polen, dan zou hij direct zijn uitgewezen. De tweelingbroer van de vast gehouden student stelt thans pogingen in het werk naar Po len te gaan om daar zijn broer te bezoeken. Of hij toestem ming krijgt is nog niet bekend. De Nederlandse ambassade in de Poolse hoofdstad hoopt daarover nog vóór donderdag uitsluitsel te kunnen geven. Bij sommige gevers is de vraag gerezen wat eventueel moet worden gedaan met het bedrag dat overblijft. Me vrouw Van Hoeven vindt ech ter dat zij het geld eerst bin- nen moet zien te krijgen. „Maar als we over ons streef bedrag komen", zo deelde zei ons mee, ,,dan gaat het restant naar het Pnnses Beatrix- fonds". Schiedam Het stuit CDA-frac- tieleidster Rietje Taverne te gen de borst, dat de PvdA veel intern "ergadert over agenda's van raadscommissie vergade ringen. „Daardoor missen wij veel informatie," verklaarde zij in de laatst gehouden verga dering van het zogeheten senio renconvent: de raadscommissie voor algemene en bestuurlijke zaken (ABZ). De verschillende partijen uit de gemeenteraad spraken zich toen positief uit over de manier, waarop de commissies werken. Alleen het feit, dat behalve in de raad ook m commissies een motie slechts dan kan worden ingediend ais drie leden die on dertekenen, noemde mevrouw Taverne stuuend. „De PvdA kan dat makkelijk doen als grootste fractie. Maar in bij voorbeeld een commissie, die maar zeven leden telt, van wie vier van het linkse blok, is het wel eens moeilijk om twee le-' den achter je te knjgen om een motie in te kunnen dienen," sprak zij. Ook het ontbreken van een perso neelscommissie bij de gemeente Schiedam vond 2ij een onover komelijk gemis. Aan beide grie ven zal burgemeester drs. Ane Lems iets proberen te doen. Ook hij vond met name die Vlaardingen - Het naar Vlaardin gen halen van de witkar is niet 10' maar een publiciteitsstunt van B en W. Na afloop van een ritje door de binnenstad ver klaarde wethouder Bas Goud- riaan namelijk dat er een ge schikt vervoermiddel moet ko- men als de toekomstige par keergarage buiten het centrum wordt gebouwd. De witkar kan een geschikt transportmiddel zijn. Hoewel nog lang niet be kend is wat straks in het struc tuurrapport komt te staan lichtte de wethouder met deze uitspraak wel een tipje van de sluier op. Wethouder Goudriaan vond het niet onverstandig dat eventuele alternatieve vervoersmogelijk heden van de parkeergarage naar het centrum de aandacht verdienen. "Maar als die witkar er ooit komt", zo grapte hij, "dan moeten wel wat straten worden geasfalteerd, want die dingen hobbelen enorm." Rond twee uur gistermiddag ver trokken de vijf witkarren die deze week in de Vlaardingse binnenstad te zien zijn;'de wet houder voorop, gevolgd door enkele ambtenaren onder wie inspecteur M. M. Keizerwaard van de verkeerspolitie. Tijdens de korte tocht van circa zes kilometer hebben de wethouder en de ambtenaren enkele zoge naamd eveikeersknelpunten bekeken. Zo vond de Wethou der dat de verkeerssituatie van de parallelweg van de Burge meester Pruissingel niet zo ge vaarlijk is. Wel zal hij de com missie van verkeer en vervoer voorstellen om de Jan Ligthart- straat in te laten richten als speelstraat Op de kruising van de Burgemeester Heusdenslaan en de Burgemeester Verkades- Als een ervaren Wïtkarder start de wethouder zijn wagen. Witkarren, ooit een vertrouwd beeld in de Vlaardingse binnenstad.- ingel moeten de klinkertjes in de zogenaamde witte plekken wijken voor kleine struiken. Langs het weggetje voor de Eri- caschool verdient het aanbeve ling enkele bomen te planten. De heer Goudriaan vond het ver der een goed idee als de raad- - sleden eens met een witkar over de gevaarlijke van Hogen- dorplaan gaan rijden. "Dan on dervinden zij op een andere manier hoe gevaarlijk het daar is", zo zei hij. De wethouder vond het nog steeds een "trieste zaak" dat het reconstructieplan van deze weg voorlopig de ijs kast is ingegaan. Mochten er ooit witkarren in VIaardingen komen, dan is het aan te bevelen met goede en volle accu's te rijden. Tijdens de eerste rit al vielen twee witkarren in de Voorstraat uit Ze hadden meer...... geen stroom Dit nieuwsblad, waarin u al bet nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis opproel toe in combinatie met- Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Deze bon in ooeri envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam, Schiedam Volvo Nederland Personenauto wil haar filiaal (dea ler- en garagebedrijf) aan de Nieuwe Mathenessestraat sluiten en de belangen overdragen aan Volvo Weber, omdat dit laatste bedrijf volgens de VNP-direktie in Beesd beter geschikt is voor dat soort werkzaamheden. Volvo Weber zou, als het plan doorgaat, 15 tot 18 werknemers kunnen ovemmen. Voor de overige zeven zou dan een func tie binnen de organisatie van. VNP (een dochteronderneming van Volvo Car in Eindhoven) moeten worden gevonden. De Industriebond N W/NKV neemt met deze eventueie transactie geen genoegen, om dat bij de overname van Daf door Volvo destijds is gesteld dat er geen ontslagen en ook geen overplaatsingen zouden komen. Voorlopig heeft men het plan dan ook afgewezen. Eind deze week zouden vak bondsvertegenwoordigers met de hoofddirektie van VNP een gesprek hebben. Schiedam Met een stuk hout heeft portier Theo P. uit disco dancing Atlantic zo lang op een Surinamer gemept, dat deze la ter in het Gemeente-Ziekenhuis moest worden opgenomen met een gebroken linkerarm en vele blauwe plekken. Daarmee nam hij wraak: kort tevoren was hem een messteek toegebracht door een vriend en landgenoot van de Surinamer. De portier weigerde de twee jon gelieden. de Rotterdammers S. P, (22) en C. P. (19), tn de nacht van zaterdag op zondag toe gang tot Atlantic, welke disco theek is gevestigd aan de Rem- brandtlaan. C. werd daarom boos, stak en vluchtte met zijn vriend. Lichtgewond schakelde de portier twee vrienden in en achtervolgde met een" auto de twee vluchtelingen: vlak voor het ziekenhuis haalde hij hen in. C. wist evenwel toch nog te ontsnappen en S. ving alle klap pen op. Vlaardingen Twee paar den zijn zondagavond hun weiland aan de Maassluissedijk ont vlucht Zij braken uit, maar werden lopend in de berm door de politie aangetroffen. Bij het te rugdrijven in het weiland namen de paarden de be nen en braken opnieuw uit;nu aan de andere kant van het stuk grond. Met behulp van de eigenaar konden de dieren „gevan gen" worden genomen, zij werden de weide inge stuurd en de afrastering werd in orde gemaakt. Maassluis Het college van burgemeester en welbouders is van plan de bruggeldtarieven met 25 procent te verhogen. Binnenkort zal het colle ge een voorstel van deze strekking aan de raad doen. Van de verhoging van het tarief met 25 procent wordt een meer opbrengst van 7500 gul den verwacht. B en W zijn eveneens van* plan de marktgeldtarie- ven te verhogen. Er zal een voorstel tot een ver boging met zeven pro cent aan de raad worden gedaan. Van deze veho- ging van het tarief wordt een meeropbrengst van 3500 gulden verwacht- Op de voorgrond PvdA-bons Jan Simons. Achter hem raadslid Arie Verlinde. Schiedam Veertig autokraken in Schiedam zijn opgelost. De 17-jange M. H. D. uit die stad heeft bekend in de afgelopen twee maanden vooral cassette recorders te hebben gestolen uit personenwagens in verschil lende wijken. Vanmiddag zou hij worden voor geleid aan de officier van justi tie, nadat hij tn de nacht van vrijdag op zaterdag op heter daad werd betrapt in de Schim* meipenmnckstraat. Een bewo ner van de Burgemeester Van Haarenlaan had rond vier uur de politie getipt, dat een jongen zich verdacht ophield bij gepar keerde auto's, uit één ervan iels haalde en dat voorwerp in het struikgewas verborg. De jongen is een goede bekende van de politie. AI sinds zijn dertiende jaar pleegt hij diverse misdrijven. Van de cassettere corders trof de politie nog een aantal aan ui de ouderlijke wo ning. De rest verkocht de jon gen door in Den Haag. Van het geld kocht hij heroine. Daaraan is tui verslaafd. De eigenaar van de bewuste auto in de Schimmelpenrunekstraat is de 22-jarige J. R., productie- medewerker van beroep. Hij deed later aangifte van een lan ge leren jas en een schape vacht Die werden in de bosjes teruggevonden. In de nacht van zijn aanhouding stal de jongen uit nog drie au to's, alle Opel Kadetts, zijn ge liefde merk.'De eigenaars, H, K. (36) van de Hogebaanweg, C. J. O. (50) uit de Van Oldenbame- veltstraat en W, B. (27) uit de Van Haarenlaan hebben even- eens aangifte gedaan; zij misten respectievelijk twee boxen met een cassetterecorder en bandje alsmede een leren handschoen, honderd gulden aan contanten, en een. cassetterecorder. Van alle auto's was een portier raampje opengebroken. Schiedam Hans Bakker, 20-ja- rig bestuurslid van de Sehïe- damsc PvdA, heeft gedreigd af te treden als partijbons Jan Simons naast bem in het be stuur zou worden gekozen door de achterban. Vooral secretaris Hans van der Vlist en voorzit ter Lou van der Stel hebben echter hem met klem verzocht dat dreigement in te trekken. Gisteravond tijdens de jaarver gadering van de PvdA in zaal Irene kondigde Bakker tijdens het punt bestuursverkiezing aan, dat hij Simons als be stuurslid drie maanden een kans zou geven. Meer leden hadden evenwel be zwaar tegen Simons, die dan' ook niet werd gekozen. Hij j kreeg 21 stemmen van de 48, tej weinig dus om de meerderheid te behalen. Tn zijn plaats werd Piet van Leeuwen gekozen, die op het laatste nippertje kandi daat was gesteld. Verder von den geen wijzigingen in het be stuur plaats. Het bejaarde PvdA-hd Tiny Kr ik ke vond Simons te sterk voor het bestuur» terwijl de krasse Henk van Ruiven meende dat Simons met nog meer macht moet krijgen dan hij al heeft. Simons is voorzitter van het Permanent Overlegorgaan, dat tussen PvdA en PPR nog is blijven bestaan als enige vorm van samenwerking, en boven dien voorzitter van de financië le commissie van de landelijke partij. Fractievoorzitter dr. Joop de Jong vond Bakker unfair en zei over de woorden van mevrouw Krikke: „Nou breekt mijn klomp. Wordt Simons niet ge kozen, omdat hij te sterk is? Belachelijk. Kom alsjeblieft; met zakelijke redenen. Zouden bestuursleden hun eigen positie in gevaar zien gebracht, als Si mons hem kwam aanvullen? Angst dat hij hem zal overre den? Welnu» dat geeft te denken over de eigen capaciteiten". Van der Vlist vond moeilijk te verteren, dat het bestuursvoor stel voor kandidaten niet se rieus werd genomen. „Schanda lig. Bakker heeft al eerder ge zegd, dat hij zou opstappen, in de tijd van de wethouders- strijd, als De Jong in het colle ge van B, en W. mocht komen. Dat is chantage". 4 personeelscommissie geen gek idee. Wat het voorvergaderen van de PvdA betreft, mevrouw Taver ne had de indruk, dat in fractie vergaderingen van die partij al besluiten worden genomen, die slechts in commissies e.i de raad herhaald behoeven te wor den, zonder te letten op tege nargumenten. „Daartegen is niet op te boksen," meende 2ij. „Wij als kleinere partij missen dan een brok informatie en voorbereiding. Informatie, die PvdA'ers in commissies zouden kunnen geven." Volgens de burgemeester echter is gegarandeerd, dat commis sieleden voldoende nodige in formatie krijgen vanuit het stadskantoor. PvdA-fractie- voorzitter dr. Joop de Jong vond, dat het CDA juist blij moet zijn dat rijn partij veel voorbereidt. „Maar in de frac tie nemen wij geen besluiten," lichtte hij toe omdat hij uit de opmerking van Taverne vond suggereren, dat fractieleden standpunten worden opgedron gen. Zijn WD-colIega Gerard Verbulsdonk merkte op, dat een vooroverleg tussen wet houders en fractie heel gebrui kelijk is. „De PvdA heeft daar toe het recht. Wat let a om vóór een vergadering ook even contact op te nemen met de betrokken wethouder over een agendapunt?*' zei hij. 99 V) Vlaardingen Door h^t stelen van een aantal lepeltjes,en een servet ïs zondagavond een vechtpartij ontstaan voor een Chinees restaurant in de Van Baerlestraat te Vlaardingen. Een tiental leden van een sport vereniging had in het restau rant de maag gevuld met de welbekende Oosterse spijzen. Eén van de sportlieden vond de sfeer in het eethuis zó gezellig, dat hij graag een souvenir wil de meenemen. Zijn oog viel op een servet en een stel lepeltjes. Deze voorwerpen stak hij in zijn zak. Dit gebeurde echter met onopvallend genoeg. Het restaurantpersoneel had de diefstal in de gaten. De dief werd erop attent gemaakt dat zijn daad niet op prijs werd gesteld. Hierop verliet het hele gezelschap het .restaurant Dit werd echter niet gewaardeerd door de Chinese kelners. Vier man sterk gingen zijn hun ex- gasten achterna. Er ontstond een vechtpartij, waarbij stok ken en messen werden ge bruikt De man die in het restaurant het servetje en de lepeltjes had meegenomen, -was voorname lijk het doelwit'Hij wist echter te ontkomen. Later op het poli tiebureau zei hij geen verwon dingen te hebben opgelopen. Hij ontkende zelfs dat er van een vechtpartij sprake was ge weest Het onderzoek naar het gebeuren wordt voortgezet Schiedam Bij ÏHC Gusto aan de Maasdijk in Schiedam gaat men ander werk zoeken voor tachtig personeelsleden die momenteel werkzaam zijn in de staalbouw. De werknemers zijn officieel in dienst bij Gus to in Slikkerveer. Vrijwel allen werken echter al lange tijd in Schiedam. De directie gaat nu een andere plaats zoeken. „Dat zal waarschijnlijk niet on middellijk gebeuren", aldus een woordvoerder van Gusto, „de procedure is nog niet eens begonnen. Tot het eind van het jaar zitten wij vrij redelijk. Maar net als vrijwel overal in de scheepsbouw loopt de order portefeuille niet over. We hoe ven dus ook niet zoveel mensen in te lenen als anders. Een gedeelte van de tachtig man zal wel ergens anders bij ÏHC te werk worden gesteld. Dat acht ik niet uitgesloten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1