Piet van der Zwaï foutloos Scherpe tijden in zwemga;!a ,NOAD staat geflatteerd bovenaan" m VAN DER WATER STEEDS SNELLER i pfis Schiedamsclie Boys vrijwel niet in te halen Van Es hengeï- kampioen iillillllliliiil DE STAND Diane Edeiijn snel op de rugslag Schoenen van de week Bal van de Maand Coach Jan Bayings kijkt (nog) niet naar promotie r"#*5£* De Ooievaars deelt met BM TOG Winter- programma Schiedamse arbiters WOENSDAG 20 OKTOBER 1976 4 Schiedam Wat betreft de uitreiking: van de schoenen van de week was het deze keer erg moeilijk. Immers verschillende spelers van het verkozen IVF kwamen in aanmerking: voor het paar Patrick-schoenen. Dat de keuze uiteindelijk op Piet van. der Zwam viel, was toch wel terecht. De 29-jarige verdediger speelde niet alleen een foutloze partij, de scheidsrechter verklaarde na afloop ook nog: „Voor hem heb ik geen enkele keer voor een overtreding behoeven fluiten". Piet van der Zwam speelt nu al weer tien seizoenen in het eerste elftal van IVF. Opvallend daarbij is het feit dat doorgaat". Maar dat het ook hij vijf jaar geleden zijn laatste doelpunt scoorde. Over WF zegt de onderhoudsmonteur; „Sinds trainer Wïm Klem bij ons is gekomen is het spelpeil enorm verbeterd. Vorig jaar misten we net de boot, maar ik heb toen wel goede hoop dat promotie naar de eerste klas dit keer wét voor de verdediger steeds moei lijker wordt is zeker. De WF- jeugd staat immers te dnngen, „Het enige wat je kan doen om je plaats te behouden is keihard trainen", zegt hij. „Want ik wil graag nog eens in die eerste klas spelen". klistere* 'C Schiedam Schiedamsche Boys heeft de voorsprong m dejstrud om de Bal van de Maand andermaal sterk vergroot Doordat de ploeg dit weekeinde met maar liefst 8—1 wist te winnen is het gemiddelde nu op 17 gekomen. Slecht verging het de ploeg van Aad Bierhuizen. Excelsior'20, toch ook nog een redelijke kansheb ber, verloor en zakte zodoende ver af. RKWIK nam de tweede plaats over door de 6—O-zege tegen NRC. De Vlaardingers hebben nog twee weekeinden om te proberen koploper Schiedamsche Boys te verdrijven. Al is de ploeg nu al vrijwel met meer in te halen. Hoekse Boys Satelliet GSS CION Schiedamsche Boys 17 SVDPW RKWIK 7.0 Excelsior M MSV71 5.0 WK DRZ 4.0 HVO Sunlight 30 Zwaluwen Excelsior120 2.5 Martmit DHS - 20 Schiedam Hollandlaan 20 PPSC FCN'66 20 Hoek v. Holland Hoek v Holland (Zo) 2.0 GTB VDL (za) 2.0 DVO'32 MW'27 2.0 Vlaardingen HBSS 1.6 Fortuna SFC 2.6 VDL (zo) WF 1.5 VFC Ursus 1.4 Hermes TSB 1.0 Demos 1.0 1.0 1.0 1.0 00 0.2 0.2 0.3 0.3 0.3 03 0,4 0.5 05 0.5 0.5 0.5 0.5 0.7 0.8 VHB reikt prijzen uit Vlaardingen Een wa re prijzenregen was er afgelopen zaterdag bij de Vlaardingse Hen- gelaarsbond, waar voorzitter Van Biezen de kampioenen kreeg te huldigen van de ge houden hengelsportse ries met inbegrip van die om het kampioen schap van Vlaardin gen 1976. Eremetaal in alle vormen, van bekers tot sculptu ren, met schilden en leg penningen vielen aan de winnaars ten deel. waar van de uitreiking ge paard ging met het aan bieden van bloemen. Ook de leden van de „Gup- penciub"^ jeugdafdeling van deze VHB, kregen prijzen in de gehouden clubserie, waarmee Jaap Hollenberg zich belast zag- Tevens de korps- en per soonlijke winnaars van het 's ochtends in de Vlaardingse Vaart gehou den laatste concours van de kampioensserie, dat, gezien het mooie weertje, veel vis opleverde. Eind winnaar bij de korpsen is geworden de vijf sport vissers van de Rotter damse HV „Vroeg in de Morgen", die ook het dagklassement op hun naam wisten te brengen met een vangst van 14.360 gram vis. Individueel kampioen van Vlaarindgen werd H. van Es uit Maassluis met 11 wedstrijdpunten. Met slechts twee punten ver schil eindigde G. Booms- ma ('t Westen) op de tweede plaats, In het dag klassement bezette de Rotterdammer L. Steden houder met 5.210 gram vis de eerste plaats: twee de was H. van Es met 4.995 gram met G. Boomsma als derde met 4.230 gram. Kampioensklassement „Guppenclub": 1. AUe Broeren, 13.530 gram vis; 2. John Verheij 12.275 gram; 3. Ronald Verheij, 9.475 gram. Verder wer den kampioenen gehul digd. Dames concoursen: Mevr. T. Vink; kanjer- concoursen A. Kerklaan, karper; W. Buis, brasem; H. van Zetten T. Stoffels, kroeskarper; D. Booms- ma in de klassementen voor voorn en paling. Avondconcoursen: Mevr. T. Vink; roofvis C. Vink; Vliegvissen, J. Emmer zeel en G. van der Velden als kampioen van de wedstrijd tussen de ver- enigjngskampioenen on derling. Niet alle promi nenten waren aanwezig om de huldiging persoon lijk bij te wonen en krij- f gen hun verdiende ere- metaal later uitgereikt. - Het Internationale zwemgala van de Marcel de Gier klokte op de 100 vrij 1.14 en dat leverde brons op. Felle strijd speelde zïeh af tussen Irma Voorham en Ma rianne But op de 100 mg bij de meisjes onder de 14 jaar. Voorham verbeterde haar re cord met één seconde en haar tijd was 1.13.6. But verbeterde haar tijd met 3.4 seconde en finiste in 1-14. Vlaardingen Vlaardingse Zwem Club leverde tal van scherpe tijden op. In het Kolpabad spitste de strijd zich al vroeg toe tussen Diane Edeiijn en Enith Brigitha op de 100 meter rugslag. Daarop klokte de Vlaardingse 1.08.1; Brigitha 1.09.5. Zilver was er voor Rob de i.oi.l en liet daarmee rivaal Gier op de 100 vrij in 57.2, prans Kriger van het Y in waarna Ada Pors bij de 1.03.3 gedecideerd achter zi- aames wel haar tijd ver- scherpte na een slecht sei- gjj jeugd eiste Corrie van estafettes 4 x 100 vrij en 4 x c<> der Ende zilver voor haar 'nn op, op de 100 vlinder in 1.21.7. Pieter Kop klokte op de 100 rug bij de jongens onder twaalf jaar een tijd van 1.24.8 en dat hield goud in. Roberto Brugmans eiste hier de derde plaats voor zich op in 1.28. zoen, maar 62 seconden rond "was toch niet genoeg in dit sterke veld. Enith Brigitha kwam tot 59 rond en Anja van der Bo- gaerdetot 1.00.9. Ruud Pijp er van de VZC was weer sterk op de vlinderslag in 100 ivisselslag eindigden twee overwinningen voor het Y met de dames van VZC als derde m 4.22.6 en de heren als tweede in 4.17.8. De 16 maal 50 meter vrije slag was een groot spektakel. Afwisselend lagen Leeds en VZC aan kop en bij het scheiden van de markt lag VZC in eerste positie in 8.10.3 Diane Edeiijn na haar triomf op Enith Brigitha De Engelse ploeg werd als ge- De VZC vierde in de avonduren volg van een verkeerde wissel feest met haar buitenlandse gediskwalificeerd. gasten uit Leeds en Aken De buitenlanders maakten nog uit stapjes naar de Delta Expo en Haringvlietsluizen. Schiedam Halverwege de tafeltenniscompetitie TWEEDE prijkt NOAD in de hoofdklasse nog altijd bovenaan. Nog zonder zelfs ook maar één punt verspeeld te hebben. Nochtans wimpelt coach Jan Bayings even tuele promotiegedachten resoluut van de hand. „We staan wat geflatteerd bovenaan", zo meent hij. „We zitten in de zwakste afdeling en we hebben „mazzel" gehad tegen JCV". Jan Bayings is realist genoeg om te weten, dat de échte beslissing nog moet vallen. Jan Bayingsgeen favoriet, Niettemin ïs NOAD toch -aan een opvallend sterk seizoen bezig. Op twee fronten zelfs, want ook het tweede team staat in de kijker. Het is nog maar een kwestie van tijd, of dit team, waar van Bayings zelf deel uit maakt, is w;eer terug op landelijk niveau. Voor de aanvang van de com petitie zag het er voor NOAD lang niet zo roos kleurig uit Het eerste team verloor immers Fred Clarijs en in eigen gelederen was er niemand om de plaats Vlaardingen Het Rotterdamse PAC hield de nationale 10 Engelse Mijl wedstrijd rond het Kralingse bos. Het parcours dat was uitgezet moest door de atleten drie maal worden afgelegd. Mede door het fraaie weer waren er veel deelnemers. Ook a.v. Fortuna was met acht man pre sent. De snelste VJaardïnger was Aad van de Water. Deze Fortunees noteert steeds snellere tijden door zijn groeiende vorm. In deze wed strijd legde hij de 10 mijl af in een persoonlijke recordtijd van 57.56 minuten. In totaal leverde hem dat een fraaie ne gende plaats op, en hij werd hiermee ook de vierde veteraan. Met een tijd van 61.35 zorgde veteraan Bram de Jong voor een uitstekende prestatie. Achter hem kwam nog een groepje van drie clubgenoten, die lange tijd samen hadden gelopen. Hiervan finishte Sjaak Hoogendijk in 64.10, Jan van de Heide in 64.14, en Huib Boeren m 65.02. Jan Post en Jan Gores eindigden respectievelijk in 69.40 en 74.15. De Laan van Poot in Den Haae was het strijdtoneel van enkele atletiekwedstrij den. In een wedstrijd over 1500 meter wist de atleet van Fortuna, Peter van de Emb- den, beslag te leggen op een goede derde plaats in een deelnemersveld van 74. Zijn tijd was over deze afstand 6.55 minuten.' De loop over tien kilometer wist de Vlaar dingse Arie van de Embden in precies 41 minuten af te leggen. Hiermede legde hij beslag op de 27e plaats. Een fraai resul taat wanneer men weet dat er 127 deelne mers aanwezig waren. naast Dick de Vaal en Peter van Wijk op te vullen. Bayings: „We hebben toen veel spelers gebeld, maar het geld was steeds een probleem. Op het laatste moment slaagden we er in om René van Dijk aan te trekken". Voor NOAD had de komst van de Tilburger (voor heen spelend in Aloysius) nog het voordeel, dat er geen trans- ferbedrag nodig was. NOAD betaald slechts hel reis geld van René van Dijk, die dat ruimschoots waar maakt. Zijn gemiddelde werd immers op zo'n veertig procent geschat, maar daar zit hij ruimschoots boven, Bovendien blijkt Van Dijk, die als hoofd jeugdcompe- titieleider bondsfunetionans is, met zijn 31 jaar een goede te genpool voor de jeugd van De Vaal en Van Wijk (beiden 21). Zijn spektaculaire speelwijze zorgde er voor, dat het Sehie- damse thuisfront hem snelac- cepteerde, „We zijn het seizoen begonnen met de gedachte om ons te handhaven", aldus Bayings (29). „Aan de hand van de indeling stond dat al gauw vast, maar dat het zo zou lopen was niet verwacht". De winst op een ernstig gehandicapt JCV bracht NOAD echter aan de leiding. Jan Bayings blijft echter relative ren, ook al om de gretigheid van Peter van Wijk en Dick de Vaal in te dammen. „De ver houding is scheef getrokken, dat meen ik. Je kan nu wel hoog van de toren blazen, maar je valt dan zo diep". Daarom blikt Bayings al enigs zins zorgelijk naar het volgende seizoen. „Nu sta je dan wel bovenaan, maar dan kom je in een sterkere afdeling. Pas dan kan NOAD zich bewijzen in de hoofdklasse". Voorlopig heeft NOAD zich nog met de lopende competitie op te houden. „Normaal gespro ken worden we tweede", ver wacht Bayings. „JCV is de fa voriet voor het kampioen schap". De Vüchtenaren moe ten dan wel van NOAD winnen (op 30 oktober) om gelijk te komen. Gebeurt dat en verspe len beide teams geen punten meer, dan is een beslissings wedstrijd nodig. „Het zal voor ons steeds moeilij ker worden", aldus Bayings. „De druk wordt steeds groter. Meer dan anders zullen we nu de steun van het publiek nodig hebben". Wat Bayings zaterdag tegen Wibats al verwacht, voor al door de klantenbinding van René van Dijk. ZELFVERTROUWEN „Een voordeel voor ons is, dat we op het moment niets hebben te verliezen", aldus coach Bayings „We zijn veilig, we kunnen verder gewoon vrij uit spelen". Peter van Wijk: „Het werk van trainer Trond Fage- raas werpt z'n vruchten af. Je haalt meer. Ballen die je anders net met haalde, breng je nu wel terug. Bovendien", aldus Van Wijk, „komt er steeds meer zelf vertrouwen". Overigens hebben De Vaal en Van Wijk hun training onder Fageraas inmiddels beëindigd, De wederzijdse opvattingen over de training klikten niet meer en in goed overleg is de samenwerking afgelopen vrij dag verbroken. De Vaal en Van Wijk trainen nu zelf minimaal drie keer per week, terwijl René van Dijk bij het Tilburgse Irene de trainin gen bezoekt. Trond Fageraas kan zich nu uitsluitend aan de jeud wijden. „Daar is het beleid ook op gericht", aldus Jan Bayings. „Het tweede moet om hoog, zo snel mogelijk naar de overgangsklas. Dan kunnen de junioren er in. Er staan er ze ker al vijf klaar om het tegen die tijd over te gaan nemen". Schiedam De tafeltennis sers van de Schiedamse In validen Sportvereniging De Oooievaars zijn nog steeds ongeslagen. In de thuiswed strijd tegen het sterke en eveneens ongeslagen Bow- ling Maassluis TOG wer den de punten broederlijk verdeeld: 5—5. Koos van Es kwam tweemaal zegevie rend uit de strijd, terwij! Teun Kroone en Ton van Balveren slechts éénmaal tot winst kwamen. Ook het gelegenheidskoppel Koos van Es/Teun Kroone kwam tot winst. Het tweede team kwam in dezelf de klasse bij Atlantic 3 tot een 9—1 nederlaag. Alleen Cees Kroone kon de eer redden. Ook het derde team leed een gevoelige nederlaag. De thuis wedstrijd tegen De Korenbeurs werd met 2—8 verloren. Rinus van der Zouwen won Lwee par tijen. Marja Visser en Rob Knol kwamen niet tot scoren. Heel moeilijk had Koos van Es het in zijn openingspartij tegen Van der Hoeven. De eerste ga me gaf hij met 19—21 uit han den om vervolgens te zegevie ren in de tweede en derde ga me, 2116 en 2117, waarmee, tevens De Ooievaars een 1—0 voorsprong nam. Door een for se nederlaag van Ton van Bal veren tegen Van der Boogaard, 13—21 en 10—21, werd deze weer tenietgedaan. I—1, Invaller Teun Kroone had met Van der Gaag weinig moeite. Een overwinning 21—16 en 21—17, bracht de stand op 2—1. Het dubbelspel van Koos van Es/Teun Kroone resulteerde in een overwinning op Van der Hoeve/Van der Boogerd, 19—21, 21—11 en 22—20 en daardoor werd de stand 3—1. Veel ver weer bood Ton van Balveren tegen Van der Hoeven, maar moest toch met een nederlaag genoegen nemen: 16—21 en 18—21. Hierdoor kwamen de gasten op 3—2 Weinig moeilijkheden ondervond Koos van Es met Van der Gaag. De standen 21—13 en 21—14 wa ren voldoende om op 4—2 te komen. Teun Kroone verloor met 9—12, 21-5-18 en 18-21, waardoor de stand 4—3 werd. Ton van Balveren won overtui gend van Van der Gaag, 21—7 en 2110, en De Ooievaars leek bij een 5—3 stand een gewon nen wedstrijd te spelen. De twee resterende partijen wer den echter door de Schiedam mers verloren, waarmee de eindstand op 5—5 kwam. Schiedam De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging heeft een uitermate'aantrekke lijk wmterprogramma samen gesteld. Morgenavond begint het met een filmavond over overtredingen en wangedrag, vissen en ijshockey. Op 28«okto ber volgen er spelregels van Harry en 4 november komtoua scheidsrechter Dries van wen naar sportpark Thurlede- Een week later is zelfs Piet Roomer te gast van de SSV, op 18 november klaverjassen en op 26 november een sportforum met onder anaere Karei Jansen, Jaap van Leek, Theo Reitsma, Aat Stoui- handel. Ton Thie, Siem Welkn- ga en Henk Zon.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4