„Nederland wordt begraven onder papier, niet onder woningen" 1 m (0 O O 03 Magrijn: Rabobank B 1 i van toon mozaïek* wand- en vloertegels WARMTEBRON Stadsherstel Politieman vangt geit Winkeldiefstal opgelost Brits bezoek Sloop begonnen Vreemd geld Cursus etsen Wissel- woningen Man onwel Zout der aarde Muziekavond uitgesteld Verstandige mensen kiezen nu KEUKENBUFFET 195,- 259,- 359,- L S COR KUIT «55 g>p2 van, w. Boer en Zn. Vee op omslag VRIJDAG 22 OKTOBER 1976 Een maquette van de wo ningen die Marius Magrijn ook in Schiedam-Noord zou willen zien. Schiedam Als directeur Marius Magrijn ergens in is teleurgesteld dan is het wel in de verstarring van het ambtelijk apparaat. Met zijn ingenieurs - en architektenbureau aan de Tuinlaan in Schiedam heelt hij daar bijna dagelijks mee te maken. Reden voor zijn misnoegen is ondermeer de manier waarop de ambtenaren zijn nieuwste sociale woningbouw- projekt behandelen. Zijn trots - een bouwplan dat volgens het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening te goedkoop is - heeft hij daardoor al in een hoek van zijn bureau gesmeten. Voor Schiedam-Noord althans. MetVoorschoten, Heenvliet en een Frans plaatsje wordt nog onder handeld. Onze oplossing is betaalbaar voor 1 1 de laagste inkomensgroepen en heeft een nieuwe constructieve opzet. Experimenteel kan je het niet noemen. Niet in esthetische zin tenminste; want het staat niet op een paaltje. Het is wel experimenteel in constructieve 'zin", aldus de 56-jarige direc teur. „Het fijne ervan vertel ik liever niet, want voor je het weet en octrooi hebt aangevraagd loopt een ander al van je zaak te eten. Wij verkopen ideeën, geen woningen... En die dingen zijn nou eenmaal moeilijk te be schermen". Het ontwerpteam wil wel kwijt dat het gaat om een eengezins woning die bijzonder geschikt zou zijn voor opvang van zoge- Door Willem van der Post naamde overloopbevolking uit de grotere steden, bevolking uit stadsvemieuwingswijken en stortende jonge gezinnen die nu zijn aangewezen op de vrije sector met hoge huren. De huurprijs voor de nieuwe Iaagbouwwoning van honderd- vjjftïg vierkante meter en met zes verbiijfseenheden zou twee honderdtwintig gulden per maand gaan bedragen, De voorgevel van Magrijh's trots, waar het ontwerpteam dertien honderd arbeidsuren in heeft gestoken, heeft de opmerkelijke kavelbreedte van zes meter. Dat terwijl de meeste woningen hooguit vijf meter hebben. „Wij hebben ons met deze casco-wo ning speciaal gericht op de jon gere generatie, die niet vraagt naar vijf of zes kamers. Die mensen hebben een grote lee fruimte nodig. Door een een voudig te plaatsen scheidsmuur kan je er altijd nog een kamer bijmaken. Zonder hakken en breken is die overigens ook weer gemakkelijk weg te halen, En dat terwijl er altijd toch nog zo'n vier meter overblijft Dat kan gewoon. Van vijf meter is niets meer af te halen, maar wel van zes nieter. Het is na tuurlijk wel zo dat voor deze woning in de breedte meer grond nodig is. We moeten er echter niet van uitgaan een wijk maar vol te proppen. Voor Schiedam-Noord is men vast ook niet bang het vol te bou wen, maar wel om het vol te douwen. - Recht-toe-recht-aan straatbeelden zijn ook verleden tijd. Ons woonblok is zowel rechtlijnig als in gebogen lijn te situeren. Er zijn diverse types, met platte en met schuine daken. Het trapsgewijs schakelen en de vorm van eik-rak op zich geeft een zekere speelsheid aan de woonwijk". Zonder grond kost een dergelijke woning volgens de Schiedamse vennootschap 56 mille. Ambte naren van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in Den Haag houden echter vol dat de prijs wel twaalf a dertien procent duur der zal zijn. En dat gerekend naar een oude prijs van 50 mil le. Van Dam Na wat aandringen wil directeur Marius Magrijn toch wel wat loslaten over de nieuwe ge zichtspunten in de bouw van zijn sociaal woningbouwpro ject Iets bijzonders is volgens hem bijvoorbeeld de overspan ning van de grote vertrekken. De plafonds gaan er in één keer in. Alle leidingen worden ook in één keer in een soort kant en-klaar net onder het huizen blok aangelegd. Aan- en afvoer buizen van water zitten bij el kaar. Gemakkelijk naar boven door te prikken. Dus zonder graafwerk in de tuin. Die lei dingen zou Magrijn willen laten maken door de Sociale Werk plaats. „Al met al een betaalbare wo ning", meent de Schiedammer, „ik krijg echter meer en meer het idee dat men in Den Haag helemaal niet blij is als je met wat nieuws komt Staatssecre taris Marcel van Dam zei zo'n maand of acht geleden wel dat Marius Magrijn; „De boel wordt negatief benaderd". je maar bij hem moest komen als je een goedkope woning had. Het lukt echter vrijwel nie mand om bij hem te komen. Ambtenaren gooien vaak de deur dicht Wij zijn hier duidelijk aan het verambtelijken. Neder land wordt begraven onder pa pier, niet onder woningen. Een ander punt dat me dwars zit is dat er bij de ambtenarij alleen eenrichtingsverkeér is. De amb tenaren zeggen niet waarom doe je het niet zo en 20, maar ze zeggen alleen hoe het niet mag. De boel wordt vaak negatief be naderd, ook in Schiedam. In het begin was wethouder Zijde veld wel enthousiast. Die zag het projekt wel zitten. Ik moest echter met ambtenaren gaan praten. Dat heb ik gedaan Met z'n tweeën spuiden ze kritiek die ternauwernood zo snel was op te schrijven. Daarna heb ik er nooit meer wat van gehoord. Voorlopig laat ik het wat be treft Schiedam-Noord dan ook maar liggen. Ik wacht mijn tijd wel af'. Vlaardingen De commissie stadsherstel vergadert, maan dag 1 november om 14 uur in de kamer van wethouder Bas Goudriaan. Aan de ordé komt onder andere de wijze van advisering met betrekking tot stadsherstel, ver slag van de verschillende objec ten, een bespreking van de kan didaten voor winkelpandjes en een behandeling van de priori- teis stelling en omvang van de objecten waar de commissie mee bezig is. Schiedam Met veel moeite heeft een politieman woensdag middag in de Dorpsstraat een losgebroken geit gevangen. Het beest was op de Ylaardingse- weg gesignaleerd. Later bleek' dat de geit toebehoorde aan de 18-jarige A. M. M. T., die aan, de Schiedamse weg woont. Vlaardingen De politie heeft de 19-jarige Hagenaar Jode B. aangehouden. De man had rich eerder schuldig gemaakt aan het stelen van vier leren jasjes. De diefstal had De B. gepleegd in een Vlaardings warenhuis, f Vlaardingen De Britse HM.S. „Wilton" zal een routinebezoek aan ons land brengen. In het kader van dit bezoek zal de H.M.S. „Wilton" van 28 oktober" tot en met 2 november ligplaats kiezen in de Koningin WÜhelmi- nahaven N.Z. in Vlaardingen. Met sloop van de dichtgemet selde huizen in dê „put" naast de Rotterdamsedijk is gisteren begonnen. Volgende week kij ken de laatste bewoners van de put, onder wie beeldhou wer Piet van Stuyvenberg, uit over een kleine kaalslag bene den de verkeersader Rotterda m/Schiedam. Ais ook die laat ste woningen tegen de grond liggen, wordt aangevangen met een nieuwbouwcomplex van 44 etagewoningen, ont worpen door Jos Mol en Henk Reyenga, twee architecten uit Voorburg, in opdracht van Schiedams woningbouwver eniging De Eendracht De Oosterkerk za! als enige be bouwing in de put worden gehandhaafd. Naarstig wordt voor Van Stuyvenberg en zijn medebewoners gezocht naar nieuwe woonruimte, want al in januari wil De Eendracht de eerste paa! laten slaan voor het nieuwe complex, dat moet aansluiten op de omgeving. Achter de nieuwe woningen komen speeltjes en ook par keerplaatsen, die bereikbaar ter de huizen op de dijk zal zullen zijn via een doorgang lopen en uitkomt op de Bui- op de begane grond, die ach- tenhavenweg. Schiedam Een internationale slag hebben'inbrekers geslagen in het bedrijf Flexifloat Sys tems BV in de Fokkerstraat., Nadat zij het daaronder geves tigde kantoor van Van Sehelle- kens Staalbouw BV als wc had den gebruikt, ontvreemden rij bij Flexifloat 190 Nederlandse guldens, 240 Amerikaanse dol lars, 20 Engelse ponden, 70 j Duitse marken, 16000 Italiaanse lires, 55 Noorse kronen en 17000 Zwitserse franken. Schiedam Kunstenaar Sjef Hendnckx geeft in het Stede lijk Museum een cursus in het etsen. De cursus is voor leden van Ver eniging Vrienden van het Mu seum. Belangstellenden die zich voor deze vereniging opgeven kunnen echter nog meedoen. Dat moet voor maandag 25 ok tober bij de balie van het mu seum. De cursus duurt in totaal vier; middagen, zaterdag 6, 13, 20 en 27 november van 's middags één lot vier uur. 1 Kerkdiensten VLAARDINGEN - Hervormde- Gemeente; Grote kerk, donder dag 31 oktober Lunchconcert van 12,45 -13,15 uur door Geert Bierling, organist van de Oude Kerk te Rotterdam-Delfshaven. Zaterdag, 11 uur Kom ring met ons en doe als wij en zondag 10 uur een gemeenschappelijke samenkomst door radiopastor Alje Klamer uit Hilversum. Zondag, 17 uur dhr. A. v. Zet ten-Vesperdienst Nieuwe kerk, zondag 10 uur ds. T. Cazander van Dirksland- oude berijming. Bethelkerk, zondag 10 uur ds, H. Kwakkelstein van Goes en 19 uur ds. W. C. v. Dam. Wijk- gemeente Immanuel - Aula groen van Prinsterertyceum, zondag 10 uur ds. J. J. v. Thïel - Rehobothkerk, zondag 10.30 uur ds. W. C. v. Dam en 17 uur gecomb. dienst voorg. ds, Braa- m/ds. Van Thiel. Ichthuskerk, zondag IQ uur en 19 uur ds- W, W. Verhoef. Holy-centrum, zon- dag 9 uur ds. W, C. v. Dam - viering H. A, en 19 uur ds. P. Vermaat bed. H. doop, Hoiy-rie- kenhuis, zondag 9 uur ds. D. Rietdijk - Zonnehuis, zondag 10 uur ds. Y. J. Tïemersma. dagka pel H. Geeslkerk/Fmelkerk- /Ooslerkerk, woensdag a.s. 19.30 uur Interkerkelijk Avond gebed. Ichthuskerk, donderdag a.s. 19.30 uur Interkerkelijk Avondgebed. Geref. kerk; Oos terkerk, zondag 9 uur ds. D, A, Vogel Geleen en 17 uur ds. Y. J. Tiemersma, Emmauskerk, zondag 10.15 uur Dr. H. J. Kou* wenhoven H. A. en 17 uur L. R. Krol. voortz. H. A. Kerkcen trum Holy zondag 10.30 uur ds, D. A. Vogel en 17 uur dhr. J. v. Lambalgen Pnielkerk, zon dag 10 uur ds. D. Braam in samenwerking met Youth for Christ Rehobothkerk, zondag 17 uur ds. D. Braam en ds. Van Thiel. Maranathakerk, zondag 10 uur ds. L. R. Krol m.m.v. Emmauskoor. en 17 uur dr. H.J. Kouwenhoven. De Wetering, zondag 9 uur dr. H. J. Kouwen hoven H. A. Holyziekenhuis, zondag 9 uur ds. D. Rietdijk. Zonnehuis, zondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma. Sionkerk, zon dag 10 en 17 uur ds, D, Rietdijk - Remonstrantse Gemeente, zondag 10,30 uur ds. A. C. Dor- hout Mees - voor kinderoppas bellen 010-350897 voor vrijdag avond, Chr. ger. kerk, Emma- straat zondag 10 en 17 uur ds. B. de Romph. Leger des Heils, zaterdag 19 uur straatzang van Hogendorplaan/Sneeuwbal- straat en zondag 10 uur Heili- gmgssamenkomst, 18.30 uur Openluchtsamenkomst en 19,30 uur getuigenissamenkomst o.l.v. Majoor G. Haneveld en Kapiteine H. J. Kolijn mun.v. muziekkorps en zangkoor. SCHIEDAM - Ned, Prot bond, zondag 10.30 uur Mevr. ds. H. v, Holk-Meijers uit de Bilt. - Evangelisch Lutherse Gem. zondag 10 uur da. J. J. F. Herr mann. Havenkerk Evangelie- centrum Lange Haven, zondag 15 uur Ev. G„ D. Grootveld. Gebouw Irene zondag 10 uur ds. J. Wieman, Vlaardingen. Grote kerk, zondag 10.30 ds. D. J. Spaïing en 17 uur ds. M. Baan- voorbereid. H, A- Opstan- dmgskerk, zondag 18,30 uur ds. J, Feunekes, Capelle ad. IJssel - Bethelkapel, zondag 9-15 uur ds. D, J. Spaling Dzn. Aula Pinapleln, zondag 9.15 uur ds. M. C. Baart - gerinsweek-dienst Thema: Als je elkaar niet meer vertrouwen kan, waar blijf je dan. Kethel - St Martinuskerk, zondag 9.30 uur ds. P. Magre Dorpskerk, zondag 10 uur ds. S. Gerbrandy- H. Doop nunv. de zondagsschool en 19 uur ds. S. Gerbrandy. MAASLAND Geref. kerk, zon dag 10 en 19 uur ds. H- Makkin- ga - Ned- Herv. kerk zondag 10 en 19 uur ds. H. J. J- Keijzer. R.K. Parochie, zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. Vlaardingen In de Pieter Karei Drossaartstraat zijn twee wo ningen als wisse!woningen inge richt Dat wil zeggen: voorzien van verwarming, stoffering en kookgelegenheid. De woningen (nummer 58 en 141) zijn bestemd voor bewoners aan de Korte Dijk en de Indi sche Buurt die door de renova tie hun woningen tijdelijk moe ten verlaten. De wisselwonin gen zijn herkenbaar aan een affiche. Als er voor de vernieuwing in de Vette noordsepol der (VOP) wis selwoningen nodig zijn, dan kunnen de wisseiwoningen ook worden gebruikt voor de VOP- bewoners. Schiedam In het Gemeente- Ziekenhuis ligt ter observatie de 73-jarige heer L. A. H., die aan de Mgr Nolensïaan woont Hij was onwel geworden bij een wandeling op het Dr Wibaut- plein. Omstanders waarschuw den de geneeskundige dienst, die de man met een ambulance ophaalde. mmm ïeri m Vlaardingen Dé film Het zout der aarde draait zaterdag avond om acht uur in zaal De Harmonie aan de Schiedamse- te Vlaardingen. Het ver haal gaat over een mijnwer kersstaking in New Mexico, waarbij ook vrouwen een be langrijke rol spelen. Het zout der aarde is een film van Ernst Bïberman. Maasland De muziekavond van Gerrit-Jan Leuvermk en Ro nald Brautigam, die onder aus piciën van de cultuurkring Ma- salant op dinsdag 26 olrtober zou worden gehouden, is uitge steld. Op die avond geeft de christelijke oratoriumvereni- £ing Hosanna haar jaarlijkse Concert. Om ieder in de gele-, genheid te stellen beide voor-* stellingen bij te wonen is de muziekavond uitgesteld tot maandag 15 november. Nog 2 maanden en het is weer Kerst mis. Zoals ieder jaar voor ons als Reisbureau De Groot een toptijd, want steeds meer mensen kiezen juist deze dagen uit om lekker 'n paar daagjes zich buiten de deur te laten verwen- nen. 3, 4, 5 dagen of langer met de touring car er op uit naar de gezellige, winter se streken van Duitsland, Luxemburg of Oostenrijk. Wij bieden u zeer veel aantrekkelijke reisjes met een pnma verzorging tegen een redelijke prijs Omdat er velen gebruik van maken, adviseren wijBOEK NU, want nu kan het nog U Onze ervaring leert ons dat juist deze kortere Kerstreizen zo volgeboekt zijn. De ervaren medewerkers van uw Reis bureau JAC. DE GROOT B.V., Bilti- tonlaan 10 te Vlaardingen, tel. 010- 348S71-348S53 staan klaar om U met raad en daad bij te staan voor de keuze van uw reis. Wij hebbenfmgmyoor uw vakantie 3 dagen België, Beauraing 1 dagen Luxemburg. Clerveaux 4 dagen Nederland, Zuid Larca 240,- p.p. SdtftÏÏ"'P"rt^ ÏS0'* PP' Engeland, Londen 400,- p.p. 4 dagen Duitsland, Mayen 205.- p.p. 3 dagen Duitsland, Zwarte Woud 420,- p.p. 175,- p.p. 205,- p,p. gcW en goeoe raad Hoofdkantoor: Voorplein 106, tet. 3S.65.55 WE HEBBEN ONZE PERSOONLIJKE LENING BIJ DE RABOBANK AFGESLOTEN, DAT IS VERTROUWD EN SAFE" Bijkantoren: Van Kogendorptaarr 49a tel 35.65.55 Kelhalweg 46, tal. 3S.G5.55 E»r. Wlardl Backmanalngal ld lal 35.65.55 De loper 3, tel. 35.65.55. SPECIALE AANBIEDING BLACK EN DECKER GEREEDSCHAPPEN MOBSY-SET 2 toeren boormachine mcl. hulpstukken *149 van 190,25 voor 2 TOEREN BOORMACHINE 10 MM MET KLOPBOOR mcl hulpstukken j van 217.- voor IO f j- ook leverbaar met O *7*7 13 mm van 317,-voor P. D ZEEUW Azn. HOOGSTRAAT 7,-73 VLAARDINGEN, TEL 3423,9 80 fcraed 100 breed 120 breed j, y Leverbor In green pnllnender VLEERSTEEG 2 - DAVER 2 VLAARDINGEN, TEL, 356983 interieur en keuken srchieeeeuur achledameewag 59 tel. OIO -3574 38 vlaardingen GOEDKOOP DOOR RECHTSTREEKSE LEVERING, Oaytr10 Vlaardingen tel. 010-342.058 o <£>Zg h- LU 10 <(3» HOOGSTRAAT 162 VLAARDINGEN TEL 34.30.20. Een kudde Ierse koeien op de Koemarkt, Een beeld van vroeger: kort na de oorlog werd geregeld een deel ven de Ierse veestapel op de boot gezet om in Schiedam te worden gekeurd. Daarna wachtte de slachter In Rotterdam. „De oudere Schiedammers weten dat nog", zegt schrijver Hans van der Sloot, die, zoals maandag in onze krant stond, weer bezig is aan een boek, waarin hij herinneringen ophaalt aan het Schiedam van weleer. De plaat van het Ierse vee wordt de omslag van het boek, dat over vijf zes weken moet verschijnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5