Zwaluwen p ut moed uit falen CSVD diep in de Excelsior pilt Hoekse Boys handhaaft de nel MVV '27 beseft achterstand te laat WK in de lift CION geeft winst uit handen Publiek komt om te lachen"... SATELLIET ONGELUKKIG gjf outsit MATYUf ■Van slag af 1 Vlaardingers van 02 naar 32 MAANDAG 25 OKTOBER 1976 5 Hoek van Holland Bij Hoekse Boys wilde iedereen eigenlijk wel toegeven dat het een erg matige wedstrijd was gewor den tegen Randstad Sport. Maar de winstpunten kwamen via 2-0 wel binnen en dat bete kent dat de Hoekse zaterdag- voetballers met tien punten uit zes wedstrijden nog steeds me de-koploper zijn. Meest trotse man bij Hoekse Boys was natuurlijk doelman Theo Hooydonk. De zaterdaggoalie, die vorig seizoen overkwam van zondagclub Hoek van Hol land, weet na zes wedstrijden nog steeds de 'nul' achter zijn naam. "Ik heb al in alle afdelin gen zitten zoeken, maar ik heb nog geen club kunnen vinden die nog niet één doelpunt tegen heeft. En dat vind ik toch wel erg plezierig", zo stelt Hooy donk grinnikend. Zaterdag mocht Henk Sterren- berg weer eens opdraven en hij deed op het middenveld uitste kend werk. Met name in de eerste helft was hij bij de boys één van de gevaarlijkste men sen. Hij speelde ijverig en sterk en een schot op de lat had na ongeveer twintig minuten beter lot verdiend. Ook Rand stad Sport liet in die periode de kans liggen om een. voorsprong te nemen. Een hard schot ging voor het Hoekse Boysdoel langs. Ook in de tweede helft leek de wedstrijd een bloedarme bedoe ning te gaan worden. Kees van der Pol stichtte enkele malen verwarring in de defensie van Randstad Sport, maar doelpun ten kwamen er niet uit. Dat gebeurde wel toen Van der Pol de bal duidelijk met de hand meenam. Een overtreding die scheidsrechter en grensrechter niet constateerden. Het leer be reikte Erik Klok, kort daarvoor ingevallen voor Alfred van Os, en die kon met een hoofdknik de score opentrekken: 1-0. Hoekse Boys kon in de slotfase via een "counter" zelfs nog op 2-0 komen. Louis Knipscheer, als gebruikelijk erg betrouw baar, bediende de tot dan toe onopvallend spelende Jan Plai- sier die geen fout maakte en rustig 2-0 scoorde. Met een ver maning aan trainer Wim de Vries, die vanuit de dug-out aanwijzingen gaf, blies de scheidsrechter Hoekse Boys naar twee nieuwe competitie- punten. Vlaardingen CION behaalde tegen DOS "32 wel een punt (3-31. maar er zat meer voor de Hoek van Holland Het zater dagteam van Hoek van Hol- land is behoorlijk van slag. Ook in de uitwedstrijd tegen NESM bleven de blauw-witten aanvallend voetbal spelen, maar de thuisclub kon al in de eerste drie minuten twee keer raak schieten en dat bepaalde verder toch wel het beeld van. de strijd. Een doelpunt van Hans Jonas kort voor rust gaf nog enige hoop, maar direct na de hervatting scoorde NESM 3-1, Invaller Wil Meier maakte het verschil weer kleiner, maar verder dan 3-2 kon Hoek van Holland toch niet komen. Vlaardingers in. Immers, hal verwege de tweede helft leidde CION met 3-2. In plaats van toen wat behoudender te gaan spelen, bleef het doorgaan op weg naar nog een treffer. De defensie werd daardoor wat verwaarloosd, zodat DOS '32 tien minuten voor tijd gelijk kon maken. DOS had trouwens in de eerste helft al tweemaal de leiding gehad. Na twintig minuten stond CION met 0-1 achter, maar Leen van der Lee maakte gelijk: 1-1. Nog voor de rust werd het echter 1-2. In de tweede helft was de instel ling van CION aanmerkelijk beter, en sukses bleef met uit Weer was het Leen van der Lee, die de achterstand wegwerkte: 2-2, en de voor Jan van der Bie ingevallen Koen Klos scoorde halverwege 3-2. Zoals gemeld slaagde CION er echter niet in de voorsprong vast te houden. Schiedam Voor de tweede ach tereenvolgende maal wist WK de volle winst te behalen. Waardoor de Schiedammers de onderste regionen hebben ver laten en opklommen naar een plaats in de middenmoot. Na- Roekan je Was het nu BVCB dat aan de zegekar werd ge bonden: 1-2. WK heeft het in Bergsehenhoek overigens niet zo gemakkelijk - gehad, want al na één minuut - nam BVDC de leiding na een - fout in de Schiedamse defensie. De eerste twintig minuten bleef het zoeken voor WK, maar daarna kreeg het meer greep op het spel. Het resulteerde kort voor rust in de gelijkmaker. De doorgebro ken Jan van der Meer werd gfcvloerd en Fred Smit benutte de toegekende strafschop: 1-1. In de tweede helft ook een aan vallend WK. BVCB probeerde het wel met uitvallen, maar de Schiedamse defensie had daar goed het oog op. Tien minuten voor tijd pakte WK de verdiende winst. Inval ler Sjaak Theuerseit (WK speelde met drie invallers) vond de eerder voor Jan Mil in het veld gekomen Henk Bijl. Van hem ging de pass naar Jan van der Meer, die van buiten het strafschopgebied het beslissen de schot loste: 1-2. Ton Zoutendijk (links) sticht gevaar. Doelman Ab Nijgh ligt hulpeloos op de grand maar een ver dediger brengt red ding Delft Ontluisterd verlieten de CSVD-spelers het veld. „Was er maar één van die kansen ingegaan", sprak Delftse spits Ton Zouten dijk, doelend op de drie mo gelijkheden op rij vlak na rust. „Dan had dit nooit ge beurd". Nu zag CSVD een 20 voorsprong door Zwa luwen omgebogen in een 23 nederlaag. Ook trainer Gerard Weber zocht vert wijfeld naar de oorzaak. „Die jongens kregen moed, toen wij zo slordig met de kansen omsprongen. Als je dan via een strafschop ge lijkmaakt, krijg je vleugels. Ook Dik Oosterom was niet de rustgevende figuur in de achterhoede die hij normaal is". Collega Frans de Kruis stond nog stil na te genieten van de winst „Ik zag aan de jongens in de rust dat ze er, ondanks de 21 achter stand, nog volop in geloof den. De tweede helft hebben we in een geweldig hoog tempo gespeeld. Ik ben daarom, bijzonder blij met deze overwinning". CSVD had de pech, dat be langrijke schakel Peter van der Meer niet meedeed. We ber: „Misschien dat zijn blessure zover genezen was dat hij had kunnen voetbal len. Zijn vrouw belde echter op dat hij met griep op bed lag". Zwakke rechtsback John Schoenmaker van Zwaluwen had het waar schijnlijk moeilijker gehad dan nu tegen vervanger Ruud van der Lee. Ook Ger Euser was ziek en werd ver vangen door John Zouten dijk. Met een sterk voetbal lende £d Blok bouwde CSVD aan een licht veld- overwicht. Toch liet Zwaluwen niet met zich dollen en trok als het even kon richting doelman Hans Schot (wisselde sterke met zwakke momenten af). Toen al bleek, dat de Delftse afweer niet soepel draaide. De bedoeling van de Delftse eerste klasser was duidelijk. Met veel schieten werd ge tracht snel een doelpunt te forceren. De juiste richting ontbrak, al waren Ed Blok en Ton Zoutendijk er dicht bij. Halverwege de eerste helft kwam nog vrij onverwacht de openingstreffer. Ed Blok gooide de bal via een üiworp naar Ruud van der Lee. De ze zette hoog voor en tussen twee verdedigers in kopte Ton Zoutendijk achter te vergeefs duikende doelman Ab Nijgh: 1—0. Twee minu ten later was het weer raak. Goede scheidsrechter Krul paste de voordeelregel toe, toen Ben van Peppen „aan getikt" werd, maar door ging. Bij de tweede overtre ding moest hij wel fluiten. De vrije schop werd door Ton Zoutendijk prachtig langs de muur en doelman Ab Nijgh geplaatst: 2—0. Trainer Frans de Kruis: „En ook toen geloofde ik nog in een goed resultaat Gek hè" Hij kreeg gelijk, want Zwa luwen toonde zich in het ge heel niet aangeslagen. Via middenvelder aanvoerder Jos Buytelaar kwam het te rug. Vlak voor rust slalomde inval ler Henny Kuiten (Keès Broos had geblesseerd het veld verlaten) langs de CSVD-verdediging en trok voor. Bij de tweede paal stond Hugo Sluijmer en knalde in. Via de lat en Hans Schot kwam het leer weer voor zijn voeten en nu maakte hij geen fout: 2—1. Vlak hierna kropen de rood zwarten door het bekende oog van de naald, toen na niet goed wegwerken Ernest Kegel van dichtbij net naast richtte. KANSEN Binnen acht minuten na rust had CSVD de wedstrijd kunnen beslissen. Kansen, die normaal niet gemist wor den, gingen, nu „de boot" in. Eerst mocht Ruud van der Lee alleen op doelman Ab Nijgh afgaan. Geschrokken van deze kans mikte hij over. Na een fout van John Schoenmaker raakte Ton Zoutendijk vrij voor doel de bal verkeerd. Luttele secon den later was doelman Nijgh al gepasseerd door de bal, maar de inzet van Ed Blok kwam via de paal het veld weer in. „Om moedeloos van te wor den", sprak Weber. „Die gas ten hadden' nooit meer te ruggekomen als er maar één van de kansen was inge gaan". Nu dat niet gebeurde trok CSVD zich angstig te rug en Zwaluwen kon ko men. Weber: „Er werd geen bal meer goed uitverdedigd. We kwamen niet meer over de middenlijn". Joop Brussé kwam in het veld voor te genvallende Ernest Kegel. De Kruis: „Joop draaide al enkele weken niet zo best Daarom stond hij nu wis sel". In de korte tijd dat hij meedeed vestigde hij wel de aandacht op zich, want Koos Verschoor had veel moeite met de lange spits. GELIJKMAKER Tien minuten voor tijd viel de gelijkmaker. Zwaluwens be ste man, Leen Pijpers, be trok Maarten Keizerswaard ïn een combinatie. Deze werd onderbroken door Koos Verschoor. Hij deed dit echter met zijn hand en scheidsrechter Krul ontging dit niet. Terecht besliste hij strafschop. Leen Pijpers stuurde Hans Schot de ver keerde hoek in: 2—2. Weber: „Toen zat het erin dat ze doorgingen". Bij CSVD wis selde Chi Chung voor Ma- rius van der Wildt Het mocht niet baten. Vijf minu ten voor het eindsignaal stel de Joop Brussé makker Leen Pijpers in staat om rustig te mikken. Hard ko gelde Pijpers de bal buiten bereik van kansloze Schot in de kruising: 2—3. De Kruis: „Als er televisie was werd dit het doelpunt van de maand". Dat CSVD er niet meer m geloofde bewees het via Ton Zoutendijk vlak voor tijd. Een unieke kans op de gelijkmaker verprut ste de Delftse spits op sim pele wijze. „Ik wilde de bal naar de eerste paal trek ken", was zijn verklaring. Hij had hem beter van twee meter afstand in het doel kunnen tikken. Hans Plaatzsr mee naar voren. Lies Kardol en doelpun tenmaker Peter van der Burg (9) wachten af. 1-1, Ook in het begin van de tweede helft leek Excelsior de kans op een vroeger treffer te krijgen. Totdat na tien minuten spelen NSW weer ging drukken en de thuisclub niets anders kon doen door Martijn Verwaaijen i tische acties een bres te slaan in de Numansdorpse defensie waar de lange Jan Gebuis heer en meester bleek te zijn. Oolc toen de geblesseerde cen trumverdediger Jaap van Hol ten gedwongen naar voren moest {Dick Buitelaar had al zijn wissels al gebruikt) en Pe ter Knoop in de defensie ging opereren kon Excelsior niet ge vaarlijk worden. Sterker nog, het was de hinkende Van Hol ten die de Maassluize naren de definitieve genadeklap gaf. In valler Adrie Hoogvliet brak door en zijn pass werd door Hans Reedijk doorgeschoven naar Jaap van Holten. Die alle tijd had de bal voor zijn zonde" been te leggen: 1—3 „Ik had Hans Plaatzer geen op dracht gegeven die Van Holten zo vrij te laten staan omdat hij geblesseerd was", zei Admi raai. „Dat hij toch in staat werd gesteld te scoren kwam omdat wij te gretig gingen spe len". Wat ik nu ga doen? Weer wissels toepassen denk ik Vlaardingen Lijstaanvoerder Oude Maas overtrof Satelliet in de score (1—2 winst) en daarmee was alles gezegd. De laffe strijdwij ze van de bezoekers kon worden vertaald als het verdedigen van de koppositie. Het op eigen terrein spelende Satelliet (op tweede plaats) gaf blijk van een „andere" instelling. Het grootste gedeelte van de par tij vertoefden de Blauw Witten op de helft van de bezoekers, In de tweede periode was het nog chaotischer in het zestien metergebied van de gasten. Met de thee hadden de gasten een 0—1 voorsprong, die na hervat ting in twee minuten tijd werd uitgebouwd tot 0—2. Sjaak van der Hoeven scoorde tegen en de uitslag werd 1—2. Sjaak van der Hoeven kreeg voor de thuisclub voor de 0—I ach terstand een ideale scorings kans, Zijn schot op de paal voorkwam een wijziging van het wedstrijdbeeld. Een verde- digingsfout bij de Blauw Witten bracht kort voor de thee de 1—0 voorsprong voor Oude Maas. Satelliet werd kort na de hervat ting verrast door een tegenstoot van Oude Maas en de stand was 0—2. De gasten kropen weer in de schulp en Satelliet bleef aanvallen. Sjaak van der Hoeven had na een half uur succes: 1—2. Het hevige slotof- fensief van de thuisclub baatte echter niet. Maassluis Excelsior heeft het erg moeilijk. De ploeg van Leen Admiraal verloor ook dit week einde op eigen veld (1—3 tegen NSW) maar dat was in feite nog niet eens het ergste. Immers, eens temeer is duidelijk geworden dat de instelling van het publiek ten opzichte van de spiers nou niet al te best is. Want op het moment dat de „aanhang" gaat lachen om. fouten die door de thuisclub gemaakt worden (en dat waren er nogal wat) is er iets mis. En op het moment dat de spelers daar ook nog eens op gaan reageren kan nou niet gespro ken worden van goede „steun". Vooral de men taal wat zwakkere spelers als Gerrit Geurtsen, Aad van 't Hoff en Aad van der Sande lijken het moeilijk te hebben met de houding van het publiek. ANGST dan andermaal terug te trek ken. Na 20 minuten ging Excel sior voor de tweede keer in de fout. Weer was het Reedijk die een voorzet gaf en ook nu weer kopte Peter Knoop doeltreffend in. In beide gevallen leek Jan van Dijk niet vrijuit te gaan. „Die 2—1 achterstand had na tuurlijk een prikkel moeten zijn voor de spelers", oordeelde Leen Admiraal, „Toen ook had ik verwacht dat NSW zich terug zou trekken en wij als nog gevaarlijk konden wor den." Het gebeurde niet Alleen Tonny Vonk en in mindere ma te de hard werkende Peter van der Burg probeerden met solis- Maasland Pas in de laatste twintig minuten brandde MVV '27 tegen DEVJQ los. Dat resulteerde wél in een groot offensief, maar de daaruit ontstane kansen bleven onbenut. De ene treffer van DEVJO bleek voldoende voor de volle winst, waardoor de rol van runner up voor MVV voorlopig weer is uitgespeeld. De vorm die MW de laatste we ken demonstreerde, en het elf tal ook vlak k onder de top bracht, v/as in Voorburg ver te zoeken. Het ritme was volledig zoek, en daar ook de thuisclub niet kon imponeren, werd het een zeer matige eerste helft. Gescoord werd er daarin niet, en ook in de tweede helft viel er aanvankelijk weinig te genie ten. Totdat DEVJO na twintig minuten spelen vrij onverwacht de leiding nam. Na een vrije trap van rechts, werd de bal doorgekopt en vervolgens on houdbaar langs doelman Ver- boon geschoten; 1—0. ,Maar in feite heeft het hele elftal dat. Er wordt met alleen ontzettend gejaagd gespeeld, de 'ngst om te falen en zodoende de „negatieve komiek" te worden, drukt teveel op de mannen van Leen Admiraal. Een angst die door NSW (ook een niet al te beste ploeg) dankbaar werd benut. En toch was ook nu weer het uitgangspunt voor Excelsior uitstekend. Immers, ai na vijf minuten stond 1—Oophetsco- rebord. Toen leverde Eric NSVV-aoel- Scheffers een schitterende pass man Ad Heems- af die door de volkomen vrij staande Peter van der Burg over de weifelende doelman Ad Heemskerk werd gekopt. VROEG De thuisclub maakte toen de fout dit de overwinning heeft ge kost. Want duidelijk zichtbaar trok de ploeg zich terug om het doel van Gerrit Geurtsen her metisch af te sluiten. Met nog 85 minuten spelen Is dat wel erg vroeg... „Inderdaad was dat zeker niet de bedoeling", zei Leen Admiraal, ^naar vergeet niet dat we door NSW werden teruggedrongen. Zij namen opeens veel meer kerk heeft Ex- celsror-invaller Lies Kardol af gestopt. Peter Knoop aait zijn tegenstander nog even over het hoofd. risico en speelden vee! harder, lijks gevaarlijk konden zijn." We konden gewoon niets an- ders doen dan terug te gaan. DANKBAAR Alleen wilden we op de counter spelen. Maar de ballen die van- NSW maakte dankbaar gebruik uit de achterhoede werden aan- van de onmacht van de Maas- gespeeld waren niet bespeel- sluise aanval. Kon een over- baar. Vandaar dat we nauwe- wicht opbouwen en na een half uur de verdiende gelijkmaker binnenhalen Een vrije trap van de -sterk spelende Hans Reedijk (Hans Plaatzer had al le moeite met de kleine buiten speler) bereikte de volledig vrijstaande Peter Knoop die Gerrit Geurtsen kansloos liet;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5