Oranje 1 Sassau houdt HSV van scoren af DWS verovert koppositie Inventus na rust op toeren Dubbele beenbreuk Frans Goudriaan Evergreen schudt concurrent af Fortuna houdt voorsprong vast m \<i-_ r Hoek van Holland geen geluk Alle Waterwegcluhs winnen Beker voor Roberto MAANDAG 25 OKTOBER, 1976 _.a y FC Vlaardingen terug naar „oude"scou- tingssystemen VLAARDINGEN EENVOUDIG Moment uit de streekderby Oranje Nassau-HSV, De Vlaardingse ploeg toonde zich uiteindelijk de trefzekerste.... Hoek v. Holland Nog nooitheeft Hoek van Holland in uitwedstrijden tegen Oranje Blauw winst kunnen boeken en het was dan ook geen wonder dat de Hoekenaren die wedstrijd nu met zorg tegemoet zagen. Oranje Blauw was welis waar hekkesluiter maar de resultaten uit voor gaande jaren waren niet bemoedigend voor Hoek van Holland. Achteraf bezien waren de blauw-witten eigenlijk een beetje ontevreden met het behaalde gelijkspel. Ondanks een hand vol kansen kon het ook dit keer geen winst worden. Een fortuinlijke treffer van Oranje Blauw droeg daar het eep en ander toe bij. Doelman Kees Dekker de goalie die wekelijks in vorm lijkt te groeien had een inzet van één der Haagse aanvallers op zijn vuisten uiteen laten spatten. De bal leek over de doellijn te rollen en een hoekschop leek het resultaat te worden. De draaiende bal bleef echter juist voor de lijn liggen, werd opgepikt door één van de Haagse voorwaarts en en scherp ingeschoten. Hoek van Holland keek tegen een 1—0 achterstand aan en de geschiedenis leek zich te gaan herha len. De blauw-witten moesten de strijd aanvan gen zonder de geblesseerde Wemer Kramer. Dat nam toch wel wat tempo uit de aanval en na die onfortuinlijke achterstand zag het er bepaald niet gunstig uit. Het zou echter Koos Juursema 2ijn die de bezoe kers nog voor de rust naast Oranje Blauw ging zetten. Zijn doeltreffende inzet leverde 1—1 op en vanaf dat moment was Hoek van Holland favoriet voor de eindzege. Overigens moest Juur sema in de tweede helft zich laten vervangen door Toon van der Bent Een tweede helft die de bezoekers volkomen con troleerden. Doelman Dekker, in de eerste helft paraat op een aantal inzetten van Oranje Blauw, behoefde in het tweede bedrijf nauwelijks nog in actie te komen. Hoek van Holland dicteerde de strijd, had gedurende lange perioden balbezit, maar kon de zaak niet afmaken. Steeds zat er op het laatste moment wel een voet dwars of trad de Oranje Blauw doelman op als reddende engel. Schiedam Door de onverwach te regenbuien van de laatste dagen is het hockey-program- Vlaardingen De korf ballers van Vlaardingen hebben zich duidelijk hersteld van het zwakke duel vorige week. Hoe wel De Eegenboog daar niet helemaal het slach toffer van werd, was de $-8 score een goed resul taat. Ondanks het feit dat het Hoekse HSV een voorsprong nam tegen Oranje Nassau, sloeg de balans daarna duidelijk over naar de Viaardin- geis: 4-1. Maassluis liet Sagitta achter zich: 7-4. „Eindelijk heeft Maassluis weer eens het genoegen mogen sma- ken van een overwinning. Sa gitta kwam als tegenstander duidelijk tekort, omdat men het zeer geconcentreerd spelende Maassluis volkomen onder- schatte. Toen het de fout ont- dekte was het al te laat. Maassluis kwam fel uit de start- blokken en via treffers van Rob Maassluise spel en dat lukte ook, ondanks het feit dat Maas sluis erg gevaarlijk bleef. Het scoorde 2-1, waarna beide teams een kans lieten liggen. Met 2-1 werd gerust en na de hervatting hielden de teams el kaar in evenwicht Het werd 3-1, toen Dick Hubert niet faal de co de strafworpstip. Maar Sagicta zetten een fel offensief in en dat leverde twee treffers op: 3-3. In de eerste opstelling was Maassluis duidelijk het sterkst Leo van der Vaart vol tooide rijn hattrick: 5-3. Daarna gmg Maassluis goed door en Sagitta stortte ineen. Heel ge- maar zag bij rust Regenboog al weer genaderd tot 5-6. De tref fers kwamen van Dineke Bout kan, Marijke Strubbe (2), Irene Ditiecher, Evert van Boven en Rien RoozendaaL Vlaardingen heeft zich duidelijk Na de rust zette Regenboog een hersteld van de matte verto- zeer fel offensief in. Dit leek leidende scheidsrechter Van der Driessche was het 7-4 voor Maassluis geworden. ning van vorige week zondag, want het duel tegen Regenboog werd gekenmerkt door span ning en een grote inzet van beide partijen. Vlaardingen had nog wél last van een oude kwaal, nl. teveel en onnodig balverlies, maar dat werd dit maal gecompenseerd door de inzet. In een goede en sportieve streek derby heeft Oranje Nassau er geen twijfel over laten bestaan dat het de goede vorm te pak ken heeft. HSV*46 kon dan nog wel de score openen, maar daarna was het Oranje Nassau dat de klok sloeg. De Vlaar dingse ploeg toonde veel inzet en bleef tot het laatste toe knokken voor een goed resul taat. Theo van Vee Jeu bracht de teams naast elkaar. Daarna begon Oranje Nassau zijn over wicht uit te bouwen. Dit alles resulteerde In een strafworp en deze werd feilloos benut door Johan Struys. HSV bleef verde digend goed int elkaar zitten, zodat de rust aanbrak met 2-1. succes te hebben, want het kwam voor met 7-6. Hierbij Najïe hervatting heeft Oranje moet wel worden aangetekend, makkelijk werd het door Linda In de eerste helft was het een en Henny Nieman 7-3. Koevoet en Leo van der Vaart Het slotoffensief was voor Sagit- bad Maassluis een snelle 2-0 ta, maar goed verdedigend stand opgebouwd. Sagitta pro- bleef Maassluis overeind. Bij beerde greep te krijgen op het het eindsignaal van de goed gelijkopgaande strijd, waarin Vlaardingen de score opende, maar waarin ook Regenboog een hartig woordje meesprak. Vlaardingen liep uit naar 3-5, dat Vlaardingen in diezelfde pe riode alle pech van de wereld had, maar goed doorzetten van Rien Roozendaal betekende 7-7. In de slotfase probeerden beide teams de volle winst naar zich toe te trekken. Vlaardingen In het eerste zaaloptreden heeft leek erin te slagen, toen Joke Oranje Nassau de volle winst Nassau het karwei afgemaakt. Door treffers van Christien Kok en Wil van der Windt werd het 4-1. Dit was tevens de eind stand, toen de goed leidende scheidsrechter voor het einde blies. Huis in 't Veld 7-8 scoorde. Maar een wanhopig alles of niets offensief van Regenboog had succes en zo moest het toch nog een puntendeling toestaan. moeten laten aan het gedegra deerde Nieuwerkerk. Het moest met 5-6 genoegen nemen en keerde zodoende met lege han den naar Vlaardingen terug. Vlaardingen De stichting FC Vlaardingen heeft in een brief aan alle Vlaardingse amateur- clubs uiteen gezet dat het zich in de toekomst, met betrekking tot het aantrekken van spelers uit de amateurscctor naar het betaalde voetbal, uitsluitend zal bepalen tot de vastgestelde regels van de KNVB. Vorig jaar februari introduceerde FC Vlaardingen een systeem van scouting, die de samen werking tussen de eerste divi sieclub en de amateurclubs uit Vlaardingen alleen maar ten goede zou kunnen komen. Vol gens enkele amateurclubs had FC Vlaardingen zich niet aan die regels gehouden, met als gevolg dat enkele amateurclubs in een openbare vergadering van de sectie- voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie de samenwerking op de tocht zette. Eén en ander ging gepaard met al of niet bewezen voorbeelden. Met die brief aan de amateur clubs heeft FC Vlaardingen, al dus de strekking van het betoog in de vergadering van de sectie voetbal, vorige week, zich in een positie gemanoeuvreerd die te vergelijken is met Feye- noord, Excelsior, Sparta en SW. Met andere woorden, de samen werking tussen de Vlaardingse amateurclubs en FC Vlaardin gen is dezelfde als die met de overige clubs uit het Rijnmond gebied. De clubs waren het er in de bijeenkomst over eens dat FC Vlaardingen'74 rich met dat systeem van vorig jaar - wijze vanspelers aantrekken - zich in een moeilijke positie had gema noeuvreerd. Hetgeen nu in houdt dat wanneer FC Vlaar dingen interesse toont voor een Vlaardingse amateur, de clubs zich niet zullen inspannen om een speler, die overgaat naar het betaalde voetbal, alleen voor FC Vlaardingen en het betaalde voetbal in de Vlaar dingse regio te behouden. ma voor het eerst dit seizoen min of meer in het water ge vallen. Alleen de beide teams van Asvion en Evergreen kwa men binnen de lijnen. Voor Spirit werden alle wedstrijden afgelast. De herenwedstrijd tussen Ever green en Ommoord werd in eerste instantie ook afgekeurd, i Bij hockey gelden dan echter de regels dat het duel omgezet I mag worden in overleg met bei- j de clubs. Vandaar dat het duel in Maassluis gespeeld werd. Evergreen won met 2—1 na een 1—0 voorsprong bij de rust. Het eerste doelpunt viel uit een strafcorner die werd aangesla gen door Cees Peters en inge schoten door Aart de With. Na rust was eenzelfde combinatie goed voor 2—0. Vlak voor tijd kon Ommoord de eer redden door uit de rebound te scoren. De Evergreen-dames behaalden tegen HLC in Den Haag een teleurstellend 1—1 gelijkspel. Al snel keken de Maasriuise da mes tegen een 1—0 achterstand aan die pas na rust teniet kon worden gedaan. Toen beteken de een lange rush van Else Braams de verdiende gelijkma ker. Teleurstellend was het voor Evergreen omdat juist te gen deze zwakke tegenstander op meer was gerekend dan één punt. Het herenteam van Asvion slaag de er niet in van concurrent Rotterdam te winnen. Op het kunstgras kwamen de geel zwarten niet verder dan een 1—1 gelijkspel. Rotterdam nam voor rust een voorsprong die door invaller Edward de Wit na rust werd ingehaald. De As- vion-dames verloren van Leoni- das met 3—2. Schiedam - Voor het schooldam- toernooi in decantine van de Scholengemeenschap Nieuwe- lant was de belangstelling de helft minder dan vorig jaar. Hiertegenover stond dat de veertig jeugdige dammers van nu, beter speelden en het over liet algemeen genomen niet lie ten aankomen op „slachtpartij en". De wedstrijdleiding was in han den van de heer A. Risseeuw van damclub Schiedam, met as sistentie van zijn clubgenoten P. Bastiaanse, Jan Keïj en W. de Rond. In de lunchpauze speelde dit kwartet met de jon gens partijtjes simultaan, wat een stukje dampedogagie in hield. De kampioensbeker viel in han den van de 13-jarige Roberto Ketting Oüvier. Hij kreeg deze uit handen van de heer Ris seeuw die ook de overige prij zen uitreikte- De winnaars hiervan waren: Groep 1: 1. J. Oud; 2. Zana Ketting Olivier; 3.M. Mamade- za. Groep 2: 1. R. Welles; 2. B. Krei- scher; 3. C. Nuis. Groep 3: 1. P. v.d. Toom; 2. J. Kreischer; 3. P. van Gestel. Groep 4: 1. R. Niduks; 2. F. v.d. Hoeven; 3. J. de Bus. Groep 5: 1. G. Droger; 2. P. Veldman; 3. T. Bontje- Het heren handbalteam van DWS heeft zich door een 12-17 zege op het Rotterdamse De Meeuwen, naast het Haagse EHC genesteld. DWS opende uitstekend en noteerde al snel een 0-2 voorsprong. Maar de ploegen waren duidelijk aan elkaar gewaagd en Meeuwen vocht verbeten terug en kwam weer naast DWS. Hierna volgde een strijd, waarin met wisselend succes de ploegen op een voorsprong kwa men en die met de rust een 6-6 stand te zien gaf. Tot volle ontplooiing kwamen de teams echter niet, tengevolge van het slechte veld. Ook in de tweede helft bleef het lange tijd gelijk opgaan, waarbij De Meeuwen steeds weer de lei ding nam en DWS terug ken komen. Goed doorkomen van De Meeuwen-aanval betekende in de 10e minuut 11-9 door twee fraaie treffers vanaf de cirkel Kort hierop zette De Meeuwen een goed opgezette break-out in, die echter uiteenspatte op de vuisten van doelman Cees Omen. De terugspringende bal werd door de Meeuwen-aanval opgevangen en direct weer op het DWS-doel geplaatst, waar echter Omen weer op zijn post was. Dit herhaalde zich tot vier maal toe, toen kreeg Oen de bal klem vast en .met zijn uitworp zette' hij de aanval van DWS aan het werk, waaruit 11-10 werd genoteerd Vanaf dat mo- ment leefde DWS volledig op en overtrof bij herhaling De Meeu wen, dat een lz-ii nederlaag niet meer kon ontkomen. De dames van Wilton startten te gen De Meeuwen in Rotterdam ver onder de maat Zowel ver dedigend als aanvallend liet Wilton het bij herhaling afwe ten, waardoor er gaten in de Schiedamse verdediging ont stonden, die De Meeuwen alle kansen bood om door te stoten, dat dan ook snel een 4-0 voor sprong pakte. Slechts een enkele maal kon de aanval van Wilton profiteren van een kleine fout in de Meeu wen-verdediging, zodat de rust aanbrak met een 9-3 stand. Na rust zette Wilton direct een of fensief in, dat de achterstand tot 9-6 terugbracht Maar weer brak Meeuwen door en liep uit naar 12-6. In de slotfase kwam Wilton nog goed terug, met col lectief opgezette aanvallen, maar kon een 14-10 nederlaag niet meer ontgaan. Vlaardingen Met een daverende knal velde Dick Verburgh thuisclub Vredenburch. Dit belangrijke wapenfeit aan Fortuna- zijde betekende een 1-2 voorsprong en later het volle pond. Met deze winst delen de roodgelen de tweede plaats met Oud-Beijer- land. Komende zondag ontmoet Fortuna op eigen veld lijstaan voerder Delft. was de strijd beslist. Fortuna beheerste de verdediging af doende (beide defensies schut terden van tijd tot tijd) om de voordeelstand te behouden. Het spel ging op en neer en bij de roodgelen kregen Aad Bies heuvel en Hans van Os nog gelegenheid om de score uit te bouwen. Bij Fortuna ontbrak nog steeds Jan Baksteen. Een nieuwe blessure stelde zijn ren tree uit. Ook Han Vereouteren was niet van de partij. Voor hem speelde Sjaak van Schijn- del De tweestrijd was aantrekkelijk. Vredenburch (Rijswijk) vertrok met een initiatief dat een kwar tier aan hield. Fortuna nam toen over en het technische overwicht leidde tot mogelijk heden. Aad Biesheuvel benutte er één van. Een foutieve terug speelbal van Genie Hamerslag, op slag van rust, bracht 1-1 op het scorebord met de thee. Dick Verburgh vestigde de aan dacht op zich met een „spetter" op de lat. Toen dezelfde Ver burgh drie minuten na de her vatting zijn ploeg op 1-2 bracht Schiedam „Ik moet eerlijk bekennen dat we de wed strijd tegen Red Stars met zorgen tegemoet hadden ge zien. Maar ik wist wel, dat we niet bij voorbaat kansloos waren". Jan Start, de trainer- coach van Juventus, kon er eigenlijk nog niet bij dat zijn basketbalfonuatie een zo ge makkelijke overwinning (81—62) had behaald op het hoger aangeslagen Red Stars. Na een gelijkopgaande eerste helft (44—45) legde Juventus de basis voor de zege tussen de vijfde en achtste minuut van het tweede bedrijf. Plot seling schakelden de Schie dammers over op een full- press verdediging en daar had het vijftal uit Soest geen pas send antwoord op. Start* „Dat viel me toch wel tegen van Red Stars Ze wer den gewoon overvallen door het feit dat wij hen al op hun helft opvingen. Wij hebben dan ook ontzettend veel pun ten gemaakt via intercepties". Die ruime overwinning zat er in de eerste helft helemaal niet in. En dat kwam zei Start, „Omdat Red Stars een uitste kend antwoord had op onze xnan-to-man verdediging. Met door Donald Bax veel schieten en driven kon den rij vrij gemakkelijk bij blijven. Dat wil niet zeggen, dat de eerste helft slecht was en de tweede goed. Volgens mij hebben we beide helften even sterk gespeeld". Start had gelijk, want terwijl Juventus praktisch iedere aanval srebound pakte en daaruit onmiddellijk scoorde, bleef Red Stars dichtbij. Ster ker nog, het had gedurende de gehele eerste helft een klei ne voorsprong. En dat ver baasde de Schiedammers wel. Na rust dus een heel ander spel- beeld. Een veel agressiever Juventus en daar hadden de bezoekers de grootst mogelij ke moeite mee. Nadat de eer ste minuten net zo waren ver lopen als de gehele eerste helft, sloeg de vlam in de pan. Red Stars werd op de eigen verdedigingshelft opgevangen en onmiddellijk was het afge lopen. De twee guards konden de ballen niet meer kwijt De forwards renden als gekken naar voren in de hoop uit lange passes toch te kunnen scoren. Daardoor vielen er enorme gaten, waarvan Ju ventus met double-teaming kon profiteren. Heel eenvoudig scoorden de Schiedammers punt na punt en pas toen Juventus wat gas terug nam en een 60—51 voor sprong had opgebouwd kon Red Stars weer wat terug doen. Tot aan de veertiende minuut bleef het verschil op zes punten steken: 67—6L Maar in de slotfase sloeg Juven tus nog éénmaal hard toe. Red Stars was helemaal leeg- gespeeld, had geen antwoord meer op de lengte (Wim Cor- demans en Rob Mark) en op de fysieke kracht van de gast heren. Het waren dan ook Cordemans en Mark die Red Stars de genadeslag gaven. Moeiteloos werd de voorsprong uitge breid. En Red Stars? In die laatste zes minuten scoorde het slechts één punt, waar Juventus liefst veertien pun ten tegenover stelde. Topscorers: Wim Cordemans 27 (12-15), Rob Mark 26 (12-14), John Heilker 10 (4—6) enHar- iy Sluimer (7 (2—5) punten. Vlaardingen De dubbele been breuk van Sunlight's spelma ker Frans Goudriaan in het dtiei tegen het bezoekende GOZ (uitslag 6-0) wierp een schaduw op de ontmoeting. Het ongeval gebeurde een kwartier na de rust toen een GOZ-speler op grove wijze Frans Goudriaan neerhaalde. Dat leverde een officiële waar schuwing op. De scheidsrech ter was met zijn oordeel mild, want de speler had eruit ge stuurd moeten worden. Van voetballen was toen eigenlijk geen sprake meer. Met de (M) deling bleef'Sunlight ongesla gen, maar het verlies van Goudriaan kwam hard aan, Sunlight haalde uit het windvoor- deel in de eerste helft geen voordeel. Pas een kwartier voor goed en bood in die laatste fase mogelijkheden aan zijn mede spelers genoeg. rust 'kwam er lijn in het spel Sunlight had tegen dat de goalie van de thuisclub. Tot die tijd was het een saai dueL Frans Goudriaan begon als spelmaker van de bezoekers in uitstekende vorm verkeerde. GOZ probeer de het met de "lange haal" en kreeg kart na het begin een kans die S unli ght-d oelman Leo Verduijn onschadelijk maakte. Boudewijn Groen leek te slagen in de laatste minuut van de ontmoeting, znaar collega Bas Post stond in de weg. Aad Biesheu vel uitgebuit

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8