SCHIEDAMSCHE COURANT eer Geenlawaai i in lijnbaanhallen Koning Carl zaagt 9hal'' open wÊÊm 1 de 1 Maar liefst twee nieuwe tandartsen j 'reis KMI Lucht :Toch geen 'jeugdraad P— PvdA vreest voor één van de mooiste plekjes Kantinebrand bij Windmill Concept- actieplan definitief n I I IIIIII§I5 mis! in Na 1 jauari: e 1 Bezichtiging 1 mijnenveger ülüiiw n >481Si Hl yj y-sMWu Persiflage 'Nalatenschap' van honden... Renteverlies voor bijzonder onderwijs Autokrakers bekennen N m m w 4 n N 1 teS i W N N M M N N 1 N M N Vrijdag 29 oktober 1976_ Broersvesl 3 - telefoon administratie 2(58091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -lölste jaargang no. 25692-s IAOINA S SCHIEDAM EN KETHEL ffj Vwi* iHtHii Vlaardingen Met ingang van 1 januari van volgend jaar mogen in de evenemen tenhal van het complex De Oude Lijn baan geen evenementen meer worden gehouden waarvan onaanvaardbare ge lui do verlast is te verwachten. B. en W. hebben dit besloten nadat zij vele klach ten over geluidoveriast hadden ontvan gen. Dit betekent dat er geen popconcer ten, zanguitvoeringen of grote feesten meer kunnen worden gegeven. De hal is indertijd echter gerealiseerd met het oog op evenementen die juist niet in de Stadsgehoorzaal kunnen worden gegeven. Verder was het oorspronkelijk de bedoeling dat de woningen, die in de directie omgeving van het complex staan, zouden worden gesloopt. Thans is het echter de bedoeling dat deze woningen worden gehandhaafd en dat op het plein vóór de hal nieuwbouw wordt gepleegd. In een brief aan de leden schrijft het bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie dat de maatregel van het college van B en W consequenties met zich meebrengt. Ten eerste, zo stelt het bestuur, is bet besluit in strijd met de oorspronkelijke opzet van deze evene mentenhal. Verder zijn er belangrijk min der inkomsten aan huur. Ook is er geen behoefte meer aan een zogenaamde „zware bedrijfsleiding". En ten slotte zijn er na 1 januari geen mogelijkheden meer voor het organiseren van evenementen van circa duizend personen. De Doelen en Ahoy bijvoorbeeld zijn daartoe te groot en ook de Stadsgehoorzaal is hier voor niet geschikt. Een alternatief is volgens het bestuur het bouwen van een nieuwe hal, of de huidi ge hal dermate afdoende isoleren dat omwonenden geen last meer hebben van lawaai. Een compromis zou het accepte ren van lawaai tot middernacht kunnen zijn. Ook deze suggesties hebben echter nadelen, zoals minder verhuur dus min der inkomsten en het gevaar dat niemand tevreden is. H Vlaardingen De Britse is mijnenveger H.M.S. Wil- ton, die van 28 oktober ==j E5 tot en met 2 november in =S Er de Koningin Wilhelmina- E= haven ligt afgemeerd, is ook te bezichtigen. Dit =j= EE kan gebeuren op zater- dag en zondag tussen 2 "en 5 uur. Schiedam De jeugdgemeente- raad komt in Schiedam niet "van de grond. Initiatiefneem ster Mieke Schotting denkt er hard over om het plan te laten -.'varen. De reden is gebrek aan belangstelling van de PvdA-zij- .de. Niemand van deze partij ..heeft interesse getoond. Dit on danks herhaalde oproepen in het partijblad Voorwaarts. In totaal heeft de 15-jarige sch oliere nu „vijftien jongeren in de leeftijd van vijftien tot dertig jaar die aan een jeugdraad mee zouden willen doen. Vier geïnte resseerden zijn lid van de CDA, twee van de PPR, twee van de WD, één van de PSP, een van' de CPN, één van de RKPN en vier jongeren zijn niet gebon den. „Het gaat helemaal niet goed", meent Mieke Schotting uit de Mgr. Nolenslaan, „we zijn vrij- wel nog even ver als in het begin, toen ik in het voorjaar het idee lanceerde om ook in Schiedam een jeugdraad te be ginnen. Deze raad moet nou eenmaal zoveel mogelijk een af spiegeling worden van de echte - gemeenteraad. Zonder PydA- mensen beginnen we dus niets"., De laatste hoop heeft zij nu ge vestigd op de Federatie Jonge ren Groepen van de PvdA. 'm Een bezoek van het Duitse keizerlijk paar Wilhelm en Au gusta, ter gele genheid waar van een zeer smal straatje werd gedoopt tot Quibus- steeg: regelma tige bezoekers van jongeren- café De Quibus aan de Lange Haven voerden gisteravond een toneelstukje op. dat was be doeld als persi flage op het be zoek van het Zweedse vor stenpaar en het gemeenteraads besluit om een straat te noe men naar het Zweedse bedrijf Sandvik. Maassluis De benarde tandheelkundige situatie in Maassluis wordt aanmerkelijk verlicht. De gemeente heeft twee tandheelkundigen kunnen interesseren voor de vestiging in de genteen te. Het zijn de Engelse tandarts M. E. Perry en de binnenkort afstuderende student tandheelkunde J. A. Jansen uit Nijmegen. Wethouder van volksgezondheid "mevrouw Greet van Eck-Groot- veld heeft deze week het be- 1 HCht ontvangen dat de minister "van volksgezondheid en miliey- V'nygiëne, Irene- Vorrink, Perry de vereiste toelating tot uitoéfe- - ning van de tandheelkunst in Jansen;heeft dankzij de mede-] Schiedam Koning Carl XVI Gustaf van Zwe den heeft gistermorgen de officiële opening ver richt van het nieuwe distributiecentrum van Sandvik Nederland bv aan de 's-Gravenlandse- weg te Schiedam. Met enkele ferme halen zaag de de jonge vorst een in; de hal opgestelde slag boom doormidden. Met deze uitbreiding - in to taal 6000 m2 - is de Ne derlandse vestiging van deze Zweedse sfcaaigi- gant een van de belang rijkste distributiecentra geworden van hét totale concern. Vanuit dit cen trum wordt de afzet van meer dan vierduizend artikelen, afkomstig van de verschillende Sand vik vestigingen gecoör dineerd. De ceremonie gebeurde in aanwe zigheid van koningin Silvia, prinses Margriet, mr. Pieter van Vollenhoven, de commissa-: ris der koningin in Zuid-Hal-' land, mr. M. Vrolijk, burge meester drs. A. J. Lems, direc tie en hoofddirectie van Sand vik alsmede honderden geno digden. Tevoren had koning Carl een korte toespraak ge houden, waarin hij onder meer zijn bewondering uitsprak over de groei van de Nederlandse Sandvik vestiging. De jonge vorst was dan ook gaarne be reid de uitbreiding van het complex officieel te openen. Als waardering voor deze hande ling ontving Carl Gustaf een vergulde zaag, terwijl koningin Silvia een set tuingereedschap kreeg aangeboden. Om te con troleren of de schaar wel scherp genoeg was knipte de charmante vorstin enkele bloe men van de vele bloemstukken. Het schouwspel werd lachend gadegeslagen door onder ande ren prinses Margnei en haar man. Vlaardingen De heer G. A. Neijssel (WD) heeft zich tijdens de gemeente- raadscommi ssie vergade ring van financiën over de begroting 1977 uitge sproken tegen verhoging van de hondenbelasting. Hij vindt de vootgeno- men verhoging „plukken op een manier die onjuist is, omdat er niets tegen over staat". Volgens het commissielid gaat deze verhoging ten koste van het huisdier en het gezin. Voor veel gezinnen zal de verhoging van het tarief met zeven procent te veèl worden, waardoor de kans wordt vergroot dat de hond wordt wegge daan. De beer Neijssel stelde voor het tekort aan te zuiveren, met geld uit de post „onvoorzien". Willem Kwakkelstein (PPR) echter was het totaal niet met de WD-er eens. „Want", zo zei hij, „die honden - worden steeds groter en ook hetgeen rij de gemeentereiniging als „nalatenschap" aanbie den. In Amsterdam loop dat in de miljoenen ki lo's.,» hem daarbij. De behandeling van de patiënt zal derhalve geen taalproblemen opleveren. De gemeente zal alles in het werk stellen om Perry zijn praktijk in Maassluis op 1 ja nuari te laten beginnen. Nederland te verlenen. De toe lating is alleen gegeven als Per ry zijn praktijk in Maassluis gaat uitoefenen. Hij kan op 1 januari beginnen. Perry heeft jarenlang een tand- artsenpraktijk in Londen. Zijn Nederlandse vrouw assisteert zondheid vrijstelling van mili taire dienst - gekregen. Dit ini verband met zijn vestiging in tandheelkundig noodgebied. Jansen begint met zijn praktijk op 1 juni 1977. werking van onder meer het staatstoezicht op de volksge- zondheid vriistelline van miü- ill Vlaardingen Een oververhitte frituurpan, heeft woensdagmiddag een brand in de personeelskantine van Windmill veroorzaakt De •'-bedrijfsbrandweer heeft in samenwerking met de Vlaardingse brandweer de brand kunnen blussen. De brand ontstond om half vier. Een vlam van de frituurpan sloeg -ui de afzuigkap waardoor het plafond van de kantine in brand raakte. De bedrijfsbrandweer riep de hulp in van de gemeentelijke -blussers, die de bestrijding om kwart over vijf overnamen. Tegen zes uur was men de brand meester. De schade wordt voorlopig op een ton geschat De straathoek Korte Dam/Lange Haven. Vlaardingen Tijdens de raadscommissieverga- Sinds 1975 is namelijk door het rijk vastgesteld t i i-Tila rtnmaav^ian rliQA rtr/V-Prit Vftri né tf* dering voor financiën heeft het protestants-chris telijke raadslid J. N. Schriel aan wethouder Usbrand van der Velden gevraagd of de ge meente bereid is op zo kort mogelijke termijn - als het even kan reeds in januari de zogenaamde 80-procentregeling toe te passen voor het bijzonderonderwijs. dat de gemeenten direkt 80 procent van de te verwachten overschrijding van het budget van de (bijzondere) scholen mag uitkeren. Doorgaans moet lang op deze uitkering worden gewacht. Hierdoor lijden de betrokken schoolbesturen een nodeloos renteverlies. De wethouder heeft be loofd deze kwestie te bespreken met zijn collega van onderwijs. Schiedam Raadsleden van de PvdA hebben de vrees uitge sproken, dat één van de moois te plekjes van oud-Schiedam wordt bedreigd- Aan een bouw plan voor de bloemenzaak op de hoek Korte Dam/Lange Ha ven hebben zij geen goedkeu ring willen hechten, omdat het plan onder meer behelst dat aan de Lange Havenkant een blinde muur ontstaat Nikolaj Dielemans sprak over dissonantie: „De afbouw van die hoek moet wel in het straat beeld passen," vond hij. Even als zijn partijgenoten Aad Wiegman, Ane van Loenen en Gé Brouwer bracht hij in de commissievergadering voor ruimtelijke ordening de afwij zende adviezen naar voren van de welstandscommissie en de dienst gemeentewerken. Van de zijde van WD en CDA kwamen eveneens kritische ge luiden, maar met name Jan de Koning (CDA) liet weten dat, als het bouwplan wordt afge- keurd, vermoedelijk helemaal mets zal gebeuren op de straat hoek. „En zoals het nu er uit ziet, is het ook niks," zei hij. Zijn partijgenoot Siem Rosman en WD'er Cor van Tilborg pleitten ervoor, dat het plan wordt goedgekeurd, maar stel den nadrukkelijk dat als voor waarde een termijn moet wor den gesteld, waarop de eige naar zijn bloemen- en planten- zaak moet hebben verbouwd tot een bedrijf, dat qua vorm past in dat stuk oud-Schiedam, waar onder meer voorts te vin den zijn de Korenbeurs, het zakkendragershuisje en bistro Hosman Frères. Ook PvdA-wethouder voor stads ontwikkeling ix. Chris Zijde veld, voelde ervoor om een tij delijke oplossing te zoeken. Het uitdelen van geschenken bleef echter met beperkt tot alleen de koninklijke gasten. Burgemeester Lems mocht na melijk symbolisch een reeks Sandvik handgereedschappen in ontvangst nemen voor het Schiedam Helpt Udme-fonds. Dit fonds is opgericht om de Schiedamse zusterstad, die door een aardbeving werd ge troffen, te helpen. „Ik doet dit", zo verklaarde de president-di recteur van de Sandvik Groep, „om de stad Schiedam te be danken voor het feit dat zij de straat waaraan Sandvik is gele gen, de Sandvikstraat heeft wil len noemen." Het prgramma van de Zweedse vorst is overigens danig in de war geschopt als gevolg van het slechte weer. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat het koninklijk paar per helicopter naar DAF-VolvO) in Born (L.) zou vliegen. De mist stak echter een flinke spaak in het wiel. In plaats van vliegen werd het - weliswaar comfortabel - auto rijden, 250 kilometer ver. Van de rijkspolitie in Bom verna men wij dat de Zweedse gasten tegen half drie Volvo Car ver lieten, op weg naar het vlieg veld Beek om vandaar terug te vliegen naar Zweden. Ruim twee uur later dan was ge pland. (zie verder pagina 3) Schiedam Inbrekers hebben voor drieduizend gulden schade aangericht bij de nieuwbouw in Bijdorp. Tevens stalen zij voor tweehonderd gulden aan ge reedschap. Bij de in aanbouw zijnde Rijn mond MTS verbraken zij een hangslot en hepen vervolgens" over een cementen vloer die juist was gestort. Vlaardingen Het concept actie plan stadsvernieuwing Vette- noordsepolder is geen qoncept- plan meer. B en W zullen het plan ter goedkeuring aan de raad voorleggen in de vergade ring op 4 november Het actie plan heeft ten opzichte van het concept slechts twee wijzigin gen ondergaan. De raadsleden moeten bij de be handeling van het actieplan verschillende rapporten betrek ken. Er is een rapport over het sociaal onderzoek in de VOP, een rapport van het bouwtech nisch onderzoek, de inspraakre- sultaten die in een nota zijn neergelegd, en uit de Vette- noordsepolder zelf komt nog een reactie op het concept ac tieplan. De wijzigingen in het actieplan rijn niet ingrijpend. In het con cept was gesteld dat B en W niet verwachtten dat het minis terie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening de exploi tatieverliezen van de woningen wilde dragen. Dit is nu zeker. Het ministerie heeft naar aan leiding van de proefwoningen verklaard slechts bereid te zijn 35 procent rehabilitatiesubsidie te verlenen. Het is niet bereid op basis van de kostenbegro- ting een rijksband voor de wo ningen in de VOP aan te gaan. Het ministerie geeft zelfs in overweging om op langere ter mijn tot sloop en nieuwbouw over te gaan. Schiedam Na de aanhouding van twee autokrakers in de Tielman Umstraat heeft de po litie nog een derde arrestatie verricht De 18-jarige R.v.G. uit Schiedam bekende dat hij met het eerder ingesloten duo, bestaande uit de 17-jarige bakker M.A.S. en de 18-jarige Vlaardingse haven werker T.M.X., nog diverse diefstallen heeft gepleegd. De jongens stalen dertig pakjes shag uit een automaat aan het Rubensplein, twee geldbakken met inhoud uit een automaat aan de Westfrankelandsestraat, twee automaten aan de Aleïda- straat, een automaat aan de Vlaardingerdijk,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1