Namen schrappen uit stratenboek Wijkgroe komt met reactie op A k tieplan saneringswijk KINDERSPEELGOED? Commissie uitbreiding volkstuinen INTOCHT VAN SINT FEEST Gelukkige val Autokraker betrapt Sluispolder veiliger ,Gaskacfïef ontsteekt plafond Weinig groen ki Treurig, redelijk en blij Tweeledig plan voor rehabili j tering Vettenoor.dsepolder Reünie Pieter Calandschool Hoogstraat dicht SCHIEDAMSCHE COURANT 1 november 1976;ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25693-8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Historische namen worden geschrapt uit w plaatselijke straatnamenboek. De raadscommis sie voor ruimtelijke ordening heeft E en W het 'advies uitgebracht om bijna dertig straatnamen te laten vervallen, omdat door stadsvernieuwing de bewuste straten zijn gesloopt of in andere gevallen verdwenen toen zonder meer flats en huizen werden gebouwd op die straten. ffaar vroeger bij voorbeeld de Hoflaanstraat liep, staat 'nu het stadskantoor- De brandweerkazerne staat op de plaats van de St Jansteeg. In de binnenstad zijn gesloopt: Doelestraat, Louronstraat, Nieuwebuurt, de drie straten van het Nieuwsticht, Otterbuurt, St Janshofje, Spoorstraat, Willemshofje en het oude Hofje van Belois. De Merellaan in Kethel werd nooit gerealiseerd. De Tuinstraat week voor flats aan de Damlaan. Het laantje langs het Sterrebos, dat dezelf de naam droeg als het park, veranderde in particu lier terrein. De Vijfsluizen werd gesloopt. Onder andere die namen moeten verdwijnen om ver warring te voorkomen, vindt chef A. Noordzij van de gemeentelijke afdeling burgerzaken, PvdA-raad slid Arie van Loenen ging daarmee onmiddellijk akkoord en gaf zelfs nog een zevental namen op. „Gezien de motivatie voor het schrappen van de andere moeten mijns inziens ook weg: Bleekerstraat,' Beradinestraat, St Pietersteeg, Roosbeek, Schotse Poort, Verbrande Erven en Zeestraat", aldus Van Loenen. Zijn CDA-collega Siem Rasman gaf nog aan, dat de Biestraat tegenwoordig is vervangen door het Hargplein en dus ook weg kan. Schiedam Een defecte gaska chel heeft zondagochtend in al le vroegte het plafond "van "de woning van het gezin W, in Schiedam doen vlamvatten. De vlammen die uit de kachel sloe gen zijn hiervan de oorzaak. De brandweer ging het vuur met nevelstraal te lijf en overmees terde dat vuur spoedig. De schade is nog onbekend. Vlaardmgen De negentienjari ge mejuffrouw W. H. W. heeft haar leven misschien wel te danken aan,een paar strniken. Dit weekeinde viel zij namelijk van een balkon van de derde etage naar beneden. Zij is met inwendige kneuzingen in het Holy-Ziekenhuis opgenomen. De jongedame maakte haar val doordat zij van het balkon van haar buren naar dat van haar 2elf wilde klauteren. Zij haalde deze stunt uit omdat zij de sleu tel van haar woning vergeten ,was, Haar val van zo'n Gen meter werd gebroken door een aantal struiken. Vlaardingen Tijdens de dit weekeinde gehouden alcohol controle heeft de politie twee processen-verbaal uitgedeeld wegens het rijden onder in vloed. Voor dat feit werd ook tweemaal een rijverbod opge- legd. De politie liet in totaal tienmaal blazen. De controle duurde van 's avonds elf uur tot de volgende morgen half vier. Er werden 450 voer tuigen gecontroleerd. Naast het rijden onder invloed werd elf maal een technisch mankement geconstateerd. De douane die ook aan de actie meedeed, be trapte een illegale gasrijder. -Twee auto's met een Duits ken- teken werden in beslag geno- - men. ..Treurig". Zo noemde burge meester Arie Lems van Schie dam de opbrengst van de actie Vluchtelingen "16 in zijn ge meente. De circa 350 collectan ten konden in Schiedam slechts 2L000 gulden bijeen brengen. Wim Kieboom, eerste burger van Vlaardingen, was redelijk te vreden. Zijn 360 collectanten brachten 67.500 gulden binnen. «Dat is zo'n tachtig cent per mwoner. Ik had liever wat meer collectanten gehad", aldu Kieboom. Maassluis haalde een gulden per mwoner. Burgervader Theo ymt Djjke is daar erg blij mee. «Wij hebben een netto op brengst van 28.600 gulden. Ik ben blij, dat het hier goed ge slaagd is" zei Van Dijke. In Maassluis togen 250 collectan ten op pad. Een drukte van jewelste was het vrijdag in de Schiedamse W, A. van Lieflandschool. De openbare L.O.M.-scbooi aan de Beatrixlaan bestaat van daag vijftien jaar en dat was vrijdag reeds reden voor een groot feest. Vrijwel alle honderd leerlingen deden mee aan het levend ganzenbordspel, straatteke nen, sjoelen, speurtochten en andere wedstrijden die voor het jubileum waren uitge schreven. e Kinderen bij een contro- lepoost tijdens de speur tocht door het Beaïrixpark. V\r I Vlaardingen Enkele da gen voor de belangrijke raadsvergadering van 4 november waarop de de finitieve beslissing valt over de toekomst van de Vettenoord$epoIder is de Wijkgroep VOP geko men met een reactie op het Concept Aktieplan. Het gaat om een plan voor de nieuwbouw en een plan voor renovatie. Voor' wat betreft de nieuwbouw worden de bewoners uit het rehabilitatiegebied uitgenodigd zich te laten inschrijven als ge gadigden voor de nieuwbouw op het voormalige Lamoen-ter rein. Verder moet binnen een maand worden begonnen met het ontwikkelen van bouwplan nen, Dit in nauwe samenwerk ing met de dan geselecteerde gegadigden. Binnen drie maanden moet er een keuze zijn gemaakt uit de ge maakte schetsontwerpen, waar na dan een definitief schetsont werp moet worden gekozen. Te vens zullen de consequenties van de kosten moeten worden Het leek wel kinderspeelgoed, die Britse mijnenveger in de Koningin J Wilhelminahaven. Het schip mocht namelijk wor den bezichtigd. Daar maakte met name de jeugd zaterdag en zondag druk gebruik van. Veel belangstelling was er natuur lijk voor de bewapening. Het kanon op het voordek ze kregen er niet genoeg van. En dan lagen er zo maar stenguns en karabijnen. Om je vingers bij af te likken. De een of andere televisieserie die tast baar was geworden. Het mijnenvegertje, 46 meter lang, 85 meter breed, een wa- terverplaatsing van 450 ton, maximumsnelheid 16 knopen, een bemanning van veertig koppen waarvan vijf officieren en Wilton genoemd naar een illustere voorganger uit de Tweede Wereldoorlog, heeft nog iets gemeen met speelgoed. Het is namelijk gemaakt van plastic. Niet het plastic van de gelijknamige zakjes natuurlijk, maar toch met glas versterkt plastiCr Je voelde er overigens niets van. Net staal. Dat Engelsen charmant zijn, kon ieder met eigen ogen aanschou wen. De bemanning beant woordde elke vraag en werd niet kwaad op jongetjes die al maar verboden trappen op klommen. Dat die charme niet altijd begrepen wordt, zag je aan de loopplankÉEen opvaren de hielp daar dames aan en van boord. Wij Nederlanders begrij pen dat niet. Telkens als hij zijn hand uitstak om een dame te helpen drukte die hem de hand. bezien. De wijkgroep wil na twee maanden goedkeuring krijgen waarna de bestekteke ningen en het bestek kunnen worden gemaakt en vervolgens de aanbesteding kan volgen. Na negen maanden moeten dan de eerste woningen worden opge leverd. Renovatie Voor de renovatie stelt de wijk groep van de VOP de volgende procedure voor: Ook hier moeten de mensen, die hun woning- willen laten ren overen, worden opgeroepen voor een vergadering. Deze moet binnen een maand wor den gehouden. Op deze verga dering moet dan-een begin wor den gemaakt met het rang schikken van de 'wensen ten aanzien van een buurtplan voor de renovatie. Er moeten drie bedragen worden vastgesteld, bijvoorbeeld 20.000, 30.000 en 40.000 gulden, op grond waar van moet worden onderzocht wat er voor deze bedragen kan worden verbeterd. Verder moeten binnen drie maan den drie ontwerpen worden ge kozen. Na twee maanden volgt dan de goedkeuring, worden de bestektekeningen en het bestek femaakt en kan de aaiibeste- ing volgen. Naar verwachting zullen reeds na een kwartaal de eerste gerenoveerde woningen worden opgeleverd. In de reac tie op het concept Aktieplan VOP van de gemeente uit de Wijkgroep kritiek op onder meer de sociale aspecten, de bouwkundige aspecten, de fi nanciële aspecten en het tot nu toe gevoerde beleid. Hoek van Holland Voor de Mavo-leerlingen van de Ir. Pie ter Calandschool wordt zater dag 30 oktober in De Hoekstee een reünie gehouden in ver band met het zestigjarig be staan van de school. De Hoekstee is hierdoor de gehele dag gesloten voor met-genodig den. Slechts diegenen met een toegangskaart wordt toegang tot het gebouw verschaft De reünie-commissie van de Hoek se mavo verwacht ongeveer achthonderd mensen zowel tij dens de receptie als op de feest avond. Schiedam Aan de Oostsingel is vrijdagmorgen een aqtokraker op heterdaad betrapt. De 24-jarige Schiedammer G.T.M. is ingeslo ten op het hoofdbureau aan de Lange Nïeuwstraat. Bewoners van de nabijgelegen Villastraat in Oost hadden de politie gebeld met de medede ling dat er in deze straat auto's waren opengebroken. Agenten die er een kijkje gingen, nemen vonden op het trottoir een gele sporttas met gereedschap. Naast de tas lag nog een front plaat van een autoradio. Een half uur nadat deze spullen naar het bureau waren ge bracht ontdekten de surveille rende agenten in de Oostsingel de autokraker die in de wagen van de 30-jarige R. W. J. G. zat. Hij verkeerde enigszins onder invloed en was in het bezit van gereedschap. Vlaardingen De Hoogstraat is vanaf vandaag in verband met herbestratmgswerkzaamhed en gesloten voor verkeer. Het gaat om het gedeelte van de Hoog straat tussen de Afrol en de Havenstraat De winkels zijn normaal bereikbaar. De werk zaamheden duren tot vijftien november. Schiedam Een commissie ad hoe gaat bekijken welke moge lijkheden er zijn om in Schie dam te komen tot een uitbrei ding van volkstuinen. Dit be sluit b eind vorige week geno men door de Adviescommissie voor Volkstuinen. Op de prioriteitenlijst van het gemeentebestuur komt een uit breiding niet voor. De commis sie, waarin de voorzitters van de bestaande volkstuindersver- enigiiigen zijn opgenomen, gaat bekijken hoe dit is te realiseren en waar de tuintjes moeten ko men te liggen. Weer buiten de woonkern of ver deeld over de stad. Voor dit laatste denkt decommissie aan kleinere stukjes grond onder meer bestemd voor pure re creanten met als hobby het kweken van bloemen en die geen tuinhuisje nodig hebben. Verder staat voorop, dat de mensen die .het hardst zo'n stukje grond nodig hebben, dit ook krijgen toegewezen. De vereniging „Vijfsluizen" gaat in op het voorstel haar clubge bouw voor een symbolisch be drag van de gemeente over te nemen en zo het onderhoud hiervan in de toekomst voor ogen rekening te nemen. De afvaardiging van de vereni ging „Thuxlede" kan hierover nog geen beslissing neihen zon der overleg met de achterban. Schiedam De Sint komt zater- Davids, Gusto, Schiedams poli- dag 13 november naar Schie- tic-gezelschap en nog een vier- dam. De intocht vanuit de Gor- de vereniging die nog niet is zen zal worden begeleid door vastgesteld, de muziekverenigingen Harpe Op het kruispunt Warande en Schoolstraat sluit de tweede muziekvereniging zich aan, ter wijl de eerste afmarcheert. Rond twee uur wordt de stoet verwacht op de route: Nieuwe Maassluis De Sluispolder-West in Maassluis wordt verkeersveiliger. B. en W. willen dat de raad ruim een ton beschikbaar stelt voor het nemen van allerlei verkeerstechnische maatre gelen. De werkzaamheden die verricht moeten worden, zijn gericht Op -het zoveel mogelijk tegengaan van sluipverkeer. Dit moet dan gebeuren door het afsluiten van de Zuidvliet en het instellen van éénrichtingsverkeer in de Mgr. W. M. Bek kerslaan en de G.A. Brederodelaan. Bovendien zullen twee vluchtheuvels op de P. C. Hooftlaan worden aangelegd. Verder wil het college de parkeercapaciteit van de Bilderdijklaan en omgeving uitbreiden en twee parkeerdrempels in de Van der Horststraat leggen. Een parkeerverbod zal worden ingesteld voor de noordzijde van de Mgr. Bekfeierlaan, die Bilderdijklaan en het Reviusplein. De raad zal ook nog om een krediet van ruim tienduizend gulden gevraagd worden. Dit krediet is bestemd voor het aanpassen van de openbare verlichting in Sluispolder-West Haven, Oranjestraat, Gerrït Verboonstraat, Koemarkt, Broersvest, Lange Kerkstraat en Grote Markt. Bij het raadhuis aan de Grote Markt wordt Sint Nicolaas ver welkomd door de burgemeester en de derde muziekvereniging. Een half uur later, om drie uur, gaat de stoet verder over de Ooievaarssteeg, Vijgensteeg, Spmhuispad, Parkweg, Mgr. Nolenslaan en Wibautplexn. Bij het plein marcheert de derde groep muzikanten af en maakt plaats voor de vierde vereni ging. De koets, ruiters en muzi kanten gaan dan via de Troel- stralaan, Rembrandtlaan, Mes daglaan, Westfrankelandse- straat, Aleidastraat, Vlaardin- gerdïjk, Nieuwe Damlaan, Mgr. Nolenslaan naar bejaardente huis Thurlede. Om vier uur wordt de Sint daar tenslotte begroet door bejaarden en kin deren. x Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad, de Haagscha Courant of Het Binnenhol. Stuur,nil) dit nieuwsblad 14 dagon gratis op proef toe in combinatie mei; Rotterdamsch Nieuwsblad Haagsche Courant Het Binnenhof RN HC BH - NWC Adres Woonpl Tel: Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 232. Den Maag, 'Antwoordnummer 834. Rotterdam»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1