Schoenen voor Dick van der Eist SVV REKENT AF MET DVO '32 Hans Hoogendijk niet nerveus voo m Polen EK Schiedamsche Boys overduidelijk winnaar Damesteam Van den Bosch Eaglës in slotfase onderuit Anne en Gmly Schouten in de prijaen WOENSDAG 3 NOVEMBER 1976 Bal van de maand DE EINDSTAND Ingrid van der Kuil afgestopt Freek Deus hattrick 1 Kritiek op wedstrijdprogramma zaalvoetbal Judo topsporter traint 15 uur per week TRAINING teleurstel- Anita V'riezema 4 '5. Marja Struyck fi.Joke.yjd- Voort i Schiedam Het kon niet uitblijven. De Bal van de Maand, beschikbaar gesteld door Sporthuis Passage en in de maand' september gewonnen door MSV7I» gaat deze keer naar Schiedam- sche Boys. Overwinningen van 5-0, 4-0, 8-1, en 4-0 hebben ervoor gezorgd dat de Boys niet meer in te halen waren. Met het „topgemiddelde" van 21 (12 meer dan het op de tweede plaats geëindigde RKWIK) verdient de winnende vereniging ook niet anders. Ylaardingjen De keus was niet zo moeilijk. Ondanks de teleur stellende 3-1 nederlaag van DVO*32 tegen OFB, kende de Vlaardingse afdelingsclub tocb een uitblinker, aanvoerder Dick van der Eist. In vele opzichten is de 29-jarige middenvelder een voorbeeld voor de rest. Vooral als men weet dat bet huidige eerste team voornamelijk op jeugd steunt. Juist Dick van der Eist, sinds vier jaar aan de zwartwitte club ver bonden, stimuleert zijn collega's optimaal, maar zegt zelf dat het nu ondankbaar werk is, omdat de Vlaardir.gers op het ogenblik de één na laatste plaats bezetten. Met vier punten uit zeven wedstrij den en met twee punten uit zes ontmoetingen SC Botlek op de laatste plaats. De schoenen werden gisteravond uitgereikt door sporthuis Passage Schiedamsche Boys 21.0 VDL (zo) 1.0 RKWIK 9.0 SVDPW U MSV71 5.5 Zwaluwen VL 0.8 0.8 FCN'66 5.0 Hermes DVS Excelsior'20 4.5 Demos 08 Sunlight 3.0 DHS 07 Satelliet 2.5 Hoekse Boys 07 DRZ 2.5 CION 07 GTB 06 SFC 1.6 irvo Ofi HBSS 1.5 Excelsior M. 05 Martinit 1.4 WK 05 Holiandiaan 1.3 Fortuna 0,5 WF 1.3 Hoek v. Holland (zo) 05 TSB 1.2 Schiedam 04 GSS 1.2 PPSC 04 VDL (za) 12 Vlaardingen 03 VFC 1.2 DVO'32 0,3 Ursus 1.2 Hoek v. Holland (za) 03 Utrecht Voor het eerst na de terugkeer van het trainingskamp in Inzeil hebben de kemploeg- schaatsers deelgenomen aan wedstrijden op Ne derlands ijs. Op de Ut rechtse kunstijsbaan won Jan Derksen de 3000 meter vöör Klaas Vriend. De tijd van Derksen was 4 min. 26.4, die van Vriend 4.27.9. Joop Pasman werd der- de in 4.34.8. Van de ge westelijke schaatsers was Wim Westerveld het snelst in 4.39,1. De baanselectie van Utrecht reed een 1500 meter. De uitslag was: - L JVIieJ Govaerts (Amersfoort) 2.11.2. 2. H. v.d. Ploeg 2.11.4. 3. Johnny Oudt 2.13X 4. Peter van der Kant 2,13.5. 5. Rolf Svbrand 2-13.7. 6. Gert Knik 2.16.7. De Zuidhollandse schaatsers werkten op „De Uithof' de tweede selectiewedstrijd af, f Over twee afstanden, 500 en 5000 meter, bleek Ton Ouds- hoorn uit Rijp wetering opnieuw het snelst Zijn Ujden waren 42.6 en 7.54.0. Verdere uitstag: - 1 Ad Overdevest 42 en 8.02.2. 3. Ger Boelsma 41.3 en 8.11-3. J 4. Rien de Roon 42.S en 7.55.8. 5. Jan Boere 43 en 7.55.7, 6. Siceo de Vries 43.9 en 8,14.7. ?.Bij de sprinters blonk André Kraaijeveld uit Met 40 sec. - 'k.ÏOItd J-22,4 op de 1Ö0Ü meter was hij veruit het snelst. Overi- rr .ge tijden: Jan Bazen 40.3 en Z*s'A£S,l, Arjan van der Kreéke •~'f' 41,4 'en 1,25,7. Uitslagen junio- V,reft 500 en 1500 meten 1. Aad van der Marei 43-2 en 2.14.3, 2. 'Leo van Geest 43,5 en 2.17.8, 3. a t - Anne Schouten 42,5 en 2.20.24. -4, Menno Boelsma 43.5 en 'J, -2.18.8,-5. Piet Lfefaart 44.6 en "„^•2423, -Arie Roobol 44.2 en - 2.16.9, dames 500 en 1000 meter; ft" 1. Elly Boelsma 47.6 en 1.36.3. 2. Gudi Schouten 47,9 en L37.1, Visser 48.2 en 1-38.2. 4. 475 en 1.38.8, 4B.7 en 1.40.2. 48.4 en 1.40.9. Capelle a.d. ÏJssel Ingrid van der Kuil, de lange center van de basketbalclub Van den Bosch Eagles, demonstreerde de ling waarschijnlijk nog het best. Nauwelijks één seconde na de ontmoeting tegen Cady73 dook zij stilletjes op de spelersbank neer. Hield zij haar zenuwen niet langer in bedwang. Huilend vonden haar opgekropte emoties een einde in een opgeraapte handdoek. Ook voor coach Hans van Hoorn leek de 35-33 nederlaag tegen medekoploper Cady'73 een moeilijk aanvaardbare zaak. Van Hoorn koos zijn woorden zorgvuldig. Stamelde: „Een ne derlaag met twee punten ver tweede helft een veilig ogende 27-20 voorsprong volledig uit handen gaf. De oorzaak? Van Hoorn moest er -lang over na denken, En kwam tot de con clusie dat Cady het verdedi gend erg goed had gespeeld. schil is voor mij geen neder- Van Hoorn: „Onze lange mensen laag. We hebben gewoon pech 1 gehad". Feit was echter wel dat Van den Bosch Eagles halverwege de Maasland Het eerste team van NTO kon eindelijk weer eens volledig achter de tafel komen. Daardoor werd er aan de wed strijd tegen het sterke Rotter damse Favoriet 2 een punt over gehouden: 5—5. Freek Deus leg de daarvoor de basis, want de routinier won al zijn partijen- Dankzij overwinningen van Ted van Uffelen en Aad van den Doel op de zwakste tegen stander R. Carati, bouwde NTO aanvankelijk een 5—3 voor sprong op. Het dubbel was toeft door de Maaslanders al verlo ren, en daar Van Uffelen en Van den Doel het bij één winst partij lieten, werd het toch nog een deling. NTO 2 handhaafde zich in de top van de vierde klas door Stad Rotterdam met 7—3 te klop-; pen. NTO 3 won in Schiedam gemakkelijk van Ooievaars 4. Het werd 9—1. werden door Cady goed uit de bucket gezet. Zonder dat er nu direct persoonlijke fouten wer den gemaakt. Bovendien waren wij lang niet altijd op tijd terug. Daarom was het moeilijk Cady in de break tegen te houden". Van Hoorn had deels gelijk. In derdaad leek het er in de twee de helft op dat Cady de juiste wijze had gevonden, om vooral Ingrid van der Kuil van scoren af te houden. Maar dat Van den Bosch Eagles toch zo ver uit kon lopen, was met alleen een verdienste van de Maassluisse ploeg alleen. Cady hieip goed mee door in de eerste acht mi nuten liefst negen vrije worpen op rij te missen. En dat Cady zelfs één punt voor sprong nam? Jan Kreuk, de Capelse trainer-coach; „Wij speelden een soort floating op de kop van de bucket. Daar door kon Ingrid van der Kuil haast niet meer aangespeeld worden. En gebeurde dat wel, dan werd zij in die tweede helft wel goed verdedigd door Erna Vermeer". Van Hoorn: „Ik geloof ook dat het ons teveel moeite heeft ge kost om die 10-2 achterstand die we in het begin opliepen goed te maken". Het excuus leek gerechtvaardigd, want Cady's Erna Vermeer is Sylvia van Dorp (4) en Ingrid van der Kuil (13) te vlug af. vooral in de slotfase kostte het Van den Bosch zichtbaar veel moeite terug te blijven vechten. Het bleek te veel afhankelijk van Ingrid van der Kuil, die het 90k niet meer alleen kon bolwer ken. De double-teaming die Ca dy in de laatste minuten op haar toepaste, was haar teveel. Misschien waren juist daarom haar tranen wel terecht. Schiedam ïn de zaal voetbalcompetitie was voor de standaardteam? uit het Waterwegge bied deze week een bescheiden programma- vastgesteld. De indeling van het wedstrijdprogramnaain de verschillende sporthallen verlooptoverigens niet naar wens van de teams. Dikwijls spelen Schiedamse teams een derby in de Rotterdamse Energiehal. Zo is er voor morgenavond de wedstrijd Hennes DVS-DRZ in Rotterdam. Daartegenover staat dat afgelopen maandag avond in de Margrïethal wedstrijden zijn ge speeld van de reserveteams van Zwaluwen Vlaardingen. In de Lijnbaanhallen ïn Vlaardin- gen was er een derby tussen reserveteams van Schiedamse verenigingen. Aangezien de wedstrijden ook in de late avondu ren worden gespeeld, zal de competifieleider van de KNVB zulke gevallen toch moeten kunnen voorkomen. In de hoofdklasse heeft het Schiedamse PPSC de uitwedstrijd tegen Germinal met 3-—5 gewonnen. GSS kon in de eerste klas niet tot eenxoverwinning komen. Tegen SCR moesten de mannen van trainer Henk Steenbergen met een 4—2 neder laag genoegen nemen. In de OJympiaHal in Maassluis moest MSV '71 het onderspit delven tegen OACN-Boys, De Umleverploeg won ver diend met 2—3. de Margriethal kwam Groenoord in het veld tegen VOB. Groenoord-doelman Gerard Gom- mei speelde zijn laatste wedstrijd. Wegens druk ke werkzaamheden (hij opent over enkele weken een nieuwe sportzaak) kan hij niet meer voor Groenoord uitkomen. Deze ex-handbalkeeper heeft zijn laatste optreden tot een grandioos succes gemaakt. AI na twee minuten was het Earend Buytenhek die het enige doelpunt van de wedstrijd scoorde. VOB kfram hierna hevig in het offensief en de Groenoorders kwamen danig onder druk te staan. Spelers als Piet Romein en Rob Noordzij moesten herhaaldelijk aan de noodrem trekken wat dan op enkele strafminuten kwam te staan. Doelman Gerard Gommel was echter onpas- «eerbaar en de wonderlijkste capriolen moest hij toepassen om zijn doel schoon te houden. Ook in de tweede helft bleef VOB de gevaarlijke ploeg, Vooral Peet de Waal speelde voor de Rotterdammers een goede wedstrijd, maai kwam steeds als laatste de Groenoord-doelman tegen. Dank zij dit voortreffelijke keeperswerk eindigde de partij in 1—0. In de tweede klasse blijft de spanning in de bovenste regionen bestaan. Wiltod Fïjenoord en Excelsior '20, die vorige week beide wonnen van de koplopers SW en DVO '32, kwamen nu tegen elkaar uit. Het was een eenzijdige wedstnjd waarin WF ver onder de maat speelde. Na vijf minuten kon Wim Uitdenwilligen al 0—1 op het scorebord laten aanbrengen. Toen Peter van der Hoeven 0—2 het aantekenen, zag Wilton het niet meer zitten. Veel balverlies en slordig spel zorg den er voor dat Martin de Vette de ruststand op 9—3 kon brengen. In de tweede helft viel voorai het goede spel van Robbie Ruts op. Hij was het dan ook die na tien minuten Wim Uitdenwilligen in staat stelde 0—4 te scoren. Kort hierna kwam WF toch aan een tegenpunt. Hennie de Gids mocht op rechts een hoekschop nemen, welke door Leen Valk tot een doel] unt werd omgezet: 1—4. Excelsior '20 kreeg nog de kans om de score op te voeren, maar Robbie Ruts miste de toegekende penalty DVO'32 en SVV moesten uitmaken, wie in de tweede klasse leider Steeds Hooger op de voet blijft volgen. De Vlaardingers, die met enkele spelers uit de veldselectie aantraden, moesten SVV in de vijfde minuut een 1—0 voorsprong toestaau. Piet van Wijk strafte een foutje van de Vlaardingse doelman Henk Huyzer af. In de twaalfde minuut van de tweede helft ging SVV wat rustiger spelen. Toeir immers had Aad Putters alt een één-twee combinatie met Piet van Wijk de stand op 2—0 gebracht. -DVO coactf.Bas Schenk gunde spelers als Martin Brouwer en Ron Kerkhof weinig rust Vijf minu ten voor het einde mocht Ron Kerkhof een vrije trap nemen. De Vlaardinger profiteerde er van Hoor direkt op het doel van keeper John Mane vee te vuren en zijn harde inzet was onhoud baar. SW kwam nog wel even in gevaar, maar doelpunten bleven in de laatste fase van de strijd uit SW won iets te geflatteerd met 2-4. De stand in de tweede klas is als volgtr Steeds Hooger II .uit 6, SW 10 uit 6, DVO*32 8 uit 6, Sparta 8 uit 6, Excelsior'20 7 uit 6, WF 6 uit 6, RFC 5 uit 6, HWD 4 uit 6. OACN-Boys 4 uit 1, WICO 6 uit 3 en MSV '71 2 uit 7 wedstrijden. Hans Hoogendijk(R) —gelijke kansen- Vlaardingen Tussen de lessen door bij grote broer Tino wil Hans Hoogendijk? de 18-jarige judoka, die j wéér een ticket heeft voor de jeugd EK (in Polen) wel kwijt, dat het ditmaal een strijd zal worden van „gelijke" kansen. „Meer dan vorig jaar in Finland, toen ik bij de aspiranten (lichtgewicht) een bronzen - medaille behaalde. Ook", zegt de assistent van Tino in diens sportschool aan de Vlaardingse Zwaluwen laan weer", zie ik het als een studiereis achter het ijzeren gordijn". In mijn eerste jaar als junior - en dan al naar de jeugd EK - maak ik gebruik van de moge- Ujkheden voor de volgende ja ren. Om te beginnen zal ik mijn leeftijdsgenoten moeten gaan observeren". Met een gro te mate van zekerheid kan Hans Hoogendijk er van uit gaan dat liij in zijn klasse tot Neerlands beste judoka's be hoort. Die regelmatig uitgezonden zal worden naar internationale toernooien, zoals- op 13 en 14 november in het Poolse Lodz. Op grond daarvan maakt hij nu al een studie. „Vorig jaar deel den bij de aspiranten in het lichtgewicht een Fransman en een Oostduitser de lakens uit~ op dat Europees toernooi, maar ik ken niet eens hun namen. Ik zal in de nabije toekomst, mis- door Bas van den Berg schien deze keer al, met hun te maken gaan krijgen". Hans Hoogendijk heeft voorts nog één zekerheid: hij 2a] in Polen niet nprveus zijn. "Ik heb daar zelden last van. Wél in regiona le judotoernooien, wanneer er van je verlangd wordt dat je wint." Dat Hans Hoogendijk in zijn eer ste seizoen als junior al is ge kozen, is op zichzelf niet zo vreemd, als men weet dat zijn prestaties zó vroeg al in bet seizoen erg hoopgevend zijn. Hans zelf: „Het begon allemaal in de Schiedamse Margriethal op een open nationaal toernooi, waar ik goud veroverde bij de junioren en zilver bij de senio ren. Ik won daar zelfs van de nationale (senioren) kampioen Harry Peters, terwijl daar Cor Brand goud veroverde". „Ook in Heerlen draaide ik op een internationaal toernooi erg goed met de kernploeg en ver overde daar eveneens goud, maar dan weer bij de junio ren." De selectie op Papendal moest evenwel de beslissing brengen en daarin slaagde de Vlaardinger glansrijk. Hoewel hij in de finale met een yol punt van Bertels verloor, kregen bei den een ticket voor Polen. Han Hoogendijk: „Toevallig won Bartels op Papendal, maar over het algemeen genomen ontlo pen wij elkaar niet veel." Hans Hoogendijk werd uiteindelijk uitverkoren uit tien lichtge- wichters. En dat al in zijn eer ste jaar als junior. Hans: „Wél een bewijs dat het talent ïn ons land erg schaars is. En een teken aan de wand is. In dit verband is het niet 20 vreemd te moeten erkennen dat ons land bij de senioren internatio naal nauwelijks meetelt Vorig jaar, in Finland, telde de Ne derlandse jeugdgroep nog 15 judoka's en voor Polen is dat aantal geslonken tot elf. Vorig jaar waren er ook maar twee winnaars, ik en Theo Knegjens (ook brons), die in '74 nog Euro pees kampioen was." Opmerkelijk is dat Hans Hoogen dijk als 18-jarige judoka per week al zo'n vijftien uur be steedt aan trainen. Een over zicht daarvan: maandag: een uur training bij broer Tïnp en een uur hardlopen; dinsdag: an derhalf uur trainen in sport school Chris de Korte in Hoog- vbet; woensdag': een uur trai nen bij broer Tino; donderdag anderhalf uur trainen m sport school Chris de Korte en twee uur tn sportschool Westwijk; vrijdag vrij en zaterdag: ander half uur trainenfbij broer Tino en drieënhalf uur trainen met de nationale jeugdselectie op Papendal; zondag tenslotte: twee uur traine%op Papendal. „Overigens," zegt Hans Hoogen dijk, „trainde ik vórig jaar nog méér, maar als assestent van Tino is daar geen tijd meer voor". Niettemin is Hans Hoog endijk, die het diplopia electro- monteur op zak heeft, een jon ge topsporter, die (vermoede lijk) aan het begin van een gro te judocarriere staat......... Anne Schouten ...derde...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4