bewoners pikken het niet Stationsstraat raakt vol met buitenlanders novotel 149»> I r\ Uitreiking van Heusdensprijs Driehonderd jaar stadhuis duurt twee dagen Westlandraad: Rijksweg 19 moet doorg aan ïïïïïïïïïïffl I mmnn irrrrrrmvrrr mniinnminmTmni m gnnnnna Liefde en Vrede geeft kinderfeest Urgentieverklaring niet meer nodig GROTE NAJAARSO0LLEC?II IN STANDAARD EN //ff BLAZER KOSTUUMS iflV' V WINTERJAS COAT MAAR Vrouw aangereden "donderdag 4 NOVEMBER 1976 Inrijverbod genegeerd VERGADERRUIMTE, OOK NOVOTEL Gouden huwelijk aaJLaJL Japonnen Kostuums a!!e maten -P&&4N1 Trench coat Nylon 1Nato Jack o<z. ehêé&utd- VLAARDINGEN, Winkelcentrum Liesveld 3 Vlaardingen Vanaf half oktober tot heden werd dertien keer verbaliserend opgetreden tegen vrachtwagenbestuur ders die het inrijverbod voor vrachtverkeer op de Van Linden van den Heuvelsingel en de Burgemeester Verka- desingei hebben genegeerd. Toch bestaat bij de politie de indruk, dat vrachtwagen chauffeurs zich goed aan de nog vrij nieuwe situatie aanpassen. Vlaardingen Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de CjV Liefde en Vrede wordt laterdagmiddag een groot kin derfeest gehouden. Dit gebeurt in de Lijnbaanhalten en in ge bouw Triangel. Van 12.00 uur if kunnen de jongens en meis jes tussen de 8 en 15 jaar mee doen aan spelletjes en wed strijden, Ook moeten zij be paalde opdrachten vervullen en hindernissen nemen. Ais er voldoende belangstelling be- staat begint er om 14.30 uur weer zo'n speel- en spelinstuif. De eerst begonnen groep wandelt onder volwassen begeleiding rond 14.15 uur gezamenlijk naar gebouw Triangel, waar een leuke film Salti, de vro lijke zeeleeuw zal worden vertoond. De middag voor de eerste groep eindigt om 16.30 uur. Ouders die hun kinderen willen afhalen kunnen dit doen bij gebouw Triangel. Men kan de kinderen opgeven: iedere middag in gebouw Obadja W. Beukeiszoonstraat/Callenburg- straat Voor telefonische infor matie: 351721. Schiedam Bij een aanrijding in Schiedam-West heeft de 52- jarige mevrouw A. M. de H.-D. een hersenschudding opgelo pen, J)e vrouw werd in de Aleida- straat aangereden door de 17- jarige bromfietser P.D.V., eveneens uit Schiedam, Zij liep plotseling de rijbaan op om nog op tijd de bus te halen. De bewoners van de Stationsstraat in Maassluis ma- ken zich zorgen over het toenemend aantal buiten landers dat zich in deze straat vestigt. Mevrouw M. S. Quak sprak daarom dinsdagavond de gemeente raad toe tijdens het spreekuur voor burgers. Zij kwam daarmee terug op een brief van de bewoners van de straat aan de raad. Die brief dateerde van t 2 juli en eerst nu kwam de antwoordbrief ter j bespreking in de raad. Mevrouw Quak zei in haar J toespraak onder meer het volgende: „Ons bezwaar j blijft bestaan, dat een grote concentratie mannen j bezwaren geeft in welke wijk dan ook". Iets wat I door burgemeester Theo van Dijke werd onderschre- ven. Van Dijke vertelde vender dat tien panden in de Stationsstraat zijn onderzocht waarvan men vermoedde dat zij als pensions werden gebruikt zonder dat hiervoor toestemming verleend was. Uit dat onderzoek is naar voren gekomen dat slechts in twee gevallen meer dan vier mensen buiten de eigenlijke be woners in de woning vertoef den. In de toekomst zal steeds gecontroleerd blijven worden. Van Dijke zei dat dat eens in de drie maanden zal gebeuren. Eén van de klachten van de be woners betreft de hygiëne. Huisvuil wordt ondanks eerde re toezeggingen van B. en W. hier wat aan te doen nog steeds dagen voordat het wordt opge haald op de straat gezet „Met gevolg", aldus mevrouw Quak, „dat de ratten vrije voeder plaatsen hebben. Rattenbestrij ding is zinloos en weggegooid als deze voederplaatsen ijven bestaan". Daarnaast er geren de bewoners van de Sta tionsstraat zich aan de restan ten van geslachte schapen. Zij vinden bovendien dat die res tanten een gevaar voor de volksgezondheid opleveren. „Van wie ze ook mogen zijn, dit zijn zaken die in de Nederland se samenleving en wet niet toe gelaten zijn", zo stelt mevrouw Quak. Zowel de bewoners van de Sta tionsstraat als de raad zijn er van overtuigd dat deze zaken voortkomen uit de onbekend heid van de buitenlanders met de Nederlandse verordeningen. Van Dijke heeft inmiddels con tacten gelegd met de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werkne mers. Van Dijke vindt het na melijk onjuist dat een stichting die voor honderd procent door het rijk gesubsidieerd wordt zich slechts met Rotterdam be zig houdt Zijn klacht heeft bij de stichting gehoor gevonden. Er zal nu voor Maassluis een werkgroep gevormd worden waarin gemeentelijke voorlich ting en de stichting vertegen woordigd zijn. De stichting zou dan verordeningen in het Turks kunnen overzetten, zodat men weet waar men zich aan te houden heeft. Van Dijke zei ook toe de buitenlanders er nog eens op te wijzen waar in de omgeving volgens godsdienstige gebruiken geslacht kan worden. Ook hij onderkent de gevaren van vleesresten. Opmerkelijk was de opmerking van Van Dijke dat zou worden onderzocht of buitenlandse werknemers in een paar straten geconcentreerd kunnen wor den. Hij zei dat vooral Turkse werknemers hier voor te vinden zouden zijn. Zij zouden daar zelfs op hebben aangedrongen. De bewoners van de Stations straat hebben nog meer klach ten. Zo is een veel gehoorde klacht dat de huizen in de straat in waarde verminderen door het grote aantal buiten landers dat er woont. Van Dij ke heeft daar tegenover gesteld dat de gemeente eventueel be reid is om woningen aan te kopen tegen de werkelijke, ge taxeerde waarde. In de com missie algemene zaken is over dit onderwerp ook gesproken. Niet naar de wens van de bewo ners overigens. Volgens me- vrouw Quak heeft de politie tegen een bewoner gezegd: „Ik snap niet dat u dit huis gekocht heeft". Mevrouw Quak noemt dit een onbegrijpelijke uitla ting. Nog onbegrijpelijker vond zij het raadslid Westerhof. Deze vroeg zich af of „wij de bewo ners die hier al lang wonen en De Stationsstraat in Maassluis buitenlanders Ook voor vergaderruimte is het goed toeven in Novo lel. Op slechts 10 min. van Rotterdam heeft u de beschikking over goed geoutilleerde vergaderzalen, die bij wijze van spreken op maat gemaakt zijn. Elke zaai is voorzien van airconditioning en u vindt er achtergrondmuziek en aansluiting voor T V.-telefoon etc Voor 30 tot 150 personen heeft Novate! zalige vergaderruimte. De formule die het best bij u past vindt u bij Hargalaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22582 waarvoor het moeilijker wordt in deze straat geen andere woonruimte kunnen geven". „Dat was het laatste wat wij hadden verwacht", aldus me vrouw Quak/ „en wij ondervon den het als discriminerend. Dit vinden wij de koe bij de staart vatten in plaats van bij de ho rens. Westerhof bedoelde: „Ruim de lastposten in deze straat op en wij gemeenteraad sleden hebben rust en een pro bleem minder". Wat viel ons dat hard tegen". Van Dijke deelde nog mee dat wordt overwogen het pand Ha ven 27 voor buitenlanders in te richten. Het zou namelijk moge lijk zijn dat de bewoners dan in hetzelfde pand hun gods dienstige plichten kunnen nako men. Dat er op korte termijn iets gaat veranderen in de Sta tionsstraat is niet aannemelijk. Van Dijke drong daarom ook aan op verdraagzaamheid. Hij wil geen toestanden zoals in sommige buurgemeenten. De mr. J. Heusdensprijs is tijdens een feestelijke bijeenkomst - in de Vlaardingse zaal Harmonie uitgereikt aan een groep bewo ners van een flat aan de Sperwerlaan. Omdat mevrouw J. Blenk-de Bloos haar me de flat bewoners had weten te stimuleren de galerij op te sieren met bloembakken, viel haar de eer te oeurt de wisselplaquette met bijbehorende oorkonde uit handen van de presidente van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, mevrouw M. G. M. Ekels, in ontvangst te nemen. Mevrouw Ekels reikte aan nog eens tachtig prijswinnaars van de door de KMTP uitgeschreven balkon- en gevelversieringwedstrijd waardebonnen en een diploma uit Uiteraard ging een en ander gepaard met een bos bloemen. De wisselplaquette werd vorig jaar toegekend aan de heer G. J. Davidse, hoofd van de gemeentelijke Pantsoenendienst voor zijn inzet in Vlaardingen bloembakken te Plaatsen en de borders en plantsoenen een vriendelijker aanzien te geven. Maassluis Burgemeester M. K. van Dijke verricht vrijdag 5 november om 20.30 uur de ope ning van de in het stadhuis te houden expositie „Driehonderd jaar stadhuis". Zij draagt als ondertiteling „van oligarchie naar democratie". Op prenten, tekeningen en docu menten die alle afkomstig zijn uit het gemeente-archief en het gemeentemuseum, kan men zien hoe zich de bestuursvor men in de loop van de drie eeuwen hebben ontwikkeld. Op zes panelen zijn de op elkaar volgende besturen met hun grondslagen schematisch in beeld gebracht. Ook de afdelin gen culturele zaken en voorlich ting hebben een bijdrage aan deze tentoonstelling geleverd. Tijdens deze bijeenkomst zal- stadsbeiaardier Gerard de Waardt een extra uitvoering ge ven op het carillon van de Gro te Kerktoren. Met nadruk stelt het gemeentebestuur dat het helaas organisatorisch niet mo gelijk is de tentoonstelling lan ger dan twee dagen in tact te houden. Zij is geopend zaterdag en zondag van 14.00 tot 17,00 uur. Maassluis Urgentieverklarfogen voor het verkrijgen van woon ruimten worden niet meer verleend door de gemeente Maassluis. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de afgifte van deze verklaringen onmiddellijk te staken. De reden hiervoor is dat de plaat selijke woningpositie de laatste tijd aanmerkelijk is verbeterd. Met name door de woningbouw op het voormalige Verto-ter- rein, in de Taanschuurpolder, aan de Haydnlaan en aan De Vloot is het totale woningbe stand beduidend verruimd. Op een nog verder doorgaande De Westlandraad heeft zich in een motie uitge sproken voor de verdere aanleg van Rijksweg 19. In de motie, die ter kennis wordt gebracht van minister Westerterp van verkeer en wa terstaat en de Tweede Kamer wordt gezegd dat aanleg noodzakelijk is om de volgende redenen: de rijksweg is een goede ontsluiting van het Westland, de bestaande toevoerwegen naar het West- land m Rijswijk en Den Haag worden ontlast en door het leggen van aansluitende wegen kan de verkeersdrukte op Wateringen en Den Hoom aanzienlijk worden verminderd. De motie werd ingediend door CDA'ers drs. C. D. van de Merwe en werd met zestien tegen vier stemmen aangenomen. (Tegen stemden mevrouw E. Lugtenburg - Van Goor en P. Kapteijn, beiden PvdAjPPR/D'66 en J. A. de Backer cn J. B- van Garderen van Gemeente belangen Westland), Een minder vérstrekkende motie van WD'er H. J. Petit dit de la Roche, waarin werd aangedrongen op een onderzoek naar de economische betekenis van de weg, behoefde daarop niet meer in stemming te komen. Zoals bekend valt een dezer dagen over de verdere aanleg, waartegen in de Tweede Ka mer veel weerstand bestaat een beslissing te verwachten. vermeerdering van het woning bestand wijst ook de onlangs begonnen oplevering van wo ningen in de Steendijkpolder. Daarnaast veroorzaakt de door stroming naar deze woningen het vrijkomen van meer wonin gen in de oudere wijken. Als gevolg van deze ontwikkeling worden de woningzoekenden de laatste tijd in het algemeen spoedig aan een andere woning geholpen. Onder deze omstan digheden heeft het afgeven van intentieverklaringen op grond van medische of sociale indica ties weinig zin meer. Maassluis De heer D. van ThieJ en mevrouw G. W, E. van Thie- 1—Jansen, Burgemeester Zane- veldstraat 153, zijn vandaag vijftig jaar getrouwd. Onder de velen die het gouden echtpaar kwamen feliciteren bevond zich ook mevrouw C. van Dijke— van Dijk, de echtgenote van de burgemeester. Namens het ge meentebestuur bood zij de heer en mevrouw Van Thiel gelu kwensen aan, Dit ging gepaard met het overhandigen van en kele attenties. De heer Van Thiel werd op 22 maart 1902 in Leerdam gebo ren, mevrouw Van Thiel kwam op 27 februari 1&01 in Arnhem ter wereld. Oit&tQooceb 4Ttei-ï^ceUttccu*.in evzuwté moten. jersey Ut, tyuUtt- wei cfabbe/s yM Ot uJiUtitifMia&ft, dó-Sd Bwatteerd "n geklede Heren of een sportieve 99 VOOB ïmiiBARK KLECIie

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3