MVC zich bewijzen Groei sti ipen bij Holy duren voort Heup worp Rob Terwiel levert goud op Kostbare winst voor Jnventus Dick Schoon: 'honkbal is nu éénmaal wat emotioneel' Schiedamse dammers uitgeschakeld NÖAD-jeogd blijft winnen Schneider en Kreuz bij MVV'27 DONDERDAG 4 NOVEMBER 1976 'SM Volledig volleybalprogramma EMOTIONEEL EXCUUS NEERLANDS HOOP Massale deelname om Schiedamse judotitels Duel tegen De Lier afgebroken Finales veteranentoernooi 4 VT a ar dingen Deze week weer eens een volledig volleybalpro gramma in de Bijnmond. De dames van MVC uit Maassluis bijten vanavond het spits af en wel met een regelrechte topper in de derde divisie. MVC, dat met tien ponten uit vier wed strijden samen met Roswell IK dc ranglijst aanvoert, krijgt in de Maassluise Olympiabal be zoek van het Haarlemse OVRA. De gasten nemen met negen punten uit drie wedstrij den zelfs een relatief hetere plaats in dan MVC. Vanavond zal MVC dan eindelijk kunnen bewijzen dat het. inderdaad in de top van de derde divisie thuis hoort. Ook de dames van Shell spelen vanavond thuis, In de sporthal op de „Vijfsluizen" komt Schip pers uit Berkel op bezoek, Shell, dat samen met TOP en Gerard de Lange de ranglijst aanvoert, zal het toch niet een voudig krijgen tegen Schippers dat weliswaar vier punten min der heeft dan Shell, maar meer inhoud heeft dan de vijfde plaats op de ranglijst doet ver moeden. Lijstaanvoerder in de promotie klasse is nog steeds Volley'68, Ook de Vlaardingse dames spe len thuis en wel morgenavond om kwart over acht Tegen stander Jong Pendrecht neemt met half zoveel punten als de gastvrouwen (9) de zesde plaats op de ranglijst in. Ook deze wedstrijd zal Volley kunnen winnen. De vraag is alleen of Pendrecht in staat zal zijn Vol ley haar eerste set afhandig te maken. f De dames van Passage VCJ gaat^ zaterdag naar Rotterdam, Om half vier treden zij in de sport hal Kralmgen aan tegen Liba non. De Rotterdamse dames staan zonder één enkel punt onder aan de ranglijsL Voor het, vooral aanvallend zeer ster ke Passage, zal het wel een walk over worden. De heren van Passage VCJ spe len om vier uur eveneens tegen een team van Libanon en wel tegen Libanon IIL In tegenstel ling tot de dames zullen de heren het niet zo eenvoudig krijgen. Libanon deelt samen met Passage de tweede plaats in de eerste klasse B. Beide ploegen hebben negen punten en deze wedstrijd moet dus uitmaken wie na zaterdag het aan kop staande Intermezzo blijft volgen. Er zit voor de winnaar zelfs een éérste plaats in, want Intermezzo krijgt het tegen Gerard de Lange III ook niet gemakkelijk. De heren van Volley'68 spelen morgenavond voor de beker uit tegen Krimpen. Krimpen voert de ranglijst aan in de promotie klasse. De verwachting is daar om dat Volley zal worden uitge schakeld. Schiedam Na een goed begin hebben de Juventus-heren toch nog een moeilijke overwinning behaald op Luba: 57-67. Vorig jaar werd tweemaal van deze basketbalploeg verloren zodat Juventus nog wel wat goed te maken had. Vanaf de eerste minuut had de Schie dams e ploeg een voorsprong. Luba speelde brede zoneverde- diging waar Juventus een man- to-man verdediging tegenover zette. Ook nu waren het Rob Mark en Wim Cordemans die veel scoor den. Luba had daar erg veel moeite mee- Het team maakte daardoor nogal wat persoonlij ke fouten. Juventus hield ech ter het hoofd koel, zodat ook het volle rendement werd ge haald uit de strafworpen. Na tien minuten spelen had Ju ventus een 11-17 voorsprong. Binnen een halve minuut liep Juventus toen uit naar 11-23. De Leidse ploeg kon nu weer wat terugkomen ook omdat het nu een zonepress speelde. In de laatste minuut wist Juventus zelfs weer van 23-32 op 23-36 te komen door twee goede onder scheppingen. Dit was ook de ruststand. Juventus raakte geïrriteerd en Luba profiteerde daarvan. Toch verdween langzaam de voorsprong van de Schiedam mers. In de zevende minuut had Juventus nog acht punten voorsprong, maar in de elfde minuut was die verdwenen (49- 49). Trainer/coach Jan Start- wilde toen een time-out nemen om de gemoederen wat tot bedaren te brengen. Hierna ging Juventus echter toch weer op het goede spoor verder. ïn de 16de mi nuut had Juventus weer een voorsprong te pakken (53-57). Juventus speelde nu zo fel op de bal dat Luba geen enkele kans meer kreeg en de Leidse ploeg ging erg geforceerd spelen. Ju ventus had daar geen moeite meer mee en kon in drie minu ten een 53-67 voorsprong ne men. Met nog een minuut te spelen ging Luba over op een laatste offensief. Juventus had daar geen enkele moeite meer mee en zo werd de vijfde over winning in zes wedstrijden een feit Eindstand 57-67. Topscorers: Wim Cordemans 13- 16, Harry Sluimer 16-4, Rob Mark 4-5. t Dick Schoor, weer op zijn „stekkie" aan de Zwaluwenlaan Vlaardingen Nog niet zo lang geleden verscheen in deze krant het bericht dat de honkbal vereniging Holy verleden tijd is. Immers, door het aantrekken van een sponsor werd de naam veranderd in Verhoeckx Snacks Holy Vlaardin- gen. Anders gezegd: de dub heeft een sponsor kunnen aantrekken, die bereid is veel geld te steken in de club waar de naamsverandering uiteindelijk het gevolg van was. Op zich geen opzienbarend feit Tenslotte zijn veel clubs bezig om via sponsors aan te tonen dat ze wel degelijk mee kunnen komen. Toch is het „geval Ho ly" iets aparts. Want al enkele jaren bewees de club dat het allemaal ru'et zo best loopt Een groot aantal voorzitters pas seerden de laatste vijf jaar de revue en ook andere bestuur sleden traden af op momenten die traditioneel leken te zijn. Kortom, Holy had problemen die moplosbaar leken te zijn. Het nieuwe bestuur, met de weer teruggekeerde Dick Schc-"" als voorzitter, ziet «et ande s. Lr blijkt een programma te zijn samengesteld dat ervoor zorgt dat Holy op de goede weg ïs En al heeft iedere nieuwe voor zitter dergelijke plannen vouwd, dit keer schijnt het tent serieus te zijn. Pratend over de problemen die bij Holy heersten zegt Dick Schoon vergoelijkend: „Ach, dat is bij iedere honkbalclub zo". En om zijn wat zwakke argument te „versterken" door te zeggen: „Tons lotte is honk bal een emotionele sport Dus dat zet zich voort bij bestuurs- kwesties en dergelijke. Ik heb hetzelfde wat Holy heeft mee gemaakt ook geconstateerd bij andere verenigingen hoor". Toch mag achter de terugkeer van Schoon best ee.j groot vraagteken worden gezet De voormalige praeses werd name lijk drie jaar geleden geroyeerd als lid van de vereniging omdat hij als voorzitter moest aftre den na onderlinge problemen. „Ik voel me nog steeds voorzit ter", was toen zijn kernachtige uitspraak waar hij kracht ach ter zette door een aantal papie ren mee te nemen. Nu lijkt alles weer koek en ei. Schoon erover „Het waren moeilijkbeden in het persoon lijk vlak. Later zijn al die men sen naar me toegekomen en hebben bun excuus aangebo den. Doordat ik ook water bij de wijn heb gedaan is alles weer in orde gekomen. We be ginnen gewoon weer met een schone lei". Dick Schoon heeft zeker geen hoofdrol vervuld in de laatste moeilijkheden. Piet Bouts, tot door Martijn Verwaasjen voor kort „coach van het jaar", was in feite de man die het Holy-zaakje dwarsboomde. Schoon: „Wij konden Bouts contracteren als coach omdat hij weg wilde bij Eurostars. Na tuurlijk had hij daar een aantal vrienden gemaakt en in een mum van tijd kwamen zij bij ons spelen. Dat was net in de periode dat ik wegging. Bouts is in het bestuur gekomen en werd meteen voorzitter. Maar ook de mensen die hij meenam wilden wel wat te zeggen heb ben. Zo kwam het dat zij ook bestuursfuncties kregen. Ik heb nog tegen Piet Bouts gezegd dat het voorzitterschap niet te com bineren was met het coachen van het eerste team". Het gebeurde tèch met een fatale afloop. Want op het moment dat Soudijn als coach werd aangetrokken en als éen van de eerste maatregelen een aantal zwak spelende bestuursleden (Theo Bos, Piet Jansse en John Colette) uit het eerste haalde barstte de bom. En had Holy er andermaal een probleem bij. De drie spelers accepteerden het niet en vertrokken. Alt hans, dat werd later pas be kend. Want op het moment dat i Bos nog penningmeester was en Jansse als secretaris bij Ho ly zijn „best" deed, waren ze al bezig de nieuwe club „Neer- lands Hoop" op te richten. Omdat ze bij ons nog een be stuursfunctie hadden, hebben we ze dat erg kwalijk geno men", zegt Dick Schoon. „2e hadden tenminste een buitenge wone ledenvergadering kunnen beleggen. Maar ik moet ook zeggen dat ze hun werk prima hebben afgeleverd. Dat was echt grandioos". Jan Lugthart .behouden voor Holy. .Toch ontstond de vreemde si tuatie dat bestuursleden van in feite twee verenigingen ook aan spelers van Holy gingen „trekken". Zo moest Soudijn lijdzaam toezien hoe Jan Bouts vertrok en dat ook met Jan Lugthart is geprobeerd. Dat er spelers weg zijn gegaan kan ik ook niet helpen. Tenslotte heb je altijd te maken met spelers die vertrekken als ze in het eerste team niet meer aan de bak komen". Neerlands Hoop heeft dus duide lijk niet veel goeds gedaan bin nen het nieuwe „Verhoeckx! Snacks Holy". Maar de club: gaat gesponsord verder. Met: andermaal grootse plannen. Die, zoals voorzitter Dick Schoon zegt, grandioos zij. Ui teraard is het de club gegund. Tenslotte zorgen zij ook voor passieve en actieve recreatie. Alleen rijst wel de vraag: „Wan neer komen de volgende moei-; lijkheden???" Schiedam Onder grote publieke belangstelling hield Budo Sport Schiedam in de zaal van de Opstandings- kerk te Schiedam de jeugdjudokampioenschappen. Ingedeeld in acht gewichtsklassen kwamen hiervoor 173 judoka's op de wedstrijdmatten, waaronder ook enkele meisjes. Het was jeugd van Budo Sport zelf en zij die lessen volgen aan de Sportschool Peter Lagerwaard. Voor de aanwezige ouderen was het bijzonder interessant om te zien hoe de jonge Kemp haantjes zich inzetten om tot goede resultaten te komen en om in aanmerking te komen voor het beschikbare eremetaal; goud, zilver en brons. Twee kampioenen, links Rob Terwiel en rechts Andrew Muller Schiedam De twee landelijk spelende jeugdteams van de tafelten nisclub NOAD maakten opnieuw geen fout- NOAD 1 omzeilde een lastige klip door in Leiden van Scylla te winnen. Na een uitermate spannende wedstrijd wonnen de Schiedammers uiteindelijk met 4-6, nadat zij eerst nog met 4-2 hadden achter gestaan. Rob van der Waal legde met een hattrick de basis voor de winst Ron van Wijk won twee partijen en Joep van der Graaf één partij- NOAD staat nog maar één punt achter op leider Wilno, de tegenstander in het komende weekeinde. NOAD 2 won bij NMB/VDO 2 met 7-3. Hier was het Wim Schikhof die zijn drie partijen won. Dick Helder won er twee en Herbie Zorge één, terwijl Helder en Zorge ook het dubbel wonnen- Het team is nu lijstaanvoerder met vijf punten voorsprong op de concurrentie. Wordt er zaterdag gewonnen, dan is het team al kampioen en promoveert het naar de A-klasse. Vooral in de slotwedstrijd in de klasse tot 27 kilogram, tussen Edward Veldhoven en Jerry Fokas, was het een ware sensa tie te zien hoe deze jongens (8-9) de judo-technieken beheersen. Bij de zwaargewichten viel de finale op, waarin Rob Terwiel slechts enkele seconden nodig had om René Blomsteel met een knappe heupworp naar de tweede plaats te wijzen. In de klasse tot 47 kilogram triom feerde Dieneke Royers. Ze pak te het goud door John Esbach uit te schakelen. De prijzen van dit geslaagde toer nooi werden uitgereikt door de arbiters Donk en Bijl, die er met hun confraters een „vrije" dag voor over hadden om zich voor de jeugd in te zetten. Uit slagen: Klasse tot 27 kilogram: 1. Edward Veldhoven; 2. Jerry Fokas; 3. gedeeld Lem Klein en Marco Tertoolen. Tot 31 kilogram: 1. André Sparre- boom; 2. Gerry Knikman; 3. gedeeld Marcel de Lange en Piet van Dijk. Tot 36 kilogram: 1. Mark van' Hutten; 2. Laurens v.d. Wolde; 3. gedeeld Marcel v. Liere en Rob Scova Righinin, Tot 41 kilogram: 1. Roelof Bis schop; 2. Johan Snep; 3. ge deeld Willem Seip en Peter den Hertog. Tot 4?' kilogram: 1, Dieneke Royers; 2. John Esbach; 3. ge deeld Jan Koppeschaar en Wouter de Poter. Tot 54 kilogram: 1. Cor de Jong; 2. Leen Goemans; 3. gedeeld Marco Ang en Dirk Kuiper. Tot 62 kilogram: 1. Rob Terwiel; 2, René Blomsteel; 3 gedeeld Augusto Cairo en Krijn Kok. Tot 71 kilogram: 1 Andrew Mul ler; 2. Rob van Eijk; 3 gedeeld Paul Wilier en Ton BaL Eén van de vele gevechten Schiedam -- Het eerste tiental van damclub Schiedam moest in de zevende ronde van de ZHDB-competitie winnen van koploper De Lier, teneinde nog enige kans op promotie te be houden. Zoals dit sehocn ge bruikelijk, zat het ook nu weer knap tegen en kwam Schiedam al ras op een 6-2 achterstand, door nederlagen van Tiny Mous en Ger Tegelaar en remises van Ron Heusdens en Louis Vrij land. Verder wist Johan Onink zijn veelbelovende damdoorbraak niet te verzilveren, terwijl Piet Bastiaanse niet best stond. On danks alle tegenslag werd de strijd nog niet opgegeven. Wim Vrijland won tegen het eindspel een schijf, Nico Knoops en Rob van Eijk hadden reeds groot voordeel en Piet Bastiaanse -toonde zijn eindspelkennis, waarmee hij de dreigende ne derlaag nog kon afwenden. De stand van Wim. Vrijland bleek niet meer te winnen, doch Nico Knoops en Rob van Eijk won nen beiden en brachten het Schiedamse team weer langszij: 9-9. De partij van Dick van Schaik werd afgebroken, maar wordt ongetwijfeld remise, zo dat de eindstand dan 10-10 wordt. Waarmee de promotie kansen wel zo goed als zeker tot nul zijn gereduceerd. Vrij dag 5 november speelt Schie dam opnieuw thuis, nu tegen RDG-3. Het tweede tiental bewees inder daad de hoofdklasse waard te zijn door DOS (Rozenburg) met 11-9 te verslaan. Temeer daar de Schiedamse formatie slechts met negen man aanwezig was, -waaronder drie invallers, Tom Tilman had het genoegen het elfde punt in de wacht te sle pen, nadat Ron Heusdens, Bart Quist en Floor Pauw eerder op de avond ook al voor winst hadden gezorgd. Het derde team tenslotte, verraste vriend en vijand door met liefst 13-7 te winnen van Charlois IK, terwijl in het vorig seizoen geen punt werd gehaald. Volle winst van Bart Quist, Bert Utens, Dirk 2onneveld, Jan van Stigt thans en Jan Key sprak beek- delen. Vlaardxngen De finalisten voor het veteranen zaalvoetbaltoer nooi, officieus het kampioen schap van Vlaardingen, zijn be kend. Naast Zwaluwen 1 en 2 zijn dat Satelliet, Groenoord, Excelsior Maassluis en Excel sior '20, De loting heeft uitge maakt dat het toernooi wordt geopend met Zwaluwen 1 tegen 2 om 18.45 uur in de Westwijk- hal. Oud-voorzitter Dick van der Snoeck van Zwaluwen, wel ke club de organisatie heeft, reikt circa 22.30 uur de prijzen uit Maasland Dick Schneider en Willy Kreta rijn morgenavond te gast bij MW*27. De Feije- noord-vedetten verrichten de officiële opening van een grootse bazar, die MVV in het Trefpunt houdt. De Maaslandse voetbalvereniging houdt deze bazar ten bate van bet vijftigjarig jubi leum, dat volgend jaar gevierd gaat worden. De bazar is georganiseerd door de propaganda- commissie, Vrijdagavond om 7 uur gaan de deuren van het Trefpunt al open, waarna het Feijenoord-duo om 8 uur officieel de aftrap verricht. Zaterdag is de bazar, waarop zo'n twintig attracties zijn, geopend van *s middags 2 tot 5.30 uur en 's avonds van 7 tot 11 uur. Eveneens om de jubileumpot te spekken, wordt er een loterij gehouden, De loten 1 HA verkrijgbaar in de kantine en bij de leden van de propagandacommissie. Er zijn mooie prijzen te winnen, waaronder een kleuren-tv, een draag bare tv, een fiets en een autoradio. Wat het jubileum zelf betreft, beginnen de plannen al enigszins gestalte te krijgen. Geheel de vereni ging wordt bij het feest betrokken. Daarvoor staan er toernooien, feestavonden, reünies en recepties op het programma. - Wi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4