i ïlöcü ion isciiEii dernen G11 ze Wolve i in iiiedam e"i Vlaardingen Aannemers moeten woningen wijzigen 1 vorifo !wm Blokje rond^ KAMERVRAGEN 1 SCHIEDAMSE VECHTPARTIJ m sfOJDAG 5 NOVEMBER 1976 teer Vrij Entree diensten - centrum PERMANENTE SHOW 80 m-amerikanen TEGEN SANTREKKEUJKÈ kondities bij PIETERS EN IN barendrecht wy 1977 <%J* MODELLEN PETERSEN CO. ROTTERDAM B.V., Leider maakt reclame voor nieuwe vereniging 3SNRI TÜfiKÜ K8RUSM Maasland haalt verordening strak aan Met CDA praten over gemeente begroting AUTOSERVICË EëGENRAAMB.V. mm. Luchtbuks in beslag genomen Herriemaker gestraft Frontale botsing 3 -iiaJam Dienstencentrum 4 S»B van0 weer aan met Mn :e Vrij Entrees. Zo heten de {Lfegmiddagen daar, als acti- •tóten OP touw zijn gezet, het- «n om de veertien dagen het S is. Aanstaande zondag Ldt bijvoorbeeld het jeugdor- Svan Ambrosius op, terwijl Meemaakte poppen van ene Smuw Kroost zijn te zien, S» middagje Vrij Entree duurt ongeveer van half twee ut half vijf. Daarvoor houdt jB, vrouwengezelschap een toffieuurtje. Middag was het dienstencen- man, gevestigd op de hoek van do Nieuwe Damlaan en de Bur- «meester Honnerlage Crete- lm gesloten. Dat was in ver band met voorbereidingen voor M tweede lustrum van de stichting Rnnd v00r Bejaarden- wrk, dat daar morgen wordt gevierd. ADVERTENTIE ACHTERZEEDIJK 57. BARENDRECHT. 1U1FOQN 01806-5215 EN 2107 NIEUWE BINNENWEG 71-77, ROTTERDAM. TELEFOON 010 -363211 Büyük ve güplü Miiliyetpi Türkiye Türk l?<?isi ve Mühendisinin emegi ile kuruiacaktir. Ulkümüz Milletimizi mutlu, Devletimizi güplü kii- maktir YAZI§MA ADRESl Postbus 260£6 Rotterdam - HOLLANDA De oproep voor de bijeenkomst van de Vereniging van Idealistische Turkse Werknemers, die ook in de Turkse gemeenschap in het waterweggebied werd verspreid. Den Haag/Schiedam De Twecde Kamerieden Van der;Uk i en Vart der Heem-Wagemakers (PPR) willen een grondig pnde, naar de vechtpartij op 18 april in S<duedam, waarbij twee werden mishandeld. tgens de Kamerleden is de terreurorganisatie. B enaamd. verantwoordelijk v deze wijze Uit onze krant van donderdag 6 mei. Schiedam/Vlaar dingen De ultra-rechtse Turkse Nationale Arbei dersbond, met de ter reurgroep Grijze Wol ven, heeft in Schiedam tweehonderd leden. Het ledental van de volgens velen neo-fas- cistische groep wordt in Vlaardingen geschat op zo'n tweehonderd vijf tig. Deze cijfers-zijn bekend gemaakt door leider Or- han Yilman. Deze week bezocht hij Schiedam om reclame fe maken vooreen vergadèring die zondag plaats vindt in het Rotterdamse Hilton Hotel. Officieel komt daar 's middags de Ver eniging van Idealisti sche Turkse Werkne mers bijeen. Vrijwel de gehele Turkse gemeen schap in het Waterweg gebied meent echter dat die nieuwe club een dekmantel is van de be ruchte Grijze Wolven. „Eigenlijk zijn alle Turken Grijze Wolven", zo vertelde Yilman deze week tijdens zijn korte bezoek aan Schiedam, „Zij stammen immers alle maal af van het volk dat des- tjjds volgens een legende door de grijze wolf over de Bergen van Ergenekon werd geleid. Het is dus een kwestie van opvatting". De meeste Turken zijn het echter niet eens met deze op vatting van hun 32-jarige land genoot, die nu lasser is in Rot terdam. Zij willen absoluut geen. Grijze Wolf worden ge noemd, omdat dit een romanti sche benaming is voor knok ploegen van de Millyetsji Ha- reket Partisi (MHP) ofwel Turkse Nationale Arbeiders bond. Die maken jacht op al les wat niet ultra-rechts is. Leider is sinds vorig jaar april -ex-kolonel Alparsian TCirkesj. Basjbu of grote aanvoerder zoals hij ook wel wordt ge noemd is momenteel minister van binnenlandse zaken in Turkije. Daar heeft zijn partij ongeveer 80.000 sympathisan ten. Zij willen een groot rijk met allemaal „pure" Turken. Men denkt aan een groot rijk Het embleem van de "Grijze Wolven": God zal de Turken behoeden. van de Chinese muur tot aan Wenen. De MHP heeft nu slechts drie zetels in het 450 zetels tellende Turkse parlement Zij heeft echter een sleutelpositie, om dat de coalitie-regering van premier Süleyman Demeril op haar steunt Met de MHP en nog twee andere kleine rechtse partijen heeft de Adelet Parti si (AP) ofwel gereehtigheids- partij een kleine meerderheid. De macht van de MHP, die in 1969 werd opgericht, is echter vrij groot, door contacten in het leger en de geheime dienst Al jaren bestaat in Turkije straatterreur van de Grijze Wolven of Boxkkurtlar. In de Bondsrepubliek, waar onge veer één miljoen Turken wer ken, zijn zij al zeker twee jaar actief. Pistolen Nederland, waar zo'n 65.00Ü Turken wonen, heeft pas ruim een jaar echt de interesse van de Grijze Wolven. Vorig jaar oktober zou men het Turks cultureel centrum aan de Bel- lamystraat in Amsterdam twee maal binnen anderhalve week kort en klein hebben ge slagen. Het centrum is in han- .den van de progressieve Turk se unie van arbeiders in Hol land (HTIB). De voorzitter en een lid van de HTIB werden in april van dit jaar aan de Lange Haven in Schiedam gemolesteerd. Naar aanleiding van dit voor val stelden de Tweede Kamer leden Bram van der Lek (PSP) en Dilia van der Heem-Wage- makers vragen over de Grijze Wolven aan staatssecretaris van justitie Zeevalking. Iets dergelijks was ook al in het Duitse parlement gebeurd. Vier dagen na deze kamervra gen waren de Grijzen Wolven weer actief in Utrecht, bij de demonstratie tegen de wet van Boersma op gastarbeiders. Met getrokken pistolen be stormden zij de Turkse dans en zanggroep ATTF uit Ber lijn, toen deze vice-premier Türkesj voor moordenaar uit maakte. De ultra-rechtse MHP had zich in februari voor het eerst in Nederland openlijk gepresen teerd. Dat gebeurde op een vergadering in café-restaurant Engels in Rotterdam, In mei was men ook vertegenwoor digd in zaal Harmonie in Til burg, waar een lezing werd gegeven over het onderwerp „Wat is communisme en wat is fascisme?" In een stand werden daar onder meer affi ches, foto's en boeken ver kocht van leider Alparsian Türkesj. De kantoren die de MHP bui ten Turkije heeft, moeten nog dit jaar worden gesloten. Het Constitutioneel Gerechtshof in Ankara heeft dat deze zomer beslist. De activiteiten worden daarom nu overal voortgezet onder het mom van een soort vakverenigingen. Toeval „Allemaal onzin", zo meent Yilman, „zowel de beschuldi gingen van straatterreur, de- verhaten dat wij een groot rijk willen, als de verhalen over de vereniging van idealistische werknemers. Dat is allemaal communistische propaganda. Wij zijn niet verantwoordelijk voor die vechtpartijen. Als daar inderdaad een lid van ons bij betrokken is geweest hoeft de hele partij daar nog niet voor worden aangezien. Wij 2ijn geen para-militaire - groep. Wij zijn idealisten, geen fascisten. Men legt ons vaak in de mond dat wij communisten willen vermoorden, maar dat is niet waar. Wij willen ook geen groot rijk. Ook dat wordt ons in de mond gelegd. Tur kije willen wij alleen groot maken in bijvoorbeeld culture le, technische en ecnomische zin". Yilman wees tijdens zijn be zoek aan Schiedam op het huishoudelijk reglement dat zondagmiddag bij de Idealisti sche Turkse Werknemers Ver eniging op tafel komt. De doel stellingen van de vereniging worden daarin omschreven als: het bevorderen van de Turkse cultuur door middel van kranten, boeken en confe renties; het regelen of helpen regelen van zaken over cultu rele, toeristische of handelsza ken tussen Turkije en Neder land; het openen van moskees, het geven van adviezen aan Turkse werknemers voor spa ren en investeringen en ten slotte het verrichten van spor- tieve en culturele activiteiten. Op de vraag waarom juist hij, voorzitter van de MHP in Ne derland, oprichter is van deze vereniging van werknemers antwoordt Orhan Yilman: „Dat is zuiver toevaL Zondag middag zijn er verkiezingen. Iedereen die voor Turkije is kan dan voorzitter worden. Deze vereniging is geen dek mantel voor de MHP". De vereniging heeft nog geen leden uit Schiedam, waar in totaal achttienhonderd Turken wonen. Ook Vlaardingen, met 1534 (per l-l-'76) Turken, heeft nog geen interesse getoond. Na de bijeenkomst zal dat vol gens Yilman wel veranderen. Voor zondagmiddag rekent hij in ieder geval op duizend be zoekers. Maasland Het Maaslandse aannemersbedrijf Groe- newegen moet in veertien woningen nogal vrij ingrijpende wijzigingen aanbrengen. De gemeente raad stelde zich achter het daartoe strekkende voor stel van B. en W. Tegen stemmen kon trouwens niet, want de woningen voldoen niet aan de wettelijke bepalingen. Het gaat om premieverkoopwo- I ningeff in de Maasïandse Com- mandeurspolder. De ventilatie- lokalen van de huizen zijn niet in overeenstemming met de bouwvergunning, voor wat be treft de diameter. Daarnaast is het ventilatielokaal in de bad kamer vervaardigd van pvc, terwijl volgens de voorschriften onbrandbaar materiaal ge bruikt moet worden. Het aannemersbedrijf had hierte gen bezwaar aangetekend. In de eerste plaats werd gesteld dat voor een mechanische af zuiging door een wasemkap was gekozen, aangesloten op' een asbestcementbuis met een diameter van 100 mm. Volgens de bouwverordening is dit ech ter iets anders dan een centraal mechanisch afzuigsysteem- Ventilatiekanalen van pvc in de badruimte waren volgens het bedrijf voldoende, aangezien deze kanalen slechts zolder ruimtes passeren en de vuurbe- lasting nihil is. De reden dat geen pvc-buizen gebruikt mo gen worden is echter, dat Bij een eventuele brand het vuur niet de gelegenheid krijgt een verdieping hoger te komen. Daarom kon de gemeenteraad niet tornen aan de eis maatre gelen te treffen. Overigens is er inmiddels al een tweede Maaslcnds aannemers bedrijf, dat ae, ventilatiekana- len iioet gaan wijzigen. Dat is het bedrijf Van den Ham, dat opdracht heeft gekregen om in 22 woningwetwoningen de ven tilatie volgens de wettelijke nor men aan. te brengen. Deze hui zen zijn begin van dit jaar op geleverd. Beide bedrijven heb ben dezelfde architect ^ardingen De onlangs opge richte CDA-afdeling houdt dinsdag 9 november om 8 uur pi zaal Harmonie (Stadsgehoor zaal) aan de Schiedamseweg wc inspraakavond over de ge- meentebegroting 1S77. De geza menlijke fracties van FCG en. kVP zullen aanwezig zijn om dragen te beantwoorden. Tij- aens de vergadering zullen groepen worden geformeerd waarbinnen bepaalde gedeelten uit de begroting zullen worden Esproken. Waardlngen in het gemeente- chief op het Plein Ematis 5 Vlaardingen wordt maandag gehouden. Met ar chiefstukken en aanwijzingen voor archief- en genealogisch naerzoek tonen de heer Poel- stra en zijn medewerkers de werkwijze van het archief in de Praktijk. ADVERTENTIE Als u dóórdenkt EIGENNAAM l>{fh veiligheid endegelijkheid! kiezen voor klasse! VOLVO als u dóórdenkt! FOLDERS Kompleet verzorgde dokumentatie van alle typen hebben wij voor u. PROEFRIJDEN U mag heel kritisch zijn, hoor hoe de portieren sluiten, de motor fluistert en ervaar de „zit" tijdens sen aangena me proefrit in het type, dat u wenst. INRUIL Rijdt u Volvo of een ander merk..... wij zulten gunstig taxeren. DUS Neem voor Volvo kontakt Op met: DIRK DE DERDELAAN 18 VLAARDINGEN telefoon (010) - 3S.00.5S V' r- Ook deze week had de foto graaf het niet gemakkelijk om een goede foto van de hond, die het gegund was deze week in de krant te mogen staan, te maken. Dinky was n.l. nog niet zo lang voordat de fato werd genomen naar Dierentehuis De Hargahoeve aan de Sport- laan 2 te Schiedam gebracht, zodat voor hem alles nieuw en vreemd was, wat hem nogal nerveus en angstig maakte. Dinky is naar het Dierentehuis gebracht omdat zijn bazin no gal wat problemen had en om dat een hond natuurlijk om aandacht vraagt, was hij ei genlijk te veel. Dinky kan overigens goed met kinderen overweg behalve wanneer zij onvriendelijk tegen hem doen, want dan draait Dinky zijn kop om en loopt hij de andere kant uit. Een zeer verstandige hond dus. Honden hebben vaak veel te verduren van kin deren en wanneer een hond laat blijken, dat hij het op een gegeven ogenblik genoeg vindt, wordt al snel gezegd dat de hond niet bij de kinderen kan omdat hij lelijk tegen hen doet Vaak worden honden met deze klacht naar het Die rentehuis gebracht, terwijl het ectht niet altijd aan de hond hoeft te liggen. Dinky is erg waaks, maar vindt het niet leuk wanneer hij een lange tijd alleen gelaten wordt en autorijden hoeft van hem eigenlijk ook niet zo. Daartegenover staat dat Dinky erg lief en aanhankelijk is. Hopelijk komt voor hem ook snelle een nieuwe baas naar het Dierentehuis. Op het ogen blik zitten nog een bastaard Herder en een Dalmatiner te wachten op een nieuwe baas. De Duitse Staande Goja van vorige week heeft inmiddels ook weer een nieuw huisgezin gevonden. De ïYjes die zo vaak krols is, hetgeen vorige week al was vermeld, zit er ook nog. Zij heeft gezelschap gekregen van 2 mooie licht cyperse peo- zen en een gecastreerde kater van 2 jaar. Signalement: Naam: Dinky Ras: Baztaard Geslacht: Mannelijk Leeftijd: 2 jaar, 3 maanden Kleur: Bruin/Grijs Beharing: Ruw Vlaardingen De politie heeft woensdagmorgen een lucht buks in beslag genomen. Het wapen is eigendom van de twintigjarige Vlaardinger A. C. T. Deze had het wapen onver pakt in zijn auto bggen. Dit is volgens de wapenwet verboden. I i Vlaardingen De politie heeft in de nacht van woensdag op don derdag de stereo-installatie van de 21-jarige Wit. in beslag ge nomen. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt wegens het veroorzaken van geluidsover last. R. is de afgelopen tijd een keer of tien gewaarschuwd. Buren klaagden namelijk regelmatig over de herrie. Ook nu werd hij gewaarschuwd. Dit leverde ech ter onvoldoende resultaat op, waarop de politie tot inbeslag- nameis overgegaan. Vlaardingen De zeventienjari ge M. C- H. uit Rozenburg is op de Zuidbuurt frontaal in botsing gekomen met de 23-jari- ge I. van der H. De Rozenburg- se bestuurde evenals Van der H. een brommer. Beiden zijn in het Holy-riekenhuis behandeld. Zij hadden schaafwonden en kneuzingen. Na behandeling konden zij naar huis. Het ongeluk gebeurde doordat de Rozenburgse op de verkeerde weghelft reed. Zij was bezig een aantal fietsers te passeren. Zij reed in op de tegemoetko mende Van derH. Beiden kwa men door de botsing ten val.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3