VROUWEN ZO NE ER POEHA Ml ■- "-I mm Winkel diefstal zeer m trek ■SHH mmm «Sp Toonkunst „Schiedam" met Messiah" Badhuis moet voor bewoners Mijven Stuif es binnen DINSDAG 9 NOVEMBER 1976 3 Sadista Sisters: Inbraak Tien mille aan sieraden gestolen woning werd mÊÈmm 95 Verzilveren vakantie bonnen Lems opent menwe centrale Bejaardenfeest na 10 jaar raadswerk Gera Bot verlaat Schiedam Contacten voor alleenstaanden Gedeelte Van Walsumlaan Wordt groen Bewusteloos naast brommer Onwel CDA soosleden voor RW 19 Door Onno Schoonheyt Foto's Kurt Bökenkamp VI aar dingen De politie heeft het afgelopen weekeinde een aantal malen moeten optre den tegen winkeldieven en dievegges. Vooral de grote winkels waren in trek. De twintigjarige Vlaardlnger H. A. C. nam een aantal boeken mee bij V en D zonder daarvoor te be talen. C. P. M. v.d. V. (19) uit 's-Gravenzande verrijkte zich onwederrechtelijk met een pantalon bij C en A. Twee zusjes, de Vlaardingse L, T- (18) en de Maassluise C. H. T. (17), verzamelden ieder voor zo'n negentig gul den aan verschillende spul letjes. De 24-jarige Rotter dammer R. G. kon zijn han den niet thuis houden. Bij V en D nam hij twee Iakensets ter waarde van 96 gulden weg. Het waren overigens niet al leen jongeren die rich aan winkeldiefstal schuldig maakten. De 44-jarige Maas sluise J. W. v.d. H. maakte zich meeste van een panta lon bij C en A zonder daar- - voor te betalen. Een Vlaar dingse vrouw, de 23-jarige M. N. Zij deed bij hetzelfde winkelbedrijf het zelfde. Zij ontvreemdde twee panta lons. De politie maakte de processen-verbaal op. Bulva verlichtingsartikelen werd 's nachts bezocht Er is een klein geldbedrag ge stolen. De inbreker richtte echter voor duizend gulden schade aan. Een bar aan de Cornells Speelmanstraat is eveneens opengebrokea De eigenaar mist eenbedrag van twee duizend gulden en enkele sieraden ter waarde van en kele honderden guldens. De schade door het inbreken is nog niet bekend. Sociëteit Obadja mist een rode koffiebus. In de antieke bus zat 120 gulden. De breek- sehade bedraagt hier vijftig gulden. Een grote ruit van een pand aan het Veerplein sneuvelde zaterdagnacht. De 19-jarige Vlaardinger B. A. B. beken de de ruit te hebben inge trapt Zijn schoen vertoonde een snee en na aanvankelijk te hebben ontekend, ver klaarde B. onder invloed te hebben gehandeld. De poli tie was door omwonenden gewaarschuwd. Zij kon de man twee minuten na de waarschuwing aanhouden. Tegen B. is proces-verbaal opgemaakt J- Schiedam In een woning aan de Koekoekslaan is het v afgelopen weekeinde inge broken. Men kon het huis binnen dringen via de ach tertuin. Ontvreemd werden onder meer: een kleuren tv, een platenspeler met geluid boxen, en een geldkistje met gouden en zilveren munten. De waarde van de gestolen goederen loopt in de duizen den. Schiedam In deLoeffstraat een partij sieraden ter i', J^arde van tien mille gesto- len. De bijouteriën en wat Belgi sche francs verdwenen bij een inbraak in de woning van de 47-jarige F. P. Men Kwam het huis binnen via het bovenlicht van de ach terdeur. Op dezelfde wijze kwam men uie avond, een stukje verder hi de Laeffstraat, ook de woning binnen van de 41-ja- J[g cultureel werkster N.B. "I* baar huis verdwenen VHIag gulden, een paar zil veren tientjes en een came- „De Sad is ta Sisters?" vraag ik schucbter. Je hebt namelijk wei een bepaald beeld van de vier vrou wen, die zich de Sadista Sisters noemen, en sedert geruime tijd shows geven in Engeland en andere Europese landen. Shows die doorspekt zijn met sex en geweid en dat allemaal onder het mom van parodie. Je verwacht min of meer dat je op een speciale manier zal worden ontvangen als je besluit met de dames te gaan praten, omdat ze morgen- avond in de Stadsgehoorzaal in Viaardingen optre den. Het loopt allemaal anders. De Sisters verblijven in een bunga lowpark in Soest. De acht leden van de groep, de vier mannelij ke muzikanten meegerekend, slapen in twee of drie houten huisjes die met de betiteling „bungalow" «aar oyerg««sr- De nleuwe show is gebaseerd op aar- ui sprookje Assepoester, ver- van voorstellen", zegt Linda. „We verdienen echt niet zo veel". „De hele groep bestaat uit twaalf mensen en er is veel geld nodig om de hele zaak draaiend te houden", verduide lijkt Jaeky. deerd zijn. Van daar uit ver trekken ze dagelijks naar plaat sen waar 's avonds moet wor den opgetreden om er vroeg in de morgen van de volgende dag weer in terug te keren. Als ik om één uur aankom, tref ik dan ook slechts Jacky Taylor en Judith Alderson aan. Aan de ontbijttafel. Daniël Deupheine ligt nog te slapen en Sister nummer vier wordt net van het station gehaald. Nummer vier is Linda Marlow, Met haar binnenkomst lijkt het beeld dat ik me gevormd had toch juist te rijn. Een man in de trein heeft getracht haar over halen samen met hem een bezoek aan het toilet te bren gen. „En dat op je nuchtere maag. Kan je het je voorstel len?", vraagt ze aan Judith. De muzikanten druppelen ook binnen. Iedereen wil gebakken eieren. Judith gaat Daniël halen voor een foto, Daniël is sinds drie maanden een Sadista Sis ter. Zij vervangt Teresa d'A- breu die een nicht heet te zijn van koningin Elisabeth van En geland, maar die de groep ver laten heeft. Daniël riet er uit als of ze drie nachten niet geslapen heeft. Grote wallen onder haar ogen en slierten nat haar. Na enige aandringen gaan de da mes mee naar buiten om gefo tografeerd te worden. „Het valt niet mee om er provocerend uit te zien zo", merkt er één op. Ze poseren gewillig. Weer naar binnen en weer aan het ontbijt. Linda blijkt uit Rot terdam te zijn gekomen. Ze heeft bij haar echtgenoot gesla pen. „Ik ben met een Nederlan der getrouwd. Als we in Neder land zijn woon ik bij hem en soms komt hij naar Londen en wonen we daar. Hij is bassist". Het is nogal verbazingwekkend om te horen dat drie van de Sisters al moeder rijn. Linda heeft een zoon van vijftien jaar. Jacky en Judith rijn sinds kort moeder. Waar de kinderen zijn wordt niet onthuld. Ook de leef tijd van het viertal wordt met enige omwegen aan de open baarheid prijsgegeven, „Ik ben ouder dan 35 en jonger dan 37", zegt Linda. „Ga je akkoord met 36?", vraag ik. „Dat mag je niet zeggen, dat mag je niet zeggen", krijst Jacky. ,Jk ben 33", ver telt Judith met een grijns. „Ik ben 28", verbetert ze zichzelf voor de zekerheid. En jij?" vraag ik Daniël, die voortdu rend zwijgt en blijkbaar moeite heeft met wakker worden. „Zij is de baby", antwoordt de rest j in koor. „23". Jacky's leeftijd1 blijft ononthuld. Als vanzelf komt het gesprek op feminisme, de Dolle Mina-bewe- ging. Iets waarvoor de zusters weinig begrip kunnen opbren gen. Tot groot ongenoegen vaak van met name vrouwen. „We hadden hier laatst een verslag geefster, die dacht dat wij echte Dolle Mina's waren", vertelt Linda. „Ze werd echt heel kwaad toen dat niet het geval bleek te zijn", verduidelijkt Jac ky en Judith voegt er aan toe dat het er op uitdraaide dat de zusters naar de problemen van de verslaggeefster moesten luis teren. Die Dolle Mina's overtrekken de zaak zo verschrikkelijk", meent Judith. „Het ontwikkelt zich tot een soort mannenhaat. Wij ge loven meer in de bevrijding van de mens, niet alleen van de vrouw. Mannen rijn toch ook onvrij. Die moeten elke dag naar hun werk". „We zouden een keer optreden voor vrouwen op een bijeen komst van Dolle Mina's", ver haalt Jacky. „Het ging niet door omdat we een mannelijke drummer hadden. Die moesten we eerst kwijt raken, werd ons gezegd. Bovendien moesten we al onze spullen zelf naar binnen dragen. Er mochten namelijk helemaal geen mannen komen. Dat hebben we toen maar niet gedaan. Maak 't nou, zeg". Of er dan niet een andere bood schap in hun show rit Of doen ze het alleen voor het geld en de lol? De lol wordt enthousiast bevestigd, maar voor het geld... „Daar moet je je niet te veel ■n PM hËKW-MÜ m^maSSM1 telt één van de muzikanten. In de vorige zat veel sex en veel geweld. Deze nieuwe show kent een happy-end, maar toch ont breken de ingrediënten niet De vier Sadista Sisters rond een Soester boom in het bungalowpark waar ze verblijven, waarmee de Sisters beroemd Op de voorgrond Jacky Taylor, half verscholen achter de boom Daniël Deupheine en geworden rijn. tn de show vervolgens Linda Marlow en Judith Alderson uiterst rechts, hebben we, Linda en ik, een hele aparte relatie", verzekert Judith me opeens. „Wij rijn de twee slechte zusters". Al dat geweld op het toneel, al die agressie, die moet toch zijn wel het geval. Nu wordt ik er lusteloos en manisch-depressief van. Ik ben een manisch-de- pressieveling' weerslag vinden in het leven Daniël is erg stil. Desgevraagd buiten het optreden? Judith: „Ik ben na de show altijd ont zettend agressief en er wordt vaak onderling echt gevochten. Daarom loopt er altijd wel ie mand rond met een blauw oog of zo iets". Jacky: „Ik heb giste ren nog een muzikant een blauw oog geslagen. Hij was Daniël zo verschrikkelijk aan het pesten". Daniël: „Het was echt heel erg". Linda: „Ik wordt niet meer geweldadidg van de shows. Dat was voorheen altijd vertelt ze het heel erg naar haar zin te hebben als Sadista Sister. De anderen beginnen onmiddel lijk te vertellen van het optre den in Eminen. „De burgemees ter was er en die was nogal verrukt van Daniël. Hij wilde met ons op de foto. Dat kon hij gebruiken bij de verkiezingen vertelde hij". Als ik meedeel Een probleem voor het gezel schap is de gebondenheid aan' de vakantiehuisjes van het bun- t galowpark. De groep beschikt slechts over één vervoermiddel, een grote bestelwagen, waar mee naar de plaats van optre den wordt gereisd. „We zijn niet in staat om Nederland te gaan bekijken. We liggen meestal pas om vijf uur 's ochtends m bed en als we iets willen gaan doen moet dat wel gezamenlijk. Het juich begroet. „Dan kunnen we naar ons optreden op de Duitse televisie kijken", zegt Linda. Na hun toernee door Nederland volgt een reeks optredens in Duitsland. Eind december kan de groep een weekje rust ne men. Daarna „doet" men Fran krijk, Panjs De Olympia?" waag ik. „Nee, dat is iets te groot voor ons", reageert Lmda doodserieus, „We treden liever op m kleine theaters". komt er dus altijd op neer dat Wanneer ik vertrek is het beeld, we in deze hokjes blijven tot we moeten vertrekken". dat burgemeesters in Neder- c- land niet gekozen worden, wekt D®,Si!d's'a Sisters hebben het erg dat nauwelijks enige verbazing. druk' De mededeling dat ze op „Zo iets dachten we al". met hoeven op te treden wordt algemeen met ge-. dat ik me van de Sadista Sis ters gevormd had, radicaal ge wijzigd. „Verdomd aardige, pretentieloze meiden eigenlijk", mijmer ik op de terugweg. Schiedam Het is in Schiedam Er is weer veel belangstelling en zo langzamerhand een goede gewoonte geworden grote wer ken uit te voeren op muziekge bied en die te laten vergezellen door bekende solisten. Binnenkort kunnen de Sehiedam- se muziekliefhebbers wederom uit de gemakkelijke stoel klim men om te gaan luisteren naar het toonkunstkoor „Schiedam". Op 13 november aanstaande wordt in de Grote Kerk in Schiedam het oratorium de .Messiah" uitgevoerd. Dit bijna drie uur durende werk werd door George Friedrieh Handel in 1747 geschreven. Hij begon er begin van dat jaar mee en al op 13 april was er de pfemïe- re. Later bleek dat dit driedeli ge werk in drie weken, tijd was geschreven. Een verbijsterende prestatie. Het is een puur oratorium, dat wil zeggen niet met een vertel ler en verdere rolverdeling, maar met vier solisten en het koor, gezamenlijk de verlossing bezingend. Voor zover bekend is het werk de laatste decennia in Schiedam niet meer uitgevoerd, zodat het voor veel Schiedammers een eerste kennismaking kan bete kenen. Toonkunst „Schiedam", o.I.v. Aad v.d. Hoeven, heeft de beschik king over solisten als Karin Os- ter-sopraan, Caroline van He- mert-alt, Paul Schotsmans-te nor en de bas Marco Bakker. Voor de begeleiding tekent het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland en bespeelt Tijn van: Eijk het clavecimbel. wordt de kaartverkoop 9,- roor niet leden, toonkunstie- den en CJP en senior Schie dammers 6,-) verzorgd door de koorleden. Ook het VVV, kantoor Proveniershuis reser veert en telefonisch kunnen toegangsbewijzen werden be steld onder nummer 26 82 70. Het concert begint om 20.00 uur. Hoek van Holland Bouwvak kers en aanverwanten kunnen morgenavond van half zeven tot half negen vakantiebonnen verzilveren voor de kerstdagen. Leden van de FNV kunnen hiervoor terecht bij de heer C. Vermeulen, Schoolstraat 26; CNV-ers kunnen terecht bij de heer Th. J. Haaring, Mahus- traat 134. Ongeorganiseerden kunnen op beide adressen te recht. Viaardingen De bewoners- groep Renovatie Babberspol- der heeft zich niet zonder meer neergelegd bij het besluit van spandoek met een tekst die niet aan duidelijkheid te wensen overlaat „blokkeerde" de in gang. de gemeenteraad het badhuis De 26 ondertekenaars van de aan de Rotterdamse weg te slui ten en daar een andere bestem ming aan te geven, In een brief aan de gemeenteraad tekent zij bezwaar aan tegen dit besluit krachtens de Wet Administra tieve Rechtspraak Overheids Beslissingen (AROB), die sinds juli van dit jaar geldt In de raadsvergadering van okto ber is namelijk besloten om het badhuis te sluiten, de bestem ming ervan te wijzigen en een groot deel te bestemmen voor het jeugd- en jongerenwerk van de Vereniging Oecumenische Jeugd. Reeds op woensdag 25 brief zijn van mening dat het badhuis, behalve rijn oorspron kelijke bestemming ook een be stemming voor wijkgebonden aktiviteiten" dient te krijgen. Het raadsbesluit moet worden herzien, de Vereniging Oecume nische Jeugd moet een andere ruimte krijgen en het badhuis moet geschikt worden gemaakt voor de bewoners. Zo willen zij het badhuis bestemmen voor zogenaamde kleinschalige wijk- activiteiten zoals bejaarden- soos, alsmede praat- en kaart avonden. augustus hebben de bewoners uit deze wijk hun wensen nog De bezetting van het bad- eens duidelijk gemaakt Het huis Op woensdag 25 augus- badhuis werd bezet en een tyg. mm PQ CfZEl MS E In bijzijn van de vroegere direc teur van Schiedams Stedelijk Museum, Pierre Janssen, die maanden geleden de baten van rijn laatste lezing in Schiedam afstond aan dienstencentrum 4 Molens rijn vrjdagochtend en kele collages onthuld, die als onderwerp de Schiedamse mo lens hadden. Dat gebeurde na een jubileumspeech van me vrouw J. Poll, voorzitter van de tienjarige Raad van het Bejaar- denwerk. In een volle recreatie ruimte van het dienstencen trum, waar de collages komen te hangen, haalde zij herinne ringen op aan het voorbije de cennium, waarin de raad ver schillende ideeën over bejaar- denwerk ontwikkelde. Als een doelstelling stond steeds voor op, dat bejaarden zich eens die nen te realiseren, dat zij zich niet gebrekkig en hulpeloos moeten gedragen, ook al ver langt een deel van de maat schappij dat dan in hun ogen, „De enkele invalide bejaarden, die er rijn, houden het imago op van de hele groep van 65- plussers", meende de raad. t Schiedam Burgemeester drs. - Arie Lems opent donderdag 9 december het nieuwe hoofd kantoor van Hoek Loos, welke machine- en zuurstoffabriek momenteel nog voor het groot ste deel is gevestigd op de hoek van de 's-Gravelandse- en de Delflandseweg en een depen dance heeft in de Havenstraat Over een maand is de hele zaak ondergebracht in het nieuwe gebouw in de Havenstraat, ach ter de jachthaven. De burgemeester was vorige week vrijdag ook voor een offi ciële gebeurtenis bij Hoek Loos. In de kamer van president-di recteur ir. tV. J. Hoek reikte hij twee koninklijke onderscheidin gen uit. Fabriekschef A, Burg graaf van de gassenvestiging in de Havenstraat werd de huisor de van Oranje Nassau in zilver opgespeld, precies op de datum waarop hij veertig jaar geleden als smeerder bij het luchtschei- dingsbedrijf Hoek in dienst trad. Tweede jubilaris H. Steen bergen was eveneens veertig jaar in dienst en werkt in de. machinefabriek bij een specia listisch onderdeel van de ge reedschapsslijperij. Hij ontving de huisorde van Oranje Nassau in brons. De Schiedamse wijk Groenoord krijgt een nieuwe opbouwwer ker of werkster. Gera Bot die dat werk bijna drie jaar lang heeft gedaan gooit 1 januari het bijltje er bij neer. De 27-jarige sociaal-cultureel werkster ver trekt dan naar het Gelderse Hengelo (niet te verwarren met Hengelo in Overijssel). In dal plaatsje en de buurgemeentes Ruurlo, Velhelm en Vorden zal rij rich gaan bezighouden met praktijk-begeleiding in de oplei ding van gezinsverzorgers. „Een grote reden van mijn ver-' trek is het vooruitzicht dat ik door de bezuinigingen van het ministerie hier in mijn eentje: zou blijven ritten", aldus Gera,! „het lijkt me wel leuk om nou eens in een team te werken. Verder lijkt het me gewoon goed om eens van werk te ver anderen". Viaardingen Kleuterschool De Boterbloem, Ontmoetingscen trum West en de basisschool Kamerlingh Onnes houden morgenavond een Stuif es bin nen. Deze ontmoetingsavond zal voor iedereen de mogelijk heid bieden om „eens beter" kennis te maken met de beide scholen en het wijkcentrum. Deel is om beter contact tussen ouders onderling en ouders en onderwijzers te bewerkstelli gen Behalve ouders, wier kinderen op de twee scholen zitten, zijn ook andere buurt- en wijkbewoners welkom De Stuif es binnen vindt plaats in de Kamerlingh Onnesschocl aan de Kamerlingh Onnesstraat 80 te Viaardingen en begint om acht uur. Bet is de bedoeling eens in de maand een dergelijke Stuif es binnen te houden. Viaardingen In het Ontmoe tingscentrum West aan de Flo- ris de Vijfdelaan 2 vindt woens dagavond de eerste contact avond voor alleenstaanden plaats. Het is een avond voor alleenstaanden uit heel Viaar dingen. De avond duurt van acht tot half elf. De entree is 1,50 gulden. De bedoeling van de contactavond is alleenstaanden uit hun isole ment te verlossen en gelegen heid tot contactleggen en ont spanning te bieden Het is de bedoeling dat bij een succes soortgelijke avonden eens in de veertien dagen worden gehou den. Onder alleenstaanden wor den verstaan; weduwen, we- duwnaren, vrijgezellen, geschei den mensen. Viaardingen telt drieduizend alleenstaanden. Viaardingen De Burgemeester Albert van Walsumlaan wordt ten noorden van de Henri Du- nantlaan afgesloten voor alle verkeer. Dit gedeelte wordt na melijk veranderd in een groen strook. Het besluit van de Vlaardingse gemeenteraad ligt nu ter inzage op de gemeente secretarie aan het Westnieuw- land. Tedereen die dat wenst kan tot 1 december tegen dit besluit in beroep gaan bij de Kroon. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de koningin en wor den ingediend bij" de commissa ris van de Koningin van Zuid- Holland te 's-Gravenbage. Schiedam Surveillerende poli- tie trof zaterdagavond de 29-ja- nge J. de P. uit Schiedam be wusteloos aan in het zand van het sportterrein aan de Olym- piaweg. Naast hem lag zijn brommer. De man moest met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis worden overgebracht. Waarschijnlijk was het slachtoffer tijdens rijn bromfietsrit onwel geworden. Schiedam De 38-jarige T. den H. is zondagavond aan de Vlaardingerdijk onwel gewor den. Met de ambulance van de GG en GD is de man naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht Daar is de Schiedammer ter observatie opgenomen. Maassluis Uit een mini-enquëte tijdens de CDA Soos in het ontmoetingscentrum de Ko ningshof in Maassluis is naar voren gekomen dat niet minder dan 22 aanwezigen verklaarden voor de verder aanleg van- Rijksweg 19 te rijn. Slechts vier aanwezigen waren van mening dat de rijksweg maar niet ver der moet worden aangelegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3