Berisping voor Laseroms ziet MSV'71 routine vertrekken Vlaardingen en Harga verliezen Manus Brinkman onverslaanbaar VDBE herstelt zich Tuchfcomnrissie: ,?klap in liet gezicht niet bewezen" Tumlessen bij Animo Slecht korfbalweekemde Jan Timisela vangt twee regenboog forellen Vink kampioen DINSDAG 9 NOVEMBER 1976 Cycle-cross-seizoen van start UITSLAGEN Uitstekende stemming bij VDV Oversclirijvingstermijn honkbal gesloten ODO ODI The Hookers demonstreert overmacht 4 Schiedam Met de eerste wedstrijd in de 's-Graven- landse-polder, is het cycle-cross seizoen in en rondom Schiedam geopend. Bij de amateurs was het Gerrie Mak (Schiedam) die vanuit het vertrek meteen de leiding nam en deze samen met Boertjes (Schiedam) steeds verder uitbreidde op de rest van het veld. Met nog twee ronden te gaan werd ook Boertjes losgere- den en deze moest nog hard rijden in de iaatste ronde om Vonk (Rotterdam) van de tweede plaats te houden. Bij de junioren was het Cris Ber- Jeugd 10-11 jaar 5 1/2 kilometer BB L naards (Pedaalridders) die kon profiteren van pech, welke de sterke René Kuyvenhoven (Swift) met nog drie ronden te gaan trof. Nu kon Bemaards onbedreigd naar de kop opruk ken en de zege op zijn naam schrijven. In deze categorie reed Ton Steens (Harga) een zeer sterke wedstrijd en on danks dat het zijn eerste eyele- cross was die hij reed, wist hij achter Bemaards een verdien de tweede plaats te behalen, Dat dit geen vergissing was, bewees Steens in Dordrecht, waar hij na de sterke Overbeek {De Mol) weer op de tweede plaats beslag wist te leggen en als deze renner het ritme te pakken heeft, gaan er zeker overwinningen volgen. Bij de liefhebbers/veteranen was het de onverwoestbare Manus Brinkman die zijn zoveelste ze ge in een cycle-cross behaalde en met nog zóveel overmacht, dat zijn tegenstanders voorlo pig alleen nog maar voor een tweede plaats kunnen rijden. De nieuwelingen lieten ook een aantrekkelijke wedstrijd zien, waar de overmacht van de Swiftrenners opvallend was. Deze renners trainen elke week in de duinen en dit werpt dui delijk vruchten af. Ook de jeug- drenners kwamen in het veld en lieten zien deze materie van de wielersport ook goed te kun nen beoefenen, ondanks vele bezwaren van ouderen. De uitslagen: Amateurs 14 1/2 ki lometer 38,52 minuut 1. Gerrie Mak (Schiedam), 2. Jacob Boer tjes (Schiedam), 3. Cees Vonk (Rotterdam). Liefhebbers/veteranen 14 1/2 ki lometer 39,21 minuut 1. Manus Brinkman (Schiedam), 2. Cock van de Hulst (Swift), 3. Adrie Noomen (Waardrenner). Junioren 14 1/2 kilometer 38,59 minuut 1. Cris Bemaards (Pe daalridders), 2, Ton Steens (Harga), 3. Andre Razenberg (Pedaalridders). Nieuwelingen 8 kilometer 19.54 minuut 1. John Kuyvenhoven (Swift), 2. Aloys Goosen (Swift), 3. Jan Oussoren (Excelsior). Jeugd 14 jaar 3 1/2 kilometer 8,32 minuut 1. Jan van Straaten (Swift). Jeugd 12-13 jaar 3 2/2 kilometer 8,59 minuut 1. Eric Wijsman (Swift), 2. Ton van. Weer en (Swift), 3. René Neu te- fa oom (Swift). Vlaardingen In een uitermate goede stemming heeft het eer- ste dam tiental van VDV Gorin- chem verlaten. De voorlaatste competitiewedstrijd tegen de club, die naar dezelfde naam luistert en welke club evenals VDV promotiekandidaat was, eindigde namelijk in een 119 zege voor het Vlaardingse team, dat nu dc tweede plaats bezet Merkwaardig, dat deze sleutelont- moeting voor VDV zeer voor spoedig verhep. De thuisclub kwam snel onder druk te staan vanwege het aanvallende spel van de VI aar dingers. Reeds na twee uur spelen had VDV een 6—0 voorsprong opgebouwd, dankzij de overwinningen van Tom, Verburg en Tamboer. Een klap, die de thuisclub niet meer te boven is gekomen. Weliswaar verloor Van den Kerk hof f daarna, maar Van Splun- ter en Vermeulen (beiden remi se) zorgden voor 8—4, waarna Niestadt won en zodoende VDV op 104 bracht. Daarna was het Gerrit van Mastrigt, die de spanning brak en de zege tot een feit maakte met een remise: 11—5. De concentratie ging daarna wat verloren en mede daardoor moesten Heuvelman en Van Veelen beide punten achterlaten. Verschillende clubs moeten nog enkele afgebroken partijen uit spelen in de inhaalronde alvo rens de laatste ronde wordt ge speeld. VDV speelt dan in Den Haag tegen GONA en heeft dan aan een overwinning genoeg om zich te plaatsen in de Regio nale Hoofdklasse. Het tweede team van VDV wacht te in eigen home tevergeefs op Nauw Djawan uit Rotterdam. Zonder ook maar iets van zich te laten horen bleven de gasten weg. 9,27 minuut 1. John Eradus (Swift), 2. Paul Albers (Swift), 3,- René Zomerveld (Swift) Jeugd 8-9 jaar 3 1/2 kilometer 9,49 minuut X. John de Pau (Swift), 2. Adrie Eradus (Swift), 3. Fred Banga (Pedaalridders). Maassluis Het basketbaldames team van Stomerij van den Bosch Eagles blijft meedoen om de leidersplaats in de eerste klas. Na het ongelukkige verlies bij Cady werd de goede weg weer ingeslagen met een duide lijke 58—20 overwinning op Squirrels. In de beginfase werd er futloos gespeeld en werd er zelfs totaal niet gescoord. Pas na vijf minu ten viel het eerste doelpunt, gescoord door Squirrels. VDBE was inmiddels van zone op man to man overgeschakeld, en daar had Squirrels geen antwoord op. In de elfde minuut hadden de Maassluise meisjes dan ook al een 16—2 voorsprong genomen. Gestadig werd die uitgebreid, waarin alle speelsters een aan deel hadden. Technisch en con ditioneel waren de Maassluise meisjes Squirrels duidelijk de baas, wat resulteerde in een 49—8 ruststand. In de tweede helft draaide het echter een stuk minder bij VD BE. De passen waren minder zuiver en het schieten liet te wensen over. Squirrels was echter te zwak om daarvan ge bruik te kunnen maken. De voorsprong bleef daarom moeiteloos gehandhaafd en kon zelfs nog iets worden uitge breid. De tweede helft werd besloten met achttien punten voor en twaalf punten tegen, wat een 58—20 eindstand bete kende. Vlaardingen De christelijke gymnastiekvereniging Animo geeft vanaf heden zijn lessen in de turnzalen aan de VIaar- dïngseweg in Kethel en de Pe ter van Anrooylaan en Bach- pleïn in de wijk Groenoord. Men kan terecht voor alle in lichtingen bij mevrouw L- Ke gel, tel 340116 en de heer W. T. de Gids, tel 709247. Zeist Trainer Theo Laseroms haalde in de bossen van Zeist opgelucht adem. Op grond van tegengestelde getuigenverklarin gen inzake zijn klap in het ge zicht van een ordebewaarder van Wageningen - in de rust tegen FC Vlaardingen '74 - zat er voor de tuchtcommissie van de KNVB in een ruim twee uur durend proces niets anders op dan de ex-Feye- noorder alleen maar een beris ping te geven. Het ten laste gelegde, mishandeling van ordebewaarder achtte de tuchtcommissie van de KNVB niet bewezen, wel verwerkte het in zijn uitpraak dat trainer Laseroms zich onzorgvuldig had gedragen en op grond daarvan paste een berisping. Een maand terug diende Laseroms ordebe waarder Jansen een (harde) klap in rijn gezicht toe, nadat de man in de tunnel naar de kleedkamers op de Wageningse berg (positieve) aanmerkingen had ge maakt op zijn oude ploeg (Feyenoord), die in de rust een 4—0 voorsprong had tegen Haarlem. Volgens Jansen maakte Lase roms zich daarover zó kwaad, „dat hij rich omdraaide en mij - met zijn rechterhand - een harde klap in mijn gezicht gaf. Het gevolg daarvan was dat mijn bril kapot op de grond viel en ik in mijn gezicht een gloeiende wang overhield." j Jansen diende terstond een aanklacht bij de politie in en na afloop van de wedstrijd, die in een 1—1 gelijkspel eindigde, weiger de Laseroms, op grond van het feit dat Laseroms (I) met getuige Van der Werf.niet geslagen.de man l00& excuses aan te bieden. Laseroms stuurde, nadat de zaak bij de KNVB aanhanging was gemaakt, zelf op een mondeling onderzoek aan, op grond van het feit dat hij door diezelfde meneer Jansen in die tunnel was lastig gevallen, maar in geen geval de man een klap in rijn gericht had gegeven. „Wé heb ik een afwerende beweging gemaakt," aldus La seroms voor de tuchtcommissie afgelopen vrijdagavond, „maar dat gebeurde wel met mijn linkerhand. Laseroms had, even als Jansen van Wageningen, twee getuigen achter de hand om zijn mening kracht bij te zetten. Dat waren toen reserve-doelman Toon Eggers en verzorger Wim van der Werf, die in de rust naast of in de onmid dellijke omgeving van hun trainer waren op diens weg naar de kleedkamers. Tegenover de opvallend veel gelijkenis ver tonende getuigenverklaringen van Bors- boom en Van der Berg van Wageningen, supporters die zich tijdens het incident eveneens in de tunnel ophielden, stond een verklaring van Van der Werf,' dat Lase roms, toen de man de trainer bij zijn schouders pakte, een afwerende beweging maakte, niet eens zag wat er (daarna) gebeurde en rijn weg vervolgde. En Eggers: „Ik liep naast trainer Laseroms en merkte wel dat er iemand aan zijn schouders rukte. Het gebeurde overigens allemaal in één a twee seconden." Een incidentje dus. De raadsman van Lase roms, Van Hees (penningmeester van FC Vlaardingen *74), vond het allemaal maar opvallend dat zonder van instuderen te spreken - de Wageningse getuigen vrijwel vlekkeloos gelijk waren. In zijn pleidooi vond hij het verder erg vreemd dat na die tg. klap niets meer gebeurde. „Niemand zich daarna kwaad maakte, Ea zelfs het feit dat trainer Laseroms en zijn spelers niets van bet voorval verder af wisten." Laseroms: In de rust kwam de politie in onze kleedkamer met het verzoek mij na afloop van de wedstrijd op het politiebu reau in Wageningen te melden." En ver der: „Ik herinner mij nog wel dat die man aan mijn schouders rukte en zei: schaver, nu jij niet meer in Feyenoord speelt, staan ze in de rust voor." Tot slot: Het is toch vreemd dat ik bij een 1—0 voorsprong in de rust tegen Wagenln- gen die man een harde slag in zijn gezicht ga verkopen. Xk heb daar te veel ervaring voor. Als „de tank" heb ik misschien mijn naam tegen, feit is dat ik in al die zeventien jaar dat ik betaald voetbal speel in Nederland, maar tweemaal ben geschorst. De tuchtcommissie kan dat controleren." Wegens gebrek aan bewijs kwam de trainer van FC Vlaardingen 74 er met een berisping af. Schiedam Na het sluiten van de oversehrijvingster- mijn van de honkbalbond kunnen de verenigingen in het Waterweggebied de ba lans op gaan maken. Er zijn jaar geleden met veel tam tam zijn ingehaald, 2ijn allen ver dwenen, Vorig jaar al ging Piet Bouts naar MSV en dit jaar verdwenen John Colette, Jan Bouts, Piet Janse en Theo Bos. dit jaar nogal opvallende Ontevreden over de gang van za- Iran K\» "Al.f wi-hrfa« «avn CTtn- dingen gebeurd bij de honk ballers. Het meest opmerke lijke is wet dat Groenoord- werper Ab Bruinekool zich op het laatste moment liet overschrijven naar zijn ou de vereniging Holy. ken bij Holy, richtten deze spe lers, waarvan er enkele be stuursfuncties bij Holy vervul den, de vereniging Neeriands Hoop op. groen van Groenoord. Jan Stij- ger kwam van Schoten en Bob van de Akker van MSV. Ten slotte kwamen van tweedeklas ser Nado Vooruit de gebroeders Freek en Geny Rekweg. Coach Cor van der Velden: „Ik kan nu een team bouwen waar elke tweedeklasser jaloers op kan rijn," Rustig Jaloers Naast Ab Bruinekool komi ook Ook het Schiedamse Groenoord was flink in de transfermarkt Verdween Ab Bruinekool naar Holy, Wilfried Salomons ging naar het Rotterdamse SCR, ter wijl Bob Middendorp stopte met honkballen. Naast dit ver lies, boekte Groenoord ook flin ke winst Van eersteklasser Neptunus kwam werper Hans Vroom naar Kethel. Ook Ruud Stentler en Jan en Bob Switser (beiden eveneens Neptunus) verruilden, het uniform van de drietanders voor het rood en Jonne van Sotïen, oud Storks en vorig jaar spelend voor MSV71, naar Holy. Ook Jan Lugthart, die overschrijving had aangevraagd naar de nieu we Rotterdamse vereniging „Neeriands Hoop", heeft deze op het laatste moment inge trokken. Hij is daarvoor zelfs naar het bondsbureau in Am sterdam geweest Naast deze positieve geluiden voor Holy, zijn er ook negatieve. De oud Eurostars spelers, die twee Bij Schiedam geen opmerkelijke overschrijvingen. Wél verloren de Schiedammers het jonge ta lent Jaap Visser aan Neptunus en stopte Henk Roosloot met honkballen, maar verder bleef iedereen. Coach Ton Ebben krijgt wél de beschikking over drie nieuwe spelers. Van MSV keerde Lou van de Hamer bij Schiedam terug, terwijl van het Delftse Kinesis Birds zich even eens twee selectiespelers bij Schiedam aanmeldden. MSV71 uit Maassluis tenslotte moest een gevoelige veer laten. Wer per Lou van de Hamer ver- Jonne van Soelen naar Holy Lou van der Hamer terug bij Schiedam dween, evenals Jonne van Soe len. Ook Piet Bouts (Neeriands Hoop) ging weg. Met deze spe lers verliezen de Maassluizers erg veel routine, zodat het nieu we bestuur overweegt vrijwillig terugplaatsing naar de rayon klasse te vragen. Vlaardingen De resultaten van de Waterweg (korfbalclubs) wa ren het afgelopen weekeinde bijzonder slecht. Vlaardingen en Harga verloren, terwijl de lagere teams ook al uit de boot vielen. ODI degradeerde zelfs al. In een teleurstellend duel heeft Vlaardingen geen kans gezien om de opmars van het Rotter damse Ons Huis te stoppen. Dineke Boutkan opende de score (1-9), maar Ons Huis kwam sterk terug: 1-1. Marijke Strub- be gaf de vrij grote supporters- schare weer hoop. Maar daarna begon de misère. Vlaardingen miste de eerste van vier straf- worpen en geen van de opgeleg de kansen wist het daarna te benutten. Na de hervatting was het Ons Huis dat het initiatief nam en Vlaardingen kwam niet meer in zijn gewone spel. Teveel balver lies in de aanval gaf Ons Kuis steeds voldoende kans orn in te grijpen. Zelf scoorde Ons Huis wél: 6-4. Maassluis De Jong Verzekeringen/Maassluis heeft in zijn eerste optreden in de zaal direct ondervonden wat het betekent favoriet te zijn. De tegenstander Kwiek kwam ge laden binnen de lijnen en heeft het Maassluis tot de laatste mi nuut lastig gemaakt. Toch had Maassluis steeds het eerste initiatief en kon zodoen- maar met één punt terug te keren uit Wormer, waar tegen Groen Geel werd gespeeld. Het werd een 7-4 nederlaag. Groen Geel was doeltreffender voor de korf. Met goede aanvalsva- riaties bracht het de korf van Harga keer op keer in gevaar. SSC Harga nam al gauw de lei ding door een treffer van ver Na scoren en rij brachten de stand op 3-9. Toen Vriendenschaar gas terug nam, kon ODI nog dichterbij komen tot 5-9 door doelpunten van Hennie van 't Hoff en invaller Theo Kool Da aanval van ODO (wit) zal worden afgeslagen. van Jan Erkelens. Bij de rust echter was de stand 5-1 voor Groen Geel. Vlak na de thee werd het zelfs 6-1. Maar toen ging Harga ophalen. 6-2 werd het door Francien Ruseier, 6-3 door John Nederhand en 6-4 door Ton Sahli. Maar wat de laatste aanval ook probeerde, het wilde niet lukken. En zoals het meestal gaat, het doelpunt viel aan de andere kant: 7-4, Dit werd tevens de eindstand. ODI heeft het in deze veldcompe- titie weer niet kunnen redden. Nu werd met 5-9 verloren van mededegradant Vrienden schaar uit Bodegraven. Door dit resultaat is ODI reeds voor de winterstop gedegradeerd. Met nog slechts twee wedstrij den te spelen en-met yijf pun ten achterstand kan ODI dit niet meer goed maken. Vriendenschaar nam een 0-1 die hoopvolle start (2-0), kwam ODO tegen Avanti snel in moeilijkheden, voornamelijk door het middenvakspel. Avan ti was steeds een fractie eerder bij de bal, om dan de aanval weer aan het werk te zetten. Het resulteerde na een half uur in een tegentreffer, en kort voor rust in de gelijkmaker: 2-2. ODO kwam opnieuw achter, maar een doorloop bal van Het ty Zegwaard betekende 3—3. Somber begon het er voor ODO uit te zien, toen Avanti weg kon lopen naar een 3-6 voorsprong. Dat was halverwege de tweede helft, maar Piet van Staaldui nen maakte het gat toen weer iets kleiner: 4-6. Pas toen Avan ti de score op 3-7 had gebracht, begon ODO beter te draaien. Het balverlies op het midden veld bleef nu beperkt, zodat de aanval aangespeeld kon wor den. En met sukses, want uit een strafworp bracht Cees van der Vaart de achterstand terug: 5-7. was wederom van Leo van der Vaart, de in de tweede helft het kar- Na de hervatting bleef het een wei afmaken. Leo van der gelijkopgaande strijd, waarin Vaart opende de score uit een Maassluis toch duidelijk nog strafworp, maar Kwiek kwam iets te zenuwachtig speelde. Het terug tot 2-1- Martha Nustelijn werd 44 door een goed geno- zorgde voor 2-2. Voor rust men vrije bal van Hennie Nie- Door doelpunten van Martha scoorden beide teams nog een- man. Nustelijn en René de Vries maal. De Maassluise treffer Daarna kwam Maassluis los van werd de eindstand bepaald op voorsprong, maar Els van 't ODO drukte toen even door, Kwiek, via treffers van Leo van 6-8. der Vaart en Joke de Vries, Maassluis moest in de slotfase Harga nog wisselen. Maarten van Ber- gen moest met een enkelblessu- Met de weer herstelde Gerdi van re uit het veld. Dick Hubert Duyl in de gelederen, is het nam rijn plaats in. SSC Harga niet gelukt om ook Hoff bracht de stand op gelijke hoogte: 1-1. Vriendenschaar liep uit naar 1-3, voordat Elly Sprnyt vlak voor de rust de stand op 2-3 kon brengen. Na de thee een sterker Vrienden schaar dat wegliep naar 2-6. ODI stribbelde nog wel tegen door Leon 't Hart, maar de gasten gingen rustig verder met waardoor het de achterstand geheel wegwerkte. Eerst scoor de Riet van den Bogert en vier minuten voor tijd bracht Cees van der Kooy de partijen op gelijke voet: 7-7. Een gelijkspel leek de eindstand te gaan wor den, maar enkele seconden voor tijd benutte Avanti nog een strafworp. Vlaardingen De Vlaardingse sportvisser Jan Timisela ver- schalke vissende vanaf een ponton op het Oosterhoofd in Vlaardingen twee regenboogfo rellen. De zwaarste met een lengte van 47 cm. en de tweede was 30 cm. lang. Zijn vistuig, 16/100 nylon, was geaasd met vliegmaden. Ook in ons land worden regen boogforellen op grote schaal ge kweekt Als ze goed gedijen kunnen ze volwassen een lengte bereiken van 60 tot 75 cm. Ze zijn destijds ook uitgezet in het Veersemeer en het water van het Brielse Maascomplex, waar de forellen een prooi werden van z.g. sportvissers uit eigen land en België. Ze gingen in de rookkasten om daarna als een zwarte handel geld in het laad je te brengen. Deze forellen paren uitsluitend in stromend water en zullen dit altijd blijven zoeken. Als trek- vissen zijn ze gevangen in de Vlaardingse binnenhaven en de Schie, doch ook elders, waar men ze niet verwacht, kan men ze aantreffen. Vlaardingen Het bestuur van de Vlaardingse Hengelaarsbond hield in het water van de Leidse Vliet een organisatoren visconcours, samen met de wedstrijdcommissie tot besluit van een geslaagd wedstrijdsei zoen. Kampioen werd C. Vink (wedstr. commissie) met 2500 gram vis. Op de tweede en der de plaats eindigden respectieve lijk de leden van het bestuur, A. Dirks en G. Boomsma, met 1150 en 1050 gram vis. De zwaarste vis, 561 gram, kwam in het schepnet van A. van Bommel van de wedstrijdcom missie.. Hoek van Holland Het gaat er langzamerhand naar uitzien dat de rugbyclub The Hookers geen genoegen meer neemt met een score beneden de honderd pun ten. In een bijna trieste rugby- ontmoeting met het vierde team van DIOK uit Leiden, demon streerde The Hookers weer rijn competitie-overmacht in afde ling West II. Met een score van 136-D werd de Leidsë tegen- stander naar huis gestuurd. In deze wedstrijd kon geen Hoek se aanval opgezet worden of er werd wel gescoord. In de aan vang van deze ontmoeting leek het er echter even op dat dé Hoekenaren stevig tegenstand zouden krijgen. Dat duurde minder dan een kwartier, waar in de Leïdenaren een fanatieke inzet aan de dag legden. In die periode konden The Hookers maar twee keer scoren. De op zet van de Hoekse aanvallen was echter origineel waardoor de tegenstander gedeprimeerd raakte. De vechtlust van de Leï denaren was dan ook heel snel verdwenen en The Hookers konden de „scoringsmachme volop in gang zettea Het resul taat was een vernietigende 136-9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4