Het draaiboek van St. Nicolaas Tien jaar Vaartland 1 Hoe staat het met recreatie in Midden Delfland Speeltuin blijft toch bestaan Blokje ^Irond/ Posthoorn ontvangt nieuwe jazzclub •fi Sint komt op verzoek Inbrekers twintig Signalement Eenzamen blij met huisbezoek WOENSDAG 10 NOVEMBER 1976 Brommer frontaal tegen auto Jubileum concert van Harpe Davids Vrouw breekt heup Schipbreukeling in de Teerstoof Koopavond voor gehandicapten Leden Provinciale Staten vragen: Orgelconcert Onderwijsdag Verdriet Toonkunst vergadert Speelbrand 3 De Sint ook weer in Viaardingen Viaardingen - Ook dit Jaar komt Sint Nicolaas weer naar Viaardingen. Op zaterdag 20 november zal de Goedheiligman om .10,15 uur met zijn gevolg voet aan wai zetten ter boogte van de Bleekstraat aan de Oosthavenkade. Om De Sint hartelijk welkom in Viaardingen te heten zijn aanwezig: J)e Pijpers", scholieren, De Jonge Pijpers, laberté, een rijtuig van de Sint, Thalita en ruiters. De Vlaardingse Reddingsbrigade zorgt voor de veiligheid in en rond de haven. Ter begroeting is aanwezig burgemeester Wim hieboom. Viaardingen De 21-jarige Vla ar dinger A. V. is met een hersenschudding in het Holy- ziekenhuis opgenomen, nadat hij met zijn brommer frontaal tegen een auto was aangereden. De botsing vond plaats op de Van Leeuwenhoekstraat V, heeft volgens de politie te veel tegen het midden van de rij baan gereden. De bestuurder van de auto uit tegengestelde richting kon V. niet meer ont wijken. Schiedam Harpe Davids geeft vrijdag 19 november een jubi leum-concert in het Passage- theater. De Christelijke harmo- nievereniging bestaat dan 55 jaar. Aan het concert wordt mede werking verleend door het christelijk jeugdkoor Abandono Uit Rotterdam en het jeugd- en majorettenkorps van Harpe Da vids. ww; Viaardingen De 79-jarige Vlaardingse M. H. v. H. heeft een heup gebroken en is daar om in het Hoiy-ziekenhuis opge nomen. De bejaarde vrouw kwam door onopgehelderde oorzaak ten val in een trappen huis van een flat aan de Schim- melpenninckstraat Schiedam Het poppentheater van Francine Abbing en Theo Terra komt zaterdag 13 novem ber in het zoldertheater in de Teerstoof. Het programma dat zij 's mid dags om half drie voor de kin- Jferen zullen opvoeren is geti teld „De Schipbreukeling". Het gaat over de boeven Piekhaak en Gaffel die al het goud willen stelen van de goedige knning Quibus. Kaartjes voor dit spannende avontuur zijn k 2,50 per stuk verkrijgbaar bij de VW en de kassa van het theater aan de Neiwustraat 12. Maassluis De commissie «-Koopavond Koningshoek" van de Algemene Nederlandse Inva liden Bond, afdeling Maassluis heeft voor gehandicapten, min- □ervahden en bejaarden op 25 november een koopavond geor ganiseerd in het Koopcentrum Koningshoek in Maassluis-West. De avond begint om 19.15 uur. Om de kinderen goed voor te bereiden op de komt van de grote kindervriend zal de stads- beiaardier Cor Don vanaf 9.30 uur Sinterklaasliedjes uit het Oranjecarillon toveren. Na de aan komst vertrekt de stoet via de Oude Havenbrug/West Ha venplaats naar de Westhaven, kade, Daayer, Brede Steeg naar het stadhuis. Daar wordt hij rond half elf verwacht Daar zal St. Nicolaas worden toege sproken door de burgemeester. Tevens zal Vlaardingse eerste burger prijzen uitreiken aan scholieren. Onder leiding van Laberté zal De Sint door de aanwezige kinderen uitbundig worden toegezongen. Rond elf uur vertrekt de stoet dan weer via Hoogstraat, Korte Hoogstraat, Cronjéstraat, Veer- plein, Waalstraat, Kuiperstraat, Fransenstraat naar Tringel, waar de stoet wordt ontbonden. In Triangel ontvangt Sint Nico laas om half twaalf alle mede werkers waar zij een consump tie krijgen aangeboden. Ter verhoging van de feestvreug de zijn alle Vlaardingse basis scholen uitgenodigd groepsge wijs naar eigen keuze uit te beelden en deel te nemen aan de intocht Hieraan zijn aan- Schiedam De leiding en rowans van de Taizé-groep uit Kethel verzorgen voor Schiedammers een Sint Nï- colaasbezoek. Op 3, 4 en 5 december, of op een andere gewenste datum, willen zij bij gezinnen een half uur lang komen. Voor gecombineerde gezinnen en kinderfeesten trekken zij een De opbrengst van deze be- zoeken is bestemd voor aan schaf van nieuw materiaal, ondermeer tenten en potten of pannen. Geïnteresseerden kunnen na dere informaties vragen aan de groepsvoorzitter van de Taizé-groep A. van Oorschot, Hoogstraat 93b, telefoon 262103. trekkelijke prijzen verbonden. De kinderen van de deelnemen de scholen moeten zich op 20 november om 09.15 uur verza melen bij Triangel, vanwaar ze, voorafgegaan door de Jonge Pijpers, vertrekken naar de Oosthavenkade. In de bejaardentehuis Vaartland aan de Holysingel 4 te Viaar dingen heerste gisteren de ge hele dag een ware feeststem ming. Tien jaar bestond Vaart land en zo'n tweede lustrum moet natuurlijk gevierd wor den. Een van de feestelijke ver rassingen was het hijsen van de nieuwe Vaartland-vlag. Rond kwart over elf werd het doek, luid wapperend door de harde en nogal koude wind, naar het topje van de viaggemast gehe sen. Deze plechtige handeling werd verricht door de heer A. Huisman, hoofd van de techni sche dienst van het bejaarden tehuis. Overigens was de vlag een eigen fabricaat van be woonster mevrouw G. Booms- ma. 's Middags kregen alle Vaartlanders, bewoners en be stuursleden, een feestelijk diner voorgeschoteld. Vervolgens werd een rustpauze ingelast, want het avondprogramma ver meldde een optreden van Do- rien Mijksemaar, Perry Cavello en Joop Severs. Deze drie ar tiesten brachten een show ten tonele met de toepasselijke ti tel: „Zoals de ouden zongen, piepen de jongen". Den Haag Een aantal leden van Provinciale Staten van Zuid-Hol land wil worden inge licht over de stand van zaken met betrekking tot Midden-Delfland. Dat blijkt uit vragen naar aanleiding van de begroting, waarbij o,a. wordt geïnformeerd naar het begin van de aanleg van de kleine re creatieve voorzieningen in dit gebied. Wat de recreatie in Midden-Delf land betreft brengt een ander lid het college van GS in herin nering wat een actiegroep uit Delft die door de vaste com missie voor recreatie en natuur bescherming tijdens een excur sie werd ontvangen in hoofd zaak verklaarde: „Laat het landschap zoals het is, doe er niets aan; alleen verbeter of leg waar nodig rijwielpaden". .Moeten we hier geen of wei gehoor aan geven?" Tenslotte ajn er vragen over het Gewestelijk Orkest „Voor 1975 heeft het rijk 600.000 aan het orkest bijgedragen. Waarop is de verwachting gebaseerd, dat het rijk voor *77 een bedrag van 1.150.000,—zal verstrekken?", aldus de vraag van een der Statenleden. Hoek van Holland De speel- tuin vereniging Hoek van Holland blijft bestaan. Dat besluit viel tijdens een bui tengewone vergadering la De Hoekstee. Hoewel de Op komst niet direct denderend te noemen was, waren er toch genoeg enthousiaste mensen om het oude in zijn geheel aftredende be stuur te vervangen. Een nieuwe frisse ploeg gaat proberen het speeltuinwerk weer van de grond te krij gen. Via een dia-scherm werd dui delijk wat de toekomstplan nen zijn. De speeltuin blijft op de huidige plaats achter de Prins Hendrikstraat, maar ze zal geheel worden vernieuwd en uitgebreid met modernere speelmiddelen, Klimrekken, een rolschaats-, een glijbaan, een hobbe leend, een klunhuis en zelfs een peuterspeelzaal staan op het programma. Een ambitieus plan dat in to taal zo'n 22.000 gulden gaat kosten. Vijf mille kan van het rijk worden verwacht en ook de gemeente Rotterdam geeft een subsidie van de zelfde grootte. Tot veler ver rassing bleek het zuinige be leid van de laatste jaren nog een verenigingssaldo van 7.000 gulden te hebben opge leverd, zodat men met ze ventien mille alvast aan de slag kan gaan. Uiteraard heeft men niet alleen be stuursleden nodig maar ook mensen die bereid rijn op technisch gebied de handen uit de mouwen te steken. Deelraadsvoorritter Van der Houwen suggereerde in dat verband dat wellicht de dienst van sport en recreatie wat medewerking zou kun nen geven. Financieel zag hij nauwelijks nog prcble- men. JDe aanwezigheid van een aan tal deelraadsleden leverde het bestuur trouwens ook nog wat nieuwe leden op, Wat betreft de verdere in richting van de speeltuin be gaf men zich op het gebied van een aantal detailpunten die nader worden uitge werkt. Viaardingen In de Grote Kerk van Viaardingen wordt mor genmiddag om 13.15 uur weer een orgelconcert gegeven door de Vlaardingse organist Aad Zoutendijk. Op het programma staan werken van Bach, Krebs en Reger. Voorts vertolkt Zoutendijk een muziekstuk van een onbekend gebleven zeventiende eeuwse componist en een eigen imporo- visatie. Maassluis In het ontmoetings centrum Koningshof aan de Ui- verlaan te Maassluis wordt vrij dag een zogenaamde onderwijs dag gehouden. Deze onderwijs dag is bedoeld voor het perso neel van het plaatselijk kleuter- lager- en buitengewoon lager onderwijs. De musicus Pierre van Hauwe, die verbonden is aan het Krea- tiviteitscentrum Delft, zal een cursorische voordracht houden over een door hem ontwikkelde methode voor muzikale vor ming. De deelnemende scholen zijn die dag (vrijdag) gesloten. Schiedam Bij een inbraak aan de Nijverheidsstraat is voor twintig mille aan ge- luids- en zendapparatuur verdwenen. De video-recor ders, cassette-recorders, ca mera's, portofoons, antennes en kristallen werden gesto len bij Holland Telecommu nicatie BV. De daders die de buit in een vrachtwagen hebben afgevoerd hebben om binnen te komen waar schijnlijk gebruik gemaakt van een valse sleuteL Ook in de Calandstraat werd ingebroken. Om daar een autowassalon binnen te ko men schroefden onbekenden een rooster van de muur. Het gehele pand werd door zocht De directie mist na dit nachtelijk bezoek echter al leen een stempelkussen en zes vurenhouten balken elk met een lengte van drie me ter. De schade die werd aan gericht bedraagt honderd gulden. Een Suzuki-motor verdween uit de Eoylestraat Het blau we voertuig van de Schie dammer W. de W. heeft het kenteken XL-58-34. De eige naar heeft aangifte van dief stal gedaan op het hoofdbu reau van politie. Daar meld de zich ook de 24-jarige K.G.J.S. uit de S. van Hou tenlaan, De vertegenwoordi ger mist uit zijn wagen, die hij aan de Grofbaan had geparkeerd, een cassettere corder ter waarde van vijh fennegentig gulden. Zevenentwintig pakjes sigaret ten, met elk drie kwartjes wisselgeld, werden ont vreemd uit een automaat aan de Mgr. Nolensla an. Ei genaar Dullaart schat de aangerichte schade op ruim veertig gulden. Naam: Onbekend Ras: Labrador Retriever Geslacht: Mannelijk Leeftijd: Ongeveer 4 jaar Kleur: Zwart Beharing: Kort Van de grote onbekende van deze week weten wij in ie der geval dat hij van het ras van de Labrador Retriever is en dat hij blijk gegeven heeft van een goedig en lief karakter. Afgelopen zondag is hij naar Dierentehuis De Hargahoeve gebracht aan de Sportlaan 2 in Schiedam, omdat hij los door de stad wandelde en hij, en hiermee verraadt hij zijn goedig karakter, met ie dereen mee naar huis wilde lopen. Hij werd voordat on gelukken zouden kunnen ge beuren naar het Dierentehuis gebracht Hij werd gevonden met een prikkelband om, maar zonder daaraan de ver plichte hondsdolheidspen- ning zodat wij rijn baas niet aan het daarop vermelde nummer terug konden vin den. Het vermoeden is echter dat rijn baas hem in de steek heeft gelaten, daar hij een nogal kalende rug heeft waardoor je op sommige plaatsen rijn huid door de behanng heen ziet komen. Dit is ongetwijfeld met de juiste voeding en een bezoek je aan de dierenarts te ver helpen. Helaas heeft niet ie dereen dat voor zijn dier over. Het zou toch spijtig zijn als hij tengevolge van dit eu vel geen baas zou weten te vinden. De Labrador Retriever is een buitengewoon aanhankelijk en moedig dier, is uitermate leerzaam en heeft een goede speurneus. Een eigenaardig heid van dit ras is dat het pas volledig volgroeid is op tweejarige leeftijd, en dat het een zeer hoge leeftijd kan bereiken. Veel meer kan over de hond van deze week niet verteld worden, omdat niet bekend is waar hij vandaan komt. Andere honden die op een baas zitten te wachten zijn Sandy, een bastaard-poedel, teef van 1 1/2 jaar; Tosca, een bastaard-teefje; Scout, een Duitse herder en Helma, een bastaard-herder, teef. Verder wachten ook enkele katten, tot zij door iemand uit het asiel worden gehaald: een poes van een jaar en een even oude zwarte kater, een gesteriliseerde poes van drieëneenhalf, een cypers witte poes van vier, een schildpadpoes van anderhalf en een één jaar oude bas taard-siamees, een zwarte kater. Han en Sylvia Klaas se, be- heerderspaar van dierente huis De Hargahoeve in Schiedam, zitten met tiental len dieren opgescheept. Tot hun grote vreugde overigens, want zij houden van hun werk en dus ook van dieren, en of die nou van u zijn of gewoon zwervers, dat maakt niet uit Maar het gezin Klaas se rit met een pro bleem. De eigen kat, Poeky geheten, is namelijk weggelo pen. .Dat doet ons veel verdriet", zegt Han. „Wij voelen nu zelf aan, wat het betekent als je huisdier wegloopt Ik hoop. dat iemand Poeky vindt, maar waarschijnlijk valt dat met mee, met dat hele sport park hier in de buurt". Poeky is een cyperse kater van anderhalf jaar, met zwarte ringen om de poten en een beetje beblond onder bekje en buikje. De behanng is vnj lang, ook op de vnjwel zwarte staart. Behalve een wit vlooienbandje heeft Poe ky als kenmerk een vergroei de rechterachterpoot, die hij bij het zitten laat hangen. Tussen de kussentjes van zijn voeten groeien lange ha ren. Een uitgebreider be schrijving kan al niet, dus ondanks alle zwerfkatten in het Hargapark en omgeving moet het vinden lukken. Jazzclubbaas Jan Roeling. Schiedam De nieuwe jazzclub aan de Niéuwe Haven, die door Schiedamse cultuurwethouder Herman Posthoorn (PvdAza terdagavond enthousiast werd geopend, heeft de komende we ken bekende dixielandorkesten op het programma staan. Jan Roeling, initiatiefnemer van The Riverside Jazz Club die vrijdagochtend een onderhoud met Posthoorn heeft in het stadskantoor, contracteerde de Diksi Mesjien voor 20 novem ber en 18 december en The Green River Jazz Band voor 4 december. Die laatste groep won eens het Loosdrecht Festi val Zaterdag betekende voor Roeling en zijn medebestuursleden Joop Meure en Nicole tte Breen een weinig succesvolle start Slechts zeventig mensen kwa men. Bovendien was de ge meenteraad slechts vertegen woordigd door Posthoorn, zijn partijgenoot Geert van der Lin den en CDA-fractievoorzitter Rietje Taverne. Fmancienwet- h ouder Reinicr Scheeres had niet alleen zijn nostalgische New Orleans-strohoedje, maar tot ieders verbazing ook zich zelf thuisgelaten. Jan Roehng verwacht van de toe komst meer in bfaison Tivoli, Nieuwe Haven 237, waar eens in de twee weken op zaterdag avond de jazzclub een staaltje van klassieke jazz laat zien .Alle begin is moeilijk", weet hij, ondanks bekendheid en kwaliteit van de Joseph Lam Jazz Band die zaterdag optrad, waardoor hij bij de opening op meer belangstelling had gere kend. Schiedam De algemene leden vergadering van de plaatselijke afdeling van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst vindt plaats op dinsdag 16 no vember m het gebouw Christe lijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Secretaresse M. van Haselen deelt mee, dat de vergadering om acht uur begint Viaardingen De brandweer moest er aan te pas komen om een brandend khmrek te blus sen op een speelplaats bij de Ltjnbaanhalien. Het speelrek is vermoedelijk door baldadige jeugd in brand gestoken. Viaardingen De huisbezoek- groep van buurtcentrum De Haven aan het Weeshuisplein 18 te Viaardingen bestaat één jaar. „En na een moeilijk be gin", vertelt mevrouw Van den Heuvel namens de huisbezoek- groep, „mogen we terugzien op een niet onbevredigend jaar". Tot op heden bestaat de Vlaar dingse bezoekgroep slechts uit medewerksters, In de toekomst hoopt men ook enige medewer kers aan te trekken. Veel be jaarden hebben dankbaar ge bruik gemaakt van de mogelijk heid om thuis op een gezellig bezoek vergast te worden. De huisbezoekgroep van buurtcen trum De Haven is echter tot de ontdekking gekomen dat niet alleen bejaarde mensen behoef te hebben aan aanspraak. „De ze behoefte bestaat onder alle leeftijdsgroepen, dus daarom is thans iedereen bij ons van har te welkom", aldus mevrouw Van den Heuvel, „ook buiten landers kunnen gerust een be roep op ons doen". Belangstellenden kunnen een kaartje sturen r 'ar buurtcen trum De Haven of even bellen: 34 45 39 of 34 16 91.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3