Waken tegen onverantwoorde concurrentie I bedrijfsleven Woonwagenkamp baalt van besprekingen Ernstig ongeluk op rijksweg 20 \Nu beschermd „Ontploffing" in stadhuis 1 Prikken doet 1 §een i «pip Populaire begroting fleuriger Boersma bij opening sociale werplaats Wederom 79.000 Nieuwe consulent stads- vernieuwing AUTOBEDRIJF ERTAN Buslijn 56 naar begraafplaats Holy SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 11 november 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD .101ste jaargang no. 25701 -6 PAGINA'S- Broersvost 3 telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM ËN KETHEL Schiedam Op rijksweg 20 heeft zich vanmorgen tijdens het spitsuur nabij de afslag Schiedam een vrij ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarbij veel auto's betrokken zijn. Bond half tien kon de politie nog geen nadere informatie verstrekken. Wel zijn er ernstige gewonden te betreuren. Over dade lijke slachtoffers was op dat ogenblik nog niets bekend. Schiedam De populaire uitgave van de gemeentebegroting 1977 wordt rond de verjaardag van Sinterklaas huis-aan-huis ver spreid. Een week later, op maandag 13 december, zal de gemeenteraad beginnen met de behandeling van de nieuwe be groting. Hiervoor heeft men op het stadskantoor ook dinsdag 14, woensdag 15, vrijdag 17 en maandag 20 december gereser veerd. „De populaiere begroting ziet er dit jaar wat fleuriger uit. Er staan wat minder cijfertjes in", meende wethouder Reinier Schee res gistermiddag, „de ver spreiding hebben we maar op een week voor de behandeling in de raad gepland omdat de mensen het anders vergeten of dat die folder anders misschien zoekraakt tussen de oude kran ten". Voor de Schiedammers die geen genoegen nemen met dit uit treksel ligt de set van drie boekwerken nu reeds ter inzage bij de openbare bibliotheken en bij de secretarie, afdeling finan- ae-n. Voor de echte liefhebbers ligt het pak van zes kilo papier in het stadskantoor te koop voor vier tientjes, De aanbie dingsnota, het interessantste ge deelte, is ook afzonderlijk ver krijgbaar voor een tientje. „Alles is duurder geworden; al leen de begroting zelf niet", al dus de wethouder van finan ciën. Schee res is gelukkig met het feit, dat zijn belofte aan Gedeputeerde Staten kon wor den waargemaakt, namelijk het beneden het miljoen houden van het begrotingstekort „GS was bang dat de saldi-reserve langzamerhand zou opraken, als wij zoveel eraan bleven plukken om het tekort steeds te dichten. Voor jè het weet, ben je dan immers een artikel- twaalfgemeente, zeiden ze bij de provincie", aldus de wethou der gistermiddag op het stads kantoor. De saldi-reserve van Schiedam wordt voor volgend jaar ge schat op 8.700.000 gulden. Daar van zal het tekort voor het ko mend jaar moeten worden be taald, een bedrag van 816.000 gulden. Voor 1978 en de jaren daarna blijft dan 7.884.000 gul den over als extraatje achter de hand. Minister Boersma bewondert de pijpenknijter die hij zojuist heeft onthuld. Maassluis Er dient zorgvuldig gewaakt te worden tegen onverantwoorde concurrentie met het particu liere bedrijfsleven en het toelatingsbeleid bij de sociale werkplaatsen mag niet verder gaan dan de wet aangeeft Deze uitspraak vormde de kern van de openingstoespraak die minister Boersma van sociale zaken gistermiddag hield bij de opening van het Bedrijf voor Gemeentelijke Sociale Werkvoor ziening (BGSW) dat onlangs in gebruik is genomen. De bewindsman sloot zich met deze uitspreken bij het deze zomer uitgebrachte SEE-advies. Vlaardïngen Volgens de voorlopige cijfers van de bevolkingssta tistiek telt Vlaardïn gen weer 79.000 inwo ners. Dat komt omdat de bevolking in okto ber zich met 46 perso nen heeft vermeer derd waardoor het mooie ronde getal we derom werd bereikt. Het aantal geboorten be droeg in die maand 91, het aantal overle denen 55. Er vestigden zich 68 gezinnen (in totaal 350 personen) en 67 gezinnen (tn to taal 340 personen) ver heten Vlaardïngen. In totaal werden 53 hu welijken gesloten en 7 huwelijken ontbon den. De bijeenkomst vond plaats in de fraaie kantine van de sociale werkplaats die in elk opzicht kan concurreren met de mo dernste bedrijven. Juist in een tijd van neergaande conjunc tuur echter staat de sociale, werkplaats volop ter discussie. De concurrentie ervan zou groot zijn. De minister nam er de tijd voor om diep te duiken in deze problematiek. „Men moet dit advies van de SER positief waarderen", zo zei de heer Boersma. Hoewel hij zich zeker betrokken voelt bij de maatschappelijke situatie van mensen die door tal van uiteen- tisch moeten worden getoetst aan de vraag of er inderdaad sprake is van aanvullende werkzaamheden. Alleen in bij zondere gevallen mag een be roep worden gedaan op de diensten van de sociale werk plaatsen." Hij sprak er echter zijn waardering over uit voor wat er in Maassluis is gepres teerd, „Er is geijverd voor een normaal bedrijf', zo constateer de hij. „Zo'n bedrijf is dus ook een normale prijs waard. Waar om moet een werknemer dom telwerk doen als daar machines voor zijn en waarom moet hij sjouwen als er hefwerktuigen zijn?" Lopende oorzaken zonder de so- Hierna onthulde drs. Boersma on- ciale werkplaats blijvend van werkgelegenheid verstoken dreigen te blijven, onderschatte hij de situatie in het particulie re bedrijfsleven zeker niet De Verwachting lijkt volgens de be windsman dan ook gerecht vaardigd dat de sterke groei van het aantal WSW-werkne mers uit de achterliggende ja ren zich in de toekomst niet meer in die mate zal voortzet ten. Voor wat betreft het leveren van producten aan de overheden: „De bestelling zal steeds kn- der luid applaus de zogenaam de Pijpenknijter, een werkstuk van de heer C. H. Kassels, zelf werkzaam bij de BGSW. Tevo ren had wethouder mevrouw M. F. M. A. van Eck-Grootveld nog eens de achtergronden, die aan de bouw van het BGSW-ge- bouw ten grondslag liggen, ge noemd. Ook uitte zij felle kri tiek op de onderlinge concur rentie tussen de sociale werk plaatsen onderling. De minister hoopt echter deze misstand door middel van overleg uit de wereld te ruimen. Civ5 '-TSf Het overblijfset van molen De Palmboom in Schiedam Is voorlopig beschermd. Het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in Den Haag heeft het gebouw aan de Noordvest op de aanvullende ontwer- plijst van beschermde monumenten gezet. De brandersmolen dateert uit 1781. De stomp die er nog van over is wordt sinds 1901 gebruikt als pakhuis. In dat Jaar werd de molen tot en met de balie afgebroken toen de bovenbouw was verwoest door een overslaande brand bij de reeds verdwenen stoombranderij De Kraton, eigendom van distilleerderij Melchers. De gemeente Schiedam overweegt momenteel het restant van de oude molen aan te kopen. Vlaardïngen De prikklok be-i valt de gemeente-ambtenaren i uitstekend. Ook de hoofden van| de verschillende afdelingen zijn! erg te spreken over de variabe- i le werktijden. Dit ondanks de aanvankelijke angst dat het een chaos zou worden. Ook bij som- i mige ambtenaren heeft de prik- klok oorspronkelijk wat weer-i stand opgeroepen. Nu de prik-' klok een paar maanden in ge-I bruik is, zijn allen er blij mee. De registratie van de werktijd biedt de ambtenaar verschillen- j de mogelijkheden. Om te begin- j nen heeft hij de keus om tussen i half acht en negen uur aan het! werk te gaan. Daarnaast mag, hij zelf beslissen of hij zijn; lunchpauze tot een half uur be- j perkt of dat hij deze anderhalf' uur wil laten duren. Hij kan1 ook vertrekken wanneer hij wil,' namelijk tussen vier uur en[ kwart voor zes. De ambtenaar is wel verplicht tussen negen en vier uur aanwezig te zijn. Het werken met variabele werk tijden biedt verder de mogelijk heid tot het sparen van urea Het aantal opgepotte uren mag I echter de tien niet overschrij den. Wel bestaat de mogelijk- j heid om acht vrije uren tot een vrije dag of twee halve vrije dagen te maken. Dit echter tot een maximum van vijf vrije dagen per jaar. Vlaardïngen De zolder van het oude gedeelte van het Vlaardingse stadhuis is gisteren het toneel geweest van een oefening, waarbij een ontploffing en een brandje werden gesimuleerd. De oefening was bestemd om de paraatheid van het ambtenarenkorps te testen in geval van nood. Om klokslag drie uur 's middags werd het sein voor de actie op groen gezet Twee telefoontjes kondigden de gefingeerde ramp aan. Overigens leverde het tweede telefoontje enige problemen op omdat aan de andere kant van de lijp. in eerste instantie niet werd opgenomen. In ijltempo snelde de reddingsploeg richting zol der, waar de kreten „help, help, au, au" van de drie „gewonden" vandaan kwamen. Rookbommen hadden er Intussen voor gezorgd dat op de zolder een loodzwaar rookgordijn hing, dat al spoedig een aanslag deed op de kelen van de bemanning van de reddingsploeg. Vóór half vier echter was toch de derde „gewon de" veilig afgevoerd, Vooral het transporteren van de laatste gewonde bracht moeilijkheden met zich mee. Met een brancard moest het slachtoffer, dat zogenaamd een been had gebro- ken, langs de smalle brandtrap naar beneden worden gedragen. Al met al kan toch worden gesproken over een geslaagde actie. Alhoewel, de volgende keer zullen de redders het bijzonder kunnen waarde ren als er iets minder gemakkelijk met de rookbommen wordt omgesprongen. De rookont wikkeling was namelijk van dien mate, dat iedereen hoestend en kuchend de zolder af kwam. Henk Richter De reddingsploeg in actie Vlaardïngen De nieuwe Vlaardingse consulent stadsvernieuwing is Henk Richter. De 28-jange Schiedammer zal medio november bij de gemeente Vlaardmgen in dienst treden mits de medische keuring positief uitvalt. Henk Richter heeft weg- en waterbouw gestudeerd met de afstudeer richting civiele planologie. Hij heeft ervaring opgedaan met stads- vermeuwmgsprojecten m de Rotterdamse wijk Crooswijk. De nieuwe consulent stadsvernieuwing zal adviezen gaan geven aan projectgroepen en aan groepen bewoners, die zich inzetten voor de verbetering van hun wijk. voor bvtroawbsre occttlons V. Oeventerslnat 17 Schiedam Tel. 010-731144 Koopavond geopend Schiedam - De bewoners van het woonwagenkamp worden de besprekingen over een nieuw kamp moe. Mokkend en zwaar teleurgesteld heeft een delegatie van het kamp gister avond de openbare vergadering van de raadscommissie voor so ciale zaken verlaten. Ook de bespreking, in de be- drijfsgemeenschap Schiemond, leverde voor hen weinig op. Wethouder Eef Collé van socia le zaken verwees voor vrijwel alle vragen van de aanwezige bewoners naar de bespreking die hij op maandag 22 novem ber heeft met de bewonerscom missie van het kamp aan de Schiekade. Op die bijeenkomst in het Hof van Cyrene zal de bewoners-commissie daarom over diverse zaken opheldering vragen, zo kondigde men gister avond al aan. Een van die zaken is de mogelijk heid van een kamp aan de Pa rallelweg. Volgens wethouder Chris Zijdeveld van stadsont wikkeling wordt met de Neder landse Spoorwegen heel druk gepraat over de bouw van kan toren op dat terrein. Afgelopen vrijdag onthulden wij echter dat de NS van niets weet. Er zouden volgens de voorlichtingsdienst in Utrecht wel besprekingen zijn geweest, maar daar is niets uitgekomen. Vlaardïngen Buslijn 56 wordt doorgetrokken naar de Algemene Begraafplaats Holy. Het ministerie voor Verkeer en Waterstaat heeft daarvoor toestemming verleend. Ver wacht wordt dat de bus per 15 december vanaf de Bonnweg (nu nog eind- en beginpunt) door zal rijden naar de be graafplaats. Aanvankelijk zou de doortrekking reeds op l december haar beslag krijgen maar omdat de Vlaardingse gemeenteraad nog wat geld ter beschikking moet stellen wordt gerekend, dat de bus met vóór half december het nieuwe traject zal njden. Het geld is nodig voor het aanbrengen van een aantal voorzieningen zoals: het plaat sen van drie tussenhaltes, be strating, verlichting. Wanneer dat is gebeurd zal de bus het traject station Vlaardingen- West/begraafplaats Holy v.v. gaan rijden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1