s Metaal in* toenemende mate 3en zorgenkind" Yeroorzaker verkeerschaos voortvluchtig /T Ik neem de proef J Ambtenaren herwaarderen Reconstructie verkeersader Alternatief voor binnenstad komt niet uit de verf FvdA'ers willen naar Ben Haag Aeolus gaat weer draaien i Meer verkeerS' controles te verwachten Directeur van GAB Harberts: ramt zuiltje Arbeidsbureau dicht bij opening De politie als suppoost Mavo krijgt sportveld lil SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 12 november 1976- ONAFHANKELIJK DACBLAD "101ste jaargang no. 25702-8 pagina's Broersvest 3'. telefoon administratie 268091 - redaetie 262566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL ti Vlaardingen „Wij zullen vaker van dit soort och. tendspitscontroles gaan houden". Dat zegt ïnspec- j teur M. M. Keizerwaard, i chef van de verkeersdienst van de Vlaardingse ge- meentepolitie, naar aanlei- ding van de gistermorgen gehouden stedelijke con trole. Aan de actie is door 23 man deelgenomen. Er werden 92 processen-ver baal opgemaakt. De politie nam twaalf bromfietsen en één auto mee naar het bu reau voor een technische controle. Op de verschillende posten rijn totaal 674 motorvoer tuigen, 152 brommers en 29 fietsen aangehouden. Over het algemeen zijn weinig oude auto's op de weg ge zien. „Men beschikt over goed materiaal," aldus Keizerwaard. De proces sen-verbaal werden opge maakt voor de volgende zaken: overtreding door het niet in orde zijn van de rijbewijzen of kentekens (38 keer), verzekeringsbe wijzen (13), technische ge breken (15), niet dragen van veiligheidsgordels (6), overige overtredingen (15). Een auto die niet verze kerd is, is aan de kant gezet. Inspecteur Keizer waard spreekt van duide lijke resultaten. Hij vindt de actie een zinvolle zaak met name ten aanzien van de bromfietsen. Hij vertel- de verder dat met de con trole op snelheid met de rijdende camera op de rijksweg wel honderd overtredingen in een uur geconstateerd worden. „Op de Holysingel, waar wij' ook intensief contraleren, zijn dat zo'n veertig over tredingen per uur," aldus Keizerwaard. Eén van onze verslagge vers is bij de controle aan wezig geweest. Zijn oogge- tuigeverslag is te vinden op de pagina drie. Schiedam Hinkend op twee gedachten, luidt het oordeel dat sommigen gister avond velden over het alternatieve be stemmingsplan voor Schiedams binnen stad, dat Delftenaren Maarten Korpers- hoek en Peter Goudswaard tijdens hun lezing in het Stedelijk Museum toelicht ten. Hoewel ook stedebouwkundige en PvdA- raadslid Nikolaj Dielemans enkele ïdeëen dualistisch noemde (evenals WD-raad- slid Cor van Tflborg), gaf hij beide stu denten wel de suggestie mee om de plan nen aan de gemeenteraad aan te bieden, „opdat die niet in de la verdwijnen en omdat dan bovendien bepaalde ideèen politiek kunnen worden vertaald," zei hij. De Historische Vereniging Schiedam had in samenwerking met het museum de avond georganiseerd en behalve eigen leden zag men ook sterk geïnteresseerde andere verenigingen vertegenwoordigd: PSP. Kraakbnnd. bewoners vereniging Centrum, WD, PvdA, PPR, de gemeente en oud-leden van de al lang opgeheven Werkgroep Schiedam, zoals de huidige Goudsbloem-ploeg. In totaal waren ruim zeventig Schiedammers aanwezig. Wethouder voor stadsontwikkeling ïr. Chris Zijdeveld vond het niet helemaal fair om zich tegenover onze krant over het alternatief uit te spreken, omdat hij later was binnengekomen en niet de hele lezing had gevolgd. ïdeëen over woningtypes, die de Delfte naren naar voren brachten, gingen niet door de beugel bij de aanwezigen, die zich voorheen ook hebben bemoeid met het bestaande binnenstadsplan, dat in de gemeentelijke ijskast ligt Vooral opvat tingen over verleggen van parkeerruim ten en aanleggen van enkele extra brug getjes over de Lange en de Nieuwe Ha ven (om voor voetgangers en fietsers de bereikbaarheid van het centrum te ver groten) kwamen niet uit de verf en wek ten enige weerstand. Vlaardingen Ambtelijke functies en de salariëring van die functies zullen opnieuw worden vastgelegd. Het is de bedoeling dat door deze nieuwe schaal mensen van gelijke rang in verschillende afdelingen en. bij gemeentelijke bedrijven niet afwijkend van elkaar worden beloond. Aanvankelijk zal dit de gemeente wat extra geld kosten, niemand mag namelijk minder gaan verdienen, maar op een bedrag van vijftig miljoen, de personeelslasten, zal dit slechts een bedrag van enkele tonnen zija Met de nieuwe schaal worden menselijke beoordelingen zoveel ^jnogeiijk. uitgebannen. Ambtenaren "zullen "volgens vastgelegde "normen worden beoordeeld. Het gewicht van diploma's zal aanmer kelijk worden verminderd. De vakbond van ambtenaren heeft al geruime tijd op deze functiebeoordeling en -waardering aangedron gen. Wethouder van personeelszaken en enkele ambtenaren hebben voor deze operatie een speciale cursus gevolgd. Schiedam Twee leden van de Schiedamse PvdA staan op de voorlopige groslijst voor de Eerste Kamer. Voor de landelij ke verkiezingen van volgend jaar 25 mei heeft de partij Jan Simons en ir. Hans de Block kandidaat gesteld. Het duo is deze week tijdens de PvdA-Ie- denvergadering definitief geko zen. De Block, van beroep directeur van de dienst gemeentewerken van Schiedam, had zich via het "hoofdbestuur verkiesbaar ge steld. Simons is eveneens direc teur, van de Pakhoed Holding. Hij stelde zich kandidaat via de afdeling Schiedam. Aanvankelijk dachten de leden, dat Simons de Tweede Kamer wilde binnenstormen. Die ge dachte was ontstaan door een fout in clubblad Voorwaarts. Hoewel de werkloosheid zich gedurende oktober in het Waterweggebied stabiliseerde, is de sector me-, taal in toenemende mate een zorgenkind. Dit stelt! drs. H. J. Harberts, directeur van het gewestelijk i Dl clXIvï arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord, in zijn] maandelijkse overzicht over de werkloosheid. j WCCl*fllltÖ Het aantal werklozen in de De toestand in de bouw wordt1 metaal maakt op het door Herberts als zeer bevredï-1 t/%r' - '%,J. mm 1H 9 De molen Aeolus aan de Kortedïjk. ogenblik al ruim 25 pro cent uit van het totale aantal werklozen. De ge ringe.-.stijging. bij de. mannelijke werklozen, van 1584 tot 1631 ofwel drie procent, is geheel afkomstig uit de sector metaal. Per 1 november waren bij het arbeidsbu- Schiedam huisvest nog steeds het reau 2376 mensen als Blootste aantal ingeschreven gend gekenschetst. In deze sec- tor ziet hij een gunstige uit- j gangspositie voor het wintersei- j zoen. Over de afdeling kantoor is-hij minder positief.- Het aan bod bleef namelijk zowel bij mannen als vrouwen gelijk (202 en 231). Harberts stelt dat de vraag daarbij armoedig af steekt: 30 en 25. Vlaardingen Op de volgende nationale molen dag zal ook de Vlaardingse molen Aeolus aan de Kortedïjk trots rijn wieken laten draaien. De molen wordt gerestaureerd hetgeen onder andere inhoudt dat hij nieuwe wieken krijgt Na de opknapbeurt ligt het in de bedoeling de molen op bepaalde middagen open te stellen voor het pu bliek. Sinds een half jaar is de Aeolus niet meer in gebruik. Dat komt omdat de binnen- en buitenroe de waaraan de wieken zijn bevestigd zo door roest zijn aangetast dat het niet meer verantwoord was de wieken te laten draaien. In nauw overleg met monumentenzorg is de dienst van gemeentewerken bezig de uit 1688 daterende molen Aeolus op te knappen. Schiedam Drs. 3. Bocrsma, minister van sociale zaken, opent op maandag 6 december het nieuwe gebouw van het ge westelijk arbeidsbureau in Schiedam. vIn verband met deze opening is net arbeidsbureau vanaf 's och tends half twaalf gesloten voor het publiek. I werkzoekend ingeschre ven. Hiervan zijn 745 in geschrevenen vrouwen. De vraag naar arbeidskrachten is evenals in september afgeno men. Dit is een gevolg van het voldoen aan de vraag naar jeugdigen. De vraag naar man nen daalde van 665 tot 608 (vraag/aanbod-verhouding: drie staat tot acht) en de vraag naar vrouwen van 99 tot 78 (1 staat tot zeven). Het aantal inschrij vingen van schoolverlaters nam af. Daar stond echter tegenover Het aantal langdurig werklozen- dat het aantal uitschrijvingen bedroeg per 1 november 389. ook afnam. Toch nam het aan- Deze mensen, 283 mannen en tal ingeschreven schoolverla- 106 vrouwen, zijn al langer dan ters af met ruim tien procent aantal werkzoekers en -zoeksters: 784 i mannen (ofwel 334 vrouwen Vlaardingen telt 587 mannelijke werkzoekenden en 279 vrouwe lijke werklozen. Dat is respec tievelijk 36 en 37 procent van het totaal aantal werklozen. Maassluis heeft 205 werklozen binnen haar grenzen. Hiervan zijn 134 mannen (acht procent) en 71 vrouwen (tien procent). Hoek van Holland en Maasland kennen zestig en 9 werkzoeken den. Schiedam Bij het uitrukken naar een brandje in Schiedam- West heeft een brandweerauto gistermiddag een verkeerszuil- tje omvergereden. Het verniel de paaltje stond op de drie sprong van de Nieuwe Haven en de St Liduinastraat procent) en De wagen was op weg naar een (45 procent). keukenbrandje in de Thomas a Kempisstraat. Daar stond het fornuis in brand van de 33-jari- ge W. H. De vrouw had de oven aangestoken om de keuken te verwarmen. Plotseling hoorde rij een knal en stond de boel in brand. De schade beperkte zich door het optreden van het brandweer personeel dat toch nog op tijd aankwam tot het fornuis en wat roetneerslag. Maardingen Uit het jaar- verslag van het Visserij museum valt op te ma ken dat het aantal bezoe- kers vanaf veertien jaar aanzienlijk is gestegen, namelijk van 7497 naar 9084. Dit lijkt echter ten koste te gaan van het aantal bezoekers beneden die leeftijdsgrens. Daarin was namelijk een daling te zien van 7272 tot 5729. Deze verschuiving wordt volgens het jaarverslag verklaard door het streng toepassen van de regel dat kinderen beneden de veertien jaar alleen onder geleide worden toegela- ten. De eerste maanden van 1975 namelijk had de lieve jeugd beneden de veertien tijdens de week einden zich zo misdragen dat zelfs de hulp moest worden ingeroepen van de politie. Zogezegd: de politie als suppoost. tot 252 mannen en vrouwen. Naast kleine vermindering van het aantal mannelijke jeugd werklozen was een gelijke toe name van vrouwelijke jeugd werklozen te constateren. een jaar werklobs, Opmerkelijk is dat het aantal langdurig werklozen ook bij jeugdigen voorkomt. Namelijk 29 mannen onder de 25 en 26 vrouwen onder die leeftijd zoeken langer dan een jaar werk. Schiedam De veroorzaker van de verkeerschaos van gisteroch tend op rijksweg 20 is voort vluchtig. Bij het politieonder zoek kwam vast te staan, dat een automobiliste nabij het via duct vlak vdór afslag Schieda m—Centrum rechts werd inge haald door een groene perso nenwagen van onbekend merk, die plotseling naar links schoot en haar sneed. Daardoor moest de automobiliste uitwijken. Zij klapte tegen de vangrail op. Bij de kettingbot sing, die volgde, waren veertien auto's betrokken. Zeven raak ten total-loss. De dader is door gereden, de politie zoekt getui gen. Als enige gegevens heeft hoofdinspecteur P. J. van den Hengel, die gister de hulpactie leidde, dat de wagen van de schuldige groenig is. Verkeer uit de Beneluxtunnel èn weggebruikers uit de richting Vlaardingen-Holy ondervonden aanzienlijke vertraging. Uren lang is puingeruimd. Het Rot terdamse takelbedrijf Sport sleepte de wrakken weg, de brandweer verleende assisten tie door olie op het wegdek weg te spuiten. Tot op de andere rijbaan lagen koplampen en scherven. Bij het politieonder zoek kwam ook naar voren, dat; veel wagens te dicht op elkaar hadden gereden, ondanks het regenachtige weer, terwijl niet ieder van de veiligheidsgordels gebruik had gemaakt. Ambulances van de geneeskundi ge dienst brachten vier gewon den naar het Nolet-Ziekenhuis. De Vlaardingse vertegenwoor diger K. O. (29) werd behandeld voor snij- en schaafwonden en mocht daarna naar huis, de drie anderen werden met een hersenschudding opgenomen.; Zij zijn de 52-jarige mevrouw J. T. 0. S. uit Monster en NS- beambte H. J. (53) uit Hoek van Holland met zijn 45-jarige echt- genote. De twee dames hadden ook buikklachten. Andere automobilisten werden licht gewond, maar bleven bij Door het ongeluk op de rijksweg zat hei verkeer een half uur lang helemaal vast. tenPtSl^au7o™SdalX«e" Lange tijd daarna kon men nog maar van één rijbaan gebruik maken. sleept. Schiedam De belangrijke ver keersader Rotterdamsedijk, die loopt van Rotterdam naar Schiedams centrum bij de Koe markt, wordt geruime tijd voor verkeer afgesloten in verband met reconstructie van het kruis punt met de Nieuw Mathenesse- straat Het gehele werk duurt tot de kerstdagen, maar nog langer als het weer tegen zit Verkeer uit Vlaardingen zal at tent worden gemaald op de route Burgemeester Van Haa- renlaanfHorvathweg, verkeer uit Rotterdam wordt omgeleid, via de Franselaan: bij het Mar co niplein worden borden ge plaatst Voor weggebruikers binnen Schiedam wordt ron"d: het stadscentrum met verkeers- aanwijzingen gewerkt Zoveel mogelijk wordt op de dijk aan één rijbaan tegelijk gewerkt. Op het kruispunt komen verkeer slichten te staan om zowel mo to rverkeer als langzaam ver keer te beveiligen. Volgende week start gemeentewerken Schiedam met het werk aan de zuidelijke rijbaan. Dat duurt drie weken. De parkeervakken bij het kruispunt komen dan te vervallen, vanwege verbreding van de rijbaan (voorsorteervak- ken worden aangebracht), maar de omwonenden krijgen enkele „langparkeren" voor „langspar- keren" ervoor terug. Rond het hele kruispunt komen zebra's. Maassluis De Van Eg- mond Mavo aan de Dr. Jan Schoutenlaan te Maassluis krijgt een sportveld. Aan de direc teur van gemeentewer ken is machtiging ver leend om de aanleg van het sportveld voor 166.000 te gunnen aan het aannemersbedrijf H. Kroes B.V. te Maasland. ff Dit nïe: Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met; RotterdamsCh Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl,: Deze bon in open envelop, zonder postzegeisturen .naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. i fc;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1