Schiedam niet gretig genoeg RKDE< SVDFW geluk dan PFC .eer Fortuna schotvaardiger dan De Hollandiaan door invaller naar winst VDL een half nnr goed RKWIK BEDWONGEN Zwijndrecht incasseert tegenslag bekwaam :i MAANDAG 15 NOVEMBER 1976 wSBËÈBËÊBM;3ËÜIHÉ ÉM: OFFENSIEF KOMT TE LAAT Vier treffers geven verhouding weer MENTALITEIT iüi TE LAAT DHS: eigen schuld Schiedam Alsof DHS schuldgevoelens had je- gens Zwijndrecht. Nadat doelman Rinus Fluit naar het ziekenhuis was gebracht en Gerard Snij ders in het Zwijnd- rechtse doel was geko- men, weigerde DHS ook - maar één schot op hem af te vuren. Hetgeen de - Schiedammers heel laat in de wedstrijd noodlot- k' tig zou worden. Het ook al niet imponerende Zwijndrecht kreeg toen een unieke kans om te scoren, en daarbij faalde Jan van Namen niet De "1—2 overwinning was voor Zwijndrecht de pleistér op de wonde voor het verlies van Ri nus Fluit. Op het goed bespeelbare veld in sportpark Kethel, wees DHS haar gasten al na negen minu ten de weg. Een onschuldig uit ziende voorzet liet doelman Jos Sparla tot verbijstering van „heel DHS uit zijn handen glippen. Floreïn Smit had toen geen moeite meer om zijn ploeg aan een voorsprong te helpen 0—1. Dat was de eerste domper, maar er zouden er meer volgen voor de Schiedammers. Ten- eerste het gebrek aan' een af- werker, dat zich al snel mani festeerde. Trainer Van Huuk- sloot „Tot aan het zestienme tergebied ging het goed, maar dan moet er wel geschoten wor den Hetgeen maar zelden gebeurde. De veldmeerderheid van DHS ten spijt, steeds weer kon de Zwljndrecht-defensie ingrij pen, al scheerde een bal van Piet Lodders maar net over de eigen doellat Bij een kopbal' van DHS-voorstopper Jan Kerssemeijer stond doelman Fluit op de goede plaats, ter wijl een daverend schot van Karei Doesburg via Henk de Jong tot corner werd omgebo- gen. Toch kwam DHS zowaar aan de gelijkmaker, gezien de verhou ding meer dan verdiend. Inide zevenendertigste minuut vond Joop van Geluk- met een laag ge- Schiedam Het is Schiedam thuis tegen Fluks niet gelukt middels een overwinning aanslui ting te krijgen met de top. Integendeel, Fluks, dat toch wel erg de bete adem van de hekke- sluiters in de nek voelt, heeft er alles aan gedaan om tot volle winst te komen. Dat is gelukt, want de Dordlenaren wonnen het duel met 1—Q. Het was een alleszins verdiende overwinnipg omdat de gasten bereid waren hard voor de winst te vechten. Dit in tegenstelling tot Schie dam, waarin Henny van Hagen zijn plaats had moeten afstaan aan Bram Scholte die daarmee zijn come-back maakte in het eerste team. Schiedam werkte er niet voor. Het trachtte maar te tikken en dat was een kolfje naar de hand van de bezoekers, die echt de mouwen opstroopten. Schiedam heeft dan ook, zeker 4n de eerste helft, weinig of geen scoringskansen gehad. Fluks speelde veel vinniger. Er werd op elke bal gelopen en de verdediging begon in feite al in de aanval. Het was voor Schiedam maar goed dat doelman Kees Schuurhuizen bijzonder goed in vorm was. Hij kwam tot goede reddingen bij de talrijke aanvallen'van Fluks, waarvan de voor hoede zich tal van kansen schiep, maar waar toch een afwerker ontbrak. ,Zo kon het gebeu ren dat de rust aanbrak met <*en dübbelblanke stand. Wie gedacht zou hebben dat Schiedam in de tweede helft wel uit een ander vaatje zou gaan tappen, had het mis. Het bleef bij hetzelfde spelpatroon als in de eerste helft. Hierdoor kon Fluks weer het initiatief nemen en net als in de eerste helft steeds weer op de helft van Schiedam opere ren. Eindelijk een kwartier voor tijd kwam dan toch het dikverdiende doelpunt. Het was uit een voorzet van Markensteijn, dat Hans van der Stelt, doelman Kees Schuurhuizen klopte 0—1 Vandaf dat moment begreep Schiedam dat het uit een ander vaatje moest gaan tappen. Fluks kroop in de verdediging en Schiedam nam de aanval over. Met man en macht verdedigden de bezoekers hun zo moeilijk verkregen ver diende voorsprong. "Dat lukte, want wel ont stonden er talrijke, bijzonder hachelijke situa ties voor het doel van Fluks, maar Schiedam zag geen kans om nog tot de gelijkmaker te komen. Jack kernen (IJ in fel duel gewikkeld met Jan van Namen, de rest kijkt 'toe. nomen vrije trap Hans Schop, en die mikte beheerst in de rechterhoek 1—1. Het grote peehmoment voor Zwijndrecht in deze harde maar faire wedstrijd viel In de tweeënveertigste minuut Doel man Fluit en Gerrit Droog wa ren in de slag om de bal. Droog raakte.de Zwijndrechtse doel man ongelukkig, waarop deze per brancard moest worden weggedragen. Trainer Joop van Knijff „Dat werkte nadelig op de ploeg, maar gelukkig werd het goed opgevangen Invaller-doelman Gerard Snij ders (36) leek het moeilijk te gaan krijgen, maar dat viel mee. Zonder Piet Boozen (ver moedelijk een meniscus) bleek DHS geen schutter in huis te hebben. „En dan is een veld meerderheid alleen niet vol doende", aldus een na afloop hevig teleurgestelde Aad van Huuksloot. Teleurgesteld vooral, omdat zelfs een gelijkspel niet eens meer werd gehaald. Maar er was meer tegenslag voor DHS, dat in de af en toe grimmige strijd op rij een waarschuwing zag uitgereikt aan Henny Sla en Hans Schop. In die periode werd ook Piet Lodders met een dergelijke waarschuwing door de strengleidende scheidsrech ter Govers onthaald. In het laatste kwartier stuurde Van Huuksloot nog twee verse krachten het veld in. Wint Boo zen voor Droog en Gerrït Schrey voor- Van Gulik. Het baatte DHS nauwelijks. Het enige gevaarlijke moment ont-' stond na een knappe solo van Nol Roozen, die maar net naast eindigde. 'Zwijndrecht-trainer Van Knijff „Tot tien" minuten voor tijd .Vlaardingen Al walste For- ,,tuna in de thuisontmoeting ■V. over RKDEO (4—0 winst) heen, het parcours werd ze ker niet foutloos genomen. De mannen van trainer Arie Verburgh gingen na de thee bij een 3-—0 voordeel stand niet door. Plotseling beklemde angst de ploeg en de roodgelen raaiden vair slag af. Mede ook door een opverend RKDEO, dat toen pas ging voetballen. Schut ters waren er bij de gasten' niet te vinden. Fortuna had tegen de matige tegenpartij als uitsmijter kunnen fun- geren, maar het bedenken van kansen en betere, afron- ding.zou een forsere uitslag ten gevolge hebben gehad, Arie .Verburgh na afloop daar over „Voor mij een raadsel dat de ploeg bij een 3—0 stand begint te haperen. Beslist geen opdracht om rustiger te gaan spelen, integendeel ze moesten door gaan met scoren. Er wa ren spelers die zich met freew heelen (zoals goede laatste man Gerrit Zevenbergen) gingen be zighouden en daardoor veel balverlies leden." Hierdoor bleef de score steken. Natuurlijk is 4—0 genoeg en zijn beide pun- ten binnen. Maar voor mij had- den ze door kunnen gaan Trainer Jan van der Oever van ..'RKDEO was wederom teleurge- steld over de houding van zijn discipelen. Hij daarover „Waarom.begint het elftal zich pas goed in te spannen wan neer het op 3—0 staat Het ligt aan de instelling, de mentaliteit. Ik probeer het antwoord te vin den zolang de competitie duurt. Tijdens de bespreking weten ze het alle elf, in het veld komt het er. niet uit. Ze. beginnen na de rust pas te' voetballen. Blijft bestaan dat wij in de afronding pvak zijn en geen vuist hëbbén kunnen maken Al was de overwinning royaalj Fortuna toonde te weinig allu re. De taakverdeling komt niet altijd goed tot zijn recht op het middenveld, zodat dat deel niet altijd voldoende wordt besla- gen. Een regisseur ontbreekt om deze gebreken recht te zet ten. Wanneer de onrust komt dan is het maatgevoel afwezig en wordt er onzorgvuldig .en bleef DHS drukken, maar pro blemen hebben we niet gehad Problemen waren er vier minu-i ten 'voor tijd wel voor DHS, omdat doelman Sparla zich ver keek op een corner van Smit. De Schiedamse doelman miste de bal en Jan van Namen stond klaar om dit geschenk in te koppen 1—2. Een laatste po- ging van Jack Lemen om de bal nog te achterhalen mocht niet meer baten. „Waarmee we de wedstrijd onno dig uit handen hebben gege ven aldus Vari Huuksloot Collega' Van Knijff was met de winst echter niet minder - blij, „Daar was niet meer op gere kend bekende hij. „We kun nen nog onvoldoende tegen hardheid op, want anders had- den we met de rust al met 3—1 voor gestaan Dat pas in de laatste minuut doelman Snijders werkelijk in aktie moest komen, was teke nend voor dit DHS. Een af standsschot van Henny Sla be zorgde Snijders veel moeite, maar hij hield de bal voor de lijn. Vlaardingen De prestatie van De Hollandiaan is in opgaande lijn. Met de winst in het uitduel (1—0) tegen Flakkee verlieten de rood- witten de laatste plaats op de competitieladder. Na de thee scoorde wissel Wim Rietdijk het enige doel punt. Goalie Bert Groen maakte na zijn blessure zijn rentree ten kóste van Koos Roos. De behaalde vijf punten uit de laatste drie duels geven de ople ving bij De Hollandiaan gestal- te. De thuisclub moest noodge dwongen twee wijzigingen doorvoeren. Rob Maat (auto-on geluk) en Joop Jansen waren absent Henk Mostert en Ben de Waard waren de vervangers. Renirie moest daardoor ook verschuivingen toepassen. De plaatsing van René de Vette gaf een betere middenveldbe zetting- In de eerste editie wo gen beide ploegen tegen elkaar op, Er werden weinig kansen weggegeven. Voor De Holland iaan kwam spits Henk Booms- ma in een goede positie. Het spel speelde zich in dat deel hoofdzakelijk rond het midden veld af. De ruststand was 0—0. Na de hervatting namen de gas ten een meer verdedigende stel ling en kon de thuisclub regel matig naar het gebied van De Hollandiaan opstömen. De „counters van de bezoekers waren .gevaarlijk. De wissel Wim Rietdijk voor Sjaak Maat had succes bij de gasten. Zijn tweede bal was raak 0—1. De Hollandiaan klaarde het karwei met een 1—0 winst'én kreeg in dat tweede hoofdstuk zelfs nog mogelijkheden. Vlaardingen RK"WIK liet zich bijna verrassen door nummer laatst op de competitieladder DJS. Met een zwaar verdedigend concept werden de Rotterdammers de wei van RKWIK ingestuurd om te trachten enige winst te behalen. Het lukte de "bezoekers door een 0—0 uitslag in de wacht te slepen, nadat de blauw witten onvoldoende antwoord hadden gegeven op de strijdwijze van de gasten. Invaller-doelman John van Loe- nen (Cock Wammers raakte in het eerste deel geblesseerd) .van RKWIK redde in de laatste fase uitstekend met het been en be hoedde zijn ploeg voor een ne derlaag. In dat licht was trainer Ger Rob- -bemond van de thuisclub blij met het gelijke spel. „Zo n' wed strijd kun je verwachten t zei hij. RKWIK kreeg geen ruimte tegen JDS. Veel overtredingen waren het gevolg, maar Din de Rond en Leo Jansen kregen voor de blauwwitten in de eer ste helft goede mogelijkheden die geen succes meekregen. DJS was in zijn tegenaanvallen niet gevaarlijk. Door een onge controleerde actie raakte kee per Cock Wammers van RKWIK geblesseerd. John van Loenen was zijn vervanger. Het misverstand in 'de defensie werd de thuisclub bijna nood lottig toen de DJS-spits attent reageerde.. Aad Biesheuvel (I) die het derde doelpunt voor zijn rekening nam waren. Aad Biesheuvel kwam In ideale positie, Marie Visser haalde de paal en na een half uur was Marie Visser weer niet succesvol. Bij RKDEO was het Geerd van der Zande die zijn inzet net rommelig gewerkt In het eerste hoofdstuk kon de defensie van de thuisclub de aanvalszetten van de bezoekers vrij eenvou dig indammen. Met doelman Rob Brekelmans als goed sluit stuk en Gerrit van Zevenbergen als rustige en beheerste laatste man. Fortuna had een vroege „opste ker" door een goal in de vierde minuut van Gerrie Hamerslag, die op tijd in het gat dook en beheerst doelman Janssen van RKDEO plaatste, na goed be- diend te zijn voor Marie Vis- Na de thee won voorstopper van ser: l—0, Een vervolg op deze Schie voor RKDEO meer duels treffer kwam niet op het rao- en hield een snelle uitbouw van ment dat de mogelijkheden er de Fortuna score in bedwang. Toch stond Dick Verburgh al kort na rust oog in oog met goalie Janssen gekomen. Het vizier stond niet scherp genoeg. Marie van'der Stande toonde bij de bezoekers dat hij wat met een bal kan maar de ploeg had te weinig „power voorlangs zag jjaan m een goe- jn de zesde minuut was spits Aad Biesheuvel van Fortuna trefze ker en bracht bij de stand op 3—0. RKDEO kreeg kansen na de zwakke periode van Fortuna maar kon zelfs niet tot de eer van één treffer komen. Aad Biesheuvel kon wél scoren (4—0) en Fortuna kwam zo doende weer over de inzinking heen. de positie. Op slag van rust kwam dari toch nog 2—C op het scorebord. Aanvoerder (vaak te individueel) Dick Verburgh werkte beheerst de bal in het doel 2-0. Schiedam In de vierde klas KNVB is SVDFW er in geslaagd een mage re 1—0 overwinning te behalen op FFC. Na afloop waren vriend en vijand het ér volkomen mee eens, dat een gelijk spel een betere verhou ding was geweest. De ploeg uit Geervliet kampt evenwel ook met het euvel, dat er geen afmaker in de ploeg schuilt. Ook trainer Tinus Osterholt van PFC was duidelijk niet tevre den. „Wij hebben enkele goede kansen gehad, vooral in de tweede helft Maar het zat hele maal niet mee, met een verde ling van de punten was ik' dik tevreden geweest. Wij hébben ook geen greintje geluk gehad Maassluis VDL kon op de eigen grasmat niet verder komen dan een 2—0 winst op het zwakke Merwede. De Dordtenaren konden maar één moment gevaar lijk worden voor VDL-goa- lie Kees van £ijk en daar deed hij zelf nog aan mee. De thuisclub bereikte de 2—0 score al voor de thee (in dertien minuten tijd gescoord) en dacht in Mer wede een gewillig slachtof fer te vinden. VDL drong zich de rol van machthebber op en ging daar mee in de fout. Vooral indivi dueel optreden van de blauw witten was de oorzaak dat de aanvallende acties een voortij dig einde kregen bij de kwalita tief zwakke tegenpartij. VDL speelde een half uur goed. De hooghartigheid van de thuis club ging te ver. Het onmachti ge optreden van Merwede kwam op het middenveld tot uiting. Daar werd de strijd 'al verloren en demogelijkheden die de VDL ers Marcel van der Vaart en Charl Ebeling (ver ving de gepasseerde Kees Lou- we) kregen hadden meer effect moeten opleveren. VDL was goed gestart Na vijf minuten v/as het 1—0 door Kees de Man die de aangegeven vrije trap van Marcel-van der Vaart be- nutte. Na dertien minuten was een combinatie tussen Harrie Huizing en Marcel van der Vaart voldoende om Dump Kouwenhoven de bal in de tou wen te laten jagen 2—0. In het tweede deel was Merwede meer in het VDL-gebied te vin den, dreigde wel maar liet het daarbij. Verschillende VDL ers kwamen in de betere scoring- sposities maar maakten geen gebruik. Joop' Dekkeb en Dump Kouwenhoven werden vervan gen door Ron Clark en Rob Kiebert bij VDL. Trainer Frans Steenhergen had in de selectie een wijziging aan- mm'm zm v gebracht. Op het laatste mo- ment ging dit echter niet door, -Mfii aangezien Mario Verkerk te laat verscheen. De gepasseerde Cor Voets werd toen toch inge zet en Verkerk moest op de reservebank plaatsnemen. Voor het eerst in deze competitie stond ook Maarten Slavenburg weer opgesteld. SVDPW ging sterk van start en na vijftien minuten had de Schiedamse ploeg succes. Goed. doorzetten van Wim Osta was er de oorzaak van, dat hij de bal bij Rob van Vliet kon krij gen. Deze trok goed voor, waar uit Cor Voets de Geervlietse doelman Ab van der Bom kon' passeren 10. De Schiedam mers bleven het spel beheersen al ging dit ten koste van het middenveld. Er was nog geen half uur verstreken toen Cor Voets voor de tweede maal in de gelegenheid werd gestéld om de score op te voeren. Cees Oranje verspeelde de bal in het strafschopgebied. Voets kwam vrij voor doelman Van Wim Osta s (l.)'belangrijke aandeel in de winst voor SVDPW. der Bom, maar deke wist door goed te reageren reddihg te brengen. Kort voor rust kreeg de zeer beweeglijke Adrie Goe- dendorp een unieke kans om met een gelijke stand te gaan rusten. SVDPW-doelman Karei Bras moest echter voor de eer ste maal werkelijk in actie ko men en stopte de bal schitte rend. In de eerste minuut na de thee kwam SVDPW goed weg, toen scheidsrechter Van der Steen een corner gaf in plaats van een penalty. Vanuit de achter hoede werd er een goede aan val opgezet door PFC. Simon van der Polder gaf goed af aan Jan Kruithof, maar deze werd door de SVDPW-doelman on deruitgehaald en de bal werd tot corner verwerkt. Het bleef 1-0. Toen de tweede helft twintig mi nuten oud was, wisselde trainer Osterholt, Cees Poldervaart werd er uit gehaald en zijn overwinning uit de onderste re gionen verdwenen. PFC heeft nu alleen Poortugaal nog onder rich met één punt minder maar PFC heeft twee wedstrijden minder gespeeld. SVDPW-trai- ner Frans Steenbergen na afloop „De inzet van de jon- plaats werd ingenomen door gens was grandioos. In de eer-. Bas Poldervaart. Door deze ste ^elft waren wij sterker, wissel kwam er geen wijziging maar pFC dwong ons in de in het spelpatroon bij de gas- tweede helft om in de verdedi- ten. In de verdediging van gingtegaah SVDPW speelde Maarten Sla- prc-trainer Tïnus Oosterholt venburg zeer nuttig en menige hadden na rust toch min- aanval wist hij te onderschep- stens gelijk: moeten maken. Er pen voor de Geervlietse ploeg capaciteit genoeg in de echt gevaarlijk kon worden. Vier minuten voor tijd had een hard schot van Adrie Goeden- dorp een beter lot verdiend, maar de bal ging net naast. SVDPW is met deze kostbare ploeg. De leiding vond ik niet sterk, maar daardoor hebben we niet verloren. Het was een uiterst sportieve strijd en mijn stadgenoten hadden meer geluk dan wij

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5