Juventus heeft aan vijf minuten genoeg JVC geeft NOAD geen schijn van kans Volley "68krijgt aansluiting MVC verwerkt mentale dreun uitstekend Frits Spaak: „VDBE moet harder spelen MAANDAG 15 NOVEMBER 1976 Coach Jan Bayings: „Klasseverschil is groot" Blessures bij Passage VCJ, tóch winst Vlaardingen vergadert 1 Mb - HERKANSING Excelsior '20 faalt volkomen Micro wedstrijden Mak en Boertjes oppermachtig V..- Schiedam Frits Spaak In Rauwelijks vijf^minuten steeg kon nog lachen. De im- T m mer druk pratende en gebarende coach van Van den Bosch Eagles (VDBE) verkleedde zich razendsnel om zelf nog een wedstrijd te spelen met het vierde team van Juventus. Uitgerekend hetzelfde Juventus waarvan zijn formatie nog geen vijf minuten eerder met 89—72 had verloren. over ging op een press-verdedi- Juventus een gat dat voor VD- ging over het hele veld. Spaak BE niet meer overbrugd kon „Ik hoopte het niet, maar ik worden. De volgelingen van verwachtte het wel coach Jan Start schakelden Want juist in het eerste bedrijf r_7_, bleef VDBE verbluffend een- door Donala Bax voudig dicht in de buurt van de Schiedammers. Het veroverde over op een full-press verdedi- halverwege de eerste helft zelfs het feit dat Wim Cordemans geblesseerd aan de wedstrijd begon en pas iaat in de eerste helft werd ingezet. Vooral via de fysiek sterke Jimmy San ders en Roel Pieper was VDBE heer en meester onder het bord. harder ging spelen. Dat moeten wij nog leren. De overgang van 1 de eerste klasse district naar de tweede divisie is enorm groot Wij moeten gewoon ook harder gaan spelen. Dat is vandaag eigenlijk ook al gebeurd. Kijk maar, Roel er uit, Robert er uit, Allemaal met vijf fouten - "««sinsgc cvioic JMCU.L £,cjao fmciuaiu uin vijl muwu ging waarop VDBE netant- een voorsprong (35—32) die het *n de beginfase van de tweede Het betekende tevens dat VDBE wnnrrt cj-hnlHjo mnecf KNivrort 1.-.1** >uj_ ...11u woord schuldig moest blijven. Juventus sloeg heel hard toe. Het liep we'g van 63—60 naar 82—62 en VDBE was een gesla gen ploeg. DRIVES Spaak „We zijn nog te zenuwach tig op het moment dat we een Verdedigend tot aan de rust niet meer prijs gaf 4542. tilde er niet zo zwaar aan. die nederlaag eigenlijk verwacht. En zei eerlijk „Ik had gedacht dat het nog erger zou worden. Tegen een ploeg als Juventus kom je ge woon routine tekort. Ik vind het al knap dat we driekwart van de wedstrijd bij konden blij ven Het was geen loze kreet, want tot aan de dertiende minuut van de tweede helft hing een levens grote verrassing en dat zou een nederlaag van Juventus be slist zijn nog in de lucht. Gelukkig voor Juventus, maar helaas voor VDBE kwam het er nietvan. Zoals gebruikelijk sloeg de Schiedamse basketbal- formatie z n slag in de laatste - tien minuten van de tweede helft press moeten ontvangen. Dan raken we even de kluts kwijt Het was voor hem ook een raadsel dat Juventus in de slot fase van de eerste helft al niet werd Juventus steeds weer geklopt door de drives van Robert Curetón en aanvallend bezat het slechts in Rob Mark lengte "voor de re- helft hetzelfde spelbedd, al te kende het verval van de ploeg uit Maassluis zich meer en meer af. Vrijwel tegelijkertijd met het* wegvallen van Roel Pieper (vijf fouten) paste Ju ventus een andere strijdwijze toe. De guards van VDBE kre gen de kans niet meer de bal af te spelen en raakten hele maal in paniek. bound. Mede een gevolg van Spaak „Ook omdat Juventus Roel Pieper (5) pro beert tevergeefs Harry Sluimer (4) van twee punten af te houden. weinig lengte overhield. Jimmy Sanders kon het niet meer al leen af en eigenlijk zonder dat Juventuseen strobreed in de weg werd gelegd, liep het uit Jan Start kon het zich zelfs veroorloven banks pel ers in te zetten. En zelfs die kans greep VDBE niet meer aan om dich terbij te komen 89—72. Bij Juventus waren Peter van der Waal (20), Rob Mark (20), Harry Sluimer (16), Wim Cordemans (14) en Jaap Boon (11) de beste schutters. Voor VDBE waren Robert Cureton (16) en Roel Pieper (12) het best op dreef. Vught NOAD staat weer met beide'benen op de grond. Zeven wedstrijden aaneen bleef de Schiedamse hoofdklasser onge slagen. Coach Jan Bayings was evenwel de eerste om te melden zaterdagmiddag in Vught on- tafeltennistop bleef 'derstreept JCV stuurde NOAD ook inderdaad ongeslagen, met een 8-2 nederlaag terug, maar NOAD nam aanvankelijk „omdat aldus Bayings, „er toch de leiding- toch, een duidelijk klassever- Peter van Wijk bedwong in de schil was dat die topplaats geflatteerd Bayins „JCV heeft een Han was, daar JCV in de eerste Gootsen in het team, wij niet wedstrijd te gehandicapt achter Daarom begin je" al met een 3-0 de tafel kwam. Zijn gelijk werd achterstand De nieuwe belof- Vlaardingen In een enerveren de wedstrijd hebben de heren van Volley '68 op eigen bodem hun positie als aanvoerders van de middengroep in de pro motieklasse bevestigd. Tegen een geladen Animo, dat op de ranglijst slechts één punt ach-' terstand had, wonnen de Vïaardingers met 3—2. Al was de kwaliteit van het vertoonde spel niet al te hoog, de span ning heeft de talrijke bezoe kers toch een boeiend schouw spel geboden. Volley startte goed en won de eerste set met 15—10. Daarna zakten de Vïaardingers, bijna gebruikelijk, weer weg. Er werd slechts' verdedigd en vooral in de rally werden er veel fouten gemaakt. Animo stopte juist de onmogelijkste ballen waardoor de thuisclub nog onzekerder ging spelen. De beide volgende sets gingen dan ook verloren voor de Vïaardin gers, Via 11—15 en 7—15 kwam Animo met 1—2 voor. In de vierde set een opmerkelijk herstel bij de thuisclub. Nu zakte de tegenstander ver weg en Volley nam vlot een grote voorsprong. Via 4—0 werd het 13—6 en Volley leek vlot naar 2—2 te koersen Opnieuw had den de Vïaardingers niet de macht zo'n voorsprong af te/ maken. Animo kreeg de kans; zich te herstellen en liep zelfs uit naar 13—14. Knokkend om elk punt won Volley tenslotte deze set met 18—16. Animo was i aangeslagen en bood in de be slissende vijfde set weinig te genstand meer. Volley bleek nu wél te kunnen volhouden en in korte tijd werden de gasten naar 15—7 gespeeld, waardoor Volley toch nog twee punten aan haar totaal kon toevoegen. Volley 68 {witte blokt uitstekend shirts) Vlaardingen De volleybalteams uit het waterweggebied hebben een serie nuttige overwinningen geboekt MVC, Volley 68 dames én heren en de beide stan- d aard teams van Passage VCJ wonnen allemaal. Alleen de da- - mes van Shell leden in Rotter dam een nederlaag. Na de teleurstelling van vorige Vlaardingen De korfballers van Vlaardingen vergaderen vanavond over negen agenda punten. In de vergadering komt onder andere het be- .stuurs- en TK beleid aan de orde en de stand van zaken van de nieuwe canthie aan de Wil- lem de Zwijgerlaan. Aanvang J' van de bijeenkomst 20 uur, week tegen OVRA, moest MVC afgelopen zaterdag naar Leski om via een overwinning de aan sluiting met de kop te behou den. Met de setstanden 7—15, 15-9, 7—15 en 10-15 zijn de Maassluise dames daar in ge slaagd. In de eerste set had MVC aanvankelijk moeite met de aanval van de thuisclub, die veel door het midden ging- Ook het blok van Leski was goed, waardoor de Maassluise aanval Het damesteam van volley 68 werd afgestopt Door verras- speelde een goede wedstrijd te- vierde set ging MVC door en den en wonnen ook de derde bereikte een 714 voorsprong set met 1115. waarna het even stokte. Leski Het damesteam van Passage VCJ kwam tot 10—14 terug maar moest toch de winst aan de bezoeksters laten. Theo Ver- rips „Ik ben blij met deze over winning, waarmee de ploeg heeft bewezen de mentale dreun tegen OVRA goed te heb ben verwerkt blijft door pech achtervolgd worden. Waren het dit seizoen al Greet van Norden en Wand a Kowalski, die door ziekte en blessures werden uitgescha keld, nu moesten de Schiedam mers Co van Gugten, ook al door ziekte, missen." Coach Hans Soeters „Ik heb nog geen enkele wedstrijd met de vaste rug kwam. Via 6—9 en 14—9 knokten de Schiedams en zich naar 15—11. Passage bleef ook in de derde set knokken tegen eigen onmacht. Hans Soeters „Wij speelden erg slecht en vooral de aanval opereerde dom yia enorme achterstand den van 1—7, 5—10 en 8—12 leek de set verloren te gaan. Passage zette nog eenmaal alles op alles en won opnieuw, dit maal met 15—13. send vleugelspel wist MVC haar tegenstandsters toch te verschalken, wat winst in de eerste set opleverde. Leski ging beter draaien en na een aan vankelijk gelijkopgaande strijd werd het via 9—9 setwinst voor LeskL In de derde set opnieuw twee ploegen die aan elkaar ge waagd waren. Toen Annemiek Verrips aan het net verscheen keerden de kansen en kwam MVC via 7—15 op 1—2. In de gen-Meteoor. Vooral de eerste, twee sets draaiden erg goed." Volley won beide sets met 4—15. In de derde set wisselde coach Ton van Yperen Clary van der Tuin, waarna Volley basis kunnen spelen en dit gaat De dames van Shell hebben afge- zich vooral mentaal wreken bij de ploeg De wedstrijd van afgelopen zaterdag was daar een voorbeeld van. Passage had met Animo meer moeite dan verwacht mocht worden.- lopen zaterdag van Gerard de Lange Hl verloren. Alleen in de eerste set hebben de Shell-da- deraan bengelende Yum.-Passa- ge was kennelijk al met haar gedachte bij de topper van vol gende week tegen medekoplo per Intermezzo en bakte er deze keer niet veel van. De eerste set ging zelfs zo slecht dat Yum met 3—13 voor kwam. Pas toen werd de thuisclub wakker en in één rush werd de set met 15—13 alsnog gewonnen. De tweede set verliep vrijwel op dezelfde wijze. Opnieuw nam Yum een voorsprong en opnieuw slaagde Passage er in deze Weg te wer ken en met 15—13 op 2—0 te komen. mes een grote voorsprong prijs Dat dit balletje niet op blijft terug "viel. Meteoor weigerde In de eerste set ging alles nog aan te vallen en zocht het in de taktische bal. Volley antid- pieerde onvoldoende en kwam op achterstand. Toen de Vlaar- dingse dames het spel van de tegenstandsters door kregen, namen zij het heft weer in han- naar wens. Via 2—5 achter kwam Passage op 12—5 om ten slotte met 15—8 te winnen. De tweede set ging heel wat moei lijker. Vooral in het begin lie* •moeten geven. Beide volgende sets gingen vrij gelijk op. Toch was het Gerard de Lange, dat aan het langste eind trok. Met driemaal setwinst wonnen de Rotterdamsen met 3—0. Door gaan, bewees de derde set Dit keer gaf Yum de verworven voorsprong niet meer prijs en verloor Passage met 10—15, Overtuigd dat verlies in deze partij een blamage zou beteke- dit resultaat is Shell uit de kop nen, gingen de Schiedammers van de ranglijst weggevallen. in de vierde set feller spelen en pen de gasten vlot weg. Het Het herenteam van Passage heeft via 15—30 werd de 3—0 winst werd 3—8 alvorens Passage te meer moeite gehad met het on- in Schiedam gehouden. opening Henk van der Zee (22- 20, 11-21, 13-21). Gootsen had geen moeite met René van Dijk (21-18, 21-9), maar in de derde partij hield Dick de Vaal Wim van der Zande achter zich (21- 14,17-21,19-21). NOAD leidde toen met 1-2, maar toen ging JCV zich bewijzen, Het dubbel was met 22-20 en 21-17 voor JCV en dat viel Bayings wat tegen. „De Vaal en Van Dijk draaiden erg goed. Ik had wel op winst gerekend. Dat moest ook, want dan nivelleer je de drie partijen van Goot sen Van der Zee en Gootsen zorgden echter voor een 2-2 stand, waarna de rol van NOAD uitgespeeld was. In het sfeervolle zaaltje met drie honderd supporters (waaronder een groot aantal Schiedam mers) liep JCV toen weg van NOAD. Peter van Wijk verloor uiteraard van Gootsen (21-19, ,21-13), maar 'dat Dick de Vaal van Henk van der Zee verloor, viel wat tegen (21-19,18-21, 21 17). „Hier verloren we de wedstrijd definitief aldus Jan Bayings. Bij deze 4-2 stand legde een nu vrijuit spelende Wim van der Zande met twee keer 16 René van Dijk aan banden, en had Gootsen geen moeite tegen De Vaal (21-10,21-13). Peter van Wijk verloor de voor laatste partij in drieën van Van der Zande (21-18, 12-21, 21-17), waarna Van Dijk het in de laatste partij tegen Van der Zee snel gezien had (21-8, 21-18). Met nog twee wedstrijden te spe len hebben NOAD en JCV nu veertien punten uit acht wed strijden. „Die twee laatste wedstrijden proberen we weer te winnen", aldus Bayings. „Dan krijgen we nog een her kansing tegen JCV". Want aan genomen mag worden, dat ook JCV geen fouten meer maakt. „Een herkansing zou al erg mooi zijn", aldus de Schiedam se coach. „We waren er immers vanuit gegaan om ons te hand' haven. Het seizoen heeft dan aanzienlijk meer opgeleverd dan we hadden verwacht' Uitgezonderd Huub de Raay en Wim Rademakers, heeft Excelsior .20 gisteren in de wedstrijd tegen rode lan taarndrager St Lodewijk vol komen gefaald. Het kwam dan ook niet verder dan een punten verdeling van 1-1. De tegenstan der werd onderschat en Schie dammers dachten het varkentje wel even te wassen. Er werd bijzonder egoïstisch ge speeld en het waren vooral Martin de Vette, Peter van der Hoeven en John Kloppers die zich daaraan schuldig maakte. De eerste tien minuten speelde Excelsior bijzonder goed. Aan val op aanval golfde op het Rotterdamse doel af en in de tiende minuut kon een inzet van De Vette alleen maar mid dels een handsbal worden ge keerd. De strafschop werd door Peter van der Hoeven gehono reerd. Daarna belette het egoïsme van o.a. Kloppers en Van der Hoe ven dat Excelsior verder uitliep en daardoor te krampachtig ging voetballen en de laatste tien minuten waren dan ook niet om aan te zien. St Lodewijk begreep dat er een mogelijkheid was en dié werd dan ook in de eerste minuut van de tweede helft aangegre pen om door invaller Lieftïnk tot 1-1 te komen. Na dit doel punt speelde Excelsior meer te gen zichzelf dan tegen St Lode wijk en het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter zal dan ook wel als een verademing gekomen zijn. Vlaardingen Het districts mi cro-korfbal barst deze week op grote schaal los. Morgenavond is het Vlaardingse Spirit aan de beurt voor de confrontatie met Eureka 2. Plaats van han deling „De Enk" in Rotterdam vanaf 21 uur. Voor Maassluis is de wedstrijd tegen De Ka pellen beslissend voor het ver dere verloop van.de competi tie. Wanneer de Maassluizeis erin' slagen om dit duel in winst om te zetten, dan is een grote hindernis op weg naar de titel weggenomen. De 'wed strijd wordt gespeeld in Capel- Ie aan de IJssel. Oranje Nassau speelt woensdagavond tegen SC Olympia, dat één van de kandidaten voor de titel is. Aanvang 20.30 uur in de sport hal van Spijkenisse. Schiedam Nog meer renners dan in de eerste week waren naar het prachtig uitgezette cy cle-cross parcours van de RC Schiedam gekomen om daar de strijd aan te binden, om de grote prijs van Manus Brink man. Anders dan in de eerste week was het nu guur en nat, maar dat was niet te merken aan de strijdlust van de ren- ners. Bij de amateurs waren het direct weer Genie Mak en Jacob Boertjes, beiden van de RC Schiedam, die de kopposities opzochten en deze niet meer afstonden in het verloop der wedstrijd. Lange tijd bleven beiden bij el kaar, maar met nog zon drie ronden te gaan, kreeg Boertjes een lekke band en was voor de eerste plaats uitgeschakeld. Hoe groot de voorsprong van beide koplopers was blijkt wel uit het feit dat niemand er in slaagde Boertjes te benaderen. Mak die het de laatste ronden wat kalmer aan kon doen bleef wel regelmatig renners dubbe len, zodoende zijn zelfvertrou wen opvoerende voor de pro vinciale titel, welke zaterdag 20 november in Puttershoek zal worden verreden. Bij de veteranen/liefhebbers za gen de toeschouwers de schen ker van de prijzen, Manus Brinkman, weer in het voorste gelid meedoen en alleen de 15 jaar jongere Ton van de Valk uit Voorschoten, wist Brinkman in deze zware strijd voor te blijven. De strijd bij de junioren ging voornamelijk om de tweede plaats. De eerste plaats was reeds bij voorbaat weggelegd' voor de sterke René Hoogka mer uit Leiden, die dit seizoen bijzonder sterk rijdt en al door de KNWU is uitgezonden naar Luxemburg. Drie renners, Cris Bemaards (Pedaalridders) Per ry Balvers en Ton Steens (bei den Harga) streden om die tweede plaats, maar omdat Bal vers derailleur defect raakte en Steens ergens achter in het veld kwam te, vallen, werd Ber- naards overigens verdiend - tweede. Ook de strijd van de nieuwelin gen ging tussen twee renners van Swift uit Leiden. Deze ren ners worden bijzonder goed be geleid en trainen enkele malen per week in de duinen. De strijd werd beslist in het voor- deel van John Kuyvenhoven, die ook het vorige seizoen reeds goede uitslagen boekte. De jeugdige renners waren ook weer van de partij ondanks het gure weer. De uitslagen Amateurs 16 kilo meter 46,07 minuüt 1. Gerne Mak (Schiedam), 2. Jacob Boer tjes (Schiedam), 3. Henk Vos (Pedaalridders). Liefhebbers/- veteranen 16 kilometer 46,43 minuut 1. Ton van de Valk (Swift), 2. Manus Brinkman (Schiedam), Gerrit van. de Ham (Excelsior). Junioren 16 kilame- ter 46,07 minuut 1. Róné Hoog- kamer (Swift), 2. Cris Ber- naards (Pedaalridders), 3. Perry Balvers (Harga). Nieuwelinen 8 kilometer 31,21 minuut 1, Joïm van Kuyvenhoven (Swift), 2. Aloys Gossen (Swift), 3. Jan Oussoren (Excelsior).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6