„We zullei die vent te pakken krijgen" WINKELEN SCHIEDAM^ öfümjpr Politieke vertaling van een binnenstadsplan s Eerste officiële kinder Uw Poelier en Wildhandel „Schiedam" Zaag en lamp verdwenen Rijden onder invloed Nieuwe schooi Sloper bekent inbraak Na schietpartij op hond [postzegels Bromfietser weigert bloedproef VTlTêrTus Ufiif HET TOCH ZEKER WEL! Jan v,d. Hulst ADVËRTEER MEER WOENSDAG 17 NOVEMBER 1976 Greep in kassa Vreemd vertier Vogeltentoon stelling Drie kogels ié Beloning een kleine tussendoor- vakantie? Salon 'LILIAN* Studentenduo peinst over PvdA-suggestie: BRUGGEN gaardingen Een 36-jarige Am sterdammer heeft bij een bloe misterij aan de Zomerstraat in Vlaardingen een greep in de openstaande kassa gedaan. De eigenaar, die achter in de win kel bezig was, betrapte de grijp grage hoofdstedeling doordat uit een jaszak een bankbiljet stak. De man is naar het politie bureau gebracht. Er is een na der onderzoek bezig. Vlaardingen - De gevels van de winkels van Jamin en Simon aan het Liesveld zijn met rode en goudkleurige verf beklad. Er lijkt geen sprake van een ge richte actie te zijn. Van de da der of daders ontbreekt elk spoor. Vlaardingen Een kortzaagma- chine en een breedstraallamp zijn waarschijnlijk tijdens het afgelopen weekeinde van een bouwterrein aan de Hazelaard- reef ontvreemd. De kortzaag- machjne kost 1050 gulden. Pe politie in Hoek van Holland heeft de 51-jarige vertegen woordiger N.J. de M. aangehou den. Het rijgedrag van de be stuurder had de politie ter hoogte van de Beneluxtunnel aanleiding gegeven hem aan te houden. Dat lukte niet. Aan de hand van het kenteken kon de bestuurder bij het binnenrijden van Hoek van Holland worden aangehouden. De bloedproef wees inderdaad een te hoog promillage alcohol aan, waarop het rijbewijs werd ingevorderd. Schiedam De Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, af deling Schiedam houdt van 19 Ifm 20 november in de bovenza len van gebouw Arcade zijn jaarlijkse clubtentoonstelling met een hieraan verbonden keuringswedstrijd. Ook de Studieclub voor kwekers van uitsluitend Mozaïek-kleur- kanaries neemt met 140 vogels aan de show deel met een eigen wedstrijd. Er komen verder 371 kleurkana- ries, waaronder pigment- en vetstof in meer dan veertig soorten en kleurslagen, alsmede de meest voorkomende vorm en postuurkanaries. Een assor timent tropische vogels zal de tentoonstelling completeren. Voor een aankleding met groen en bloemen zorgt de Schiedam- se Dahliavereniging. Hoek van Holland Aan de Ste ven van der Haghenschool in Hoek van Holland wordt een protestants-christelijke kleuter school gebouwd. Definitieve plannen voor de bouw worden binnenkort aan de Rotterdamse gemeenteraad voorgelegd. Burgemeester en wethouders van de Maasstad hopen binnen af zienbare tijd ook met plannen te komen voor verbetering van de protestants-christelijke lage re school aan de Midden- Scheepvaartstraat en de bouw van een openbaar onderwijs-ge- meenschap voor kleuter- en ba sisonderwijs aan de Tasman- weg.- Voor deze nieuwbouw wordt thans door de dienst gemeente werken een schets plan vervaar digd. Schiedam De 32-jarige sloper A. v. B. uit Schiedam heeft de inbraak bekend die dit week einde is gepleegd bij Daytona aan de Hoogstraat, Om in de winkel binnen te komen had de man een hardboard- plaat voor een van de ramen weggehaald. Uit de zaak had hij drie pakken en twee jacks meegenomen. De waarde van spullen wordt geschat op 1900 gulden, In de Van der Duyn van Maas damstraat zijn bij een inbraak drie klokken verdwenen. De waarde is niet bekend. Het ge hele huis van de 40-jarige Schiedammer H. M. Z. werd doorzocht. De dader is nog steeds-spoorloos. uok is ingebroken bij de heer Van Rooijen aan de Bakker- straat. Daar werd een houten plank voor een van de ramen verwijderd. Er wordt niets ver mist Vit de directeurskamer van de Julianaschool aan de Oostsin gel wordt'vijftig gulden ver mist Het geld zat in een tas die J1 J ,'nbraak werd gestolen. Aiie lokalen werden door de mbrekers doorzocht. Ook die van de aangrenzende kleuter school, De leidsters missen niets. Dezelfde dag werd bij glashandel Inwijk aan het Broers- véld een breekijzer gestolen. De oaaers sloegen een grote rfraad- gjasruit in om binnen te komen, «e aangerichte schade wordt geschat op tachtig gulden. De „aangeschoten" herder Sita en zijn baas, de heer C. van der Berg. In de hal van een der grote flatgebouwen aan de Lissabonweg in Vlaardingen-Holy hangt sinds gisteren een grote, boze brief van de fami lie C. van der Berg. Va der, moeder en de drie kinderen zijn erg boos op een onbekende die in de nacht van zaterdag op zondag zo laaghartig is geweest op een weer loze hond te schieten. En dat terwijl het dier niemand kwaad deed. De heer Van der Berg is er van overtuigd dat het om een persoon gaat die „tot alles in staat is". Daarom staat er in de brief ook een waarschuwing in de trant van: wie 's nachts op weerloze dieren schiet, kan dit ook op mensen doen. Klinkt misschien wat overdre ven, maar het is frappant dat een bewoonster van een ande re flat aan de Lissabonweg een niet ondertekende dreig brief heeft ontvangen waarin staat dat als haar hond niet wordt weggedaan het dier zal worden doodgeschoten. Het zal een ieder duidelijk zijn dat het hier gaat om een man of vrouw die op zijn zachtst ge zegd zeker geen dierenvriend Vaar vandaan er precies is geschoten weten de heer en mevrouw Van der Berg niet „Het zal omstreeks half drie, drie uur geweest zijn", zo zegt mevrouw Van der Berg. „Wij hadden visite en Sita, onze nog geen jaar oude herder was een poosje op het achterbalkon. Hij was per sê niet lastig, krabbelde niet aan de deur en blafte ook niet Plotseling za ten wij met ons vieren ver stijfd van schrik want met een klap sneuvelde de ruit van de door Jaap Ha2ejager achterdeur. Toen wij gingen kijken lag Sita bloedend op de grond; schotwonden aan neus, poot en tenen". Van der Berg, in het dagelijks leven internationaal vrachtwa genchauffeur vervolgt met: „Wij hebben eerst het dier dat niet eens jankte, verbonden en de politie gewaarschuwd". Hij aait eens over de poot van de herder, een jonge, vrolijke, wat ruigharige hond. Het dier trekt even met zijn poot ten teken, dat het echt pijn doet. Maar blaffen, neen, dat is er niet bij. Hoewel er (nog) geen kogeltjes gevonden zijn heeft de diere narts aan de familie Van der Berg gezegd dat het duidelijke kogelwonden zijn. Hagelver- wondingen zouden bijna niet te zien zijn. Om aan te tonen hoe groot de verwondingen wel zijn, haalt de heer Van der Berg wat haar weg en laat een grote zwarte vlek van geron nen bloed zien De wond aan de neus is wei niet zo groot, maar voor de hond is zij ui terst pijnlijk. Daar komt nog bij dat de hond zijn neus ge bruikt zoals mensen hun han den. Volgens schattingen van de heer des huizes moeten er ze ker drie kogels zijn afgescho ten. Vermoedelijk is dat ge beurd vanuit het plantsoen dat achter de flat ligt. „Wij wonen op de eerste verdieping", zo zegt de vrachtwagencbaffeur, „ons huis is goed verlicht, zo dat het gemakkelijk te doen moet zijn om vanaf de begane grond op dat dier te schieten". Als Van der Berg demon streert hoe dat ongeveer moet zijn gebeurd vallen de bloed vlekken op.stille getuigen van een wrede daad. DCNSTDOEND HUI t var BOK U5SAB&NWE0 TEL HELP hi -S£ ZRTklS&AG A-A&wrc-i oud y, geschote* '.AA nr k.»w ««■.swfcJiWnp? Sx<SÖ?A4WV6 oa non^FH v c*»w KINDEREN TC S.CHIETE.M JïT ra?.. De boze brief die in een vitrine in de ha! van het flatgebouw is opgehangen. De schietpartij heeft bij de medebewoners van de flat gro te verontwaardiging tot gevolg gehad. Op het briefje dat in de vitrine van de hal hangt zijn reeds veel reacties geko men. En 2elfs is gesproken over een bewaking, omdat het vermoeden bestaat dat er weer geschoten wordt. „We zullen die vent want dat wordt toch wel vermoed te pakken krijgen", zegt Van der Berg. „Ik heb er een beloning voor uitgeloofd". Nog afgezien van de dokterskosten tot nu toe bijna negentig gulden aan fo to's, medicijnen en onderzoek brengt dit incident nog an dere problemen met zich mee. Van der Berg: „Mijn vrouw en kinderen zijn zo geschrokken dat ik onmogelijk maandag naar Portugal kon vertrekken. Je moet niet vergeten dat ik enkele dagen onderweg ben. Doorgaans komt vader netjes 's avonds op tijd thuis, maar in ons beroep liggen de zaken natuurlijk wel even anders. Is het dan zo verwonderlijk dat de thuisblijvers het een beetje benauwd krijgen, als de lich ten 's avonds aan gaan en va der niet thuis is. Ik wilde die verantwoordelijkheid niet op mij nemen om reeds nu te vertrekken. Maar het kost na tuurlijk wel geld". Van de dreigbrief aan een an dere hondenbezitster wist de heer Van der Berg op het mo ment dat wij hem bezochten nog niet af. Het is onder der gelijke omstandigheden niet zo vreemd dal mevrouw Van der Berg liever niet alleen thuis blijft. Immers, er kan weer geschoten worden. i Burgemester Wim Kieboom van Vlaardingen j en burgemeester Theo van Dijke hebben gisteren in hun woonplaatsen de eerste officiële kinderpostzegels gekocht. In Schie- dam werden de eerste zegels gekocht door de echtgenote van de burgemeester, Anneke j Lems. i De opbrengst van de actie die dit jaar voor de vijftigste maal wordt gehouden door hel Nederlands Comité voor Kinderpostzegels I is bestemd voor de jeugdbescherming, so- ciale, maatschappelijke, medische en cultu- I rele zorg voor minderjarigen die speciale begeleiding nodig hebben. Het bezoek aan het postkantoor kwam voor burgemeester Kieboom bijzonder goed uit Hij vertelde namelijk dat hij 's ochtends vroeg juist de laatste kinderzegels van het vorige jaar had gebruikt. Burgemeester Kieboom koopt voor j een jaar kinderpostzegels Schiedam Twee maal heeft de 44-jarige Vlaardinger J, A. D, de bloedproef geweigerd. Na een val van zijn bromfiets was de man van de Rotterdamse- dijk naar het politiebureau ge bracht. Daar werd hem de blaastest afgenomen. De bloed proef weigerde hij. Zekerheidshalve werd de man daarna naar het Gemeente Zie kenhuis gebracht. De Vlaardin ger piekerde er echter niet over om daar ter observatie te blij ven. Met de surveillancewagen ging hij daarom weer richting hoofdbureau. Toen hij daar op nieuw de bloedproef weigerde is hij tenslotte op vrije voeten gesteld. Nieuwste serie MANOU LAMPEN ontvangen Daar neali rfldereen toen wel eens concede aan' Juist, en daafom tiooben wijeefttieta tnts mogelijk- heden vootU beschikbaar Kleine maai volwaardige vakaniieiies waar li wcoi nelcmaal mens van woim BRO tnSVELO 1B7 SCHIEDAM TELEFOON 010-ZS.«L23 - 28.3S.70 WANDBEKIEDING Broersvest 85 Schiedam. Tel. £69702 DONDERDAG KOOPAVOND BR0ERSVELD113 TEL. 26.25.83 £tka dag geopend SALON „LIUAN" GARANOEEflT U EEN KAPSTER MET HART VOOR UW NAAft BR0ERSVE10 72 SCHIEDAM TELEFOON 2610 31 Afgebeeld: 55 cm. hoog 45 cm. breed jgg gQ NATUURLIJK DEGROOTSTE VERLICHTING SPECIALIST IN RIJNMOND Broersveld 105, Schiedam TbL 010-2697(33. Uitstapjes naar Leiden, Haarlem en Utrecht, Brugge en zelfs En geland waagden twee Delftse studenten om woontypes te ob serveren en later enkele ideeën daaruit in te passen in hun binnenstadsplan. Eén factor za gen Peter Goudswaard en Maarten Korpershoek evenwel over.het hoofd: hun inzicht in woonsferen is leuk toe te pas sen in een gloednieuwe buiten wijk, maar geenszins In een kaal stukje stadshart met his torisch getinte omlijsting, hoe wel dat toch hun bedoeling was. Althans, luisteraars vestigden de negatieve indruk tijdens de le. zing, die Goudswaard en Kor pershoek vorige week in Schie dams museum gaven over de binnenstad. Anders gezegd, een door Kor Kege! foto: Ed Leyten avondje experimenteren met Schiedam. Op touw gezet door het historisch genootschap. Overigens, een brok gemeente raadswerk zal er wel uit voort vloeien. De Delftenaren over wegen om de suggestie van Pv- dA-lid Nikolaj Dielemans te volgen en hun plan naar B en W te sturen. Na hun studie van twee jaar zou op die manier hun plan politiek vertaald kun nen worden, zoals Dielemans dat fraai noemde. Dat plan wijkt enorm af van het Bestemmingsplan Bolmers (ge makshalve genoemd naar de oud-wethouder voor stadsont wikkeling), dat de raad kant en klaar in de ijskast bewaart Ontdooien heeft namelijk slechts steeds meer boze pro gressieven tot gevolg en daar om zetelt wethouder Chris Zij develd als een waakhond voor de koelkastdeur. Die post ver liet hij alleen even voor de le zing, waarop beide Delftenaren uitleg gaven over hun probeer sels. Weinig ook is in hun plan terug te vinden van een voorstel voor het centrum, waarmee geruime tijd geleden een PvdA-werk- groep op de proppen kwam. Vandaar de kritiek en lastige vragen van Dielemans en par tijgenote Yvonne Siljee, ja, zelfs van de linkse WD'er Cor van Tilborg, die het duo Korpers- hoek/Goudswaard moeilijk ver werkte. Enkele omstreden punten uit het „Delftse" plan: bruggen, wo ningbouw, parkeerplaatsen, stadsaanzicht en bereikbaar- heid. Voornaam uitgangspunt is geweest de verlevendiging van het noordelijk stuk van de Gezicht op de Lange Haven vanuit de West molenstraat. Op de achtergrond de Bokkensteeg. Daartussen projec teerden de Delftenaren een voetgangersbruggetje. Vanuit Schiedam-West zou men, als men ook over de Nieuwe Haven in het verlengde een brug zou komen, via Bokken- steeg en Zwaansteeg snel de" toekomstige nieuwbouw kunnen bereiken. Hoogstraat, vanouds als dijkli- chaam een belangrijk punt m de stad dat uitgroeide tot win kelstraat. Voorbij het museum, halverwege, heb je namelijk niks meer, vindt het gros. Daar is het een stuk stiller dan tus sen bijvoorbeeld Appelmarkt en Koemarkt, Wel trekt een snackbar zelfs in de ochtend al publiek, maar zeker in de avon duren waagt een keurig heer zich om onbegrijpelijke rede nen niet langs alle eafé's in de Hoogstraat-noord. Korpershoek en Goudswaard dachten daarom bruggen uit over zowel de Lange Haven als de Nieuwe Haven. Bruggen die in eikaars verlengde moesten komen te liggen. Wandelt men namelijk in Schiedam-West, dan is men ojn in het centrum te komen aangewezen op drie mogelijkheden: Oranjebrug, Kippenbrug en Vlaardinger- dijk. Dat is te weinig, vindt het studentenpaar, want de bereik baarheid van het centrum laat voor voetgangers daardoor te wensen over. Meer bruggen zouden de loopafstand kunnen verkorten. Tegenstanders zijn onder anderen degenen, die de historische Lange Haven willen handhaven zoals die momenteel is, Wat woningbouw betreft kwam het plan evenmin uit de verf. Siljee vond veel gevels te kazer neachtig, Ruud Poels (broer van CDA-raadslid Wim) van de Historische Vereniging miste de schuine daken, die een oude stad kenmerken. De manier, waarop de plannenmakers par keerruimte hadden ingecalcu leerd, betekende voor Diele mans „het naar binnen trekken van een stuk conflict, terwijl buiten het centrum in bijvoor beeld het Schienokogebied na bij de brandweerkazerne vol doende mogelijkheden liggen". De twee studenten hadden zich vervolgens voorgesteld, dat be langrijke monumenten in het stadshart vanuit diverse hoeken goed zichtbaar moeten blijven. Echter, de voorgestelde wijze van woningbouw zou dat onmo gelijk maken en het zicht ontne men op die historische gebou wen, was vooral een bezwaar van Siljee. Veelbetekenend vonden de aan wezigen, dat Goudswaard en Korpershoek in hun plan zoals ook de PvdA-werkgroep voor ogen stond een twist punt als de verlengde Passage hebben weggelaten, als zijnde bezwaarlijk voor alweer dat noorderlijke stuk Hoogstraat. De zogeheten omlooproute wordt daardoor veel te veel ver kleind, vinden de twee, en met doortrekking van de Passage! zou een deel van het centrum links blijven liggen. Een politie ke woordspeling trouwens.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3