Cees Brussaard een inzetbare trainer Dubbele micro- winst voor Succes Ger Rnselerspeelt vanavond niet mee Damesteam VBBR rekent af met Frisol R SLAVENBURG DENKT NIET AAN STOPPEN 99Het moet wel een uitzondering Mij ven" Knoops Z.-H. jeugd kampioen De strijd is weer open Hollandiaan leidt in penalty- bokaal NTO uit gevaren zone Geslaagden YZC WOENSDAG 17 NOVEMBER 1976 SCHUTTER Oranje Nassau scoort royaal Van der Veer nieuwe praeses biljartbond Coopertest op „De Vijfsluizen" Winnaar Schoenen van de Week Bal van de maand De stand 4 Schiedam Op het moment dat een doelman tijdens een voetbalwedstrijd uit het veld wordt gehaald is dat vrijwel altijd een uitzondering. De al lerlaatste man moet óf zwaar geblesseerd zijn óf zelf vragen of hij er uit mag. Een aantal weken terug gebeurde zoiets bij Schiedamse Boys. Keeper Peter van Heiten faalde in een wedstrijd zodanig dat het voor hem een regelrechte kwelling werd. Trainer Cees Brussaard kwam aan het „wissel-ver zoek" tegemoet en zette... zich zelf in. „Peter zat gewoon vast", ver klaart Brussaard de vervanging, „al in de rust vroeg hij of hij er niet uit kon blijven maar ik heb het nog tien minuten in de tweede helft zo gelaten. Toen werd het echt te gek en ben ik zelf onder de lat gaan staan. Vooral omdat een goede reserve-keeper ont breekt in deze club. Alle keepers van de lagere elftallen zijn van. origine veldspelers". Schiedamse Boys mag dan ook geluk kig zijn met het feit dat de ambitieuze Cees Brussaard jarenlang het doel van SFC heeft verdedigd, maar sinds twee jaar geconcentreerd het trainers- vak beoefent „Ik heb op aandringen van de spelers toch mijn papieren in orde laten maken", zegt hij nu, „zodat het altijd mogelijk was om in te sprin gen". Het invallen voor een trainer lijkt een erg moeilijke beslissing. Immers, juist door Martijn Verwaaijen als hij faalt komt dat harder aan. Brussaard: „Ik heb ook tegen de jon gens gezegd dat het kan zijn dat ik de wedstrijd red, maar ook dat ik het verziek voor ze. Vandaar dat ze er allemaal erg redelijk tegenover staan. Van tevoren is er gewoon duidelijk over gesproken wat er in een dergelij ke situatie voor mogelijkheden zijn". Als trainer is hij nu al redelijk succes vol. Vorig jaar miste de Boys maar net de boot, maar tot nu toe werd niet alleen de Bal van de Maand gewon nen. de ploeg draait gewoon goed. .Aanvallend zijn we erg sterk", zegt deoefenmeester. „Alleen als de verde diging teveel onder druk komt te staan kan het wel eens fout gaan. Maar in de aanval hebben we drie vreselijk snelle knapen, op het mid denveld drie uitgesproken technische spelers en in de achterhoede toch een redelijke groep. Waarbij vooral het scoren erg makkelijk gaat We hebben op dit moment vijf spelers op de tops- corerslijst staan. Je ziet, ik ben niet afhankelijk van één schutter". Wat zijn de ambities van Brussaard? Hij: „Ik ben pas 32 geworden en wil zondermeer hogerop. Ik ben op dit moment bezig voor het C-diploma en volgend seizoen wil ik wel wat verder kijken. Eerste klas RVB of eventueel een vierdeklasser KNVB. Schiedam- sche Boys weet daar overigens al van. 2e begrijpen dat ik vier jaar RVB lang zat vind". In ieder geval zal de Schiedamse Boys nog dit seizoen kunnen rekenen op de diensten van Brussaard. Zowel in de dug-out of als het nodig is in het doel. Al benadrukt hij nogmaals: „Het was maar incidenteel hoor, dat ik inviel. Want in principe ben ik opgesteld als veertiende man. Iemand die vrijwel nooit een echte kans zal krijgen om een vaste plaats in het eerste te ver overen, Gelukkig dat ik dat zelf be paal BRUSSAARD....veertiende man.... Schiedam In de korfbalcompetitie is maar een bescheiden programma gespeeld. De wedstrijden op het veld werden afgelast, waaronder Snel-VIaardin- gen cn Harga-Rozenburg. In de micro-competitie is het Schiedamse Succes voortreffelijk uit de start blokken gekomen. Eerst werd met 2-4 van stadgenoot ODI gewonnen en daarna ook van Unicum met 6-2, Oranje Nassau zegevierde met 3-8 in de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar. CKC Maassluis versloeg royaal de reserves van Vriendenschaar met 13-3. De derby tussen Odi en Suc ces in de Margriethal heeft niet gebracht wat- er van verwacht mocht worden. Vooraï de eerste helft was erg slecht Succes speelde onrustig en te gehaast In de tweede helft heeft Suc ces toch nog verdiend de winst gegrepen al was het allemaal erg benauwd. ODI nam een voorsprong door Elly Spruyt uit een doorloper. De partij werd weer op gelijke voet gebracht door Lenie Al- b!as. In dezelfde minuut was het Ric Zeeuw die ODI op- Schiedam Behalve goede re- sulfaten met de tientallen wis ten leden van de damclub Schiedam ook individueel suc ces te behalen. Nico Knoops kwam het beste uit de bus door ongeslagen jeugdkampioen van Zuid-Holland te worden, waar door hij zich plaatste voor de landelijke finale. In dezelfde groep eindigde Ger Tegelaar op een gedeelde tweede plaats; via een herkamp kan hij nog de halve finale bereiken. Bij de aspiranten deelde Ron Heusdens de eerste plaats en moet zich via een herkamp in de landelijke finale proberen te spelen. Bij de senioren kwam Piet Bastiaanse juist een puntje te kort om de derde plaats in het kampioenschap van Rotter dam op te eisen. Clubgenoot Rob van Eijk ging nu met deze eer strijken en mag zich zo doende volgend jaar opnieuw finalist noemen. Het derde tiental van damclub Schiedam bracht het er minder goed vanaf, want het Rotter damse Chaiiois-IH pakte met 12—8 de zege. Uitslagen: Schiedam-IIX—Char- iois-Iiï 812; Bart Quist—H. Otten 0—2, Anton Rïsseeuw—B. de Waard 0—2, Bert Utens—W. Bogaard 0—2, Luud Snel—B. Blinksma 1—1, Dirk Zonnevel- dL. Donker 2—0, Piet Sonne- veld—A. den Boer 1—I, Jan van Stigt-Thans—J. Hofland 3~i, Jan Key—J. Hoos 1—1, Henk Tegelaar—W. Draad I—I. Bob Roelfsema—P. van Staveren 1—1. Maassluis Het basketbal damesteam van Van den Bosch blijft meedoen in de strijd om de bovenste plaats in de eerste klas. In eigen omgeving werd het tegen het Dordtse Frisol R. een duidelijke overwinning: 40—22. VIaardingen Het cüstrictsbe- stuur Schiedam van de Konin klijke Nederlandse Biljart Bond heeft een nieuwe voorzit ter. Van Vught, die enkele jaren het roer in handen had, in op volging van L. Hüntelé» bedank te om persoonlijke redenen, Nieuwe praeses is thans A. van der Veer. Het secretariaatschap kwam op de schouders neer van J. van der Have. Intussen zijn in het district de biljart wedstrijden in de verschillende klassen in volle gang. Het dis trictskampioenschap bij de vijf- deklassers kwam op naam van Wijsbroek, die al zijn partijen won. Van Straten volgde hem met tien punten. Van Vught leidt voor de laatste maal de vergadering De overwinning is geen moment in gevaar geweest, nadat VDBE in de tweede minuut de score had geopend. Vooral door goed spel van Ineke Boon, aanval lend als verdedigend, was er voor de uit de tweede devisje gedegradeerde gasten weinig eer te behalen. Na twaalf minuten hadden de Maassluise dames al een 113 voorsprong. Daarna legde de defensie Frisol totaal aan ban den, want voor de rust scoor den zij niet meer. VDBE kon daardoor uitlopen naar een 22—8 ruststand. In de tweede helft draaide het bij de Maassluise dames wat min der. De concentratie was er nog wel, maar de afwerking was nu wat minder. Opvallend was ook het goede debuut van Marja van Leeuwen, in de plaats van de vertrokken Marjan Smit Bij het ingaan van de laatste vijf minuten hadden beide teams ieder tien punten geseoord, wat de stand op 32—18 bracht Toen schakelde VDBE van zone over naar press. Dat had sukses, want de voorsprong kon zo doende nog worden uitgebreid: 40-22. Vlaardingen Ger Ru seier van Hermes DVS speelt vanavond niet mee met het dis- trictselftal van West 2 tegen Zuid 1. Afgelo pen zondag liep hij te gen Aalsmeer een dij beenblessure op, die enkele dagen rust vergt. Hij wordt ver vangen door Leo Brandei van CW. Ook Frans van der Veen speelt, in ver band met een lopende schorsing, niet mee en wordt vervangen door Dick Stuy van der Herik van Papend- recht. Frits de Nijs van Hermes DVS is niet beschikbaar voor die selectie, omdat hij op het ogenblik met militaire dienst in Duitsland verblijft Rinke Baaima van HVO, die vorige week een oefenwedstrijd mee deed met West 2 tegen Zwart Wit'28, is niet beschikbaar. Wél is Leen Pijpers van Zwaluwen opgenomen in de selectie. Vlaardingen In het kader van de Sportreal-gedachte is er za terdag 27 november weer een Coopertest, ditmaal op het Shell-sportpark „De Vijfslui- zen". De Coopertest is een twaalf minutenloop, die afge wisseld kan worden door dra ven en wandelen. De in die tijd afgelegde afstand geeft een in dicatie van het uithoudingsver mogen. De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie is be reid gevonden haar vignet be schikbaar te stellen in de vorm van een vaantje. Ook de Vrien den van de Hartstichting, afde ling Vlaardingen, verlenen hun medewerking. De Coopertest begint om 9 uur en elk kwartier start een groep. Schiedam Het gebeurt niet vaak dat een „veteraan" in de krant komt omdat hij de voetbalschoenen heeft gewonnen, Meestal wordt wel vermeld dat een speler zijn .«hoppers" aan de wilgen hangt. Bij Maarten Slavenburg 36 jaar en speler van SVBPW, ligt dat anders. Hij speelde in de wedstrijd tegen PFC zó sterk, dat hij de Patrick-schoenen van Sporthuis Passage in ontvangst mocht Nog "opvallender als later blijkt dat Maarten Slavenburg voor de eerste keer in de basis was opgesteld. „Omdat ik voor mijn werk {Installatiemonteur) nogal eens buiten de stad moet zijn, is het erg moeilijk om ook nog te trainen", zegt hij, „Maar daar is nu verandering in gekomen dus kom ik weer gewoon". En trainer Frans Steenbergen: „Hij trainde de laatste weken zó hard dat ik eigenlijk niet meer om hem heen kon. Normaal gesproken zou ik Maarten op de linksbuiten plaats hebben gezet, maar door verschillende omstandigheden kwam hij als linksback binnen de lijnen". Ondanks zijn leeftijd en zijn lange ervaring (bijna in het eerste van SW en nu al weer zes jaar bij SVDPW) denkt Maarten Slavenburg niet aan stoppen. Zou ook zonde zijn van de schoenen... Schiedam In de strijd om de Bal van de Maand van Sporthuis Passage is de voorsprong van Martinit weer een flink stuk teruggebracht Omdat de Schiedammers met 2—1 verloren van DFC konden een aantal ploegen dichterbij komen. Opvallend is vooral de gedeelde tweede plaats van Zwaluwen die tenslotte voor het eerst dit seizoen in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal uitkomt. Fortuna Vlaardingen steeg een flink stuk op de ranglijst dankzij de ruime 4—0 overwinning. Eerder werd de bal al gewon nen door MSV71 en Schiedamsche Boys. Zij komen dus niet meer in aanmerking voor het onmisbare attribuut op het voetbalveld. Martinit Zwaluwen HVO Hoekse Boys 3.0 Sunlight CION Fortuna Hollandiaan Demos MSV7I Heek v. Holland (zo) VDL (zo) Excelsior'20 HBSS Vlaardmgen Sc hied. Boys Hermes DVS RKWIK TS3 Vlaardingen In de strijd om de penalty-bokaal, een toernooi voor pupil ten, dat georganiseerd wordt door de stichting Beter betaald voetbal Vlaardingen, heeft De Hollandiaan nog steeds de leiding met dertien doelpunten. Op de twee de plaats staat Fortuna met elf doelpunten. Der- de is de jeugd van HVO met eveneens elf treffers, evenals Zwaluwen. Sun light scoorde tien maal en MW'27 negen'maal. Satelliet deed dat zeven maal en de laatste keer wist de jeugd van CION vier maal de bal achter doelman Dick van der Meer le krijgen. In het persoonlijke klassement staat J. van dér Zouwe van Fortuna op de eerste plaats met vier goals. Evenals E. Boudewijn van De Hollandiaan met hetzelfde aantal goals. 4.0 Hoek van Holland (zs) 1.0 3.0 GTB 0.0 3.0 GSS 0.0 DVO*32 0.0 3.0 PPSC 0.0 3.0 Ursus 0.0 2.5 SFC 0.0 2.0 FCfrS6 00 2.0 DHS 0.6 2.0 DRZ 0.6 2.0 WF 0.5 2.0 SVDPW 05 2.0 Schiedam 05 1.6 Satelliet 0.5 1.5 VVK 0,5 1.5 MW27 0,4 1.3 Excelsior M 0.4 1.0 VDL (za) 0.3 1.0 VFC 0.2 Maasland Het eerste tafelten- nisteam van NTO werkte zich met een 8—2 overwinning op TOGB 5 iets omhoog uit de gevarenzone. De 8—2 winst was wel duidelijk, maar de Berkelse dames boden toch goede tegen stand. De eerste partij tussen Aad van den Doel en A Lagen dijk ging met 18—21 en 20—22 verloren, waarna Freek Deus met moeite tegen M. Wijsman de stand gelijk trok (521, 21-8 en 25-23). nieuw de leiding gaf. Na de rust duurde het een kwartier voor dat ,Koen van der Schalk uit een strafworp eindelijk gelijk kon maken: 2-2. Hierna kwam ODI er niet meer aan te pas, wat het ook probeerde, het luk te niet meer. Succes daarente gen wist door Chris en Lenie Alblas uiteindelijk aan een ver diende 2-4 overwinning te ko men. Tegen Unicum speelde Succes heel wat beter. Met goed open aanvalspel kwam de Unicum- korf keer op keer in gevaar. Toch namen de gasten de lei ding 0-2. Na vijf minuten een ver schot van Chris Alblas die hiermee de stand weer gelijk bracht 1-1. Unicum bleef heftig aanvallen en kwam weer aan een voorsprong: 1-2. Hierna mocht Koen van der Schalk een strafworp nemen omdat Marga van der Marei onreglementair werd verdedigd. Van der Schalk miste niet en weer was het gelijk: 2-2. Lenie Alblas gaf de Schiedammers voor de eer ste keer de leiding door uit een vrije bal te doelpunten 3-2. Het was dezelfde speelster die de voorsprong vergrootte tot 4-2. Vlak voor rust kon Koen van der Schalk opnieuw een straf worp benutten 5-2. In de tweede helft wilde het bij Succes allemaal niet zo best meer lukken al kreeg het veel kansen. Chris Alblas moest met een enkelblessure het veld ver laten en zijn plaats werd inge nomen door Koos van Leeu wen. Toch werd de einduitslag 6-2 toen Koen van der Schalk ook zijn derde strafworp in een doelpunt wist om te zetten. In het duel tegen heeft Oranje Nassau een gemakkelijke over winning behaald. Vrienden schaar nam met 1-0 al snel de leiding en daarna had Oranje Nassau vrij veel moeite met de lengte van de heren van Vrien denschaar. Maar toen het daar een oplossing voor gevonden had lukte het bij de Vlaardin- gers veel beter. Via treffers van Coby Wijsman, Jacob van der Kooy en Wil van der Windt werd de stand gebracht op 1-3. Na de rust overklaste Oranje Nassau Vriendenschaar met de regelmaat van de klok en vielen de doelpunten als rijpe appels van de boom. Toen het 1-7 was liet de Vlaardingse ploeg de teugels wat vieren. Het werd uiteindelijk een verdiende 3-1 overwinning voor Oranje Nas sau. Het team van CKC Maassluis heeft zaterdagavond een vrij gemakkelijke overwinning be haald op de reserves van Vriendenschaar, De ploeg uit Bodegraven was geen tegen stander van formaat Bij de rust had de ploeg uit Maassluis al een 8-1 voorsprong genomen. In de tweede helft nam CKC de zaken erg gemakkelijk op en de cocentratie zakte ziendero gen. Zelfs toen kon Vrienden schaar nog niet gevaarlijk wor den. De eindstand werd ten slotte 13-3. Ted van Uffelen, het dubbel Deu s/Van den Doel en weer Freek Deus brachten de stand op 4—1. Hierna moest Aad van den Doel met 18—21, 21—18 en 20—22 het tweede punt afstaan aan C. Wensveen. De tegen stand van de TOGB-dames was verder gebroken, zodat Freek Deus en Ted van Uffelen een hattrick scoorden, en Aad van den Doel zijn laatste partij kon winnen. NTO verspeelde vrijwel zeker de promotiekansen. 2n Rotterdam werd met 7—3 van SVS 1 verlo ren. Ton Heine scoorde alleen tegen C. Beuman, Eddie Jan vier scoorde tegen dezelfde spe ler, evenals trouwens Ruud' Muuren. NTO 3 verloor met de grootst mogelijke nederlaag van Chevron 4: 10—0. De Maas- landers zakten daardoor een plaats op de ranglijst Vlaardingen Het ziet er naar uit dat de Vlaardingse Zwem Club met 516 geslaagden het aantal diploma's van 1975 gaat overtreffen. Recent slaagden in het Kolpabadweer 46 deelne mers. De geslaagden voor het A-diploma: S. Buitendijk, o. Bom, B. Bravenboer, B. Brou wer, P. Duifhuizen, ftt Egberts, S. Esmeijer, J. van Hees, F. van Hulst, J. de Kok. V. Kuiper, R de Koster, M. Moree, J. Oei), w. Rasman, S. van Saus, S^van Tol, M. Verboeff, M. Verboon, R. WilJemstein, H. Wijzenbroek, C. Xenakis, S. Poot, I, Fokker. B-diploma: J. van der Brugge, Buitendijk, B. Bijmeien, i* Dijkshoorn, R. van Eenenaam, S. de Goede, R. Groeneveld, w- Heuvelman, M. Kalfsbeek» - Kievit, D. Kleinekoort, V- Kort lever,'A. Olieman, L. Peeters, R. Ribbens, W. Robertas, M- Roozendaal, C. Stadhouders, u van Tïlborg, R. Veringmeiere, R. Visscher, R. van Vliet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4