RKWIK geeft Velo tweemaalgelegenheid' 1 Excelsior '20: Geef nu Hermes 99 te Schiedam afgeslacht door vierdeklasser j wsiï&Bm Bezoek aan Zeist doet Martinit goed Vlaardingers heffen wél krachtsverschil op Heldenrol voor Jan van Yeen tegen Zwijndrecht Demos scoort niet KMD blijft overeind Bob Weeda redt SFC Ih MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 OPRUKKEN BESLISSING SUCCES ONDERSCHAT wife'-" BEHOUDEND li VERLENGING MSV'71 laat steek vallen Revanche voor VDL Vlaardingen Hulptrainer Henk van der Naaten draaide er na Velo's triomf op RKWIK (0—2) niet om heen. „Voor rust verraste RKWIK ons met sterk gegroepeerd voetbal, én met een sterke bezetting op bet middenveld, konden wij nauwelijks aan offensie ve daden komen". Toen echter de lijstaanvoerder uit de vierde klas na rust het collectieve voetbal de rug toe keerde en zich vele malen bezondigde aan op niets uitlopende solistische acties, was het snel voor bij met Velo's „angst". De Westlanders konden in dat tweede deel naar hartelust de strijd controleren en maakten twee minuten voor tijd via Sjaak Neder- pelt het werk definitief af: 0—2. grote opluchting van Velor dat ook nog eens de schrik om het hart sloeg toen Leo Janse het houtwerk raakte, maar daar bO-LÜ b bleef het bij. was rijn schuiver één minuut voor tijd goed voor 0—1. Niettemin kon Velo dankjewel zeggen omdat beide formaties elkaar op het knusse veld van RKWIK weinig ontliepen. De thuisclub hief zeer snel het klasseverschil op door met van uit een goed gesloten verdedi ging afwisselend met dieptepas- ses of via één-twee-acties Velo rijn wil op te leggen. Het leek een kwestie van tijd te zijn om de Westlanders op de knieën te krijgen. Trainer Van der Naa ten verbaasde er rich toen al over dat RKWIK zoveel ruimte kreeg, „Onbegrijpelijk", ver klaarde hij, „dat het via simpe le voetbewegingen veelal over rechts tot gevaarlijke acties kwam. Maar verder ook niet". In het Westlandse doel was Jan van der Zande één brok zelf verzekerdheid. Schoten van Leo Janse en Dinnes de Rond pakte hij zeer kundig. Zelfs een schot van Albert Verhoogh, na slecht uitverdedigen van laatste man Louis de Letter, verwerkte hij zeer fraai tot hoekschop. Maar er vielen geen goals. Tot Langzaam maar 2eker kon Velo zijn „wonden" gaan likken. Hoewel het middenveld veel balverlies had (met name Peet Zuiderwijk en Aad van Dijk), moest de thuisclub halverwege de eerste helft steeds meer te rug. In eerste instantie trachtte Velo via zijn spitsen op de flan ken, Harry Damen en René van Vliet, tot counters te komen, maar de enige weg was toch het door Bas van den Berg centrum. Kuub Meeder gaf in dat deel voorlopig nog geen krimp, maar toen Nol Bom van af het middenveld ongehinderd kon oprukken en niemand van de blauwwitten zelfs maar een poging deed hem aan te vallen, Op dat moment niet verdiend, maar wel een tastbaar bewijs dat Velo op tijd toe kon slaan. Wie dacht dat RKWIK na rust zijn gegroepeerd voetbal nog sneller tot ontplooiing zou laten komen, kwam bedrogen uit. Zienderorgen raakten de Vlaar dingers nerveus. De opbouw was zelfs lange tijd zoek en aangezien in de Vlaardingse aanval alleen Leo Janse een dikke voldoende haalde, was het duidelijk dat alleen van hem het gevaar moest komen. Zijn solistische speelwijze wek te veel verwarring in de Vela- defensie. Louis de Letter moest bij herhaling organiseren, maar er was geen middel afdoende om de Vlaardingse rechterspits af te stoppen, Bij herhaling plaatste Janse de bal tussen de benen van Wim van Dijk door, maar op de vele schoten had doelman Jan van der Zande een goed antwoord. Niettemin was het alleen Leo Jan se die gevaarlijk was. Voor de 1 rest kon Velo dankzij de tip van i de (tijdelijke) opvolger van Wim i van Buuren ziek in ont- m vangst nemen: „Sterk maken 1 op het middenveld, zelfs met 1 vier man daarop opereren en 1 iedereen meeverdedigen". Dat 1 concept slaagde volledig, i RKWIK, dat voor rust zo vrij als een vogeltje kon aanvallen, i moest nu bij herhaling persoon- lijke duels aangaan om uiteind- elijk op combinaties of diepte-1| passes uit te komen. fi Maar de strijd bleef in evenwicht, ondanks de twee klassen ver schil. Toen uiteindelijk Dinnes de Rond in de veertigste mi nuut de bal in de voeten van Harry Damen plaatste, volgde er een snelle break-out, waarbij Sjaak Nederpelt de bal met de binnenkant van rijn schoen het laatste tikje gaf: 0—2. Vanaf die tijd speelde RKWIK een verlo ren wedstrijd. Maar het gaf Ve lo tweemaal de gelegenheid zonder zelf te profiteren. Velo is ver in de verdediging van RKWIK doorgedrongen. Schiedam Een gran dioos spelend Excelsior '20 is erin geslaagd na honderdtwintig minuten voetbal eersteklasser Zvvijndrecht volledig te bedwingen. Was de 1—1 stand bij het eindsignaal al een knappe prestatie, de gelijke stand van 2—2 na twee maal vijftien mi nuten verlengen dwong nog meer respekt af. Strafschoppen moesten uiteindelijk beslissen wie er verder bekerde. Ook nu slaagde Excelsior Vooral door toedoen van doelman Jan van Veen, die twee van de zes strafschoppen stopte, was het Excelsior, dat als beloning voor haar inspanning de volgende ronde bereikte. Een wat arrogant startend Zwijndrecht moest in de beginfase ondervinden dat Excelsior niet in het minst onder de indruk was van de drie klassen verschil die er tussen beide ploegen lag. De Schiedammers startten overweldigend en hielden de bezoekers de eerste vijf minuten op eigen helft. Dit offensief had al vroeg succes. Een trekbal van rechts beland de bij John Kloppers, die met rijn hoofd de vrijstaande Mar tin de Vette bediende en diens kopstoot trof doel: 1—0. Zwijndrecht was met veront rust en ging rustig in de aanval Aanvoerder Cees van de Berg, gesteund door Leen van Rijs wijk trachtten het middenveld in handen te nemen maar moesten ondervinden dat het goed storende Excelsior niet be reid was veel kansen weg te geven. Niettemin kon de razendsnelle Gerrit de Hollander in de tien de minuut aan rijn bewaker ontkomen en rijn ziedende schot werd maar nauwelijks door Jan van Veen gestopt Eén minuut later was Excelsior dicht bij een tweede treffer. Bij een aanval door het midden legde Fred Clarys de bal terug op Tinus de Vette, die hard inschoot Invaller doelman Pe ter de Bree redde vallend erg knap met één vuist ftfeiaogzaam veroverden de gasten een licht veldoverwicht maar helaas was niet Iedereen bereid alles te geven. Trainer Joop van Knijff: „Excelsior werd door onze jongens duidelijk on derschat. Zij waren naar Schie dam gekomen om dit karwei even op te knappen. Ik miste bovendien mijn rechterspits, waardoor het spel te veel door het midden ging". Dit speelde de thuisclub in de kaart Zowel Wim Tieman als Wim Radema ker speelden goed en heersten in het centrum. Trainer Aad Bierhuizen: „Onze kracht was dat wij de tegen stander al op het middenveld goed opvingen, waardoor de weg naar het doel te veel kracht kostte." Tot aan de rust wist Excelsior haar voorsprong dart ook vast te houden. Na de thee ging de thuisclub be houdender spelen. Peter van de Hoeven kwam het middenveld versterken en hoewel de gasten voortdurend op de Excelsior helft opereerden, wisten de zwart-witten lang stand te hou den. Tien minuten voor tijd luidde een fout van Erik Gudde de gelijkmaker in. Terwijl Zwijndrecht aandrong, ver zuimde hij weg te werken en Rotterdam Martinit heeft na een bezoek aan het KNVB-centrun in Zeist in de bekerwedstrijd tegen DZB het zoet der overwinning weer eens kunnen smaken. DZB was zeker geen zwakke tegen stander. Martinit was met een uitstekend spelende Ruud Quadt weer in de gelederen gewoon een klasse beter. Toch moesten de Schiedammers na een kwartier spelen een achterstand accepteren. Het was na een aktie van Van Vliet dat het 10 werd. Vanaf dat moment begreep Mar tinit dat het de zaken wat ener- 'gieker aan moest gaan pakken en meteen was het gedaan met de weerstand van DZB. Uit een voorzet van de weer als van ouds spelende Ruud van der Horst was het Quadt die de gelijkmaker in de touwen kop te: 1—1. Kort daarop soleerde Brast rich langs de verdedigers en besloot rijn aktie met een niet te stoppen schot 1—2. Een combinatie tussen Dijkstra en Slavenburg werd door laatstge noemde afgerond met het derde doelpunt voor Martinit -■ - i t .-V' w Martin de Vette scoort het eerste doelpunt voor Excelsior. Geen strafschop voor Excelsior was het oordeel van de scheidsrechter verspeelde de bal aan Florijn Smit, die van dichtbij via de paal Jan van Veen passeerde, 1-1. Excelsior schakelde meteen over op de aanval en kwam opnieuw dicht bij een treffer toen Peter van de Hoeven een vrije trap van zeker 35 meter ineens ïnko- gelde. Doelman Peter de Bree redde vallend ten kosten van een hoekschop. Het einde kwam met 1—1 waardoor een verlenging noodzakelijk werd. Zwijndrecht had in de eerste ver lenging succes. Martin de Vette verspeelde de bal op het mid denveld aan Leen van Rijswijk die doorplaatste op de vrij op komende Gerrit den Hollander. Deze plaatste de hal met een boog over de uitlopende Jan van Veen heen en het was 1—2. Opnieuw schakelde Excelsior over op de aanvaL Zwijndrecht liet de tegenstander komen, zette twee verse krachten in en dacht zo het einde te halen. Halverwege de tweede verlen ging zette de ingezette Frank Woutersen een aanval op die via een voorzet van John Klop pers het hoofd van Peter van de Hoeven bereikte. Diens kop stoot was te machtig voor Pe ter de Bree en het was 2—2. Omdat beide teams niet meer scoorden, moesten strafschop pen de beslissing brengen. Doelman Jan van Veen van Ex celsior zou bij deze strafschop pen een heldenrol vervullen. Eerst stopte hij de inzet van Jan van Wijk en omdat Frank Wouterse voor Excelsior tegen de paal schoot en er verder niemand faalde was het ook nu weer gelijk. Zwijndrecht begon de tweede reeks en opnieuw stopte Jan van Veen, ditmaal de inzet van Ton van Vuuren. Omdat Excelsior niet faalde, kregen rij loon naar werken en bekeren verder. Een uitgelaten elftal riep na afloop vol zelfver trouwen: „Geef ons nu Hermes maar". Maassluis MSV'71 heeft in het uïtduel tegen RET een steek laten vallen. Het leed rijn eerste nederlaag van dit seizoen tegen de Rotterdammers. De totaal van slag af zijnde formatie van trainer Arie Kap werd met 2-0 teruggewezen. De thuisclub ver kreeg met deze winst goede aansluiting met de kopgroep, terwijl MSV'71 zich zag inge haald. Met de rust waren er nog volop (0-0) mogelijkheden tegen de strijdlustige met veel power optredende RET formatie. MSV'71 stond als koploper model maar kan de weelde van lijst aanvoerder maar matig dragen- Daarbij was het grote gemis de afwezigheid van routenier en rustbrenger Hans Verbeek. Deze aanvoerder en laatste man heeft overzicht en regisseert Dat onderdeel missen de zwart-( witten nu. De discipelen van MSV'71 trainer Arie Kap heb ben regelmatig onder volle druk gestaan. Het middenveld, had te weinig greep op het BET' spel. RET was daarbij een ja gende brigade die de bezoekers weinig kans gaf in het spel te komen. Rotterdam „Jongens ik weet niet wat ik daarop moet zeggen. Het is maar het beste om er helemaal niet over te praten en laat een ieder de hand in eigen boe zem steken". Dat waren de woorden die een toch wel teleurgestelde voorzitter Verwey van Schiedam sprak na de wedstrijd. Het was heel normaal dat Verwey te leurgesteld was. Im mers, zijn club had klop gekregen van een vier de klasser en hoe! Met 5—0 won Charlois het duel van een totaal on geïnteresseerd spelend Schiedam. Tramer Ruitenberg was met een bijzondere op stelling gekomen en voorzitter Verwey noemde het dan ook een „feestopstelling". Zo moest spits Wohler in de verdediging fun geren als tweede voor stopper en fungeerde half-speler Rob Beukers als rechtsbuiten. Rob voelde zich hier kenne lijk niet thuis, maar Ruitenberg heeft de ge hele wedstrijd door zijn „feestopstelling" ge handhaafd. Hij gebruik te zelfs geen wisselspe lers. Natuurlijk is het voor een vierde klasser heel wat als het een tweede klas ser kan elimineren. Zo'n team leeft daar he lemaal naar toe. Char lois heeft voor de over winning gevochten tot de laatste minuut, maar indien Schiedam niet zo ongeïnteresseerd had gespeeld zou de over winning toch nooit zo groot zijn uitgevallen. De eerste helft werd afge sloten met de stand 1—0. Het was een doel punt in eigen doel van Wöhler. Wie gedacht zou hebben dat tramer Ruitenberg na de rust het team wel veranderd zou hebben kwam be drogen uit. Ook de in spiratie en motivatie waren niet verbeterd en het was dan ook heel normaal dat Charlois met doelpunten van o.a. Nelis Maas en Olaf Sfen tot een uiteindelijke overwinning van 5—0 kwam. Rotterdam Evenals de eerste ontmoeting, 2-2, leverde de re turn van Demos tegen VOB een gelijkspel op 0-0. Was de wed strijd in Schiedam er één die uit de hand liep, gisteren ging dat beter. Wel werd er keihard en mannelijk voetbal vertoond, maar echt over de schreef ging er niemand. Een best duel werd het daarom niet Of de angst van de eerste ont moeting een woordje meespeel de weet niemand, maar het werd toch wel een rommelig duel met 'twee hard werkende ploegen en een uitblinkende doelman Luc van Schijndel bij Demos. Luc had na een kwar tier spelen al het geluk aan zijn kan*. Broer Joop had in het strafschopgebied hands ge maakt en moest Luc dus maar proberen de toegekende straf- schop te stoppen. Het hoefde niet, want de bal werd zo slecht geplaatst dat de lat redding kon brengen. Na de rust bleek VOB nog iets feller te spelen, maar tot doelpunten kwam het toch niet. Demos dat rich ging beperken tot de coun ter bleek daarin nog gevaarlijk te zijn. Ook de Schiedammers kwamen echter niet tot scoren waardoor het 0-0 bleef. Pijnacker Van de Westlandse damesvoetbal formaties trad al leen KMD aan. De Wateringse formatie speelde in Pijnacker tegen DSVP en bemachtigde een 0—0 gelijkspel. KMD begon overigens met slechts negen speelsters. Toch werd er knap tegenstand geboden. Vooral de verdediging was erg goed op dreef. Het werd een spanned duel waarin beide teams enkele kansen kregen. Twee minuten voor het einde werd een DSVP-doelpunt we gens buitenspel afgekeurd, Dijkstra kwam ook tot een doel punt, maar de scheidsrechter keurde het af. Hij had een over treding in het strafschopgebied geconstateerd en legde de bal op de stip. Het bleek uitstel, want uit de strafschop scoorde Ruud van der Horst toch het vierde doelpunt voor zijn dub. Nog voor de rast werd het door Quadt met een ver klimmend schot 1—5. Na de rast blies Martinit wst stoom af en het was eerst na een half uur dat Quadt Marti nit op 1S kon brengen. Een lichte overtreding van Gouka werd bestraft met een penalty en daaruit bracht Van Vliet de stand op 26. Dezelfde speler zorgde ook voor 3—6. Rotterdam Zonder de geschor ste Nico van Huet (vervangen door Rien Broere), moest SFC de uitwedstrijd tegen Belvédère spelen. Zonder zorg was die ontmoeting 2eker niet tegemoet gezien. Met recht, want het werd maar een nipte overwin ning van 1—0. SFC heeft zich vooral voor rust tal van kansen weten te creëren, maar het duurde toch tot in de dertigste minuut, eer, naar later zou blij ken, het enige doelpunt van de wedstrijd kwam. Rien Broere had wel na vijf minuten spelen het net gevonden, maar de scheidsrechter had dat doel punt terecht afgekeurd wegens buitenspel. SFC kon de leiding nemen na de vrije trap yan Liekendïek. Het werd een tikje naar Bob Weeda, die uithaalde en de bal uit zijn schot in het doel zag verdwijnen, 1—0. Ook na de rust bleef SFC het spd beheersen hoewel de thuisclub nu fel op kwam zetten. Succes had dit echter niet, want de schoten bleken te slecht gericht SFC zette Hans Klein nog voor Broere, maar ook dat zette geen zoden aan de dijk, hoewel Klein een maal zeer dicht by een doelpunt was. Het bied derhalve 1—0 voor SFC. Maassluis De VDL zaterdagbri gade revancheerde zich op ej* gen veld met het gelijkspel (2-2) tegen SC Zuiderpark voor ae zwakke vertoning van veertien dagen geleden tegen Cion. Ete mannen van trainer Arie IJssei* stein hadden voor de partij te gen de Rotterdammers van gedachten gewisseld. SU Zuiderpark was een goede te- genstander en de spelvertoning was niet slecht Het geschut van VDL stond nog met helemaa zuiver en daardoor werd nog niet voldoende gescoord. BtJ thee deelden de ploegen ook ai broederlijk de stand: 1-1- kwam met 1-0 voor door Aao van Arkelen. De bezoek^ kwamen gelijk en namen in «n tweede deel een 2-1 voorsprong Wil Huizing scoorde de gelijk* maker: 2-2. j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6