„Dat boren was o gek van te worden'9 De ai gang, het op je bek vallen, is ingecalculeerd" SCHIEDAM^ HOOGSTRAAT WINKELEN KAARSEN De beuk er m PLAVUIZEN POPPiZIJN Verkeers telling Beenbreuk Inbrekers gepakt AU vindt u biji Voor fklas Planten en Bloemen TEGELHANDEL J. MALTHA 3 Opvijzelen verzakte flats gaat met veel herrie gepaard Contactavond Tas tussen fietswiel Eenakterfestival in januari in Vlaardingen I 99 in Flinke buit bij diefstallen Zeer uitgebreide sortering MALTHA LAMSBIL per kg 8.981 HARSKARBONADE kg 8.80 j HAMLAPPEN kg 9.50! HART-EN PAARDEVLEES „r WOENSDAG 24 NOVEMBER 1976 boren was werkelijk om gek van te worden. Gelukkig is het bijna achter de rug. San- der, m'n hond ligt niet meer met zijn hop op de vloer. Hij ligt tegenwoordig op de bank, want anders wordt hij gek van de herrie". Zo beschrijft Agues Vogels de enorme herrie die de bewoners van de drie verzakte flats in Maassluis moeten trot seren, om de flats,weer geheel bewoonbaar te maken. Zij woont op de eerste verdieping van de flat aan de Burgemees ter Wesselinkstraat Toch is de herrie voor Agnes - minder hinderlijk dan voor bij voorbeeld haar bovenbuur- mets anders", vrouw, Jeanette Weber. Zoals De geluidsoverlast die de bewo- Agnes meedeelt werkt rij voor halve dagen en staat 2oals zij het zelf zegt nogal laconiek te genover de hele toestand. Ja- nette, die de gehele dag thuis is heeft er meer moeite mee: „A's ze hier aan het boren rijn hoor je gewoon de telefoon niet eens meer. Laat staan dat je een gesprek kunt voeren. In de ners van de drie verzakte flats, twee aan de Burgemeester Za- neveldstraat, beter bekend als de zakkende Zanevelders en Zanevelders en één flat aan de Burgemeester Wesselinkstraat hebben moeten verduren of nog moeten verduren Is zo enorm, dat er vragen over zijn gesteld aan het Maassluise college. worden geconfronteerd ten ge volge van de herstelwerkzaam heden, Hij wijst er tevens op dat er met de bewoners was afgesproken dat wanneer daar toe aanleiding zou zijn, de be woners opnieuw bij elkaar ge roepen zouden worden. Het raadslid vraagt het college dan nis van de flats. Na langdurig onderzoeken, wikken en wegen werd vorig jaar eindelijk beslo ten de flats op te vijzelen, om dat men ongeveer zeven jaar geleden had ontdekt dat de fun damenten van de drie flatge bouwen met twaalf verdiepin gen aan het verzakken, waren. ook waarom dat niet is ge- De eerste flat aan de Burgemees- herfstvakantie ben ik een week- Vorige week schreef gemeente- je opgekrast om in wat rustiger oorden te vertoeven. Dat had ik wel nodig". Jeanette bekend vlot dat ze wel wil verhuizen, „maar ik kan niet want ik heb maar één kind en krijg daarom raadslid Jaap van der Grind (PPR/PSP) een brief waarin hij erop wees dat de bewoners van de flat aan de Burgemeester Wesselinkstraat dagelijks met een enorme beurd. Wethouder Han Humme- len over de gang van zaken: ,.We zijn inderdaad te laat ge weest met bet geven van infor- matie.We hebben ons tè non chalant opgesteld tegenover de situatie rond de flats. Jammer, maar niets aan te doen'" geluidsoverlast Even iets over de voorgeschiede- De werkzaamheden gaan gepaard met veel herrie ter Zaneveldstraat is inmiddels weer in zijn oude staat hersteld. Momenteel wordt letterlijk en figuurlijk hard gewerkt aan de tweede flat aan de Burgemees ter Wesselinkstraat Volgens de planning moet dit karwei eind januari zijn geklaard. Onder tussen is men dan al begonnen met de herstelwerkzaamheden aan het derde gebouw dat even eens aan de Burgemeester Za neveldstraat is gelegen. Nogmaals wethouder Han Hum- melen over deze zaak: „Alvo rens met de herstelwerkzaam heden werd begonnen hebben wij gekeken of het noodzakelijk was de flats geheel te ontrui men. Het stond nu eenmaal vast dat het werk een hoop overlast zou bezorgen. Ook is aan de betrokken bewoners de mogelijkheid geboden om te verhuizen. Geheel ontruimen was niet nodig. Momenteel is de eerste flat weer zo goed als vol. In de tweede flat staan zo'n veertig woningen leeg van de honderdentwintig- De derde flat telt vijftien lege woningen. Inmiddels hebben de bewoners een brief van de gemeente Maassluis in de bus gekregen, In deze brief staat dat op zater dag 18 december alsnog een informatie ochtend wordt be legd ver deontstane ongemak ken. Waar dit gesprek zal plaatsvinden is nog niet be kend. Waarschijnlijk wordt het de Koningshof aan de Uiver- laan. De ochtend is mede be doeld voor de bewoners van de laatste flat. Zij zullen dus wel voortijdig worden ingelicht over hetgeen hun te wachten staat. De totale kosten van de herstel werkzaamheden worden glo baal geschat op acht- a tien miljoen gulden. Het rijk neemt daarvan veertig procent voor haar rekening. De loopschacht Eenoverzicht van de chaos aan de voorkant van de flat aan de Burgemeester Wesselinkstraat Maasland In twee dagen tijd heeft de Open Groepering Maasland dertienduizend auto's geteld die Maasland m- en uit reden. De verkeerstelling ge houden van 's morgens zes tot 's avonds zeven uur op de pun ten Koningin Julianaweg, Kerk weg, Beatrixlaan en Maasland- Sedam. Doei van telling is een zo volledig mogelijk beeld te krijgen over de verkeersbelas ting in dit dorp. De gemeente Maasland heeft ook een onder zoek gehouden maar dat vond de groepering onvoldoende om dat de cijfers die naar voren werden gebracht van slechts twee spitsuurteüingen waren De Open Groepering gaat de door haar verzamelde cijfers verwerken tot verkeersdia- grammen. Op grond van deze gegevens kunnen dan de op stapel staande verkeersmaatre gelen worden getroffen om het doorgaande verkeer te beper ken. Vlaardmgen Vanavond wordt er opmew in het Ontmoetings centrum West aan de Flons de Vijfdelaan 2 m Vlaardmgen een contactavond voor alleenstaan den gehouden. De eerste avond (veertien dagen geleden) was een groot succes. Ruim vijftig personen tussen de 25 en 70 jaar bezochten de contact avond. Vanavond is men vanaf 18 uur weer welkom. Schiedam Een meisje van ze ventien is met haar fiets ten val gekomen, doordat haar school tas tijdens het rijden tussen de spaken van haar voorwiel te recht kwam. Het ongeluk ge beurde in de Schoolstraat, na bij de Warande. Het meiske, de Schiedamse F. D. R liep daar bij een hersenschudding op en is daarvoor in het Gemeente- Ziekenhuis opgenomen. Schiedam Mevrouw J. H. S -V. (43) heeft haar linkerbeen ge broken bij een ongeluk op de Singel. Zij werd aangereden door de Rotterdamse automobi list F. S. (40). In het Gemeente- Ziekenhuis is rij opgenomen. !lllll[|||l!iIi!l]lifI!lil]l!lilt!llf!i!llltIII[||l|]]im]finil!IUIIII!ll!liIllllll!l||[nillll|^ Spelen met toneel. Het zou een motto kunnen zijn voor het komende eenakterfesti val. Een stukje opmerkelijk Vlaardings initiatief waar aan wordt meegewerkt door zes Vlaardingse toneelgroe pen en twee min of meer toneelwerkgroepen. Schroom, ijdelheid, dadend- v/ang, consumptieshow, je mag het allemaal thuislaten, je mag het meenemen,a Is er maar wordt gewerkt. Er zal tussen de verenigingen onderling geen ruimte zijn voor concurrentie. Het festi val staat volkomen in dienst van het toneel,van het thea ter en vooral van wat men sen daarmee aanmoeten. Geen superlatieven, geen kapsones, wel inzicht krij gen in het hoe en waarom van eikaars werken in dat van de schrijvers. Begrip voor elkaar opvattingen, voor eikaars gedachtengan- gen, voor elkaar dwalingen. Het lijkt wel een preek, maar toch kan dit alles de motiva tie zijn van de animator van het eenakterfestival, Cees Romers. Een initiatief dat meer dan toe te juichen is, ook al doordat het amateur toneel in Vlaardingen hier door Gerard v.d. Heuvel mee gelijk uit de eoncump- tiesfeer wordt getild. Niet dat er iets zou zijn tegen een goed gespeeld blijspel, des noods met bal na of een tombola, maar het is goed, dat ook, of zelfs juist, ama teurtoneelspelers rich reali seren dat toneelspelen meer inhoudt dan alleen een ande re pet opzetten en aan de wensen van de achterban te gemoet komen. PUBLIEK Daarbij, er is geen behoefte aan publiek. Het goed, beter, best is niet zo belangrijk en applaus speelt geen rol. Het gaat erom düann door te dringen waar je tijdens de normale toneelrepetitie niet toe komt, waarbij vooral het kijken naar elkaar en elkaar bekritiseren voorop staat. Het is niet zozeer de eenvoud die deze werkwijze demon streert, eerder de ongekunst eldheid waarmeetoneelpo- grngen kunnen worden ge waagd. Romers: „De afgang, het op je bek vallen, is inge calculeerd". Door deze ge- dachtengang ontkom je aan de prestatiedrang, want als er publiek in de zaal zit, wordt er wat anders van je verwacht, dan wanneer je vertoeft in het beschermde gezelschap, waardoor een eventueel door de mand val len niet zo aankomt. Die bevrijding zou wel eens kunnen betekenen dat de ac teurs en actrices tot een hoogte groeien die ze ,.en publique" niet zouden kun nen bereiken. Naast het feit dat ze collega's zien spelen, kan de zelfontdekking nog van grotere betekenis zijn. Niet alle groepen die meedoen worden rijp geacht voor de ze expressievorm. Romers: „Je moet iedereen een kans geven. Groepen die vorig jaar zijn uitgegleden, waar toen geen spaan van heel bleef, doen nu weer mee. Het gewoon ter zake over elkaar en via een jury oorde len is geen beletsel om het opnieuw te proberen". Als alles mee zit komen er twee beroepstoneelmensen naar Vlaardingen, Niet zo zeer om ais jury te fungeren, meer als gespreksleiders. „We wilden een jury hebben van provinciale toneeladvi seurs, zoals Huub Hermens en Piet Eelvel", vertelt Cees Romers, „Ze hebben echter nog niet toegezegd, doch ik heb goede hoop dat ze ko men". De meespelende verenigingen zijn „Argus", „Argeloos", „De Farrel", Animo „Vana", en O NI. Bij elkar betekent dat tweehonderd deelnemers en wordt het festival daar door over twee avonden ver deeld, te weten op 14 en 15 januari. Hoek van Holland Na een korte achtervolging heeft de politie in Hoek van Holland vier Hagenaars gearresteerd. De mannen, de 34-jarige A. O. T., de 18-jarige J. M. H„ de 31-jarige W. R. P. en de 29-jari- ge R. L., hadden kort daarvoor een inbraak gepleegd in de vis kraam aan de Koningin Emma- weg. Het zetten van deze kraak was echter gezien en aan de politie gemeld die onmiddel lijk achter de mannen aanging. Na een korte wilde rit werden zij op de Dirk van den Burg- weg tot stoppen gedwongen en aangehouden. In de wagen bevonden zich di verse soorten vis zoals ma kreel, paling en mosselen. Te gen het viertal is proces ver baal opgemaakt. Vlaardingen In gebouw Trian gel aan de Fransenstraat te Vlaardingen wordt morgen avond de oud-leden sociëteit All in gehouden. Oud-leden en ouders van leden van de sociëteit In the Mood, die in hetzelfde gebouw* wordt gehouden, zijn vanaf acht uur 's avonds welkom voor een praatje en een spelletje. Tevens kan men nakaarten over het negentigjarig bestaan van „Liefde en Vrede". Iiiu»iiiliilii!i!iiiifiniii!iiiiii!int!ni!nii!iiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiii;iiiiiuiiii!umiiiiiiii!iiiiiiimiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!i!i!!!iiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiinii!iiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiimuii; Be oude kerk van het Gewestelijk Arbeidsbureau bij de Van SJin- geriandtetraat in Vlaardingen wordt gesloopt. Op het ogenblik is men druk bezig om het hou ten gebouw met de grond gelijk te maken. Een stuk groen zai ervoor in de plaats komen. De plannen om een moskee in de oude keet te vestigen zijn in middels van de baan. De ge meente zal de mogelijkheid on derzoeken om een ruimte te scheppen voor de moskee in het geboujv van het toeleveringsbe drijf aan de Oosterstraat. GAB is aj y/ebr ruim een maand geleden verhuisd naar ge Ta'e^uatfaal - Schiedam Hoek van Holland Inbrekers en dieven hebben bij enkele kraakjes in Hoek van Holland een behoorlijke buit veroverd. Uit de auto van G.J.K. uit Hellen voetsluis werd op klaarlichte dag een bedrag van 1600,- en een rekenmachine gestolen. De wagen was geparkeerd aan de Zeekant bij het strand en niet afgesloten. In een Hoeks restaurant werd „per abuis" van een van de gasten een leren jasje meegeno men zonder daar iets anders tegenover te stellen. De strandtent van J.A. in Hoek van Holland werd opengebro ken. Hier bestond de buit uit een tuner-versterker, een cas settedeck, sloffen sigaretten en andere artikelen. Uit de auto van C.V.W. uit de Hoek werd aan de Rietdijk straat een polstasje gestolen met daarin diverse papieren en verder verdween d» atjtr»T-^v> otbbe ADVERTENTIE DROGISTERIJ - PARFUMÉR1E SCHIEDAM - HOOGSTRAAT 4 TEL 010 - 26.85.59. P.M2 Paul Teeuwen 51B Ie keus van 38,50 voor 29,50 Steenbok plavuizen v.a39,50 Hamadan plavuizen v.a21,— Spaanse plavuizen 11, Valk Varia 26,— Wandtegels v.a6,85 Decortegels v.a,...15, Vloertegels v.a15, Mozaïek p. vel v.a2,— {prijzen exclusie! BTW) HtXK.srH WI0B 1I0 TE 1 OIO 267512 SCHIEDAM HOOGSTRAAT 168 SCHIEDAM TEL 268820 Maandag gesloten. Donderdag koopavond. als je 8 bent of 80 schooljongen of zakenman opa of oma huisvrouw of tienermeisje HOOGSTRAAT 101, SCHIEDAM TEL 010-267552 VOOR DE HOND p. kg 5,50 f HOOGSTRAAT 49B SCHIEDAM TEL. 010-26.84.20 gratis bezorgen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3