Iman Kars gelooft in Europese titel Kreuz en Jansen trekpleisters 1 ie Ma3ssluis Zwaluwen te sterk voor PPSC Overzicht zaalvoetbal Trainer Koos Henneveid: „Huidige top komt er nooit" Geen promotie voor Schiedam Selectie VHB oefent Ministars een show van topsporters j e&m EXCELSIOR'20 DVO'32 door Casper Postmaa Rozenburg/Maassluis Iman Kars' eerste optreden voor de Nederlanse judoploeg is geen doorslaand succes geworden. In het Poolse Lodz werd de Rozenburgse judoka tijdens het Europees kampioenschap voor adspiranten al in de eerste ron de door een Pool uitgescha keld. Toch wil de zestienjarige Schiedam In de slotronde van de ZHDB-competüïe vertrok het eerste tiental van damclub Schiedam met twee invallers naar Katwijk, vechtend voor de allerlaatste promotiekans. Hoewel Katwijk aanvankelijk sterk partij gaf en enkele goe de winstkansen creëerde, was het toch het Schiedamse team dat dankzij Leo Mous een voor sprong nam. Weliswaar verloren Ron Heus- dens en Peter Lansbergen, maar dit verhinderde niet dat Schiedam uiteindelijk ver uit liep. Invaller Jan Breman be reikte een voordelige remise stand, maar Dick van Schaik feliciteerde hem reeds met de winst; de tegenstander „zag het nu ook" en gaf (geheel onnodig dus!!) op. Aan Wim Vrijland was tenslotte de eer de eind stand op 14-6 voor Schiedam te brengen. Ondanks deze over winning promoveert Schiedam met, want ook VDV haalde de volle buit binnen. KATWIJK-SCH1EDAM 6-14; G. v. Beelen-Wim Vrijland 0-2; Th Zwetsloot-Nieo Knoops 1-1; F. Spierenburg-Piet Bastiaanse 0-2; B. Rijn-Dick van Schaik 1-1; M. Dijkstra-Rob van Eijk 0-2; J. Sehoneveld-Ron Heus- dens 2-0; H. Koelewijn-Leo Mous 0.2; W. Visser-Joop van der Schalk 0-2; C. Duivenvoor de-Peter Lansbergen 2-0; J. Zuidhoek-Jan Breman 0-2. Schiedam-2 werd in de laatste wedstrijd afgeslacht door het Rotterdamse Constant-2. Geluk- kig kwamen Tiny Mous en Cees den Boer tot winst, maar daar stonden acht nederlagen tegen- over: 16-4 verlies. Het derde team tenslotte won van debu tant Kreater met 13-7, mede dankzij goede resultaten van twee nieuwe aanwinsten. C. huis remise en R. Nuis zelfs winst. Vlaardingen De door de VHB samen?'' telde selectiegroep W?—* olgend jaar het verte ld" eigende korps wordt sa - -teld voor nationale henBei wedstrijden, heeft de eerste oefenwedstrijd achter de rug. Deze bestond uit een ron de voor vissen met levend aas, de andere met gebruikmaking van brood als voer en aas. Het klassement is opgemaakt aan de hand van de plaatsingspun- ten van beide ronden. Dit luid de: 1 H. Spierenburg, 6 pnt.; 2 O. Booms ma, 7; 3 (gedeeld) M, de Goede en G. Boomsma, 8; 4 A. N. van Biezen, 10; 5 D. Berveiing met 12 wedstrljd- PunteiL Iman zijn debuut niet als een fiasco betitelen: „Ik heb gewoon pech gehad. De partij eindigde eigenlijk onbe slist. Eén hulpscheïdsrechter gaf mij als winnaar aan en de andere Pool. De hoofdscheids- rechter moest toen beslissen en die gaf rood de winst Volgens mij had het omgekeerd moeten zijn. Zelfs het Poolse publiek begon te joelen toen hij die Pool als winnaar aanwees. In ieder geval was het toch nog het beste resultaat van de Ne derlandse ploeg." Omdat zijn Poolse tegenstander in de volgende ronde tegen de latere Russische kampioen on deruit ging had Iman Kars ook geen recht meer op herkansing. Een gang van zaken die Maho- rokan-trainer Koos Henneveid niet ideaal lijkt: „Je bent een beetje afhankelijk van dit sys teem. Er spelen ook politieke motieven mee. Je kan hier in Polen van een scheidsrechter uit een van de Oostbloklanden niet teveel verwachten. Je moet dan echt wel een vol punt sco ren om naar de volgende ronde te gaan. Bovendien heeft het nu zo uitgepakt dat de Nederland se ploeg voor één partij een trip naar Polen heeft gemaakt. Dat geeft een vertekend beeld, want de adspiranten zitten in Neder land in de lift. Als je echter ziet wat voor faciliteiten die Oost bloklanden krijgen Ondanks zijn. weinig succesvolle optreden ziet Iman Kars toch nog een grote judotoekomst in het verschiet. Een Europese ti tel bij de junioren zal de eerste stap daartoe moeten rijn. Iman gelooft erin; „Ik denk dat een Europees kampioenschap m het half zwaargewicht mogelijk is. Ik doe er op het moment erg veel aan. Train zesmaal per week, waaronder ook kraehtt- training. Bovendien doe ik zelf thuis ook nog wat met gewich ten." Koos Henneveid ziet ouder be paalde omstandigheden die ti tel ook wel zitten maar plaatst daar toch een kanttekening bij. „Hij heeft een enorm voordeel. Hij is een zwaargewicht die bovendien erg snel is. Dat komt maar sporadisch voor. Hij moet echter mentaal wat harder worden. Veel zelf trai nen. Als je kampioen wil wor den moet je nu eenmaal wat extra's doen. Het is een kwest ie van: wat is je eerzucht en wat wil je bereiken. Als je groenteboer wil worden word je het Als Iman Europees kam pioen wil worden komt hij er ook." De Manhoro kan-oefenmees ter laat ook deze gelegenheid niet voorbijgaan om kritiek te leve ren op de Nederlandse Judo Bond, „Als iman die hoog plaats wil bereiken, wat gega- randeert kan, dan zal hij aan veel internationale toernooien mee moeten doen. Of de Neder landse Judo Bond daar aan meewerkt is altijd een moeilijke zaak. Wij als club zoeken de toernooien op (Iman: „Dat was mijn grote voordeel m Polen. Ik hbd al internationaal werk ge daan"), de bond zou dat ook moeten doen. Laten ze maar eens in die adspiranten gaan investeren en met m de huidige top die er toch nooit komt" De adspirant-zwaargewicht Iman Kars werkt serieus aan zijn toe- komstideaal en hoopt vooral op een goed eerste jaar bij de ju nioren waar hu als halfzwaar- gewicht zal worden ingedeeld ais hij tenminste op rijn huidige gewicht (90,6 kg) blijft. „Bij de adspiranten ben ik vaak in het nadeel geweest als zwaarge wicht omdat sommige tegen standers tegen de 110 kilo zit ten. Bij de junioren moet dat verschil kleiner mjn". gll!lliniiini!!IIWI!!!!llllll!llllll!lllllll!!llll!lllllllllnili;i!|]tl!in»lll!lllll!l!llllllll!IUIIIIUIIIIlllUlllllllllllllllilllll!nillllilINIIIII!ll)lillllllllllllllll!llllllinillillllllllUIII!ll!lllll!Illi>llllllllllllllllilllllllllllll| Door Bas van den Berg Maassluis Ministars, i de verkleinde uitgave van Superstars en i dus zonder geldprijzen i die anders de amateur- i status van topsporters i in gevaar kan brengen houdt morgenavond heei Maassluis bezig, i Topsporters, waaronder de Feyenoorders Willy Kreuz en Nico Jansen, die toestemming hebben van Boskov en morge nochtend op Schiphol worden afgehaald, ver enigen zich in een soort achtkamp, waarvan het doei is de baten de „kas" te spekken van de Maassluise EHBO, Het ide-e is afkomstig van ene Willem van den Bosch, een Maassluise middenstander, die de laatste jaren als sponsor veel geld m atleten (Van Kas- teren en Kijne) en de basket bal eerste divisieclub VDBE pompte. Zijn laatste „stunt" is Ministars» vrij naar Super stars, dat Vlaardingen dne da gen in de ban had en de All- rounders, het plagiaatachtige surrogaat waarmee de KRO wedijvert met de AVRO. Zoals Maassluis het aanpakt is het uniek in ons land. Willem van den Bosch houdt het er daarom maar op dat er geen tweede keer volgt. „Het is een soort hulde", legt hij uit. „aan de EHBO die elk jaar zijn medewerking geeft aan de Westland-marathons, waar door Maassluis grote bekend heid kreeg. Naast de midden stand is ook de Maassluise Sport- en Recreatieraad ervan overtuigd geraakt dat de im mer belangeloze inzet van de EHBO'ers, ook bij andere sportevenementen, moet wor den gehonoreerd.". Nog voor het spelprogramma m de Maassluise Olymptahal is Ministars njp voor andere gemeenten. In Naaldwijk is al uitvoerig geinformeerd naar het Maassluise spektakel, om- Nico Jansen Willy Kreuz dat het ook in het Westland van toepassing zou kunnen zijn. Koos Henneveid, een van de organisatoren, vroeger bondscoach van de nationale judoploeg, zegt zelfs- „Elke ge meente die een sporthal bezit kan dit organiseren. Het ligt bij ons met m de bedoeling om er een traditie van te maken De Maassluise EHBO moet met de aanschaf van een ram penauto, bestemd voor de pas opgerichte rampenbrigade, ge holpen worden en daarom zien wij Ministars als een stuk pro motion daarvoor, dat een tot m de puntjes verzorgd evene ment moet zijn". Naast de beide Feyenoorders liggen topsporters voor het „oprapen". Ook Ron Steens van het nationale hockeyteam en speler van HCKZ is al te rug van een toernee en verder zijn beschikbaar Eddie van der Roer, keeper van Excel sior, Wim Liebrechts, wielren ner van De Coureur, Nico van Capellen, tafeltennisser van B3VI TOG, Ed Smit, basketbal ler van VDBE, Machsel van der Kooy, judoka van Mahoro- kan en als reserve fungeert Bertus Stigter, atleet van For- tuna. De takken van sport zijn- bow len, waarvoor met name de beide Feyenoorders intensief hebben geoefend m het Maas sluise bowlmgcentrum, brug opdrukken, hoogspringen, doelschieten, gewichtheffen, strafworpen basketbal, duur- loop plus hindernis en wed strijden op de hometrainer. Bij het doelschieten fungeert Mano Tomsello, oud-keeper van VDL, als „baHenpakker", terwijl Lau van Ravens hier scheidsrechter is. Het sport programma zal worden afge wisseld met judodemonstraties van sportschool Mahorokan en een Ministars huisorkest. Ket hele programma wordt aan el kaar gepraat door Jan Mole naar, de bekende speaker uit 's-G ra verzande, die ook de Westland-marathons voor zijn rekening nam. Van de beschikbare (duizend) kaarten is de helft al verkocht Sportwethouder Koos Smit heeft toegezegd het mini-cir cus in de Olympiahal te zullen openen om 19 uur. Het spekta kel duurt tot half twaalf. De organisatie, die bestaat uit Wil lem van den Bosch, Joop Be- metmans, Ruud van Dongen en Koos Henneveid, rekent erop dat de Olympiahal uitver kocht zal zijn. Het draaiboek komt uit het brein van Joop Bemelmans, de Maassluise vakleerkracht, die door het bureau Sportzaken van Maassluis speciaal voor dit programma was vrijge maakt. Om een financieel de bacle te voorkomen, heeft een groot aantal sponsors uit Maassluis toezeggingen ge daan. Voor indirecte subsidie (800 gulden) zorgt de gemeen te. De topsporters zelf komen in het bezit van waardebon nen. I .ïjinnmiiiiiiiiiiiiiiitiiliiliiliilitiiiiiniumiüiiitjiiiiiiiuiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiigtiutiiiiiiiiiniiiiiiiuiiiiimnuiiiiiitiitituiiiiiiiiiiiuiiimiuiimiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiitiiiiiiijtiiiiiiiiiiiiiiiiimiutiiiiniiir Schiedam In de hoofdklasse van de zaalvoetbal competitie heeft het Schiedamse PPSC een gevoelige 1—4 nederlaag geleden tegen Zwaluwen uit Vlaardingen. DVÖ'32 speelde met 2—2 gelijk tegen RFC en ook Wilton Fijenoord kwam aan dezelfde uitslag tegen Sparta. Excelsiort20 behaalde een 62 overwinning op OACN-Boys. Het Maassluise VDL moest een 1—6 nederlaag incasseren tegen VOB. Excelsior Maas sluis had bezoek van het Rotterdamse Activitas en wist met een I—0 overwinning de twee kostbare punten binnen te halen. In de Schiedamse Margriethai was de streekderby tussen PPSC en Zwaluwen van het grootste belang voor de Schiedamse ploeg om in de bovenste regionen te blijven meedraaien. Dc Vlaardingse formatie heeft de illusies van de ploeg van coach Cor Donkersloot totaal omverge worpen, In de beginfase van de wedstrijd was het eerst wat aftasten van beide teams. Na elf minuten was het Klaas Kornaat die drie PPSC-spelers wist te omzei len en toen beheerst de bal achter doelman Coen Mee- der wist te deponeren. 01. Vijf minuten later kreeg de Schiedamse ploeg een twee de treffer tegen zich. Ge rard Bezemer begon op het middenveld aan een solo, doelman Meeder kwam wel uit zijn doel maar Bezemer wist hem beheerst te omspe len en bracht zijn ploeg aan een 0—2 voorsprong. PPSC probeerde het met hoge bal len voor het Zwaluwendoel waar de lange Coen Schef- fer met kopballen succes zou moeten hebben. Het luk te niet bij de Schiedammers en toen na twintig minuten spelen Martin Keizerwaard een gave pass afgaf aan Jo- han Reynhout was het 0—3, Twee minuten voor het ver strijken van de eerste helft kreeg Zwaluwen een vrije trap net voor de cirkel. Jo- han Reynhout tikte de bal naar Martin Keizerwaard en diens treffer betekende een 04 ruststand. Ook in de tweede helft kwam PPSC niet tot grote daden. Het ging bij de Schiedamse formatie allemaal te traag en de werkelijke vechtlust ontbrak. Zwaluwen speelde een bekeken partij en de voorsprong is geen moment m gevaar geweest Na een kwartier in de tweede helft ging Peter Bakx alleen op het Vlaardingse doel af. Zwaluwen-doelman Jan Onck kwam wel tijdig uit zijn doel maar tikte de bal net buiten de cirkel weg. Penalty besliste de goedlei- dende scheidsrechter Van der Bulk terecht. Peter Bakx maakte geen fout en schoot de toegekende straf schop feilloos in het net: 1—4. PPSC kwam hierna wel wat vaker aan de bal maar wat Karei Hartingsveld en Hen- nie den Ouden ook probeer den, het kwam er niet uit en Zwaluwen kwam aan een verdiende 1—4 overwin ning. Wilton Fijenoord kwam m de Rotterdamse Energiehal m het veld tegen Sparta. De Rotterdamse ploeg is hoofd zakelijk samengesteld uit spelers van de honkbalafde ling. Sparta startte fel met aanvallen, maar WF-doel- man Dirk van der Meer stak in grootse vorm en wist in de eerste tien minuten veel doelpunten te voorkomen. Na dertien minuten wist John van der Mark toch de Schiedamse doelman te pas seren en de stand op 1—0 te brengen. Kort voor rust was het de goedspelende Leen Valk die de stand weer ge lijk kon trekken, I—1. f8,y»i^s5» 4.; PPSC leed een gevoelige nederlaag tegen een beter spe lend Zwaluwen. In het tweede bedrijf waren de kansen aan beide kanten te tellen en werd er behou dend gespeeld. Zes minuten voor tijd kwam Sparta ge lukkig aan een doelpunt Van Westrenen schoot zacht in maar de bal werd door een WF-speler van richting veranderd en verdween ter gend langzaam langs keeper Van der Meer 2—1. In de laatste minuten ging Sparta wat vertraagd spelen maar Leen Valk pikte de bal In de laatste minuut goed op en kon toch zijn ploeg nog aan een 2—2 eindstand hel pen, ExcelsiorTJö heelt zich in het begin van de wedstrijd te gen OACN-Boys lelijk ver- keken op de sterkte van de Cnlleverploeg. Alreeds kort- na. het begin trof Rinux Meier de bovenlat en kort daarna kon Henk Landsber gen zijn ploeg aan een 1—0 voorsprong helpen. Dat Pe ter van der Hoeven ook een unieke zaalvoetballer is, be wees hij in de achtste mi nuut. Binnen het sehietge- bied legde hij de bal dood en haalde toen ongelooflijk hard en zuiver uit; I—1. Excelsior kreeg daarna ver schillende kansen waarbij de mooiste was van Robbie Ruts maar zijn schot werd door de staander gekeerd. Toch kwam OACN-Boys aan een 2—1 voorsprong bij de rust. Het was de zeer actieve Henk Landsbergen die het doelpunt voor zijn rekening nam. Na rust kwam Excelsior goed voor de dag en Martin de Vette scoorde 2—2. Toen ging de aanval van de Schiedam mers pas op volle toeren draaien en kwam OACN er met meer aan te pas. Met drie treffers van Peter van der Hoeven hep de Schie damse ploeg uit naar 2—5 In de allerlaatste minuut van deze aantrekkelijke par tij was het Robbie Ruts die de eindstand op 2—6 bepaal de. DVO'32 speelde in de Mar griethai zijn thuiswedstrijd tegen RFC. Deze gerenom meerde ploeg met in hun midden de geroutineerde zaal voetballer Ce«s Meij- boom was voor de wedstrijd wel als winnaar aangetipt Het pakte echter allemaal an ders uit want de Vlaar dingse ploeg wist na negen minuten een I—O voor sprong te nemen door een gaaf doelpunt van Raymond Ravestein. Toen kort voor rust Peter Bosch voor spel bederf twee minuten naar de strafbank werd gezonden had RFC een meerderheid, maar wist daar niet van te profiteren. De rust kwam met een verdiende 1—0 voorsprong voor de Vlaar dingse ploeg. In dc allereerste minuut van de tweede helft was het Cor Meier die doelman Henk Huyzer wist te passeren en de stand weer m evenwicht bracht: 1—1. Met aantrekke lijk zaalvoetbal waren de teams aan elkaar gewaagd maar toch waren het de Rot terdammers die via Cees Meyboom aan een 1—2 voor sprong kwamen. DVO zette alles m het werk om toch nog aan een verdeling der punten te komen en dat luk te in de laatste minuuL Pe ter Bosch kreeg de bal op maat van Raymond Raves tein en zijn schot was voor doelman Simon Houke3 on houdbaar. De 2—2 eindstand gaf de verhouding goed

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7