Deel nieuwbouw voor ambtenaren FC Vlaardingennodigt B en W uit Maassluis „ja" tegen centrale antenne Onderwljswinkel al gefrustreerd Uniek behang wordt gered Uniek goud- j leer behang iü yyerrot JONGENS STALEN UIT SCHOLEN Controle van beddegoed Kritiek oppositie op afstand woning-werk Kortaf .VOOR ZONDAG TEGEN MVV Bromfiets- keuring op hogere scholen fSMmmmWm Ci&èi AUTOBEDFfJJFoE Veiling Posita SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 25 november 1976- ONAFHANKELUK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25711-s PAGINA'S- Broersvest 3 telefoon administratie 263091 - redactie 252566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De eerste divisieclub FC Vlaardingen •74 heeft voor zondag het College van B en W en de gemeenteraad van Vlaardingen uitgenodigd voor de voetbaltopper tegen het Maastrichtse MVV. FC Vlaar dingen '74 wil ermee bereiken dat iedereen kan zien dat het snel op weg is een volwassen eerste divisie club te worden. De Vlaardingse semi-profclub voelt zich gesterkt door het feit dat het sectiebestuur betaald voetbal vorige week een motie van de eerste divisieclubs aannam, waarin wordt gesteld dat het zogenaamde saneringsgeld beter besteedt kan worden aan een investering in lichtinstallaties voor de eerste divisieclubs en uitbreiding van de accommodatie. Het sectiebestuur, dat na een verkiezing vaster in het zadel zit dan ooit neemt zelf een anti saneringshouding aan en deelde op de bijeenkomst van de eerste divisie clubs mee dat het ten allen tijde zal blijven vasthouden aan 37 clubs in het betaalde voetbal. In een brief aan de leden van de gemeenteraad en het college van B en W schrijft de FC, dat het na de oprichting van een stichting in 1974 twee moeilijke voetbaljaren heeft gehad. In het eerste seizoen kon FC Vlaardingen '74 met grote moeite een plaats in het midden van de ranglijst vasthouden en vorig jaar werd het zelfs lange tijd bedreigd met degradatie- De FC Vlaardingen '74, „aldus de brief", heeft intussen een grote wijziging ondergaan. Mede dankzij sponsors slaagde nieuwe trainer Theo Laseroms erin om de spitsen Dick Beek en Wim Tijl naar Vlaardingen te halen en recent maakte het publiek kennis met de Joegoslaaf Mitrovic als laatste man bij FC Vlaardin gen '74, die in zijn land éénmaal in het Nationale elftal speelde. Opvallend", aldus de brief, „is het feit dat het toeschouwers aantal in vergeiijlring tot vorig sei zoen met veertig procent is toegenomen". De brief maakt er verder melding van dat FC Vlaardin gen 74 een drie jarenplan voor ogen staat, waarin het zou moeten promoveren naar de eredivisie. „Of dat een utopie is, zal de toekomst uitwijzen", aldus de brief. Vlaardingen De Vlaar dingse politie gaat op scholen voor het voortge zet onderwijs een onder zoek instellen naar de technische kwaliteiten van de bromfietsen die door de scholieren wor den bereden. Deze technische controle geschiedt uiteraard met toestemming van de be treffende schoolhoofden. Binnenkort zullen zij door de politie worden benaderd medewerking te willen verlenen. De bromfietsen zullen ook op snelheid worden ge controleerd. De techni sche politiemensen zullen voor" dëzé controle dan" ook gebruik maken van een rollerbanJc. Bij het constateren van mankementen zullen geen processen verbaal worden opgemaakt. De politie hangt alléén een vriendelijk briefje aan de bromfiets waar op de ge breken staan vermeld. Schiedam Meer dan driehonderd woningen in de twee toekomstige nieuwbouwwijken van Schiedam-Noord wil de gemeente vrijhouden voor eigen personeel. Bij de oppositie heeft dat opmerkelijke bevreem ding gewekt. Ook in ei gen progressieve kring wordt gesproken van een verkeerde gang van zaken. diensten, bljft de voorwaarde van kracht dat zij vlakbij him werkcentrale moeten, wonen: het bureau, de kazerne, het kantoor van de GG en GD en zovoorts. In de praktijk bete kent dat, dat zij al wonen bin nen de Schiedamse bebouwde kom. ,,Die straal blijft voor pa rate diensten zo kort", zei bur gemeester drs. Arie Lems gis termiddag als hoofd van de ge meentelijke voorlichting. Van de vijfduizend woningen, die volgend jaar in Woudhoek en Spaland worden gebouwd, wil het college zeseneenhalf pro cent beschikbaar stellen voor De maatregel, waarvoor B en W zich deze week uitspraken in hun vergadering, geldt in de eerste'plaats voor ambtenaren die huiten Schiedam wonen, maar die vaak de grote afstand tussen huis en werkkring hin derlijk gaan vinden. En er zijn nogal wat ambtenaren, die bui ten Schiedam wonen. Voor Maassluis Het nieuwe voorstel mensen, die werken bij parate van het Maassluise college diensten als politie, brandweer, voor de aanleg van een centra- geneeskundige en technische \e antenne-inrichting heeft ambtenaren. Lems zei: „Van al le beroepskrachten in Schie dam is namelijk dat percentage in dienst van de gemeente. Door zoveel woningen vrij te houden doe je toch ten minste iets voor je personeel, terwijl je het niet bevoorrecht Uiteraard moeten onze mensen voldoen aan de geldende normen". Belachelijk", wordt van andere 2ijde gezegd. „Ten eerste 20U je als gemeente die ambtenaren al geen toestemming moeten ge ven om zover buiten de stad te wonen, omdat zij zich dan veel al niet betrokken voelen bij het maatschappelijk verkeer in de stad waar zij werken. Boven dien wordt gedaan, alsof amb tenaren nergens anders in de stad terecht kunnen. Enigszins begrijpelijk is het argument wel, maar evengoed zouden grote bedrijven als Wilton-Fije- noord en de glasfabriek een claim kunnen leggen op wonin gen. Tenslotte, wat reistijd en vergoeding daarvoor betreft, werk je muggezifterij in de hand. Bijvoorbeeld in die geval len, dat een ambtenaar een ki lometer verder woont dan de limiet, die wordt gesteld voor reistijden yia openbaar ver voer". Die grens ligt nu op vij fenveertig minuten. gunstige adviezen van de leden van de commissies stadsont wikkeling en economische za ken gekregen. Slechts de WD- ers behielden hun stem voor, omdat zij het voorstel nog in de voltallige fractie willen be spreken. De VXD heeft zich echter aanmerkelijk positiever jegens het voorstel opgesteld dan bij de behandeling van het vorige voorstel, dat door het college is teruggenomen. Het nieuwe voorstel is overigens bijna niet gewijzigd ten opzich te van het vorige voorstel. On danks dat verklaarde de felste tegenstander van het vorige voorstel, L. de Zeeuw, ditmaal veel positiever ten opzichte van het nieuwe voorstel te staan. Op vragen van De Zeeuw over bestaande antennes kréég hij van wethouder Isaac van der Knaap, die de CAl-problema tiek van collega Han Humme- len heeft overgenomen, dat geen dwangmaatregelen tegen burgers zullen worden toege past Men heeft zich daarom slechts te houden aan de bouw verordening, waarin bepaald is dat televisie-antennes maxi maal anderhalve meter hoog mogen zijn. In de commissie is uitgebreid ge sproken over het instellen van een commissie van burgers en -raadsleden veel werk vooruit gedaan kan worden, hetgeen kostenbespa rend werkt. Dat laatste werd door onafhankelijk adviseur ir. Jelgersma, van het bureau Ka beltelevisie Advies Instituut uit Woerden, bevestigd. „Snel han delen is kostenbesparend", ver telde Jegersma, „want het rijn de kapitaallasten die voor tach tig procent de kosten bepalen en als die vastliggen zijn zij niet meer aan inflatie onderhevig". leg al begonnen. Maassluis zal dus op dinsdag 7 december een definitieve beslissing nemen. Wat er van een regionale anten ne terecht moet komen is zeer duidelijk. Vlaardingen heeft na melijk nog altijd geen beslis sing genomen. Jelgersma is ook door Vlaardingen als onafhan kelijk deskundige te hulp ge roepen. Hij heeft op de moge lijkheid van een regio-antenne gewezen. Op het ogenblik wordt gere- Opmerkelijk is nog dat de Maas- kend op tien gulden per maand per aansluiting. voor de tak van dienst die de centrale antenne Na Schiedam zal nu Maassluis inrichting gaat beheren. Het dus overgaan tot het aanleggen CDA voelt niet veel voor het instellen van zo'n commissie. De PvdA daarentegen wil juist wel zo'n commissie, omdat dan van een 'centrale antenne-in richting. Schiedam besloot daar toe op 27 september en in Schiedam-West is met de aan- sluise commissieleden het ont vangen van Nederlandse televi sieprogramma's primair stellen. Dat zou op het ogenblik in hon derden Maassluise gezinnen met het geval zijn. Het ontvan gen van buitenlandse zenders wil men beschouwen als een extraatje. De Onderwijswinkel ging gistermiddag open. De infor mant zat in zijn eentje. Schiedam In alle stilte heeft gistermiddag de On derwijswinkel de toegangs deur opgengezet. Platgelo pen is die niet want Bert van der Heiden, één van de informanten van het nieu we informatiecentrum, zat de hele middag in zijn een tje. Afgezien daïl van twee andere leden van werkgroep Onder- wijswinkel. „De eerste weken verwachten wij ook echt niet 4 DVEffTEmE zoveel belangstelling", zei hij. „Een project als dit moet groeien. Wij moeten het duide lijk hebben van mond-tot- mond-reclame, Verwacht niet, dat meteen de winkel vol zit". Medewerker Hans Olde-Monnik- hof wijt dat voorlopig aan het uitblijven van subsidie, „Goed, vanmiddag zijn wij pas geo pend, maar nog geen schrijfma chine hebben wij kunnen ko pen, Ondernemen van activitei ten wordt op die manier moei lijk gemaakt. Dat frustreert", reageerde hij fel voordat hij poolshoogte ging nemen in het pandje Hoogstraat 76, beneden de afrol bij de Lange Achter weg. De informanten noemen zich on- derwijswinkeliers. „Ondenk baar is dat onmiddellijk op alle! problemen, vragen en verzoe ken op ons gebied een pasklaar antwoord kan worden gegeven. Vaak zal de vraag moeten wor den genoteerd. Dan volgt het uitzoeken ervan en het opnieuw contact opnemen met de klant. Wel hopen wij steeds meer pa rate kennis te krijgen over on derwijskwesties, zodat snellei informatie kan worden gege ven. Medewerking van de scho len is daarvoor onontbeerlijk"^ volgens Van der Heiden van Olde-Monmkhof. MAASLAND Postzegelvereni ging Posita houdt zaterdag weer een veiling. Veilingmees ter B. Weijs zet daarbij dertig kavels in met zegels uit Groot- Brittannië, Maïti, USA en Ne derland. De bijeenkomst begint 's middags om twee uur in de land- en tuinbouwschool aan de Com- mandeurskade. Het joepie de poepie" scha/de gistermid dag door de Vlaar dingse Stadsgehoor zaal. Zonder nog na men te noemen weet de jeugd die niet aanwezig kon zijn over wie we het heb ben. Dat kan ge woon niemand an ders zijn dan Ome Willem. Zeer juist. Ome Willem was in hoogst eigen persoon naar Vlaardingen gekomen en om de feestvreugde te ver hogen had hij zijn „grote" vriend Au gust meegebracht Dat dit tweetal een zeer grote populari teit geniet bij de jeugd werd gisteren nog eens duidelijk onderstreept. De twee voorstellingen van het gelijknami ge televisieprogram ma „De film van Ome Willemin de Stadsgehoorzaal wa ren totaal uitver kocht Edwin Rutten (Ome Willem) en Pieke Dassen (Au gust) hebben bun be- zoekertjes op lui druchtige wijze waar voor hun geld gegeven. Het werden voorstellingen waar nog lang over ge praat zal worden. Schiedam Het unieke goudleer in de regentenkamer van De Lindenhof wordt gered. Het college van burgemeester en wethouders heeft deze week besloten het achttiende-eeuw se behang veilig te laten stellen. Een bedrag van 8200 gulden is hiervoor gereserveerd. Het karwei in het leegstaande vroegere weeshuis aan de Lan ge Achterweg zal worden ver richt door het Centraal Labora torium voor Onderzoek van Voorwerpen van Kunst en We tenschap, Nog dit jaar zullen restaurateurs hiermee begin nen, omdat het goudleer anders door de vochtigheid in de oude regentenkamer te veel zal zijn aangetast, zoals wij reeds in de krant van vrijdag 12 november onthulden. Het college is tevens akkoord ge gaan met het verzoek van het in Amsterdam gevestigde labo ratorium om van het werk op namen te maken voor de zes tien millimeter instructiefilm „Het Hollandse Goudleer en zijn restauratie". Zodra het zeldzame behang is verwijderd zal het wdrden op geslagen bij het laboratorium- Het is nog niet zeker of het zal worden gerestaureerd en of het ooit nog in de oude regentenka mer van De Lindenhof terug komt ..Daar moet nog over worden ge- „D»t ti un»k ui MrdcrlnuT'. ISS ATSj krant van touU J«ï3Uamté ff tJKirnltof terwijl hi] ap het tj november. praat", zo vertelde burgemees ter Arie Lems gistermiddag, „wellicht komthet terug. Dat hangt voornamelijk af van de kosten". Schiedam Vanmiddag is de vijftienjarige scholier 3. A. V. C. voorgeleid voor de Rotter damse officier van justitie. Zijn vier jongere handlangers, die dit weekeinde werden gear resteerd, zijn gisteren al door de officier verhoord. Zij beken den het afgelopen jaar vooral in schoolgebouwen te hebben ingebroken. Naar aanleiding daarvan werd C. later aange houden. Voor honderden guldens werd buitgemaakt bij de Dr. De Vis- serschool in de Westfrankeland- sestraat, de Prinses Juliana- school in de Oostsingel, de St. Aloysiusschool in de Laurens Casterstraat èn de Albertus Magnusschool op de Parkweg. Sinds een jaar werd geope reerd, vooral vanuit het Singel- kwartier. Ook in een bakkerij op het Broersveld, een schuur op de Broersvest en twee maal in een verfwinkel aldaar sloegen de jongens toe, soms in groepsver band, dan weer individueel of met rijn tweeen. Eén van hen, M de B. roofde onlangs in de Grote Kerk de portemonnee van koordirigent Aad van der Hoeven leeg. Schiedam Schandalig vindt de bewonersvereniging Schiedam- Zuid de manier waarop de ge meente herhuisvesting beoor deelt. Aan de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders heeft men van daag gevraagd de wijze van werken te veranderen. Aanleiding is de herhuisvesting van bewoners van de Een- drachtbuurt Men vindt het geen stijl dat ambtenaren van - de sociale dienst en de woning- dienst worden opgedragen om bijvoorbeeld naar het bedde goed te kijken. Tevens vindt de vereniging in de Gorzen het onzinnig dat bij huisbezoeken vragen worden gesteld in de vorm van: hoe gaat u met uw buren om? lrDit soort wagen vinden we in één woord schandalig", aldus de huurwerkgroep van de be wonersvereniging Schiedam- Zuid, „onze haren rezen ten berge toen we hoorden dat dat ge- soort dingen worden vraagd." Arm and van Puyvelde, lid van deze werkgroep, wilde de kwestie gisteravond op het stadskantoor aanslingeren in de openbare vergadering van de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. Gelegenheid daarvoor kreeg hij echter niet van de voorzitter, wethouder Chris Zijdeveld, om dat de Eendrachtbuurt niet op de agenda van de bijeenkomst stond. Schiedam Zeer kortaf heeft ir. J. C. G. Pech- told, algemeen directeur van Dura Woningbouw BV, gereageerd op het gesprek dat met Volks huisvesting en het minis terie plaatsvond over re novatie in de Gorzen, Te lefonisch zei hij; „Belt u Volkshuisvesting maar. Die kan u veel be ter zeggen, wat aan de hand is. Ik rit op het ogenblik in een bespre king en bovendien word ik al de hele dag over die zaak opgebeld en dat word ik zat. Het enige, dat ik te zeggen heb is: wij wachten rustig af. Dank u wel. „Klik. Gisteren werd in onze krant reeds duidelijk, dat Dura niet meer de enige aannemer zou zijn die zich heeft gemeld om de renovatie van huizenblok L op rich te nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1