Je leert elkaar kennen" 55 Liselore mengt zang en spraak TItoro", talentvol Hoeks jazz-quintet P v': ifmmm Van de wal Film met Diana Ross Advents- concert Duimelaar (PvdA) boos op VVD- afdeïings secretaris Na projectweek in klooster lilllllïy 32 .fis;*.'.-*"»-! liiJI ES Voorontwerp bestemmings plan Floyd-avond 55 tw^PiS?s Boer boos op zijn vogel verschrikker Districts- bestuurder bij NKV VOLVO Als u dóórdenkt AUTOSERVICE EiGENRAAM B.V. VRIJDAG 26 NOVËMBEK lHYo 3 IHaassIuis Mees Duime- "laar, de fractievoorzitter -van de Partij van de Ar beid in Maassluis, is erg "boos op de afdelingssecre taris van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra- tie, R A Knoth. Duime- -laar gaf uitlating aan zijn woede tijdens de gecombi- neerde vergadering van de commissies stadsontwik keling en economische za kken. 5e pvdA-woede is ontstaan naar aanleiding van een "artikel van Knoth in het jubileumnummer van het WD-bulletin. In dat jubi leumnummer, het bulletin verscheen voor de vijftig ste maal, staan verschil- lende artikelen van beken- *de liberalen. Knoth heeft in het bulletin een artikel tje geschreven over de be- handeling van het voorstel van B en W tot aanleg van een centrale antenne-in richting in een vorige ge- - combineerde vergadering - van de bovengenoemde t commissies. In dat artikel -stelde Knoth dat Duime- «.Iaar zich slecht op de be- handeling van dat voorstel had voorbereid. Duimelaar heeft die heschul- diging tegengesproken. Hij lanceerde ook een persoon- lijke aanval op Knoth door oude koeien uit de sloot te halen. Knoth zou, volgens Duimelaar, in de tijd dat hij in de raad zat» eens voor een voorstel ge stemd hebben, omdat hij de stukken niet had door- s genomen. „Ik heb de stuk- ken over kabeltelevisie wel doorgenomen", be- toogde Duimelaar fel. „Ik 5 ben er al tweeëneenhalf >jaar mee .bezig". Knoths aanval op de directeur van «:de woningstichting Wo- ningbeheer in hetzelfde ar tikel viel bij Duimelaar" eveneens in verkeerde aar de. De directeur had tij dens de door Knoth be- i schreven commissieverga- t dering „wat onzeker op spoed aangedrongen". „Gaat u de ambtenaren na 5 dit geschrijf bij de begro- l tingsbehandeling nu weer uitvoerig prijzen?", vroeg Duimelaar WD-fractie- voorzitter Niestadt „Kunt u de verantwoording voor dit geschrijf nemen?", voegde Duimelaar er aan toe. Niestadt antwoordde ont- 1 kennend op Duimelaars laatste vraag. Hij zei niet verantwoordelijk te zijn J voor de inhoud van het VVD-bulletin. Het ge- t wraakte onderwerp zou "echter zeker met de be- stookkenen worden bespro ken, vertelde1 Niestadt. „Politiek is hard", gaf de nestor van de Maassluise raad nog aan, „kijk maar eens wat Van Agt is over komen". Duimelaar wilde nog dat Knoth een weerwoord gaf Jap de beschuldigingen. Knoth, die op de publieke 'tribune zat, kreeg die gele- geilheid van voorzitter Isaac van der Knaap. 'Knoth vond dat Duime- ^laar hem niet in de com- missie had moeten aanval len. Dat was daartoe niet de plaats. „Ik wil er met i genoegen op ingaan, maar s niet hier", aldus Knoth. Ingewijden geloven dat deze zaak nog wel een ver- volg zal krijgen. ,In de pauze stond je eigenlijk alleen maar een shaggie te roken, een beetje voor je uit te staren. Bijster veel contact met de overige leerlingen van hetzelfde leerjaar had je niet. Ja, natuurlijk had je wel contact. Maar hef was in feite gek, dat je nog zoveel mensen totaal niet kende. Mensen, die net zoals ik in de zesde klas van het Atheneum zaten (en nog steeds zitten). Je kende ze enigszins van gezicht, maar meer ook niet. Gelukkig is dat nu voor een groot deel veranderd". De projectweek voor een kleine honderd leerlingen van de openbare scholengemeenschap Professor Casimir aan de Clau dius Civilislaan 41 in Vlaardin- gen is goed bevallen. De uitla tingen van Arjen Stade bewij- zen dat. Ook Wilma Diepstra- BEwUdI ten, Hans Polet, Hella Penning en Roger Zandvliet allen Leraar Jan Hosman, die samen leerling van zes Atheneum met Astrid Kerkhoven project jectweek. Tijdens de project- week staat één thema centraal. Bij Havo vier was dat de na tuur. Het thema van de project- week van de zesdeklassers luid de: „Mens en maatschappij". leider was, vervolgt het betoog: „Het thema maatschappij heb ben wij bewust aangehaald. De leerlingen komen aan het einde van dit schooljaar namelijk van school (dat is tenminste de be doeling) en komen in die maat schappij terecht Het thema houden er soortgelijke ideeen op na. In de kamer van waarnemend rector L. J, Ph. Maas vertellen zij over hun ervaringen tijdens de week in het voormalige klooster Eymard-ViUe m Ste vensbeek in Noord-Brabant. In het gezelschap van de vijf leer lingen bevinden zich ook de heer Maas en leraar Jan Hos- man. Al geruime tijd organiseert de Professor Casimirscholenge- meenschap werkweken voor de leerlingen. Elk jaar gaat er wel een. groep leerlingen „op wer kweek". Ergens buiten Vlaar- dingen vindt men dan voor een week onderdak. In die ene week tijd houden de leerlingen zich bezig met allerlei dingen, waar ze ongetwijfeld een hoop van opsteken. Maar onbewust vindt een belangrijk proces plaats. De leerlingen Ieren èn elkaar èn de leraren beter ken nen. Waarnemend rector Maas: „Dit jaar zijn leerlingen van de vier de klas van de Havo met een groep docenten naar de Steeg geweest in Gelderland. Ze heb ben zich daar beziggehouden met het bestuderen van een aantal onderwerpen, die zijn sa men te brengen onder de pro jecttitel: „Mens en natuur'' De term werkweek schooljaar veranderd m pro- week van de Vlaardingse scho- door Kees Jonker werd verdeeld over acht rich tingen. Economie, taalkunde, geschiedenis, kunst, natuurwe tenschappen, onderwijs, verzor ging en bestuur. Elke leerling moest twee van deze zogenaam de subgroepen kiezen. Aan het begin van het schooljaar, zo rond september, zijn de leerlin gen begonnen met de voorbe reidingen. De subgroepen kwa men bijeen en zij brachten ver slag uit van hetgeen besproken werd. In „Compress", het spe ciale projectweekblaadje, wer den deze verslagen gepubli ceerd. Voor het verzorgen van Compress stelde men een re dactieraad in. Tevens vormden zich een reereatieraad, een or- ganisatieraad en een projec- traad- Kortom, veel werk. De motivatie was gelukkig pnma". dit De doelstellingen van de project- - A WÊÈÊÈÉÈÈËÊM Van links naar rechts: Arjen Stade, Wilms Diepstraten. Hella Penning, Hans Polet en Roger Zandvliet lengemeenschap waren ten eerste het orienteren van de leerling in de maatschappij; als tweede punt het verkrijgen van vaardigheden met teamwork; de derde doelstelling was het onderwijs met een positief kriti sche houding beoordelen: en ais laatste het kweken van een sfeer van saamhorigheid- VEEL GELEERD Over de eerste doelstelling zegt Wilma Diepstraten: „Ik heb veel geleerd van het hele pro ject". Dat heeft ook Hans Po let: „Je staat ervan te kijken wat je allemaal kan doen met teamwork. Daar had ik eigen lijk nog nooit zo bij stil ge staan. Tijdens de week en ïn de tijd van de voorbereidingen hebben we steeds met elkaar gewerkt. Het resultaat was zonder meer positief Even ter verduidelijking: Arjen, Wilma, Hans, Hella en Roger zijn allen uitgekozen door le raar Hosman om hun ervarin gen te vertellen. De leerlingen hebben na de pro- jectweek eveneens een positief EERDEK kritische houding ten aanzien van het onderwijs aangenomen Allemaal positieve geluiden van Hans- „Ik zie de school nu ze ker niet meer als een „leerfa briek", waar je alleen maar op zit om je papiertje te halen". Hella ziet het zelfs weer hele maal zitten. Over het kweken van het saamhorigheidsgevoel vertelt zij: „Voordat we met het hele project begonnen kende ik Roger, Hans, Wilma en Arjen alleen van gezicht. Trouwens ik heb niet alleen hen beter leren kennen, maar iedereen heeft el kaar beter leren kennen". dc vijf leerlingen van scholen gemeenschap Professor Casi mir, die momenteel druk bezig zijn met organiseren van reu mes. Alleen... het zou wellicht nutti ger zijn om de projectweek eer der te houden. Per jaar kan slechts een gedeelte van het totale leerlingenbestand „een week weg". Wilma Diepstraten: „Zo'n week zou beter in de vijfde klas ge- honden kunnen worden, dan zou het contact al eerder kun nen worden verbeterd". i[iiiiiiiiiiiiiiiiii!:iiiiiiiiiiiiiiiiii!iuiiiiiniiiii!iii!iiiiQiii!iiiii!!iiiiiuiiiiui!imimiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiluiiii]iliiiiili!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiii!i[Uiiniiiii!iiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiii:iiiiiiiiiiiiii!iiiijiiiiiilliliillluillllli)lJinuiiiiiHiiiiiiiiiiii Schiedam Voor het eerst komt Liselore Gerritsen met haar musici in het Zoldertheater in De Teerstoof. Vanvond om ne gen. uur begint haar Klein Con cert Twee met als subtitel Heb Je Ons Gezien? Morgen om de zelfde tijd vindt een herhaling daarvan piaats in het theater in de Nieuwstraat Herman van Veen was de regisseur. Liselore Gerritsen schreef nage noeg alle teksten zelf, zonder ook maar enige hulp van man lief Paul van Vliet, en zij zorgde voor een humoristische benade ring van vooral thema's als jeugd, dood, liefde en rehgie die een onuitputtelijke bron voor zoveel schrijvers vormen. Gees tige vondsten leiden in haar teksten vaak naar spitse ironie, een enkele keer tot wrange spot en sarcasme. Haar voordracht kenmerkt zich door goede stem buigingen, waardoor praten ge leidelijk overgaat in zang en andersom. Gitarist Leo Wijnkamp en pianist Laurens van Rooyen springen daarop uitstekend in, wat mo gelijk maakt dat gevoel en ge dachten die uit de teksten spre ken in de muziek merkbaar blijven. Kleinere instrumenten spelen, daarbij een rol. Van Rooyen componeerde samen met Jan Hollestelle de muziek. Rob van Kreeveld en Niels Wa len leverden bijdragen. Stuk ken van Ibert en Satie werden bewerkt. Wijnkamp volgde Harry Sacksio- ni op, met wie Van Rooyen en Gerritsen twee jaar lang Klem Concert Eên uitvoerden met groot succes. De productie is ook dit keer in handen van Paul van Vhets BV Pepijn. mÊÊaÈÊÊm 4-inks van Liselore Leo, rechts Laurens qianiiiufiimiiiiiiini]iHiiiii]imiiniiiimiiiuitmititiiimi!ti!iiuiiKitiiif!iiiiiifl!iiiimiiiiHiiiiiiiiiiiuirairuiinK!unfliinRiiiiiiiituiifliuiiiiiiiirimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiniiiifiiriiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiuiiJ]iiiKiiiiiniimftiuuii!HiiniiaiimHm!iii!uiiiniiiHi!iiii2ii Schiedam Het voorontwerp van het bestemmingsplan Woudhoek-Noord wordt woens dag I december behandeld door de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Deze openbare bijeenkomst in de kantine van het stadskantoor begint 's avonds om acht uur. Schiedam Bestuurslid John Pothof van sociëteit QT? ver wacht een volle bak, als van avond een Pink Floyd-uitbar- sting plaatsvindt in de soos in gebouw De Teerstoof, Nieuw- straat 12. Toegang is namelijk gratis. Vertoond wordt de film Pink Floyd in Pompei, die om half tien begint. Van de overbe kende groep komen in de film de volgende composities voor: Echoes, Careful With That Axe Eugene, One Of These Days, Set The Controls For The Heart Of The Sun en Maddman Nabs. De soos is om negen uur al open. Vier leden van het jazz- quintet „Titoro", v.l.n.r. Pe ter, Dico, Frans en Gerbrand. Hoek van Holland De voorron den van de Naaldwijkse Teeja- ter-talentenjacht hebben een duidelijke winnaar opgeleverd. De Hoekse jazz-formatie „Tito ro", uitkomend in de categorie „groepen" stak met kop en schouders uit boven de andere deelnemers. De 44 punten, waarmee zij de halve finale in gaan, is een topscore, die alleen door 's-Gravenzandse Margriet Brinkman enigszins werd bena derd, Met 41,5 punten werd zij eerste in de categorie „Instru mentaal klassiek". De Hoekse vijfmans-formatie oogstte vooral succes met het nummer „Oignons" van pianist Dico Krommenhoek (22). Het strakke thema van dit nummer met om beurten improvisaties, oplopend tot een climax, legde de basis voor de hoge uitslag. (Er waren maximaal vijftig punten te behalen.) Als tweede brachten de jazz-musici het nummer „Titoro" van de Ame rikaan Billy Taylor, waarnaar de groep is genoemd. Dit nummer speelde de groep „Titoro" in 1975 al tijdens de vorige editie van de talenten jacht. Toen opereerde de for matie echter als trio, zonder blazers. Dico Krommenhoek, Peter (bas) en Frans Leerdam (drums) kwamen toen niet ver der dan de halve finale. Dat is waarschijnlijk de oorzaak, dat Peter nu opmerkt: „We moeten ons nog bewijzen. Ik wil nog met spreken van succes, het waren slechts de voorronden' De cijfers spreken evenwel voor zich, zodat deze bezorgd heid eerder wijst op beschei denheid. Voor de Hoekse jongens is de hoge beoordeling een complete verrassing. Het was in feite de eerste keer, dat zij gezamenlijk voor publiek optraden. Ze zul len nu spoedig regelmatig naar buiten treden. „We repeteren wekelijks hard in een prima sfeer", zegt Peter (24). Op die bijeenkomsten in een schuur in 's-Gravenzande worden ook nieuwe nummers gecompo neerd. In tegenstelling tot het trio, dat swingende klanken bracht van andere componis ten, speelt „Titoro" nu hoofdza kelijk eigen werk, te omschrij ven als moderne ja2z. Drie maanden geleden kreeg het tno versterking van Gerbrand Breederveld (alt-sax) en Gernt van den Berg (tenor-saz, trom bone). Daarmee is „Titoro" weer een quintet, wat het voor 1973 ook was. Toen maakten Dico en Frans ook deel uit van de formatie, die een soort jazz- rock vertolkte. Dico vroeg Frans en Peter eind 1973 met hem achtergrondmu ziek te gaan spelen in een Maassluis' restaurant Daar leerden de broers de praktijk. Nu hebben ze inmiddels al twee jaar muziekles. Schiedam De vreselijk verle gen vogelverschrikker is een pop van Otto van der Mieden, die zaterdagmiddag ook veel andere marionetten meeneemt naar het zoldertheater in De Teerstoof, want daar begint dan om half drie zijn poppen- voorstelling- Toegang daarvoor kost een rijksdaalder voor kin deren van zes tot negen jaar. Het spel is een bewerking van het gelijknamige boek van Karei Eijkman en handelt over Paul de vogelverschrikker, die niet erin slaagt alle vogels te verja gen van de akker van boer Peter, welke rol door Van der Mieden zelf wordt gespeeld De boer is kwaad, de vogels lachen Paul uit en daarom moet de held-op-sokken naar de vogel verschrikkers school voor bijles sen. Maar zelfs daar krugen ze schoon genoeg van hem en Juf Vogelschrik stuurt hen weg Als echter uiteindelijk de vogels en Paul vriendschap sluiten, heeft boer Peter het nakijken. Het stuk wordt gespeeld met gro te hand- en stokpoppen, die soms als marionetten worden voortbewogen. Het verhaal wordt inleid met drie allegori sche poppen die brutaal, op schepperig en verlegen zijn en die evenais de kinderen naar de voorstelling gaan kijken om ter wijl commentaar te leveren op wat zich op het toneel afspeelt Schiedam NKV-districtsbe- stuurder Karei Verhappen zal vanavond in gebouw Arcade een aantal jubilarissen toespre ken. De muzikale begeleiding van de bijeenkomst van de industrie bond is in handen van de Hap py Sound Band. Band. Na het officiële gedeelte van de verga dering is er ook bingo. De aan vang is 20.00 uur. Schiedam In de jongerenstfeie- teit De Tempel aan de Over- schïesestraat wordt zaterdag avond 27 november weer een film gedraaid. Dit keer „The lady sings the blues". Deze film met in de hoofdrol Diana Ross begint om negen uur. De zaai is echter al om acht uur open De toegangsprijs is een rijksdaalder. Is dit bordje van de gemeente? Jawel. Hoe kan dat dan, zult u zeggen. Laat onze progressief getinte overheid het wandelende deel van zijn bevolking dan toch van de weg drukken door automo bilisten? Betekent dit beeJd, dat meneer voetganger door het ge meentebeleid van de wal in de sloot geholpen raakt? En dat zo'n rustiek landschap. Kom, vroede vaderen, verwijder dat bord of zet het behoorlijk langs de kant van de weg. U krijgt werkelijk niemand zo gek, dat uw aanwijzing wordt opgevolgd. Overigens, uw bordje staat in de kerkbuurt van Schiedam-Ke- thel, schuin tegenover de kerk. Schiedam Het Luthers kerk koor en het Schiedamse Lu therse kerkkoor verzorgen za terdag 27 november een ad- ventscoricert in de Lutherse Kerk. Solistische medewerking wordt verleend door Ada de Ruiter (alt), Elsbeth Smit-Noordermeer (sopraan) en Henk Groeneweg (orgel). Het concert begint 's avonds om acht uur en wordt besloten met een vesper. De toegang is gra tis. ADVERTENTIE EIOENRAAM t'fll veiligheid en degelijkheid! kiezen voor klasse! VOÊVO als u dóórdenkt! FOLDERS Kompleet verzorgde dokumentatie van alle typen hebben wij voor u. PROEFRIJDEN U mag heel kritisch zijn, hoor hoe de portieren sluiten, de motor fluistert en ervaar de „zit" tijdens eeiVaangena me proefrit in het type, dat u wenst. INRUIL Rijdt u Volvo of een ander merk..... wij zullen gunstig taxeren. DUS Neem voor Volvo konlakt op met: DIRK DE DERDELAAN IB VLAARDINQEN telefoon (010) - 35.00.55

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3