Uitbreiding Margriethal weer ter sprake Geen sponsor, toch in het nieuw m Klein korfbalprogramma „Fit over de piste is belangrijk" MVC tussen wal en schip Stichting dient „plan 5*' in Maak haast met sporthal in Holy! VRIJDAG 26 NOVEMBER 1976 -/-i Ski-instructeur Hans van 't Hart: ERVARING TOEVAL? SKI-TERMEN PLAN 5" POTDICHT Theo Verrips: „Een onjuiste beslissing ONJUIST Rijnmondband in binnenstad Viaardingen Het Dagelijks Bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie vraagt bet college van Ben W haast te maken met de plannen tot de bouw van een sporthal in Holy-noord. In een advies zegt het DB, dat er circa 3100 m2 moet worden gereserveerd in de Holy-Noord, dat de mogelijkheid moet worden onderzocht voor de bouw van een particuliere tennisbal en i-erder dat voor de groen- en speel voorzieningen de nota „Ruimte voor recreatie" moet worden gehanteerd, aangevuld met gegevens van de werkgroep Groen. Met betrekking tot de bouw van een sporthal zegt het DB, dat Vlaardingen achterloopt op denorm van één sporthal op de 20.000 inwoners. Inclu sief de spelhal van het Lijnbaancomplex bezit Vlaardingen twee sporthallen. Het inwonertal ligt rond de 80.000. De nieuwe-hal van 20 meter komt haaks op de bestaande Margriethal te staan. Schiedam Het komt steeds minder voor dat een eerste elftal van wat voor vereniging dan ook het veld opkomt zonder een „trainingspak- met-op- schrift". De plaatselijke middenstand of andere zelf standigen zien er wel brood in om een voetbalclub reclame te la ten maken in ruil voor een trainingspak. Ondanks dat zijn er ook nog uitzonder ingen. Zoals bijvoorbeeld Excelsior'20 dat zich vori ge week pre senteerde in keurige nieu we pakken met het enige juiste op schrift: „Ex celsior 20". Trots als de club was wil de het daar voor wel even poseren. Op de foto staand v.l.n.r. Aad Bierhuizen (trainer), Jan van Veen, Martin de Vette, Fred Clarijs, Wim Tieman (aanv.), Erik Gudde, John Kloppers, en grensrechter Louis Snel- ders. Zittend v.l.n.r. Theo Dal (elider), John Spel- meyer, Huub de Raay, Wim Rademakers, Chiel Tim- mers, Hans Heijster, Pe ter van der Hoeven, Frank Wou- terse en ver zorger Frans van Rijsber- gen. De selectie Vlaardingen Het microkorfbalprogramma voor het komen de weekeinde is zeer beperkt. Alleen Vlaardingen, CKC Maassluis en SSC Harga komen binnen de lijnen. Vlaardingen ontmoet een oude bekende, nl. Ten Donck uit Rid derkerk. Jarenlang één van de grootste rivalen van Vlaardin gen in de derde klasse. Daarom zijn alle ingrediënten aanwezig voor een zeer spannend duel. Vlaardingen zal alles op alles willen zetten om juist tegen Ten Donck tot de eerste microwinst te komen, terwijl Ten Donck ook graag met de twee punten naar Ridderkerk terugeert. Juist daardoor is een uitslag erg moeilijk te voorspellen. Het meest voor de hand liggend is een gelijkspel. Maar een kleine nederlaag voor één van de twee is ook niet ondenkbaar. Het team van De Jong Verzeke- ringen/CKC Maassluis voert trots de ranglijst aan en heeft door drie overwinningen op een rij de eerste stappen gezet rich ting kampioenschap. Maar de weg is nog lang en er staan nog enkele lastige wedstrijden op het programmu. Morgen is er één van die moeilijke duels, nl. tegen SC Olympia 2 uit Spijke- nisse. Een tegenstander, waar Maassluis altijd problemen mee heeft, omdat het speltype slaan- derig en hakkerig is. Juist tegen zulke tegenstanders heeft Maas sluis het zwaar. Maar wanneer het de juiste instel ling heeft als tegen de Kapellen in de tweede helft dan moet een omzetting van dit duel in winst haalbaar geacht worden. De korfbalploeg van SSC Harga komt voor het eerst in aktie in de micro-kompetitie. Het speelt morgen in de Sehiebroekhal in Rotterdam tegen NIO, aanvang 17.00 uur. SSC Harga is van plan dit jaar terug te keren naar de eerste klasse. Na de degradatie vorig jaar is de ploeg erop gebrand om terug te komen. Het zal echter niet mee vallen want het spelpeil in de tweede klasse is behoorlijk goed. NIO is een gevaarlijke tegenstander die tot een verras sing in staat is. ODI speelt volgende week dins dag in de Hoogvliethal tegen Hoogvliet Hoogvliet staat bo venaan de ranglijst en het zal zich waarschijnlijk niet door ODI laten verrassen. De wed strijd begint om 22 uur. Bij skiën goe de techniek ver eist. door Humphrey van Velzen Spijkenlsse „Wintersport Voor sommigen een nieuw avontuur, voor anderen een prettige onderbreking van de druilerige Hol landse winter. Maar voor een bepaalde groep gewoon een versla ving". Aldus Hans van 't Hart over de bij velen zo in zwang zijnde wintersport Want steeds meer mensen hebben tegenwoordig één of meer we ken wintersport op hun pro gramma staan. Dit blijkt on dermeer uit het grote succes van de door Hans van 't Hart gegeven cursus „droogskJën" die in november voor de twee de maal van start gaat. Hans van 't Hart: „Verleden jaar heb ik voornamelijk gewerkt met mensen die weinig of niets afwisten van deze sport Nu ga ik met twee ploegen draaien zodat zowel de nieuwelingen als degenen die wat ervaring heb ben opgedaan aan hun trekken komen, Het leuke is dat zeven tig procent van de cursisten van vorig jaar zich deze keer opnieuw hebben laten inschrij ven". haar vakantie min of meer ge red kon worden". „want naast de lichamelijke be lasting van de hele dag in bewe ging zijn zal niemand zich inde avonduren de gezelligheid van TWEE WEKEN de uitgaans-centra willen ont zeggen. Een goede conditie is dus van groot belang als men niet na drie dagen al met hevi ge pijnen en oververmoeid in een ligstoel de verdere vakantie uit wil zitten". Sportinstructeur Ham van 't Hart heeft zelf een opleiding in' Oostenrijk gevolgd en daar de nodige ervaring opgedaan met lesgeven. Hij onderkent de risi co's die weliswaar de beurzen van de buitenlandse artsen spekken maar voor menigeen een minder plezierig einde van de vakantie betekenen. Juist om deze risico's te verklei nen is men het nut van de voorbereidende ski-gymnastiek ook in Nederland gaan inzien. Helaas vinden deze activiteiten vrijwel uitsluitend in de „grote steden" plaats. Vandaar ook dat Hans van *t Hart op eigen initiatief baanbrekend werk is gaan verrichten in het gebied Voome-Putten. De instructeur enthousiast: „Het is buiten alle verwachtingen gegaan. Temeer omdat nie mand van mijn cursisten van vorig jaar met letsel is terugge komen. Toeval? Gedeeltelijk wel natuurlijk. Maar het scheelt toch aanmerkelijk of iemand zo van achter zijn bu reau over de piste gaat stuiven of dat hij of zij zich terdege heeft voorbereid". „Wintersportgangers eisen erg veel van zichzelf", vervolgt hij, Behalve de zonder twijfel pittige gymnastiekoefeningen van an derhalf uur, waarin de grond beginselen van de diverse be wegingen centraal staan geeft de cursus ook een Inzicht in de specifieke ski-termen, het leren vallen en opstaan en de Ü- chaamsbeheersing bij de ver schillende technieken. Men komt dus zeker niet „onbesla gen" ten sneeuw. Toch maakt dit alles de winter sport ganger nog wel eens over moedig. Hans: „Een meisje had indertijd bijvoorbeeld alle ter men uit haar hoofd geleerd. Bij iedere uitleg van de instructeur deelde ze halverwege opgewekt mee dat zij dat al wist. Begrij pelijk dat de instructeur er goed de ziekte in kreeg want in praktijk bracht ze er niets van terecht. Gelukkig voor haar kwam ze de tweede week bij een andere groep terecht zodat Hans van 't Hart raadt iedere wintersporter aan om als het even mogelijk is langer dan één week te boeken. „Dit om dat het een bekend gegeven is dat men in wezen minimaal twee weken nodig heeft om het juiste ritme en de goede tech niek te pakken te hebben". „Het is niet mijn bedoeling om voor ski-ins telling en een bemid- delings-rol te spelen", vervolgt hij, „ik wil alleen de mensen de nodige informatie geven zodat ze een fijne vakantie zullen hebben zonder teleurstellingen. Overigens zijn de mensen die ik uit dit gebied heb meegemaakt bij de wintersport prettige skiërs. Pretentieloos en echte genieters". De cursus van Hans van t Hart omvat naast de lichamelijke „opvoeding" ook het hanteren van de ski's en aanverwante artikelen. Waarbij het gebruik op films zal worden vertoond. Al met al een degelijke voorbe reiding op een sport die men, eenmaal onder de knie, nooit meer verleert. Inlichtingen over de cursussen kunt u inwinnen bij Hans van 't Hart, An dries van Bronck- horstlaan 253 in Spijkenlsse. Schiedam In deze tijd waarin sporthallen en de steeds meer bekend wor dende mini-hallen (een klein formaat sporthal) als paddestoelen uit de grond ven-ijzen; blijft een grote gemeente als Schiedam aangewezen op de Margriethal. Een hal die weliswaar een goede accommodatie biedt voor sportvereni gingen die zijn aangewe zen op de binnensport. Maar waarbij de ruimte voor andere takken van sport nog steeds erg be perkt blijft. Schiedam heelt behoefte aan uit breiding of een tweede hal Maar de tot nu toe door de Stichting Sporthal ingediende plannen werden voornamelijk door Martijn Verwaaijen schijnt het geen pro- i te zijn maar de finahcle. om financiële redenen afgewe zen. „Al vijf jaar zijn we aan het praten over uitbreiding", zegt sporihal-directeur Van der Kraan, Maar alle plannen zijn de mist in gegaan. Omdat er niet voldoende aandacht aan besteed is neem ik aan". Toch blijft de Stichting volhou den. En Is andermaal een plan op papier gezet. „Plan 5" zoals Van der Kraan op noemt, „is nu in behandeling en we hopen dat het dit jaar nog in de ge meenteraad zal komen. Tech nisch bleem te le kant levert nogal wat moei rijkheden op' Het plan houdt in dat aan de sporthal een deel van ongeveer 20 meter zal worden gebouwd. „Waardoor we er een voetbal- of een handbalveld bijkrijgeri', zegt de directeur. „Het biedt natuurlijk veel meer armslag voor ons al blijft het wel een feit dat we dan nog niet aan alle verzoeken kunnen voldoen. Het ligt in de bedoeling om het zaakje dan af te scheiden met een electron!sche schuifwand". „Toch zullen we voorlopig nog wel een aantal sportmensen te leur moeten stellen", vervolgt Van der Kraan. „Het schema zit zo potdicht dat het erg moeilijk is om daar nieuwe aanvragen in le passen. We moeten nu proberen een gemid delde oplossing te zoeken. Tus sen de verenigingen die leder jaar hun aanvraag indienen en de clubs die ook wel eens ge bruik willen maken van de Margriethal. En dat is niet een voudig". Want dat het nodig is ook voor' Van der Kraan een duidelijke zaak. „Het is toch belachelijk dat met name de twee Schie- damse hockeyclubs hun zaal competitie in Rotterdam moe ten afwerken omdat wij geen plaats hebben. En ook het zaal voetbal is zo populair geworden dat het er best een extra avond bij kunnen gebruiken. Maar goed, het probleem ligt er al zes jaar en ik heb het idee dat het voorlopig nog niet opgelost zal zijn. Want als de gemeente toe stemming zou geven voor die uitbouw dan zullen we toch ook een geschikte tijd moeten vin den om tot de bouw over te gaan' Maassluis De volleybal- siers van het Maassluise MVC. die dit jaar naar de landelijke derde divisie promoveerden, blijken als „straf voor deze pro motie uitgesloten te zijn van deelname aan enige bekercompetitie. Hoewel MVC tijdens de inschrijf termijn nog distriktsklas- ser was en dan ook de eerste wedstrijd mees peelde, is het, omdat het inmiddels promoveerde, van verdere deelname aan deze bekerstrijd uit- geslotea Mevrouw Löffler. woord voerster van distrikt 17 (Rotterdam) motiveert dat als volgt: „Ieder jaar wordt de kampioen bijna automatisch ook beker winnaar. Om dit te voor komen en ook de andere deelnemers een kans te geven, is er besloten de verenigingen die promo veren naar de landelijke klasse, van verdere deel name aan het bekerge- beuren uit te sliuten. Als compensatie hiervoor mag het hoogst spelende distriktsteam, in dit geval MVC n, de strijd voort zetten." MVC coach Theo Verrips: „Een onbegrijpelijke en onjuiste beslissing, MVC wordt hierdoor wel erg gedupeerd. Er zijn dit Jaar een aantal wed strijddagen gereserveerd voor de bekerstrijd, die wij nu in ledigheid moe ten doorbrengen. Als wij dit van te voren hadden geweten, dan hadden wij niet ingeschreven. Het had ons in ieder geval het inschrijfgeld en de zaalhuur bespaard." I Ook aan de landelijke be kerstrijd mag MVC niet deelnemen. Omdat de Maassluizers tijdens de inschrijftermijn nog in de distriktsklasse speelden, kwamen zij hiervoor niet in aanmerking. Volgens de Nederlandse VoHey- Trainer Verrips ...de dupe... balbond bestaat er een plan De Haas Van de Ploeg, dat beoogt aan de ze toestand een emde te maken. Volgens dit plan gaat in de toekomst de kalender voor de beker- competitie gelijk lopen met de normale competi tie, zodat het gebeurde van dit jaar met meer voor kan komen. Theo Verrips:Juist nu dit plan op stapel staat vind ik het onjuist dat het distrikt Rotterdam dit jaar zijn plan heeft door gezet, waarvan wij én Target (gepromoveerd hij de heren) de dupe zijn geworden". Schiedam Tijdens de koop avonden voor het Sinterklaas feest zal de Rijnmondband in het centrum optreden. Dat ge beurt op uitnodiging van de winkeliersvereniging het City centrum. De activiteiten zijn op woensdag 1, donderdag 2 en vrijdagavond V 3 december, telkens van 10.CÖ- 21.00 uur. Tevens zal er op za terdag 27 november en zater dag 4 december worden ge speeld van 14.30-18.30 uur. Op de laatstgenoemde dag zal de Jeugd-Rijnmondband voor de wijkvereniging het Singelkwar tier Sinterklaas begeleiden. 5*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7