Vrolijk bekijkt het „Gal van Maassluis" m ^VLAARDINGEN Inbraak en diefstal troef in weekeinde PvdA bespreekt Bovenberg Nooit meer dat receptie-idee Uitbreiding voor raadhuis Maasland COSQ pij officieel bezoek aan Slepersstad Mozaiek° wand- en vloertegels WARMTEBRON Rabobank £3 van Lopik van toon Brommers aangereden VOOR DE SINT Maasland behandelt begroting Nieuwe centrale onderwijsdienst Bij tweede inbraak veel grotere buit Reclame in brand 4,95 37,95 „14,25 VAN: W. Boer en Zn. HU/SHOÜD plNSDAG 30 NOVKMBJBK iOïö o Maassluis „Ha fijn, va- ren!" Mevrouw T. Vro- lijk-Teerink, de echtge- note van de commissaris van de koningin in Zuid- Holland, reageerde daar- mee spontaan op een uit- nodiging van loodswe- zen-directeur F. Eichels- lieim. Het gebeurde aan boord van het grote loodsschip Formalhaut dat voor reparatie aan de Govert van Wijnkade ligt afgemeerd en dat gisteren werd bezocht door het echtpaar Vro- lijk. Het bracht op deze gure novemberdag een officieel bezoek aan de slepersstad. Een bezoek dat zich kenmerkte door een grote spontaniteit. De commissaris had een overla- den programma af te werken dat begon met een be2oek aan de Koninklijke Scheepsagen- tuur Dirkzwager bv aan de Govert van Wijnkade. Daarna, het was toen even na tien uur, volgde een bezoek aan de For- malhaut, het loodsschip. Het hoge gezelschap, inclusief gast- heer en -vrouw burgemeester en mevrouw Van Dijke, werd aan boord verwelkomd door de directeur van het Loodswezen, district Rijnmond, de heer Ei- - chelsheim. De rondleiding werd verzorgd door de kapitein van het schip. Uitvoerig lieten de gasten zich voorlichten over het leven aan boord van een loods- schip: de wachtregehngen. de ontspanning, het eten en drin ken. Ook werden diverse hutten bekeken, alsmede het kombuis, de koffiekamer, de was- en „droogruimte en niet te vergeten de brug. ,jIJet lijkt wel een vliegtuigstuur- 4.t]e", merkte de heer Vrolijk aenigszins verbaasd op. „Ik had 'gedacht een groot stuurrad aan ."te treffen". De kapitein legde -Rechter uit dat die tijd reeds /lang voorbij is en dat alles zo "Tdein en efficient mogelijk .vwordt gehouden. „Wij mannen "*fvaivde zee moeten'ons instru mentarium snel onder handbe- 5-reik hebben", zo zei hij. „Er Vlaardingen Inbrekers hebben weer een bijzonder actief weekeinde achter de rug. En ook dieven en zakkenrollers hebben niet stil gezeten. Een Honda van zo'n vijfduizend gulden, kente ken XH-74-61, is gestolen. Het voertuig stond geparkeerd op de Knottenbeltsingel. Uit het Ontmoetingscentrum Westwijk verdwe nen 150 singletjes en tien langspeelplaten. Een soldeerpistool is ook meegenomen. De waarde van de ontvreemde zaken bedraagt ongeveer 750 gulden. Een vijftienjarige jongen werd betrapt bij een poging geld uit een kas te stelen. Dit vond plaats in een winkel aan de Westhavenkade. Het winkelpersoneel kon op tijd ingrijpen. Tegen de jonge gauwdief is proces-verbaal opgemaakt. Een garagebedrijf aan de Kethelweg is door inbrekers bezocht. De buit bestaat uit drie honderd gulden. Er is voor circa duizend gulden schade aangericht. Ingebroken werd er ook bij een Doe het zelf- warenhuis aan de Gedempte Bïersloot. Een bedrag van zevenhonderd gulden werd mee genomen. De inbrekers richtten voor vijftig gulden schade aan. Een 29-jarige Vlaardingse werd in de winkel' van Simon aan het Liesveld beroofd. Zij mist een portemonnaie met daarin 33 gulden, sleu tels en girobetaalpas en een aantal girobetaal cheques. De waarde van deze zaken bedraagt ongeveer 150 gulden. Twee pantalons verdwenen van een galerij van een woning aan de Van HoombeekstraaL De pantalons vertegenwoordigen een waarde van honderd gulden. Een bedrag van 4500 gulden en 5ÖÖ Duitse Marken zijn buitgemaakt in het kantoor van drukkerij Van Doorn aan de Oosterstraat. Een bureau is opengebroken. De totale breek- schade is nog niet bekend. Vlaardingen De leden van de PvdA- afdeling Vlaardingen, vergaderen vanavond over de mogelijke terugtrekking van PPR- wethouder Rien Bovenberg. Zij zullen ook de ontwikkelingen met betrekking tot het actieplan stadsvernieuwing Vettenoordsepo! der onder de loep nemen. De vergadering js verder gewijd inmiddels verschoven naar 16 aan het fraetieverslag van de december. Vrijdagavond heeft PvdA naar aanleiding van twee deze partij over de positie van jaar programcollege- Naar aan- v de wethouder vergaderd. Men leiding van dit verslag, dat de kwam toen niet tot een besüs- naam het Halfje gekregen heeft, is op een vorige ledenver gadering een resolutie inge diend. In deze resolutie zijn die punten op een rijtje gezet waar aan bet programcollege de res terende twee jaar extra aan dacht moet besteden. Ook deze resolutie zal tijdens de vergade- De ledenvergadering van de Pv- ring worden behandeld. dA is openbaar. Zij wordt ge- De beslissing over het vertrek of houden in de Harmonie aan de het aanblijven van wethouder Schiedamseweg. Er wordt om Rien Bovenberg is door de PPR acht uur begonnen. sing. Bovenberg blijft dan ook in ieder geval tot de zestiende zitten. Deze ontwikkeling geeft de PvdA gelegenheid zich te beraden over de te nemen stap pen bij een. eventueel afscheid van de PPR-wethouder. Mr. Vrolijk en zijn gevolg komen aan boord van het schip Lemaire vormen een erehaag. loodsschip Formalhaut. De 2eekadetten van het opleidings- staan immers grote belangen op het spet". Natuurlijk moest er ook op het radarscherm wor den gekeken. Toevallig kon de commissaris juist de stip, die de veerpont voorstelt, over het scherm zien bewegen. Na het bezoek aan de Formalhaut trokken de commissaris, de burgemeester en de wethouders zich terug voor een besloten vergadering, terwijl de dames een bezoek brachten aan de Grote Kerk. Daar gaf secreta ris-kerkvoogd T. Mastenbroek een rondleiding die, gerien de vele vragen die de dames op hem afvuurden, bijzonder werd gewaardeerd. Mevrouw Vrolijk was kennelijk onder de indruk toen de heer Mastenbroek ver telde dat in deze kerk de grote Abraham Kuyper indertijd door zijn vader werd gedoopt. Op uitnodiging van de kerk voogd klom de commissaris vrouw even de kansel op. Een uiBmiiiiiimiimmiiimiiiimr Maas- fïieentehuis moet worden verbouwd. BA uiiüiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiim van de weinige aanwezigen maakte onmiddellijk de opmer king,,"Welnu, mevrouw, spreek uw gehoor maar toe". Waarop een lachende mevrouw Vrolijk zei: „Ben je mal, dat is heilig schennis." Het is slechts een voorbeeld van de ongedwongen sfeer die die dag heerste. Daar er wat tijd over was dronken de twee dames, samen met de heer Mastenbroek nog een kop je koffie. Inmiddels maakten museumcon servator Jan Rohn en zijn me dewerkers zich gereed om de Haagse gasten te ontvangen, want ook een bezoek aan het pittoreske museum stond op het programma, 'Wellicht zelfs op verzoek van de commissaris, In zijn vrije tijd namelijk heeft hij reeds menig maal een be-' zoek aan dit museum gebracht Zelfs heeft hij er een keer een expositie geopend. De belang stelling van het gezelschap ging vooral uit naar de expositie „Het Gat van Maassluis". Voor al voor de (fraaie) diavertoning hadden de gasten waardering. Bij het vertonen van een schil derachtige opname van een der inmiddels afgebroken panden zei mevrouw Vrolijk: „Wat ziet het er prachtig uit, maar het zal vast wel bouwvallig geweest zijn". Ook voor de afdeling Voorlich ting van de gemeente was het een belangrijke dag. Op spe ciaal verzoek van de burge meester heeft Ldy Jansen-van der Hout van deze afdeling de genodigden tijdens een rondrit door de stad op charmante wij- ze. uitvoerig tekst en uitieg_ge- geven. Het was voor de eerste keer dat de afdeling voorlich ting hiermee „naar buiten" trad. Een hele klus. want voor dit onderdeel was maar liefst een vol uur uitgetrokken. Na een bezoek van meer dan een kwartier aan het ontmoetings centrum Koningshof splitste het gezelschap zich weer. De mannen spoedden zich naar het gemeentehuis voor een bijzon dere raadsvergadering (zie voorpagina), terwijl de dames ook de echtgenoten van de wethouders gingen winkelen in Koningshoek, „Niet eens zo'n gek idee", zo zei de altijd vnen-, delijke commissarisvrouw, die overigens wel onder de indruk was van de (bevoorradmgs)ge- makken van dit winkelcentrum. „Per slot van rekening moet ik nog enkele sintmcolaasinkopen doen.Of het daarvan nog gekomen is valt nog te bezie- Schiedam Een plek, waar iedereen iedereen kan ontmoe-i ten. Zo wil burgemeester drs. Arie Lems het stadskantoor zien op zaterdagmiddag i januari, als daar de nieuwjaar- sinstuif plaatsvindt De burgervader wil zorgen voor levende muziek op een ouderwets gezellige manier. „Vorig jaar zijn wij a! afgestapt van dat stijve, en wat mij betreft zal het nooit meer een receptie worden zoals vroeger," zei hij deze week. Hij legde daarom de nadruk op het woord instuif. Iedereen is welkom op de nieuwjaarsbijeen komst, die op de eerste dag van 1977 van drie tot vijf uur wordt gehouden. Schiedam Op eigen kracht is de zestienjarige L. P. H. uit Schiedam naar het Gemeente ziekenhuis gelopen, nadat hij op de kruising Veenlantstraa- tyst. Liduimstraai/Brugman- straat met zijn brommer ten val was gekomen. Een auto had hem aangereden. De jon gen is ter observatie opgeno men. Een hersenschudding liep de ne gentienjarige Vlaardinger S. U. op bij een botsing op de Burge meester Knappertlaan, ter hoogte van de Van Ostadelaan. Hij was duopassagier van zijn twee jaar jongere plaatsgenoot F. K_ op het moment, dat de2e met zijn bromfiets werd gesne den door een vrachtauto. K. liep alleen^ schaafwonden op. De vrachtrijder was M. van de P. (37) uit Leiden. U. is opgeno men in het Nolet-Ziekenhuis. Daar ligt ook de heer J. C. S. (46) uit Noorden, een dorpje bij Nieuwkoop, die zondagmiddag in de 's-Gravelandsepolder on wel werd, waarschijnlijk door een hartaanval. Een ambulance bracht hem naar Nolei Levens gevaar is inmiddels geweken. Maasland Verreweg het grootste deel van de investerin gen die Maasland in 1977 verwacht te gaan doen, is 4 gereserveerd voor de verbouwing van het gemeentehuis. .Van de beschikbare 85.000, is 52.500,— voor dat doel uitgetrokken. B en w vinden het noodzakelijk dat het gemeentepersoneel over - betere werkruimten kan be- schikken. Daarom wordt aan de verbouwing van het gemeen- tehuis een hoge prioriteit gege- ven. Voorlopig wordt voorge- 4 steld het pand aan de 's Heren- straat 15 bij het gemeentehuis te trekken. Het op de monu mentenlijst staande pand dient daartoe grondig te worden ver bouwd. Bovendien moet een verbinding met het gemeente- 'huis d.m.v. een lift tot stand worden gebracht De verbouwings- en inrichtings kosten worden geraamd op 420.000 gulden. Nog in 1977 kan de verbouwing gereed zijn, Van de voor 1977 geraamde kosten is 10.500 voor afschrijving en 42.000 voor rente. Het betrek ken van het pand aan de 's He renstraat is slechts een deel van de verbouwingsplannen. Ver groting van de raadszaal en verdere noodzakelijke verbou wingen staan voor 1978 op het programma. Tot zolang zal de huidige dependance nog dienst moeten doen. Voor het totale verbouwings- en uitbreidingsplan is een bedrag geraamd van 812.000,—. Voorlopig vinden B en W het betrekken van het pand aan de 's Herenbergstraat al een be langrijke verbetering voor de huisvesting van het secretarie- personeel. Tevens is er dan een dringend noodzakelijke verga derruimte beschikbaar. Maasland De begroting van Maasland voor 1977 wordt weer in twee dagen behandeld, Op woensdag 15 december be gint de raad met de algemene i beschouwingen. Daarna volgen de overige agendapunten, zoals die voor de maandelijkse ver gadering aan de orde zijn. Op dinsdag 7 december is er geen vergadering. Donderdag 16 december wordt de begrotingsbehandeling voortge zet met de memorie van ant woord van burgemeester en wethouders. Na de discussies daarover wordt de raad voorge steld de begroting voor het ko kende jaar vast te stellen. Bei de avondvergaderingen begin nen om half acht. itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniüiiiiiiiuHiiiiiiiiMtuuiiiiiijijniiiiiiHiiHiiiii Schiedam/Vlaardingen/Maassluis De onderwijsbegeleidings dienst (OBD) in het Waterweg gebied is grootscheepse verhui zingen aan het voorbereiden. De dependances in Schiedam en Maassluis worden opgehe ven, in Vlaardingen verlaat de stichting het onderkomen op de Schiedamseweg om haar in trek te nemen in een nieuwe centrale op de Markt in die plaats. In dat pand wordt al driftig ver bouwd. In maart hoopt de stichting de Schiedamse inboe del over te brengen, later volgt Maassluis. De betrokken onder- wijs wethouder in Schiedam, Herman Posthoorn, streeft zelfs al naar januari, februari. Wat men voor heeft met het veel te grote gebouw in de Lange Nieuwstraat, waar de depen-, dance nog is gevestigd, staat nog niet vast Mogelijk hand haaft de stichting daar ruimte als contactcentrum voor de Schiedamse bevolking. De de pendance in de Dr. J. Schouten laan in Maassluis komt vermoe delijk helemaal leeg te staan. iiiuimiimmiiiiiuiuiiiiiiiiitiiiiiiimiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiütiiuiiiiiiimui Schiedam Tweemaal is in het weekeinde ingebroken in bet clubhuis van tennisvereniging Los Bigotes in het Sterrebos. De eerste keer werd snoepgoed gestolen, maar vermoedelijk kwam men een nacht later te rug om spullen mee te nemen die de eerste keer mochten blij ven staan: een tosti-apparaat, zes flessen rosé en een wand klok, met de gezamenlijke waarde van vierhonderdnegen tig gulden. In de lerarenkamer van de A.H. Gerhardschool aan de Burge meester Van Haarenlaan wer den kastdeuren geforceerd en de inhoud van laden werd over de grond gesmeten. Zes sleutels worden vermist Het schoolbe stuur overweegt nieuwe sloten aan te brengen. In elk geval moeten naast twee dueren werkzaamheden word en ver richt, want om binnen te komen hebben de inbrekers eerst enke le latten rond ruiten weggeno men en vervolgens de ruiten zelf verwijderd- Met een omgebogen ijzerdraadje werd een brandkast geopend op de eerste verdieping van de damesmodezaak van A. J. B, in de Hoogstraat in Schiedam. Zestienhonderd gulden werd eruit gehaald. Op de begane grond was de kassa doorzocht en laden waren op de grond leeggekiept Voor de inbraak was aan de achterzijde een deur geforceerd, hetgeen wei nig moeite moet hebben gekost omdat het hout was vermolmd. Schiedam Vermoedelijk over belasting van het stroomnet is de oorzaak geweest van een brandje in de lichtbak van reisbureau De Magneet in de Gerrit Verboonstraat De brandweer moest eraan te pas komen om het vuur te blussen. De lichtreclame toont nu al leen nog de letters rei-au. HUISHOUDAFD. ENGELSE KOP EN SCHOTELS boopschappenwagentje THEEMANDJES HOOGSTRAAT 162 VLAARDINGEN TEL. 34.30.20. BLACK EN DECKEH GEREEDSCHAPPEN 2 TOEREN BOORMACHINE 10 MM MET KLOPBOOR ine), hulpslokken -j ay van 217,- voor ook leverbaar mei a 13 mm van 317.- voorc j" P. DE ZEEUW Azn. HOOGSTRAAT 71-73 VLAARDINGEN, TEL. 342219 GOEDKOOP DOOR RECHTSTREEKSE LEVERING. Dayer 10 Vlaardingen tel. 010-342.058 geiden goede raad Hoofdkantoor: Voorplein 10B. tel. 35.65.55 WE HEBBEN ONZE PERSOONLIJKE LENING BIJ DE RABOBANK AFGESLOTEN, DAT IS VERTROUWD EN SAFE" Bijkantoren: Van Hegendorplaan 49a tel. 35.65.55 Kethelweg 46, tel. 35.65.55 Dr. Wlardt Beekmansingel ld let 35.55.5S De Loper 3, tel. 35.65.55. WAALSTRAAT 60 VLAARDINGEN TEL. 010-343588 VOOR ELASTIEKEN- EN STEUNKOUSEN, PANTY'S ENKELSOKJES KNIEKAPPEN EN BANDAGES naar BANDAGIST BOONEN Callenburgatraat 38. Vlaardingen Tel. 342396 Tektnan Schilderen Kleurmateriaal ALKA'TE Tel. 010-356379 Hoogstraat 202 (naast de Hema) interieur en keuken architectuur schiedamseweg 59 tel. OIO-35 74 3S vlaardingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3