Woud hoe wil winkels PvdA AiKKOORD MET RESOLUTIE Aandeelhouders vergaderen niet •mM VERWAARLOOSDE BOK GEVONDEN UITSLAG ENQUÊTE: Wijk verenig mg tekent bezwaar aan tegen actieplan Beroeps zaak is uitgesteld Plaatselijk bestuur FNV op komst Actie voor slachtoffers aardbeving Sint reikt prijzen uit ik Raadslid Maassluis ombudsman voor uitzend bureaus Bungalows in Koningshoek Bonden nemen Volvo-plan niet Verenigingen wijzen subsidie regeling af SCHIEDAMSCHE COURANT 1 deoember 1976- Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25715 -4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Schi«tèm/Vlaardmgen De fe deratie Nederlandse Vakbewe ging krijgt een plaatselijk be stour in Schiedam. De afdelin gen van industriebonden NKV en NVV zijn daarover reeds in onderhandeling. y0]gens bestuursleden van indus triebond NKV ziet het er wat dat betreft in Schiedam roos kleuriger uit dan in Vlaardin gen. Secretaris Daaf Rensman: _nIn Vlaardingen is een conser vatieve NKV, en een NW die zich voortdurend manifesteert". Over de samenvoeging van de twee bonden werd één en ander gezegd op de laatstgehouden vergadering van het Schiedam- se NKV. Districtsbestuurder Carel Verhappen vertelde daar, dat men' bereid is tot harde acties om naleving van overeen komsten en verworven rechten te verdedigen. o Wegens verwaarlozing van zijn bok wordt een Gorze- naar door de Schiedamse politie verhoord. Het zwaar ondervoede beest is aangetroffen op een blubberterrein- tje bij de Hoofdstraat in de buurt van het hoofd in Schiedam, en is op heftige aandrang van de dierenbe scherming door afdeling bijzondere wetten naar het asiel gebracht. Daar moet de mannetjesgeit op krachten komen. Asielbeheerder Hans Kiaasse en dierenarts Jan de Kaper hebben geconstateerd dat de nyiondraad, waaraan het dier was gebonden, diep heeft ingesneden op de hals. Hoofdinspekteur Peter Broeders, die tevens bestuurslid is van de vereniging tot Bescherming van Dieren waarvan overigens opvallend veel politiemannen lid zijn, zegt dat van een misdrijf sprake is indien de Schiedammer opzettelijk het dier in de steek liet, en dat van een overtreding moet worden gesproken als de verwaarlozing per ongeluk geschiedde. Een misdrijf wordt veel zwaarder bestraft. Per ongeluk wil hier zeggen, dat mogelijk van vergetelheid of een ongelukki ge samenloop van omstandigheden sprake is. Een onder zoek bracht de politie op het adres van de Schiedammer. De bok is ongeveer acht jaar oud, bruin-beige van kleur en niet gecastreerd. Schiedam Het leeuwenaandeel van de Woudhoekers mist winkels in de buurt. Dat blijkt uit een enquête ran bewonersvereniging Woudhoek Zuid-Oost. De uitslag van deze enquête is gisteravond bekend gemaakt op de algemene ledenvergadering van de vereniging in Schiedam-Noord. Slechts vijfentwintig leden waren daarvoor naar dienstencentrum De Woudhoek gekomen. Door het plotselinge vertrek van secretaris W. van der Eshof moesten deze leden het ook nog stellen zonder notulen van de vorige ledenvergadering. Deze waren zoek. ffel waren er dc resultaten van het onderzoek dat onlangs in de wijk werd gehouden. Van de buurtbewoners waren er in totaal honderdvierentachtig deelnemers. Over het ontbre ken van winkels in de buurt klaagden honderdzestig bewo ners. - Het verenigingsbestuur heeft ech ter al van wethouder Chris Zij develd te horen gekregen, dat waarschijnlijk volgend jaar Kerstmis gebruik kan worden gemaakt van een paar winkels in het nieuwe winkelcentrum bij de Zwaluwlaan. Voor dat centrum wordt volgens de wet houder van stadsontwikkeling mogelijk nog dit jaar de eerste paal geslagen Honderdachtenvijftig maal werd in de enquête een klacht geuit over het ontbreken van een bushalte. Tocht door ramen en deuren werden honderdvieren veertig keer als klacht geno teerd. Over het slechte schoon houden van de huisvuilcontai ners kwamen honderden nega tieve meldingen binnen. Andere veel voorkomende klach ten betreffen lekkende dakgo ten, lekkende balkons, slechte radio- en televisieontvangst, ontbreken van zitbanken, ont breken van wasemkappen, on deugdelijk gaas bij berghokken en tevergeefse klachtenmeldin gen bij de gemeentelijke wo- ningdïenst. Over ongeveer drie maanden wil de bewonersvereniging nog maals een enquête houden om te zien of sommige klachten al verholpen zijn Van de gemeen te krijgt het verenigingsbestuur een berekening van de eleetrici- teitskosten voor de woningen. Dat is onlangs door wethouder Zijdeveld toegezegd toen bleek dat de bewoners in het verleden te veel servicekosten voor groenvoorzieningen en te wei nig voor electriciteitskosten hebben betaald. In de huurprijs zal dat binnenkort worden doorberekend. Ondanks het feit dat nog niet in de gehele wijk Woudhoek Zuid oost wannte-isolatie is aange bracht, ziet de bewonersvereni ging af van acties. De reden is dat momenteel met zo grote snelheid wordt geïsoleerd, dat actievoeren geen zin zou heb ben. Vóór een of andere actie op touw zou zijn gezet, zouden de werkzaamheden al klaar zijn. Wel zal men de firma Iso- flex In Botterdam om een keu ring van de isolatie vragen, Maassluis Het personeel van de woningfabriek jElementum aan de Indus trieweg heeft een ge slaagde inzamelingsactie gehouden voor de slach toffers van de aardbe ving in Öost-Turkije, Door middel van inteken lijsten konden de werk nemers, onder wie 50 Turken, een of meer uur lonen afstaan voor dit goede doel. Binnen enke le uren was er een score van ruim 2000 gulden be reikt De directie van Ele- rnentum heeft inmiddels de toezegging gedaan eveneens een bijdrage te leveren, Hoe groot het eindbedrag gaat worden is nog niet bekend, omdat de actie ook nog moet worden gevoerd op de bouwplaatsen. Maassluis De aandeelhouders vergadering van de NV Afval verwerking Rijnmond is uitge steld tot 6 januari. Dit maakte wethouder Isaac van der Knaap maandagmiddag bekend tijdens de extra raadsvergade ring van de Maassluise raad ter gelegenheid van het bezoek van ror. Maarten Vrolijk. Reden voor dit uitstel is de eens gezindheid van Rotterdam en Schiedam, Samen hebben deze twee gemeentens een meerder heid. Op de vergadering van de aandeelhouders van de AVR zou besproken worden hoe de gigantische verliezen betreden moesten worden. De meeste Rijnmondgemeentes voelen het meest voor een extra heffing per hoofd. Iets waarvoor Rot terdam met zo'n 600.000 inwo ners weinig of niets voelt en Schiedam, die vuil aan de VAM j levert en uit solidariteit wat aandelen van de AVR gekocht heeft, heeft evenmin zin om voor de verliezen de bevolking extra te belasten. Door deze ontwikkeling werd de nota over de AVR, die ter be spreking op de agenda van de Maassluise raad stond, van die agenda afgevoerd Dit tot onge noegen van AVR-expert bij uit stek, de WD-er Niestadt. Hij kon nog wel kwijt dat de AVR- verliezen hem grote zorgen baarden. Hij had uitgerekend dat het inlopen van die verlie zen elk Maassluis gezin zo'n tweeduizend gulden zou kos ten. De lijnbaanhal in Vlaardingen was gisteren druk be zocht. Vele kinde ren keken vol be langstelling naar Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten, die de prijzen van de legpuzzel-kleurwed- strijd uitreikten aan de gelukkige prijs winnaars. Eén van hen was de zesjari ge Richard Babijn uit Vlaardingen. Hij won met zijn teke ning een echte fiets. De organisatie van de wedstrijd lag in handen van het Koopcentrum Vlaar dingen. Op het feestprogramma stond eveneens een lampionneoptocht. Helaas! Het regen de pijpestelen en daardoor kon dit spektakel niet door gaan. Maar geluk kig werd een war me kop chocolade melk geschonken en kregen alle kin deren een lekkere speculaaspop. Dat maakte een hoop goed. Sinterklaas had het trouwens zó druk met het uitreiken van de prijzen, dat er geen tijd was voor het zingen van een liedje. Dat kon echter de pret niet drukken. En die lampionnen? Die worden weer opgeborgen in de kast. Op Koningin nedag kunnen ze ook gebruikt wor den. k 'IfÊmmMWÊÊm Raak. i&ran Richard Babijn pronkt met zijn gloednieuwe fiets. M Maassluis G. B. H. Nies tadt (73), WD-fractieleider in de gemeenteraad, van Maassluis, is door de Alge mene Bond Uitzendbureaus aangesteld als ombudsman voor de uitzendbureaus. Hij zal in deze funktie duide lijkheid gaan scheppen in de verhoudingen tussen uit zendkrachten en him bu reaus, uitzendbureaus en opdrachtgevers en de bu reaus onderling. Niestadt was jarenlang verbon den aan de zuivelfabriek Hol- landïa in Rotterdam en was direkteur van een Amerikaanse machinefabriek. De warme chocolademelk maakte een hoop goed Hij verdiepte zich in 1972 voor het eerst in de problematiek van de uitzendbureaus en schreef daarover een artikel in het Sociaal Maandblad Arbeid. Dit was één van de redenen waarom de ABU hem vroeg. Een andere reden was dat hij zeer goed op de hoogte is van de arbeidsmarkt Hij is sinds de oprichting onder meer hd van de Raad van de Arbeidsmarkt. Ook houdt hij zich bezig met de omscholing van volwassenen. Hij is werkgeverslid van ver schillende ontslagcommissies. Om zijn werk onafhankelijk te kunnen verrichten, heeft de ABU een door hen gefinancier de stichting opgericht Vlaardingen De vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder heeft bezwaar aangetekend tegen het door de gemeente goedge keurde actieplan stadsvernieuwing VOP. De wïjkvereniging stelt in haar brief, door het aanvaarden van het actieplan als rechtspersoon, rechtstreeks in haar belang te zijn getroffen. Zij zou namelijk ernstig worden belemmerd in de verwezenlijking van haar doelstelling, namelijk: „Het bevorderen van het woon- en leefmilieu in Vlaardingen en in het bijzonder in de wijk Vettenoordsepolder". De brief vermeldt twee helangrij- ke bezwaren tegen het besluit van de gemeenteraad. Die be zwaren zijn: De beschikking strijdt met een- algemeen -ver bindend voorschrift en de raad Schiedam De beroepszaak van Arie Bitter BV tegen de ge meente Is uitgesteld. Daarom is gisteravond een zitting van de beroepscommissie ver daagd. De secretaris van die commissie, mr. H. Snoep, had echter gemeentevoorlichter Dolf Buschkens daarvan niet op de hoogte gesteld. Wel kreeg vorige week Rob van Oosten, directeur van de weerbare dis tilleerderij, al het sein dat de behandeling van het beroep j zou worden uitgesteld. j Van Oosten had om uitstel ver zocht om letterlijk welhaast een tussenweg te zoeken tus- sen de wensen van zijn BV en het gemeentelijk verbod om te parkeren op de Wülemskade, het wegdek voor het gebouw van de Arie Bitter BV. Het college van B en W wilde voor het distilleersbedrijf geen ont heffing verlenen. Daarom be sloot Van Oosten nog vóór de beroepszaak te bezien of het vrachtverkeer eventueel niet op een binnenterrein kan laden en lossen, zodat een ontheffing niet eens nodig kan blijken. Een poort moet daartoe worden vergroot, en het bedrijf behoeft ook andere aanpassingen. Ge meentewerken zal die eerst be kijken. Maassluis B en W van Maas sluis hebben in principe inge stemd met een eerste schets- plan voor de bouw van onge veer 115 bungalows en villa's in Koningshoek. Het plan is afkomstig van Bouwselekt B.V. te Capelle aan den Ussel. Schiedam - Het plan van Daf/- Volvo is voor de leden van het NKV en het NW niet te accep teren. Dit kwam naar voren op een maandagavond gehouden vergadering. Het plan is niet geaccepteerd omdat men de noodzaak van de sluiting van de Schiedamse vestiging niet ziet De leden van de vakbonden wil len dat er nu een onafhankelij ke commissie van deskundigen wordt ingesteld. Tijdens het on derzoek van deze commissie moet de huidige toestand ge handhaafd blijven. Bij de be noeming van de leden van de commissie van onderzoek moe ten ook de bonden betrokken worden. heeft bij het geven van de be schikking van zijn bevoegdheid kennelijk tot een ander doel gebruik gemaakt dan tot de doeleinden, waartoe die be- voegdheid gegeven is: de raad heeft bij de afweging van de betrokken belangen niet in re delijkheid tot de beschikking kunnen komen en de raad heeft anderszins beschikt in strijd met enig in het algemeen rechtsbewustzijn levend begin sel van behoorlijk bestuur. De brief besluit met „Het centrale uitgangspunt van het actieplan, namelijk stadsvernieuwing voor de huidige bewoners, blijkt nu reeds een holle frase te zijn, daar een groot gedeelte van de huidige bewoners de uitvoering van het actieplan niet afwacht en voortijdig de wijk verlaat". Schiedam De bewonersvereni- gingen van de oude wijken wij zen de subsidieregeling af die is voorgesteld door oud-wet houder Hans van der Wilk. Men gaat proberen om alleen subsidie te krijgen voor huis vestingskosten. Alleen de be wonersvereniging Schiedam- Zuid wil ook nog financiële steun voor activiteiten. „Met de voorgestelde regeling van Van der Wilk zouden we te afhankelijk van de gemeente worden", zo vertelde éér» van de bestuursleden onlangs op een vergadering van de verenigin gen Oost, West, Zuid en Cen trum, ,,in die vorm wijzen we subsidie dan ook af. Ook omdat als later de subsidiekraan wordt dichtgedraaid we aan de grond zouden komen te zitten". Gezamenlijk heeft men na deze bijeenkomst een brief aan het college vam burgemeester en wethouders geschreven, waarin het standpunt van de diverse verenigingen bekend wordt ge maakt Vlaardingen De ledenvergadering van de Partij van de Arbeid heeft gisteravond de resolutie van het afdelingsbestuur naar aanleiding van het fractieverslag aangenomen. Hierbij dient echter de kanttekening te worden opgemaakt, dat vijf punten, die ter aanvulling werden opgevoerd, alsnog ter discussie moeten worden aangesteld. Dat zal gebeuren op Óe ledenvergadering van 27 januari. De discussie over de mogelijke terugtrek king van PPR-wethouder Rien Bovenberg vond niet plaats. Partijsecretaris Koos van de Vaart meldde, dat inmiddels een brief was geschreven aan de PPR. De brief vermeldt dat „het bestuur - van de PvdA - tot dezelfde slotsom is gekomen als vóór de behandeling van het VOP-aktieplan in de gemeenteraad: namelijk dat beide ge deelten van onze fractie voldoende gemoti veerd vanuit Samen Links tot hun stelling- name zijn gekomen." Met „beide gedeel ten" wordt bedoeld de meerderheid vóór het oorspronkelijke plan; en de minder heid die een amendement op het aktieplan voorstond. Tenslotte schrijft het PvdA-be- stuur aan de PPR: „We zien geen redenen om het besluit opnieuw ter discussie te stellen en we wensen jullie sterkte om een verstandig besluit te nemen." Tijdens de vergadering van gisteravond werd puntsgewijs behandeld waar de af deling haar tevredenheid en ontevreden heid over heeft uitgesproken. Bij de afslui ting van de behandeling van de punten waarover de afdeling minder tevreden was, kwam partijlid Joost Kühne - even eens lid van de vereniging wijkbelangen VOP - met vijf punten naar voren, die alle betrekking hebben met de VOP-zaak, Aangezien men het tijdsbestek té kort achtte om rich hierover uit te spreken, werd besloten de punten op de vergade ring van 27 januari aan de orde te stellen. Vlaardingen De renovatie van de 144 William Pontwoningen zijn ondershands aan vijf aan- nemïngsmaatschappjen aanbe steed. Dit vanwege het specia listische karakter van de werk zaamheden. De hoogste inschrijver was de bouw- en aannemingsmaat schappij Delf - en Schieland uit Vlaardingen met 6.800.000 gul den, de laagste was Bouw- en aannemingsmaatschappij Both, eveneens uit Vlaardingen met 6.190.200 gulden. De bedragen rijn exclusief btw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1