E Ik heb helaas geen concurrent*^ WHR verplettert Ursus Jeugd van SFC krijgt sporttas 109- 159.. 379.- 125.- 54.95 m SVDPW-doelman Karei Bras: Zwaluwen ook in de zaal sterk Weddenschap loopt anders af... WOENSDAG 1 nr MEMBER 1976 De Ooievaars loopt over Hollandiaan Coopertest telt 250 deelnemers TRAINERS JAMMER URSUS FCN'66 DRZ Inventum elektrische rieken Contact Grill Erres stofzuiger Tefal super-friieuze Moulinex espresso Braun hairstylingset Braun keukenmachine Kalorik droogkap Kalorik elektrische fonriuesei schiedamseweg 39-47, vlaardingen, tel. 346000 mgr. nolenslaan 686, Schiedam, tel. 702667. Vlaardingers gedegradeerd Schiedam De tafeltennis sers van de Schiedamse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars heb ben in de uitwedstrijd te gen De Hollandiaan 5 een 0—10 overwinning ge boekt. Door dit resultaat zijn de Vlaardingers ge degradeerd. Toch stuitte het trio, Koos van Es, Ronald Oosthof en Ton van Balveren, op grote tegenstand. Dit bleek ook uit de vier partijen die een extra game nodig hadden, welke ternau wernood door de Schie dammers werden gewon nen. In de openingswedstrijd startte Ronald Oosthof met een vlotte overwin ning in de eerste game op Vermaat, 6—21, maar had toch veel moeite met de tweede game die hij met 1821 won; 0—1. Koos van Es had in de eerste game veel tegen stand van Penning die hij pas m de extra verlen ging met 20—22 in zijn voordeel besliste. Het verweer was in de tweede pame gebroken, waar door hij gemakkelijk met 32—21 kon zegevieren; 0-2. Weinig problemen had Ton van Balveren met de eer ste game tegen De Korte, die hij winnend afsloot op 11—21. Waarschijnlijk vatte hij de tweede game te licht op waardoor deze partij verloren ging, 2119. De beslissende derde game bleef hij zijn tegenstander de baas met 17—21; 0—3. Ook het kop pel Koos van Es-Ronald Oosthof verslikte zich in de eerste game met 21—16 tegen Vermaat- Penning. Zowel in de tweede als noodzakelijke derde game hadden de Schiedammers de juiste manier gevonden om hun tegenstanders te bedwin gen, 1621 en 18—21; 0—4. Ronald Oosthof had in de eerste game tegen Pen ning geen last en won met 12—2L De rollen wa ren echter in de tweede game volledig omge keerd. Ondanks een voor sprong van 18—21, ver loor hij deze game met 22—20. De beslissing van de derde game viel na veel spanning met 23—25 ten gunste van Ronald Oosthof uit: 0—5. Gedes illusioneerd door de grote achterstand, waarbij de degradatie voor de - Vlaardingers al een feit was geworden, ondervon den De Ooievaars geen tegenstand van belang meer. Grote overwinningen boek ten Ton van Balveren op Vermaat, 12—21 en 13—21, en Koos van Es op De Korte, 12—21 en 16-21; 0-7. Alleen Ton van Balveren vatte het tegen Penning te licht op, waardoor hij drie games nodig had voordat hij winnend zijn party kon afstuiten. De resterende sets, tussen De Korte te gen Oosthof en Vermaat tegen Koos van Es, lever den grote overwinningen op voor De Ooievaars, waarmee de 0—10 zege een feit werd. Vlaardingen Een Coopertest, georganiseerd door het sport keuringsbureau, telde op het sportpark „De Vijfsluizen" zo'n 250 deelnemers. De groep van 20 deelnemers, afkomstig van sportschool Tino Hoogendijk, ging als eerste van start, ge volgd door de grootste groep, die van sportschool Westwij k Na afloop werden er vaantjes, tnmspeldjes en stickers uitge deeld. De grootst afgelegde af stand in twaalf minuten was 3450 meter. Schiedam De vraag: „Kan ik de heer Bras even spreken?" kan bij SVDPW beter niet gesteld wor den. Althans, niet op die manier. Want zonder twijfel volgt het antwoord: „Welke moet je hebben? Henk, de voorzitter, Willem, de verzorger, Hennie, de halfspeler, Rinie, de voorstopper of Karei, de doelman?" Karei Bras vaste plaats Karei was de bedoeling. De robuste doelverdedi- ger van SVDPW staat tenslotte al meer dan veertien jaar onder de lat en dat zonder een enkele onderbreking. „Als achtjarige kwam ik bij SVDPW en op mijn zestiende jaar stond ik in het eerste", blikt Karei Bras terug, „Ik weet nog goed dat ik in mijn eer ste jaar meteen een kam pioenschap meemaakte. We promoveerden toen naar de KNVB". Toch kwam acht jaar later pas zijn mooiste seizoen. Toen, in het jaar dat de roodwitten andermaal te rugmoesten naar het afde lingsvoetbal, kwam de ploeg grandioos terug. Ka. rel: „We wonnen toen ook de Gouden Plak en werden districtskampioen. In Zeist hebben we toen aan de lan delijke afdelingskampioen- schappen meegedaan waar in we als vierde eindig den". De nu 30-jarige electromonteur heeft in al die jaren al een groot aantal trainers gehad. Ti- nus Osterholt, Aad de Nijs, Henk Bras, Frans van der Hor st, Sander van der Hoek en nu Frans Steenbergen. „Wie de be ste tot nu toe is is moeilijk te zeggen", meent de doelman, „van iedere trainer heb ik veel geleerd. En de aanpak is nu eenmaal bij iedereen verschil lend". Het meest opvallende tot nu toe is het feit dat Karei Bras nog nooit verstek heeft laten gaan door een blessure. Nadat hij het heeft „afgeklopt", zegt hij: „Drie jaar geleden heb ik in de wedstrijd tegen Germinal een handblessure opgelopen waar door ik vier weken niet kon spelen. Maar als geluk bij een ongeluk werden in die vier we ken alle wedstrijden afgelast". Toch mag SVDPW gelukkig zijn met dat gegeven. Immers, een redelijke vervanger staat nog lang niet te trappelen om de doelman te verdringen. „Dat vind ik wel erg jammer", zegt Karei Bras erover. „Elke week kan ik er vast op rekenen dat ik in het doel sta. Dat is zeker voor een keeper niet zo best Tenslotte is juist goede concur rentie enorm belangrijk". Het heeft in het begin van dit seizoen nogal gerommeld bij SVDPW, De resultaten vielen tegen, al vielen de nederlagen vrijwel altijd erg minimaal uit. Toch bleven de punten weg en het was duidelijk dat dat de sfeer niet ten goede kwam, „We zijn toen met z'n allen bij el- kaar gaan zitten en hebben alle problemen uit de wereld gehol pen. Eigenlijk is het vanaf dat moment erg goed gegaan. De thuiswedstrijd tegen PFC was daar dacht ik een mooi bewijs van". Het zal nog wel even duren voordat Karei Bras zijn plaats in het Schiedamse doel af zal staan. In de eerste plaats omdat hij zich er van bewust is dat SVDPW hierdoor in de' keepers-problemen zal komen, ten tweede om dat hij het allemaal nog niet kan laten en ten der de omdat vrouw Bep zelf niet zou willen dat man lief zijn schoenen in de kast zou opbergen. Lo gisch overigens-, want Bep is één van de meest trouwe SVDPW-suppor- ters. Zou ze dat moeten missen Schiedam In de zaalvoetbalcom petitie heeft Zwaluwen in de hoofdklasse een 54 overwinning behaald op Phoenix. Ursus leed een verpletterende nederlaag (4—11) tegen WHR. Hermes DVS speelde een goede wedstrijd tegen stadgenoot BFC en zege vierde met 62. DRZ en HBSS deelden de punten 2—2. In de Lijnbaanhallen in Vlaardingen wor Martinit overtuigend met 4I van de Vlaardingse scheids rechters vereniging. FCN'66 blijft het in h«t zaalvoetbal goed doen en 'rJopv- BKB met 2—0. Schie dam en WK speelden in Vlaar dingen tegen elkaar en won Schiedam met 54. RKWIK kreeg van HVO meer tegenstand dan was verwacht maar kwam toch aan een 42 overwinning. In de Margriethal speelde Zwaluwen tegen het sterke Phoenix uit Rotterdam. Al di rect in het begin profiteerde André Mon- tijn van een misser van Martin van der Kooy en dat betekend 01. De Vlaardin gers kwamen daarna goed terug en toen in de vijfde minuut Klaas Komaat een goede pass afgaf aan Geert Jan Bezemer en deze doelman John Jongeneel passeer de was de stand weer in evenwicht 1—1. Tien minuten later was het weer Bezemer die nu goed aangespeeld werd door Bram Breederveld en zijn schot was onhoudbaar voor de Rotterdamse doelman 2—1. Zwaluwen bleef in deze eerste helft de technisch beter spelende ploeg en toen kort voor rust Klaas Komaat de Rotter damse doelman uit zijn doel lokte was het niet moeilijk om de ruststand op 3—1 te brengen. In de tweede helft kwam Phoe- rux goed terug en toen er twaalf minuten was gespeeld was de stand 3—3. Twee verdedigingsfouten van de Vlaardingse achterhoede door Hans Osnabrugge en Karei Dentro benut en was Zwaluwen even uit balans gebracht. Zwaluwen-coach Kees Schilder stuurde toen de sterkste formatie binnen de lijnen en was het Komaat die de Zwaluwen weer op 4—3 bracht Phoenix zag de mogelijkheid om toch met winst uit deze strijd te komen en na een kwartier spelen was het weer gelijk 44 door een doelpunt van Karei Dentro. Toen vijf minuten voor tijd Hans Osnabrugge binnen het schietgebied hands maakte zat er voor scheidsrechter Van der Enden niets anders op dan de bal op de stip te deponeren. Martin Keizerwaard moest het vonnis voltrekken en beheerst schoot hij de bal achter de Rotterdamse doelman. Zwaluwen won met 54 in een spannend duel. Ursus werd in de wedstrijd tegen WHR totaal van het veld gespeeld. De Schie damse ploeg van coach Joop van Hees kwam wel in de tweede minuut aan een voorsprong door een treffer van Dick Kuiters 1—0. Toen er tien minuten ver streken waren hadden de Rotterdammers deze achterstand volledig weggewerkt en. een 14 voorsprong genomen. Ton Craane en Ed Bowser wisten vrij gemak kelijk de Schiedamse doelman Aad Aars- sen te omspelen. In een combinatie met Coen Steenbergen wist Dick Kuiters nog wel tegen te scoren maar de uitstekend spelende Hans Schoffelmeer zorgde toch voor een 25 ruststand. Ook in de tweede helft was WHR een klasse beter als Ursus en geleidelijk aan bouwden de Rotterdamse formatie de voorsprong uit Ook in de tweede helft scoorde Dick Kuiters nog tweemaal maar WHR won uiteindelijk verdiend met 4-11. uiterst sportieve wedstrijd was het Joost Liebrechts die 0—1 kon latenaanteken en. Ook in de tweede helft was Schiedammers beter danvan de Vlaardingse ploegen en het was Arie van der Windt die 02 kon doelpunten Hierna kregen beide ploegen nog wel enkele goede kansen maar doel punten bleven er verder uit. BFC nam in de wedstrijd tegen stadgenoot Hermes DVS een 1—0 een door een treffer van was van Maasdam. Hermes speelde echter daarna een bekeken spel en het was Frans Schenk die 1—1 op het bord liet brengen. Na ruim tien minuten onder nam aanvoerder Rob Findhammer een solo die met succes werd afgerond: 1—2. Toen John Beier kort voor rust Findham mer met een goede pass bediende kwam de zeker met een 13 stand. Ook in de tweede helft was Hermes de betere ploeg en toen John Beier 14 scoorde was de ploeg van coach van Vuu- ren wel zeker van de overwinning. Wim Boensma kwam nog vc' met een treffer tot 2—4 maar toen in ae laatste fase van de strijd Edu Verhulst met twee treffers de stand op 2—6 bracht kwam Hermes niet meer in gevaar. In de wedstrijd DRZ tegen HBSS ging In het begin de strijd der op en kregen beide teams de nodige scoringskansen maar doelpunten bleven uit Toen twee minn- ten waren het verstrijken van eerste helft Wim van der Linden 1—0 kon scoren was dit ook de ruststand. Toen er in de twee de helft tien minuten verstreken waren kreeg 2—0. 'Toen Nels een vrije trap te nemen. Zonder aarzelen werd deze snel genomen en doelman Hennie Troost rea geerde hier niet op en was de stand 20. Toen de DRZ speler Jos Giesen voor twee minuten raar de strafbank werd gezon den kon HBSS van deze meerderheid niet profiteren. Toen Giesen weer terug was scoorde Cees van Zomeren 2—1. In de laatste minuut kwam HBSS toch nog aan een verdeling der punten door een fraai doc/j unt van Aad Vreeswijk. In de dameswedstrijd tussen DRZ en Zuid erster was het een eenzijdige vertoning. Wel kwamen Veldman Rotterdamse da mes aan een 0—1 voorsprong waren een doelpunt van Anke Hensbergen. Hierna ging DRZ voluit spelen en Ester het Wil Veldman die 1—1 liet aantekenen. Toen er tien minuten verstreken waren hadden 6—1 Schiedamse dames al een 4—1 voor sprong opgebouwd- Judith en Ester Berg- kotte namen de doelpunten voor hun reke ning. Emmy Triel zorgde voor een 6—1 stand bij de rust Ook in het bracht de bedrijf was DRZ eindstand te stuiten en weer waren het de zusjes Bergkotte die tot 9—1 kwamen. De zeer goed spelende Silvia Paget zorgde voor 9—2 maar Wil Veldman bracht de eindstand op 10—2. De jeugd van SFC uit zijn vreugde over het vroege St. Nicolaascadeau Schiedam „Het is alle maal met een wedden schap begonnen", zegt Arie Pit, voorzitter jeug dafdeling van de voet balvereniging SFC. „Dat ik deze verloren heb, vind ik niet zo erg, als je ziet dat elk jeugdlid een sporttas krijgt aan geboden". Arie Pit was in het begin van de competitie met van Os, eigenaar van een Schie dams schoonmaakbedrijf, een weddenschap aange gaan. Als het eerste elftal van SFC uit de eerste zes wedstrijden tien punten zou halen kregen de spelers een etentje aangeboden. De Schiedamse selectie kwam niet aan het vereiste aantal punten en verscheen dus ook niet aan de dinertafel. Van Os wilde echter toch wel wat doen voor SFC en met Michel van het gelijknamige financieringsbedrijf uit Schie dam kwamen zij met de voor zitter van de jeugdafdeling op het idee om elk SFC jeugdlid een sporttas aan te bieden. Dat deze geste door SFC op prijs werd gesteld, was duidelijk merkbaar toen de gehele jeug- d afdeling aanwezig was om het zo begeerde attribuut in ont vangst te nemen. Officieel wer den door Van Os en Michel aan de twee jongste jeugdleden de tas overhandigd: Peter van Buurom en Marco van Zon. SFC heeft een sterke jeugdafde ling en met voorzitter Arie Pit 2itten verder in het jeugdbe- stuur: Bep Rijntal der en Kees de Kon. „We hebben een stel harde werkers en vooral het leiderskorps is grandioos", zegt Bep Rijntalder". We hebben nooit problemen met de lei ders". Arie Pit voegt er aan toe: „We zijn aan dit werk veel tijd kwijt, maar als je zater dags ziet hoeveel plezier de jeugd beleeft, hebben we er dat graag voor over". TOM Platen bekleed met hostanon uit3chu«fbaar bovengedeelte voor vlees tot 7 cm dikte. Adviesprijs echte espresso kolfia voor 1 of 2 kopjes Adviesprijs 199.— type HLD5, 450 watt. met 5 acces soires en een beveiligmg tegen oververhitting. Catalogusprijs 75.— 1 -persoons onderdeken, afm 80 x 175 cm, zwakstroom, 3 standen regelaar. 3 jaar garantie en karna- keur. Adviesprijs 158.— Korting 31% BI) Evatoom BIJ Evatoom Metalen huis. Stofinhoud 3,5 Irter. Met zuigkrachtregelaar, voetscha kelaar. Zuigbuizan, grote, kleine en spleetzuigmond. 5 meier nan- sluitsnoer. 600 watt. Adviesprijs 279.- Bl} Evatoom type KM32. inclusief beslagkom, opzeimixer èn groentesnijd'jr. Adviesprijs 515.- Ko/ting 26% 136,-. Bij Evatoom met reukfitter m de deksel ther mostaat regelbaar van 100° lot 130°. Katalogusprijs 202.- GiJ Evatoom type 541, met thermostaat (van 20* lol 80°). compleet met statief. Adviesprijs 73.- BiJ Evatoom type 5400. met thermostaat kleur oranje met 2wan, excl. snoer. Adviesprijs 114,-. 49.95 ma

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4