Raad laat Goudriaan tweemaal struikelen C o afliet mer grens Midden-Delfland mm Tering nering naar zetten Niemand hoor je over RW 24" 1 Ik neem de proef PROEFPALEN DIEPE VERONTWAARDIGING OVER BEWONERSVERENIGING Wethouder dreigt met oponthoud Hulp aan Libanon I -jxi Visserijmuseum op televisie Waterweg rukt basalt uit kade Geld uit kas weggegraaid Maaslands eerste burger Toverbal is weer thuis ffaïT Z'&'s V/sYïïÜ Vissersdrama Vragen in Tweede Kamer KVP WIL ONDERZOEK NAAR SLIB Telefonisch NVSH- onderzoek is nep SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 2 december 1976ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25716-8 FA SINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Twee plannen van wet houder van stadsontwikkeling Bas Goudriaan rijn niet door de raad aanvaard. Het nemen van een voor- bereidingsbesluït voor het stuk grond op de hoek van de Parkweg en de Schiedam se weg noch het herin- richten van een gedeelte van de Kui perstraat, tassen de Fransenstraat en het Liesveld, haalden het bij de hoofdelijke stemming. Het nemen van een voorbereidingsbe- sluit zou de raad namelijk geconfron teerd hebben met een bouwplan voor een negen verdiepingen tellend ge bouw. Jelle Wijnstok zei daar niets voor te voelen. Hij was wel gevoelig voor de argumenten dat een hoog gebouw op die plaats een zekere schoonheid zou kunnen hebben, maar er zou dan in strijd met de doelstellin gen van het Structuurplan gehandeld worden. Eén van die doelstellingen luidt namelijk dat het verwezenlijken van hoogbouw moet worden verme den. "En dan kan dat daar een mar kant punt zijn, en dazi kan dat ge bouw een functie vervullen in de sky line, van die doelstellingwillen wij toch niet afwijken", aldus Wijnstok. PPR-voorman Willem Kwakkelstein sloot 2ich bij de argumentatie van Wijnstok aan. Dat deed ook Hans Versluys en met hem het grootste deel van de PvdA-fractie. Goudriaans be toog kon zijn plan niet meer redden. t Hij voerde aan dat het bouwplan oorspronkelijk een gebouw van elf verdiepingen gekend had en dat van wege de rentabiliteit toch wel een stukje de hoogte in moest worden gebouwd. Volgens Goudriaan zou het gebouw zelfs kleinschalig zijn. Zelfs het feit dat dit het eerste bouwplan betrof en dat hij daar trots op was, vermocht de raad niet tot andere gedachten te brengen. Ook wethouder Rien Bovenberg stemde tegen het voorstel In de vergadering van B en W had hij zijn stem al voorbehouden. Goudriaan slikte ook zijn tweede neder laag van deze woensdagavond met oen glimlach. De raad wilde in meer derheid (de stemverhouding bleek 17 tegen het voorstel en 16 voor) geen herinrichting van de Kuiperstraat. Er lagen nog zoveel plannetjes voor her inrichting van straten, vonden met name mevrouw Bellingwcut en Wil lem Kwakkelstein. Floor Quast (WD) voelde zich door de wethouder bedro gen. Deze had gezegd, in de commis sie stadsontwikkeling, dat snel een beslissing moest worden genomen, anders zou het geld niet meer be schikbaar zijn. Dit werd door Goud riaans collega, IJsbrand van der Vel den (financien), ontkend. "De wethou der moet dit soort dingen niet meer doen. Dat pik ik niet", aldus Quast. Vlaardingen Het Vlaar- dingse Visserijmuseum komt op de televisie. On langs zijn opnamen ge maakt van de costuumten- toonstelling voor een uit zending in de rubriek „Toe ristische tips". Het programma wordt ver zorgd door het nationaal bureau voor toerisme. Het wordt uitgezonden op don derdag 9 of 16 december. 4 Gemeentewerken Schie- gi dam moet-uit de voorraad-1 kast een flinke stapel basalt blokken halen om dit gat te dichten. Door de storm van gisternacht kreeg de Nieu we Waterweg de kans nog verder de Maasboulevard aan te tasten. „Te gek om los te lopen", vindt buurtbe woner Van Vessem dat. Drie maanden geleden al merkte bij, dat een drietal blokken was weggeslagen. Toen hij gisterochtend aan de water kant een frisse neus haalde, zag hij dat het woest gol vende water nog meer ba salt van de kade had losge beukt. „Een beroerde ge schiedenis", vindt hij. Gis termiddag vertelde een ambtenaar van afdeling on derhoud van dienst ge meentewerken ons op het stadskantoor: „Ik heb van die toestand nog niets ge hoord. Maar wie ben ik? Het zal wel loslopen, want an ders had iedereen het hier geweten". Xv,s. ,o<".v,lU v- -r\ v - ■Ma V j- Schiedam Bij groenteboer J. J. Putters (50) in de J. A. Alber- dingk Thijmstraat heeft een klant zevenhonderd gulden pit de kassa gegrist, op het mo ment dat de winkelier even in zijn aan de zaak grenzende pakhuis bezig was. Dat gebeur de tegen sluitingstijd. De groen teman heeft bij de politie van de diefstal aangifte gedaan. Driehonderd gulden werd bij een nachtelijke inbraak gestolen uit de kassa van de sigarenhandel van J. P. Dullard (48) in de Mgr. Nolenslaan. Men had binnen kunnen komen na het vernielen van een ruit in de toegangs deur, De braakschade be- draagtdientengevolge tweehon derd gulden. Maasland Tijdens een voorlich tingsavond in het kader van het inspraakproject Midden-Delf land heeft Maaslands eerste burger, J. van den Brink, uitge haald naar de actievoerders die tegen rijksweg 19 protesteren. „Tegen rijksweg 19 is pas ge protesteerd toen de weg er al lag. Niemand 2egt echter wat van rijksweg 24, die op rijks weg 19 moet aansluiten". Ook vond hij het maar een vreemde zaak, dat de actiegroepen zich niet hebben laten horen over de nieuwbouw bij Den Hoorn (ge meente Delft) waarvoor vijftig tuinders het veld moesten rui men. Maaslands burgemeester vond dat men daar alert op moet zijn en met moet doorgaan op zaken die niet meer terug te draaien zijn. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam' Adres: Woonpi.* Tel: Deze borr in open envelop, zonder postzegel sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam. Hoek van Holland Gezin nen in de Rotterdamse deelgemeente Hoek van Holland zullen in het kader van de hulpactie voor Liba non om steun worden ge vraagd. Het gaat vooral om kleren, die naar het door een burgeroorlog geteister de land zullen worden ge zonden. De kleren moeten wel in een redelijke staat verkeren. Bovendien is het wenselijk dat de kleren schoon zijn, daar men in Libanon meestal geen be schikking heeft over een aansluiting op een waterlei ding. De kleding wordt aan twee dominees ter beschikking gesteld. Zij zijn beiden in de hoofdstad Beyrouth werkzaam. Mensen die Li banon regelmatig bezoeken zullen de pakketten met kleren meenemen. Mensen die kleren willen geven, kunnen dat doen door die kleren in te leveren bij De Cordesstraat 77. Maassluis De Toverbal is weer thuis. Deze week heeft de ver huizing naar de Lange Boone straat 33, het voormalige Verto- kantoor, plaats gevonden. De Toverbal heeft de behuizing aan de Reinestraat moeten ver laten in verband met de stads- vemieuwingsactiviteiten daar. Het oude gebouw is gesloopt Schiedam In een fel en langdurig debat heeft wethouder Chris Zijdeveld gisteravond de raadsleden in de commis sie voor ruimtelijke ordening tegen zich in het harnas gejaagd. Herhaaldelijk dreigde hij het voorontwerp van bestemmingsplan Woudhoek-Noord terug te trekken uit het wettelijk vooroverleg met hogere instanties, waardoor het de commissie automatisch zou blijven ontbreken aan bepaalde zekerheden rond dat plan. De bewindsman voel de zich daartoe gedwongen. Alsnog gaat hij in het college van B en W en met zijn top-ambtenaren overleg voeren, of hij zijn dreigement waarmaakt. Aanleiding was een motie, die De motie-Dielemans, verder on- zijn PvdA-genoot maar oppo nent Nikolaj Dielemans indien de. Die had eerder ai met grote nadruk erop gewezen, dat het bestemmingsplan te ver reikt en een dee! van Midden-Delf land bestrijkt. „Over dat deel moeten wij niet praten. De grens van bufferz&ne Midden- Delfland loopt dwars door het plangebied. Dit voorontwerp had gericht moeten zijn op het deel van Woudhoek totaan die grens. Als wij echter ook rege lingen treffen voor noordelijker gebied, frustreren wij de in spraakprocedure voor Midden- Delfland, die door het rijk is opgestart. Daarmee kunnen wij ons zwaarwegende moeilijkhe- Zijdeveld dertekend door Yvonne Sïljee, Arie van Loenen, Gé Brouwer (allen PvdA) en Siem Rosman (CDA) werd ingediend om in de toekomst dergelijke tweespalt te voorkomen. De voorgestelde verandering bestaat daaruit, dat voortaan de commissie eerst ontwerpplannen beoor deelt, die dan daarna pas naar de hogere instanties kunnen worden verzonden. Nu krijgt elke partij een plan-ontwerp ge lijktijdig, zodat wettelijk voor overleg al plaatsvindt als ook de commissie daarover verga dert en punten erin wil veran deren. Op het parkeerterrein achter de Maassluise gemeen tesecretarie aan de Govert van Wijnkade staan sinds kort een tweetal ouderwetse lantaarnpalen. Heeft de gemeente soms geen geld meer voor nieuwe lichtmas ten? Nee, hoor. De twee lantaarnpalen staan er gewoon op proef. Alle gemeenteraadsleden en commissieleden kunnen de palen zorgvuldig en zolang als ze willen observeren. Over een poosje moeten zij namelijk uitmaken welke van de twee modellen de binnenstad zal moeten gaan verfraaien. Dit in verband met het rehabilitatieplan van het Maassluise centrum. De twee palen zijn van respectievelijk roodkoper en roestvrij staal. Uiteraard branden de lantaarns alleen als het donker is. Met andere woorden. Weer een avondkarwei voor de toch al zo druk bezette vertegen woordiging van de Maassluise bevolking. den op de hals halen", zei Diele mans. De andere raadsleden met uit zondering van communist Aad de Wolf die het plan niet had bestudeerd maar wel de samen stellers complimenteerde vonden dat punt dermate prin cipieel dat zij van Zijdeveld wilden vernemen, hoe vast die grens op papier ligt Volgens de wethouder en diens rechter hand ir. Hans de Block, direc teur van gemeentewerken, is die grens niets meer dan een hoofdlijn, die nog zou kunnen worden verlegd naar het noord en. Zij zeggen, dat een op Mid den-Delfland betrekking heb bend Tweede Kamerstuk het polderlandschap „in hoofdlij nen" aangeeft. Zij interpreteren dat als globaal. De commissie bij monde van Dielemans, sprak van een meer waar schijnlijke mogelijkheid, dat bedoe'd stuk in vogelvlucht de inhoudelijke aspecten weer geeft. Over dit twistpunt om woorden, dat echter verstrek kende gevolgen kan hebben voor woningbouw in Schiedam- Noord, moet het wettelijk voor overleg uitslag geven. concludeerde uit de motie, die hij tot driemaal toe ontraadde, dat die nieuwe pro cedure dan ook maar moet op gaan voor het voorontwerp voor Woudhoek-Noord, „als u het dan met de inhoud niet eens bent". Opgewonden zei hij: „Dat houdt wel in, dat de uit slag van het vooroverleg pas veel later komt en u tot die tijd over die grens in het ongewisse 'blijft". De raadsleden, op De Wolf na, vonden die reactie sterk over dreven en niet reëel. Zij waren het met de strekking van de motie eens. WD'ers Cor vanl Tilborg en Theo Bakkers gin gen echter voor de dreigemen ten van Zijdeveld door de knieën en stemden (het was toen middernacht) toch tegen, de motie. „Maar alleen, en daarom alleen, omdat het ap de spits drijven van deze zaak oponthoud kan betekenen en daarbij is Schiedam niet ge baat", aldus Van Tilborg mede namens zijn partijgenoot. Hij maakte de kanttekening, dat de wethouder overtrokken had ge reageerd door de discussie met over zijn kant te laten gaan. Maassluis Waarom bouwen ze hier de woningen zo dicht op elkaar? Dat worden later getto's. Is het niet verstandig als Maassluis met een met-sluitënde begroting korat? Het zijn allemaal vragen die aan de CDA-raadsleden werden gesteldop een bijeen komst in gebouw De Ark waar uitvoerig over de begroting 1977 kon worden gediscussieerd. Raadslid D. Pons, die bijzonder verheugd was over de grote opkomst, had het druk met het beantwoorden van de vele vragen die op hem en zijn collega's werden afgevuurd. Voor wat betreft de aanmerking op de „getto's" deelde hij de vragenstellers mee dat het niet gaat om het opvolgen van door het njk vastgestelde richtlijnen. „Wij zijn afhankelijk van de locatie-subsidies die wij van het rijk krijgen", zo zei hij. Fractievoorzitter Piet de Geus had eerder op de avond betoogd dat aan de groei van Maassluis een einde komt. „Ook hier zijn er grenzen aan de groei", zo stelde hij. „We moeten de tering naar de nering gaan zetten. Dat zal het thema zijn waar wij als CDA op zullen doorborduren tijdens de begrotingsbehandeling in december". Vlaardingen Vorige week heeft zich in volle zee ten zuid en van Ierland een vissersdra ma afgespeeld. De Vlaardingen 89, ofwel de Monica ramde bij zeer slecht weer een kleine slechts achttien meter lange houten Franse trailer. Volgens de schaarse berichten moet de Franse vissersboot finaal in tweeën zijn gekliefd. Het schip zonk zo snel dat van de zeven opvarenden er slechts twee konden worden gered. „Het on geluk heeft op ons een diepe indruk gemaakt", zo zegt de heer Kwakkelstein. Hij is di recteur van de gelijknamige re derij, die eigenaresse is van de Monica. (Zie verder pagina 3) De Vlaardingen 89 (Monica). Foto beschikbaar gesteld door het Visserij museum. Den Haag/Vlaardingen De KVP-fractie in de Tweede Ka mer wil dat het slib uit de Rotterdamse havens dat wordt gebruikt voor het ophogen van gronden eerst onderzocht wordt op zware en vergiftigde meta len. De KVP heeft daar in schriftelij ke vragen bij de regering op aangedrongen. Het onderzoek moet met name worden uitge voerd op slib dat op agrarische grond terecht komt De fractie van de KVP wil dat daarmee een herhaling van de situatie als m de Vlaardingse Broekpolder wordt voorkomen. Schiedam Diep verontwaardigd zijn de bewo ners van de Oosterstraat over de bewonersvereni- ging Sc hied am-Oost Men vindt het geen stijl dat deze vereniging zich door de gemeente buiten spel voelt gezet omdat geen informatie wordt verkre gen over de aanpak van de Oosterstraat. De actiegroep die zich heeft ingezet voor het verkrijgen van verkeersdrempels in het wegdek vindt dat de bewonersvereniging dan eerst maar eens contact moet opnemen met de buurtbewo ners. „Wij voelen ons juist buiten spel gezet door de vereniging", aldus bewoner M. van Tricht, „waar om komen ze niet eerst eens met ons praten? De actie voor de drempels zijn we zelf begonnen, omdat de vereniging geen bemoeienis met ons wil. Een paar jaargeleden is dat al gezegd toen we ons voor het speeltemintje aan het begin van de straat inzetten. De actie is gelukt. Net als die voor de drempels. Binnen drie maanden lagen ze er. En daar zijn we de gemeente dan ook dankbaar voor. Zo te zien kunnen we het dus gemakkelijk zonder bewonersvereniging". Vlaardingen Een onbe kende man heeft de afge lopen maanden een groot aantal vrouwen een hoe veelheid onbetamelijke vragen gesteld door de telefoon. Hij heeft rich daarbij meestal uitgege ven voor Henk de Haan, een actief lid van de Ne derlandse Vereniging voor Sexuele Hervor ming, de NVSH. De vra gensteller vertelt telkens dat hij voor de NVSH een enquête houdt Wolf Eekhof, secretaris van de plaatselijke afdeling van de NVSH, vertelt dat hem in Vlaardingen al zo'n vijftien klachten hebben bereikt. De valse enquêteur is volgens Eek hof al ongeveer een half jaar bezig met rijn activi teiten. De landelijke ver eniging heeft al eens een klacht bij de politie inge diend. In Sextant, het orgaan van de NVSH, en het plaatse lijk bulletin is al een waarschuwing voor de activiteiten van de onbe kende verschenen. Vol gens Eekhof houdt de NVSH nooit en te nim mer telefonische opinie peilingen. Mensen die dus telefonisch benaderd worden door een zoge naamde NVSH-functio naris, die zegt een enfjue- te te houden,1 weten dat rij met een oplichter te maken hebben.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1