svm Geweldadig weekeinde MEESTE WONINGEN IN GOK EN ZIJN SLECHT Minder bezoekers bij de sociale dienst Gemeen terapport stelt §l€mp voor vmi Sommeh - dijksestraat: Sint trekt winnaars PvdA-ers op weg naar Den Haag Ik neem de proef J i Nederlanders krijgen hulp Bejaarde vrouw omver gereden HONDEN ZOEK Toch achter het stuur Buitenlanders en Ruim achttien miljoen aan bijstand Tegen boom in Rotterdam Rechtdoor Bakkershaven krijgt respijt SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 6 december 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD "101ste jaargang no. 25718*6 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 redactie 262568 - klachtcndiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De 35-jarige Vlaardinger M, miste na een bezoek in Schiedam zijn twee Dobermanus, een teef en een reu, die hij in de auto had achtergelaten. Na een korte speurtocht trof hij de teef zwemmend in de Nieuwe Haven aan. De reu is nog niet gevonden. M. vermoedt dat de honden uit de auto zijn gehaald en daarna In het water gegooid zijn- Het kan ook anders. Dat is gistermiddag gebleken in Cen trum Oost in Schiedam. Broe-, derlijk bijeen vierden Neder landse en Turkse Schiedam mers de verjaardag van Sinter klaas. Ditmaal geen eenheden van de mobiele eenheid van de politie zoals in augustus van dit jaar. Wel muziek. Een bandje ontlok te vrolijke kianken aan electri- sche gitaren en een drumstel. De in het gebouw aan de Dr. Zamen hofstraat gehouden fees telijke bijeenkomst is tot stand gekomen door een initiatief van de ABC-werkgroep. Noch aan de bar, noch in de 2aal, waar het bandje speelde, was iets van onverdraagzaamheid te merken. Binnen waren dan ook slechts jonge kinderen en ou ders. Een groepje opgeschoten jongens voor het gebouw voel de niets voor een gezamenlijk Sinterklaasfeest. SchiedamfVlaardingen Zowel in Schiedam als in Vïaar dingen heeft de politie van de beide gemeentes een aantal malen tegen geweldplegers moeten optreden. De Schie- damse politie moest twee keer te hulp komen, de Vïaar- dingse driemaal. Vïaardingen In zijn bisschoppelijke hoe danigheid heeft de zeer populaire geeste lijke uit het Spaanse Madrid, beter be kend als Sint Nicolaas, de winnaars ge trokken uit de stapel inzendingen met goede oplossingen van onze Surprise puz zel. Zij die 49 maal een S in de puzzel invulden en dit op een briefkaart zetten en aan ons opstuurden hebben het goed gedaan. Dat deden 452 mensen, terwijl 168 lieden op meer of minder S-en. uit kwamen. Mevrouw L. A. Stolk, woonachtig aan de Hotter- damsedijk 170 b te Schiedam, heeft de hoofd prijs in de wacht gesleept. Zij krijgt de casset terecorder, die een staaltje van technisch preci siewerk is. Diederick van der Snoek uit de Van der Waalstraat 165 te Vïaardingen krijgt door Smts toedoen een koffer vol gereedschap, waar de ware doe-het-zelver wel raad mee weet Het zeventiensteens polshorloge in stalen kast ten slotte is gewonnen door mevrouw Zwaard, die aan de Carderie 21 in Maassluis woont. De winnaars kunnen hun prijs vanaf woensdag 8 december afhalen. De prijzen liggen klaar op ons kantoor aan de Brede Havenstraat 6 in Vïaardingen. De meeste foute inzenders hadden op hun brief kaart vermeld dat de puzzel of 50 of 48 S-en telde. Zij zaten er dus één S naast. Slechts een paar mensen kwamen tot 46 S-en. Maar een Schiedamse kwam maar liefst tot 99 (negenen negentig) S-en en een Vlaardingse telde er 74. Schiedam De bewoners van de Sommelsdijksestraat leven in krot ten. Vrijwel de gehele straat zou moeten worden gesloopt. Verder zijn in de Gorzen 93 woningen zo slecht dat ze moeten worden ont ruimd en onbewoonbaar ver klaard. Een en ander blijkt uit een inventarisa tie die men op het stadskantoor van Schiedam-Zuid heeft gemaakt Over het rehabilitatie-gebied staat in die nota ondermeer ook dat er slechts 75 woningen in de Gorzen van goede bouwtechnische kwaliteit zijn. Vol gens de stand in 1975 zijn 655 wonin gen matig en zijn 1737 woningen slecht Op het ongeveer veertig hectare grote eiland staan in totaal 2771 huizen. Die worden bewoond door 6483 Gorzenaren. Bejaarden en jonge gezinnen zijn daarbij het best vertegenwoordigd Verhuisplannen heeft 24 procent Daarvan wil een derde m de wijk. zelf verbuizen. Naar een bejaard en woning is 15 procent op 2oek. Een algemeen verenigingsgebouw en voorzie ningen van medische of verzorgende aard ontbreken. En in de .wijk is slechts één gymnastieklokaal te vinden. Over de studie zegt wethouder Chris Zijde veld van stadsontwikkeling: „Het is maar een studie. Het is de allereerste aanzet voor een verkenning. Totaal vrijblijvend. Er moeten nog beleidsbeslissingen komen". fsG; o De Sommelsdijksestraat in Schiedam-Zuid: krotten die volgens een gemeenterapport gesloopt zouden moetn worden. Vlaardingen/Schiedam De poli tie van Schiedam en Vïaardin gen heeft het afgelopen week einde weer een aantal mensen achter het stuur aangetroffen, die daar, gezien de hoeveelheid genuttigde alcohol, niet hadden mogen zitten. Vrijdagnacht is op de Deltaweg de 34-jarige Maassiuizer J. vA. door de Vlaardingse politie aangehouden. Hij bleek veel te diep m het glaasje te hebben gekeken. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt en hij heeft de nacht bij de politie doorge bracht. Het zelfde gebeurde met de 47-ja rige Vlaardinger B. v. D. Gezien het tijdstip is hij niet ter ont nuchtering ingesloten, maar kreeg hij een rijverbod opge legd. De Schiedamse politie trof de 32- jarige Vlaardinger FH. v. D. slapend achter het stuur aan. Dat gebeurde op de Nieuwe Maasstraat Van D. had al een geparkeerd staande auto total loss gereden, waarbij ook een andere auto beschadigd werd. Zijn eigen auto vertoonde dui delijke sporen van die gebeur tenis. Tegen hem is na een bloedproef proces-verbaal op gemaakt De Vlaardingse politie kon vrij dagnacht de negentienjarige Rotterdammer F.S.R. aan de Schiedamse collega's overdra gen. R. was op de Vlaardingse- dijk tegen een personeelsbus aangereden, waarna hij door reed richting Schiedam. Aan de hand van het kenteken van zijn auto is hij opgespoord. Zijn au to had veel schade van de aan rijding overgehouden. Na ver hoor is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. R. verkeerde overigens niet onder invloed. Maassluis De stichting Hulp aan Buiten landse Werknemers gaat deelnemen in een aantal projecten van en voor Nederlandse of buitenlandse inwoners van Maassluis. Het betreft de financiële ondersteuning en advisering van de plaatselijke Spaanse ver eniging; de oprichting van een werkgroep binnen de Turkse gemeenschap; en de deel neming van een werkgroep „onderwijs" die vanuit de „commissie Maassluis" van de stichting hulp aan buitenlandse werkne mers is opgericht. Tevens zal een werkgroep „voorlichting" van uit de „commissie Maassluis" in het leven worden geroepen. De werkgroep gaafcoor- dinerend optreden bij het verschaffen van informatie aan buitenlandse en Nederland se inwoners van Maassluis voor zover het zaken betreft waar die beide mee te maken hebben. Schiedam - Op de Rotterdamse. thjk m Schiedam is zaterdag* morgen de 74-jarige Schiedam- y.*.®*van s°kken gere* oen. Bij het oversteken stond 2i) plotseling, ten prooi aan twijfel, midden op de weg stiL De Rotterdammer L. C. G. E. K. probeerde een aanrijding met de vrouw te voorkomen, doch zijn auto raakte in een slip. De vrouw is in het Gemeente Zie kenhuis opgenomen. Vïaardingen Een onbekend ge bleven bromfietsbestuurder is zaterdagnacht tegen de voor deur van de woning aan de Marktgraaflaan 149 gereden. De deur is totaal vernield. De onbekende is van het Lies veldviaduct afgekomen. In plaats van links of rechts af te slaan is hij rechtdoor gereden. Daar dit op dat punt onmoge lijk is, volgde de botsing met de voornoemde deur. V. Vïaardingen Het aantal be zoekers van de Gemeente lijke Sociale Dienst van Vïaardingen is in 1975 te ruggelopen ten opzichte van het jaar daarvoor. Dit blijkt uit het zojuist ver schenen jaarverslag van de GSD. De belangrijkste te ruggang is geconstateerd bij het bureau sociale dienstverlening. Bij het bu reau financiële dienstverle ning was het ook minder druk. Daar staat tegenover dat het bureau externe ver- zoring en verhaal het druk ker heeft gehad. Het totaal aantal bezoekers van de GSD bedroeg het vorig jaar 13.694. In 1974 waren dat er nog bijna 15.000. Het leeuwendeel van de bezoekers wendde zich tot funanciële dienstverlening. Dit bureau kreeg 8870 klanten, In 1974 waren dit er nog bijna tienduizend. Op het gebied van de sociale dienstverlening kreeg de GSD 1852 bezoekers. Dat waren er aanzienlijk minder dan het jaar daarvoor. Belang rijke oorzaak van deze terug gang was het feit dat het bu reau sociale dienstverlening in '75 met een ernstige onderbezet ting te kampen had. De daling van het bezoekersaantal bij het bureau financiële dienstverle ning is deels een gevolg van het overdragen van werkzaamhe den aan de secretarie-afdeling bevolking. Het aantal bezoekers van de GSD jonger dan 21 nam toe. In 1974 kwamen er 1237 jongeren, het vorig jaar 1595. Ook het aantal bezoekers van 65 jaar en ouder nam enigszins toe: van 2926 tot 3014. In de leeftijdsgroepen van 21 tot 30, 30 tot 50 en 50 tot 65 was een teruggang te consta- teren. Tegenover een afnemend aantal bezoekers staat in het jaarver slag een toenemend aantal be schikkingen. Waren dat er m 1974 net achtduizend, vorig jaar kwam de GSD tot 8745 beschik kingen. Bijna de helft daarvan zijn de beschikkingen over een éénmalige en een eenperiodieke uitkering. Voor het eerst waren er beschikkingen over aanvra gen ingevolge de verordening verhuis- en inrichtingskosten voor bejaarden. De GSD nam hierin 45 maal een beslissing. Het aantal afwijzende beschik kingen bedroeg totaal 442. De netto kosten van de GSD be droegen in 1975 bijna twee mil joen gulden. Aan netto bijstand werd ruim achttien miljoen uit gekeerd, terwijl aan bijdragen ruim zestien miljoen werd ont vangen De bijstand aan niet m inrichtingen verblijvende perso nen bedroeg bijna zeventien miljoen gulden. De thuiswonen den tot 65 jaar kregen gezamen lijk ruim 7,3 miljoen aan bij stand, Niet in een inrichting verzorgden van 65 jaar en ou der ontvingen totaal ruim 7,4 miljoen. Het aantal uitgebrachte rappor ten van het bureau financiële dienstverlening nam toe. In '74 waren het er 5128, vorig jaar 58S6. Rotterdam Twee Vlaardingers, de 23-jange J. Noordam en de achttienjarige Ferry Wolf, zijn gistermorgen vroeg in het Dijk- 2igtziekenhuis opgenomen. Dat gebeurde nadat zij op de Schie- damseweg tegen een boom wa ren gereden. De wagen, die bestuurd werd door Noordam, is in een slip geraakt Noordam is naast rijn auto op het fietspad aangetrof fen. Hij heeft hoofdletsel. De mede-inzittende Wolf moest worden behandeld aan wat wondjes aan zijn gezicht Tweemaal moest vrijdagavond te gen de achttienjarige Vlaardin ger E. S. proces-verbaal worden opgemaakt S. heeft na een ru- 21e met een vriendin een paar ruiten van een abn aan de Dirk de Derdelaan in Vïaardingen vernield. Toen de politie hem mee naar het bureau wilde ne men, verzette S. zich hier tegen. Dit leverde hem rijn tweede proces-verbaal op. S. is al eer der voor soortgelijke activitei ten met de politie in aanraking geweest. In Schiedams Lange Kerkstraat trof de politie de dertigjarige Schiedammer A. V. met een bloedneus en een gescheurd overhemd aan. V. had naar zijn zeggen een opmerking gemaakt over het vernielen van feestver lichting door vier jongens. De vernielers namen die opmer king niet in dank af en sloegen op V. los. Het is nog niet be kend of V. een officiële aan klacht zal indienen. De vernie lers bleven tot op heden onbe kend. In het Ontmoetingscentrum in Viaardingens Westwijk hebben twee Vlaardingers voor op schudding gezorgd. B. B. (19) en J. O. (18) kwamen samen het centrum binnen. Zij begonnen daar met flesjes te gooien. Een bestuurslid gaf daarop te ver staan dat hij het tweetal niet meer zou schenken. De twee deden daarop een poging zelf drank uit een ijskast te halen. Zij zijn door de politie ingeslo ten. Op de Burgemeester Knappert- laan in Schiedam heeft de zwaar onder invloed verkeren de Schiedammer G. S. (35) met een schroevedraaier op zijn 26- jarige stadgenoot N. J. H. V. ingestoken. S. maakte opmer kingen over een meisje in het gezelschap van V. Deze som meerde de man om door te lopen en zijn mond te houden.-" Daarop haalde S. een schroeve draaier te voorschijn. V. werd door de steek van S. niet ver wond, maar zijn jas vertoonde een diepe scheur. De politie heeft S. aangehouden. V. heeft van het voorval aangifte ge daan. In café Rotterdam in Vïaardingen ontstond ruzie tussen de eige naar en de 26-jarige Vlaardin ger S. de G. De laatste gooide een glas stuk en sloeg de eige naar tegen de grond, nadat de ze iets daarover had gezegd. Vervolgens ontstond een wor steling waarbij de eigenaar in het oor werd gebeten door De G. Tegen hem is inmiddels pro ces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling en wegens bedrei ging met geweldpleging. Schiedam De Bakkershaven moet waarschijnlijk pas april volgend jaar geheel zijn ont ruimd. Het college van burgemeester en wethouders heeft be sloten om de eerder gestelde termijn met een half jaar te verlengen. Dat voorstel wordt in december voorgelegd aan de gemeenteraad. Het gaat om negen woningen. Van de eenentwintig rijn er reeds twaalf ontruimd. Maassluis/Maasland De Partij van de Arbeid afde ling Maassluis/Maasland heeft tijdens haar jaarver gadering twee kandidaten gesteld voor de komende verkiezingen- Voor de Tweede Kamer besloot de afdeling het zittende Maas- sluise Kamerlid Nel Baren- dregt voor een volgende zittingsperiode aan te beve len. Nel Barendregt is als actief Kamerlid alom be kend en is deskundig op het gebied van de sociale wetgeving. Ook voor de Eerste Kamer heeft de afdeling een kandidate uit Maassluis voorgedragen. Het is Joke van der Meer, thans lid van het afdelingsbestuur van de PvdA. Haar kandidatuur wordt gesteund door de Rooie Vrouwen Maassluis, die wijzen op de behoefte aan jong, vrou welijk en juridisch geschoold talent binnen de Eerste Kamer. Indien Joke van der Meer zou worden gekozen, zou haar be langstelling vooral uitgaan naar het werk op het gebied van staatsrecht en volksgezondheid. Verschillende andere partijor ganen zullen zich echter nog moeten buigen over de door de afdeling Maassluis/Maasland gestelde kandidaten. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis cp proef toe In combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woon pi Tel Deze bon in open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1