„Ik ben geert lieverdje" 2099.- 1299 2399,- 1998,- 1599, boogaard elektronics Sehaatslectimr-verzamelaar Arie van Erk: VZC nadert record geslaagden zwemdiploma's Micro-programma Bas Post het werkpaard van Sunlight: korte hoogstraat 15 vlaardingentelefoon 34.37 14 Jaarboek DINSDAG 7 DECEMBER 1976 Grootbeeld k.t.v. Philips Portable toestel Philips Grootbeeld k.t.v. Draagbaar toestel Grootbeeld k.t.v. Sportagenda 4 Bas Post ...werkpaard... Vlaardingen Op vijf diploma's na heeft de Vlaardingse Zwem Club het aantal geslaagden benaderd van vorig jaar, nu al 572, Met nog het afzwemmen voor hogere diploma's deze maand voor de boeg is het vrijwel definitief* dat VZC, ondanks het feit dat het dit jaar minder zwemwater ter beschikking heeft, het aantal geslaagde cursisten gaat overtreffen. Vorig jaar per 31 december waren er dan 577, Van de nu geslaagden waren er 35 jeugdige zwemmers bij die voor het elementaire A-zwemdiploma op gingen, terwijl er 22 kinderen het zg. tweede diploma (B dus) kon worden uitgereikt Geslaagden: M. van Beek, E. Beuk elm an, A. Boom, D. Blenk, B. Boereman, R. Bot, I Both, A. Geurtsen, F. van Ginkel, A. Hordijk, N, van Hill, J. Hollenberg, A. Jansen, S, Kokken, M. van Liere, J. du Mortier, M. Mooy, I. van Mill, J. Noordzij, E. Nooteboom, M. Pieke, J. van Roon, E. Rolaff, P. Straven, L. Sebel, L. Struis, J. Smit, J. Schrijvershof, A. Schapers, A, Schilder, I. Verhey, A. van Wieringen, R. Wesdorp, M. Jumelet, C. Alleblas, L. van der Boogert, E. van der Borden, M. Bosselaar, M. Danse, I, Fokker, E. Geldof, M. 't Kart, M, de Jong, J. de Kok, D. Klos, M, Klauwke, P. Mostert, L. Oudenaarden, I. Saarloos, M. Sey, H. Vis, E. Verschoor, M. Verboon, K. Voorbach, M. Wessei. Vlaardingen De meeste Waterweg (kofbalclubs) nemen deze week bezit van de sporthallen. Het Schiedamse Succes komt vanavond verzwakt in het veld tegen Het Waterschip in de Rotterdamse Sporthal De Enk. Een aantal spelers studeren nog, anderen zitten in militaire dienst of kampen met blessures. Niettemin slaat de Schiedamse formatie op de eerste plaats en om die te verdedigen meet er hard gewerkt worden. Stadgenoot ODI gaat op bezoek bij Unicum en doet dat in IJsselmon* dehal vanaf 20 uur. Hoewel de verliezen klein zijn, wachten de Schiedammers nog steeds op hun eerste puntje. Juist tegen Unicum zal het niet meevallen. Het Vlaardingse Spirit ontmoet De Bermen 3 in Capelle aan den IJssei en dat is een tegenstander van formaat Oranje Nassau is morgenavond aan de beurt en wel tegen het Moordrechtse IJïselvogeU. De Vlaardingers moeten in staat zijn om die tegenstander te verslaan. Aanvang 20.30 uur in sporthal Margriet. Bas Post In een karakte ristieke houding Vlaardingen Bas Post beweert zelf beslist geen lieverdje te zijn, kan dat ook moeilijk met een opgeprikt predikaat: werkpaard van Sunlight, maar dat hij vorige week (tegen TSB) trainer Jan van der Berg zou hebben beledigd of woorden van die strek king te hebben gebruikt, gaat de 28-jarige middenvel der te ver. Hij: „Ik maakte na afloop maar één opmerking in de geest van een keer te weinig gespionneerd (omdat wij met 1-0 wonnen), dat was all. Dat ik in de krant lees dat de spelers van Sunlight mij in bescherming moesten nemen en ik excuses moest aanbieden, komt mij vreemd over. Ik ben altijd emotioneel, maar na afloop kreeg ik van alle TSB'ers een hand. Dat zegt toch wel wat". heerlijke ervaring bij Sunlight als voetballer. Al zes jaar. „Ik leef er helemaal", zegt hij. „Vooral nu, dit seizoen, hebben we bereikt dat alle spelers veel voor elkaar over hebben. Het is ook de kracht van Sunlight". Bas Post tenslotte: Zand er over. Ik leg al die kritiek naast mij neer, omdat ik nu eenmaal mijn naam tegen heb. En daar moet je mee leren leven." Als laatste bewijs over zijn gedrag op het voetbalveld, intussen al weer zes jaar bij S •«•d'fht, voert de Posh «De krant schreef het ook knoestige middenvelder aan, dat hij in zijn voetbalcarrière nog maar één maal geschorst is geweest. En dan nog voor pra ten....." Het dialoog in deze krant tussen trainer Jan van der Berg van TSB en zijn uitspraken vorige week en de reactie van Bas Post is daarmee geëindigd. Vol gende fase in dit verhaal, de al. Wij zijn in staat om collec tief voetbal te spelen. Gevolg van een optimale sfeer, die weer bereikt wordt door een vrïendenploeg". Het werk paard van Sunlight licht een tipje van üe sluier op als moge lijke oorzaak: „De bedroevende accommodatie van Sunlight aan de Deltaweg". Bas Post: „Wij zijn wel gedwongen ons vertier ergens anders te zoe ken. Na de training en wed strijden gaan we met a'n allen ergens naar toe. We bieden zelfs binnenkort het bestuur van Sunlight een feestavond aan. Allemaal uit ons eigen portemonnaiè. „Die houding", vult ook trainer Gertie Baas aan", is de kracht van het huidige Sunlight lede reen is gelijk, niemand behoeft zich iets te verbeelden". Het gevolg van dat alles is dat Sun light ongeslagen de ranglijst aanvoert in de vierde klas, als benjamin nog wel. „Maar we Door Bas van den Berg scoren te weining," benadert Bas Post de realiteit". In tien duels nog maar elf maal. Dat is veel te weinig". Oorzaak? „Het ontbreekt ons wel aan ge luk. We hebben van nature een aanvallend ingestelde ploeg. Ie dereen kan scoren als het moet, alleen gebeurt het niet." Bas Post: „In één van de laatste duels, tegen NBSW, hadden wij zoveel pech, dat we vier keer het houtwerk raakten en zelfs een strafschop onbenut lieten. Tegen TSB kregen wij veel minder kansen, maar wel gebeurde het dat onze laatste man, Sjaak Suvaal, de aanval op zocht Vrijwel iedereen is 26C655, 66 cm 110° in-line beeldbuis. Adviesprijs 2455,- BIJ BOOGAARD 14CS25, 37 cm. beeldbuis. Adviesprijs 1525,- 8 IJ BOOGAARD met afstandsbediening, 26C566, 66 cm. 110° in-line beeldbuis, incl. draadloze ^^afstandsbediening Adviesprijs 2895.- BiJ BOOGAARD X26K201mei 66 cm 110° beeldbuis. Adviesprijs 2435,- BfJ BOOGAARD 18C635,46 cm. 110° beeldbuis. Adviesprijs 1925,- BIJ BOOGAARD aanvallend ingesteld, behalve ik. Ik zorg voor een compensa tie door op het middenveld spe lers (tegenstanders) aan te pak ken. In sportieve zin dan wel te verstaan. Ik heb dan ook regelmatig een taak van trainer Baas. Ik vind het in dit verband ook fijn dat de trainer niets tegen je zegt wanneer je een bal verkeerd plaatst Ik kan daar niet zo goed tegen. Juist een Gertie Baas, die vroeger zelf in de top van ons land heeft ge speeld, weet hoe een speler zich dan voelt" De technochef van de ANWB heeft overigens wel met con currentie te maken op het mid denveld. Noem maar op: Leo Zonneveld, Frans Goudriaan (die heiden nog geblesseerd zijn), Johan van Aken, Eugène Sordan en John Sey. „De mee- sen zijn aanvallend ingesteld. Ik niet, ik moet het van bard werken hebben". Bas Post is bij Sunlight aan zijn zesde sei zoen bezig en had daarvoor als clubs DVO *32 en De Holland- iaan, waar hij is opgegroeid. Bij Sunlight versleet hij de trainers Piet van Berkel, Bram van Rij, Becker en na Gertie Baas. Zijn naam zal nog veel genoemd worden. Van schaver tot sloper, hij trekt er zich weinig meer van aan. Ook Bas Past is met Sunglight gegroeid. „In de afde ling speelde men hard voetbal, maar vergis je ook niet in de vierde klas KNVB. Alleen gaat het wat geraffineerder". Sun- light heeft spelers als een Bas Post hard nodig. Ter compensa tie voor de van veel techniek gespeende spelers. De vraag rijst in dat verband: Hoe sterk is de ploeg van de Deltaweg? Secretaris Vink, in dat verband: „We hebben dit jaar al twee A-elftallen (A 1 onder leiding van semi-prof John Corver) en het is fijn te constateren dat er knapen bij zijn die bestemd zijn voor het eerste elftal". Doorstroming dus die ook bij Sunlight nodig is.Tegenover een Mar Ver- burgh, Sjaak Tuwanakotta en Bouwdewijn Groen staan spe lers die al aardig in de twintig jaar zijn,. „Een moeilijke zaak is", aldus secretaris Vink," dat we niet ongelimitïteerd kunnen uit breiden. De situatie is bij ons verre van ideaal. Vooral nu de gemeente ons op korte termijn niet kan helpen, is het zaak dat we de eerste jaren nog ons moeten behelpen aan de Delta weg. We hebben maar twee vel den en die worden al optimaal bespeeld. Ik wil niet zegge» dat er een ledeastop is, maar we hebben onze limiet al aar- dig bereikt Alleen bij de jeugd is er sprake van een groei, die nodig is voor de toekomst van de huidige vierdeklasser. Het liefst wil Sunlight de jeugd opvangen in Holy-Noord, het nieuwe gebied waar grote be hoefte is aan een nieuwe sport club, maar er is geen geld eer bij de gemeente en dan houdt alles op...« 4 Bas Post tot slot: „Sunlight doet via zijn prestaties daarom aan promotion. Spelers, elftaileider Gerrit Hessel en, uiteraard, trainer Gertie Baas en niet te vergeten onze verzorger Ane Stenis." Dimdaxt Bermen 3—Spirit (korfbalt Waterschip-Succes (korfbal) WocqkUx: Disco Dancers-Juver.tus (d) OnuueNassau-Uadvogels, 2^3° uur> *®*r' Dooderdjur vergadering ROVS-aSeOek, Vijf- sitnaen, 21 uur. VriJdaj: Volley *68-61. Sport 00. Wtttwpf "Schaatssport groeit in ARIE VAN HERK ....33ste plak boek.... de breedte" Berkenwoude Bij de IJssei Cup-wedstrijden zaten zij weer aan een tafeltje in het ijsbaan restaurant Le Patineur. Gebogen over ellenlange lijsten met allerhande schaatsuitslagen. Zij dat zijn Hedman Bijlsma (Steenwijk), Ton Dek kers (Beneden-Leeuwen), Alex Dumas (Renkum), Arie van Erk (Berken woude), Gé du Maine (Haarlem), Hans Niezen (Spaamdam) en Karei Verbeek (Dommelen). Elk jaar verzorgen zij de uitgave van het schaatsjaarboek, een boekwerkje dat bol staat van uitslagen en ranglijsten door spekt met leuke wetenswaar digheden over het schaatsen. Kort geleden brachten zij het voor de vierde keer uit Daar voor zorgde de Nijmeegse jour nalist Jan Kleine er voor dat er elk jaar een statistische terug blik over het schaatsen ver scheen. Vier jaar geleden stopte hij .er mee. Het'prof schaatsen haalde- de kopstukken bij de. amateurs weg, de markt voor Het schaatsjaarboek 1975-1976 wordt franco toege zonden na overmaking van dertien gulden op girorekening 1338275 tn.v. Hedman Bijlsma, Postbus 89, Steenwijk. De nieuwe uitgave bevat o.m. alle internationale seizoen-ranglijsten en de wereldranglijst aller tijden van de dames en heren. landelijke buurtschap Achter- broek is er nu volledig meege- void. Zijn verzameling bevat niet alleen Nederlandse boek jes, maar ook Noorse, Zweedse door Bert Hertog het boekje plofte in elkaar. Voorzichtig begonnen vijf hob byisten met een eenvoudiger uitgave. Wat echter elke jaar iets verbeterd en uitgebreid. Met de glanzende prestaties van- Hans van Helden en Piet Kleine is ook de belangstelling voor het jaarboekje nieuwe stijl toe genomen. Eén van de uitrevers is Arie van Erk. Evenals de anderen is de vijftigjarige Perkouwer een verwoed verzamelaar van schaatslectuur- en uitslagen. Van Erk: „Ik ben er zo'n zes zeven jaar geleden mee be gonnen. Het is gegroeid in de tijd van Ard en Keessie. Voor de televisie zat de tussentijden en de uitslagen bij te houden. Daarna wilde ik er meer van. weten. Ik heb toen een abonne ment op de Schaatskroniek ge nomen. In die tijd hoorde ik dat het gewest Groningen een schaats- boekje uitgaf. Ik dacht, dat moet in Zuid Holland ook kun nen. Bij TC-lld Simon Smit heb ik toen gegevens opgevraagd, waarna ik alle uitslagen op stencil heb gezet. Nu doe ik het ook voor de regio West". Plakboeken Van het een kwam het ander. Van Erk begon steeds meer schaatslectuur te verzamelen. Een kast in zijn huis in de en Russische Verder heeft hij alle schaatsboeken van de Geil- Iustreerde Pers en is hij inmid dels aan zijn 33ste plakboek bezig. „Hedman Bijlsma heeft 450 boek werken over het schaatsen, maar die is al langer bezig", zegt hij verontschuldigend. „Als je eenmaal met deze hobby be gonnen bent, dan wil je steeds meer hebben. De boekjes van Jan Kleine heb ik nu ook op één of twee na. Die zijn uitver kocht Daar moet je gewoon een. keer tegenaan lopen om ze te krijgen. Ik heb ook eens de plakboeken van Egbert van 't Oever opgehaald om gegevens uit te halen. Nu heb ik nog een afspraak lopen met Cock van der Eist en met iemand in Veendam, die iets over de poli tiekam? i oenschappen heeft". Jaarlijks krijgt hij het boekje van de Oslo Skoteclub toegezonden, maar het trotst is hij op het jubileumboekje van de Noorse schaatsclub. Het bevat veel fo towerk. Cracks weleer zoals Hjalmar Andersen, Knut Jo- hannesen, Per Ivar en Fred An ton Maier, ze komen er alle maal in voor. Twee jaar geleden werd Arie van Herk in de groep Bijlsma opge nomen. De leden kopiëren alles, zodat de opgespoorde gegevens in ieders bezit komen. Van Herk toont de map Rusland. Begint met de uitslagen van het Russische kampioenschap van 1933. En plotseling overstappend: „De schaatssport in Nederland groeit in de breedte. Dat zien wij aan de tijden in onze jaar- •tboekjes. Er is veel verbazing geweest over de gemaakte tij den tijdens de IJssei Cup in Deventer. Maar ik heb al eerder gezegd dat die onder goede om standigheden op Nederlands ijs mogelijk zijn. Een- paar jaar geleden bewees Victor Varla- mov dat al in Heerenveen toen hij de 10.000 meter in 15.55 reed. Nu waren er tien rijders onder de 2.10 op de 1500 meter. Er is weinig verschil meer tus sen de start van de kernploeg en de rest Dat is voor de schaatssport een goede zaak Overigens vind ik dat er weinig- aandacht is geschonken aan de tijden van André Kraaijeveld. Hij reed in Deventer op 1500 meter een nieuw record: 2.03.95. En eerder had hij op De Uithof al voor twee nieuwe baanre cords op de 500 en 1000 meter gezorgd. Jammer, dat hij vorig jaar wat pech heeft gehad. Ge lukkig kon hij toen toch nog mee naar Alma Ata". Gaat Van Erk zelf vaak naar wedstrijden kijken? „In Neder land wel. Ik zie meestal de wed strijden om de IJssei- en Resi dentie Cup en de Zuidhollandse kampioenschappen. In het bui tenland ben ik echter nog nooit geweest al ben ik wel van plan eens naar Inzeil te gaan".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4