CSVD feller dan Excelsior M. DBS slaagt in opzet TUI? DELFTSE INZET BELOOND: 3 j£ Excelsior mist teveel kansen MK IK: geen misstep Barry Bouquet: 's-Gr avenz ande een laffe ploeg" EURffHIX Nootdorp raakt voorsprong kwijt I MAANDAG .13 DECEMBER 1976 i ami ^3; 4#* Lemen en Holster genoteerd VDL ontneemt Bloemhof illusies 4 •jv^ï v J itóv>V "ffc-r /"-■'■•>v ~'*v C."ï v- - 5.- irv" A .'♦X, U'V ,.- v s. 1 «■«SaKS j*U - -^u 43 1 fr Delft De grotere inzet van CSVD tegen Excelsior Maassluis werd tenslotte beloond (3-1), Ook trainer Leen Admiraal van de bezoekers gaf ruiterlijk toe: „CSVD heeft de overwinning verdiend. Het speelde veel feller. Zodra wij in balbezit waren, joeg het met de hele ploeg op de bal. Wij daarentegen, lieten die jongens de bal aannemen. Daardoor konden ze op het slechte veld toch de nodige combinaties op het gras leggen". om te passeren. Steeds buite nom. Als je hem goed aanpakt komt hij er niet aan. Ze deden het niet, waardoor hij Looijsen doi draaide". Excelsior deed natuurlijk wel iets Natuurlijk was Delftse coüe- ga Gerard Weber tevreden over de verrichtingen van zijn pupillen. „Het slechte veld in aanmerking geno men, hebben we goed ge speeld. Ik wist hoe Excel sior aanvalt. Zowel uit als thuis hanteren zij de coun ter. Door fel op de bal te zitten kwamen ze er moei lijk uit". Toch overheerste, na de eerste accoorden van matig leidende scheidsrechter Meder uit Ma- rum (Groningen), de angst. Bei- - de teams hielden veel mensen achter, waardoor de keepers nauwelijks hoefden op te tre den. Het eerste gevaar was voor het doel van Excelsior-doelman G err it Geurtsen. Nadat Peter van der Meer tweemaal rechts back Rinus Looijsen zijn hielen had laten zien, zette hij de bal hoog voor. Rechtsbuiten Rob van der Lee kopte in, maar de hal dreigde achter te gaan. Met een omhaal wilde Ton Zouten dijk de kopbal corrigeren. Het schot ging over. Even later de tweede kans voor CSVD. Chi Chung speelde breed op Peter van der Meer, maar deze strandde op Geurt sen, Trainer Admiraal: „Ze ga ven die linksbuiten te veel ruimte. In de rust heb ik het nog gezegd, maar ze luisterden niet. Hij heeft maar „één been" door Peter Kluljt terug. Na een combinatie tus sen Erik Scheffer en Ton Vonk, kwam de bal bij Leen de Mun- nik. Deze bedacht zich geen moment en knalde laag in- Paul Oortwijk reageerde attent. We ber over de herverkiezing van doelman Oortwijn: „Hans Schot deed het in het begin van het seizoen goed. Toen verdien de hij zijn plaats. De laatste v/eken zakte hij echter terug. Hij was het volledig met me eens dat ik hem nu passeerde". De beste kansen waren echter voor CSVD. Zo kopte Ton Zou tendijk in handen van Geurtsen en mikte Pleun van der Akker na een slim passje van Ed Blok (vooral technisch de beste CSVD-er) op de voeten van de Maassluise-doelman. Dat het toch 0-1 werd kwam ei genlijk onverwacht. Middenvel der Erik Scheffer speelde zich op links vrij en zette hoog voor. Gert Euser ging met Peter van der Burg de lucht in en verloor het duel van de lange spits. Vrijstaande Aad van der San- den kende geen pardon: 0-1. Oortwijn; „Ik liep nog uit, maar gleed weg. Daardoor blesseerde ik mezelf'. Lang genoot Excelsior niet van f^|| de voorsprong. Twee minuten later (35e minuut) was het weer gelijk. Ed Blok gaf een afgemeten pass naar Ton Zou tendijk, die de bal meteen voorzette, Rinus Looijsen werkte het leer weg. Niet goed, want Pleun van der Akker kreeg de bal en mikte zuiver in de uiterste hoek: 1-1. Voordat Excelsior besefte wat er was gebeurd, namen de Delfte- naxen zelfs een voorsprong. Pe- j ter van der Meer nam een cor- ner, De bal werd door een ver- j dediger teruggeschoten en op- j nieuw zette de Delftse aanvaller j de bal voor..Omdat toen iede-ü reen miste besloot Rob van der Lee de bal maar in de touwen j te knallen: 2-1. Koos Verschoor: f „Een goed moment zo vlak voor j rust om voor te komen". Na het draaien besliste CSVD de wedstrijd snel. Er waren nau welijks vijf minuten voorbij, toen Peter van der Meer voor de zoveelste maal langs Rinus Looijsen glipte. Trainer Admi raal: „Onbegrijpelijk dat dat zo makkelijk ging". Peters harde schot werd door doelman Geurtsen gestopt, maar hij kreeg het leer niet onder con* tróle. Attente Ton Zoutendijk zag het goed en van dichtbij knalde hij net onder de lat 3-1. Excelsior zakte hierna ver terug. Ferry Groeneweg en Erik Scheffer kwamen ook niet meer tot het niveau van voor rust Scheffer had de spanning nog terug kunnen brengen, maar scheidsrechter Meder blies ten onrechte voor buiten spel, toen de donkerharige Ex- celsior-speler uit de tweede lijn Met een kopbal maakt ditmaal ion Zoutendijk het de Excelsior-defensie lastig. Peter van der Meer heeft uitgehaald. Maassluise doelman Gerrit Geurtsen is gepasseerd, maar de bal rolt naast het doel. opkwam en de buitenspelval omzeilde. Admiraal wisselde een kwartier voor tijd Ferry Groeneweg en Leen de Munnik voor Mart van der Pol en Lies Kardol, maar ook zij zagen geen kans het fel knokkende CSVD in grote moeilijkheden te brengen. Inte gendeel. De beste kansen waren voor de Delftse eerste klassers maar zij vonden de 3-1 waar schijnlijk genoeg en beperkten zich tot het missen van de ogen schijnlijk simpele mogelijkhe den. Delft In de eerste klas van de afdeling Den Haag speelde za terdag alleen Nootdorp. Tegen ESC werd een puntendeiing overeengekomen: 11. On danks de harde wind mee, kon Nootdorp maar moeilijk tot een goede combinatie komen. Ook kreeg het weinig kansen om ESC in grote zorgen te brengen. Twaalf minuten voor rust kwam het begeerde doelpunt. Na een vrije schop van Rinus Wijgertse sprongen Joop Aalbers en een ESC-speler naar de bal. De Nootdorper deed dat het beste en zette zijn ploeg op voor sprong: 1—0. Na het draaien ging het beter bij Nootdorp. Trainer Jan van der Velden: „Qua voetbal ging het stukken beter dan voor rust. Alleen het benutten van de kan sen hadden we moeite mee". Toch leek een overwinning voor de thuisclub in het ver schiet, maar ESC sloeg twee minuten voor tijd toe. Via een verre pass kwam het nog langs zij: 1—1. door Bert Hertog Gouda Gouda—DHS (0—0) was een wedstrijd om snel te verge ten. De goede acties waren op het zware veld aan de Goudse Nieuwe Vaart spaarzaam. Het hoger geklasseerde Gouda - speelde beduidend minder dan twee weken terug tegen Olym- pia. Behoudens de eerste twin tig minuten zagen de roodwit- ten geen kans de Schiedam mers in moeilijkheden te bren gen. Trainer Harry Loerts van Gouda: „In de eerste helft hadden we het moeten maken. Potuyt en Noordenneer kregen goede kansen. Daarna werd het een rommelige wedstrijd. DHS kwam duidelijk voor een punt". Waarmee collega-trainer Adriaan van Huuksloot tevreden was. Meer dan over het vertoonde spel. Want ook de DHS-trainer kon daar niet warm voor lopen. Van Huuksloot: „Het ging te onbeheerst. Aan lekker ophou wen kwamen de spelers niet toe omdat er aan beide kanten flink werd gestoord". Te hard gingen de spelers soms in de duels. Scheidsrechter W. J, Fransen tolereerde dit niet en noteerde drie namen in zijn boekje: twee van DHS-ers en één Gouwenaar. De Schiedam- se linksachter Sjaak Lemen 'n kordate voetballer die de aanval niet schuwde ging al na amper zeven minuten in het boekje van Fransen. Tot drie maal toe nam hij niet de vereis te afstand bij een Goudse vrije schop. Ferry Holster werd na de pauze de tweede DHS-er die werd op- 'gescbreven. De oorzaak: het op ruwe wijze aanvallen van zijn tegenstander. Gouda-man Dick Slobbe volgde snel daarna na dat hij een achteruit trappende beweging had gemaakt. Deze overtredingen vertroebelen het spelbeeld dat weinig vloeiend in elkaar 2at. Gouda begon goed met een knal van Dick Slobbe, die juist pver Jos Sparla's doel verdween. Daarna liet Frans Noordermeer een niet erg harde inzet los na aan geven van Cees Blonk. Sparia pareerde knap. Maassluis - VDL sloeg alle Illu sies van het bezoekende Bloemhof de bodem In, De blauwwitten wezen de Rotter dammers in eigen huis met £—1 terug. Op het drassige en daardoor moeilijk te bespelen veld werd veel van de 22 ac teurs verlangd. Bloemhof toon de zich een frisse en gretige ploeg maar er ging geen macht van uit. Toen de thuisclub in de gaten had dat Erkeraad de gevaarlijkste man was bleek een persoonlijke dekking van Charl Ebeling (rechtervleugel verdediger) fataal voor de gas ten. Het was Marcel van der Vaart die na drie minuten de score open de. Charl Ebeling voorzag de ™k.erspits van de juiste pass en VDL leidde: 10. De gasten namen daarna de nodige risi co's en daar had VDL van moe ten profiteren. Na een kwartier kwam Bloemhof gelijk. Erke raad liet doelman Kees van Eijk de bal uit het net halen, vrvr" twee^e. Hoofdstuk was de VDL-defensie, met als sluitstuk keeper Kees van Eijk, degehjk en niet te nemen door Bloem- VDL nam het initiatief en Mogelijkheden voor Harrie Hui zing, Kees de Man en Marcel van der Vaart dienden zich aan. JJa een half uur was het Harrie huizing dje voor 21 zorgde nadat de kans was aangedra gen door Dump Kouwenhoven en Kees de Man. Den Haag Een bijzonder matig duel werd het in Den Haag tussen Postalia en Excelsior^!), Het slechte weer en het slecht bespeelba re veld zijn aan dit alles toch wel mede schuldig. Excelsior beeft het duel gewonnen met de magere cijfers 0—1, een uitslag die de verhoudingen in het veld zeker niet weergeeft Immers, Excelsior was de betere ploeg maar in de voorhoede zag men geen kans om de toch talrijke kansen te verzilveren. Deels door eigen schold, deels door het uitstekende werk van voorstopper Kees van der Linde en de bijzonder goed op dreef zijnde doelman Dahlberg. Postalia had 2eker niet te klagen over geluk, want Fred Claijs kreeg tweemaaL een levensgrote kans, maar beide keren schoot hij, voor een leeg doel staande over de lat. Cor Timmers ver knoeide een kans door te lang treuzelen en Peter van der Hoe ven zag de bal uit een kopstoot net over de lat gaan. Eindelijk, in de twintigste minuut, was het raak. Weer kwam een voorzet van Gudde op het hoofd van Peter van der Hoeve terecht en nu was er voor doelman Dahl berg geen houden aan: 0—1. In de resterende tijd van de eerste helft is Postalia nog een paar keer goed weg gekomen bij ak- ties van Excelsior. De tweede helft gaf een heel an der spelbeeld te zien. De thuis club speelde toen fel op de aanval en Excelsior moest te rug De verdediging met Van Veen, Tieman en Rademaker hield in die periode het hoofd koel en gaf aan Postalia weinig of geen uitgespeelde kansen v/eg. Langzaam kon Excelsior zich weer onder de druk uit werken en er kwamen weer kansen voor Martin de Vette en Fred Clarijs. Doelpunten ble ven echter uit. Het laatste kwartier was weer voor Posta lia, maar ook nu weer stond de verdediging van Excelsior als een rots in de branding. Kort voor tijd dacht een ieder dat Excelsior een strafschop toege wezen zou krijgen, toen Peter van der Hoeven unfair van een doelpunt werd afgehouden. Niet echter de scheidsrechter want hij wuifde alle protesten weg en liet doorspelen. Het werd een matige maar verdien de overwinning voor Excelsior, waarbij het behalen van de bei- de punten het belangrijkste was. DHS verblikte of verbloosde niet. Hoewel spits Piet Roozen (knieblessure) en laatste man Jan Kerssemeyer (geschorst) toch wel werden gemist, wis ten de Schiedammers toch kan sen te scheppen. Zoals halver wege de eerste helft toen Joop van Gulik fraai door ging en nog maar net door Cees Blonk kon worden gestuit. In de Goudse verdediging ont brak de geschorste Puck Pols. Zijn taak werd redelijk goed overgenomen. door Hans Kramp. De anders zo snelle Ton Eist had heel wat moeite met draver Van Gulik. Vlak voor rust ontstond voor Gouda nog een kansje toen Piet Potuyt passte op Fred Schoonder- woerd. De laatste slaagde er niet in zuiver te richten. Na de pauze verviel Gouda in pover voetbal. DHS werd ster- ker, maar erg moeilijk kreeg Gouda-doelman Leen Bezem het niet. Aan de andere kant verrichtte Jos Sparia knap werk op een strak schot van Hans Brouwer. Gouda moest het in deze fase toch van af« standsschoten (Potuyt) hebben, omdat de combinaties door ge brek aan tempo gedoemd wa ren te mislukken. Loerts wisselde nog Frans Noord- ermeer voor Henk Nitalessy („om er meer verrassing in te brengen") maar HDS, waarin terrier Hans Schop opviel, gaf weinig mogelijkheden weg. Van Huuksloot: „Gouda had ik te gen HION gezien. Qua voetbal was het toen beter. Maar van daag heb ik dat niet gezien". S]aak lemen opgeschreven Vlaardingen RKWIK maak te geen tweede misstap. De brigade van trainer Ger Kobbemond revancheerde zich van de vergissing tegen Merwede (2—1 verlies) en verliet met de volle buit (3—1 winst) Gorinchem waar Raptim met overtui ging werd verslagen. De thuisclub stelde alles in het werk om na de duikeling uit de kopgroep naderbij te ko men. Tot de laatste minuut bleven zij aandringen en namen daarbij de nodige risico's. De greep mislukte omdat de bezoekers gemoti veerd waren en zich goede, scoringskansen verschaften." Daarbij stond het vizier van de spitsen Din de Rond (tweemaal) en Leo Janse (eenmaal) goed ingesteld. De ruststand was 1—I. Koos Post was op de rechtervleu gel de vervanger voor de ge schorste Peter de Witte bij RKWIK. Beide formaties zoch ten vanaf het begin de aanval en kregen kansen, waarin de gasten gevaarlijker waren. Na twintig was het raak. Leo Janse ontving een pass van Koos Post en scoorde: 0—1. Raptim bleef in hetzelfde patroon aandacht vragen en kwam nadat eerst Din de Rond voor de bezoekers een mogelijkheid onbenut had gelaten op gelijke voet: 1—1. Dat gebeurde tien minuten voor de thee. Na de wisseling was RKWIK agressiever en de thuis club bleef onverzettelijk aan dacht vragen. De strijd ging in de eerste twintig minuten gelijk op. RKWIK kreeg een klein overwicht en scoorde in de vij fentwintigste minuut via Din de Rond 12. Kort voor het einde was het dezelfde De Rond die voor 1—3 zorgde. 's-Gravenzande De kritiek van HVO-trainer Harry Bou quet aan het adres van opponent 's-Gravenzande was niet mis: "Voorop, die 1-0-nederIaag hebben we volledig aan onszelf te wijten. Wij hebben nu eenmaal geen schutters die de zaak koelbloedig af kunnen maken. Maar aan de andere kant behoeft 's-Gravenzande, zó spelend tenminste, zich totaal geenillusies te maken over een eventueel kampïoensphap. Schoonhoven, Groot-Ammers, Koudekerk, noem maar op, ze spelen stuk voor stuk veel beter dan dit 's-Gravenzande. Vooral na rust vond ik het zelfs een erg laffe ploeg. Ze lelden die bal vanuit de verdediging steeds zonder te kijken naar voren. Nou, als je op zo'n manier kampioen moet worden. Treurig gewoon". Collega Koos Grootscholten hoor de de aantijgingen van Bouquet onbewogen aan. De immer be minnelijke Poetdijker op de voor hem bekende rustige wij ze: "Zegt hij laf? Tja, wat zal ik daar van zeggen? Laat ik het zo stellen: als je geen gelegen heid meer krijgt om er uit te komen dan heb je weinig keus, hè. Het is logisch dat een ploeg die achterstaat iets terug tracht te doen. Nou kan ik wel tegen Leo van Paassen zeggen, dat hij Door Wim de Lange naar voren moet hollen, maar dan moet je niet vergeten dat er achterin een gat valt Goed, ik wil best toegeven dat we een slechte wedstrijd hebben ge voetbald, maar die twee punten zijn binnen. En is dat nog altijd niet het belangrijkste van al les?". Je kan er natuurlijk geen "nee" op zeggen. Maar je moet er gewoon niet aan denken als HVO, zonder geblesseerde krachten Rinke Baaima en Jan Alderlieste, een aantal krachti ge schutters in de gelederen had gehad. Want op dat punt kon je Bouquet het grootste gelijk van de wereld geven: hoeveel kansen heeft HVO no dig om te scoren? Vooral na de rust, toen 's-Gravenzande een door Koos Lankester benutte strafschop (hij werd zelf neer gelegd door Gerrit de Goede) niet overtuigend verdedigde, kregen de Vlaardingers legio goede mogelijkheden om de aansluiting met de derde klas se-top te behouden, maar in alle gevallen faalde men hopeloos voordoelman Arie Boon, die op waardige wijze zijn rentree vierde na een stevige enkelbles sure. In de eerste helft, onder leiding van moeiteloos leidende arbiter .Rossier, was het KVO-over- wicht er nog met Toen nog mocht spits Ron van Oven (la ter gewisseld voor Tinus Diec- ke) alleen op doelman Jan van Eysden vuren, maar richtte juist naast. Het initiatief ging in die periode ook meer van Rood wit uit. Lankester, hij was één der betere Westlanders, werd weggestuurd door Hennie Lan- genberg, maar kon ook de suc cesvolle weg niet vinden. Even later wél, maar toen versperde Gerrit de Goede hem wat al te wreed de doorgang. Vanaf de stip faalde de captain niet: 1-0. Geïrriteerd trachtte HVO orde op zaken te stellen. 's-Gravenzande moest terug en kwam er aan vallend nauwelijks meer aan te pas. Want van de ruimte die HVO zeker na de wisseling het, werd te weinig profijt (Arie van der Burg) getrokken. Een kop stoot van HVO'er Cees Schilder verdween buiten bereik van Boon op de lat, Ed Schilder vuurde in goede positie hoog over en linkerspits José de Jongste ra due het leer vlak voor doel helemaal verkeerd. Ziedaar een aantal voorbeelden van de machteloosheid bij HVO. Tussen de bedrijven door werd Koos Lankester genoteerd na een harde charge jegens Rob Jansen. ADVERTENTIE Bef een heer in't verkeer dekorrekte'Rit'-meesters j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3