SVV gifelt zege te vroeg veilig m RVC benut kansen FC Vlaardingen bedankt Mulder PROGRAMMA ZAALVOETBAL Leo Halkes: Nervositeit was niet nodig Massaal offensief FC Dordt haalt niets uit Schiedam Het komt de laatste twee jaar niet veel voor dat Leo Haltes niet tevreden is na een overwinning. Tegen Hera cles won SVV met 3—1 maar vergat daarbij dat er publiek op de tribune zat. En dus was Martijn Verwaaijen Halkes terecht niet volledig content met het vertoonde spel. Waarbij hij vooral doelde op het spel in de tweede helft waarin SVV niets anders deed dan lopen in plaats van tikken. „Op zo'n nat veld moet je niet gaan lopen", zei de geërgerde Halkes. „In de rust toen we al met 20 voor stonden, heb ik te gen de jongens gezegd, dat het best worden. Als we maar verstandig blijven spe len. Maar juist na rust gingen we veel te veel lopen met die bal. Dat kost kracht en vandaar dat de tweede helft een bedenkelijk niveau haal de". man daar de oorzaak van. Een ogenschijnlijk rustige terug speelbal werd gemist door de gretig uit zijn doel gekomen Mulder en toen kon Jos Zoet mulder SW voor de tweede oa_r keer laten juichen. 7—Q kan Twee treffers die toch niet alleen het resultaat waren van het zwakke spel van de Heracles- doelman. Want ook het „jagen" van SW bleek duidelijk van groot belang. Zo ook kort na rust toen de mannen van Leo Halkes andermaal fel de aanval opzochten. Toen ook kreeg Jan Altena na drie minuten spelen loon naar werken. Schitterend gelanceerd door Bart Kreft om speelde de ex-VDL-speler pre cies op tijd doelman Mulder om daarna gemakkelijk 3—0 te ver zorgen. SVV speelde duidelijk op re sultaat. En daarin is het uitstekend geslaagd. Want tenslotte is het ondanks al les te begrijpen, dat de Raadsel Schiedammers waarde hechten aan de beide pun- Pas toen ging SVV in de fout ten. En moest Halkes ook Opereerde verder met twee toegeven, dat het twee enorm belangrijke punten waren. „En toch", weer legde Heracles- trainer Hennie Hoilink, „was het volgens mij heel anders ge lopen, als onze keeper niet twee fouten had gemaakt". Fouten die voor rust door SW uitste kend werden uitgebuit Na een kwartier spelen ging doelman Mulder (hij is derde keus maar de twee vaste keepers waren allebei geblesseerd) voor de eer- jjet was dan ook voornamelijk de ste keer in de fout. Toen leek hij vrij gemakkelijk een voorzet van Jan den Tuinder te kunnen onderscheppen, maar de gladde bal schoot uit zijn handen. Wim de Haan was attent en zette zijn ploeg op 1—0. spitsen (Kreft en Altena) en verzuimde de Aimeloèrs onder druk te zetten. En juist doordat Heracles zoveel ruimte kreeg kwamen er opeens kansen ge noeg voor de Hollink-formatie. „Het kwam dacht ik omdat veel van onze spelers niet gewend zijn aan een zo mime voor sprong", oordeelde Halkes. „Waarom we echter zo nerveus gingen spelen zal altijd wel een raadsel blijven. Want tenslotte was het helemaal niet nodig". o Jos Zoetmulder straft de (tweede) fout van doelman Mulder attent af, Bart Kreft is er door, maar het zal geen doelpunt worden. spelen waarna Van Duiven vrij eenvoudig kon scoren. „Ons tweede uit-doeipunt in deze competitie", zei Hennie Hoilink. „Hetgeen dacht ik illustreert hoe machteloos we eigenlijk wel zijn. Tot aan het doelgebied gaat het goed. Maar daarna ontbreekt al het zelfvertrou wen". en daardoor vooral de opko mende Jan den Tuinder veel meer vrijheid kreeg. „Dat was jammer dat we dat niet meer hebben benut", zei Leo Halkes, „Zoals ook de snelheid van een Bart Kreft en Jan Altena niet sultaat was in dit duel belang rijker dan het vertoonde spel Dat is erg jammer maar in de2e fase heb ik liever de punten". De ruim 1200 toeschouwers le ken daar echter anders over te denken.... Grelig De tweede fout volgde na 35 mi nuten. Al was ook Ruud Geest- verdienste van Bas van Noort- wijk en in mindere mate Ruud van Dijk, dat Heracles pas na een half uur spelen de eerste gaat het goea. Maar daarna voldoende werd uitgebuit. Nog- SVV: Van Noortwijk, Merrelaar, en naar later bleek de enige, ontbreekt al het zeifvertrou- maals, ik geloof dat het gewoon Van Dijk, Steenbergen, Den tegentreffer kon realiseren. Een wen". aan de nervositeit van verschil- Tuinder, Van der Vhst, Zoet- wat narrige aanval via Ruud lende spelers heeft gelegen dat mulder, De Haan, Altena, Meer- Geestman leek te stagneren bij De beste kansen kwamen na het we niet verder kwamen". hof en Kreft. Hans Polko die hands maakte tegendoelpunt echter toch neg Heracles: Mulder, Rosink, Lem- vlak voor Bas van Noortwijk. voor SVV, Temeer omdat Lang duurde de ergernis van Hal- pers. Geestman, Pirard, Bron- De uitstekend leidende scheids- Geestmanzich nadrukkelijk kes overigens niet. Al stelde hij kers, Groot, Bekenutte, Grob- rechter Manuel liet echter door- met de aanval ging bemoeien wel teleurstellend vast: „Het re- ben, Polko en Van Duiven. Boeiende eerste helft Rijswijk -De-saaljrie v»n Berry gggr. llfMÉIk" 'MÊÊM&Ï Janse liet zoals altijd mets aan «sa******sv n? duidelijkheid te wensen over. Waar de supporters van Her mes DVS niet tenonrechle op perden dat „hun jongens" meer hadden verdiend, daar legde de trainer van RVC nuchter uit waarom de 4—2 overwinning van zijn ploeg niet geflatteerd was. „Na die snelle achter stand zijn we goed terug geko men. In de tweede helft ging het wat minder maar we ble ven keihard werken. Natuur lijk heeft Hennes veel kansen laten liggen, maar dat Is onze schuld niet Wij schoppen er vier in en verdienen daarom de zege. Kijk, tegen Xerxes en vooral CVV voetbalden wij ook niet minder en toch verlo ren we. Dan hoor je mij ook Da tweede treffer van RVC in aantocht Na e«n prachtige combinatie niet roepen dat we meer had- heeft Harman Knopperi (rachta donker ahirt) hard uitgehaald en even den moeten hebbben". Hermes DVS incasseerde op het zachte, zeer zware veld, in het Irene-sportpark derhalve de zesde nederlaag. Wat kon men in de SchJedamse kleedkamer anders doen dan erin berusten? Tegen RVC speelden de pupil len van oefenmeester Pim de Visser opnieuw een zeer ver dienstelijke wedstrijd, creërden ze andermaal vele uitstekende kansen, maar bleven ze wéér met lege handen achter. „Zo Sbvf S^ÜIkVC^.. ï,.\.iioc.__je\ !at«r leidt da RlJswIJkse dub mot 2—1. de Nijs) de thuisclub (zonder zuchtig) naar Arie Riedijk en Rog en Jeup maar met de weer vanaf 30 meter was het via de fitte Arie Riedijk) onder de voet binnenkant van de paal 1—1. te lopen. Een treffer kon dan Zelfs nam RVC in de voor de rust ook niet uitblijven. Eerst miste geweldig boeiende partij naj?en Frans Schaap nog alleen voor RVC-doeLman Ton Bakhuis maar in de negende minuut was het wel raak toen de Rijs- wijkse verdediging knullig weg werkte en Piet Klepke hard en laag uithaalde. (0—1). gaat het nu al de hele competi- Berry Janse: „Nee, ik was niet tie", was de mening in het Her mes-kamp. „We voetballen be slist niet zwakker dan de rest maar we verliezen wei steeds". In de eerste helft zag het daar overigens helemaal niet naar uit Met name in de eerste tien minuten dreigde een fel en ge makkelijk spelend Hermes (zonder de geblesseerde Frits bang dat we toen weggespeeld zouden worden. We waren wat laconiek begonnen en die tref fer was juist de prikkel die de half uur een voorsprong. Een werkelijk schitterende combi natie tussen Riedijk, Martens en Ruis mondde uit in een even fraai afstandsschot van de goed opgekomen Herman Knoppert en dat betekende 2—1. Janse: „Ik had verwacht dat we daar na zouden doordrukken". door Cees Olsthoorn ploeg nodig had om er wat Het tegendeel was waar. Nauwe- harder tegen r tegenaan te gaan", RVC knokte inderdaad knap terug, al kwam de gelijkmaker toch onverwacht. Een vrije schop tikte Mede Ruis (vaak te zelf- lijks een minuut later trok Her mes DVS de stand weer recht. Eenverre trap uit de verdedi ging verraste de te ver opge drongen RVC-afweer en op nieuw Piet Klepke scoorde met een prachtige lob 2—2. Daarbij bleef het tot aan de ttfee al had de Rijswijkse ploeg niet over geluk te klagen toen Rob van Vooren voor open doe! miste, en schoten van Dick Schaap, maar net de juiste richting mis ten. Kort na de hervatting kwam RVC andermaal goed weg toen Ruud van der Werff een in2et van Hermes-aanvoerder Piet van de Burg van de lijn moest halen. De Schiedamse combinatie (waarin Frans Bouwman in het eerste bedrijf grandioos speelde maar daarna flink terug viel) werd na een kwartier opnieuw op een achterstand gezet Een schot van Arie Riedijk dreigde voorlangs te gaan maar het been van de immer zwoegende Frits Borghart corrigeerde op tijd. (3-2). RVC verdedigde, al ging dat niet altijd even mooi, de voorsprong met succes. Janse: „We hebben geen ploeg die behoudend kan spelen. Dat is vanmiddag wel weer gebleken". Hennes heeft er alles aangedaan om nog op gelijke hoogte te komen maar A ad van der Voort gaf een voorzet op een moment dat hij zelf had moeten schieten en Paul Nijs (ingevallen voor Rob van Vooren) faalde nadat Bak- huys had mis gegrepen voor open doel. Vlak voor het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheids rechter Schonhage uit Amster dam maakte Peter van Schaik aan alle onzekerheid een einde. Na een goede actie van Riedijk en Ruis stelde Martens hem in staat om de eindstand op 4—2 te brengen. Dordrecht Er is moed voor nodig om een straf schop te herzien. Het overkwam scheidsrech ter Mulder vier minuten voor tijd bij FC Dord- recht-FC Vlaardingen bij een 1-0 voorsprong voor de Laseroms-for- matïe. "Ik zag", ver klaarde Mulder na afloop, nadat hij binnen door de bestuurskamer De had bereikt, "een harde tackle van Mitrovic te-- gen Danny Molendijk, besliste daarom onmid dellijk strafschop, maar zag niet dat de grens rechter voor buitenspel appelleerde. Nadat de opgewonden Vlaardin- gers mij daarvan had den overtuigd, ging ik in conclSaf en beriep mijn beslissing". De gevolgen waren niet te ever- zien. Onder het gegooi van bier flesjes op het veld werd het de laatste minuten erg hard en daarom was het iets te vroege fluitsignaal van Mulder een wijs besluit "Eindelijk rust", reageerde een dolgelukkige Theo Laseroms. "We staan met zestien punten precies op ons gemiddelde en het is te hopen dat de beidse spitsen, Dick Eeek en Wim Tijl, er in het nieuwe jaar weer bij zijn. Ik 2ie met die ruggesteun, de eerste uitwinst, de toekomst voor FC Vlaardingen optimistisch in". circa vijfhonderd kijkers L* feite telde de formatie twee klapten vooraf voor Gerrit de Keizer, die zijn 250ste wedstrijd voor de Dordtse FC speelde en met zijn echtgenote in de bloe men werd gezet. Maar na afloop klapte de grote Vlaar- dmgse supporters-schare. Niet alleen voor de eerste uitwinst, maar des te meer voor het feit Door Bas van den Berg dat FC Vlaardingen, ondanks de handicap, als een eenheid opereerde. Toegegeven, dat de thuisclub feller op jacht was voor winst na het debacle bij MW, vorige week (9-0), en dat zich openbaarde met speels ge groepeerd voetbal, maar voor namelijk defensief had FC Vlaardingen de taken keurig verdeeld. organisatoren, Cees Zwamborn en KTsto Mitrovic, en daarom was bet niet zo vreemd dat spits Karei Snijders weinig had in te brengen. De vrije rol voor De Keizer ging de aanvoerder bijzonder goed af, evenals de aanvallende kwaliteiten van Ab van Oorschot, maar er kwam geen schot uit. Het eerste af standsschot van Khjnjan kwam al na tien minuten, een schuiver waarmee doelman Toon Eggers grote moeite had, maar pas een kwartier daarna kwam Karei Snijders uit een pass van Khjn jan in een ideale koppositie, maar toen klemde Zwamborn de kopstoot voortreffelijk af. Niettemin zat FC Vlaardingen, waarvoor Laseroms gewaar schuwd had, veel m de ver drukking. "Maar", redeneerde na afloop diep ontgoochelde trainer René van Eek: "We had den veel sneller moeten spelen. FC Dordrecht beperkte zich xn hoofdzaak tot schoten vanuit de tweede lijn en die waren zonder succes". De Vlaardmgse spit sen, Groen, Drapic en Bereken- kamp, hadden grote moeite om zelf acties te creeren, omdat zij veelal achter de Dordtenaren moesten aanlopen. Nadat Joop van Dop met een knieblessure was ingewisseld voor Kees De- menie, Aalt Ooms al die tijd Drapic als een schaduw had gevolgd, joeg een vnje trap van Cees Bouman, van zeker vijfen twintig meter afstand, FC Dordrecht de 'vernieling' in. Doelman Cock Rijkans kon al leen maar nog de bal verder tegen het net duwen. Het gevolg was dat FC Dordrecht in de tweede helft aan een fei offensief begon. Klijnjan, Snij ders en De Keizer waren vele malen rond Mitrovic gepos teerd, maar er kwam geen doel- punt uit. had ad intussen de plaats ingewisseld van Groer en Danny Molendijk kwam voor Pleun de Paauw in de plaats, maar er gebeurde niets. Alleen de felle acties tussen Cees Bouman en Danny Molen dijk trokken de aandacht. Ook van scheidsrechter Mulder, die Bouman nog een gele kaart gaf wegens ruw spel en aanvoerder De Keizer tegen een waarschu wing aanliep. Behalve die inge- trokken strafschop, gebeurde er verder niets meer. Na afloop maakte FC Vlaardingen *?4 be kend dat het tegen de gele kaart van Cees Bouman in be roep zal gaan. Symboliek in beeld. FC Vlaardin gen reikt hoger dan FC Dordrecht. Maandag: DVO'32-Sparta, 20.00 uur, Lijnbaanhallen RKWIK—8KB, 22.15 uur, Lijnbaanhallen VDL—SC Botlek, 21.30 uur, Ölympia- iia! DRZ-Spartaan"20 (da mes) 10.15 uur. Margriethal SVVMSV71 20.00 uur. Margriethal PPSC-Kotter-' damse Studenten, 20.45 uur, Margriethal Wilton F.- HWD, 22.30 uur, Margriet hal ZW-Zwaiuwen Steeds Hooger—Excelsior'20 VO- B-G5S.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5