Aad van Asten volgend jaar bij De Coureur Admiraal: 'Met een gelijkspel schieten we niets Fractieleiders zien 't belang van s m Opnieuw een krachttoer voor Passage VCJ f M7 'M.SÉ 18 m i V sintm Succes faalt •Sportraad Schiedam organiseert schoolsport evenementen Jan Gordijn: „Ik voel me genomen" 'Nog geen sportzaal in Maasland MVC-coach Verrips: "Matheid moet verdwijnen" Posthoorn verwacht verbouwing in gesloten seizoen gr DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 4 - Schiedam De school- sportcommissie van de Schiedamse Sportraad, heeft voor-de komende kerstvakantie weer een V aantal evenementen 'georganiseerd. 7; De schooljeugd gaat tafel- tèrinisen, zwemmen en 'h basketballen. De Spor traad verwacht onge- - veer 3200 deelnemers waarbij het zwemmen met 870 „topscorer" zal zijn- In De Koorenbeurs wordt het tafeltennis- toernooi gehouden. Op zaterdag 18 december spelen de meisjes van het Lager Onderwijs, -dinsdag 28 december de jongens, van hetzelfde onderwijs en op 29 de cember de leerlingen van het voortgezet on derwijs. De leiding is in handen van de Schie damse tafeltennisvereni gingen. In het sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan zal twee dagen lang door de sch olieren worden gezwom men. Op 27 december zijn dat individuele wed- strijden tussen leerlin gen van de 4e, 5e en 6e klassen. Zij zwemmen vrije- en schoolslag. Op 28 december worden de finales, gehouden. Ook op die dag zal een zwe- m estafette gehouden worden voor leerlingen van de hogere klassen. Bij het evenement zal assistentie worden ver leend door leden van de Schiedamse Vrijwillige Reddingsbrigade en het personeel van het zwem bad. .Voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs wordt op 29, 30 en 31 december in de Mar griethal een basketbal- toernooi gehouden. Ver deeld over 28 poules zul len: de scholieren strij den om de eerste plaats. De wedstrijden begin nen om half negen. De leiding van dit toernooi is in handen van de he ren Brand, Beijer, Wit sel, Quadt, Tjass ens en diverse leden van de basketbalvereniging Ju- ventus. Maasland Ook in 1977 zal T-Maasland nog geen nieuwe sportzaal krijgen. Het blijft :7. daarom voorlopig behelpen :'i roet de gymzaal van NTO en 7'de totaal verouderde gymzaal aan de Postlaan. Het ontbreken van voldoende gemeentefinan- - ciën staat de bouw van een - sportzaal in de weg. "Op dit moment is ook de plaats "-voor een sportzaal nog niet be- schikbaar. Die moet komen aan de Postlaan, waar nu nog het padvindersgebouwtje staat. De gemeente heeft de onderhande- - Hngen met Scouting en het RK t kerkbestuur nog niet kunnen afronden. Informeel is overeen - stemming bereikt over ver- - plaatsing naar sportpark „De Commandeurs". .Wanneer er een gymnastieklokaal gebouwd wordt bij de nieuwe lagere land- en tuinbouwschool aan de Commandeurskade, is evenmin t >.end. Wel heeft het .7 gemeentel:»' 1 uur daarvoor in middels du bouwvergunning verleend. •(Voor korfbalvereniging O DO bre it'; ken in 1977 betere tijden aan. p: In de loop van het jaar kan t. gebruik .worden gemaakt van - de twee nieuwe velden. In een later stadium zal ODOdan S_.v naar haar definitieve plaats f'& verhuizen, want de twee velden •V-Worden aangelegd om het vier- l'zl de voetbalveld van MW27. T)e nood van ODO was echter '-"•£> groot. ?ODO heeft inmiddels ook vergun- ning gekregen voor de bouw van een nieuw clubgebouw. Op 7,v. korte termijn al wordt daarmee "begonnen, Het gemeentebe- stuur beraadt zich nog op een '.'subsidieverzoek. -Th het'sportpark „De Comman- deur" wordt in 1977 ook een iry begin gemaakt met de aanleg 'ei; 'van een trapveldje voor de 7 'jéugcL Het gemeentebestuur -meent dat daar aan die/zijde U van het dorp behoefte aan is. Schiedam „Ik voel me genomen". Het is de eer ste reactie van Jan Gor dijn, voorzitter van de wielervereniging Harga. Een antwoord op de vraag wat hij te zeggen heeft op het bericht daf Aad van Asten, één van de jeugdige troeven van Harga, overschrijving heeft aangevraagd naar De Coureur. Het nieuws is in Harga-krm- gen ingeslagen als een bom. Logisch want twee weken geleden kwam Aad van As ten na een gesprek met de door Martij n Verwaaijen sponsor van Harga, de heer Sintmaartensdijk, op zijn beslissing om weg te gaan terug. Nu, een paar dagen geleden, ontving secretaris Jaap de Bruin een brief van de 16-jarige renner dat hij toch maar wel vertrekt. GEZELLIGER „Het is niet correct ten opzichte van onze sponsor", zegt Jan Gordijn. „Hij zou weggaan om dat hij bij De Coureur .meer kon krijgen" zoals hij zei. Ik heb hem toen naar onze spon sor gestuurd voor een gesprek en daarna kwam Aad op zijn beslissing terug. Omdat de sponsor hem ook wel wat meer wilde geven. Nu krijgen wc Aad van Asten (derde van links) toen alles nog goed was. „Harga is nog onvolwassen", zegt hij rui. opeens de mededeling dat hij Aad van Asten zelf spreekt de naar De Coureur overstapt. woorden van zijn oude voorzit- Met als commentaar: „Omdat ter tegen: ,jVIet dat .^neer krij- het daar gezelliger is en omdat gén" bedoelde ik meer activitei- ik meer kan krijgen daar". ten. De Coureur is gewoon veel actiever dan Harga. Sn Gordijn kan wél zeggen- dat de sponsor van De Coureur er achter zit maar ik heb nog hooit; met me neer Molenaar gesproken. Ik ga gewoon terug naar die vereni ging. Want twee jaar geleden heb ik daar ook al gereden. En 'ik merkte vooral Het .laatste jaar,dat Harga minder volwas sen was. De was één van de ouderen en bij De' Coureur is dat heel anders". MENTALITEIT Dat Harga niet zo volwassen is zal bij Gordijn zonder twijfel vraagtekens opwekken. De voorzitter zegt immers: „Met zo*n mentaliteit als 16-jaiige jongen ziet het er niet best uit voor Van Asten. Want hij reali seert zich niet dat hij hierdoor wel eens zijn ploeggenoten bij Harga kan duperen. Onze spon sor wilde Aad gewoon erg graag houden, bij ons. Nu dat dus niet het geval is zou het best eens kunnen dat hij zich terugtrekt: Vanavond zal ik hem er eens over bellen. Ik vind het ook erg ondankbaar van Van Asten. Tenslotte heb ben wij er ook erg veel aan gedaan om hem zo ver te krij gen als hij nu is. Zijn bekend heid heeft hij voor een groot gedeelte aan ons te danken". „Denk nou niet dat ik het hem niet gun", vervolgt Gordijn. „Maar ik ben gewoon teleurge steld in zijn houding. De ma nier waarop alles gegaan is. En begrijp me ook goed: ik neem het het bestuur van De Coureur ook totaal niet kwalijk. Want ik ben er van overtuigd dat zij er niets aan kunnen doen. Volgens mij is het gewoon die sponsor". VREEMD Over het feit' dat hij-in eerste instantie „ja" tegen Harga heeft gezegd zeg Aad van As ten nu: „Dat is inderdaad zo. Xk heb roei voorzitter Gordijn gesproken en toen vertelde hij me ook dat ik mijn bekendheid voor een groot deel aan Harga te danken heb. Dat heb ik ook Jan Gordijn ...teleurgesteld... wel toegegeven. Maar later heb ik het er nog eens met mijn vader overgehad en toen heb ik dit besluit toch maar geno men. Het is trouwens wel vreemd. Bij Harga zijn dit jaar nog vier renners weggegaan maar daar boor je niets over. Nu gaat mijn persoontje weg en dan krijg je allerlei toestan den". Ad van Asten gaat na een succes volle periode als nieuweling (hij behaalde op de wielerbaan het Nederlands kampioenschap) over naar de junioren. „Hij zal zich toch voor de sponsor waar moeten maken", oordeelt Jan Gordijn. „Al zal hij in het eer ste jaar wel in een 'witte trui moeten rijden. Want in het eer ste jaar dat je bij een vereni ging bent mag je niet gespon sord worden. Hij zal dus moe- j ten wachten". En Aad van Asten: „Dat is waar. En misschien dat ik helemaal niet in aanmerking kom om gesponsord te worden. Maar dat zie ik nog -wel. Ik ben tenslotte weggegaan omdat ik De Coureur gezelliger vind. Maassluis Waarschijnlijk de meest belangrijke wed strijd voor komende zaterdag wordt gespeeld in Maassluis. Want daar komt het plaatselijke Excel sior in actie tegen Zwart Wit'28. Een duel met als inzet de bezetting van de laatste plaats in de eerste klas. Winst betekent meer rust voor Excelsior, ver lies levert hoogstwaarschijnlijk problemen op en over een gelijkspel zegt Leen Admiraal: „Daar hebben we niets aan" ,Je zou kunnen zeggen dat het resultaat een vingerwij zing voor me is wat betreft de tweede helft van de com petitie," meent Admiraal, „Want als we inderdaad zouden verliezen, wat ik overigens echt niet ver wacht, dan zou het kunnen dat we de tweede helft van de competitie met een an der elftal binnen de lijnen komen". AANVALLEND Vandaar dat Excelsior, temeer omdat de ploeg op eigen veld speelt, zeker sterk aan zal val len- Admiraal: „Omdat er een beslissing zal moeten vallen moeten we wel aanvallend spe len. Al moet je niet direct den ken dat we blindelings op het doel van Zwart Wit afstormen. Maar we gaan er -gewoon van uit dat Zwart Wit net zo zwak is als wij,; Dus dat er voldoen- de kansen zijn". - Van zijn tegenstander weet Leen Admiraal niet zo erg veèl. Lo gisch ook want collega Jan Nièuwstraten heeft vqoral de laatste weken veelvuldig gewis seld. „Dat is het verschil tussen Zwart Wit en wij. Tot nu toe heb ik vrijwel constant dezelfde spelers op laten draven. Ge woon omdat ik ondanks de plaats op de ranglijst vertrou wen heb in de jongens. Zeheb- ben ook gezegd dat het alle maal erg goed gaat totdat het Schiedam In de volley balcompetitie deze week nagenoeg een volledig programma. Alleen de dames van Shell zijn vrij, verder komen alle teams in het Waterweggebied in aktie. Vanavond spelen de dames van MVC weer eens thuis. Tegen standster is het laag geplaatste Van Zanten/Leyland dat voor de succesvolle; Maassluise for matie geen probleem m ag vor men. Coach TheoVerrips: 'Tk hoop dat wij weer eens een goede wedstrijd spelen, want i Excelsior M ral moeien aanvallen, roals hier het geval is in de wedstrijd tegen NSW eerste fluitsignaal van de scheidsrechter heeft geklonken. Vanaf dat moment is het zelf vertrouwen volledig zoek". De geplaagde Excelsior-trainer zal het in ieder geval zonder twee spelers moeten doen. Mart van Gelderen heeft nog steeds last van de tegen :RCL opgelopen lichte hersenschud ding terwijl Frans de Munnmk zijn laatste strafwedstrijd uit moet zitten. Ondanks dat zegt Admiraal zeer beslist: ^Ik hoop weJ vurig dat de wedstrijd door gaat Want nogmaals/we zijn er niet mee geholpen als het afgelast wordt Na dit weekeinde hebben we drie we ken rust Anders een maand en dat is teveel". Maar niet alleen de wedstrijd van Excelsior'M is belangrijk. Want in Schiedam ontmoet PPSC koploper in de tweede klas Nieuw Lekkerland'. En juist dé ploeg van Hans. Kostense. zou na het laatste succes in staat moeten zijn om de; gasten te verrassen. Het sterk"1 voor de dag komende Zwaluwen'gaat naar 't Gooi waar Huizen als gastheer zal fungeren. Een duel met als inzet een gedeelde twee de plaats— En dat had ook Frans de Knus in zijn stoutste dromen niet verwacht. Ket programma voor aan staande zaterdag: Huizen- Zwaluwen, Excelsior-M- Zwart Wit'28, PPSC-Nieuw Lekkerland. Vlaardingen- DS O, DUNO-HVO, Groote Lindt-HBSS, SVDW-Hoekse Boys, TSB-Capelle, NTW- DVO'32, WIA-GSS, Oude Maas-Satelliet, Rockanje- WK, GTB-Flakkee, Nel- son-VDL, CION-Den Bom mel en Hoek van Holland- Tonegido. Schiedam Wethouder Herman Posthoorn heeft in antwoord op vragen van alle Schiedamse fracties buiten het CDA, ver klaard dat in het gesloten seizoen gestart zal worden met de verbouwing van sport hal Margriet „We moeten alleen snel een oplossing zien te vinden voor de proble men die zijn ontstaan bij de ingediende begroting", aldus de wethouder, „maar ik verwacht dat in februari een eind zal komen aan de financiële moeilijkheden". WD-fractieleider Gerard Verhulsdonk zei tijdens de begrotingsvergadering over de uitbreiding: .Met genoegen zal onze frac tie meewerken aan de plannen. Het is een zaak waar alle fracties in de raad hoge prioriteit aan geven. Laat de raad niet in de verleiding komen dat te zien als de wens van één politieke partij maar van óns allen". iJIet is algemeen bekend dat in Schiedam een grote achterstand is Op 't gebied van welzijnsvoorzieningen", oordeelde Aad de Wolf (CPN). „Voor een en ander moet geld aanwezig zijn. Ik denk hierbij aan de 2 1/2 miljoen van de „watermiljoenen". Op dat vlak ligt de problematiek; ten opzichte van de uitbreiding van de sporthal. Ik ben van mening dat daar een heleboel mensen een enorm brok sportief plezier in beleven. Maar ook dat er op dit moment een heleboel mensen zijn die lid zijn van een Schiedamse vereniging en hun thuiswed strijden wegens ruimtegebrek ver buiten Schiedam moeten spelen. Deze ontwikke ling toont voor mij aan dat deze door sportminnend Schiedam al lang gekoester de verlangens zo snel mogelijk dient te worden gerealiseerd". Ook Joop de Jong (PvdA) was het er mee eens dat de uitbreiding van grodt belang was. „De uitbreiding van de sporthal is één van onze prioriteiten", zei .hij,„Mijn fractie is er dan ook blij mee dat er schot in de zaak zit. Hetgeen ondemteer blijkt uit de instelling van een project-team en ook uit de aanpassing van het bestem mingsplan". Schiedam In de wedstrijd te- gen Hoogvliet heeft het korfbal team van Succes het niet kun nen maken. Na een 5—1 achter stand bij de rust verloren de Schiedammers met 5—3. Succes speelde zonder inzet hetgeen duidelijk tot uiting kwam bij het afvangen onder de korf. Hoogvliet, dat ook niet.groots speelde, maakte dankbaar ge bruik van het falen van de te genstanders. Pas bij een 4—0 stand kon Koen van der Schalk uit een strafworp iets aan de stand veranderen. Een fout iri de verdediging bracht de marge echter-weer op vier punten. Via treffers van Ua Bedeaux en Rob de Bus kwam Succes nog we! even terug maar een over winning 2a t er toen al niet meer ondanks de overwinningen van de laatste wedstrijden, ben ik over het vertoonde spel minder tevreden. Er ligt een onver klaarbare matheid over het team. Ik weet dat wij beter kunnen en hoop dat dit er van avond weer eens 'uitkomt". De aanvang is kwart over negen in deOlympia hal PASSAGE Na de topper Passage VCJ-Vol- ley *68, die door Passage werd gewonnen, moeten beide ploe gen ook dit weekend weer aan treden. Vanavond gaan de Schiedamse dames naar Rot terdam om in sporthal Kralin gen de degens te-kruisen met Tenaco. Tenaco bezet met zes punten achterstand de vierde plaats op de ranglijst en be hoort tot de betere teams in de promotieklasse. Voor Passage opnieuw een krachttoer. Als coach Hans Soeters zijn dames V laar dingers hebben nog wel zes punten achterstand op lijst aanvoerder Gerard de Lange, maar het op de tweede plaats staande Krimpen heeft nog maar drie punten voorsprong op Volley. Zaterdag moet bet team van Ton van Yperen naar Hendrik Ido Ambacht om de opmars tegen Vollido voort te zetten. Vollido staat met vijf en twintig punten juist één plaats boven Volley en is daar door hun eerste doelwit Als de Vlaardingers ditmaal eens con stant spelen, behoort winst ze ker tot de mogelijkheden. Ook het herenteam van Passage, dat verrassend de koppositie in de eerste klasse inneemt, krijgt het donderdag in sporthal Schiebroek niet eenvoudig. Te- genstander is het Rotterdamse Schietbaan, dat in twee jaar tijd van de derde klasse naar de eerste klasse doorliep. De jonge Rotterdamse ploeg doet het ook daar verrassend goed en staat niet negen punten op de vijide plaats Het is vooral zaak voor de Schiedammers dat zij: hun tegenstanders niet onderschatten. Gezien de ran glijst is Passage aan haar stand verplicht deze wedstrijd in winst om te zetten.' voldoende kan motiveren en er geen terugval plaatsvindt, na STANDEN de inspanningen van afgelopen - zaterdag, behoort de voile Promotieklasse dames: Pasage winst opnieuw tot de mogelijk- VCJ l(t28. Volley*68 29-;^7. Spi- heden. rit 11-23. Tenaco 10-22. Krun- Voor VoUey*68, dat zaterdag haar P0" ,Pe1^ eerste punten .in deze competi- 10-16. Pendrf-cht 10-13. Me- tie verspeelde, en daardoor een teoor 10-12. Arumo 10-11. Rovok deuk in het zelfvertrouwen op- ll-7. r lits 10-2. I^banon 10-0. liep, zal het moeilijk zijn zich Eerste klasse B dames: TOP 9-jo. te herstellen. Tegenstandster Gerard de Lange IH Delta heeft weliswaar tien pun ten minder dan de Vlaardings- en, maar speelt toch een gede gen partij volleybal. In de be kerwedstrijd van enkele weken Gerard de Lange m Schippers B 9-15. Alexandria 9-13. Shell 10-13. Intermezzo U 9-8. Alcazar 8-7. Rust wat/A 8-7. Otte V/G 10-5. Vovero 9-4. MVC Kerweosuija van eiuuae wenen - Ao geleden hebben de Zwijnd- Premoüeldatóe heren: Gerard^ rechtse dames het Volle?.* erg Lange 11-29. Knrnpen moeilijk gemaakt De Vlaar- dingse dames hebben het voor deel van eigen sporthal en een flinke aanhang en zullen daar uit wel voldoende inspiratie putten om toch tot winst te komen. VOLLEY De heren van Vo!ley*68 kruipen steeds dichter naar de kop van de promotieklasse toe. De Schippers B 11-25. Voliidc 11- 25. Volley*68 11-23. Spirit U 11- 17. Flits 11-16. Sliedrecht Sport 11-16. Animo 11-16. WHV 11-12- Pendrecht 11-10. Foranto 11-8- Spirit I 11-7. Delta II ll-min 6. Eerste klasse B heren: Passage VCJ 9-16. Intermezzo 9-15. Li banon III 9-11. Gerard de Lan ge UI 9-10. Schietbaan 9-9. Te naco 9-9. Hobby S/K 9-8. y<«- ley® II M. Rovok 9-7. Vu» M. Alcazar 95. Data C/D

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4