RDEN BOVENBERG MA G BLIJVEN Stichting voor nieuw leven in binnenstad Hotelbaas verkoopt smoesjes Eerste pas! met geknal de grond in Dicht gaan die monden vanzelf BERICHT ADVERTEERDERS VRIJIAGEDITIES NMIBEGEIITiES zoekt getuigen Buslijn 56 woensdag langer PPR houdt vinger in beleidspap Ill I I IIIIIIIIIIIIII Bundeling van krachten: I Post krijgt vroegertje van 24 en 31 december Afgekeurd deel toch verhuurd Vlaardingers onderscheiden voor hulp aan Joden Sociale Dienst in 1978 uit de woonproblemen SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 17 december 1976. ONAFHANKELIJK DAGBLAD .'lOlste jaargang no. 25727 „g pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Rien Bovenberg blijft wethouder. De ledenver gadering van de Vlaardingse afdeling van de PPR heeft zich hier gisteravond over uit gesproken. Het had echter weinig gescheeld of Boven berg had toch moeten opstap pen. In stemming werd gebracht of de PPR medeverantwoordelijk moest blijven voor het huidige programcollege, dat gevoerd wordt met de PvdA. Deze kwestie stelde de PPR aan de orde naar aanleiding van het gemeente raadsbesluit over de Vettenoordsepol- der. Bij deze besluitvorming heeft - zoals bekend - het grootste deel van de fractie van de PvdA vóór sloop gestemd. Hierdoor week de PvdA dus af van het programcoUege Samen Links. In de PPR-ledenvergadering van gisteravond besloot men toch te blijven samenwerken met de PvdA Van de 32 stemgerechtigden stemden 18 vóór het staken van de samen werking; twaalf leden waren tegen en twee lieden stemden blanco. Dit bete kende dat op het nippertje geen meer derheid van 2/3 deel bereikt werd. Normaal gesproken kan de helft plus één van het aantal aanwezigen al de doorslag voor een dergelijk besluit geven. In dit geval koos men echter voor een meerderheid van 2/3, omdat het hier ging om een te zwaarwegend besluit. Rien Bovenberg was overigens zeer ver heugd dat hij kon aanblijven. Hij zei: „Twee weken geleden zag ik het ei genlijk helemaal niet meer zitten, dat ik mijn functie zou kunnen blijven vervullen. Gelukkig kwamen steeds meer positieve brieven en reacties binnen en zodoende had ik nog een flauwe hoop." Zijn echtgenote Heieen stak haar vreugde evenmin onder stoelen en banken. Na het horen van de uitslag stormde zij direkt op haar man af om hem met een omhelzing te feliciteren over zijn aanblijven. Het echtpaar Bovenberg vierde gisteren trouwens ook het feit dat zij vijftien jaar met elkaar getrouwd waren. Door het aanblijven van Rien Boven berg zal de PPR haar vinger in de pap (van het gemeentebestuur) blij ven houden. Zeker in de zaken die onder zijn eigen portefeuille vallen, zal de wethouder zijn radicale invloed kunnen blijven uitoefenen. De invloed van de PPR in de gezamenlijke frac tie met de PvdA blijft eveneens be houden. Hierdoor blijft de verhouding binnen de progressieve fractie voor en tegen het stadsvernieuwingsbeleid van wethouder Bas Goudriaan staan op negen tegenover tien. De twee PPR-stemmen - van Rien Bovenberg en raadslid Willem Kwakkelstein - zijn in dit geval van doorslaggevende betekenis. De leden van de PPR hebben gisteren dus besloten dat hun wethouder niet moest opstappen. Deze zaak werd aangekaart omdat men het niet eens was met het goedkeuren van het V.O.P.-aktieplan. Verwacht moest worden dat alle leden - die over de kwestie stemden - het V.O.P.-aktie plan zouden kennen (of tenminste ge lezen hebben). Dit was echter niet het geval. Vele leden kennen het aktie- plan niet. Zij wisten niet waarover zij een stem zouden uitbrengen. Betreurenswaardig is het dat zelfs leden uit het partijbestuur met op de hoogte j waren - en nog steeds zijn - van dit] aktieplan. Wethouder volksgezondheid: Schiedam „De situatie wat tandartsen betreft is nij- pend. Veel kunnen we daar nog steeds niet aan doen. Na 1 januari worden alle medische diploma's Euro pees geldig. Dan kunnen we misschien wei een bui- I tenlandse tandarts aantrek- ken." Dat zei Eef Collé, wethouder van sociale za- l ken en volksgezondheid, - tijdens de begrotingsbehan deling naar aanleiding van vragen over gezondheids zorg. Schiedam. De binnenstad van Schiedam wordt nieuw leven ingeblazen. Een speciale stichting wordt daarj voor opgericht. Deze gaat zich in het bijzonder richten op het woonklimaat, de handel en de nijver-' heid. Een en ander gebeurt op ini tiatief van rijksconsulent Heetman. Het doel is om de slepende zaak rond het cen trum te activeren. Men denkt nu reeds aan het in schakelen van professor Bakezna, specialist op het gebied van binnenst&ds- plannen. Tevens wordt gedacht aan het laten controleren van het contract tussen de ge meente en de ontwikke lingsmaatschappij Empeo in Utrecht. Men wil te we ten komen of dat inderdaad wel waterdicht is en of er nu al niet iets in de binnen stad kan worden gedaan. De oprichters vinden dat de wethouder van stadsont wikkeling zich teveel ach ter het contract verschuilt „Er moest gewoon iets gebeuren," aldus een wan de oprichters, „de diverse losse instanties die hun verontrusting uitspraken bij wethouder Chris Zijdeveld kregen steeds maar te horen dat ze maar een plan moesten maken. Hij wist drommels goed dat daar toch nooit, wat van kwam,.want daar was'federeen net iets te klein voor. Nu gaan we ons bundelen en zal er wel wat gebeuren". Fractievoorzitter van de PvdA 1 Joop de -Jong, bleek er een j beetje vreemd tegenover te staan: „Ik heb nogal wat moeite met dat idee van Collé om bui- tenlandse artsen aan te trek- i ken. Halen we dan niet artsen j weg uit landen waar ze ook nodig zijn?" Gerard Verhuls- donk, fractievoorzitter van de VVD, voorzag een taalpra- bleëm: „We moeten wel die ,Dat allemaal terwijl de stichting moedermavo doorzetten, om de nog niet eens officieel is opge- geïmporteerde tandarts te leren j ncht. Waarschijnlijk gebeurt verstaan. Anders staat straks dat volgend jaar begin maart, de arts met de mond vol tan- den, en de patiënt zonder." „Mijn taak is," zei Collé in zijn antwoord," te zorgen dat aan de behoefte aan gezondheids zorg optimaal voldaan wordt. Het probleem van de tandart sen in Schiedam wordt steeds nijpender. Dat houdt alles te- gen. "We hebben nieuwe krach- j ten hodig, voor de tandarts- groepspraküjk bijvoorbeeld, een idee waar het ziekenfonds zeer positief over is. Het is trou wens niets nieuws. In verschei dene ziekenhuizen werken al buitenlanders. Maassluis heeft pas twee Engelse tandartsen aangetrokken. Wat dat taalpro bleem van Verhulsdonk betreft: voor zover ik weet is open in het Engels hetzelfde als in het Nederlands. En dicht gaan die monden vanzelf, je blijft niet de hele dag met je mond open lopen." „En spoelen dan?" „Spoelen doen we niet meer, dat wordt tegenwoordig afgezo gen We willen wel in Schiedam een moderne installatie neerzet ten!" De stichtingsakte hoopt men dan naar de notaris te brengen; voor een wettelijke goedkeu ring, Hiervoor is deze week een vijf man sterke werkgroep op gericht. De verenigingen en instanties die hiertoe de eerste stoot hebben gegeven zijn ondermeer: de consumentenbond afdeling Schiedam, de winkeliersvereni ging het City-Centrum, het ban kwezen, de bewonersvereniging Schiedam-Centrum, een winke lier aan de Hoogstraat, de Ka mer van Koophandel, enkele aannemers, horeca-vertegen- woordigers en grootwinkelbe drijven. Een paar van de genoemde in stanties hebben zich reeds be reid verklaard om financieel garant te staan voor de activi teiten van de toekomstige stich ting. Op een besloten vergade ring die deze week in is kwam tevens naar voren dat men in de toekomst ook de Historische Vereniging Schiedam en de di-' verse vakbonden erbij wil ha-; len. VlaardmgeD Ai: postmrich- tir>;;eii In Vlaardingen gaan vrijdag ZY december om vier uur 's middags dicht. De vroe ge sluiting staat in verband met de Kerstdagen. Een week later op oudejaarsdag stuiten de postkantoren ai om drie uur Op de twee genoemde dagen vindt de laatste lichting van de brievenbussen plaats om twee uur. o Veel invaliden, min- der-validen en bejaar den hebben gister avond van het aanbod dankbaar gebruik ge maakt om eens rustig te kunnen winkelen. Speciaal voor hen zet te het winkelcentrum Koningshoek te Maas sluis de deuren wa genwijd open. Zonder gestoord te worden door ander winkelend publiek konden zij niet alleen de etalages be-' kijken, maar boven dien kregen zij alle tijd hun keuze te bepalen bij eventuele (kerst-) aankopen. ADVERTENTIE voor onze In verband met de feestdagen is het sluitingstïjcfstip voor het aannemen van advertentie-opdrachten ais onderstaand gewijzigd. Vooronze 9®ldt als uiterste inleveringstermijn respectievelijk donderdag 23 en 30 december 's morgens 10.00 uur. Voor de van 27 december en 3 januari kunnen advertenties worden aangeboden op de vrij dagen 24 en 31 december tot 's morgens 10.00 uur. 'iv. w. Schiedam Hotelbaas Wim Haasbroek spreekt de waarheid niet. „Willem loopt smoesjes te verkopen. Wij zijn helemaal geen huisvrienden of logés van hem. Voor twee kamertjes moesten wij in de maand tweehonderd gulden betalen. Terwijl wij nota bene woonden in het afgekeurde deel van het hotel". j^ugjarige Ria S Politie Verduijn, die met haartwee Enkele Nederlanders hebben gisteren de Yad Vashem onderschei ding ontvangen, die wordt uitgereikt aan personen die tijdens de oorlogsjaren Joodse slachtoffers hebben geholpen en opgevangen. Enlele onderscheidenen kwamen uit Vlaardingen. Onder hen bevond zich mejuffrouw M. A. Molewcjk (met bril) die samen met mejuffrouw Van Dongen in een vakantieoord dertig Joodse kinderen wist schuil 1e houden. Ook de heer en mevrouw G. Don ontvingen da legpenning en de oorkonde die bij de Israëlische onderscheiding behoort. Zij werden geëerd omdat ztj tijdens enkele Joodse kinderen hebben laten onderduiken. Een van hen maakt nog steeds deel uit van hst gezin Don omdat zijn moeder nooit is teruggekeerd van deportstie en 2iin vader ïn 1947 overleed. Maassluis De Maassluise politie zoekt getuigen van de aanrijding cüe dinsdag omstreeks zes uur heeft plaatsgevonden op de kruising Westlandseweg/- Willem Landrélaan, te genover het politiebu reau. De 40-jarige Maassluise, mevrouw J. P. v. R.-M. werd op de fiets gegre pen door een achterop komende personenauto, die werd bestuurd door de 49-jarige G. van T., eveneens uit Maassluis. De fietser werd levensge vaarlijk gewond naar het Dijkzigtziekenhuis ver voerd. Getuigen van het ongeval worden verzocht zich telefonisch met de politie in verbinding te stellen onder nummer 01899-13444. jaar oudere verloofde Freek van Qort een week heeft kunnen wonen in het zon- s dag afgebrande pand Atlan tic. Zij maakt duidelijk, dat de eigenaar met praatjes geld van de verzekering wil lospeuteren. R»e die uit Brabant komt en vier maanden ingeschreven stond op de urgentielijst voor wonin gen in Vlaardingen, heeft met haar vriend een week gewoond in Atlantic, aan welk adres 2ij via een kennis was gekomen. Momenteel is zij bij andere ken nissen ondergebracht. Een klei ne vergoeding krijgt zij van de Vlaardingse sociale dienst nu een groot gedeelte van haar spullen is verbrand, „Als wij in geldnood komen, gaan wij pro beren om via de rechtswinkel aan een pro deo advocaat te komen. Dan willen we Willem aansprakelijk stellen. Ontzet tend veel hebben wij van de kamers moeten opknappen: we Vlaardingen De bewoners van de Vlaardingse binnenstad hebben gistermorgen tegen wil en dank een vervroegde nieuwjaarsnacht gevierd. Luide knallen, geratel van rotjes en ten slotte een doffe dreun vonnden het slot van de feestelijkheden rond het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw van. het kantoorgebouw van de Gemeente lijke Sociale Dienst. Het hei-karweitje werd geklaard door mevrouw Jo Vermeule-van Dijk, wethouder van onder meer sociale zaken. 1 antic zouden blijven wonen, anders hadden wij het dak en de riolering niet gemaakt. Ik heb een kwitantie, waarop staat dat wij hebben betaald voor de kamers tot 1 januari. Dat is voor ons een bewijs", zegt Ria. woonden op de derde verdie- Het meisje werd zondagochtend ping, het dak was lek, de rioie- - - ring deugde niet. Ik wist niet, dat het was afgekeurd door de brandweer en bovendien had Willem ons een huurcontract beloofd. Het plan was wel dege lijk, dat wij langere tijd ui At- door de brandweer met een lad der gered. „Ik was wel wakker geworden van het vloeken van Willem beneden ons. En toen dacht ik .nog: wat is hij vroeg op. Anders ligt hij tot iaat in de middag in bed. Na dat la- Ria Verduijn bij Atlantic. Met de kwitantie in de hand. Haar bewijs, dat zij voor twee hotelkamers huur had betaald. „Willem ver koopt smoesjes met zijn vriendendiensten", zegt zij. waai kroop ik ook zelf weer erin, tot ik vlammen zag. De brandweer kwam precies op tijd. Daar ben ik ze ontzettend dankbaar voor", aldus Ria Ver duijn. Ook de wethouder heeft volgens insiders verstand van het hei vak. Voor zij er erg in had schoot de paal met zo'n snel treinvaart voor meer dan de helft de weke grond in dat de talrijke gemeentelijke omstan ders versehnkt „ohhhh" nepen. Een zei zelfs: „Dadelijk komt 'ie er aan de andere kant weer uit..." Het is echter te hopen dat de heipalen van een betere kwali teit zijn dan de „fundamenten" van de stoel, waarop brand-! weercommandant De Jong zat. Na afloop van het slaan van de paal was er namelijk een bij eenkomst in de burgerzaal van het stadhuis. Plotseling een luid gekraak, een klap... en daar zat: de commandant, op de grond tussen het hout van wat enkele seconden daarvoor nog een stoel was. De brandweerofficier mankeerde, zo te zien, mets... De hei-paal, die de wethouder de grond in mocht slaan was de eerste van de 133, waarop de fundamenten van het drie bouwlagen tellende kantoor- pand komen te rusten. Als de planning met door onverwachte gebeurtenissen in de war wordt gestuurd, dan zal de bouw in; het voorjaar van 1978 voltooid: moeten zijn. Het pand, een ont werp van het architectenbureau Hoogstad uit Rotterdam, wordt gebouwd door aannemings maatschappij Dura, eveneens uit de Maasstad. Vlaardingen Buslijn 56 van station Vlaardingen-west naar Vlaardingen Holy vice-versa wordt doorgetrokken van de Kopenhagenlaan naar de Öl mendreef, Algemene Begraaf plaats Holy. De datum van in gang is woensdag 22 december. Het stuk route dat aan het bestaande traject wordt ge voegd is: Kopenhagenlaan, Amsterdamlaan, Ölmendreef, Algemene Begraafplaats Holy. De eind- beginhalte in de Kopen hagenlaan bij de Bonnweg komt door de nieuwe maatregel te vervallen. De nieuwe halten zijn: Kopenhagenlaan vóór de Bonnweg, Ölmendreef vóór de Populterendreef, Ölmendreef voorbij de Lindendreef, Olmen- dreef voorbij de Platanendreef, Ölmendreef voorbij de Algeme ne Begraafplaats. In tegenover gestelde richting staan de hal tes als volgt: Ölmendreef voor bij de Algemene Begraafplaats, Ölmendreef voorbij de Plata nendreef, Ölmendreef voorbij de Lïndendreei', Ölmendreef voorbij de Populierendreef en de Kopenhagenlaan voorbij de Bonnweg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1