TAXICHAUFFEUR VERLIEST STRIJD OM SNORRETJE College wil zelf aankoophevoi ?g cüieid Twee gewond bij felle brand Politie komt met twaalf geboden Nu de wieken Stroom wordt duurder Aktievoerders Midden Delfland steunen Dielemans Gestolen cheques in wc van buurman BERICHT ADVERTEERDERS VRIJDAGEDITIES MAANDAGEDITIES In rehabilitatie- gebieden Ingenieursbureau in de as gelegd van 24 en 31 december SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 22 december 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD „101ste jaargang no. 257304 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268(191 redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Theo de Boer Schiedam Taxichauffeur Theo de Boer heeft de strijd om zijn snor verloren. Het kantongerecht heeft de Vlaar- dinger gisteren ongelijk gegeven in het kort gelling dat hij met de vervoersbond tegen zijn Schiedamse werkgever -v. .vv.jounu vtjuoouicuouuc tYCtlkgCVCi had aangespannen. Voortaan moet de 22-jarige chauffeur Ier snorretje op zijn werk komen bij het taxibedrijf zonder te Eurolax. Theo de Boer, die zich niet wilde schikken naar de di rectievoorschriften door zijn snor af te scheren, heeft nog niet besloten of hij in hoger beroep zal gaan. Gistermiddag, toen wij hem de uitspraak van het Schiedamse kantonge recht meedeelden, wist hij nog van niets. Hij reageerde verbaasd en teleurgesteld. Eventuele verdere stappen wil hij eerst met de bond bepraten. Kees Marges van de vervoers- federatie NVV/NKV rea geerde ook verbaasd. „Jam mer. Het lijkt me echter geen zaak om in hoger be roep te gaan," aldus de dis trictsbestuurder. Verder commentaar wil Kees Mar ges pas geven als hij onder meer de motivering van de uitspraak heeft gelezen. Eind deze week krijgt hij die toegestuurd van het kantongerecht aan de Lan ge Haven. 2o ook de taxi chauffeur die momenteel, overspannen van de „snor- renzaak", in de ziektewet loopt. De uitspraak van de kanton rechter wordt door direc teur P. A. M. van der Endt van Eurotax als terecht be titeld. „Ik heb me er nooit zorgen over gemaakt," zo j reageerde hij gistermiddag. gaardingen Nu Rotterdam zijn eiektririteïtstarie- ven heeft verhoogd moet men ook in Vlaardingen meer gaan betalen. Voor huishoudelijke doe leinden gaat het vastrecht omhoog van 54 naar 56,40. Voor niet- huishoudelijke doe leinden wordt dit 58,80. De particu lier zal overdag echter iets minder behoeven te beta len voor de stroom- afname. De Kilo- wattprijs wordt na melijk verlaagd van 8,15 cent tot 8,7 cent. Voor niet-huishoude- lijke doeleinden zal de dagprijs per Ki lowatt worden ver hoogd van 11,85 cent tot 12,5 cent Voor wat betreft het vastrecht vor h uis houdeli j k ge bruik op nacht- en weekeindstroom bedraagt de verho ging 24 cent, name lijk van 6 na 6,24. Voor het niet-huishoudelijke verbruik wordt een verhoging van 36 naar 42 voorge steld. Bij het niet bereiken van de mi nimum-afname zal - het vastrecht wor den verhoogd van 6,96 tot 7,20 voor elke 100 kilo watt, die minder is afgenomen dan 600 kilowatt per jaar. De nachtprijs per Kilowatt zal wor den verhoogd van 2,4 naar 2,8 cent. De tarieven van de grootgebruikers zullen met gemid deld 5,2 procent stijgen. Als de ta rieven worden inge voerd zullen de in komsten van het elektriciteitsgedrijf met 128.000 gulden toenemen. Vlaardingen - Het college standsovenregtasen afgebro- ken dienen te worden, zullen rï burgemeester en we, aangekocht worden, wethouders van Vlaar- In het gebied tussen de 2e Van dingen wil van de raad do aankoopbevoegdheid van panden in de Oost- wijk en de Vettenoordse- polder overgedragen krijgen. Dit blijkt uit een tussentijdse nota over het aan- en verkoopbe leid, welke in de aanbie dingsnota bij de begro ting voor 1976 is toege zegd. Het feit dat de nota als tussen tijds betiteld is, is een gevolg van het feit dat het structuur- j plan voor Vlaardingen nog met gereed is. Als de raad bereid is de aankoop- j bevoegdheid aan het college j over te dragen, zal het college met een speciaal voorstel daar toe komen. Daarin zal ook de hoogte van het benodigde kre diet worden aangegeven. Het college zal de raad dan regel matig, elke kwartaal, informe ren over welke panden zijn aangekocht. De nota beperkt zich overigens, waar het het aankoopbeleid be treft, tot de Vettenoordsepol- der, het Centrum en Oost, Over de Vettenoordsepolder wordt in de nota geen verdere medede ling gedaan. Men verwijst slechts naar het actieplan stads vernieuwing, dat onlangs door de raad is aanvaard en waarin aan het aankopen van wonin gen aandacht wordt besteed. Voor het centrum ziet het college op het ogenblik geen noodzaak voor het voeren van een doelbe wust aankoopbeleid. De wonin gen zijn in dit gebied goed tot matig goed. Wel wil het college hier panden of gronden kopen, wanneer daarmee ongewenste ontwikkelingen kunnen worden voorkomen. Panden die uit wei beeld de aanleg van noodzake lijk geachte wijkvoorzieningen. Aangekochte panden, leeg staande en leegkomende, waar van het economisch gezien niet meer verantwoord is die op te knappen, zullen of buiten ge bruik gesteld worden of wor den gesloopt Het delegeren van de aankoopbevoegdheid aan het college zou bij het aanko pen van panden tijdsbesparend werken. Leyden Gaelstraat en de spoor lijn zal het huidige beleid wor den voortgezet In dit gebied voert de gemeente al geruime tijd een passief aankoopbeleid. Dat wil zeggen dat een pand door de gemeente wordt aang- kocht, als de gelegenheid zich voordoet. De woningen in dit gebied zijn slecht tot zeer slecht Ten aanzien van het verkoopbe- Verder wordt in. de nota gesteld leid is de nota zeer duidelijk. Wethouder Ton. KlooLs is het met dat panden en/of percelen In principe wil het college de het overdragen van de aan- grond zullen worden aange- verkoop van gemeentepanden koopbevoegdheid en met het kocht ten behoeve van bijvoor- nieL bevorderen. Verkoop van verkoopbeleid niet eens. winkelpanden aan het Liesveld en het Veerplein wil het college gezien de ligging onder het via duct in ieder geval niet. Het college wil het eigen woningbe- zit wel bevorderen. Ook bij mensen van wie het inkomen twee jaar voor het verzoek tot aankoop minder dan 25.000 be droeg. Bij de verkoop van niet- woningwetwoningen willen B en W dezelfde bepalingen en voorwaarden aanhouden als bij de verkoop van woningwetwo ningen. De oude roede wordt voorzichtig naar beneden gehaald Schiedam Een zeer felle uitslaande brand heeft een pas! gerestaureerd pand aan de Lange Haven volledig In dei as gelegd. Het kantoor en magazijn van bet ingenieursbu reau De Raaij en Datema op nummer 95 brandde vannacht geheel uit Bij de bestrijding van het vuur in de Schiedam se binnenstad werden twee brandweermannen licht ge wond. Zij werden bedolven door een balkon dat aan de achterzijde van het pand instortte. De 34-jarige G. P. Geil, die daarbij kneuzingen opliep aan zijn rug, werd door> collega's gered. Met ruim twintig waterstralen bestreede de brandweer vannacht de uitslaande brand. Schiedam De grens, tot waaraan de gemeente wil bouwen in de richting naar Delft, moet inderdaad tweehonderd meter zuide lijker liggen dan wethou der voor stadsontwikkeling Dielemans met name heeft in ir. Chris Zijdeveld beoogt, de vorige vergadering van Met onder meer die opmer- J king hebben deelnemers aan inspraakprocedure Midden-Delfland en alle be trokken actiegroepen Schiedams PvdA-raadslid Nikolaj Dielemans gelijk gegeven in argumenten, die van het voorontwerp van bestemmingsplan Woud- hoek-Noord weinig heel la ten. de commissie voor ruimte lijke ordening dat vooront werp gekraakt. Alle kritiek op bouwplannen in verhou ding tot recreatie- en groen voorzieningen wordt nu ook ondersteund door de Stuw- groep Midden-Delfland Schiedam, die spreekt na mens gelijkgerichte werk groepen uit Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Schi pluiden en Delft, en namens de Schiedamse deelnemers aan de inspraakprocedure die door de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening werd opgestart. Everhart ter Haar van de Stuwgroep ondertekende een uitgebreide brief aan de commissie, waarvan Zijde veld voorzitter is. Ter Haar wilde de kritiek al naar voren brengen tijdens De 37-jarige A. Oosterman werd gewond aan rechterarm en been. Hij zag kans zich zelf veilig te stellen. Beiden zijn voor hun verwondingen korte tijd in het Geemte Ziekenhuis behandeld. De schade aan het uitgebrande pand nabij de Appelmarktbrug werd voor de vuist weg geschat op ruim een half miljoen. Moge lijk moet het worden gesloopt. Het stond op de monumenten lijst en was onlangs van winkel tot kantoor verbouwd. De brandweer sluit het niet uit dat de voorgevel instort. Vandaag is daarom een gedeelte van de haven afgezet. Het belendende pand van uitgeve rij en antiquariaat Interbook International, op nummer 95, hep alleen waterschade op. Ei genaar Aat Burggraaf werd vannacht gealarmeerd door de 40-jange restauranthouder Joop Leur die het vuur vanaf de Appelmarkt opmerkte nadat hij glasgerinkel had gehoord. Dat was kort voor twee uur. van de eerste december, maar omdat het vragenhal- fuurtje pas na middernacht werd gehouden scheen die gelegenheid hem een weinig ontvankelijke voedingsbo dem toe. Sprake was dan van een mosterd-na-de- ma altijd-eff eet. Om boven dien aan de limiet van een half uur te ontkomen is be sloten om schriftelijk te rea geren. de commissievergadering Vervolg op pagina twee iw Sen P°htie van Vlaardingen heeft onder net motto „Inbraak is nooit helemaal te voorkomen, een folder uitgegeven met daarin twaalf geboden voor schoolhoofden. Het zijn twaalf regels e inbrekersgilde wat meer obstakels in de weg 'eggen bij hun duistere werk. fct het uitgeven van een dergelijke folder geen overbo- aige luxe is, mag wel blijken uit het feit, dat vorig Jwr 65 keer in een school werd ingebroken. Politie-in- spectrice Marjan Ekels verwacht dat ook dit jaar ongeveer net zo veel school inbraken zal kennen. Toch noemt zij de situatie in Vlaardingen nog paradijselijk vergeleken met andere gemeentes, waar inbraken in scholen aan de orde van de dag zijn. De vernielingen in en aan scholen zijn dit jaar overi gens plotseling op onverklaarbare wijze afgenomen. Marjan stelt dat ook de burger meer verantwoorde lijkheidszin schijnt te ontwikkelen voor andermans eigendom. „Vaak bestaat evenwel de angst bij de zaak betrokken te worden, maar die angst is ongegrond. Men kan zelfs anoniem iets meiden. Het is beter dat men honderd maal voor iets onbenulligs belt, dan één maal niet. Dan zijn we te laat", aldus Marjan Ekels. Het wordt Inbrekers vaak gemakkelijk gemaakt in scholen binnen te komen. Er bestaat volgens de, politie onduidelijkheid over hoe dat inbreken moet worden voorkomen. De twaalf geboden moeten daar verandering in gaan brengen. Zij zullen een wapen moeten zijn tegen slordigheid en routine. Dan kan in de toekomst veel onrust en schade, beide een gevolg van een inbraak, voorkomen worden. Schiedam Op het toilet van een textielwinkelier aan de Hoogstraat in Schie dam zijn cheques terugge vonden die kort tevoren waren gestolen bij een na bijgelegen drogisterij. De gevonden cheques van F. JWL van der Swan uit Maas land waren verscheurd. De 36-jarige drogist van de Hoogstraat mist in totaal voor zesduizend gulden aan cheques en bankbiljetten. Het verdween uit een niet afgesloten kistje dat in het kantoor achter de winkel stond. De Maaslander heeft bij de politie aangifte ge daan. Enkele minuten later arriveer de de brandweer. Burgemeester Ane Lems kwam ook. De vlam men sloegen toen reeds meters hoog uit de ramen van de eer ste verdieping. Al gauw werden veertig man brandweerpersoneel mgezet. Daarbij kwameen twee ladder-j wagens, drie autospuiten en twee gereedschap wagens. Met ruim twintig waterstralen was men om half vier de brand meesier. Het nablussen gmg nog uren door. „Een moeilijke brand", volgens brandweer-officier G. van Staaldusen, „de oude bebou wing had verrassingselementen door allerlei aan- en uitbouw- tjes, Daar was moeilijk bij te komen Bovendien kon het vuur zich aan de achterzijde snel uitbelden door het golfpla ten dak van het magazijn dat niet brandwerend was". Brand weer en politie stellen nog een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Vanmorgen kon men daar nog niets over meede len. Vlaardingen Nu de wieken nog, en de molen Aeo lus kan weer draaien. Gisteren zijn de zoge naamde binnen- en buitenroeden van de uit 1688 daterende molen aan de Vlaar- dingse Kortedijk vervangen. Aan dit zware karwei moesten drie kraanwagens te pas komen. Eén daarvan, de grootste van ons land deed het ei genlijke hijs- werk, de andere twee „droegen" de nieuwe roe den aan. Uite raard trok het precisiewerk veel belangstel ling. De roeden van de Aeolus waar de wieken aanzijn bevestigd moes ten worden ver vangen omdat zij door roest waren aangetast. Daar door was het sinds ruim een half jaar onver antwoord de wie ken nog te laten draaien. ADVERTENTIE voor onze In verband met de feestdagen is het sluitingstijdstip voor het aannemen van advertentie-opdrachten als onderstaand gewijzigd. Voor onze geldt als uiterste inleveringstermijn respectievelijk donderdag 23 en 30 december 's morgens 10.00 uur. Voorde van 27 december en 3 januari kunnen advertenties worden aangeboden op de vrij dagen 24 en 31 december tot 's morgens 10.00 uur. ww.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1