Piet Roozen: „Voetbal staat op tweede plaats" Studenten te sterk voor Zwaluwen FCN'66 laat steekje vallen Meniscus-operatie kwam volkomen onverwacht S3 iBiÉÉ Doeleman sterk in simultaan Geen Bal van de Maand Wim Vrijland favoriet Filmavond bij Excelsior '20 WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 3 Schiedam Nietsvermoe dend ging DHS-spïts Piet Roozen vorige week naar Delft om door spe cialist dokter Jansen on derzocht te worden. Roo zen had al langere tijd last van een meniscus blessure en wilde nou wel eens precies weten wat er mis was. Het on derzoek was grondig. Zo zelfs dat Piet in het zie kenhuis moest blijven waar zijn meniscus di rect werd verwijderd. „Voor een hekboel mensen is het inderdaad vrij onver wacht gekomen", zegt Roo zen. „Dat er een operatie zou volgen wist ik wel- Ie dereen, en ik 2elf ook, dacht dat het maar twee of cfoor Martijn Verwaaijen drie dagen zou duren. Dat komt omdat het tegenwoor dig allemaal wat anders gaat. Vroeger moest in het ergste geval geopereerd worden om te ki jken wat er met de knie mis was. Te genwoordig is er een heel ander systeem waardoor het „open maken" niet meer noodzakelijk is". „Bij mij gingen ze kijken en zijn toen maar meteen verder ge gaan", vervolgt Piet Roozen la coniek. ,,Het was eigenlijk wet vreemd. Want de dag voordat ik naar dokter Jansen ging ben ik nog op de traming geweest Ik heb toen ook gezegd dat ze me zondag we! weer 20uden zien. Die dag hoorden de spe lers en ook onze trainer dat ik geopereerd was". Vijf weken geleden begon de el lende voor Piet Roozen. „Ik ging in de wedstrijd tegen Blauw Zwart door mijn knieen. Ik kreeg het gevoel alsof er iets Jy/1' Piet Roozen In de wedstrijd tegen HOV. „Voetbal staat nu op de tweede plaats", zegt wegschoot. Maar de training twee dagen later ging weer goed. Ik had nergens last van en kon ook gewoon de volgende week spelen. Tegen HION ging het echter weer mis. AI voor de wedstrijd had ik weer last van Ka eerst een tijd gesukkeld te dio knie en tijdens de wedstrijd hebben werd Piet door fysio- ging het helemaal mis. Ik wilde therapeut Karei Koerts verwe- een bal schieten toen een tegen stander hem net weghaalde waardoor ik in het luchtledige knalde. Toen is het allemaal pas goed begonnen". zen naar dokter Jansen, de man die de oprichter is van het sportspreekuur in het Dijk- 2ichtziekenhuis. „Die zei dat het maar goed was dat ik er naar heb laten kijken. Want op de foto was niets te zien". Kort na de operatie ging al het gerucht dat Piet Roozen een einde zou maken aan zijn voet balcarrière. Nu zegt hij: „Na tuurlijk is daar nog niets over te zeggen. Wel is het zo dat ik mijn beroep laat prevaleren. Ik ben gymnastiekleraar en voor mij is het veel belangrijker dat ik mijn vak voor honderd pro cent kan uitvoeren dan dat ik doorga met voetballen. Toen ik na die operatie weer bij kwam heb ik gevraagd wat er was gebeurd als ik met was geko men. Jansen zei toen dat ik blij moest zijn dat ik het heb ge daan anders was mijn been na twee jaar naar de knoppen. Dan had hij het stijf moeten zetten". „Als de dokter mij niet kan ga randeren dat het allemaal voor bij is dan hoeft het voetballen voor mij niet meer", vervolgt hij. „Voorlopig heeft hij gezegd dat het kan. Maar ik moet meer dan honderd proeent zekerheid hebben. Tenslotte heb ik mijn benen op mijn werk hard no dig". HOOP Piet Rqpzen maakte in hel zieken huisbed moeilijke uren door toen DHS tegen Gouda uit kwam. „Eigenlijk had ik de stil le hoop dat het niet door zou gaan", bekent hij. „Dan had ik weer een wedstrijd meer kun nen spelen. Ik heb bewust met te veel naar de radio liggen luisteren. Maar toen ik bij de uitslagen de uitslagen hoorde en ze begonnen met een 0 (het werd O-Ö) dacht ik dat DHS gewonnen had. Toen zat ik wel te juichen". Zes weken zal Piet Roozen zijn been met mogen gebruiken. Dan moet verder bekeken wor den of het wei of niet goed is uitgevallen- „De komende we ken krijg ik wel een erg goede behandeling van Karei Koerts", zegt hij. „Een fijne vent. Door hem ben ik ook in Delft terecht gekomen en is alles zo snel gegaan". Piet Roozen met vriendin. De gevelde DHS-spits: „Dokter Jansen is een wonderdokter" VOORJAAR Het duur dus nog wel even voor dat Piet Roozen weer aan lesge ven en aan voetballen kan den ken. „Zelf heb ik gezegd dat het m maart wel weer zou kunnen. De dokter heeft echter gezegd dat het wel april zal worden. Ik houd het dus maar op het voor jaar. Temeer omdat ik conditio neel natuurlijk heel wat heb in te halen. De kracht zal m ieder geval door de behandeling wel m mijn been blijven". Vol bewondering is Piet Roozen over dokter Jansen. „Een bij zonder kundig man", zegt hij „Vreemd eigenlijk dat zo'n vent zo anoniem werkt Ik zal een voorbeeld geven: er lag m het ziekenhuis een man van 80 jaar. Zijn. heupen waren versleten en er werd al gezegd dat hij zijn laatste jaren »n een rolstoel zou moeten doorbrengen. Dokter Jansen bekeek hem en na vier weken ging hij op krukken het ziekenhuis uit. Grandioos vind ik dat Vandaar dat ik ook alle vertrouwen heb in de genezing van mijn blessure. En ach, als ik maar weer les kan geven. Voetballen komt vanaf dit mo ment echt op de tweede plaats". Schiedam In de zaalvoetbalcompetitie zijn weer enige opmerkelijke resultaten behaald. In de hoofd klasse kon het de laatste weken opvallend goed spelende team van Zwaluwen toch niet aan winst komen tegen koploper Rotterdamse Studenten. De Vlaardingers verloren met 2-6. De andere hoofdklas ser uit het Waterweggebied, PPSC, boekte een 4-7 overwinning op het onderaan de ranglijst staande Phoenix. In de tweede klas had Ex- ZWALUWEN celsiorr2ö heel wat meer moeite met RFC dan was verwacht. De Schie dammers behaalden een krappe 4-3 zege. In de zelfde klas kon het Vlaardingse DVO'32 maar ternauwernood een 3-3 gelijkspel beha len tegen OACN—Boys. In sporthal Woudesteijn kwam Zwaluwen tegen het sterke team van de Rotterdamse Stu denten al spoedig op een 24) achterstand te staan door doel punten van Ad Kooy en Rob van Kesteren. De Vlaardingers hadden Jan Onk in het doet opgesteld en deze kon voorko men dat er voor rust meer doel punten vielen. Wilton Fijenoord had In de tweede helft kreeg Zwalu- niet veel moeite met ro de lantaarndrager MSV'71 uit Maassluis en kwam met een Ö-7 over winning naar Schiedam terug. In de derde klas C verstevig- d Martinit zijn ongeslagen koppositie door een 13-1 ze ge op FC Veeom. HBSS kwam ook aan winst daar het met "2-1 stadgenoot BFC terug wees. De Schiedamse politie Sportvereniging boekte de tweede overwin ning in deze competitie. Ur- sus werd met een 7-4 neder laag het slachtoffer. wen toch weer enige hoop toen Klaas Komaat met een fraai doelpunt 2-1 kon laten aanteke nen. Hierna gingen de ploeg van coach Kees Schilder te veel in de aanval. Daar konden de Studenten van profiteren en kwamen spoedig aan 5-1 door doelpunten van Ad Kooy en Nol Janssen (2x). Zwaluwen speelde toen alles of niets en wist Geert Jan Bezemer de stand op 5-2 te brengen. De Studenten gaven echter de winst niet meer uit handen en Rob van Kesleren kon de eind uitslag op 6-2 bepalen. Maasland - In restaurant „De Seinpost" vormde Aad Doele man afgelopen maandag het sportieve middelpunt. De be- kende sehaker speelde een si- mui taan op enkele tientallen borden tegen schakers uit het Westland en Hoek van Holland. Niet alleen gevorderde en min der gevorderde schakers zetten zicht achter het bord. Ook een flink aantal toeschouwers maakten op deze wijze kennis met deze tak van soort. Het gemiddelde van Ad Doeleman zorgde echter voor weinig ver- rassingen. PPSC PPSC startte fel aanvallend in de wedstrijd tegen Phoenix. Van de vele gemiste kansen van de Schiedammers profiteerde Phoenix echter heel slim en scoorde driemaal via uitvallen van Karei Dentro, Piet Luck en Bas de Man. PPSC liet rich hierna niet meer verrassen en legde schitterende combinaties op de vloer. Hennie den Ouden onderschepte de bal en rondde feilloos af 3-1. Op identieke wij ze scoorde ook Frans Brand en kon daarmee de ruststand op 3-2 brengen. Na rust een fel aanvallend PPSC dat het imtia- tief naar zich toetrok en al snel gelijk maakte door een treffer uit de uiterste hoek van het veld door Joop van Veen. PPSC zag hierna dat deze tegen stander te kloppen was en bleef m een hoog tempo spelen wat al snel resulteerde in een 3-4 voorsprong door een onhoud baar hard schot van Arie BeL Hierna werd een snelle combi natie afgerond door wederom Joop van Veen. Phoenix veerde Arie Bel (2) van PPSC scoorde het vierde doelpunt voor zijn ploeg. even op en dat betekende 4-5 door een treffer van Andre Montijn. Dezelfde speler bracht kort daarop de handen wanho pig naar zijn hoofd toen hij na een strakke voorzet van Hennie den Ouden de bal in eigen doei werkte. Carel van Hartings- veldt besliste de wedstrijd defi nitief door de eindstand op 4-7 te brengen. DVO'32 De wedstrijd OACN-Boys tegen DVO'32 begon sensationeel. Na de aftrap van de Vlaardingers werd Ron Kerpel in een heup worp genomen door doelman Leen Hofman. „Strafschop", besliste scheidsrechter De Rui ter terecht. Martin Brouwer scoorde wel, maar de treffer werd niet goedgekeurd aange zien hij de aanloop te groot had genomen en dat is bij zaalvoet bal niet toegestaan. OACN- Boys profiteerde dankbaar van deze Vlaardingse tegenslag en via Wim Eshuis kwamen zij aan een 2-0 voorsprong bij de rust Direct in de tweede helft was het aanvoerder Dick van Eist die van dichtbij keihard mkogelde en daardoor de stand op 2-1 bracht. DVO ging toen direct goed door en twee minuten ia- ter kon Peter van den Bosch de stand gelijk brengen. Toen na acht minuten in het tweede be drijf Ron Kerpel terug speelde op zijn doelman begreep deze dat niet precies en langzaam rolde zijn schot in het lege doel' 3-2 Wat DVO hierna ook pro beerde, het lukte met. Veel ge luk hadden de Vlaardingers trouwens ook met. Vier minu ten voor tijd kon Martijn Brou wer toch nog een gelijkspel uit het vuur slepen. Reservedoel- man Wim Bom gooide de bal ver uit en toen was het voor Brouwer niet moeilijk om te scoren. FCN'66 FCN'66 heeft de koppositie in de derde klas D af moeten staan. In punten blijven de Schiedam mers nog wel lijstaanvoerder maar FC Tybex en Excelsior Maassluis hebben twee wed strijden minder gespeeld en staan beiden eén punt achter De ploeg van trainer Wim Pou- lus speelde minder dan van een lijstaanvoerder verwacht mocht worden. Wel waren de Schie dammers veel m de aanval maar tot doelpunten kwamen zij njet. Nadat Joop Kuypers de staander had geraakt kwam Arte van der Windt toch aan een doel punt: 1-0. Direct na rust nam de FC Tybex het heft in han den en Gilles Bergwerf kon de gelijkmaker onhoudbaar achter keeper Hans de Jong werken, In de laatste fase van de strijd moest FCN toch toezien dat Erno Elfers 1-2 kon scoren en daardoor hadden de Schiedam mers h.un tweede nederlaag m deze competitie binnen. EXCELSIOR'20 Excelsior'20 had met het Rotter damse RFC heel wat meer moeite dan was verwacht. In een aantrekkelijk duel met veel spannende momenten was het Kees Schouwenburg die in de zevende minuut hard op de staander schoot. John Kloppers was zeer attent door de terug komende bal feilloos achter doelman Siem Houkes te plaat sen. Toen RFC een vrije trap mocht nemen werd de bal door een Schiedamse verdediger van richting veranderd en kon kee per Coen van der Pas de bal uit het net halen: 1-1 Drie minuten voor rust zag Peter van der Hoeven zijn inzet ge stopt door de Rotterdamse doelman, maar kreeg de bal wederom voor zijn voeten en toen was het wel raak. Via de vleugel was het wederom Kees Schouwenburg die de stand op 3-1 bracht, Hierna kwam RFC verrassend goed terug en bracht Excelsior danig in het nauw.. Car Meijer zorgde voor 3-2 toen zijn inzet onder de vallende Schiedamse doelman door ging. Kort daarna was de stand weer gelijk na een verras send doelpunt van Cees Mey- boom. De Schiedammers ble ven verwoede poging doen om toch meer uit deze strijd te h'.Ien. De actief spelende Cees Schouwenburg bracht toch nog met een mooi doelpunt de eind stand op 4-3. WILTON Wilton Fijenoord moest in de Olympiahal in Maassluis aan- treden tegen MSV'71 zonder de geschorste Leen Valk en even eens zonder Pim Gundtach. In de eerste helft hadden de Schie dammers meer tegenstand van de Maassluise formatie dan was verwacht. Het duurde ruim een kwartiei voor Tmus van Loe nen de score kon openen. Wel kreeg Wilton nog enige reele kansen maar verder dan een 0-1 ruststand kwamen zij met. In het tweede bedrijf hep het allemaal gemakkelijker bij de Schiedammers en na vier minu ten was het weer Tmus van Loenen die een voorzet van broer Siem met een doelpunt wist af te ronden. Jan Kuiten kwam aan 0-3 en toen ging Wilton wat rustiger spelen MSV kreeg de gelegenheid om tegen te scoren toen doelman Dirk van der Meer een sliding: maakte en dat werd bestraft met een penalty. De bal stuitte echter via de lat weer terug in het veld en de Wilton-verdedi- ging kon vroegtijdig de bal weer in het spel brengen MSV zag het toen helemaal niet meer zitten en Wilton kon vnj ge makkelijk naar een ruime 0-7 overwinning komen De laatste treffers kwamen op naam van Jan Kuiten en Hennie de Gids. Hermes DVS had voor rust niet veel moeite met het team van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging. Sjaak Geerartz kwam m de tweede mmuut al op 1-0 en Rob Fmdhammer zorgde voor een ruststand van 2-0. Na rust was een foutje van Rob Fmdhammer er de oor zaak van dat Aad van Dorp vrij gemakkelijk aan 2-1 kon ko men. Toen vijf minuten voor tijd wederom een verdedigmgs- fout van Hermes werd afge straft door Hans van Willigen kwam Hermes danig m de moeilijkheden. Toch was het Edu Verhulst die kort voor tijd de overwinning toch »n Schie dam kon houden. Schiedam Door de vele af gelastingen in de voetbal competitie is de strijd om de Bal van de Maand letter lijk en figuurlijk in het wa ter gevallen. In het regle ment staat dat een mini mum van 45 wedstrijden per maand moet worden ge speeld om tot uitreiking van de Üilrich-bal over te gaan. December voldeed daar in ieder geval niet aan. Doordat voor het komend week einde geen programma staat vastgesteld blijft het totaal aan tal wedstrijden op 12 steken. Vooral m de zaterdag-competi tie bereikte het totaal een diep tepunt. Alleen Excelsior NL PPSC en HVO kwamen één keer binnen de lijnen. De zon dag-competitie verliep beter. Daann werden ondanks sneeuw en regen toch nog ne gen wedstrijden afgewerkt Waarbij Hermes DVS met twee wedstrijden topscorer is. Ver der speelden DHS, Schiedam, Martinit, RKWIK, Hoek van Holland, VDL en Excelsior '20 eenmaal. De grote pechvogel voor deze maand is RKWIK dat met een gemiddelde van 3 0 de ranglijst aanvoerde. De stand, buiten de clubs die met in actie zijn geko men, is- RKWIK 3.0, PPSC 2-0, VDL (zo) 2.0, Hoek van Holland 1 5, Excelsior '20 1.0, HVO 0.1, Excelsior M 0.3, Schiedam 0.3, Hermes 0 6', Martinit 0,6, Spo ti ll uis Passage-eigenaar Frans van Rijsbergen zal deze maand dus niet tot de uitreiking over hoeven gaan. Schiedam In de strijd om het clubkampioenschap van de Damclub Schiedam ken den Wim Vrijland. Rob van Eijk, Nico Knoops en Piet Bastiaanse ook nu weer geen genade met de tegen standers. Waardoor de ach tervolgers andermaal ver der terugvielen. De grote favoriet is zondermeer Wim Vrijland die met een voor sprong van zes punten met nog vijf of zes ronden te spelen vrijwel zeker de wisselbeker in ontvangst zal kunnen nemer. De stand aan kop: Wim Vrij land 22-37, Rob van Eijk 21-31, Nico Knoops 19-29, Piet Bas tiaanse 21-29, Peter Lansbergen 21-21, Ron Heusden 19-19, Joop van der Schalk 19-19, Johan Onink 16-18, Leo Mous 17-18. Ondertussen worden nu al de voorbereidingen voor het kam pioenschap van Schiedam 1977 getroffen. Het toernooi start op 14 januari. Inschrijvingen voor de A- en B-groep vóór 1 januari en voor de C-groep vóór 8 ja nuari. Schiedam Vanavond om 20.00 uur zal in de kantine van de voetbal- en cncketvereniging Excelsior '20 een filmavond worden gehouden voor jeugd- cricketers. Niet alleen de jeugd leden van Excelsior rijn wel kom. Ook belangstellenden kunnen op sportpark Thurlede kijken naar de diverse films die v xirnamelijk gaan over de „King of Sports".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3